Rozhodčí Moss dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak velmi napínavé utkání, ve kterém West Ham United podlehl týmu AFC Bournemouth 3:4. Hosté vstoupili dobře do utkání a v poločase vedli už rozdílem dvou branek, o které se postaral Wilson. West Ham se v poločasové přestávce vzapamatoval a ve 48. minutě snížil Noble na 1:2, v 53. minutě pak na 2:2 vyrovnal Kouyaté. Nicméně radost z vyrovnání netrvala příliš dlouho, protože v 66. minutě se prosadil Pugh, který Bournemouthu vrátil vedení v 79. minutě ještě Wilson proměnil pokutový kop, takže hosté vedli znovu o dva góly. Navíc v 79. minutě se nechal vyloučit Jenkinson, a tak domácí tým dohrával pouze v deseti hráčích. V 82. minutě se mezi tři tyče prosadil náhradník Maïga a vypadalo to, že v poslední vteřině zápasu ještě bude vyrovnáno, ale balon se zastavil na brankové čáře, kde ho zablokoval jeden z hráčů a hostům se ulevilo. Nováček si tak z Boleyn Groundu odváží tříbodový zisk a West Ham se nad sebou musí zamyslet a určitě něco změnit.
90+7
90+7
Už to vypadalo, že West Ham v závěrečných vteřinách vsítí vyrovnávací gól, ale balon se zastavil na brankové čáře, kde ho zablokoval jeden z hráčů. To je pro domácí tým obrovská smůla.
90+6
Payet poslal do pokutového území prudký balon a vybojoval roh.
90+6
Faulovaný byl Cresswell, a tak bude West Ham zahrávat volný přímý kop. Nejspíš poslední akce dnešního zápasu. Standardní situaci si bere na starost Payet.
90+5
Randolph špatně rozehrál a nabídl svému protihráči šanci skórovat, ale Goslingova hlavička postrádala razanci.
90+5
Maïga se zapomněl v ofsajdu, a tak útočná akce domácích nemohla pokračovat.
90+4
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Adam Smith.
90+1
Pugh zahrával rohový kop, ale hosté z něj nic nevytěžili.
90
Druhý poločas bude nastaven o 6 minut. West Ham má ještě dostatek času na vyrovnání.
88
Domácí tým dohrává zápas pouze v deseti hráčích, ale snaží se s nepříznivým stavem něco udělat, ač je to velmi těžké.
85
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Dan Gosling.
83
Do šance se dostal Surman, který i vystřelil, ale branku netrefil. Rozehrávat bude domácí tým.
82
West Ham právě vstřelil branku!
MODIBO MAÏGA obdržel přihrávku od Cresswella a vzal vše na sebe. Útočník West Hamu obešel své bránící protihráče, dostal se s míčem na hranici velkého vápna a poté přízemní střelou snížil na 3:4.
79
Bournemouth právě vstřelilo branku!
Pokutový kop si vzal na starost CALLUM WILSON, kterému sice Randolph vystihl směr střely, ale gólu zabránit nedokázal. WILSON si tak připisuje hattrick.
79
West Ham zahrával rohový kop, před kterým se hosté ubránili a rychle vyrazili do protiútoku. Tento protiútok chtěl zastavit Jenkinson, který si vůbec nepočínal dle pravidel a za svůj faul ve vápně vyfasoval červenou kartu.
78
AFC Bournemouth bude zahrávat pokutový kop!
77
Po ošetření se Obiang vrátil na zelený pažit.
77
Tomkins fauloval a rozehrávat budou hosté.
76
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
76
Faulovaným hráčem je Obiang, který je velmi otřesen.
75
Za nesportovní chování viděl žlutou kartu Boruc.
74
Hra je přerušena, ošklivě faulován byl jeden z domácích fotbalistů.
74
Sakho dnes neodehrál zápas úplně podle jeho představ, ale za svůj výkon se stydět vůbec nemusí. Uvidíme, jak si povede jeho spoluhráč Maïga.
73
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Diafra Sakho, přichází Modibo Maïga.
72
70
Hra je přerušena, hráči potřebují doplnit tekutiny.
66
Po ztrátě míče West Hamu se do protiútoku vydal Bournemouth. Už to vypadalo, že se domácí tým ubrání, ale opak byl pravdou. Gradel si všiml, že je na levém křídle nikým neobsazený MARC PUGH, a tak mu rychle adresoval přihrávku. PUGH si dovedl kulatou hračku do pokutového území, kam ještě přispěchal bránící protihráč, ale PUGH udělal kličku a poté nádhernou trefou vrátil Bournemouthu vedení.
65
Cresswell našel přihrávkou Jarvise, který odcentroval balon do pokutového území, ale pro míč si vyskočil pozorný Boruc.
64
Ošetřený Kouyaté se vrátil zpět do hry.
64
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Kouyaté je za postranní čarou.
63
Kouyaté je ošetřován na hrací ploše.
63
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet zraněný Kouyaté.
62
Hosté podnikli útočnou akci přes střed hřiště a dokázali si připravit parádní šanci. Finální přihrávku obdržel Pugh, který pálil zpoza vápna, ale Randolpha nepřekonal. Gólman West Hamu si připsal výtečný zákrok, díky kterému zabránil téměř stoprocentnímu gólu.
60
Vypadá to, že poločasová přestávka domácímu celku pomohla. Do druhého poločasu vstoupil West Ham aktivně a už stihl vyrovnat. Doufejme, že nám zbytek zápasu přinese ještě řadu zajímavých momentů.
58
Tomkins poslal parádní centr do vápna, ale obrana Bournemouthu byla pozorná a okamžitě míč odvrátila do bezpečí.
57
Na druhé straně se nepřesnou střelou prezentoval Gradel. V 57. minutě je stav skóre nerozhodný, přesněji 2:2.
55
Sakho chtěl poslat West Ham do vedení, ale střela mu ani trochu nesedla, takže mohl Boruc zůstat tentokrát klidný.
53
Domácí tým měl k dispozici autové vhazování, které si vzal na starost Jenkinson, jenž poslal dlouhý balon do pokutového území. Tam se do zakončení dostal Sakho, ale Boruc jeho tvrdou ránu vyrazil. Odraženého míče se rychle zmocnil CHEIKHOU KOUYATÉ, který jedovatou střelou nedal Borucovi šanci.
51
Hrací plochu opustil King, který má zdravotní potíže. Na trávníku ho nahradil Pugh.
48
Míč na penaltovou značku si položil zkušený MARK NOBLE, který důraznou ránou pokutový kop proměnil. Navíc gólman Boruc nevystihl směr, a tak neměl šanci.
47
Pro odražený balon si totiž šel Noble, kterého poslal protihráč k zemi. Sudí neváhal a pokutový kop odpískal.
47
West Ham bude zahrávat pokutový kop!
46
Faulovaný byl Kouyaté, a tak bude West Ham zahrávat volný přímý kop.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil Nolan, kterého vystřídal Jarvis. Uvidíme, jak domácímu celku tato změna pomůže.
46
Míč do druhého poločasu uvedl domácí tým, konkrétně to byl Noble a Payet.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Rozhodčí Moss ukončil první poločas za stavu 0:2. Lépe do zápasu vstoupil Bournemouth, který na domácí fotbalisty začal okamžitě vyvíjet tlak. West Ham působil zaskočeně a už v 11. minutě inkasoval první gól, když chyboval obránce Cresswell. Mezi tři tyče se trefil Wilson, jenž se na listinu střelců zapsal ještě i ve 28. minutě, tehdy skóroval opět po chybě Cresswella. West Ham se k ničemu zajímavému neodhodlal a prohrává naprosto zaslouženě. Pokud si domácí hráči chtějí ze zápasu odnést nějaký bod, tak musí ve druhé polovině utkání pořádně zabrat a nebude to vůbec jednoduché.
45+4
45+4
Útočnou akci Bournemouthu zastavilo ofsajdové postavení.
45+3
Protože Randolph vyrazil balon na rohový kop, tak Bournemouth dostal výhodu standardní situace, ale domácí tým se ubránil bez potíží.
45+3
V závěru prvního poločasu podržel brankář Randolph výrazně svůj tým. Dobrou přihrávku obdržel Gradel, který pálil zpoza vápna, ale Randolph zasáhl na jedničku.
45+2
Střelou z dálky to zkoušel Ritchie, ale jeho pokus levačkou byl velmi nepřesný. Následuje odkop od brány.
45+1
Bournemouth dostal výhodu rohového kopu, který rozehrál nakrátko a teď se pohybuje s míčem na soupeřově polovině.
45
První poločas je nastaven o 4 minuty.
41
Sakho mohl snížit na 1:2, ale v souboji s Borucem neuspěl. Boruc nejprve chyboval, a Sakho by tak mohl zakončovat do otevřené brány, ale gólman Bournemouthu svoji chybu napravil, rychle plácl do balonu a celou situaci Sakhovi zkomplikoval. Útočník West Hamu se pak míče ještě dotkl, ale v těžké pozici si ho dal daleko od nohy a následně o něj přišel.
40
Na levém křídle si o přihrávku řekl Cresswell, který však nedokázal přejít přes bránícího Francise, takže útočná akce domácích skončila velmi brzy.
39
West Ham měl výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil a stále prohrává o 2 góly.
36
Bournemouthu střelecký apetit nechybí. Na listinu střelců se chtěl zapsat i Daniels, ale jeho přízemní pokus branku asi o metr minul.
35
Na nepříznivý vývoj zápasu reaguje Bilić okamžitě. Ze hry odchází Ogbonna, kterého nahrazuje Tomkins.
32
V šanci se ocitl King, ale jeho pokus byl nepřesný, takže gólman West Hamu mohl zůstat v pohodě.
30
A mohlo být i hůř, Wilson se ocitl opět v šanci, která připomínala situaci z prvního gólu, jen s tím rozdílem, že tentokrát pálil hrdina Bournemouthu vysoko nad bránu.
28
West Ham prohrává už o dva góly a oba padly po chybách Cresswella. I tentokrát se mezi tři tyče trefil CALLUM WILSON. Cresswell totiž přihrával nesmyslně na Randolpha, ale místo toho přihrál WILSONOVI, který se v této situaci nemýlil a bezpečně ji proměnil.
26
25
West Ham je pod obrovským tlakem. Přihrávku na pravém křídle teď dostal Ritchie, který se snažil odcentrovat balon ke vzdálenější tyči, ale počínal si nepřesně.
24
Jenkinson si dnes opravdu koleduje, teď se dopustil další obrovské chyby v rozehrávce. Tak zkušený hráč by si měl v takových situacích počínat rozhodně jinak.
24
Pokračuje se ve hře.
23
Hra je na malou chvíli přerušena, aby se hráči mohli osvěžit. V Londýně dnes panují vysoké teploty.
23
Ogbonna teď dokázal ubránit dva útočící hráče a ještě si došel pro faul. Rozehrávat bude West Ham.
22
West Ham měl výhodu standardní situace, ale hosté se v pohodě ubránili. Domácí tým pak ještě míč získal zpět, ale obrovské hrubky se dopustil Jenkinson, který nabídl Bournemouthu zajímavou akci, hosté ji však proměnit nedokázali.
20
Sakho teď sice obehrál protihráče a v těžké situaci se dostal s míčem do vápna, ale tam pod tlakem přihrát nedokázal.
18
Bournemouth si vedení zaslouží, protože do zápasu skvěle vstoupil a i udeřil. West Ham působí zmateně a inkasovaný gól ho velmi překvapil. Pokud chtějí domácí hráči pomýšlet na bodový zisk, tak se musí rychle probrat.
17
K centrovanému míči se ve vápně vůbec nikdo z domácích fotbalistů nedostal, a tak mohl zůstat Boruc naprosto v klidu. V 17. minutě West ham stále prohrává 0:1.
17
West Ham bude zahrávat rohový kop, který vybojoval útočník Sakho. Hosté se musí pozorně bránit.
14
Sakho našel přihrávkou Payeta, který se pak prezentoval parádní kolmicí do pokutového území, kam si nabíhal Kouyaté, ale tomu se balon zasáhnout nepodařilo, protože brankář Boruc byl rychlejší.
11
Neskutečnou hrubku v obraně si teď za rámeček určitě nedá Cresswell, který neuspěl proti Francisovi a nechal ho odcentrovat před branku, kde se ke střele z první dostal CALLUM WILSON a jedovatou ránou nedal Randolphovi šanci.
10
Bournemouth teď zahrával volný přímý kop, ale branku soupeře z něj neohrozil. Zajímavě si ve vápně počínal Elphick, který se snažil rukou trefit balon a dostat ho za Randolphova záda, ale to se mu nepodařilo a měl velké štěstí, kdyby balon rukou zasáhl, určitě by nezůstal bez trestu.
8
Prozatím sledujeme zajímavé utkání, doufejme, že to takhle bude i pokračovat.
7
West Hamu se podařilo skórovat, ale sudí branku neuznal. Na centrovaný balon si vyskočil hlavičkující Reid, který přesnou trefou poslal míč za brankářova záda, ale sudí tuto trefu neuznal, protože viděl faul.
6
Teď musí být hosté pozorní, protože domácí celek je u míče a snaží se vytvořit si šanci. To se i povedlo, ale Nolan to neměl zrovna jednoduché, a tak vybojoval alespoň rohový kop.
5
V úvodních minutách sledujeme dravý Bournemouth, který překvapivě vyvíjí na soupeře tlak. West Ham zatím odolává, ale pokud chce dnes vybojovat výhru, tak musí pořádně zabrat.
4
Hosté vyrazili do protiútoku, ze kterého vytěžili rohový kop, ale standardní situace byla rozehrána špatně. Teď jsou u balonu domácí hráči, kteří mají k dispozici autové vhazování.
3
West Ham se konečně dotkl míče a okamžitě podnikl útočnou akci. Na levém křídle odvedl kus práce Kouyaté, který obehrál bránícího protihráče a poté servíroval přihrávku před branku, kam si nabíhal Nolan. Nicméně gólman Boruc byl pozorný a kapitána West Hamu k míči nepustil.
2
Přetažený centr nic nováčkovi v lize nevyřešil, balon se dostal až do zámezí, a následuje tak odkop od brány.
2
Hosté zahrávali dvě autové vhazování v řadě za sebou a nyní jsou stále na útočné polovině.
1
Bournemouth se okamžitě přesunul na útočnou polovinu, kde se snaží dostat k Randolphově svatyni.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Bournemouthu, kteří k dnešnímu zápasu nastoupili v modročerných dresech.
1
-3
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.
-9
Končí rozcvička a týmy se přesouvají do svých šaten.

West Ham United: Randolph – Jenkinson, Reid, Ogbonna, Cresswell – Noble, Obiang, Kouyaté – Payet, Nolan (C) – D. Sakho.
Náhradníci: Spiegel – Tomkins, Jarvis, Collins, Maïga, Lanzini, Cullen.

AFC Bournemouth: Boruc – Francis, Elphick (C), Cook, Daniels – Ritchie, O'Kane, Surman, Gradel – King, Wilson.
Náhradníci: Federici – Gosling, Pugh, Mings, Smith, Kermorgant, Distin.

Rozhodčí: Moss – Long, Halliday.
AFC Bournemouth je na tom mnohem hůř. Po dvou odehraných kolech mu patří sestupová, 19. příčka, a dosavadní stav skóre je 0:2.
Po dvou odehraných kolech se West Ham United v tabulce nachází na 8. příčce a na svém kontě má 3 body. Nejprve senzačně zvítězil dvougólovým rozdílem nad Arsenalem a poté podlehl 2:1 Leicesteru. Dosavadní stav skóre je 3:2.
V dnešním utkání není nikdo favoritem, ale výhodu domácího prostředí bude mít West Ham, jehož fanoušci patří k jednim z nejlepších. Atmosféra na stadionu Boleyn Ground je vždy úžasná a stejně tomu bude i v dnešním duelu. Bournemouth určitě není označován za outsidera, ale jednoduché to mít nebude.
Na zápas byli nominováni:

West Ham United: Spiegel, Randolph, Collins, Cresswell, Demel, Jenkinson, Ogbonna, Oxford, Reid, Tomkins, Amalfitano, Jarvis, Kouyate, Lanzini, Noble, Nolan, Obiang, Payet, Samuelsen, Maiga, Sakho, Zarate.

AFC Bournemouth: Allsop, Boruc, Federici, Cargill, Cook, Daniels, Distin, Elphick, Francis, Mings, Smith, Ward, Atsu, Gosling, MacDonald, O'Kane, Pugh, Ritchie, Stanislas, Surman, Gradel, Kermorgant, King, Rantie, Tomlin, Wilson.

Příjemné sobotní odpoledne. V rámci 3. kola anglické Premier League na sebe mimo jiné narazí i West Ham United a AFC Bournemouth. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Boleyn Ground v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.