Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Dohrávku druhého kola Premier League rozhodl jediný gól, který vstřelil ve 26. minutě liverpoolský útočník Christian Benteke. Reds tak proti nováčkovi splnili roli favorita a připsali si vítězství také ve svém druhém ligovém utkání, ovšem nutno říci, že Bournemouth na Anfieldu předvedl velmi sympatický výkon. Hosté hráli odvážně a jejich hra byla určitě příslibem do dalších zápasů.
90+5
90+5
Míč je zámezí, myslím, že teď už přijde konec.
90+4
Asi poslední akce Bournemouthu...
90+4
Smith cpal míč před bránu, kde zasáhl hlavou Lovren.
90+3
Moreno ubránil Francise a Liverpool bude navíc vhazovat.
90+2
Tohle se domácím moc nepovedlo. Milner se ukopl a poslal přímý kop úplně mimo.
90+1
Moreno se nadechl k velkému sólu, které zastavil až na hranici pokutového území faulem Steve Cook. To je samozřejmě žlutá karta.
90+1
Ještě čtyři minuty!
90
Mohlo být hotovo! Clyneho centr z pravé strany našel Bentekeho, jenž zblízka zamířil do břevna.
90
Už běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik sudí nastaví.
89
Pro centr Danielse si došel Mignolet.
88
Clyne se odhodlal ke střele, která však hostujícího gólmana vůbec neohrozila.
88
Tomlin posílal hlavou míč před bránu, kde byl Wilson. Před ním zakročil Mignolet.
87
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Eunan O'Kane, přichází Dan Gosling.
86
Na Ritchieho roh si vyskočil Elphick a míč skončil jen těsně nad bránou Reds!
84
Urostlý Christian Benteke nyní pobavil domácí fanoušky i efektními technickými finesami.
84
O'Kane svým volejem sestřelil domácího stopera Martina Škrtela. Hra pokračuje.
83
I s nastavením dělí domácí od výhry tak deset minut. Smith nyní na křídle nestihl pas svého spoluhráče.
81
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Alberto Moreno.
81
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Adam Smith.
80
Po rohu se dostal k hlavičce Cook, ale mířil nepřesně.
80
Daniels získal pro Bournemouth rohový kop.
79
Fotbalisté Liverpoolu dlouho drželí míč na polovině soupeře. Do zakončení se ale nedostali.
77
Dalším žlutě potrestaným hráčem je Lee Tomlin, jenž zezadu stáhl na zem Lallanu.
76
Emre Can vyvezl míč na útočnou polovinu Liverpoolu, kde se nechal faulovat Mattem Ritchiem. Ten je odměněn žlutou kartou.
75
Joe Gomez zasáhl protihráče šlapákem a rozhodčí Pawson mu udělil žlutou kartu.
74
Po chybě v hostující rozehrávce se dostal k míči Benteke, který následně našel dobrou přihrávkou Coutinha. Brazilskému ofenzivnímu záložníkovi skočil do rány Daniels.
72
Moc nechybělo a před bránou se dostal ke gólové hlavičce Benteke. Míč se pak odrazil ke Coutinhovi, který už mohl střílet do odkryté brány, ale Surman se mu stačil postavit do cesty!
70
Velký potlesk vítá na trávníku Roberta Firmina. Letní posila Liverpoolu nahrazuje Jordona Ibeho.
70
Benteke z první sklepl míč na Coutinha, jemuž střela vůbec nesedla a míč skončil na tribuně.
68
Coutinho vypálil pouze do hostující zdi.
67
Jeden z hostujících hráčů zahrál těsně před šestnáctkou rukou. Standardní situace z výhodné pozice pro LFC.
66
Rohový kop Ritchieho vyboxoval Mignolet ven ze své šestnáctky.
65
Rohový kop pro hosty.
63
Matt Ritchie patří k nejaktivnějším hráčům hostí. Nyní do jeho rány padl bránící hráč. Cherries pak pokračovali ve své aktivitě a Wilson prostrčil míč na O'Kanea, který z ostrého úhlu zamířil do boní sítě.
62
Clyne vhazoval poblíž šestnáctky soupeře, nyní už ale mají míč hosté.
61
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Lee Tomlin.
60
Daniels připravil střeleckou pozici pro Ritchieho, jenž z hranice šestnáctky vypustil dělovku, která se otřela o tyč Mignoletovy svatyně! Hosté teď byli opravdu blízko.
59
Domácí nyní kombinují a snaží se mít hru pod kontrolou.
58
Liverpool se rohu soupeře ubránil.
57
Tentokrát šel raději do míče Mignolet, který ho vyboxoval na roh. Domácí brankář vzápětí ještě vyčinil Gomezovi za předchozí zákrok.
57
Centr Danielse neodvracel Gomez zrovna jistě, hosté tak zůstávají v útoku.
56
Hosté se zkoušejí prosadit postupným útokem.
54
Benteke vybojoval míč pro Lallanu, který hledal před bránou Milnera. Anglický reprezentant nedokázal dobře trefit míč, v opačném případě by měl Boruc asi problém.
52
Adam Lallana ještě před rozehráním rohového kopu podklouzl, čímž pobavil hostující fanoušky.
52
Avizované střídání je tady. Ze hry odchází Jordan Henderson, jehož zřejmě trápí nějaký zdravotní probém. Nahrazuje ho Emre Can.
51
Coutinho si navedl míč až na hranici šestnáctky, odkud zamířil vedle levé tyče.
51
Zdá se, že na střídačce Liverpoolu se začíná chystat střídání. Do hry by měl jít Emre Can.
50
Ibe nyní obehrál sám sebe a vhazovat budou hosté.
49
Další pokus Ritchieho, jenž tentokrát nezamířil mezi tyče. Bournemouth vstoupil aktivně také do druhé půle.
48
A ještě jednou Cherries. Dalekonosnou střelu Ritchieho pokryl pozorný Mignolet.
47
Z druhé strany centroval Francis. Také nyní to pro Reds dobře dopadlo.
47
Přízemní centr Danielse odkopl do bezpečí Škrtel.
46
Souboj Milnera s Cookem vyústil jen v odkop od brány Bournemouthu.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 1:0
Střely mimo – 5:1
Rohové kopy – 5:4
Držení míče v % – 61:39
Po prvním poločase vede Liverpool nad Bournemouthem 1:0. Hosté zápas začali velice aktivně a hned v 5. minutě dokonce Elphick poslal míč za Mignoletova záda, ovšem podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem na Lovrena. Favorizovaní Reds začali postupně přebírat iniciativu a ve 26. minutě se ujali vedení zásluhou Christiana Bentekeho, který si připsal první gól v dresu svého nového zaměstnavatele.
45+1
45+1
Rozhodčí nastaví v prvním poločase minutu. Clyne se, ve snaze vybojovat míč, dopustil faulu a rozehrávat tak budou hosté.
44
Míč se v šestnáctce odrazil přímo ke Coutinhovi, který tím ale byl zřejmě překvapen a tak vypálil vedle levé tyče. Hosté měli velké štěstí!
43
Clyne hledal svým pasem Bentekeho, který už nestihl míč na hřišti. Boruc bude vykopávat.
42
Míč poslal před bránu Lallana, nabíhající Lovren promáchl.
42
Rohový kop pro Reds...
41
Průnik Ibeho zastavil Francis. Ten však následně odehrál míč jen na tribunu.
40
Danielsův centr mířil na zadní tyč, kde však dobře zasáhl Ibe.
39
Elphick si ve vápně naskakoval na dlouhý aut spoluhráče. Provinil se ale útočným faulem.
37
Henderson v šestnáctce upadl po kontaktu s Gradelem. Penaltu však sudí Pawson nepíská!
36
Lallana hlavičkoval z hodně velké dálky. Boruc neměl s jeho pokusem problém.
35
Henderson z přímého kopu hledal nabíhajícího Bentekeho. Před ním dobře zasáhl Ritchie.
34
Eunan O'Kane (AFC Bournemouth) musel zastavit faulem unikajícího Coutinha a tady musela následovat žlutá karta.
34
Dobře zapracoval Nathan Clyne, který nepustil před bránu centr Danielse.
33
Benteke se vrátil pro míč až na vlastní polovinu, kde byl faulován.
32
Po rohu Hendersona se pískal útočný faul. Míč tak mají hosté.
31
Domácí se uklidnili a začali svého soupeře přehrávat. Rána Coutinha byla sražena na roh.
29
Mohlo to být 2:0! Krásné střele Hendersona chyběly centimetry k tomu, aby zapadla pod břevno.
26
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí rozehráli rohový kop na krátko a sehráli akci, na jejímž konci se ocitl CHRISTIAN BENTEKE. Belgický útočník si naběhl na zadní tyč, kam se k němu míč dostal i díky teči Coutinha a z bezprostřední blízkosti ho umístil za záda bezmocného Boruce.
26
Coutinho posílal před bránu nepříjemný míč, který hosté s problémy dostali alespoň do zámezí. Je z toho roh.
25
Hráči Liverpoolu se už vyrovnali s aktivním pojetím soupeře a drží se na útočné polovině.
24
Ke střele se dostal Benteke. Hostující bránu ale netrefil.
23
Roh Coutinha mířil do prostoru, kde číhal Benteke. Dobře však zapracovala hostující defenziva.
22
Po centru Danielse se málem dostal do šance Wilson. Domácí měli štěstí, že Škrtel letící míč stačil tečovat a Wilson nestihl včas zareagovat. Míč tak od něho odskočil do zámezí.
21
Ten ale rychle končí na obraně hostí.
21
Clyne tvrdě, ale čistě, zastavil soupeře a zakládá protiútok Liverpoolu.
20
Cook dobře vystoupil proti domácí rozehrávce a odkopl míč na tribunu.
19
Krásný pas Coutinha, který dopadl přímo k noze Jordona Ibeho. Tomu však míč odskočil do autu a hned se svému spoluhráči gestem omlouvá.
18
Tentokrát Coutinho pokazil slibně rozjetou akci, nahrál míč jen Wilsonovi.
17
Coutinho zkoušel vysunout dlouhým pasem Bentekeho. Tomu scházel tak krok k tomu, aby se dostal do velké šance.
15
Hosté presují i rozehrávku brankáře Mignoleta. Takhle se Bournemouth prezentoval v Championshipu a zdá se, že manažer Eddie Howe hodlá spoléhat na odvážnou hru i mezi elitou.
14
Coutinho roztáhl hru na Clyneho, jehož centr stačil zablokovat jeden z obránců Cherries.
13
Do útoku se podívali také domácí, ale Benteke už nedokázal přesně sklepnout míč nabíhajícím spoluhráčům.
12
Už čtvrtý roh hostí. Po centru Gradela hlavičkoval King mimo.
11
Coutinho si chtěl narazit míč s Ibem, ale jeho spoluhráč mu dal přeci jen o něco delší přihrávku a pro balón si tak vyběhl Boruc.
10
Gradelovi se rozehrávka standardní situace nepovedla, jeho centr skončil za bránou.
10
Benteke ve vzdušném souboji fauloval, rozehrávat budou hosté.
9
Centr Kinga odvrátil Škrtel, Liverpool se nyní jen brání!
8
Po rohu Gradela si hosté žádnou příležitost nevytvořili. Fanoušci Bournemouthu každopádně dávají najevo spokojenost s dosavadním výkonem svých miláčků.
7
Hosté začali zápas hodně odvážně, vybojovali už třetí rohový kop.
5
Tommy Elphick po rohovém kopu přeskočil Lovrena a hlavou poslal míč za Mignoletova záda. Gól však neplatí, neboť rozhodčí viděl Elphickův faul na obránce Reds!
5
Wilson velmi drze vymotal Lovrena a chorvatský zadák byl rád, že mu míč vypíchl alespoň na roh.
4
Po rohu Hendersona se míč odrazil k Ibemu, který tak z 20 metrů minul hostující bránu.
4
Lallana zakombinoval s Coutinhem a míč na roh odehrál tentokrát hostující Daniels.
3
Hosté rozehráli nakrátko a Liverpool se ubránil.
2
Wilson vybojoval první roh pro hosty...
2
Nyní odehrál míč do zámezí obránce Reds Joe Gomez.
1
Domácí se hned natlačili dopředu a obrana Cherries vše vyřešila odkopem do autu.
1
Anfieldem zní píseň You'll Never Walk Alone, která k Liverpoolu neodmyslitelně patří.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Škrtel, Lovren, Joe. Gomez – Milner, Henderson (C) – Ibe, Coutinho, Lallana – Benteke.

Náhradníci: Bogdán – K. Touré, Firmino, M. Sakho, Can, Origi, Ings.

AFC Bournemouth: Boruc – Francis, Elphick (C), Cook, Daniels – Ritchie, O'Kane, Surman, Gradel – King, Wilson.

Náhradníci: Federici – Gosling, Pugh, Mings, Smith, Tomlin, Distin.

Rozhodčí: C. Pawson – H. Lennard, A. Garratt.
Oba týmy se v nedávné minulosti dvakrát potkaly v pohárových soutěžích. Nejprve se tak stalo v předminulé sezóně, kdy v rámci 4. kola FA Cupu zvítězil Liverpool na půdě Cherries 2:0. Loni se zase tyto celky střetly ve čtvrtfinále Ligového poháru a Reds se radovali z výhry 3:1.
Liverpool FC:
Celek z města Beatles v úvodním ligovém utkání na hřišti Stoke City výkonnostně moc nepřesvědčil, ale nakonec si odvezl domů cenné tři body, které v závěru zápasu krásně vystřelil Brazilec Coutinho. Brendan Rodgers postavil do základu i čtyři letní posily – Nathana Clyna, Joea Gomeze, Jamese Milnera a Christiana Bentekeho, na posledních dvanáct minut navíc nastoupil také Roberto Firmino. Dá se očekávat, že v domácí premiéře se představí velmi podobná základní jedenáctka, v níž by právě Firmino mohl nahradit před týdnem nevýrazného Lallanu.

Branden Rodgers nemůže počítat s marody Joem Allenem, Danielem Sturridgem a Jonem Flanaganem.
AFC Bournemouth:
Cherries postoupili mezi anglickou elitu vůbec poprvé v historii. Debut v Premier League svěřencům manažera Eddieho Howea body nevynesl, když v úvodním kole prohráli na domácí půdě 0:1 s Aston Villou. V premiérovém utkání nastoupili za Bournemouth především fotbalisté, kteří pro klub vybojovali postup. Tentokrát se dá očekávat, že na Anfieldu se do základní sestavy dostanou i letní posily, mezi které patří Sylvain Distin, Max Gradel nebo Tyrone Mings.

Howemu bude v utkání s Liverpoolem scházet zraněný záložník Harry Arter. Otazník visí také nad startem Christiana Atsua.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu, zejména toho anglického! 2. kolo Premier League uzavře pondělní dohrávka, ve které Liverpool přivítá nováčka z Bournemouthu. Jednoznačným favoritem utkání jsou domácí Reds, Bournemouth by si měl na první body mezi elitou dle předpokladů ještě počkat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.