Rozhodčí Mason ukončil dnešní utkání, ve kterém Leicester City zvítězil nad Sunderlandem AFC 4:2. Dnes jsme sledovali výborný zápas, který přinesl řadu šancí a celkem 6 branek, což je skvělé. Na úvod měl šanci hned třikrát Sunderland, ale Schmeichel svůj tým podržel. Pak už vládl na hřišti Leicester, který do poločasu třikrát skóroval. Dvakrát se trefil Mahrez a jednu branku vsítil Vardy. Vypadalo to, že Sunderlandu poločasová přestávka pomohla a ve druhém poločase působil mnohem lépe, než v poločase prvním, avšak na Leicester stále nestačil. V 60. minutě snížil na 3:1 Defoe, avšak o 6 minut později skóroval Albrighton, který zvýšil na 4:1. Pak se ještě prosadil S. Fletcher, který snížil na 4:2, ale víc se už se do konce utkání nestalo. Velmi dobře dnes působil domácí Albrighton, který dvakrát přihrával na gól a jednou sám skóroval. Z tříbodového zisku se tedy raduje domácí Leicester, který minimálně do 20:30 povede tabulku. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+5
90+4
Domácí tým rozehrál nakrátko a pohybuje s v blízkosti rohového praporku.
90+4
Rohový kop pro Leicester, a tak se hosté musí bránit.
90
Druhý poločas bude nastaven o dlouhých 5 minut.
90
Nějaké zdravotní potíže má Defoe, který pokulhává, ale zápas určitě dohraje.
90
Před standardní situací se Leicester ubránil v pohodě. Nejvýš ze všech fotbalistů totiž vyskočil Drinkwater, který hlavou odvrátil balon do bezpečí.
89
Standardní situace pro Sunderland.
88
Albrighton poslal před branku dobrý centr, ale jeden z jeho spoluhráčů, který chtěl hlavičkovat, balon ve vzduchu netrefil.
87
Rohový kop pro Leicester, bere si ho na starost Albrighton.
87
Na jedné straně pálil Okazaki a na druhé zase Kaboul. Obě střely však byly úspěšně zablokovány. V 87. minutě je stav skóre stále 4:2.
84
Coates fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
84
Standardní situaci si vzal na starost Fletcher, ale svým centrem našel pouze bránící protihráče.
83
Teď se však míč přesunul na kopačky soupeře, který bude zahrávat volný přímý kop.
83
U míče je domácí Leicester, který má na vlastní polovině autové vhazování.
82
Dohráno má Vardy, kterého vystřídal Kanté.
80
Ten, kdo si udělal čas na dnešní utkání, tak určitě nelituje. Běží nám 80. minuta zápasu a už jsme byli svědky 6 gólů. Sledujeme opravdu zajímavý duel.
78
King v šanci, avšak branku v dobré příležitosti netrefil.
77
Odpočinout si jde autor dvou branek Mahrez, kterého na trávníku vystřídal Fuchs.
75
První změnu v sestavě provedl domácí tým: ze hřiště odstoupil zraněný De Laet, kterého vystřídal Benalouane.
73
Kaboul fauloval a za svůj prohřešek byl právem potrestán žlutou kartou.
73
Aktivní Albrighton opět v šanci, ale tentokrát mu střela ani trochu nesedla.
71
Sunderland právě vstřelil branku!
Lens se nenechal rozhodit a v těžké pozici přesně přihrál ke vzdálenější tyči. Tam se k balonu dostal hlavičkující STEVEN FLETCHER, jenž přesnou trefou snížil na 4:2.
69
Lens se snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ale prezentoval se pouze nepřesnou ránou, proti které gólman nemusel zasahovat.
66
Leicester právě vstřelil branku!
Hosté vlastní chybou přišli ve svém vápně o balon, čeho využil MARC ALBRIGHTON, který z otočky vystřelil a vrátil Leicesteru tříbrankové vedení.
63
Defoe se snažil o druhý gól, ale tentokrát byl gólman Schmeichel proti a parádním zákrokem svůj tým podržel.
62
Drinkwater přirál Vardymu, který ze své levačky vyslal pouze nepřesnou střelu.
60
JERMAIN DEFOE obdržel od Johnsona přesnou přihrávku za obranu a poté střelou po zemi nedal Schmeichelovi šanci. Rána mířila přesně k levé tyči, což se chytá velmi těžce. DEFOE tak snížil na 3:1 a dal svému týmu novou naději.
59
Leicester zahrával další rohový kop, ale tentokrát už branku soupeře neohrozil. U balonu je Sunderland.
59
Mahrez našel přesným centrem Vardyho, který pálil z první, avšak Pantilimon vytasil další parádní zákrok a tuto jedovatou střelu zneškodnil.
58
K centrovanému balonu se dostal hlavičkující Morgan, ale jeho pokus byl zablokován. Následuje další roh pro Leicester City.
57
Pantilimon si teď připsal parádní zákrok a ochránil svůj tým před čtvrtou brankou. Drinkwater našel přesnou přihrávkou Mahreze, který byl sám proti Pantilimonovi, ale z tohoto souboje vyšel úspěšněji gólman Sunderlandu.
56
Okazaki si všiml, že je na pravém křídle volný Mahrez, a tak mu přihrál. Aktivní Mahrez vzal vše na sebe, s míčem došel do vápna, kde obehrál celkem 3 bránící protihráče a poté se dostal k výtečné střele, avšak trefil pouze tyčku!
54
Druhá změna v sestavě Sunderlandu: dohrál Jones, kterého nahradil Matthews.
53
Sunderland zahrával rohový kop, kdy se ke střele hlavou dostal S. Fletcher, ale jeho pokus byl nepřesný, takže se stav skóre v 53. minutě nemění.
51
Vardy toužil po své druhé vstřelené brance, ale štěstí mu nepřálo. Vardy totiž na levé straně nastartoval své rychlé nohy a sám zaútočil. Útočník domácího celku si dovezl míč až do vápna, kde obhodil gólmana, ale střela ke vzdálenější tyči branku asi o 2 metry minula.
51
Albrightonovi se standardní situace podle představ nepodařila. Nyní je u balonu Sunderland.
50
Standardní situaci budou zahrávat i domácí borci, konkrétně si ji na starost bere Albrighton.
50
Sunderland dostal výhodu standardní situace, ale z volného přímého kopu nic nevytěžil. Hosté odcentrovali míč do vápna, ale tam se soupeř v pohodě ubránil a odehrál balon do bezpečí.
49
Vardy zajel nepříjemně do svého protihráče a právem dostal žlutou kartu.
48
Hosté získali míč zpět na své kopačky a podnikli útočnou akci. Přihrávku dostal Defoe, který se s balonem sice prodral do vápna a i vystřelil, ale pod tlakem svého protihráče střelu příliš nezvládl.
46
Sunderland rozehrál, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlil. S balonem na kopačkách se teď prohání domácí fotbalisté.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Rozhodčí Mason ukončil první poločas, ve kterém jsme mohli vidět celkem 3 branky, všechny vsítil domácí tým. Leicester začal zápas velmi aktivně a už v 11. minutě se dostal do vedení, o gól se zasloužil Vardy, kterému přihrával Albrighton. V 18. minutě to bylo už 2:0, tentokrát se trefil Mahrez a přihrával opět Albrighton. Ve 25. minutě přišla pro hosty další sprcha v podobě 3. gólu, který vstřelil opět Mahrez, jenž bezpečně proměnil pokutový kop. Sunderland se sice na začátku utkání dostal do 3 dobrých šancí, ale Schmeichel svůj tým vždy podržel.
45+3
45+3
Drinkwater obdržel parádní přihrávku a poté se okamžitě dostal ke střele. Nicméně gólman Pantilimon stihl zareagovat včas a prudkou ránu vyrazil do bezpečí.
45+1
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
45
Na pravém křídle byl neobsazený De Laet, který odcentroval parádní centr před branku, ale ve vzduchu se nejlépe orientoval Pantilimon, který si míč stáhl do rukavic a nikoho ke střele nepustil.
44
Domácí tým měl k dispozici volný přímý kop, který rozehrál nakrátko. Ošetřený Albrighton se zapojil do hry.
44
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
43
Faulovaný Albrighton zůstává ležet na trávníku a potřebuje lékařskou péči.
42
Jones fauloval Albrightona a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
40
Zatím sledujeme velmi zajímavé utkání, které je výživné i na góly. Fotbalisté Leicesteru hrají ve velké pohodě a Sunderland hodně pod tlakem. Blíží se konec první poloviny zápasu, třeba poločasová přestávka hostům pomůže se zvednotu.
39
Domácí tým získal míč a okamžitě vyrazil do rychlého protiútoku. Vardy obehrál protihráče, dovezl si balon do velkého vápna a poté přihrával zpětně na penaltovou značku. Tam se ke střele z první dostal Mahrez, který mohl vsítit hattrick, ale střela mu nesedla a skončila vysoko nad brankou.
38
U míče zůstávají hosté, kteří mezi sebou kombinují na útočné polovině a hledají si cestičku k soupeřově brance.
37
Rohový kop se hostům příliš nepodařil. K centrovanému balonu se totiž dostali protihráči, kteří v pohodě míč odvrátili do bezpečí.
36
Sunderland to má velmi složité, ale snaží se. Nyní budou hosté zahrávat rohový kop.
33
U míče jsou nyní hosté, kteří se snaží dostat ke Schmeichelově bráně. Nicméně obrana domácího celku je pozorná. Příšerným centrem se teď prezentoval Johnson. Rozehrávat bude Leicester.
33
Atmosféra na stadionu je vynikající. Slyšet jdou hlavně domácí fanoušci, kteří jsou momentálně hodně spokojeni. Že jejich tým povede už ve 33. minutě 3:0 je asi ani ve snu nenapadlo.
30
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Lee Cattermole, přichází Steven Fletcher.
29
Schlupp chtěl navýšit vedení Leicesteru, ale střela mu nesedla, a tak se stav skóre ve 29. minutě nemění.
27
Vardy toužil po své druhé brance, ale tentokrát mu Pantilimon plány překazil a parádním zákrokem svůj tým v těžké chvíli podržel.
27
Takový start do nového ročníku si určitě Sunderland nepředstavoval. Ve 27. minutě prohrává už 3:0 a s takovým výsledkem bude něco dělat horko těžko. Na vyrovnání či otočení skóre je ještě dost času, ale psychika hráčů na tom může být hodně špatně.
25
RIYAD MAHREZ se nenechal znervóznit pískotem fanoušků Sunderlandu, zachoval chladnou hlavu a bezpečně proměnil pokutový kop. Gólman Pantilimon neměl šanci inkasovanému gólu zabránit, protože nevystihl směr střely.
24
Leicester City bude zahrávat pokutový kop! Podaří se mu dostat do tříbrankového vedení? Ve vápně totiž fauloval Cattermole.
22
Larsson přihrál Johnsonovi, který se dostal do zakončení, ale jehos třela se mezi tři tyče nevešla.
20
Schlupp se provinil proti pravidlům, když fauloval svého protihráče. Sudí hru přerušil a viníka upozornil.
18
Albrighton a jeho další asistence. Zmiňovaný hráč se prezentoval dalším povedeným centrem, kterého se ujal hlavičkující RIYAD MAHREZ, jenž se nemýlil a Leicester vede 2:0.
17
Máme tu první žlutou kartu dnešního utkání, vyfasoval ji Rodwell.
14
Rohový kop si vzal na starost Albrighton, ale tato standardní situace gólem nekončí.
13
Van Aanholt si připsal obranný zákrok a nabídl soupeři rohový kop.
11
Domácí tým zahrával standardní situaci a vytěžil z ní maximum. Albrighton se prezentoval parádním centrem do pokutového území, kde se mezi bránícími obránci dostal k míči hlavičkující JAMIE VARDY, který nechytatelnou ránou poslal Leicester do vedení.
10
Jones fauloval, a tak budou domácí hráči rozehrávat.
9
Po krátké odmlce se k míči dostali domácí hráči, kteří dostali výhodu volného přímého kopu. Míč na střelu si navedl Mahrez, ale jeho pokus byl zablokován obráncem.
8
Defoe se snažil znovu ohrozit branku soupeře, avšak uvízl v ofsajdu, a tak sudí musel hru přerušit.
7
Opět výborný Schmeichel! K centrovanému balonu se dostal Kaboul, avšak gólman Leicesteru tento pokus výtečně vyrazil. Nicméně odražený balon se dostal ještě k Rodwellovi, který hlavičkoval, ale Schmeichel byl úspěšný i tentokrát. Výborná práce domácího brankáře.
6
Hosté podnikli parádní útočnou akci, ale vstřeleného gólu se nedočkali, protože Schmeichel si počínal výtečně. Do zakončení se dostal útočník Defoe, ale gólman Leicesteru jeho pokus vyrazil na rohový kop.
3
Protože se King dopustil faulu, tak bude rozehrávat Sunderland.
2
Hráči Sunderlandu nastoupili tradičně v pruhovaných, červeno-bílých dresech a černých trenýrkách.
1
Domácí tým hraje v modrých kompletech a nyní se s míčem pohybuje v blízkosti středového kruhu. Sunderland rozehrávku soupeře napadá.
1
-4
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-12
Rozcvička končí a hráči se přesouvají do svých šaten.
-25
Na stadionu právě probíhá rozcvička obou mužstev.

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Huth, Morgan (C), Schlupp – Albrighton, Drinkwater, King, Mahrez – Okazaki, Vardy.
Náhradníci: Schwarzer – Fuchs, Benalouane, Hammond, Kanté, Kramarić, Ulloa.

Sunderland AFC: Pantilimon – Jones, Coates, Kaboul, van Aanholt – Cattermole (C) – Johnson, Rodwell, Seb Larsson, Lens – Defoe.
Náhradníci: Mannone – Matthews, O'Shea, Giaccherini, Bridcutt, Graham, S. Fletcher.

Rozhodčí: Mason – Kirkup, Hussin.
-67
Oba týmy si prohlíží stadion.
-70
Fotbalisté Sunderlandu přijeli na King Power Stadium.
Sunderland AFC

Odchody z klubu: Anthony Réveillère, El-Hadji Ba, Santiago Vergini, Jordan Pickford, Connor Wickham.

Příchody do klubu: Valentin Roberge, Charalampos Mavrias, Ricardo Álvarez, Sebastián Coates, Adam Matthews, Jeremain Lens, Younès Kaboul, Yann M'Vila.

Sunderland AFC zvládl přípravu dobře. V přátelských utkáních třikrát zvítězil a třikrát prohrál. Jermain Defoe a Emanuele Giaccherini dali v přípravě po dvou gólech.
Leicester City

Odchody z klubu: Tom Hopper, James Pearson, Gary Taylor-Fletcher, Zoumana Bakayogo, Esteban Cambiasso, Anthony Knockaert, Chris Wood, Adam Smith, Ben Hamer, Matthew Upson, Paul Konchesky.

Příchody do klubu: Michael Cain, Christian Fuchs, Robert Huth, Shinji Okazaki, Ngolo Kante, Yohan Benalouane.

Leicester City si v letní přípravě vedl chvalitebně. Fotbalisté Leicesteru slavili 4 výhry a jedenkrát remizovali. Nejčastěji se mezi tři tyče trefovali Riyad Mahrez, David Nugent a Jamie Vardy, všichni jmenovaní dali po dvou gólech.
Poslední vzájemné utkání, hrané na King Power Stadium, skončilo remízou 0:0. Utkání tehdy sledovalo 31 825 diváků. Sunderland častěji držel míč, ale do zakončení se více dostával Leicester City. Střely na branku byly velmi podobné – 4:5. V tomto utkání si oba celky připsaly po jednom bodu.
To Sunderland AFC se v uplynulém ročníku umístil na 16. pozici, a to se ziskem 38 bodů. Hráči Sunderlandu v sezoně 14/15 pouze sedmkrát zvítězili, sedmnáctkrát remizovali a čtrnáctkrát byli poraženi. Skóre bylo 31:53.
V uplynulém ročníku skončil Leicester City v tabulce na 14. příčce. Fotbalisté Leicesteru City jedenáctkrát zvítězili, osmkrát remizovali a devatenáctkrát byli poraženi. Ve zmiňované sezoně, 14/15, získal Leicester City 41 bodů a skóre bylo 46:55.
Na zápas byli nominováni:

Leicester City: Schmeichel, Schwarzer, Benalouane, De Laet, Fuchs, Huth, Moore, Morgan, Simpson, Wasilewski, Albrighton, Drinkwater, Hammond, Kante, King, Mahrez, Schlupp, Kramaric, Lawrence, Nugent, Okazaki, Ulloa, Vardy.

Sunderland AFC: Mannone, Pantilimon, Brown, Coates, Jones, Kaboul, Matthews, O'Shea, Van Aanholt, Bridcutt, Buckley, Cattermole, Giaccherini, Johnson, Larsson, M'Vila, Mavrias, Rodwell, Defoe, Fletcher, Graham, Lens.

Příjemné odpoledne, vítám Vás u textového přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Konečně se na trávník a také na televizní obrazovky vrací anglická Premier League, která vzbudí opět velkou pozornost. V 1. kole se Leicester City představí na domácím stadionu, který nese název King Power Stadium a přivítá zde svého soupeře Sunderland AFC. Zápasem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.