To je pro tuto chvíli z Premier League vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:6.
Atraktivní utkání mezi Crystal Palace a Arsenalem je u konce. Vyrovnané utkání nabídlo plno šancí na obou stranách. V prvním poločase se nejprve povedeně trefil Giroud, ale domácí zanedlouho vyrovnali z kopačky Warda.
Rozhodnutí nastalo v druhém poločase, když si hlavičku Sáncheze do vlastní sítě srazil kapitán Delaney. Více branek do konce nepadlo, a tak si Kanonýři připsali první tři body za cennou výhru 2:1.
90+3
90+3
Arsenal mohl přidat pojišťující branku, ale proti byl McCarthy! Ramsey našel před bránou volného Oxlade-Chamberlaina, ale ten anglického brankáře neprostřelil.
90+2
Crystal Palace ještě má nějaký čas k vyrovnání. Probíhá poslední minuta utkání.
90+1
Další velká šance, tentokrát na druhé straně! Ramsey pěkně ve vápně uvolnil Cazorlu, ale jeho střelu levačkou na zadní tyč vychytal připravený McCarthy.
90
Ward se po rohu dostal k hlavičce, ale Čech předvedl dobrý zákrok, jímž nedovolil Wardovi k přidání druhé branky v tomto zápase.
88
Mertesacker podběhl centr Souarého, ale Arteta nakonec těsně před Čung-Jongem odehrál balon do zámezí. Palace má momentálně velký tlak.
87
Zmiňovaný Bamford vybojoval roh, ze kterého vznikla velká šance k vyrovnání, ale Mutch nedokázal hlavou míč usměrnit do sítě!
85
Crystal Palace už vysílá všechny hráče do útoku. Cíl domácích zní jasně, alespoň vyrovnat.
83
Arséne Wenger se pokusí vyztužit obranu. Po dobrém výkonu odešel ze hřiště Özil, kterého nahradil Gibbs.
82
Olivier Giroud u rohového praporku vybojoval pro své mužstvo rohový kop.
80
Trenér Alan Pardew poslal do hry svého posledního žolíka. McArthura na place vystřídal útočník Bamford.
80
Hra se teď na chvíli uklidní, protože po zákroku Wickhama zůstává na zemi ležet Mertesacker.
79
Souaré se pokoušel odcentrovat, jenže byl zablokován Chamberlainem. Eagles přesto rozehrají další rohový kop.
77
Arsenal rozehrál pěknou akci, ale Giroud nakonec vyslal Özila do ofsajdu. K balonu se tak vrátí Crystal Palace.
76
Oba týmy nakonec přichystaly střídání. Alexise nahradil Arteta a Zahu vyměnil Čung-Jong.
76
75
K zakončení se nakonec dostal WIckham, ale mířil nepřesně.
75
Rozhodčí Lee Mason nakonec posoudil Monrealův zákrok jako nedovolený. Cabaye tak rozehraje další přímák.
74
Arsenal chystá druhé střídání, na trávník se podívá Mikel Arteta.
73
Cabaye vyslal před branku povedený centr, se kterým si však poradil brankář Čech.
71
Koscielny předvedl další povedený obranný zákrok. Francouzský obránce dnes hraje další povedený zápas.
69
Özil opět ukázal svůj přehled a vyslal do šance Ramseyho, jenž jen těsně přestřelil břevno domácí svatyně.
68
Domácí se nadechli opět k rychlému protiútoku, ale Wilfried Zaha byl nakonec zdvojen a o míč přišel.
65
Zmiňovaná změna je na světě. Wenger ze hry raději stáhl Coquelina, kterého nahradil Oxlade-Chamberlain.
64
Do hry se podívá Alex Oxlade-Chamberlain, který se již na lavičce převléká do dresu.
63
Další faul Coquelina. Defenzivní štít Arsenalu by si měl začít dávat větší pozor.
61
Wardův centr z pravé strany k brance nedoputoval. Domácí však drží balon i nadále na půli svého soupeře.
59
Pěkná šance Eagles! Puncheon si míč výborně zpracoval na prsa a následně vystřelil, jeho střele však chyběla rychlost, a tak měl Čech lehkou práci.
58
Po obdržené brance se více do hry dostávají hráči Crystal Palace, kteří rozhodně budou chtít vyrovnat. Arsenal se momentálně nikam nežene.
55
Arsenal právě vstřelil branku!
Kanonýři se podruhé v tomto utkání dostávají do vedení! Bellerín poslal do vápna nadýchaný centr, na který si nejvýše naskočil Alexis Sánchez, jehož hlavičku si do vlastní brány srazil kapitán DAMIEN DELANEY– 1:2!
54
Arsenal předvedl další povedenou akci, ale Ramseyho pokus k brance nedoputoval díky dobrému zákroku jednoho z obránců.
53
McCarthy musel po rohu Özila zasahovat. Zakončení Alexise však postrádalo razanci.
52
Z přímého kopu nic nebylo, Arsenal však zůstává u balonu. Rozehraje totiž další roh.
51
Özil si po dlouhém nákopu brankáře Čecha patičkou obhodil Souarého, který Němce zastavil pouze pomocí faulu. Özil rozehraje přímý kop.
51
Jako bych to zakřikl. Alexis rozjel pěknou akci, ale Ramseyho přihrávku před branku odkopl Dann do zámezí.
50
Hráči Crystal Palace vstoupili do druhé půle aktivněji a jsou na hřišti těmi dominantnějšími. Arsenal se do hry dostává pomalu.
48
Tyč! Zaha poslal před branku skvělý centr přímo na kopačku Connora Wickhama, který z voleje nastřelil brankovou konstrukci.
46
Manažer Alan Pardew připravil na úvod druhé půle jedno střídání. Bolasieho na trávníku vyměnil Jordon Mutch.
46
První poločas mezi Crystal Palace a Arsenalem je minulostí. Hosté vlétli do zápasu ve velkém stylu a nakonec se dočkali vedení, když se povedeným volejem prezentoval Giroud. O pouhých dvanáct minut však došlo k vyrovnání, když se z přibližně dvaceti metrů pěkně k tyči trefil Ward. Zajímavý první poločas tak skončil 1:1.
45+1
45+1
Žlutou kartou byl odměněn James McArthur za faul zezadu na Bellerína.
45
Coquelin se uprostřed hřiště dopustil dalšího faulu a může být rád, že neuviděl druhou žlutou kartu. Lee Mason byl tentokrát k franouzskému záložníkovi milosrdný.
44
Bellerínův nízký centr byl nepřesný a zamířil pouze do rukavic brankáře McCarthyho.
43
Hra se v posledních chvílích odehrává na polovině Palace, kde Arsenal drží balon.
41
Hlavní rozhodčí Lee Mason vytáhl ze své kapsičky první žlutou kartu tohoto duelu. Za faul na unikajícího Bolasieho si ji vysloužil Francis Coquelin.
40
Arsenal má v posledních minutách obrovský tlak, před branku lítá jeden centr za druhým, ale obrana domácích stále odolává.
39
Zaha se dopustil kousek od šestnáctky faulu na Monreala. K standardní situaci se postavil Özil.
37
Zaha zatím obraně Arsenalu hodně zatápí, tentokrát se dostal ke dvěma centrům, ale obrana hostí si poradila.
36
Málem jsme byli svědky další změny skóre! Özil poslal před branku další milimetrový pas na Ramseyho, jehož zakončení patičkou reflexivně vyrazil brankář McCarthy.
35
Arsenal se postupně dostal až do velkého vápna svého soupeře, ale po přihrávce Ramseyho mířil Cazorla vysoko nad McCarthyho svatyni.
32
Do šance se tentokrát dostali hosté, ale Giroud neměl tolik štěstí jako při prvním gólu.
31
Aktivní domácí se dostali k další příležitosti, ale Čech dokázal centr ze strany vyboxovat do bezpečí.
30
Eagles vstřelenou brankou evidentně ožili a zejména svým pohybem způsobují Arsenalu velké problémy.
28
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Puncheon přenesl hru na Bolasieho, ten přiklepl McArthurovi, který pouze přiťukl balon na pravého obránce JOELA WARDA, který krásnou přízemní bombou k tyči vyrovnává na 1:1!
26
Monreal poslal do šestnáctky další povedený centr, ale Alexis hlavou zakončil vysoko nad.
25
Hra je teď nepříliš zajímavá i díky chybám v rozehrávce na obou stranách.
23
Málem to bylo 2:0! Alexis se uvolnil na pravé straně, odkud vyslal na zadní tyč tvrdou přízemní ránu, McCarthy se však vyznamenal a parádním zákrokem střelu zneškodnil.
22
Yannick Bolasie zatím dělá Monrealovi na pravé straně velké problémy. Konžský reprezentant tentokrát obešel dva hráče, ale nakonec si pomohl právě se španělským obráncem faulem.
21
Domácí se nadechli k mírnému tlaku, ale nakonec branku Petra Čecha nedokázali ohrozit.
20
Mezi Bellerínem a Zahou dochází ke spoustě sprinterských soubojů. Druhý jmenovaný vybojoval další roh.
19
Kanonýři nikam nespěchají a momentálně kombinují na své polovině. Balon si mezi sebou vyměňují hlavně Mertesacker s Koscielnym.
17
Arsenal se pokouší o další branku, ale centr Monreala byl na Girouda příliš dlouhý. Hosté však stále drží míč na svých kopačkách.
16
Hosté se z čistajasna dostávají do vedení! Mesut Özil poslal do vápna dobrý centr, který akrobaticky na zadní tyč zakončil OLIVIER GIROUD – 0:1!
15
Cabaye se dostal k odraženému míči a ihned vypálil, Čech však byl na místě.
14
Eagles předvedli velice pěknou akci, ale Zaha poslal přízemní centr pouze k připravenému Čechovi.
13
Faulem se tentokrát provinil Yohan Cabaye. Cazorla tak rozehraje přímý kop.
11
Po faulu Alexise se po kratší odmlce dostanou k balonu i domácí hráči.
10
A znovu Alexis. Chilský reprezentant se po individuálním průniku dostal i ke střele, ta však byla zablokována.
9
Ramsey se odhodlal ke střele z dálky, ale jeho pumelice mířila pouze do míst, kde se nacházel připravený gólman McCarthy.
8
Arsenal má poměrně velký tlak, ale obrana Crystal Palace zatím odolává.
7
Obrovská šance Kanonýrů! Hosté rozehráli rychlý protiútok po rohu Orlů, míč putoval po ose Cazorla-Özil-Alexis, ale třetí jmenovaný nedokázal nadvakrát skórovat. Na brankové čáře za překonaného gólmana zasahoval McArthur.
5
Arsenal se dostal k prvnímu náznaku šance. Ramsey dostal dobrý míč do vápna, ale po jeho přihrávce neměl Giroud dostatek času na zakončení.
5
Arsenal drží míč a kombinuje na polovině svého soupeře.
3
Zaha se tlačil před Monreala, ale španělský krajní obránce nakonec balon ubránil. Čech bude odkopávat od své branky.
2
Wardův centr zprava Koscielny odvrátil na roh.
1
Arsenal vlétl na svého soupeře a po Özilově pěkné ulici se mohl do šance dostat Alexis, ten se však přes pozornou obranu nedokázal prosadit.
1
Zápas odstartoval. Rozehrávku si na starosti vzali domácí hráči, kteří nastoupili v modročervených dresech. Hosté navlékli venkovní žlutomodrou soupravu.
1
Obě mužstva se již seřadila na hrací ploše. Duel druhého kola mezi Crystal Palace a Arsenalem může začít.

Crystal Palace FC: McCarthy – Ward, Dann, Delaney (C), Souaré – McArthur, Cabaye – Zaha, Puncheon, Bolasie – Wickham.
Náhradníci: Hennessey – Mariappa, Jedinak, Mutch, Bamford, Murray, Čung-Jong.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Ramsey, Özil, Alexis Sánchez – Giroud.
Náhradníci: Ospina – Debuchy, Gibbs, Gabriel, Arteta, Walcott, Oxlade-Chamberlain.

Rozhodčí: L. Mason – S. Ledger, E. Smart (R. Madley).
Arsenal

To Arsenal na úvodní kolo rozhodně nebude vzpomínat v tom nejlepším. Kanonýři si totiž nedokázali poradit na domácí půdě s West Hamem, když i díky chybě českého brankáře Petra Čecha podlehli Kladivářům 0:2. Arsenal se tak bude určitě snažit napravit fiasko z prvního kola a od úvodních minut by mu k tomu měl pomoci i Alexis Sánchez, který už je v lepší fyzické kondici. Týmu by naopak měl chybět Wilshere, Rosický a Welbeck.
Crystal Palace FC

Manažer londýnského celku Alan Pardew přivedl v letním přestupovém okně několik zajímavých posil, které by měly ještě více zatraktivnit už tak pohlednou hru Eagles. Tou nejvýraznější by měl být Yohan Cabaye, který ukončil nepovedené angažmá v PSG a zamířil zpět pod křídla oblíbeného manažera.
Palace vstoupilo do ročníku vítězně a díky brankám Zahy, Delaneyho a právě Cabayeho zvítězilo na půdě Norwiche 3:1.

Hlavním sudím tohoto klání bude Lee Mason, jemuž budou na čarách asistovat Scott Ledger a Edward Smart. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Robert Madley.
Pěkné nedělní odpoledne. Anglická Premier League má na programu druhé kolo, ve kterém na sebe narazí Crystal Palace a Arsenal. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.