Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 9:14. Rohy: 1:8. Fauly: 14:11.
Dnešní zápas je u konce. Domácí Sunderland vstoupil do utkání skvěle a po zhruba dvaceti minutách vedl o dva góly, navíc sedm minut před poločasem promarnil obrovskou možnost Borini. Hosté snížili v nastavení první půle a po vyloučení domácího Lense po druhé žluté kartě srovnali na konečných 2:2 přesně po hodině hry. Sunderland tak stále na své první ligové vítězství čeká. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
90+6
90+6
Poslední šance domácích úspěšná nebyla, máme tu konec.
90+5
Poslední střídání zápasu, M'Vilu nahrazuje Jordi Gómez
90+4
M'Vila musel být ošetřen a chvíli se nahrálo, po nákopu domácích do pokutového území je v ofsajdu nachytán Sakho.
90+3
Po jeho dlouhém nákopu do pokutového území hlavičkoval Jelavič zády k brance těsně vedle.
90+2
Payet na útočné polovině vybojoval přímý volný kop a sám ho rozehraje.
90+1
Emoce začínají planout, rozhodčí musí situaci uklidňovat.
90
Rozhodčí ještě navíc přidává čtyři minutky.
89
Borini byl nachytán v ofsajdu, po rychlém protiútoku West Hamu končí zblokovaný pokus v náručí Pantilimona.
88
Payet byl faulován Jonesem, hosté zůstávají u balónu.
87
Další pokus aktivního Jelaviče se mezi tři tyče nevešel.
86
Rohový kop rozehrál Payet, žádné nebezpečí pro domácí branku to ale nebylo.
85
Ihned na to střídá Sunderland podruhé, Fletchera nahradil Rodwell.
84
Domácí poprvé střídají, Toivonena nahradil Larsson.
83
Utkání je na chvíli přerušeno, jeden z domácích hráčů musí být ošetřen.
82
Po přihrávce Payeta z pravé strany neprocpal skluzující Zárate míč za záda domácího strážce.
81
Po přihrávce Payeta pálil Jelavič, ovšem těsně mimo tři tyče.
80
Domácí zahrávali rohový kop a po něm pálil Cresswell do levého horního rohu, skvěle však zasáhl gólman Pantilimon.
79
Hosté naposledy střídají, Zárate nahradil Nobleho.
78
Lanzini si zpracoval míč rukou, vykopávat bude Pantilimon.
77
West Ham krouží kolem pokutového území soupeře, ke střele se však dostat nemůže.
76
West Ham opět kombinuje v blízkosti středového kruhu.
75
Do konce utkání chybí zhruba čtvrthodina a uvidíme, jestli domácí zachrání alespoň bod.
74
Další žlutá karta pro domácího borce. Coates zastavil ve slibné šanci Lanziniho a také ji dostal po právu.
73
West Ham tlačí, domácí se však srdnatě brání.
72
Jones byl nyní faulován Jonesem, ten za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
71
Nyní hosté zahrávali dva rohové kopy v řadě za sebou, ani jeden ale nebyl úspěšný.
70
Jelavič se dostal k hlavičce, ovšem tento pokus neměl naději na úspěch.
69
O'Shea pro jistotu odvrací balón na rohový kop.
68
Tlak West Hamu pokračuje, hosté odvracejí jen k půlící čáře.
67
Hosté jsou teď neustále před pokutovým územím soupeře, ovšem ke střeleckému pokusu se dostat nemohou.
66
Hosté střídají podruhé, Collinse nahradil Reid.
65
Hra se znovu uklidnila, oba výběry nyní chtějí hlavně neinkasovat.
64
Následný přímý kop domácím příliš nevyšel.
63
Fletcher byl nyní podražen Noblem a domácí požadovali pro hostujícího hráče také druhou žlutou kartu, ovšem sudí Swarbrick zůstává ledově klidný.
62
Po centru z levé strany se před brankou ocitli Payet s Jelavičem, ani jeden ale balón před brankou netrefil.
61
Hosté ožili a tlačí se do jedné šance za druhou.
60
West Ham právě vstřelil branku!
Tak to je hodně kruté pro domácí, je vyrovnáno. Po střele z třiceti metrů od Payeta vyrazil gólman Pantilimon míč jen před sebe a zcela osamocený DMITRIJ PAYET už neměl problém se zakončením. Asistence: Manuel Lanzini
59
K dobré ráně napřáhl Sakho, ovšem domácí svatyni nakonec minul.
58
Hosté poprvé střídají, ze hřiště odešel Moses a nahradil ho Jelavič.
57
Tohle je velká nepříjemnost pro domácí! Autir druhé branky Sunderlandu ztratil balón a pak naprosto zbytečně ze zadu podrazil Reida, po druhé žluté kartě tedy odchází předčasně do sprch.
56
Ke střele na levé straně se dostal Manuel Lanzini a vzdálenější tyčku minul zhruba o půl metru.
55
Nyní zahrál rukou Moses a domácí zůstávají u balónu.
54
U koncové lajny byl Fletcher, nicméně nevybojoval ani rohový kop.
53
Fletecher se už dostával před gólmana Adriána, ovšem jeden z hostujících beků odkopl míč do bezpečí. Poté zkoušel na pravé straně něco vymyslet Borini, ale to se mu nepovedlo.
52
Borini omylem udeřil do krku Jenkinsona, ten musí být ošetřen.
51
V ofsajdu byl nyní nachytán hostující Lanzini.
50
Na začátku druhého poločasu se rozhodně nehraje v tak ostrém tempu, oba dva výběry spoléhají na defenzívu.
49
Domácí pokračovali v tlaku, následně se ale na útočné polovině usadili hosté.
48
Z přímého volného kopu z pětadvaceti metrů vypálil Payet a brankář Pantilimon si na konto připisuje první jistý zákrok.
47
Moses byl faulován Jonesem, hosté se od samého začátku snaží tlačit.
46
Úvodní dějství je za námi. Domácí celek je jasně lepším výběrem a velmi brzy se dostal do dvoubrankového vedení, hosté snížili z ničeho nic v první nastavené minutě zásluhou Jenkinsona. Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
45+4
45+3
Další rychlý brejk hostů odvrátila domácí defenzíva.
45+2
Na druhé straně pálil zhruba o metr mimo M'Vila.
45+1
Hosté z ničeho nic v samém závěru prvního poločasu snižují. Na levé straně se prosmýkl a našel před brankou zcela volného CARLA JENKINSONA, který z první z deseti metrů propálil bezmocného Pantilimona. Asistence: Victor Moses
45+1
West Ham teď sice má mírný tlak, jenže chybí tomu střelba.
45
Nastavovat se budou tři minuty.
44
West Ham se dostával do rychlého brejku, domácího gólmana ale ohrozit nedokázal.
43
Další žlutou kartu dostává domácí Cattermole.
42
Po další nahrávce Fletchera pálil z první Borini a pravou tyč minul zhruba o půl metru.
41
West Ham se vůbec nedostává do hry, nyní byla rána Toivonena zablokována před hranicí pokutového území.
40
Do konce poločasu chybí pět minut, domácí kombinují s míčem ve středu hřiště.
39
West Ham dnes na svého soupeře rozhodně nestačí a nepůsobí dojmem mírného favorita.
38
Nyní promarnil obrovskou šanci Borini! Ten po krásné kombinaci a přiťuknutí Fletchera dostal balón za obranu a zjevil se sám před Adriánem, ovšem jeho tvrdá střela skončila těsně vedle pravé tyče. Už to mohlo být o tři branky!
37
Domácí zahrávali standardní situaci na levé straně, ovšem nic z ní nevytěžili.
36
Další žlutou kartu dnešního utkání vidí hostující Cresswell.
35
Sunderland se opět výborně brání, míč se nachází ve středu hřiště.
34
Sunderland se v těchto chvílích velice dobře brání.
33
Po dalším nepřesném hlavičkovém pokusu bude od branky odkopávat gólman Pantilimon.
32
Střelec druhé branky domácích šel do souboje oběma nohama napřed a od rozhodčího po právu vidí žlutou kartu.
31
Na druhé straně to zkoušel Toivonen, ale jeho střela byla hodně nepřesná.
30
O střelu se postaral hostující Sakho, ovšem jeho pokus byl velmi nepřesný.
29
Hosté se snaží vymyslet něco směrem dopředu, nicméně spíše se drží ve středu hřiště.
28
Na druhé straně bude vykopávat od vlastní branky Pantilimon.
27
Po jeho zahrání a následné teči Johna O'Shea musel poprvé zasahovat jednoruč Adrián, který nakonec balón zkrotil.
26
Po dalším výborném ťukesu střílel z první aktivní Fletcher, jeho pokus byl zablokován na rohový kop.
25
Domácí jsou při chuti, dnes jim parádně vychází přízemní kombinace.
24
Winston Reid teď doslova sestřelil na půlící čáře unikajícího Fletchera a po právu vidí od rozhodčího žlutou kartu.
23
Domácí slaví ještě teď tuto parádní branku, Sunderland je dnes jasně lepším výběrem.
22
Sunderland právě vstřelil branku!
Tohle byla vskutku nádherná branka a domácí jdou do dvoubrankového vedení. Hosté totiž špatně rozehráli a vybídl ke skórování kolmou přihrávkou JEREMAINA LENSE. Ten předvedl fantastický dloubák a efektivním angličanem zvyšuje vedení svého výběru. Asistence: Yann M'Vila
22
Do další možnosti se dostával Fletecher, ale byl nachytán v ofsajdu.
21
Cattermole se v pokutovém území srazil s Tomkinsem a požadoval pokutový kop, o ten se však v žádném případě nejednalo.
20
Po centru z levé strany schoval míč do náručí domácí strážce Pantilimon.
19
Po jeho zahrání odvrátila obrana Sunderlandu míč do bezpečí.
18
Lens nyní tečoval balón na levé straně a West Ham bude mít k dispozici svůj úvodní rohový kop.
17
Domácí okupovali pokutové území soupeře a nejvíce byl opět vidět Borini, ovšem brankář Adrián zasahovat nemusel.
16
Domácí se zdají být ve větší pohodě a kombinují na vlastní polovině.
15
Hra se v tuto chvíli lehce uklidnila, ani jeden celek nemá výrazně navrch.
14
Na druhé straně vypálil z více jak třiceti metrů Lanzini a levou tyčku minul zhruba o metr.
13
Po krásné přízemní kombinaci se na pravé straně pokutového území objevil Borini a tvrdou bombou napálil balón do boční sítě, opět ale nebyl nikým hlídán.
12
West Ham se v tuto chvíli pouze brání útočným výpadům Sunderlandu.
11
Domác jsou tímto momentem hodně povzbuzeni a tlačí se dopředu.
10
A Sunderland se okamžitě dostává do vedení. Po vodorovném přízemním centru Yanna M'Vily si naběhl do pokutového území nikým nehlídaný STEVEN FLETCHER a z první zamířil přímo pod břevno, gólman Adrián byl bez šance. Asistence: Yann M'Vila
10
Po ldluhém pasu za obranu přistrčil Jenkinson na levé straně Boriniho a domácí budou zahrávat přímý volný kop.
8
Sunderland je mohutně povzbuzován fanoušky a snaží se tlačit dopředu.
7
První centr do pokutového území Sunderlandu úspěšný nebyl, znovu se bojuje o míč ve středu hřiště,
6
Nepřesnosti na obou stranách, vhazovat budou domácí.
5
West Ham se začíná častěji dostávat k míči, Yedlin fauloval Jenkinsona.
4
Vzápětí je faulován Victor Moses, hosté budou zahrávat přímý volný kop.
3
Zatím spíše sledujeme bojovné utkání ve středu hřiště, u míče jsou častěji domácí.
2
Zákroku se dopouští Noble a ten za zmaření slibně se rozvíjející akce okamžitě vidí velmi brzy žlutou kartu.
2
V úvodu zápasu mají domácí lehce navrch, na útočné polovině byl faulován Toivonen.
1
Nyní proběhlo losování, utkání za malý okamžik začne.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
V loňských vzájemných zápasech byl o něco úspěšnější West Ham, který nejprve na půdě soupeře remizoval 1:1 a v následné odvetě ho porazil 1:0.
Kolem Sunderlandu nyní kolují různé spekulace a dosavadního kouče Dicka Advocaata by podle deníku Daily Mail mohl nahradit Patrick Vieira, který vede juniorský tým Manchesteru City. "Kladiváři" v letošním ročníku zvítězili hned čtyřikrát a na konto si připsali velmi cenné skalpy. Hned na úvod porazili rivala z Arsenalu 2:0, zdolali také Manchester City 2:1 na jeho půdě a dokonce vyhráli i v Liverpoolu 3:0. Více se jim daří venku, doma porazili pouze Newcastle United 2:0, jinak překvapivě prohráli s Bournemouthem 3:4, Leicesterem 1:2 a naposledy se rozešli smírně s Norwichem po výsledku 2:2. Stejně jako jejich sobotní protivník vypadli ve 3. kole ligového poháru s Leicesterem 1:2 po prodloužení.
Jejich soupeř si totiž v úvodu sezóny vede nadmíru dobře, v sedmi ligových zápasech získal velmi solidních třináct bodů a prozatím mu patří senzační třetí pozice. Domácí letos dokázali bodovat pouze ve třetím a čtvrtém kole, kdy remizovali se Swansea (1:1) a také s Aston Villou (2:2). V následujících třech zápasech prohráli s Tottenhamem (0:1), s nováčkem z Bournemouthu (0:2) a naposledy s Manchesterem United (0:3). Kromě toho vypadli ve 3 kole ligového poháru, když doma nestačili na Manchester City 1:4.
Fotbalisté Sunderlandu na tom nejsou v letošním ročníku Premier League zrovna růžově a se ziskem pouhých dvou bodů se nacházejí na posledním dvacátém místě. Nyní se pokusí vybojovat své první letošní vítězství v domácím prostředí proti West Hamu United, jednoduchý duel je ale v žádném případě nečeká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.