S konstatováním, že Tottenham Hotspur porazil na White Hart Lane Manchester United výsledkem 3:0, se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:10.
Zápas je u konce. Důležité střetnutí mezi Tottenhamem a Manchesterem United bylo většinu zápasu poměrně vyrovnané, mírně lepším týmem byli ale Spurs, kteří v rozmezí šesti minut zúročili svou převahu třemi góly. Nejprve se v 70. minutě trefil Dele Alli, jen o čtyři minuty se dokázal prosadit Toby Alderweireld, aby v 76. minutě uzavřel skóre zápasu Érik Lamela. Tottenham tedy stahuje náskok vedoucího Leicesteru na sedm bodů, Manchester United zůstává na páté pozici, se čtyřbodovou ztrátou na městského rivala City.
90+4
90+4
Zápas dohrávají s míčem na kopačkách domácí, kteří si připíší důležité vítězství.
90+3
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Ryan Mason.
90+2
Po narážečce s Allim se dostával do dobré šance Dembélé, toho ale obrana Manchesteru zastavila v poslední možné chvíli. Vzápětí se dostal k míči znovu Dele Alli, jenž upadl po souboji s Darmianem, domácí záložník ale nakonec získává pouze žlutou kartu za nafilmovaný pád.
90+1
Nastavují se čtyři minuty.
90
Zápas se blíží ke svému konci a domácí i nyní bez větších problémů kontrolují hru.
89
Martialovi byl nyní odmáván ofsajd, domácí tedy mohou v poklidu rozehrávat.
89
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Son Heung-min.
88
Po další krátké rozehrávce posílal míč do vápna Depay, domácí obrana ale míč včas odvrátila.
88
Z levého křídla se do vápna prodíral Martial, toho však zastavil povedeným skluzem Walker, následuje roh pro United.
87
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Nacer Chadli.
86
Mohlo to navíc být už 4:0! Lamela poslal do vápna výborný přízemní centr, Kyle Walker ale zakončoval do tyče a navíc z těsného ofsajdu.
85
Tottenham drží míč na polovině soupeře, což domácím za současného stavu bohatě stačí.
84
Hosté závěr zápasu příliš nezvládají. Ashley Young nyní tvrdě zajel do Dannyho Rose a dostává zaslouženou žlutou kartu.
83
Žlutou kartu dostává Kyle Walker (Tottenham Hotspur).
Žlutou kartu dostává Memphis Depay (Manchester United).
83
82
Na hřišti to vře! Po vzájemném souboji mezi Kylem Walkerem a Memphisem Depayem nastala vzájemná potyčka těchto dvou hráčů. Uvidíme, jak situaci vyřeší Mike Dean.
81
Na druhé straně zkusil štěstí zpoza vápna Lamela, jeho technická rána ale nemířila mezi tři tyče.
81
Ani z tohoto rohu se United prosadit nedokázali, míč odvrátil výborně hrající Rose.
80
Marcos Rojo zkusil štěstí z velké dálky, jeho rána byla sražena na roh.
79
Po Eriksenově rohu se domácí opět dostali k hlavičce! Tentokrát to byl znovu Alderweireld, de Gea ale dokázal zasáhnout, vzápětí napálil Rose míč pouze mezi diváky.
78
Na další Lamelův centr z přímého kopu si naběhl Kane, jeho hlavičku ale vyrazil na roh výborným zákrokem de Gea!
78
Spurs jsou na koni, Kane byl faulován a je z toho standardní situace z dobré pozice.
77
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Memphis Depay.
76
Tottenham právě vstřelil branku!
Neskutečné, domácí dávají třetí branku během šesti minut a o vítězi dnešního utkání je nejspíš rozhodnuto! Harry Kane prodloužil dlouhý míč na Dannyho Rose, na jehož přízemní centr si do šestnáctky naběhl ÉRIK LAMELA, který se z první trefil přesně k tyči!
74
Domácí navyšují svůj náskok a jsou blízko třem bodům! Na centr Érika Lamely si naskočil TOBY ALDERWEIRELD, který nedal parádní hlavičkou de Geovi šanci zasáhnout!
73
A další žlutá karta, tentokrát ji dostává právě Darmian, který byl pozdě v souboji s Kanem.
72
První žlutou kartu utkání dostává za tvrdý zákrok na Darmiana domácí Danny Rose.
70
Dvacet minut před koncem jsme se dočkali první branky! Ze série soubojů uprostřed pole vyšel vítězně Harry Kane, jenž ihned poslal míč na rozběhnutého Eriksena. Christian Eriksen na nic nečekal a našel ve vápně volného DELE ALLIHO, jenž sám proti de Geovi nezaváhal!
69
Domácí jsou ve druhém půli lepším týmem a i nadále pokračují ve své aktivitě.
68
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Timothy Fosu-Mensah, přichází Matteo Darmian.
67
Problémy Fosu-Mensaha ale přetrvávají, vystřídá jej Matteo Darmian.
67
Další nebezpečný centr Walkera vyrazil de Gea na hranici vápna, odkud pálil Eriksen! Rána dánského špílmachra ale nepatřila do kategorie vydařených a de Geu vůbec neohrozila.
66
Rose pronikl po levém křídle a poslal do vápna nebezpečný přízemní centr, ten dokázal vykopnout de Gea. Tlak Spurs ale pokračuje.
65
Timothy Fosu-Mensah je již na hrací ploše, zranění tedy nejspíše není vážné.
64
Kane se snažil dostat do vápna z levého křídla, nakonec se ale domácí forvard dostal pouze za brankovou čáru.
63
Problémy má Fosu-Mensah, který v doprovodu lékařů opouští hrací plochu. Doufejme tedy, že bude nizozemský obránce v pořádku.
62
Největší šance Manchesteru! Martial se přes trojici protihráčů dostal samostatně až do stoprocentní šance, v té však trefil pouze Llorise, který stačil míč vyrazit!
61
Na druhé straně se snažil zahrozit Kane, Carrick s de Geou si ale i s trochou štěstí poradili.
60
Po další rozehrávce nakrátko dostal přihrávku do vápna Blind, nakonec ovšem odcentrovat nedokázal.
60
Opět v akci Martial, francouzský útočník tentokrát posunul míč Rojovi, jeho centr odvrátil na rohový kop Toby Alderweireld.
59
Martial sklepl míč do šestnáctky Lingardovi, tomu se ale střela vůbec nepodařila. Bude se kopat od domácí svatyně.
58
Po Vertonghenově zákroku v souboji s Youngem vhazují hosté hned u soupeřova velkého vápna.
58
Blind udělal zbytečnou chybu a ztratil míč v souboji s Dierem, vzápětí ale nizozemský univerzál svou chybu dokázal napravit.
56
Další akci Manchesteru zastavil hvizd rozhodčího, v těsném ofsajdu byl Ashley Young.
55
Po kombinaci nakrátko poslal míč do ohně Morgan Schneiderlin, obrana Spurs ale dnes pracuje velmi dobře a ani nyní nepřipustila žádné komplikace.
55
Na druhé straně zaváhal v souboji s Martialem Kyle Walker, je z toho rohový kop pro Manchester.
54
O další pokus zpoza pokutového území se postaral Harry Kane, trefil ale pouze místo, kde stál připravený de Gea.
53
Ve druhé půli jsou nadále aktivnější domácí, United se příliš nedaří udržet míč na svých kopačkách.
52
Tottenham pokračuje v aktivitě, jeho další akci táhnul Ros, ten však svým centrem našel jen de Geu.
51
A další rána z dálky! Eric Dier se do míče opřel z první a David de Gea musel vytáhnout skvělý zákrok.
50
Tentokrát ale domácí dokázali svého soupeře zatlačit! Nejprve se k míči ve vápně neprotlačil Alli, vzápětí zkusil štěstí z dálky Eriksen, de Gea vyráží.
50
Herní obraz se po přestávce příliš nezměnil, o míč se bojuje především ve středu pole.
49
Zajímavou akci domácích zastavil Smalling, který odklidil míč před nabíhajícím Rosem.
48
Na druhé straně odvedli dobrou práci Martial se Schneiderlinem, hosté tak mohou hrát na soupeřově polovině.
47
Dlouhý nákop směřující na Alliho odklidil do zámezí Fosu-Mensah, domácí tak zůstanou u míče.
46
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Ashley Young.
46
První poločas je u konce. Lépe do něj vstoupili fotbalisté Manchesteru United, hra se ale postupně vyrovnala a domácí byli i o něco lepším týmem. Šancí ale k vidění příliš nebylo, jedinou vyloženou příležitost měl ve 28. minutě Érik Lamela, ten ale hlavičkou zamířil těsně mimo. Doufejme tedy, že se nějakých branek dočkáme ve druhé půli, která začne zhruba v 18:32.
45+1
45+1
Kombinace Spurs nevyšla, v první půli už se nic nestane.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Velmi nebezpečný centr Eriksena odvrátil Martial. Mike Dean si ale teče francouzského útočníka nevšiml, bude se tedy kopat od hostující svatyně.
44
Harry Kane si v souboji se Smallingem vymodlil volný přímý kop.
43
Aktivní Rose si narazil míč s Eriksenem, domácí levý bek ale nakonec nestihl míč před brankovou čarou.
42
Hosté v posledních minutách velmi aktivně napadají, tentokrát však domácí dokázali rozehrát úspěšně.
41
Toby Alderweireld se nyní hodně vytáhl a snažil se prosadit na pravém křídle, stopku mu ovšem vystavil Rojo, který získal odkop od vlastní brány.
40
Hugo Lloris hodně zariskoval při rozehrávce, nakonec byla ale aktivita United při napadání přerušena díky ofsajdu Martiala.
39
Na druhé straně hledal Blind dlouhým pasem Rashforda, tento míč by ale na hrací ploše nejspíš nestihl ani Usain Bolt.
38
Oblouček Dele Alliho do hostující šestnáctky skončil pouze v de Geově náruči.
37
Dosavadní držení míče:

Tottenham – 37 %
Manchester – 63%
37
Hra se opět trochu vyrovnala, hraje se převážně ve středu pole.
35
Právě Martial s Lamelou se střetli v souboji u postranní čáry. Vítězně z něj vyšel druhý jmenovaný, který vybojoval odkop od brány.
35
A Martiala nyní na druhém konci hřiště napodobil Lamela, hosté mohou vhazovat.
34
Martial se dobře uvolnil ve středu pole, vzápětí ale nepřihrál přesně.
33
Lamelovi se nyní hodně nelíbil zákrok Fosu-Mensaha, sudí Dean ale jasně ukazuje, že se bude kopat od brány United.
32
Píská se i na druhé straně, nedovoleně si pomohl Kane.
31
Aktivitu United přerušil hvizd rozhodčího po Rojově zákroku vysokou nohou.
30
Manchester po trochu divoké pasáži uklidňuje hru, Rashford nyní vybojoval aut v blízkosti šestnáctky soupeře.
29
Tottenham je při chuti! Kyle Walker bez větších problémů přešel přes Roja do šestnáctky, v poslední chvíli jej ale dobrým zákrokem zastavil Fosu-Mensah.
28
Domácí nyní pořádně zavařili svému soupeři! Nejprve po centru z levé strany vypadl míč de Geovi a z dorážky se nedokázal prosadit Harry Kane. Vzápětí si na pas z druhé strany naběhl Erik Lamela, ve vyložené šanci ovšem hlavičkoval těsně mimo!
26
Christian Eriksen zkusil štěstí ze střední vzdálenosti a nemířil zle, jeho technický pokus ale nakonec mířil metr mimo.
25
De Gea si tentokrát s rozehrávkou neporadil ideálně, jeho dlouhý míč skončil v zámezí, Spurs mohou vhazovat.
24
Danny Rose tentokrát v pozici útočícího hráče, svůj centr ale poslal jen do rukavic de Gey.
23
Blindovi se centr od rohového praporku vůbec nepodařil a vzápětí jej napodobil i Rojo, domácí se tak nakonec dokázali ubránit.
23
Aktivní Fosu-Mensah nedokázal přes Rose ani nadvakrát odcentrovat, je z toho další roh pro United.
22
Manchester drží míč v blízkosti půlící čáry a čeká na okénko v domácí obraně.
21
Od začátku se hraje velmi důrazně, sudí Dean nechává ve většině případů hru plynout.
20
Po trochu ospalém začátku se domácí přece jen herně zvedli a hra je v posledních minutách velmi vyrovnaná.
19
Nyní se do tlaku dostali domácí. Na konci jejich akce byl střílený centr Rose, ten však nenašel nikoho v bílém, ani neohrozil Davida de Geu.
18
Po sérii soubojů ve středu pole se s míčem nijak nemazlil Blind, po jehož odkopu se bude kopat od Llorisovy brány.
17
Lamela si narazil míč s Rosem a našel ve velké šanci Kanea, nejlepšího střelce Premier League však zastavil ofsajd i de Gea.
17
Nebezpečný centr poslal do hostující šestnáctky Danny Rose, Chris Smalling ovšem na přední tyči stačil odvrátit míč na roh.
16
Dobrou práci odvedl Fosu-Mensah, jenž v souboji přetlačil Christiana Eriksena a následně byl dánským záložníkem faulován.
15
Neúspěšné akce na obou stranách, nepřesně přihrával Kane a následně i Rashford.
14
Tentokrát ale hosté přišli o míč díky špatně vhozenému autu v podání Marcose Roja.
14
Domácím se vůbec nedaří udržet míč, naopak Manchester postupně zvyšuje svůj tlak.
13
Hosté tentokrát rozehráli nakrátko a nakonec to byl opět Blind, jenž poslal nebezpečný míč do šestnáctky. Obrana Tottenhamu byla opět připravena a odvrátila jej do zámezí.
12
Blindův centr odvrátil Vertonghen, tentokrát se bude kopat z levé strany.
11
Fosu-Mensah se z pravého křídla dostal do středu pole, po jeho sražené ráně následuje první rohový kop pro hosty.
10
Velmi často je hra v úvodních minutách přerušována kvůli nedovoleným zákrokům, tentokrát fauloval Walker Martiala.
10
A Blind si tentokrát poradil i s domácím mladíkem Allim, bude se kopat od de Geovy brány.
9
Rozehrávka se však Spurs vůbec nepodařila, Daley Blind odvrátil na další aut.
9
Lingard poslal Rose k zemi nedovoleně a výhodu standardní situace má tentokrát Tottenham.
8
I Manchester se ovšem stačil vrátit a domácí mohou vhazovat.
8
Matův centr vracel do ohně Martial, domácí obrana však zareagovala včas a Spurs vyrážejí do protiútoku.
7
Anthony Martial byl pár metrů u soupeřova pokutového území faulován, je z toho přímý kop pro United.
6
U míče jsou v úvodních minutách více hostující hráči, jejich akcím ale schází větší přesnost u soupeřovy šestnáctky.
5
Po akci Martiala a Lingarda pálil druhý jmenovaný, po sražené střele je nakonec nařízen další odkop od domácí svatyně.
5
Akce Manchesteru na levém křídle nevyšla, rozehrávat se bude od brány Huga Llorise.
4
Po faulu Rose na Juana Matu mohou hrát Red Devils.
4
Zatím je k vidění poměrně hodně nepřesností z obou stran, týmy se často střídají u míče.
3
Na druhé straně se dostával do úniku Dele Alli, zastavil jej ale ofsajd.
2
Do tlaku se poprvé dostávají hosté, kteří kombinují před vápnem Spurs.
1
Oba týmy vstoupily do zápasu s velkým nasazením. Je vidět, že dnes jde o hodně.
1
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Dier, Dembélé, Lamela, Eriksen – Alli, Kane.

Náhradníci: Vorm – Trippier, Wimmer, Chadli, Carroll, R. Mason, Son Heung-min.

Manchester United: de Gea – Fosu-Mensah, Smalling, Blind, Rojo – Carrick (C), Schneiderlin – Mata, Lingard, Martial – Rashford.

Náhradníci: Romero – Darmian, A. Valencia, Young, A. Herrera, Fellaini, Depay.

Rozhodčí: Mike Dean – Stuart Burt, Edward Smart.
Poslední vzájemné utkání

8.8. 2015 (1. kolo Premier League) – Manchester United:Tottenham Hotspur 1:0

Branky: 22. Walker (vla.)

Manchester United: Romero – Darmian (81. A. Valencia), Smalling, Blind, Shaw – Schneiderlin, Carrick (60. Schweinsteiger) – Mata, Depay (68. A. Herrera), Young – Rooney (C).

Tottenham Hotspur: Vorm – Walker, Alderweireld, Vertonghen (C), Davies – Dier (77. Alli), Bentaleb (53. Mason) – Dembélé (69. Lamela), Eriksen, Chadli – Kane.
Manchester United

Fanoušci Red Devils se ani v druhé sezoně, ve které jejich oblíbence vede nizozemský kouče Louis van Gaal, titulu nedočkají. United, jejichž týmová přestavba stále pokračuje, ale v poslední době zlepšili své výkony a i přes velmi rozsáhlý seznam zraněných, který se ale také začíná pomalu, ale jistě zužovat, se vyhoupli na pozice zajišťující účast v evropských pohárech pro příští ročník. Manchesteru v tabulce patří pátá příčka, ztráta na městského rivala čítá čtyři body, na záda mu ale nepříjemně dýchá letos velice konkurenceschopný West Ham.

Jak již bylo zmíněno, svěřenci čtyřiašedesátiletého nizozemského stratéga se v únoru a březnu herně i výsledkově zvedli. Z posledních pěti mačů Ďáblové vydolovali solidních dvanáct bodů, mimo jiné ovládli i derby o vládce Manchesteru, taktéž přemohli Arsenal s Evertonem, jedinou porážku jim uštědřil West Bromwich. Herním aspektem, na němž musí Manchester ještě výrazně zapracovat, je ofenziva. Z týmu držících se v horní polovině tabulky nastříleli United nejméně branek, hodně jejich vítězství se rodí po těsném výsledku 1:0. Stejně tak tomu bylo i minulý víkend v utkání proti Evertonu, jediným přesným střelcem se stal Anthony Martial.

V přetěžkém utkání proti Spurs budou mít Red Devils k dispozici Younga s Jonesem, oba se během týdne rozehráli v juniorském týmu. Wayne Rooney a Luke Shaw, dva klíčoví hráči van Gaalova výběru, ještě připraveni nebudou, rozhodně dobrou zprávou je ale jejich návrat do tréninkového procesu. Na marodce naopak zůstává německý středopolař Schweinsteiger, pravděpodobnost jeho absence na blížícím se evropském šampionátu tak stále narůstá.
Tottenham Hotspur

Letošní ročník anglické nejvyšší soutěže je opravdu hodně specifický. To, že šest kol před koncem bude mít k zisku titulu nejblíže vloni o záchranu bojující Leicester, asi nikdo nečekal. I Kohouti se dají považovat za velmi příjemné překvapení této sezony. Jistě, Spurs se v těch nejvyšších patrech tabulky už nějakou dobu pohybují, k předstižení anglických velkoklubů jim ale vždy něco chybělo. Předsezónní favoriti ale nezažívají zrovna povedené období, čehož Tottenham parádně využil. V tabulce se drží na skvělé druhé příčce, náskok vedoucích Lišek ovšem činí sedm bodů.

Svěřenci Mauricia Pochettina, kteří se mohou pyšnit nejlepší ofenzivou a nejméně propustnou obranou, disponují velmi dobrou aktuální formou. Z posledních jedenácti ligových mačů prohráli jen jednou, hned osmkrát odcházeli jako vítězové a pouze dvakrát remizovali. Minulý víkend Londýňané zajížděli na Anfield Road, odkud si nakonec odvezli bod za výsledek 1:1. Reds vedli zásluhou trefy Coutinha, v třiašedesáté minutě však vyrovnal Harry Kane, který přidal už dvaadvacátý gól, a upevnil si tak pozici nejlepšího střelce Premier League.

Kohouti jsou na dnešní utkání připraveni v plné síle. Znovu k dispozici by měl být Érik Lamela, který vynechal již zmíněné střetnutí s Reds. Po dvouměsíční pauze způsobené zraněním kolenních vazů je v pořádku také zkušený stoper Vertonghen, tak se nechme překvapit, zda v něj čtyřiačtyřicetiletý lodivod Pochettino vloží svou důvěru už proti United.
Příjemný nedělní podvečer! U našeho online přenosu vítám všechny příznivce té nejkvalitnější kopané, společně se dnes zaměříme na šlágr třiatřicátého kola anglické Premier League. Tottenham Hotspur stále absolvuje stíhací jízdu na první Leicester, při niž si nemůže dovolit ztrácet body. Dnes jej nečeká nic snadného, do Londýna totiž přijíždí Manchester United! Doufejme, že nás čeká parádní bitva – úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.