Ode mně je to pro tento zápas vše, program Premier League však na Onlajnech pokračuje v 18:30, kdy se na St. Mary's Stadium střetne Southampton a West Ham. Tímto se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:14.
Jestli jsme se v první půli trochu nudili, u druhém poločase se to už určitě říct nedá. Hosté hned po přestávce vyrovnali zásluhou Danna a ve zbytku zápasu jsme mohli sledovat velké množství šancí na obou stranách, neujal se však ani velký závěrečný tlak Swansea, ta se tak letos již podruhé rozchází s Crystal Palace smírně, na Liberty Stadium se narodila remíza 1:1.
90+4
90+4
Barrow našel ve vápně Gomise, tomu však v klíčový moment míč uskočil.
90+3
Velký tlak domácích přerušil Zaha, který okamžitě vyráží do brejku.
90+3
Barrow vybojoval rohový kop, jedna z posledních šancí labutí!
90+2
Taylorův centr odvrátil Jedinak a Campbell vzápětí odkopl míč až k Fabiańskimu.
90+1
Po faulu Boatenga na Sigurðssona má Swansea příležitost zahrozit z dalšího přímého kopu.
90+1
Nastavují se 4 minuty.
90
Naughtonův dlouhý míč končí pouze v rukavicích Hennesseyho.
89
Hostům se přece jen podařilo trochu rozkouskovat soupeřův tlak, nyní mohou vhazovat u půlící čáry.
88
Další parádní centr z dílny Sigurðssona tentokrát našel Williamse, jehož ránu, jenž nejspíš mířila do sítě, zastavil pohotový Souaré!
88
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Bafétimbi Gomis.
87
Aktivní Barrow se zapojil do akce na pravém křídle a získal rohový kop.
87
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Ángel Rangel, přichází Kyle Naughton.
86
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Emmanuel Adebayor, přichází Fraizer Campbell.
85
Britton faulován Adebayorem, tlak domácích sílí.
84
Sigurðssonův roh mířil na zcela volného Fernándeze, ten ale z penaltového puntíku hlavičkoval několik metrů mimo.
83
Sigurðsson pálil přes zeď, Hennessey byl ovšem u své levé tyče včas a vyrazil míč na roh!
82
Barrow se za velkým vápnem uvolnil a byl faulován Jedinakem, který měl štěstí, že neobdržel druhou žlutou kartu! Je tu však velká šance pro domácí, kteří už jeden přímý kop z podobné pozice proměnili.
82
A na druhé straně zahrozil Sigurðsson, i na jeho střelu ale dokázala zareagovat obrana soupeře.
81
A hostující záložník to neudělal vůbec zle, dostal se až do vápna, tam ale byla jeho rána sražena.
81
Teď pro změnu zmatky ve vápně hostů, ale i londýnský tým se ubránil a na druhou stranu již míří Mutch.
80
Rangelův přetažený centr mířil na volného Ayewa, u míče byl ale jako první Ward, který jej odhlavičkoval do zámezí.
78
A nyní zahrozil i Crystal Palace, pro centr si však i ve velkém závaru došel Fabiański, který míč vyboxoval do bezpečí.
77
Hostům se přece jen podařilo trochu vyrovnat hru, nyní mají k dispozici přímý kop v blízkosti půlící čáry.
76
Debutant Boateng byl blízko krásné brance! Hostující mladík si navedl míč na levou nohu a krásnou ranou z 25 metrů jen těsně minul! Míč byl navíc lehce tečován, je z toho roh pro Palace.
75
Mutchův střílený centr z přímého kopu byl nepříjemně tečovaný, Fabiański si s ním ale poradil.
75
Fernández zajel velice tvrdě do Mutche a může být velice rád, že to sudí Dean neohodnotil kartou.
74
Crystal Palace se v posledních minutách příliš nedostává na polovinu Swansea a spíše se brání domácímu tlaku.
73
Barrow si natáhl míč na střed pole a zkusil štěstí z 20 metrů, jeho střela však mířila metr nad.
73
Sigurðsson se uvolňoval na hranici šestnáctky, proti přesile však nakonec neuspěl.
72
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Hiram Boateng.
71
Hostující záložník Cabaye má drobný zdravotní problém a vypadá to, že možná bude muset střídat.
69
A další pokus Swansea! Po akci Barrowa se Sigurðssonem se dostal k ráně z 20 metrů Ayew, trefil však jen střed brány.
69
Po špatném začátku druhého poločasu jsou nyní domácí jasně lepší a je vidět, že se s bodem spokojit nechtějí.
68
Velká šance domácích! Sigurðssonův centr prodloužil Fernández k Williamsovi, ten ale na malém vápně nedokázal včas zareagovat, míč se od jeho nohy odrazil pouze do Hennesseyho náruče.
67
Další míč poslal do šestnáctky Rangel a Ward jej nakonec raději odklidil na rohový kop.
67
Sigurðsson nebezpečný centr z pravého křídla nakonec proletěl bez jediné teče hostující vápnem. Dopředu jde Crystal Palace.
66
Tentokrát zahrozili zase hosté, po důrazném zákroku Williamse mohou vhazovat.
64
Sigurðssonův centr našel hlavu Fernándeze, ten ale nezamířil přesně. Bude se kopat od Hennesseyho brány.
64
Domácí i nadále diktují tempo hry. Ayew se pokusil o střelu z dálky, po teči jednoho z obránců Palace je z toho další roh.
63
A hosté teď měli i trochu štěstí. Ayew poslal z levého křídla akrobatickým způsobem před bránu míč, který nakonec skončil těsně vedle Hennesseyho levé tyče.
62
Nyní jsou lepším týmem zase domácí. K centru z pravého křídla se dostal Rangel, nenašel však nikoho v bílém dresu.
61
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Modou Barrow.
61
Na přihrávku za obranu si nabíhal aktivní Routledge, Hennessey však byl z brány velice rychle a po jeho skluzu budou hosté vhazovat.
60
Crystal Palace se ubránil i napodruhé, labutě však u míče zůstanou.
59
Swansea získala roh, jenž se po zákroku hostující obrany bude opakovat.
58
Hra se přece jen ve druhé půli rozproudila, vidíme rozhodně zajímavější fotbal než před přestávkou.
57
Znovu to byl Sigurðsson, který zkusil štěstí přímou střelou, tentokrát ale mířil nad břevno.
56
Jedinak byl v souboji s Routledgem pozdě a i on vidí žlutou kartu. Navíc je tu zajímavý přímý kop pro Swansea.
56
Ayew se dostal do pokutového území, kde byl sražen k zemi Zahou. Sudí Dean však k nevoli domácích penaltu neodpískal.
55
Zaha našel výbornou přihrávkou na hranici šestnáctky zcela volného Adebayora, tomu ale střela vůbec nesedla a Fabiański míč bez problémů zachytil.
Držení míče ve druhé půli:

Swansea – 28 %
Crystal Palace – 72 %
53
Delaney ve středu pole fauloval Routledge, za což vidí žlutou kartu.
53
Swansea se v posledních minutách jen zřídka dostává na polovinu soupeře a musí se tak soustředit na defenzivu.
51
Zaha patičkou posunul míč na Adebayora, jehož v poslední chvíli zablokoval Williams. Míč se však odrazil ke Cabayemu, jehož rána z 18 metrů skončila několik decimetrů nad.
50
Další zmatky v blízkosti domácí šestnáctky vyřešil odkopem Williams. Hosté zatím hrají ve druhé půli výborně!
49
A hosté pokračují v aktivitě! Souarého centr však domácí odvrátili a levého beka Palace vzápětí zradilo zpracování míče.
47
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Cabayeho centr od rohového praporku prodloužil na přední tyči Delaney přesně do prostoru, kde byl volný SCOTT DANN, jenž nekompromisní ranou srovnal skóre!
47
Souaré našel svým centrem Mutche, jehož nebezpečnou hlavičku stačil odkopnout Williams! Roh pro hosty.
46
46
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Lee Čung-Jong, přichází Marouane Chamakh.
První půle je u konce. Swansea v ní potvrdila zlepšující se formu a do kabin jde s jednobrankovým vedením, které zajistil parádní ranou z přímého kopu Sigurðsson. I hosté ale v závěru poločasu dokázali několikrát zahrozit, uvidíme tedy, jestli si to přenesou i do druhé půle, která začne zhruba v 17:02. Zůstaňte s námi.
45+1
45+1
Nastavuje se 1 minuta.
45
Další možnost Palace, k hlavičce z 15 metrů se dostal Dann a nemířil špatně, jeho střele chybělo pár decimetrů.
43
Hosté v závěru poločasu přidali na obrátkách a tentokrát se do zakončení dostal Cabaye, rána francouzského záložníka ovšem skončila metr nad.
43
Zaha našel na hranici vápna Adebayora, ten si míč jedním dotykem zpracoval a druhým vypálil. Jeho ránu srazil na další roh Fernández.
42
Taylor posílal do vápna centr z levé strany, Paloschimu však byl následně odpískán útočný faul.
42
Čung-Jongův centr ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, do protiútoku se tak ženou labutě.
41
Londýnskému celku se nakonec napadání vyplatilo, Čung-Jong bude zahrávat roh.
40
Fernández předvedl velice nejistou malou domů a Fabiański odkopl míč jen těsně před napadajícím Čung-Jongem! Teď měli domácí namále.
40
Jedinak se Zahou se dostávali do zajímavého brejku, k prvnímu jmenovanému se ale výborně vrátil Paloschi, jenž získal míč čistým zákrokem zpět.
39
Domácí uklidňují hru a v poklidu kombinují ve středu pole.
38
Hostům se dnes nedaří takřka nic, tentokrát se ale ubránili a Hennessey bude odkopávat od vlastní svatyně.
36
A opět Routledge, tentokrát poslal z pravé strany nadýchaný centr, který dokázal včas odvrátit Dann.
35
Další velká šance domácích! Routledge dostal výbornou přihrávku do vápna, v dobré pozici ale placírkou zamířil mimo.
34
Další akce hostů ztroskotala na nepřesné přihrávce.
32
Sigurðsson poslal od rohového praporku nebezpečný centr, který velice nepříjemně prodloužil bránící Adebayor. Míč nakonec proletěl až na zadní tyč, kde jej Ayew ve skluzu a těžkém úhlu nedokázal dorazit do brány.
31
Další Rangelův centr nejistě prodloužil Delaney, míč nakonec překročil brankovou čáru a domácí tak budou zahrávat roh.
31
Tentokrát nedovolený zákrok odpískán domácím, s důrazem to přehnal Paloschi.
29
Rangelův tečovaný centr skončil v rukavicích Hennesseyho, který zakládá další akci hostů.
28
Hra je i nyní velice rozháraná a rozkouskovaná. Přímý kop budou rozehrávat domácí poté, co fauloval Jedinak.
26
Souaré poslal do vápna pěkný centr, pro který si šel Adebayor, ale i velmi jistý Fabiański, jenž byl nakonec tožským útočníkem faulován.
25
Pro Cabayeho roh si došel Fabiański, který míč vyboxoval do bezpečí.
24
Ward hledal svým centrem Adebayora, u míče byl ale ve vápně jako první Britton, jenž jej odvrátil na první roh pro Palace.
23
Cabaye prostrčil míč na Adebayor, ten ovšem vzápětí již poněkolikáté přesný nebyl.
22
Paloschi si nabíhal za hostující obranu, byl mu však odmáván těsný ofsajd.
21
Hra se opět vyrovnala a vidíme podobný herní obraz, jako v úvodních minutách.
19
Cabaye našel svým centrem na zadní tyč Adebayora, ten ale v nelehké pozici hlavičkoval nad.
18
Aktivní Zaha získal přímý kop na pravé straně.
17
Crystal Palace získal přímý kop na útočné polovině, zahrozit z něj ale nedokázal a domácí budou vhazovat.
15
Labutě jsou na koni a mohlo to být 2:0! Hosté nedokázali odklidit míč po Ayewově centru a právě Ayew nakonec nedokázal propálit početný blok. Nakonec budou domácí vhazovat.
15
Po opatrném začátku jde tedy Swansea do vedení a hosté budou muset přidat na obrátkách.
13
Swansea právě vstřelila branku!
Jak jsem již avizoval, k přímému kopu se postavil GYLFI ÞÓR SIGURÐSSON, jehož rána mířila na stranu brankáře, byla ale dostatečně prudká i přesná a Hennessey na ni tak nedosáhl!
13
Po velkém zmatku v hostujícím vápně se těsně za jeho hranicí dostal k míči Sigurðsson, jenž byl faulován Adebayorem. Tohle je velice nadějná standardní situace pro domácí, nejspíše ji rozehraje právě islandský záložník Sigurðsson.
12
Ward odvrátil Rangelův centr, je z toho první roh pro Swansea.
11
Nadále se hraje velice opatrně, ani jedno mužstvo nechce udělat zbytečnou chybu.
10
Britton to přehnal s důrazem a je z toho přímý kop pro londýnský celek.
8
Adebayor chtěl uvolnit právě Zahu, přihrávka lednové posily Palace ale nebyla přesná.
7
Obraně Swansea zatím dělá největší starosti Zaha, jehož pohyb na pravém křídle příliš nestíhá domácí bek Taylor. Po dalším Zahově centru stihli domácí uklidit míč do bezpečí.
6
Domácí kapitán Williams vyrobil zbytečnou chybu v rozehrávce, hosté jí ale nedokázali výrazněji využít.
5
V úvodních minutách je na obou stranách k vidění spousta nepřesností, hraje se převážně ve středu pole.
4
Zahův přetažený centr přistál na kopačce Čung-Jonga, následná rána mu ovšem vůbec nesedla a Fabiański mohl zůstat v klidu.
3
Hraje se zatím v poklidném tempu, týmy se často střídají v držení míče.
2
Ani útok labutí se nesetkal s přesností, hosté u míče.
1
Do prvního útoku se hnali hosté, akce ale ztroskotala na nepřesné přihrávce.
1
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše, utkání začne během pár okamžiků.

Swansea City: Fabiański – Rangel, A. Williams (C), F. Fernández, Taylor – Britton, Cork – Routledge, G.Þ. Sigurðsson, Paloschi – A. Ayew.

Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Fer, B. Gomis, Montero, Naughton, Barrow.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Dann, Delaney, Souaré – Mutch, Jedinak (C) – Zaha, Cabaye, Čung-Jong – Adebayor.

Náhradníci: A. McCarthy – Chamakh, Kaikai, H. Boateng, Campbell, Hangeland, Kelly..
Utkání odřídí hlavní rozhodčí Mike Dean, jemuž budou na čarách vypomáhat Steve Bennett a Edward Smart. Čtvrtým rozhodčím bude David Webb.
První vzájemný zápas v této sezoně:

Crystal Palace 0 – 0 Swansea
To u Crystal Palace probíhala letošní sezona naopak než u domácích. Svěřenci Alana Pardewa vstoupili do letošního ročníku Premier League výborně a vypadalo to, že by mohli dokonce atakovat pohárové příčky. Londýnský celek ale od Nového roku stále klesá tabulkou až na nynější 12. místo. Za své mluví i fakt, že Crystal Palace stále čeká na bodový zisk v tomto roce. Jeho poslední ligová výhra přišla 19.12.2015, kdy vyhrál 2:1 na hřišti Stoke City.
Domácí Swansea nezažila dobrý vstup do sezony, což vyústilo ve vyhazov manažera Garyho Monka, jehož nahradil Francesco Guidolin. A velšský klub se pod vedením nového manažera v posledních utkáních zvedl. Swansea neprohrála poslední tři zápasy, když doma porazila Watford, získala důležité tři body na Evertonu a v poslední řadě si odvezla bod se hřiště West Bromwiche. Labutím tak po 24 odehraných zápasech patří 16. příčka s pětibodovým náskokem na sestupové pásmo.
Hezké sobotní odpoledne! V dnešním utkání 25. kola anglické Premier League se na Liberty Stadium střetne domácí Swansea City s hostujícím Crystal Palace. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.