Watfordu blahopřeji k výhře a vám přeji hezký zbytek sobotního večera.
Rozhodčí Stroud foukl naposledy do píšťalky, a ukončil tak zápas mezi Watfordem a West Hamem. Z vítězství se raduje domácí Watford, který svého soupeře porazil 2:0, o oba góly se postaral útočník Ighalo. Zápas byl celkem vyrovnaný, ale Watford byl mírně aktivnější a hlavně uměl trestat chyby soupeře. Hosté totiž udělali dvě obrovské chyby a v každém případě se Watford prosadil. Nebezpeční byli i hosté, ale dnes na vítězství prostě neměli. Z tříbodového zisku se tak raduje Watford, který se v tabulce posouvá na 9. místo a West Ham se propadá na místo 5.
90+6
90+6
Watford rozehrál nakrátko a kombinuje na útočné polovině.
90+5
Na malém vápně se k balonu dostal hlavičkující Deeney, ale jeho střelu zablokoval obětavý Jenkinson, který odehrál míč na rohový kop.
90+4
Watford drží míč ve své moci a snaží se přidat ještě jednu branku.
90+2
Dnešní výkon si hráči West Hamu za rámeček určitě nedají. Velmi často chybují a po dvou velkých hrubkách dali Watfordu šanci na gól a domácí tým v obou případech skóroval.
90
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
88
Máme tu další karetní trest, tentokrát fauloval Capoue a vyfasoval žlutou kartu.
86
Doufejme, že zraněný Ighalo bude brzy v pořádku.
86
West Ham bude dohrávat v deseti hráčích.
86
Ighalo nemůže pokračovat ve hře, a tak ho nahrazuje Guedioura.
85
Hra je přerušena, protože faulovaný Ighalo zůstal ležet na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc.
84
Collins si koledoval celý zápas, protože hrál agresivně a nyní už byl potrestán, a to rovnou červenou kartou.
81
Faulovaný byl Valencia, proti kterému se provinil Aké a hráč Watfordu obdržel žlutou kartu.
80
West Ham má na hrací ploše čtyři čistokrevné útočníky, ale zatím ani tento počet nestačí na obranu Watfordu a gólmana Gomese.
76
Útočnou sílu West Hamu posiluje Jelavić a na lavičku zamířil kapitán Noble.
76
Šanci na hřišti dostává Behrami, kterému uvolnil místo Abdi.
74
Na centrovaný balon si vyskočil hlavičkující Collins, který směřoval balon do levého horního rohu, ale gólman Gomes svůj tým podržel.
73
Jenkinson obehrál na pravém křídle protihráče a poté adresoval povedený centr na malé vápno, kde hledal Carrolla. Nicméně útočník West Hamu se k balonu nedostal, protože jeho protihráč byl rychlejší a doehrál míč na rohový kop.
71
Tomkins fauloval na polovině hřiště a domácí tým bude rozehrávat.
69
West Ham mohl snížit na 2:1, ale nestalo se tak. Valencia obdržel parádní přihrávku do velkého vápna, kde překonal gólmana, ale trefil pouze tyčku! K odraženému míči se dostal ještě Carroll, ale ten zazmatkoval a v obrovské šanci míč do prázdné brány nedostal, protože si ho nedokázal ani zpracovat.
68
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Ikechi Anya, přichází Juan Carlos Paredes.
67
Hosté jsou v posledních minutách hodně aktivní a hledají si cestičku k soupeřově brance, avšak ta je dnes opravdu velmi trnitá. Watford brání skoro v deseti lidech a Kladiváři to mají těžké.
66
Faulovaný byl Valencia, proti kterému se provinil Nyom a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
64
West Ham zahrával zmiňovaný rohový kop, ale standardní situace se hostům ani trošičku nepodařila.
63
Watford se teď musí bránit, protože West Ham bude zahrávat rohový kop.
63
Vypadalo to, že Valencia byl protihráčem stažen ve vápně k zemi, ale sudí penaltu nenařídil.
62
Jenkinson obehrál svého protihráče a poté naservíroval před branku parádní přihrávku, ale obránce stihl odehrát balon do zámezí. Následuje aut pro West Ham.
61
Carroll chtěl zlomit smůlu West Hamu, ale ze své kopačky vyslal jen nepřesnou střelu.
60
Deeney se uvolnil a poté se prezentoval střelou z první, avšak Adrián zasahovat nemusel, protože kapitán Watfordu mířil nepřesně.
58
Držení míče: Watford FC 40% – 60% West Ham United.
58
West Ham má balon ve své moci, ale do šance se nedostává. Pokud dnes chce bodovat, bude muset pořádně zabrat.
58
Zárate teď protlačil míč do vápna, ale tam našel pouze bránícího protihráče, který odkopl balon do bezpečí.
56
Payet teď ustál souboj s protihráčem a ze své kopačky vyslal dobrý centr, avšak žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
52
Anya obdržel přihrávku do velkého vápna a okamžitě vystřelil, avšak do této rány se obětavě vložil Cresswell a střelu zablokoval.
50
V šanci se tentokrát ocitl kapitán Deeney, který obdržel dobrou přihrávku a poté ze své kopačky vyslal jedovatý pokus, avšak ten byl velmi nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
49
Ighalo mohl zaznamenat hattrick, když se teď po chybě obránců řítil sám na Adriána, ale gólman Adrián se blýskl parádním zákrokem a výrazně podržel svůj tým.
48
Watford právě vstřelil branku!
Tak takový začátek druhého poločasu si určitě Bilić a jeho svěřenci nepředstavovali. Tomkins nedokázal v jednoduché situaci odehrát balon do bezpečí, a do šance se tak dostal ODION IGHALO, který si dal míč na levačku a poté technickou ránou zvýšil na 2:0. Adrián neměl šanci inaksované brance zabránit.
46
Balon do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté, kteří budou jistě chtít napodobit svůj výkon z prvního poločasu.
46
Kouč Bilić udělal do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě. Do druhého poločasu už nenastoupil Lanzini ani Moses, místo nich přišel Valencia a Zárate.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
Rozhodčí Stroud ukončil první poločas za stavu 1:0. O zatím jedinou branku zápasu se postaral ve 39. minutě Ighalo, díky kterému Watford vede. Domácí tým byl aktivnější, a tak vede zcela zaslouženě. Velkým smolařem je rozhodně Carroll, který vyrobil neskutečnou chybu a Watford ji potrestal. Nicméně domácí tým si i tak vytvořil více šancí, než soupeř. Adrián zasahoval celkem čtyřikrát.
45+1
45+1
Ke střele hlavou se pak dostal ještě Watson, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
45+1
Nebezpečnou střelou se perzentoval Abdi, ale jeho střelu zablokoval před bránou jeden z obránců.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Vyrovnat na 1:1 chtěl Kouyaté, ale připravený Gomes si připsal úspěšný zákrok a dál drží čisté konto.
39
Carroll teď vyrobil pořádnou chybu a West Ham za ni byl potrestán. Útočník Carroll váhal s odehráním míče do bezpečí, až selhal a do šance pustil Watford. Ake Carrolla napadl, čistě mu sebral míč a poté ho přihrál na malé vápno, kde míč do odkryté brány srazil ODION IGHALO, u kterého byl Cresswell, jenž chtěl odkopnout balon do bezpečí a nepodařilo se mu to. Vypadalo to, že jako poslední se balonu dotkl Cresswell a nejspíš to byl on, kdo dostal míč do brány, ale oficiálně byla branka přidělena zatím Ighaloovi.
37
Adriám svůj tým opět podržel. Ighalo teď vyškolil hned několik protihráčů a poté se prezentoval finální přihrávkou pro Abdiho, který byl sice pod tlakem, ale i přesto dokázal vystřelit. Nicméně gólman Adrián střelu zneškodnil.
34
West Ham je poslední dobou hodně pod tlakem, ale zatím vše ustál. Teď měli hosté pořádnou porci štěstí, protože před pokutovým územím zahrál Collins rukou, kdyby to bylo ve vápně, byla by na místě penalta. Fotbalisté Watfordu se jí dokonce dožadovali, ale z opakovaného záběru šlo vidět, že Collins rukou sice hrál, ale mimo vápno. Sudí i tak nedovolený zákrok neviděl. K odraženému míči se dostal ještě Ighalo, ale proti Adriánovi neuspěl.
32
Útočnou akci Watfordu zastavil ofsajd, ve kterém se zapomněl kapitán Deeney.
32
Ošetřený Kouyaté se zapojil do hry. Vypadá to, že bude v pořádku.
31
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
30
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet Kouyaté.
29
Vypadá to, že Watford bude svého soupeře ještě hodně zlobit. Deeney založil rychlý brejk, na jehož konci byl Anya, ale do zakončení se nedostal, protože ho stínoval Tomkins, který umožnil Adriánovi odehrát balon na rohový kop. Anya však neměl moc daleko k tomu, aby vystřelil. Tady měli hosté velkou dávku štěstí.
28
Watford dostal výhodu volného přímého kopu a nezahrál ho vůbec špatně. Prostor ve vápně si udělal Watson, jenž nebezpečně hlavičkoval, ale jeho prudká střela skončila nad brankou. Adrián tedy zasahovat nemusel.
27
Sudí Stroud teď Collinsovi domlouvá a obránce West Hamu může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
27
Collins se provnil dalším faulem a měl by se začít krotit, pokud nechce svému týmu ublížit.
25
Na centr se snažil vyskočit Deeney, ale to se mu nepodařilo, protože Moses měl lepší výskok. Deeney se pak k míči přece dostal, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.
25
Collins nestačil na svého protihráče, a tak mu musel pomoct Cresswell, který si připsal důležitý obranný zákrok. Následuje roh pro domácí tým.
24
Moses se teď uvolnil na pravém křídle, kde obdržel přihrávku a poté sám pospíchal do pokutového území. Nicméně Moses to měl složité, protože ho stínovalo hned několik protihráčů, kteří mu nic nedovolili. Moses se ke střele sice dostal, ale ta byla hodně špatná.
24
Dnešní utkání zatím k těm nejlepším nepatří, ale oba týmy se prezentují aktivně a nejhorší to není.
23
Ve středovém kruhu se faulem provinil Collins a rozhodčí mu nedovolený zákrok správně odpískal. Rozehrávat bude Watford.
20
Payet ze své kopačky vyslal jedovatý centr pro Mosese, ale druhý jmenovaný se k míči nedostal, protože Gomes hru přečetl a míč vyboxoval do bezpečí.
18
V posledních minutách je aktivnější Watford, který je častěji u míče a hledá si cestu k Adriánově svatyni, ta je však velmi trnitá.
18
Abdi šel do souboje s Tomkinsem a ten mu čistě odebral balon, avšak Abdi do svého protihráče zajel a byl mu odpískán faul.
17
Watford je stále u míče a k dispozici má další autové vhazování na útočné polovině.
16
Kouyaté si připsal obranný zákrok a čistě odehrál balon do zámezí. Následuje aut pro Watford.
15
Zatím sledujeme pohledné utkání, které má dobré tempo. K vidění už byly i velké šance, ale gólmani své týmy podrželi.
12
West Ham si na standardní situace Watfordu bude muset dát pozor, protože takhle umí domácí tým hodně zlobit.
11
Watford se dožadoval pokutovho kopu, protože měl za to, že Carroll zahrál ve vápně rukou. Z opakovaného záběru šlo jasně vidět, že útočník Carroll střelu zablokoval hlavou, a to, že by zahrál rukou zřetelné vůbec nebylo.
10
Watford mohl jít do vedení, ale Adrián i Carroll byli proti. K centrovanému míči si našel cestu Ake, jenž se prezentoval jedovatou ránou, ale Adrián balon skvěle vyrazil. K odraženému míči se dostal ještě kapitán Deeney, který ze své kopačky vyslal také nebezpečnou střelu, ale Carroll ji dokázal zablokovat.
10
K centrovanému balonu se opět dostal hlavičkující Carroll, který ho odehrál na další roh.
9
West Ham je teď mírně pod tlakem, protože Watford bude zahrávat další rohový kop.
9
Payet založil parádní útočnou akci, kdy finální přihrávku do velkého vápna obdržel Moses, ale dal si balon daleko od nohy a sám sebe připravil o dobrou pozici. Nicméně sudí signalizoval ofsajd, a tak byla hra stejně přerušena.
8
Jenkinson si připsal obranný zákrok a nabídl Watfordu rohový kop. Na centrovaný míč si vyskočil Carroll a odhlavičkoval ho, k odraženému balonu se však dostal ještě Ighalo, ale ten Adriána nepřekonal, protože střela postrádala gólové parametry a hlavně razanci.
7
V letošní sezóně se útočník Carroll objevuje vůbec poprvé v základní sestavě. V zápase s Chelsea přišel na trávník jako nahrádník a vystřelil West Hamu 3 body. Kouč Bilić věří, že dlouhán Carroll bude úspěšný i dnes.
6
Na stadionu panuje příjemná atmosféra a slyšet jdou jak fanoušci Watfordu, tak i fandové West Hamu.
4
Gólman Gomes si připsal první zákrok dnešního zápasu. Přihrávku od spoluhráče obdržel Payet, který udělal kličku jednomu z protihráčů, pak dalšího obehrál a prezentoval se dobrou střelou z 25 metrů. Nicméně Gomes byl připraven.
3
V úvodních minutách je aktivnější West Ham, který je častěji u míče a na soupeře vytváří tlak.
2
Moses teď parádně obehrál dva protihráče a s míčem se dostal až do pokutového území, ale tam byl obráncem o balon obrán.
1
Watford hraje v tadiční žlutočerné barevné kombinaci.
1
Fotbalisté West Hamu se s míčem dostali na vlastní polovinu hřiště, kde s rozehrávkou pomohl i gólman Adrián. U balonu je teď však Watford, který má k dispozici autové vhazování.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté West Hamu, kteří do dnešního zápasu nastoupili tradičně ve vínových dresech a bílých trenýrkách.
1
-4
Hlavní sudí Stroud přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

Watford FC: Gomes – Nyom, Cathcart, Britos, Aké – Watson, Capoue – Anya, Deeney (C), Abdi – Ighalo.
Náhradníci: Arlauskis – Prödl, Behrami, Paredes, Guedioura, Ibarbo, Diamanti.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Tomkins, Collins, Cresswell – Kouyaté, Noble (C) – Lanzini, Payet, Moses – Carroll.
Náhradníci: Randolph – Zárate, E. Valencia, O´Brien, Ogbonna, Jelavić, Antonio.

Rozhodčí: Stroud – Child, Eaton.
V rámci Premier League se tyto dva celky potkaly naposledy 22. srpna 2006, kdy zápa skončil remízou 1:1. Za Watford tehdy skóroval Marlon King a za West Ham Bobby Zamora. Watford šel v 63. minutě do vedení, ale o 2 minuty později už bylo vyrovnáno. Toto utkání navštívilo 18 344 diváků.
West Ham Untied je v tabulce na 3. místě a na svém kontě má 20 bodů, na 1. Manchester City a 2. Arsenal ztrácí 2 body. West Ham šestkrát zvítězil, dvakrát remizoval a dvakrát byl poražen. Dosavadní stav skóre je 22:13. Watford si určitě bude muset dát pozor na šikovného Payeta.
Watford FC se v tabulce nachází na 13. pozici a na svém kontě má 13 bodů. Dosavadní stav skóre je 8:10. Fotbalisté Watfordu třikrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a třikrát byli poraženi. Nejlepším střelcem tohoto týmu je Ighalo.
Na zápas byli nominováni:

Watford FC: Arlauskis, Gilmartin, Gomes, Ake, Belkalem, Britos, Cathcart, Hoban, Holebas, Nyom, Paredes, Prodl, Abdi, Anya, Behrami, Capoue, Dyer, Guedioura, Jurado, Watson, Berghuis, Deeney, Diamanti, Ibarbo, Ighalo, Oulare.

West Ham United: Adrián, Randolph, Spiegel, Collins, Cresswell, Demel, Henry, Jenkinson, O'Brien, Ogbonna, Oxford, Reid, Tomkins, Amalfitano, Antonio, Cullen, Kouyaté, Lanzini, Moses, Noble, Obiang, Payet, Samuelsen, Carroll, Jelavić, Lee, Sakho, Valencia, Zárate.

Příjemný večer všem fanouškům anglického fotbalu. Premier League má na programu 11. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí také Watford FC a West Ham United. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Vicarage Road ve Watfordu. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.