Hlavní rozhodčí Pawson ukončil dnešní utkání, ve kterém Swansea zvítězila nad Norwichem 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 61. minutě Sigurðsson, kterému na gól přihrál Fer. První poločas byl hodně nezajímavý a k vidění toho příliš nebylo. Poločas druhý také nebyl žádným trhákem, ale byl zajímavější, než prvních 45 minut a dokonce padl i gól. Dnes zvítězil tým, který měl větší štěstí, protože utkání bylo opravdu velmi vyrovnané, a to jak ve střelbě, tak i v držení míče. Norwich odjíždí z Liberty Stadium s prázdnou a v tabulce zůstává na sestupové pozici. Swansea slaví důležitou výhru. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+4
90+1
Hned v úvodu nastvení měl gól na hlavě Bamford, ale v obrovské příležitosti selhal a branku těsně minul.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89
Hoolahan našel přihrávkou Bamforda, jenž pálil z bezprostřední blízkosti do dolního rohu brány, ale brankář Fabiański svůj tým v těžké chvíli podržel.
88
Hosté se natlačili do vápna soupeře a vytvořili na něj obrovský tlak, avšak Swansea tento tlak ustála a v 88. minutě se stav skóre nemění. K jednomu z odražených míčů se dostal Redmond, který na nic nečekal a okamžitě pálil, ale branku těsně minul.
85
Rohový kop si vzal na starost opět Sigurðsson, který centrem našel pouze Ruddyho, jenž parádně míč vyboxoval do bezpečí.
85
K míči se postavil Sigurðsson, jenž pravačkou parádně obstřelil zeď a svůj pokus směřoval pod břevno, avšak gólman Ruddy vytasil parádní zákrok a nebezpečnou střelu zlikvidoval. Následuje roh pro domácí tým.
84
Gomis na sebe velmi rychle upozornil, když dostal od spoluhráče přihrávku a snažil se ohrozit soupeřovu branku, ale dostali se k němu dva bránící protihráči, kteří ho faulovali. Následuje volný přímý kop pro Swansea.
82
Zápas dohrál Ayew, místo kterého přišel na trávník Gomis. Ayew neodehrál vůbec špatné utkání, ale je čas na odpočinek.
80
Sigurðsson dokázal získat odražený balon a i vystřelit, ale Rudddy byl připraven a s touto střelou si v pohodě poradil.
79
Norwich by rád vstřelil gól, protože z Liberty Stadium nechce odjet s prázdnou, ale zatím je aktivnější Swansea, která o vedení přijít nechce.
74
Barrow parádně obehrál svého protihráče a poté odcentroval míč před bránu, kde se balonu lehce dotkl Sigurðsson, ale mezi tři tyče ho dopravit nedokázal.
68
Sigurðsson toužil po druhé vstřelené brance, ale bránící protihráč mu radost neudělal a střelu úspěšně zablokoval.
67
Ruddy musel zasahovat, protože Pinto dostal přihrávku a poté se dostal do zakončení. Nicméně Ruddy střelu zneškodnil a ubránil svůj tým před druhým inkasovaným gólem.
66
Sigurðsson adresoval do vápna dobrý centr, ale Bennett byl pozorný a připsal si obranný zákrok.
65
Teď už se k ohrožení branky domácí hráči dostali. Jedovatou střelu ze své kopačky vyslal Williams, ale z šesti metrů trefil jen bránícího Kloseho.
64
Protože si Klose připsal obranný zákrok, kdy míč odvrátil na rohový kop, tak Swansea dostala výhodu standardní situace, avšak nic z ní nevytěžila.
64
Na inkasovaný gól reaguje Norwich dvojím střídáním. Hrací plochu opustil Naismith a Jerome, místo nich přišel Bambford a Mbokani.
64
61
Swansea právě vstřelila branku!
Na pravé straně se uvolnil Fer, který si řekl o míč a okamžitě ho přesně přihrál do vápna SIGURÐSSONOVI, který si balon ideálně zpracoval a nádhernou střelou ke vzdálenější tyči nedal Ruddymu šanci. GYLFI ÞÓR SIGURÐSSON si gól zaslouží, protože dnes pro svůj tým neuvěřitelně pracuje.
60
Ayew dostal míč od Barrowa a poté se dostal do zakončení, které však gólové parametry nemělo.
57
Fer šel v souboji s O'Neilem k zemi a rozhodčí správně odpískal nedovolený zákrok. O'Neil byl potrestán žlutou kartou.
55
Šanci na hřišti dostává Fer, kterému uvolnil místo Britton.
53
Swansea rychle vyrazila do protiútoku a vybojovala rohový kop. Tento rohový kop je v dnešním zápase vůbec první.
53
Standardní situaci si vzal na starost Redmond, ale připraven byl pozorný Cork, který balon odhlavičkoval do bezpečí.
52
Volný přímý kop si vyzkouší zahrát také Norwich, protože Rangel fauloval a poté se nechoval vůbec sportovně, mohl klidně vyfasovat žlutou kartu.
50
Hosté jsou nějak podráždění, teď fauloval Naismith a Swansea bude opět rozehrávat. Fotbalisté v zelenožlutých dresech se budou muset krotit.
50
Pro faul si došel Barrow, proti kterému se provinil kapitán Martin. Swansea rychle rozehrála, ale soupeřovu branku neohrozila.
47
Po odpískaném faulu zahrávala Swansea volný přímý kop, ale ze standardní situace svého soupeře ohrozit nedokázala.
46
Domácí tým vstoupil do druhé půle s jednou změnou. Na trávníku už není Paloschi, kterého vystřídal Barrow.
46
Hosté přišli o balon a do protiútoku pospíchal domácí tým, avšak Routledge byl faulovaný, a tak byla akce přerušena. Žlutou kartu za prohřešek vyfasoval Bennett.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté, kteří budou určitě chtít zlepšit svůj výkon a z Liberty Stadium odjet minimálně s jednobodovým ziskem.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Rozhodčí ukončil první poločas za stavu 0:0 a k vidění toho zatím opravdu moc nebylo. Zápas se odehrává převážně mezi pokutovými územími a brankáři se nezapotí. Doufejme, že přestávka pomůže oběma týmům a druhý poločas bude zajímavější.
45+3
45+3
Ayew doběhl s míčem do pokutového území, kde mu však nohu nastavil protihráč a nenechal ho vystřelit. Zdálo se, že Klose míč nezasáhl, a tak měla být nařízená penalta. Nicméně rozhodčí byl jiného názoru a faul neodpískal. K odraženému balonu se pak dostal ještě Rangel, ale ten pálil velmi nepřesně.
45+2
Swansea se s míčem pohybuje na soupeřově polovině, ale hosté se pozorně brání, protože by neradi inkasovali gól do šatny.
45
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
45
Hosté z volného přímého kopu nic nevytěžili, protože byl signalizován ofsajd, ale dokázali se dostat zpět k míči. Jerome obdržel přihrávku a poté se prezentoval parádní střelou, kterou Fabiański vytěsnil.
45
V samotném závěru prvního poločasu bude mít Norwich výhodu volného přímého kopu. Faulem se totiž provinil Routledge.
42
Infatino byl delší dobu v záběru, ale příliš nadšeně nevypadal.
41
A. Williams vypadal poněkud naštvaně a míč napálil do svého protihráče. Sudí domácímu kapitánovi pouze domlouvá, ale měl by spíše tasit kartičku.
38
Ayew poslal parádní centr do pokutového území, ale pozorný Klose odvrátil balon do bezpečí.
35
Routledge dostal dobrý míč od Taylora, ale nezvládl souboj se zemskou přitažlivostí a upadl na trávník. Routledge sám sebe připravil o velmi zajímavou šanci.
34
Taylor fauloval Redmonda a od sudího okamžitě viděl žlutou kartu. Tento faul byl navíc úplně zbytečný, a tak si ho Taylor určitě za rámeček nedá.
31
Dnešní zápas nám toho příliš zajímavého zatím nenabízí, zatím to vypadá tak, že do poločasu žádný gól neuvidíme. Utkání probíhá především mezi pokutovými územími a gólmani příliš práce nemají, většinou sbírají pouze centrované míče.
30
Držení míče: Swansea City 62% – 38% Norwich City.
28
Sigurðsson zahrával volný přímý kop, ale k centrovanému míči se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal, protože gólman Ruddy byl ve vzduchu jako první a balon si v pohodě pohlídal.
26
Fauly: Swansea City 5:5 Norwich City.
26
Zraněného Bradyho nahradil Bennett. Doufejme, že se Brady brzy uzdraví.
25
Brady je zraněný a bude muset střídat.
24
Ke střele hlavou se dostal Ayew, avšak jeho pokus byl nepřesný, a tak se ve 24. minutě stav skóre nemění.
22
Brady zahrával volný přímý kop, ale domácí brankář byl pozorný a nikoho z Bradyho spoluhráčů do zakončení nepustil.
20
Ayew se zpět zapojil do hry.
20
Po krátkém přerušením se pokračuje ve hře.
19
Otřesený Ayew je ošetřován, a tak se teď nehraje.
18
Hosté se před standardní situací ubránili, ikdyž na penaltovou značku přilétl velmi zajímavý centr, tak Ruddy si udělal prostor a balon vyboxoval do bezpečí. Nicméně ve vzduchu se srazil se svým protihráčem a ten teď zůstává ležet na trávníku.
17
Po zisku míče zamířila Swansea okamžitě na útočnou polovinu, ale moc daleko se domácí tým nedostal, protože Brady fauloval a od sudího vyfasoval žlutou kartu. Hráči v bílém nemusí zoufat, protože budou mít k dispozici volný přímý kop.
17
Naismith obdržel míč od svého spoluhráče a snažil se s ním dostat do pokutového území, avšak proti dvěma bránícím protihráčům neuspěl.
15
Standardní situaci si vzal na starost opět, technicky zdatný, Brady, avšak centrovaný míč poslal pouze do náruče domácího brankáře, který neměl žádné potíže.
15
Naismith si šel pro míč, ale protihráč ho poslal k zemi a Norwich bude zahrávat volný přímý kop.
13
Hra je přerušena, protože jeden z domácích fotbalistů zůstal ležet na hrací ploše. Faulem se provinil Jerome, který svého protihráče udeřil loktem do obličeje a právem dostal žlutou kartu.
11
Volný přímý kop si vzal na starost Brady, jenž ze své kopačky vyslal nadýchaný centr ke vzdálenější tyči, kde hledal jednoho ze spoluhráčů, ale tomu se nepodařilo hlavou míč zasáhnout, a tak zůstal gólman domácího celku bez zákroku.
10
O'Neil šel do souboje se Sigurðssonem, který ho poslal nedovoleně k zemi. Norwich teď dostane výhodu standardní situace.
9
Kapitán Martin hledal na pravém křídle jednoho ze spoluhráčů, ale přihrávka byla příliš dlouhá a skončila za postranní čarou.
8
V úvodních minutách sledujeme velmi vyrovnané utkání, které však zatím probíhá pouze mezi pokutovými územími, a tak šance k vidění nejsou.
6
Na pravém křídle si stihl pro míč doběhnout Redmond, který obehrál svého protihráče, dovezl si míč do velkého vápna a poté se dostal do zakončení. Nicméně gólman Fabiański byl připraven a střelecký pokus zneškodnil.
3
Rozhodčí musel písknout do píšťalky, protože O'Neil fauloval. Rozehrávají domácí borci.
2
Na stadionu panuje příjemná atmosféra a slyšet jsou oba fanouškovské tábory. Uvidíme, který z nich bude u konečného hvizdu šťastnější.
1
Domácím fotbalistům se nepodařila rozehrávka a míč se dostal mimo hrací plochu. Autového vhazování se tak zmocnili hosté, ale příliš dlouho se s míčem nepomazlili, protože je taktéž doprovodila nepřesnost.
1
Domácí Swansea dnes oblékla tradiční bílé dresy a Norwich zvolil zelenožluté dresy.
1
-3
Hlavní sudí Pawson přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.
-10
Rozcvička skončila a oba celky se přesunuly do svých šaten.
-32
Na Liberty Stadium právě začíná rozcvička obou týmů.

Swansea City: Fabiański – Rangel, F. Fernández, A. Williams (C), Taylor – Cork, Britton – Routledge, G.Þ. Sigurðsson, A. Ayew – Paloschi.
Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Fer, B. Gomis, Montero, Naughton, Barrow.

Norwich City: Ruddy – Pinto, Klose, Martin (C), Brady – Redmond, Howson, O'Neil, Hoolahan – Naismith – Jerome.
Náhradníci: Rudd – Mbokani, Bamford, Dorrans, Jarvis, Mulumbu, R. Bennett.

Rozhodčí: Pawson – Perry, Smart.
-40
Oba týmy již dorazily na stadion, který si následně prohlédly a teď už se chystají na rozcvičku.
Na zápas byli nominováni:

Swansea City: Fabianski, Nordfeldt, Amat, Bartley, Fernandez, Naughton, Rangel, Taylor, Williams, Ayew, Britton, Cork, Fer, Fulton, Grimes, Ki, Lucas, Montero, Routledge, Sigurdsson, Barrow, Emnes, Gomis, Paloschi.

Norwich City: Kean, Rudd, Ruddy, Bassong, Bennett, Klose, Martin, Olsson, Pinto, Toffolo, Whittaker, Andreu, Brady, Dorrans, Hoolahan, Howson, Jarvis, Mulumbu, O'Neil, Odjidja-Ofoe , Redmond, Tettey, Bamford, Jerome, Lafferty, Mbokani, Naismith.
Norwich City je v tabulce na sestupové 18. pozici a na svém kontě má 24 bodů. Norwich se šestkrát radoval z výhry, šestkrát remizoval a už šestnáctkrát svým soupeřům podlehl. Dosavadní stav skóre je 31:53. Norwich má společně se Sunderlandem nejhorší obranu v lize, oba celky inkasovaly stejný počet branek.
Swansea City se v tabulce nachází na 16. místě a na svém kontě má 30 bodů. Swansea sedmkrát zvítězila, devětkrát remizovala a dvanáctkrát poznala chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 27:37, tedy dost bídné. Nicméně v minulém kole Swansea zabrala a otočila zápas s Arsenalem, nad kterým dokázala zvítězit 2:1, fotbalisté Swansea by na tento výkon velmi rádi navázali.
Příjemné odpoledne, anglická Premier League má na programu 29. kolo, ve kterém Norwich City zavítá na Liberty Stadium, kde ho bude hostit domácí Swansea City. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.