Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Hlavní rozhodčí Pawson dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas mezi Manchesterem United a Newcastlem United, který skončil bezbrankovou remízou 0:0. Od úvodních minut byl aktivnější domácí tým, který celkem osmkrát prověřil gólmana Krula, ale zkušený brankář svůj tým podržel a vychytal čisté konto. To na druhé straně, Romero, nemusel zasahovat ani jedenkrát. Největší šanci hostů měl na hlavě ve 24. minutě A. Mitrović, který trefil břevno. To Manchester Unietd měl jednu šanci za druhou, ale proměnit ji nedokázal. Pro Newcastle je 1 bod za remízu ziskem, ale pro Manchester United je 1 bod za remízu velkým zklamáním.
90+4
90+3
Carrick vypálil a vybojoval rohový kop. Depay pak zahrával rohový kop, ale pozorný Krul centrovaný balon vyboxoval.
90+1
Hosté okamžitě vyrazili do protiútoku a i oni se mohli dostat do vedení. Cissé předběhl bránícího protihráče a poté servíroval přihrávku ke vzdálenější tyči, kde jen těsně balon netrefil Thauvin. To by byl debut z říše snů.
90+1
Blizoučko ke gólu měl Smalling, který se dostal k centrovanému balonu a okamžitě zakončil, jeho pokus však na brankové čáře zastavil bránící protihráč!
90
Druhý poločas je nastaven o 4 minuty.
89
V závěru zápasu bude domácí tým zahrávat standardní situaci.
88
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Papiss Cissé.
86
Rooney obdržel od Carricka parádní kolmici do velkého vápna, ale měl u sebe hned dva bránící protihráče, kteří ho o balon obrali.
86
Domácí tým zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale hosté se pokaždé ubránili. Tlak hráčů v červeném stále trvá.
85
Poslat Manchester United do vedení mohl Valencia, ale jeho prudkou ránu zablokoval obětavý Coloccini, který zabránil téměř jistému gólu.
84
Newcastle United brání v deseti hráčích, bod z Old Trafford by se hostům náramně hodil.
83
Fotbalisté Manchesteru United parádně kombinovali ve velkém vápně soupeře, ale pozorný Coloccini akci domácího celku zastavil.
82
Do konce zápasu už příliš času nezbývá a pokud Manchester United nechce ztratit body, tak musí svoji útočnou aktivitu zesílit.
80
Hernández se mohl stát mužem zápasu, ale radost mu překazil Krul! Mata totiž vystřelil, ale jeho ránu zablokoval bránící protihráč. Odražený balon se dostal přímo k Hernándezovi, který měl před sebou pouze gólmana Krula, který však vytasil z jeho dílny úžasný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
79
Mata hledal přihrávkou za obranu Rooneyho, ale obrana byla pozorná, takže se balon k útočníkovi Manchesteru United nedostal.
78
Druhou změnu v sestavě provedl Newcastle: ze hry odešel Ayoze Pérez, kterého vystřídal Tioté.
77
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Antonio Valencia.
76
Přesnou přihrávku na pravou nohu obdržel Shaw, který pálil zpoza vápna, ale Krul byl připraven.
75
Domácí hráči teď na hosty vytvořili obrovský tlak, ale vytoužené branky se nedočkali. Nejprve vystřelil Rooney, ale tomu Taylor střelu zablokoval, potom i Depay, ale ani on nebyl úspěšný.
73
Na levém křídle se rozeběhl Rooney, který obdržel přihrávku a poté sám přihrával na vzdálenější tyč, kde se do zakončení dostal Mata, ale střela mu ani trochu nesedla. V 73. minutě se stav skóre nemění.
71
Manchester United teď čelil standardní situaci, ale poradil si na jedničku. Dobrý přehled ve vzduchu měl gólman Romero, který si vyskočil na centrovaný balon a stáhl si ho do rukavic.
70
Žlutou kartou byl potrestán Shaw.
69
Střídají také hosté: hrací plochu opustil Obertan, kterého nahradil Thauvin.
68
Hernández byl v minulém ročníku na hostování v Realu Madrid a nevedl si vůbec špatně, roli střelce potvrdil hned několikrát. Uvidíme, zda se mu podaří skórovat i dnes.
67
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Javier Hernández.
66
Šanci na hřišti dostane Hernández, podaří se mu skórovat?
64
K centrovanému míči se dostal Smalling, který se snažil dostat balon za brankářova záda, ale chybělo mu štěstí. Ani teď se stav skóre nemění.
63
Depay obdržel přihrávku, navedl si míč na pravačku a poté vystřelil, jeho pokus byl tečován protihráčem a následuje roh pro Manchester United.
62
Manchester United ze standardní situace nic nevytěžil. V 62. minutě je stav skóre stále bezbrankový, tedy 0:0.
61
Parádní blok teď předvedl Coloccini, který dal domácím fotbalistům výhodu rohového kopu.
60
Mata se prezentoval centrem ke vzdálenější tyči, kde číhal na balon Smalling, ale ten si pomohl faulem a sudí vše viděl. Rozehrávají hosté.
59
Schweinsteiger si svůj první start příliš neužil, jeho tým zatím remizuje 0:0 a určitě si tento fotbalista představoval, že odehraje více minut. Na trávníku dostává příležitost Carrick.
58
Výhodu standardní situace dostal domácí tým a na starost si ji vzal sám faulovaný Depay, který se rozhodl pro přímou střelu, ale trefil pouze bránící zeď.
57
Rychlé nohy nastartoval Depay, který se rozbíhal do zajímavé šance, ale za cenu faulu ho zastavil Obertan, který tak vyfasoval žlutou kartu.
55
Mata poslal míč do pokutového území, kam si nabíhal Darmian, ale brankář Krul byl rychlejší a v souboji se svým protihráčem zvítězil.
54
Januzaj obral své protihráče o balon a poté si došel pro faul. Rozehrávat bude Manchester United.
53
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili, protože centrovaný balon byl přetažený. Nicméně Newcastle u balonu zůstává.
52
Darmian ubránil svého protihráče a nabídl hostům výhodu rohového kopu.
50
Před rohovým kopem se hosté ubránili, ale domácí tým zůstává stále u míče, takže Newcastle nemůže polevit.
49
Darmian zabojoval a s míčem se dostal do pokutového území, kde vybojoval rohový kop.
49
Domácí tým zůstává i tak u míče a hledá si cestičku ke Krulově svatyni.
49
Dobrou kolmici vymyslel Schweinsteiger, ale scházela špetka přesnosti.
48
Hosté rozehráli špatně, protože jeden z hráčů byl v ofsajdu.
48
Newcastle United rozehrál a nyní kombinuje na vlastní polovině. S rozehrávkou pomáhá i gólman Krul.
47
Shaw převzal balon od Depaye a dostal se s ním do velkého vápna, kde však narazil na bránícího protihráče, který mu balon sebral. Schweinsteiger se snažil získat míč zpět pro United, ale pomohl si faulem.
46
První útočná akce domácích skončila na nepřesné přihrávce. Rozehrávají tedy hosté.
46
Balon do druhého poločasu uvedl domácí tým, který bude chtít navázat na úspěšný výkon z poločasu prvního, avšak s tím rozdílem, že tentokrát vstřelí alespoň jeden gól.
46
Rozhodčí Pawson foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 0:0. Od úvodních minut byl aktivnější domácí Manchester United, který se hned šestkrát dostal k přímému ohrožení branky, ale Krul zasáhl vždy statečně a svůj tým drží ve hře. Newcastle United toho ze hry příliš neměl, ale zhruba dvě dobré příležitosti si vytvořil. Za zmínku rozhodně stojí střela A. Mitroviće, který orazítkoval břevno.
Druhý poločas začne přibližně v 14:47.
45+1
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Colback chyboval a domácí tým postupoval do útočné fáze 3 na 3. Kombinace domácích fotbalistů nebyla úplně vydařená, a tak se nic závažného nestalo. Přihrávku pak dostal ještě Depay, o kterého se zodpovědně postaral Coloccini.
44
Před rohovým kopem se domácí tým ubránil bez potíží a nyní je u míče.
42
Obrana domácích teď hodně zaspala a hosté se dostali do obrovské šance. Střelu ze své kopačky vyslal Ayoze Pérez, jehož pokus byl tečován a branku minul asi o metr.
41
Smolnou přihrávku do ofsajdu vyslal Rooney, a tak domácí tým v útočné akci pokračovat nemohl.
40
Manchester United se před rohovým kopem ubránil, ale domácí tým musí být stále pozorný, protože hosté zůstávají u míče.
39
Důležitou roli teď v obraně hrál Blind, který nepustil své protihráče ke střele. Newcastle totiž podnikl parádní akci podél levé postranní čáry a poté už se dostala i finalní přihrávka před branku, kde byl včas zmiňovaný Blind, jenž odkopl balon na rohový kop.
38
Januzaj už je na nohou a pokračuje ve hře. U míče je domácí tým, který by velmi rád do poločasové přestávky vstřelil gól.
38
Na trávníku zůstal ležet Januzaj, který se svíjí bolestí.
35
Útočnou akci hostů zastavilo ofsajdové postavení. Rozehrává domácí tým.
34
Držení míče: Manchester United 63% – 37% Newcastle United.
32
Domácí tým je od úvodních minut aktivnější, vždyť už šestkrát dokázal vystřelit na bránu, a prověřit tak gólmana Krula, ten si ale vede dobře a drží svůj tým ve hře.
31
Faulovaný byl Depay, ale sudí byl jiného názoru, a tak nechal hru pokračovat.
31
Těžkou přihrávku obdržel teď Rooney, kterého těsně bránil Mbemba. Útočník Manchesteru United se tak k ničemu nedostal.
28
Hosté se znovu dostali na útočnou polovinu, kde Ayoze Pérez centroval do vápna, ale našel pouze obrana domácího celku.
27
Hosté u balonu vydrželi a dokázali si vytvořit šanci, ve které byl hlavičkující A. Mitrović, ale tentokrát byl jeho pokus hlavou nepřesný.
26
Colback zahrával rohový kop, ale pozorný Schweinsteiger odhlavičkoval míč do bezpečí.
25
Fotbalisté Manchesteru United okamžitě vyrazili do protiútoku a z brány dostali i gólmana Krula, který byl sám proti Depayovi. Obrana Newcastlu se však stihla vrátit a vše vyřešila, byly to ale nervy.
24
Hosté byli malinkatý kousíček od vstřelené branky! Hodně prostoru ve vápně dostal hlavičkující A. Mitrović, který nebezpečnou střelou orazítkoval břevno!
22
Krul se dnes opravdu nenudí, tentokrát byl opět v akci. Depay si úžasně obehrál bránícího protihráče a poté se dostal i do zakončení. Nicméně Krul přízemní střelu v pohodě zneškodnil.
20
Haidara dostal parádní přihrávku do velkého vápna, ale tam si pomohl faulem a za ošklivý zákrok byl právem potrestán žlutou kartou.
20
Darmian teď parádním skluzem zabránil Colbackovi ve střele a ušetřil Romera téměř jistého zákroku.
19
Standardní situaci si vzal na starost Wijnaldum, který poslal hezký centr před branku, ale k balonu se dostala pouze domácí obrana, která kulatý nesmysl odvrátila do bezpečí.
19
Před malou chvíli fauloval Darmian, který se proti pravidlům provinil i teď a sudí mu za faul udělil žlutou kartu. Následuje volný přímý kop pro Newcastle.
16
Krul a jeho další zákrok! Tentokrát se technickou ránou prezentoval Rooney, který pálil zpoza vápna, avšak ani tento pokus gólový nebyl.
15
Hráči v červených dresech vydrželi u míče a na soupeře vyvíjeli tlak. Matovi spoluhráč sklepl balon a díky tomu se hráč United dostal do velmi zajímavé šance. Mata si ukázkově zpracoval balon a poté precizně pálil přesně k tyči. Nicméně gólman Krul se výtečně natáhl a zabránil stoprocentnímu gólu.
14
Manchester United rozehrál a kombinuje na útočné polovině.
13
Před standardní situací se Newcastle sice ubránil, ale nyní bude čelit dalšímu rohovému kopu. Domácí tým totiž vydržel u balonu a Depay se snažil ještě přihrát před bránu, ale jeho pokus byl odvrácen na rohový kop.
12
Januzaj vybojoval autové vhazování na útočné polovině. Tlak domácích tak stále trvá. Teď Januzaj vybojoval i rohový kop.
12
Ano, byl to Mata, který si vzal volný přímý kop na starost a nemyslel to vůbec špatně. Španělský hráč ze své kopačky vyslal technickou ránu, ale Krul i tentokrát svůj tým podržel.
11
Manchester United bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti. Hosté se musí pozorně bránit. U míče je Mata, který nejspíš bude standardní situaci zahrávat.
6
Ke střele se prodral Rooney, ale jeho pokus gólman Krul v pohodě zneškodnil.
6
V úvodních minutách jsou jasně aktivnější domácí fotbalisté, kteří většinu času drží míč na kopačkách a hledají si cestičku k soupeřově brance.
4
Skvělou přihrávku obdržel Rooney, který postupoval sám na brankáře a vstřelil gól, ale sudí tuto branku neuznal, protože podle něj byl Rooney v době přihrávky v ofsajdu. Pokud tomu tak bylo, tak to muselo být opravdu těsné.
3
Gólman Krul musel poprvé zasahovat, ale nic složitého to pro něj nebylo. Depay obdržel přihrávku, na nic nečekal a vystřelil. Krul však jeho pokus k tyči pokryl.
2
Newcastle se brání velmi pozorně, a tak to má domácí tým složité. Teď se však parádně uvolnil na levém křídle Shaw, který se s míčem dostal až do pokutového území, ale jeho následnou přihrávku zablokovala obrana, takže Manchester United branku neohrozil.
1
Domácí Manchester United hraje v tardičních červených dresech a bílých trenýrkách. Nyní jsou domácí fotbalisté u míče a postupně se dostávají na soupeřovo území.
1
O úvodní výkop se postaral Newcastle United, který pro dnešní zápas oblékl bílomodré dresy a modré trenýrky. Hosté rozehráli a s míčem se nejprve vydali na vlastní polovinu, teprve pak zkusili útočnou akci podél pravé postranní čáry. Nicméně pozorná obrana domácích byla připravena a míč získala pro sebe.
1
-3
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-10
Rozcvička skončila a oba týmy se odebraly do svých šaten.
-17
Na stadionu Old Trafford probíhá roczvička obou týmů.

Manchester United: Romero – Darmian, Smalling, Blind, Shaw – Schneiderlin, Schweinsteiger – Mata, Januzaj, Depay – Rooney (C).
Náhradníci: Johnstone – J. Hernández, Carrick, Young, A. Herrera, A. Valencia, McNair.

Newcastle United: Krul – Mbemba, S. Taylor, Coloccini (C), Haidara – Anita, Colback – Ayoze Pérez, Wijnaldum, Obertan – A. Mitrović.
Náhradníci: Darlow – Williamson, P. Cissé, S. de Jong, Aarons, Thauvin, Tioté.

Rozhodčí: Pawson – Betts, Burt.
To Newcastle United je v tabulce až na příčce 15. a na svém kontě má 1 bod. Newcastle nejprve remizoval 2:2 se Southamptonem a poté podlehl 2:0 Swansea. V letošním ročníku nejvyšší soutěže tak na vítězství stále čeká. Aktuální stav skóre je 2:4.
Po dvou odehraných zápasech se Manchester United v tabulce nachází na 4. pozici a na svém kontě má 6 bodů, tedy plný počet. Dosavadní stav skóre je 2:0.
Poslední vzájemné utkání, hrané na Old Trafford, skončilo výhrou Manchesteru United, a to v poměru 3:1. Střelecky se tehdy prosadil, teď už bývalý hráč United – Van Persie a dva góly přidal i Wayne Rooney. Za Necastle skóroval Papiss Demba Cissé, který bezpečně proměnil pokutový kop. Tomuto zápasu přihlíželo 75 318 fanoušků.
Na zápas byli nominováni:

Manchester United: De Gea, Romero, Johnstone, Lindegaard, Blackett, Darmian, Evans, McNair, Rojo, Shaw, Smalling, Blind, Carrick, Herrera, Januzaj, Lingard, Mata, Pereira, Schneiderlin, Schweinsteiger, Valencia, Young, Depay, Hernández, Rooney, Wilson.

Newcastle United: Darlow, Elliot, Krul, Coloccini, Dummett, Haidara, Janmaat, Lascelles, Mbemba, Taylor, Williamson, Aarons, Abeid, Anita, Bigirimana, Colback, De Jong, Gouffran, Obertan, Sissoko, Thauvin, Tiote, Wijnaldum, Cisse, Mitrovic, Perez, Toney.

Hezké sobotní odpoledne. Anglická Premier League má dnes na programu 3. kolo, které načne zápas mezi Manchesterem United a Newcatlem United. Veškeré dění se bude odehrávat ve svatostánku Old Trafford v Manchesteru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.