Dnešní utkání je u konce! West Bromwich Albion měl k dispozici dva pokutové kopy, avšak Saido Berahino oba neproměnil, a tak Baggies s Watfordem FC prohráli 0:1!

Do dnešního zápasu vstoupily oba týmy hodně opatrně a na větší šance se čekalo opravdu dlouho. Po dvaceti minutách hry převzal iniciativu West Brom, který začal být aktivní, nicméně do vedení se dostal Watford. Na centr Guedioura si naběhl Ben Watson a střelou na zadní tyč dostal míč do sítě! Baggies se následně pokoušel vyrovnat, nicméně obrana Watfordu dokázala odolat.

Baggies vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně, nicméně po několika minutách jejich aktivita opadla a do hry se začal dostávat také Watford. V 67. minutě dostali domácí výhodu pokutového kopu, který však Berahino neproměnil! O dvacet minut později kopa Berahino druhou penaltu, avšak ani v tomto případě na Gomese nevyzrál!

Watford tak může děkovat především svému brankáři, neboť bez něj by si zřejmě jen těžko odvezl z The Hawthorns tři body!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou!
90+4
90+3
Vše nasvědčuje tomu, že Watford už své jednobrankové vedení nepustí, neboť v samotném závěru dnešního utkání drží míč na útočné polovině!
90+2
Hornets pracují v závěru dnešního zápasu parádně a svého soupeře prakticky k ničemu nepouští. West Brom se ještě pokoušel kombinovat před vápnem soupeře, avšak záhy o míč přišel!
90+1
Hostující tým provádí v první nastavené minutě své druhé střídání v tomto zápase. Španělský kouč Flores posílá ze hry svého krajan José Jurada, kterého na poslední minuty nahrazuje Behrami!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Watford se v závěru základní hrací doby dostal do zajímavého protiútoku, který z levé strany dokázal zakončit Ighalo. Jeho rána nebyla špatná, avšak mířila nad branku.
88
Domácí celek se samozřejmě ještě pokouší o vyrovnání, nicméně nabuzený Watford si počíná v obraně velmi dobře a drží míč na polovině svého soupeře!
87
Tak, tohle je neskutečný příběh! Saido Berahino se postavil i k druhé penaltě v dnešním zápase, avšak z tohoto souboje opět vzešel jako vítěz Gomes, který se natáhl k tyči a míč vyrazil!
86
Teď však hlavní rozhodčí zřejmě nerozhodl dobře! Stephane Sessegnon dostal přihrávku ve vápně od Berahina. Capoue se domácího hráče zřejmě dotkl, avšak ten svému pádu opravdu hodně, ale hodně přidal!
85
Druhá penalta pro West Bromwich v dnešním zápase!
84
James McClean si dokázal udělat prostor na levém křídle, odkud poslal ideální centr do vápna. Berahino se přes Britose dostal do zakončení, nicméně Gomes raději poslal míč nad břevno!
83
Watford byl opět velmi aktivní na útočné polovině a po přihrávce Watsona mohl jít do úniku Ighalo. Nejlepší střelec Hornets se však nedokázal dostat před McAuleyho a míč mají domácí!
82
Capoue velmi rychle rozehrál a následným dlouhým centrem hledal za obranou Troye Deeneyho. Anglický forvard však šel do náběhu pozdě a neměl šanci míč dostihnout na hrací ploše!
81
Hornets skvěle napadali na vlastní polovině, kde Watson dokázal vystihnout přihrávku Fletchera a mířil vpřed. Hostující hráče následně fauloval Gardner a hra je přerušena!
80
Exekuce následné standardní situace se ujal Gardner, jehož centr však příliš povedený nebyl. Střídající hráč nacentroval míč před branku, avšak Gomes dokázal míč vyboxovat!
79
Baggies postupovali do rychlého protiútoku, který táhl po pravé straně Sessegnon. Nejaktivnější domácí hráč se pokoušel přejít přes Capoueho, což se nepovedlo, avšak záložník Baggies byl faulován!
78
Watford zatím zvládá druhý poločas na výbornou a svého soupeře zatím prakticky k ničemu nepustil. West Brom je aktivnějším týmem, nicméně nemůže se dostat do šancí.
77
Hornets opět postupovali do zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště José Jurado. Španělský křídelník je při chuti a opět se dostal do zakončení. Jeho střela však mířila nad branku a Foster nemusel zasahovat!
75
Patnáct minut před koncem základní hrací doby Tony Pulis provádí své poslední střídání v dnešním zápase! Ze hřiště odchází Claudio Yacob, který dnes nebyl příliš vidět. Na jeho místo přichází Gardner!
74
Baggies kombinovali před pokutovým územím svého soupeře. Fletcher se pokoušel dostat míč do vápna na Anichebeho, avšak pozorná obrana Watfordu dokázala míč odkopnout!
72
José Jurado je v posledních minutách velmi aktivní, což předvedl i před malou chvílí. Španělský křídelník si na levé straně navedl míč na střelu a povedeným pokusem prověřil pozornost Fostera!
71
Protiútoku hostujícího celku táhl po levé straně José Jurado, který následným pasem našel ve vápně Ighala. Nejlepší střelec Hornets se však nedokázal uvolnit ze souboje s Evansem a o míč přišel!
70
West Brom zahrával rohový kop, kterého se ujal McClean. Jeho centr však nebyl vůbec ideální a jeho centr obrana Watfordu dokázala odvrátit! Hornets navíc mohou zamířit do protiútoku!
68
Tony Pulis hned po neproměněné penaltě Berahina provádí své první dvě střídání v tomto zápase. Ze hřiště odchází dvojice Rondón – Chester a na "plac" míří Anichebe s McManamanem!
68
67
Faulovaný nechodí kopat penaltu. Staré fotbalové pravidlo se teď potvrdilo, neboť Saido Berahino se postavil k exekuci penalty. Tu však nekopl vůbec dobře, Gomes dokázal střelu vyrazit a stává se hrdinou okamžiku!
67
Sességnon operoval s míčem před pokutovým územím a následným pasem dostal do vápna Berahina. Anglický útočník si dokázal míč pichnout před Gomese, a ten následně domácího hráče poslal k zemi!
67
Penalta pro West Bromwich!
66
Hostující celek provádí své první střídání v tomto zápase. Adlene Guédioura dnes podal dobrý výko a navíc si připsal i asistenci na dosud jediný gól zápasu. Na jeho pozici přichází Mario Suárez!
65
Sessègnon na pravé straně krásně uvolnil Dawsona, který chtěl poslat míč před branku, avšak centr mu nesedl a navíc trefil bránícího Nathana Akého!
64
José Jurado postupoval po levé straně, nicméně na individuální průnik si španělský křídelník netroufl a přihrávkou hledal před vápnem Deeneyho. Juradův pas nebyl přesný, míče se zmocnil McAuley, který postupuje vpřed!
62
Po dvou minutách se ke slovu opět dostal Watford. Na levé straně zakombinoval Jurado s Akém a k centru se dostal druhý jmenovaný. Nizozemský obránce však našel pouze rukavice Gomese!
61
Teď však svěřenci Tonyho Pulise vybojovali rohový kop, kterého se zhostil Sessegnon. Jeho nebezpečný centr mířil na přední tyč, kam nabíhal Evans, avšak před ním dokázal míč lapit Gomes!
60
V posledních minutách má opět více ze hry hostující celek, který momentálně opět kombinuje na útočné polovině. Baggies se po dobrém vstupu do poločasu nemohou dostat do hry!
59
Exekuce rohového kopu se opět zhostil Guedioura, jehož centr našel v levé části vápna hlavičkujícího Britose. Hlavičku hostujícího stopera však dokázal zablokovat Chester!
58
Následného rohového kopu se ujal Guedioura, jehož centr našel na hranici vápna hlavičkujícího Prödla. Jeho hlavičku ještě přizvedl nad branku McAuley a je z toho další rohový kop!
57
A na druhé straně přišla také velká šance Hornets! Nyom našel povedenou přihrávkou na hranici pokutového území Troye Deeneyho, který si navedl míč na střelu a svým pokusem mířil do horní poloviny branky. Foster však předvedl parádní zákrok!
56
O pár desítek sekund později Baggies vybojovali další zajímavou standardní situaci, které se opět ujal McClean. Tentokrát jeho centr našel ve vápně Chestera, ten se však nacházel v ofsajdu!
55
Berahino vybojoval po dalším nedovoleném zákroku standardní situaci, které se ujal McClean. Jeho centr našel v pravé části vápna Dawsona, který poslal míč před branku, avšak Britos jej odhlavičkoval do bezpečí!
54
Watford opět zariskoval při rozehrávce a mohly z toho být velké problémy! Sebastian Prödl posílal zpětnou přihrávku k Britosovi, avšak poslal míč těsně vedle Berahina, ten však nedokázal zareagovat a míč je stále v držení hostů!
53
Následného rohového kopu se ujal James McClean, jehož centr se kroutil před branku. Gomes si však našel ve vzduchu své místo a vyboxoval míč za pokutové území.
52
Berahino se pokoušel uvolnit na levém křídle, nicméně byl faulovaný Nyomem a Baggies měli k dispozici zajímavou standardní situaci. Exekuce se ujal McClean, který našel ve vápně hlavu McAuleyho, avšak jeho hlavičku dokázal vytáhnout na břevno skvělým zákrokem Gomes!
50
A po pěti odehraných minutách ve druhém poločase přišla první velká šance West Bromwiche! Na hranici vápna dostal míč James McClean, který pohotově vystřelil, avšak jeho přízemní rána mířila těsně vedle!
49
Domácí celek vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně a snaží se o rychlé vyrovnání. Na levé straně operoval s míčem Yacob, který chtěl odcentrovat, avšak jeho pokus zablokoval Nyom!
48
Watford předvedl na útočné polovinu rychlou kombinaci a po narážečce od Ighala se dostal k míči Deeney, který svému spoluhráči chtěl míč vrátit, nicméně přihrávku vystihl stoper McAuley a u míče jsou opět domácí!
47
Baggies mohli postupovat do zajímavého protiútoku, jenže přihrávka McCleana na pravou stranu pro Yacoba nebyla přesná a míč končí v zámezí!
46
West Brom vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a hned se dostal do kombinace na útočné polovině. Na pravé straně se pokoušel uvolnit Sességnon, avšak přes Akého přejít nedokázal!
46

West Bromwich zatím nehraje špatný zápas a zejména Sessegnon podává velmi dobrý výkon. Domácím se však zatím nedaří ve finální fázi. Druhý poločas začne přibližně v 17:03!
45+1
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
45
Baggies se usadili na útočné polovině a pokoušeli se dostat do pokutového území. Na pravé straně to zkoušel Sessegnon, avšak přes Akého projít nedokázl a míč skončil v zámezí!
44
Berahino se dostal na polovině hřiště k míči po špatné rozehrávce svého soupeře a i když byl rychle napadán, tak dokázal dostat míč na pravou stranu, odkud odcentroval Dawson, avšak jeho centr zblokovala obrana Watfordu!
42
Následného rohového kopu Baggies se ujal právě Sessègnon, jehož centr však na přední tyči odvrátil Prödl. Sessègnon však dostal možnost na reparát, avšak jeho druhý centr opět odvrátila obrana Hornets!
41
Na pravé straně se teď dokázal krásně uvolnil Berahino, který následně poslal míč přímo do běhu pro Stephane Sessègnona, jehož přízemní střelu dokázal vyrazit Gomes a bude z toho rohový kop!
40
Stephane Sessègnon předvedl na pravé straně velmi dobrou techniku, když se dokázal zbavit Akého a našel ve vápna Berahina. Anglický forvard se musel obtočit a jeho následná rána z otočky mířila vysoko nad branku!
39
Tentokrát se o průnikovou přihrávku na Ighala pokoušel Deeney, nicméně nejlepší hostující útočník nezvládl načasování svého náběhu a míč skončil u brankáře Bena Fostera.
38
Hornets se velmi rychle přesunuli na útočnou polovinu a pokoušeli se dostat do kombinace před pokutovým územím. Průniková přihrávka Jurada však k Ighalovi nedoputovala a míč mají domácí.
37
Na levém křídle zakombinoval Berahino s Rondónem a k centru se dostal druhý jmenovaný. Kolumbijský útočník však našel pouze hostujícího Britose, který dokázal míč odkopnout do bezpečí.
36
Dlouhý nákop Gomese hledal na útočné polovině na pravé straně Guediouru. Alžírský záložník sice prohrál hlavičkový souboj s McCleanem, avšak Watford bude alespoň vhazovat z pravé strany.
35
Darren Fletcher dokázal vybojovat míč na vlastní polovině a hned poté hledal dlouhým nákopem za obranu Rondóna. Ten však nebyl v dostatečném náběhu a míč skončil u Gomese!
34
Ighalo dostal míč na levou stranu, kam si naběhl Deeney. Anglický útočník si počkal na náběh Akého, kterému předal míč, avšak střela nizozemskému bekovi nesedla a míč skončil nad domácí brankou!
32
O minutu později se West Brom mohl dostat do další šance, neboť Rondón parádně napadal rozehrávku, dokázal vystihnout odkop Britose a mohl se řítit na Gomese. Britos zatáhl za záchranou brzdu a dostává žlutou kartu!
31
Teď to však West Brom udělal na útočné polovině parádně! Berahino zpracoval před vápnem těžkou přihrávku a dokázal míč prostrčit na McCleana. Ten se krásně zbavil Britose, avšak ve finální fázi mu střela vůbec nesedla a míč skončil mimo!
30
Na polovině Baggies se pokoušel něco kloudného vymyslet středopolař Capoue, nicméně byl dobře hlídán Yacobem, který ho do střelecké pozice nepustil a hostující hráč raději poslal míč ke stoperům.
29
Domácí celek je po inkasované brance pochopitelně velmi zaskočený, avšak pokouší se hned o rychlou odpověď. Z levé strany centroval McClean, avšak jeho centr zblokovat Britos!
27
Watford právě vstřelil branku!
Hornets se dostávají na hřišti Baggies do překvapivého vedení! Po střele Guedioura Watford vybojoval první rohový kop, kterého se zhostil právě Adlene Guédioura. Jeho přízemní centr našel na přední tyči BENA WATSONA, který se do míče lehce opřel, poslal jej na zadní tyč, a ten skončil až za zády Bena Fostera!
26
Na druhé polovině hřiště dostal ve středu hřiště prostor José Jurado, který si připravil míč na střelu a vyslal povedený pokus. Jeho střela však mířila do středu branky a Foster si připsal jednoduchý zákrok!
25
Baggies tak měli k dispozici zajímavou standardní situaci, které se zhostil Stephane Sessègnon. Jeho přímá střela mířila na přední tyč, nicméně v tomto prostoru se nacházel pozorný Gomes, který míč vyboxoval!
24
Parádní práci teď odvedl na levém křídle James McClean, který překvapil Nyoma efektivní zasekávačkou. Následně irský záložník udělal ještě otočku, na kterou Nyom zareagoval, avšak dokázal pouze faulovat!
23
První vzrušení na polovinu Watfordu! Nathan Aké zaváhal při rozehrávce, když jeho zpáteční přihrávku škrtla o nohu Britose. Tato situace míč značně zpomalila, avšak pozorný Gomes včas vyrazil z branky a před Rondónem míč odkopl do bezpečí!
22
Domácí celek se probojoval k první zajímavé standardní situaci, které se ujal Jonny Evans. Stoper Baggies poslal centr do pravé části vápna, kde hlavičkoval McAuley, avšak jeho slabá hlavička se stala snadnou kořistí pro Gomese!
21
Baggies to tentokrát zkoušeli přes levou stranu, kam si naběhl na přihrávku Fletchera James McClean. Irský středopolař si udělal prostor na centr, avšak ten opět skončil v rukavicích Gomese!
20
O minutu později byl opět v akci Sessègnon, který uvolnil na pravé straně Saida Berhina. Anglický útočník byl však hned zdvojen a s přesilou si nedokázal poradit! Watford bude vhazovat z levé strany.
19
West Brom se velmi rychle přesunul na útočnou polovinu, kde na pravé straně postupoval vpřed Sessègnon. Jeho následný centr přes Akého byl nebezpoečný, avšak Gomes si pro míč došel.
18
Watford se dnes hodně soustředí na útočné nákopy, avšak tato taktika zatím příliš nevychází. Nákop Britose nebyl ideální a míč doplachtil až do rukavic brankáře Baggies!
17
První střelecký pokus hostujícího celku vyslal ze středu hřiště Adilene Guédioura, jehož pokus nebyl špatný, avšak přízemní střela branku Bena Fostera přece jen minula!
16
O další útočnou aktivitu Hornets na útočné polovině se chtěl postarat Sebastian Prödl, který poslal dlouhý centr na levé křídlo, kam nabíhal Jurado. Španělský křídelník byl však příliš pomalý a u míče byl první Dawson!
15
Hornets se po delší době dostali do kombinace na útočné polovině, nicméně Deeney následně nedokázal dostihnout dlouhý centr od Jurada a míč je v zámezí!
14
Watford hned poté chyboval na polovině hřiště a toho mohl využít Rondón, který dostal přihrávku od Yacoba na levou stranu a měl dostatek prostoru na střelu. Kolumbijský útočník však netrefil míč dobře a jeho střela mířila vysoko nad hostující klec!
13
West Brom dokázal díky tlaku na útočné polovině vybojovat další rohový kop, který rozehrál McClean společně s Yacobem. K centru se nakonec dostal prvně jmenovaný, avšak ten trefil pouze Akého.
12
Domácí celek se opět usadil na útočné polovině a opět trápil hostující obranu. Yacob poslal nebezpečný nákop do vápna, který se snášel na nohu Berahina. Na poslední chvíli však zasáhl Britos, který míč odhlavičkoval.
11
Baggies se dokázali usadit na útočné polovině a trápili obranu Hornets, která bude být v pozoru. Darren Fletcher se pokoušel dostat míč na hranici vápna pro Rondóna, avšak přihrávka nebyla ideální a míč skončil u Britose.
10
Úvodního rohového kopu dnešního utkání se ujal James McClean, jehož centr ve středu vápna odvrátil Britos, nicméně míč se dostal zpět k McCleanovi, který odcentroval podruhé. Tentokrát míč skončil v rukavicích Gomese!
9
Aktivní Sessègnon se pokoušel uvolnit na pravém křídle, avšak měl proti sobě dvojnásobnou přesilu a nedokázal přes dvojici protihráčů přejít. Sessègnon však dokázal vybojovat rohový kop!
8
Saido Berahino se zmocnil míče na pravém křídle, pomohl si přihrávkou pod sebe na Dawsona, který odcentroval, avšak jeho centr zblokovat bránící Jurado! West Brom však pokračuje v kombinaci...
7
Oba týmy vstoupily do dnešního utkání hodně opatrně a nikdo nechce udělat chybu. Momentálně je míč v zámezí a vhazovat bude z pravé strany Craig Dawson.
6
Craig Dawson dostal na pravé straně trochu prostoru od protihráčů, a tak vymýšlel přihrávku po lajně pro Sességnona. Domácí křídelník však nabíhal do jiného prostoru a míče se zmocnil Nathan Aké.
5
Watford pokračoval v kombinaci na útočné polovině, nicméně spolupráce Ighala s Deeneym nebyla ideální a vše vedlo ke ztrátě míče. Baggies tak nyní kombinují na vlastní polovině a chystají se na přesun na útočnou polovinu.
4
Watford je zatím po čtyřech odehraných minutách jednoznačně aktivnějším týmem, avšak výběr španělského kouče Florese zatím nemůže najít ideální cestičku do pokutového území svého soupeře.
3
Sebastian Prödl si vzal na starost rozehrávku svého týmu a hledal na útočné polovině Ighala. Nejlpeší střelec Hornets dokázal dostat míč na levou stranu, kde se nacházel Jurado a Watford pokračuje v kombinaci na útočné polovině.
2
Dlouhý odkop domácího brankáře Bena Fostera hledal na útočné polovině Salomona Rondóna, který svedl hlavičkový souboj s Watsonem, který prohrál a u míče je tak hostující celek.
1
Michael Oliver právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici hráči hostující Watfordu, kteří zahajují dnešní duel kombinací na vlastní polovině.
1
Ještě jednou příjemné sobotní odpoledne! Oba týmy jsou již připraveny na trávníku The Hawthorns a za malou chvilku začínáme!

West Bromwich Albion: Foster – Dawson, McAuley, J. Evans, Chester – Sessègnon, D. Fletcher, Yacob, McClean – Rondón, Berahino.
Náhradníci: Myhill – J. Olsson, C. Gardner, Anichebe, McManaman, Sandro, Leko.

Watford FC: Gomes – Nyom, Prödl, Britos, Aké – Guedioura, Capoue, Watson, Jurado – Ighalo, Deeney.
Náhradníci: Pantilimon – Mario Suárez, Behrami, N. Amrabat, Paredes, S. Berghuis, Anya.

Rozhodčí: Michael Oliver – Beswick, Eaton (vš. Anglie).
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Anglická Premier League má dnes na svém programu zápasy 34. kola. My se společně zaměříme na souboj West Bromwiche Albion s Watfordem FC. Úvodní výkop je naplánován na The Hawthorns v 16:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
WEST BROMWICH ALBION
Na The Hawthorns nepanuje spokojenost s letošní sezonou. Tým trenéra Tonyho Pulise vstupoval do letošního ročníku s vysokými ambicemi a chtěl se umístit v horní polovině tabulky. Pět kol před koncem se však Baggies nacházejí až na čtrnácté pozici se ziskem 40 bodů. Pokud dnes West Brom nezvítězí, klesnul by až na patnáctou pozici. Nicméně výběr trenéra Pulise může pomýšlet i na vyšší umístění, neboť na aktuálně jedenáctý Bournemouth ztrácí pouhý bod.

Forma Baggies však v posledních zápasech není ideální. Před reprezentační pauzou však tým ze středu Anglie doma porazil slavný Manchester United 1:0 a vše vypadalo velmi dobře. Hned po reprezentační přestávce však Baggies "bouchli" s Norwichem, kterému podlehli 0:1. V následujícím kole West Brom zavítal na hřiště osmnáctého Sunderlandu, kde nepředvedl ideální výkon, nicméně si odvezl bod za bezbrankovou remízu. V posledním ligovém kole se výběr Tonyho Pulise představil na hřišti Manchesteru City, který dokázal potvrdit roli favorita a zvítězil 2:1.

Tony Pulis se stále musí obejít bez zraněné dvojice Chris Brunt – James Morison. Pro oba hráče sezona již skončila a zejména zranění prvního jmenované je vážnějšího rázu, tudíž se zatím neví, zdali tento záložník vůbec stihne začátek příští sezony. Nicméně, nejlepší střele týmu, Samuel Rondón, který nastřílel sedm branek, je k dnešnímu utkání připraven!
WATFORD FC
Nováček nejvyšší anglické soutěže vstoupil do letošního ročníku velmi dobře a svými výkony překvapoval celou Anglii. V posledních zápasech se však výběru trenéra Florese příliš nedaří a momentálně se nachází až na patnácté příčce ligové tabulky se ziskem 38 bodů. Vedení Hornets je však i tak se sezonou spokojeno, neboť hlavním cílem byla především záchrana v nejvyšší anglické soutěži!

Jak již bylo zmíněno, Watfordu se v posledních týdnech příliš nedaří a na ligové vítězství čeká od poloviny února, kdy dokázal uspět na hřišti Crystal Palace. Po reprezentační přestávce se Hornets představili na hřišti Arsenalu, který však nedopustil žádné překvapení a po dobrém výkonu zvítězil 4:0. V posledním ligovém kole se Watford představil doma na Vicarage Road, kde přivítal Everton. Zajímavostí tohoto zápasu bylo, že obě branky padly v nastaveném čase na konci prvního poločasu. Skóre otevřel hostující McCarthy, avšak o minutu později vyrovnal Holebas. Tento výsledek se již nezměnil a oba týmy si tak body rozdělily!

I španělský kouč Flores se musí obejít bez dvojice zraněných hráčů. Švéd Joel Ekstrand je mimo hru od poloviny února a Rene Gilmartin je zranění již od listopadu minulého roku! Šestý nejlepší střelec letošní sezony, Odion Ighalo, však bude připraven!