Costel Pantilimon podržel Sunderland dvěmi skvělými zákroky, ty však domácímu týmu nebyly nakonec nic platné, když se jednadvacet minut před koncem prosadil z penalty Dušan Tadić a rozhodl o tom, že si Southampton odveze ze Stadium of Light tři body. Konečný výsledek. Sunderland 0 Southampton 1.
90+5
90+5
Rohový kop Sunderlandu nic nepřinesl a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+5
Jermain Defoe se ocital v dobré šanci, José Fonte ho ale do šance nepustil a James Ward-Prowse raději odvrátil míč na rohový kop.
90+4
Standardní situace v podobě rohového kopu nic nepřinesla a Southamptonu dělí od vítězství jen několik sekund.
90+3
Sunderland se dostal k míči a předvedl rychlý protiútok, po kterém na levém křídle Yann M'Vila vybojoval rohový kop.
90+2
Southampton kombinuje na polovině soupeře a nedává mu šanci vydat se do protiútoku.
90+1
Nad rámec zápasu bylo nastaveno ještě 5 minut a Sunderland má dostatek času na to, aby se pokusil vyrovnat!
90
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Steven Caulker.
89
Žlutou kartu dostává Graziano Pellè (Southampton FC).
88
Do konce utkání zbývají dvě minuty, které dělí Southampton od vítězství.
87
Black Cats už příliš času nezbývá a zatím si nevytvořili nějakou slibnou příležitost, po které by se Maarten Stekelenburg výrazně zapotil.
86
Sunderland se snaží o vstřelení vyrovnávacího gólu, zatím ovšem bez úspěchu.
85
Adam Johnson rozehrál rohový kop a hráči Southamptonu jeho centr bez potíží odvrátili do bezpečí.
84
James Ward-Prowse vypálil zpoza šestnáctky levačkou, jeho pokus ovšem mezi tři tyče nezamířil.
83
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Juanmi.
82
Billy Jones zastavil faulem Sadio Maného a jeho faul neunikl zraku hlavního rozhodčího.
81
Southampton drží míč na svých kopačkách a nikam nespěchá.
78
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jordy Clasie, přichází Oriol Romeu.
77
Dušan Tadić se ocital v šanci, jeho pokus ale zablokoval pozorný Younès Kaboul.
76
Na hrací ploše se nyní nacházejí dva bývalý hráči Manchesteru City (Jack Rodwell, Adam Johnson) a Tottenhamu (Younès Kaboul, Jermaine Defoe).
75
Jermaine Defoe přichází oživit ofenzivní hru Sunderlandu.
74
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Jordi Gómez, přichází Jermain Defoe.
73
Adam Johnson rozehrál volný přímý kop a jeho krásná střela zamířila těsně vedle bližšího horního rohu!
72
Virgil van Dijk se dopustil faulu v blízkosti šestnáctky, kde zastavil střídajícího Fabia Boriniho.
71
Sunderland mohl rychle odpovědět na inkasovaný gól, Maarten Stekelenburg ale proti střele z úhlu předvedl skvělý zákrok a vytáhl ji mimo tři tyče!
70
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Steven Fletcher, přichází Jack Rodwell.
69
Southampton právě vstřelil branku!
DUŠAN TADIĆ proměňuje penaltu a posílá Southampton do vedení!! Dušan Tadić zamířil přízemní střelou přesně k tyči, kam ani vysoký a dlouhoruký Costel Pantilimon neměl šanci dosáhnout.
68
Yann M'Vila fauloval v pokutovém území Ryana Bertranda a Southampton bude zahrávat pokutový kop!
67
Southampton je u míče a vydává se směrem vpřed.
66
Yann M'Vila posílal do šestnáctky nebezpečný přízemní centr, žádný z jeho spoluhráčů ho ovšem nedokázal usměrnit na bránu.
64
Southampton dnes po standardních situacích není vůbec nebezpečný a domácí hráči je zvládají bez větších potíží odvracet.
63
Hosté se po následným centru Graziana Pellèho k ničemu nedostali a Sunderland se definitivně ubránil.
62
Graziano Pellè se dostal k odraženému míči a na opačné straně útočné poloviny Southamptonu vybojoval pro Saints další rohový kop, který sám rozehrál.
61
Sunderland hraje ve druhém poločase mnohem lépe, na druhé straně ale mohl vyrazit směrem vpřed Dušan Tadić, který na levé straně vybojoval rohový kop.
60
Adam Johnson našel v pokutovém území přesným pasem Duncana Watmorea, který zamířil mezi tři tyče! Následná střela ale byla zbytečná kvůli ofsajdu a Maarten Stekelenburg si s ní stejně poradil.
59
DeAndre Yedlin už je zpět na nohou a utkání může opět pokračovat.
58
DeAndre Yedlin zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.
57
Vzrušení nakonec bylo zbytečné, protože hlavní rozhodčí Mike Jones odpískal Sadio Manému útočný faul.
56
Sadio Mané se vzápětí dostal k hlavičce, ta ale byla příliš slabá a míč na brankové čáře odvrátil do bezpečí DeAndre Yedlin!
55
Sadio Mané se dostal po několikáté v zápase ke střele, tu ale hlavou obětavě zablokoval Younès Kaboul.
54
James Ward-Prowse mohl vymyslet nějakou nebezpečnou akci, jenže o míč přišel.
53
Southampton si je vědom kvalit soupeře a nyní se ho snaží dostat pod tlak.
52
Sadio Mané si chtěl narazit míč s Graziano Pellèm, což se mu podařilo, ale vzápětí ho promáchl.
51
Sadio Mané napřáhl ze střední vzdálenosti k nádherné táhlé střele, která směřovala přesně mezi tři tyče, Costel Pantilimon ale vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil mimo!
50
Nyní jsou však u míče hosté ze Southamptonu, kteří se mohou vydat směrem vpřed.
49
Fabio Borini hru hodně rozhýbal a Sundeland je po výkopu druhého poločasu lepší.
48
Sunderland pokračoval v útoku, po kterém se Fabio Borini parádně opřel do míče a jeho následný volej měl gólové parametry, nakonec ale Costel Pantilimon míč ze své brány lovit nemusel.
47
Fabio Borini předvedl skvělý skluz a vybojoval míč pro své spoluhráče.
46
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Fabio Borini.
46
Začal druhý poločas, před jehož výkopem sáhl Sunderland k jedné změně.
46
Vracíme se zpět na Stadium of Light, kde za pár okamžiků začne druhý poločas utkání mezi Sunderlandem a Southamptonem.
Sunderland se po velice špatném výkonu na hřišti Evertonu, kde prohrál vysoko 6:2, soustředí především na obranu a nepouští soupeře do žádné šance, to ovšem má za následek, že se ani on sám nemůže dostat k ohrožení brány Southamptonu. Skóre po prvním poločase. Sunderland 0 Southampton 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Adam Johnson, bývalý záložník Manchesteru City, tvrdě dohrál souboj se Sadio Maném a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
44
Žlutou kartu dostává Adam Johnson (Sunderland AFC).
43
Ryan Bertrand se podíval na rozhodčího Mikea Jonese, ten ale faul proti domácímu Sunderlandu neodpískal.
42
Ronald Koeman se podíval na svou lavičku, na ní ovšem nemá nikoho, kdo by zápas na Stadium of Light výrazně oživil.
41
Sadio Mané se mohl řítit do zajímavé šance na levém křídle a přerušit nezáživnou pasáž hry, jenže pomezní rozhodčí ho přistihl v ofsajdu, který byl odmáván a také odpískán.
40
Pokud by si oba brankáři až na jednu výjimku vzali do brány noviny nebo nějaký časopis, nic by se nestalo.
39
Oba týmy stále svádí boj o střed hrací plochy.
38
Pokud se Sunderland stále bude prezentovat především pevnou obranou hrou a bude bránit ve velkém počtu hráčů, tak si troufám říci, že se gólu v prvním poločasu nedočkáme.
37
Velice rád bych Vám řekl, že se hraje ve vysokém tempu a šance střídá šanci, to bych ovšem lhal.
36
Younès Kaboul podle názoru hostů fauloval v pokutovém území, pravdou ale je, že k zákroku došlo mimo pokutové území a následný útok Southamptonu nic nepřinesl.
35
Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes deset minut. Sunderland hraje se Southamptonem stále bez branek 0:0.
34
Hra se během posledních pěti minutách vyrovnala a oba týmy svádějí boj především o střed hřiště.
33
Ola Toivonen vyřešil nebezpečný útok Sunderlandu špatně a v hledišti Stadium of Light to jen zahučelo.
32
Ola Toivonen měl k dispozici tři varianty kam přihrát, nakonec se ale rozhodl pro střelu, která byla hodně nepřesná.
29
Sunderland začal vystrkovat rohy a Southampton se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině hřiště.
28
Yann M'Vila našel v pokutovém území Stevena Fletchera, který se ocitl na trávníku, pokutový kop se ovšem po zákroku Virgila van Dijka kopat nebude.
27
James Ward-Prowse odvedl u postranní čáry skvělou práci, když zastavil útok Sunderlandu a poté napálil míč do Yanna M'Vily, od kterého se míč odrazil za postranní čáru, a hosté mohli vhazovat.
26
Sunderland dnes zatím spoléhá na rychlé protiútoky, těch však zatím neměl příliš mnoho a ještě si nevypracoval nějakou slibnou šanci.
25
Duncan Watmore dostal doleva skvělý pas a mohl přejít do rychlého protiútoku, ten ovšem nic nepřinesl.
24
Hráči Southamptonu diskutovali s rozhodčím, ten ale odmítl odpískat faul.
23
Nechybělo mnoho a Southampton se mohl ujmout vedení, které by bylo vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu zasloužené.
22
Southampton předvedl pohlednou akci, po které James Ward-Prowse sice centr Stevena Fletchera minul, vzápětí se ale dostal k míči Sadio Mané, jehož pohotový volej Costel Pantilimon skvělým zákrokem vyrazil mimo tři tyče!
21
Hráči Sunderlandu se ve všech hráčích vrací za míč a Southampton nemá prostor dostat se do nějaké šance.
19
Southampton je lepším týmem, brankář Costel Pantilimon ale zůstává bez práce.
18
Virgin van Dijk se pokusil prolomit bezbrankové skóre střelou ze střední vzdálenosti, ta ovšem zamířila hodně mimo.
17
Southampton sice z rohového kopu nic nebezpečného nevytvořil, hosté se ovšem rychle vrátili zpět k míči.
16
Dušan Tadić hledal v pokutovém území na přední tyči dobrým centrem Stevena Davise, před ním ale míč odvrátil do bezpečí pozorný Younès Kaboul.
15
Sunderland v posledním zápase utrpěl debakl na hřišti Evertonu, kde prohrál vysoko 6:2, dnes má tedy co napravovat.
14
Saints se snaží o vstřelení úvodního gólu zápasu, zatím se ale nedostali k přesné střele na bránu.
13
Southampton si začíná vytvářet územní převahu a drží míč na svých kopačkách, zatímco Sunderland pečlivě brání.
11
Sadio Mané fauloval Billy Jonese a vysloužil si žlutou kartu.
10
Žlutou kartu dostává Sadio Mané (Southampton FC).
10
Sadio Mané se na pravém křídle dostal k pohotovému voleji, který zamířil těsně vedle brány Costela Pantilimona!
9
Jordy Clasie napřáhl z přibližně 35 metrů k táhlé střele, která zamířila nad břevno.
8
V sestavě Southamptonu dnes nechybí Sadio Mané, který je velmi nebezpečným záložníkem, který se v loňském ročníku postaral o nejrychlejší hattrick v historii Barclays Premier League.
7
Duncan Watmore v úvodu zápasu předvádí skvělý výkon a svou rychlostí způsobuje obraně Southamptonu problémy, hosté však svého soupeře zatím do žádné brankové příležitosti nepustili.
6
Yann M'Vila posílal do šestnáctky nebezpečný míč, žádný z jeho spoluhráčů ho ovšem nedokázal usměrnit na bránu a centr zamířil vedle vzdálenější tyče.
5
Steven Fletcher dobře pokryl míč tělem a vybojoval pro svůj tým první standardní situaci, k jejíž rozehrání se postavil Yann M'Vila.
4
Duncan Watmore předvedl u postranní čáry skvělý sprint a vybojoval pro Sunderland autové vhazování.
3
Brankář Maarten Stekelenburg zasahovat nemusel a Southampton se může vydat směrem do útoku.
2
Younès Kaboul našel přesným pasem Ola Toivonena, jeho následné zakončení ale gólové parametry nemělo.
1
Adam Johnson a Jordi Gómez obstarali výkop zápasu a Sunderland se může vydat jako první směrem vpřed.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na trávníku Stadium of Light a po minutě ticha bude moc zápas 12. kola Barclays Premier League mezi Sunderlandem a Southamptonem začít. Duel bude řídit Mike Jones.

Sunderland AFC: Pantilimon – Yedlin, Coates, Kaboul (C), Jones – M'Vila, Jordi Gómez – Johnson, Toivonen, Watmore – S. Fletcher.
Náhradníci: Mannone – van Aanholt, Brown, Rodwell, Borini, Lens, Defoe.

Southampton FC: Stekelenburg – Jošida, Fonte (C), van Dijk, Bertrand – S. Davis, Clasie – Mané, Ward-Prowse, Tadić – Pellè.
Náhradníci: K. Davis – Soares, Romeu, Martina, Juanmi, Caulker, Seager.

Rozhodčí: Mike Jones. Asistenti: R. West, D. Eaton. Čtvrtý rozhodčí: O. Langford.
Poslední vzájemné střetnutí

Oba týmy se naposledy střetly na Stadium of Light v závěru loňské sezóny, když se 2. května 2015 radoval z těsného vítězství 2:1 domácí Sunderland. O osudu utkání rozhodly dva pokutové kopy, které v dresu Black Cats úspěšně proměnil Jordi Gómez, zatímco za hosty ze Southamptonu skóroval Sadio Mané.
Southampton FC

Southampton si užívá další dobrý vstup do nového ročníku Barclays Premier League, když se po jedenácti kolech nachází se sedmnácti body v horní polovině tabulky a navíc nehlásí žádná nová zranění. Sobotní utkání proti Sunderlandu zmeškají pouze zranění Shane Long a Jay Rodríguez, zatímco Victor Wanyama bude Southamptonu chybět kvůli karetnímu trestu.
Sunderland AFC

Sunderland se v posledním domácím zápase představil proti Newcastlu United a Sam Allardyce se po příchodu na lavičku Black Cats 9. října radoval proti svému bývalému klubu z vítězství 3:0. Sunderland se nachází se ziskem šesti bodů po jedenácti odehraných kolech na předposledním místě a potřebuje nutně začít sbírat body, což proti Saints nebude snadné.
Manažer Southamptonu Ronald Koeman před sobotním utkáním upozornil na vysokou prohru Sunderlandu na hřišti Evertonu 6:2 a věří, že jeho svěřenci prokáží svou herní kvalitu. Jak utkání 12. kola Barclays Premier League na Stadium of Light dopadne, Vám s potěšením a radostí přiblíží Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.