Tímto se s vámi loučím a u dalšího zápasu z Premier League, nashledanou.
Tak a máme tady konec malého londýnského derby. Vítěze jsme dnes nepoznali, zápas skončil smírně 2:2. Pojďme ale od začátku.
Jako první se trefil hostující obránce Delaney, který se po centru dostal na zadní tyči k hlavičce a brankáři domácích nedal šanci. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Za 2 minuty udeřili domácí hráči, jmenovitě Lanzini. Jeho střela prošla přes Hennesseyho do branky.. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu otočil vývoj utkání krásným přímým kopem Payet. Ve druhé půli jsme viděli strhující fotbal nahoru a dolů. I přes vyloučení Kouyatého se hrál velice ofenzivní fotbal. Branku však vstřelili pouze hosté. Po chybě stoperů West Hamu se dostal k míče Gayle , který překonal Adriána nekompromisní ranou z malého vápna.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:5.
90+4
90+4
Další žlutá karta pro hostující hráče v nastavení.
90+3
Série střel Crystal Palace, nebezpečná byla pouze ta první z kopačky Puncheona, kterou Adrián vyrazil.
90+2
Konec se pomalu blíží, Sako vybojoval rohový kop pro svůj tým.
90+1
Ward nedovoleně zastavil pronikajícího Ogbonna. Sudí neváhal a vytáhnul žlutý kartu.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Souaré ztratil míč proti Obiangovi, který odkopává do zámezí.
Naopak Hennessey měl čtyři zákroky.
Adrián dnes měl jeden zákrok.
88
Campbell se dostal k zakončení a těsně minul branku Adriána. Jenže ještě před střelou rozhodčí odpískal ofsajd.
87
Strhující závěr utkání, po tlaku domácích přišel tlak hostů zakončený zblokovanou střelou Saka.
Dnešní utkání sleduje 34857 diváků.
86
West Ham i přes vyloučení se snaží vstřelit vítěznou branku. Zatím se jim to ale nedaří.
86
Reid z otočky nepropálil obranný val hostů.
85
West Ham vybojoval rohový kop. Domácí nikde nespěchají.
82
Payet vybojoval faul a s rozehrávkou standartky nikde nepospíchá.
81
Hraje je přerušena, Ogbonna se ocitnul na trávníku a nezvedá se.
80
Taktické střídání, odchází kapitán Mark Noble a místo něj přichází Pedro Obiang.
79
Centr z kopačky Saka sbírá do rukavic Adrián.
78
Jedinak se zbytečně vzteká, to byl jasný faul ve středu hřiště. Rozhodčí mu to ještě pořádně vysvětlil.
77
Campbell se ocitnul v ofsajdovém postavení, rozhodčí si toho všimnul a píská ofsajd.
75
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Velká chyba domácích stoperů domácích. Souaré centroval do vápna domácích, míč se od Ogbonny přes Reida dostal k volnému DWIGHTU GAYLEOVI, který překonal Adriána krásnou přízemní střelou.
75
Další šance pro hosty. Jedinak se dostal po rohu ke střele a Adrián musel pohotově zasahovat.
74
Bolasie natáhnul ke sprintu do vápna, centr přes Cresswella opět nedostal. Rohový kop pro hosty.
73
Carroll vybojoval na svou osobu faul. Proviněným byl levý bek Souaré.
72
Útočný faul domácích, který byl opravdu zbytečný. Po rychlém rozehraní a rychle provedeném brejku se dostal ke střele Sako, jenže přestřelil.
71
Ještě před rohovým kopem střídají hosté. Pardew posiluje útočnou fázi o Fraziera Campbella.
71
Crystal Palace začíná útočit do plných, střelu jednoho z nich srazil Cresswell na rohový kop.
70
Bude to zajímavých dvacet minut. Ta lehká naivita z vyhraného zápasu může domácí mrzet.
69
I přes vyloučení Bilič nepolevuje v ofenzivě a střídá útočníka za útočníka.
68
Crystal Palace teď má přibližně 25 minut k vyrovnání nebo dokonce k obratu v utkání.
67
Kouyaté poslal nevybíravým zákrokem k zemi Gayle. Rozhodčí neměl jinou možnost než domácí hráče poslat předčasně do šatny.
66
Velká šance hostů na vyrovnání. Adrián vyběhnul z brány proti Sakovi, jehož střelu zblokoval k Gayelovi, který zakončoval do prázdné branky. Jenže vrátit se stihnul Aaron Cresswell a na brankové čáře zasáhnul.
65
Noble se provinil faulem v pokutovém území hostů. Sudí píská útočný faul,
64
Antonio se vydal sám na výlet, jenže mu míč odskočil od kopačky do zámezí. Míč mají hosté.
63
Nepřesnost tentokrát na straně hostů. Jednoduchou přihrávku pokazil Ledley.
62
Payet vlítnul do Danna, kterého poslal na trávník. Sudímu to neuniklo a píská proti domácím.
61
Nepřesná přihrávka Noblea končí v zámezí. Hennessey bude odkopávat od své branky.
60
První střídání domácích, odpočinout si jde Emenike a místo něj si zahraje Andy Carroll.
58
West Ham stále pohodlně kombinuje na polovině hostí, ti jsou trochu statičtí.
57
Lanzini napřáhnul ke střele ze střední vzdálenosti. Hennessey byl připraven.
56
Gayle si pokryl míč před dotírajícími soupeři a dostal míč až na Bolasieho. Míč mu však odskakuje od kopačky.
55
Jedinak si počínal proti pravidlům. jasně stáhnul protihráče na trávník. Sudímu tento zákrok neuniknul a písknul proti hostům.
54
Antonie hodil dlouhý aut až do vápna hostí. Na míč si počkal Hennessey, který míč stáhnul ze vzduchu do rukavic.
53
Nebezpečný centr Saka vyráží Adrián před sebe. Ogbonna míč prodlužuje míč pryč z vápna.
52
Sakho ve středu hřiště ztratil míč. Obral ho o něj Puncheon, který pohotově rozehrál na Jedinaka.
51
Domácí drží míč na svých kopačkách a čekají na chybou obrany Crystal Palace.
50
Opět souboj mezi Bolasiem a Antoniem. Tentokrát vyšel vítězně domácí hráč.
49
Nevydařená akce hostí, míč končí v zámezí. Adrián bude rozehrávat od své branky výkopem.
48
Hra zatím ze začátku druhého poločasu postrádá tempo. Hráči se pomalu zahřívají do provozní teploty.
47
Bolasie si s Antonia udělal dobrý den a skvělým centrem hledal hlavu Saka. Adrián byl u míče první a ten vyboxoval pryč z pokutového území.
46
Alan Pardew sáhl o přestávce ke střídání. Wilfried Zaha už do druhého poločasu nezasáhne, místo něj si zahraje Dwight Gayle.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03
.
45+2
45+1
Jedinak byl ve středu hřiště faulován, hráči hostů nikde nespěchají. Rozehrávat bude až brankář Hennessey,
45
Rozhodčí nastavil dvě minuty.
45
Sakhovu střelu mířící za záda Hennesseyho zblokoval Souaré.
44
Centr Saka skončil v rukavicích brankáře Adriána. Ten nikde nespěchá a počká s rozehrávkou.
43
Tak domácím se to podařilo. Otočili nepříznivý vývoj hned v prvním poločase. Teď můžou hrát ze zabezpečné obrany a hrozit z brejkových situací.
41
West Ham právě vstřelil branku!
Repárat se mu povedl. To byl nádherně zahraný přímý kop do pravé šibenice, Hennessey neměl nárok zasáhnout. Autor branky : DIMITRI PAYET
41
Další nebezpečná standartka West Hamu. Payet bude skládat reparát z přímého kopu.
40
Domácí chtějí otočit zápas do poločasové přestávky, hrají v poslední době velice ofenzivní fotbal.
39
Hennessey podcenil vyběhnutí, míč se propadnul až na hlavu Sakha, který ale nedokázal umístit míč mezi tři tyče.
38
Krásný dloubáček Noblea na Antonia za obranu hostí, Ledley zahrál na rohový kop.
37
Emenike proniknul až do vápna, jeho střelu zblokovali hosté k Antoniovi, který se do míče ale netrefil a hosté odkopávají mimo nebezpečí.
36
Ledley se provinil útočným faulem na Emenikeho. Míč mají opět k dispozici domácí hráči.
36
Zaha vybojoval pro pěkném průniku levou stranou rohový kop.
35
Antonio výborně zastavil Saka a sám rozehrál akci, jenže finální přihrávku poslal na kopačky jednoho z hostů.
34
Míč se po centru Souarého dostal až k překvapenému Puncheonovi, který branku přestřelil.
33
Payet marně hledal na polovině hostů Sakha. Ten byl opět pokrytý Dannem.
31
Výborný nákop Noblea na Sakha pokryl až výborný Dann, který hlavičkou našel svého spoluhráče.
30
Další žlutá karta pro domácí tým. Tentokrát se provinil proti pravidlům Winston Reid.
29
Sako se probíjel přes střed hřiště. Zakročit musel až Noble, který hostujícího hráče poslal tvrdě na trávník. Clattenburg ukazuje kapitánovi domácích žlutou kartu.
28
Domácí si tento zápas užívají a baví diváky fintičkami.
27
Payet se z přímého kopu netrefil, míč končí těsně nad břevnem Hennesseyho branky.
26
Payet vybojoval pro svůj tým nebezpečný přímý kop, ke kterému se určitě postaví on sám.
25
Cresswell zachoval chladnou hlavu a výborně rozehrál do středu hřiště na Emenikeho.
24
Emenike chytře hledal nabíhajícího Noblea. Míč se ale ke kapitánovi domácích nedostal.
23
Kombinace Lanziniho a Payeta přinesla nebezpečnou střelu druhého jmenovaného. Hennessey ji ale chytil.
22
Hra se po dvou vstřelených brankách uklidnila, oba týmy nechcou zbytečně inkasovat.
21
Zblokovaný centr Cresswella se dostal až ke Sakhovi, který pohotově zakončoval na přední tyč. Hennessey tam byl včas a zamezil tak druhé brance v jeho síti.
20
Dann se dostal po centru Puncheona k hlavičce, jenže hlavička směřuje mimo branku Adriána. Poté se ještě dožadoval odpískání penalty za údajné držení.
19
Máme za sebou dvacet minut a rozhodně se nenudíme, vidíme útočný fotbal z obou stran. Velice kvalitní utkání.
18
Tak jsem to zakřiknul, domácí rychle odpovídají a vyrovnávají na 1:1. Přetažený centr Antonia na zadní tyč, kde stál Sakho. Ten perfektně sklepnul pro MANUELA LANZINIHO, který propálil Hennesseyho. Stav utkání 1:1
17
Domácí mají co dělat, po vlažném startu musí zvýšit obrátky.
16
Centr z přímého kopu propadnul až na zadní tyč, kde byl Adrián. Ten ale jenom vyrazil před sebe, kde byl DAMIEN DELANEY. Ten chladnokrevně hlavou zakončil do odkryté branky.
15
Ogbonna se provinil nedovoleně proti Bolasiemu. Hosté mají k dispozici zajímavou standartní situaci.
14
Ofsajd na druhé straně, tentokrát si nepohlídal postavení Sakho.
12
Nebezpečný centr Cresswella odvracel Delaney do autu.
11
Bolasie se ocitnul těsně za obranou West Hamu a rozhodčímu nezbylo nic jiného než písknout ofsajd.
10
Další nákop na Sakha, tentokrát z kopačky Antonia míří do zámezí. Hennessey bude vykopávat.
9
Lanzini se ocitnul na zemi po faulu jednoho z hostů. Standartka byla rychle rozehrána.
8
Creswell nakopnul míč do vápna Crystal Palace, před Sakhem se míče zmocnil opět výborný Hennessey.
7
Antonie napřáhnul z veliké dálky, střela míří přesně do prostoru, kde stál brankář Hennessey.
6
Na druhé straně se Emenike snažil najít hlavu nějakého spoluhráče ve vápně hostů. Míč směřuje do země nikoho.
4
Sako se dostal k míči ale posléze nedokázal přesnou přihrávku najít svého spoluhráče, míč získávají domácí.
3
Bolasie se dostal ve vápně West Hamu k hlavičce. Ta ovšem ale Adriánovi neudělala příliš starostí, míč chytá do rukavic.
2
Dmitri Payet se uvolnil a svoji přihrávkou hledal vysunutého Sakha. Tuto přihrávku obrana hostí zablokovala a míč se tak k forvardovi domácích nedostal.
1
Dobré sobotní odpoledne přeji všem fanouškům nejlepší ligy na světě. Dnes se podíváme na zoubek zápasu domácích Kladivářů proti hostům z Crystal Palace. Za patnáct minut začínáme, určitě nikam nechoďte.

West Ham United: Adrián – Antonio, Reid, Ogbonna, Cresswell – Noble (C), Kouyaté – Payet, Lanzini, Emenike – D. Sakho.
Náhradníci: Randolph – Carroll, Moses, Obiang, Song, E. Valencia, Tomkins.

Crystal Palace FC: Hennessey – Souaré, Delaney, Dann, J. Ward – Ledley, Jedinak (C) – Zaha, Puncheon, Bolasie – Sako.
Náhradníci: A. McCarthy – Campbell, Gayle, Kelly, Čung-Jong, Mariappa, Mutch..