Liverpool tak z Londýna odjíždí s prázdnou a West Ham si na své konto připisuje důležité 3 body. Jedinou smutnou tečkou za dnešním utkání je zraněný Lanzini, ale doufejme, že se nejedná o nic vážného a talentovaný mladík bude brzy zpět. Mockrát děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.
Hlavní rozhodčí Madley ukončil dnešní utkání, ve kterém West Ham zvítězil nad Liverpoolem 2:0. K vidění byl velmi atraktivní zápas, který přinesl řadu osobních soubojů, velkou porci střel a hlavně bavil i nezaujatého diváka. Dnes to byla ideální reklama na fotbal. Kouč Bilić své svěřence na Liverpool dobře připravil, a tak West Ham odolával svému soupeři až do poslední minuty. Hosté totiž byli hodně aktivní na míči a často se dostávali i do zakončení, ale pod tlakem mířili hlavně mimo tři tyče. Gólman Adrián musel zasahovat pouze jedenkrát a jednou mu výrazně pomohl Noble, který na brankové čáře zastavil nebezpečnou střelu. Nicméně domácí tým byl také velmi aktivní, na Mignoletovu branku vyslal celkem 10 střel, 8 z nich gólman Liverpoolu zneškodnil a dvakrát inkasoval. Na listinu střelců se zapsal v 10. minutě aktivní Antonio a v 55. minutě pracovitý Carroll.
90+4
90+1
Na druhé straně se do zakončení dostal Allen, který hlavičkoval z penaltové značky, ale jeho pokus branku těsně minul.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Mignolet opět v akci. Tentokrát dostal parádní přihrávku za obranu Kouyaté, jenž se prezentoval technickou ránou, ale Mignolet ji dokázal zneškodnit.
86
Hrací plochu opustil aktivní Antonio, který dnes přispěl gólem a odvedl velký kus práce. Místo něj přišel na hřiště Jenkinson.
85
Mignolet si opět připsal důležitý zákrok, když proti němu pálil kapitán Noble.
82
Z avizovaného rohového kopu hosté nic nevytěžili a stále prohrávají 2:0.
82
Sakho byl dnes nevýrazný, a tak ho na trávníku nahradil Allen.
81
Benteke se prezentoval nebezpčnou střelou, ale tu mu Tomkins zablokoval a Liverpool bude zahrávat rohový kop.
81
Vypadalo to, že jeden z domácích hráčů se ve vápně dotkl míče rukou, ale rozhodčí nic neviděl.
79
Liverpool zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale West Ham se pokaždé dokázal ubránit a gólman Adrián drží v 79. minutě stále čisté konto.
77
Na brankové čáře zasahoval kapitán Noble, který pomohl Adriánovi a zastavil střelu soupeře!
76
Smůlu Liverpoolu se snažil prolomit Benteke, ale ani tentokrát se mu střela nepodařila, a tak se stav skóre v 76. minutě nemění.
75
Payet našel parádní přihrávkou Carrolla, jenž ze své pravačky vyslal štiplavou ránu, ale Mignolet podržel Liverpool i tentokrát.
71
Wes Ham zahrával rohový kop, kdy se do zakončení prodral Obiang, ale jeho pokus pravačkou byl nepřesný.
69
Benteke se zapomněl v ofsajdu, a tak byla útočná akce hostů rozhodčím přerušena.
69
Gólman Mignolet teď výrazně podržel svůj tým a hned dvakrát v řadě za sebou zabránil gólu! Z bezprostřední blízkosti totiž pálil Carroll, kterého Mignolet výtečně vychytal. K odraženému míči se dostal ještě Antonio, ale ani on Mignoleta z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
67
Ibe našel přesnou přihrávkou Ibeho, jenž se dostal do zakončení, ale ránu mu vůbec nesedla, a tak Adrián nezasahoval.
64
Dohráno má dnes Valencia, kterého po zranění nahrazuje miláček fanoušků Payet.
62
Valencia si při zpracování míče pomohl rukou a tento fakt sudímu neunikl. Rozehrávat budou hosté.
62
Lovren na sebe upozornil prudkou střelou, ale tu mu protihráč zablokoval.
61
Hrací plochu opouští také Moreno, kterého nahrazuje Smith.
61
Šanci na hřišti dostává Lallana, kterému uvolňuje místo Firmino.
60
Obiang fauloval svého protihráče a Liverpool dostane výhodu standardní situace.
58
Liverpool se opět dostal do zakončení, tentokrát se v šanci ocitl Benteke, ale i on mířil nepřesně, takže žádná práce pro Adriána.
57
Ibe fauloval, a tak budou rozehrávat domácí hráči.
57
Na druhé straně však přesně přihrával Can, kterému se nabídl Coutinho, jenž ze své pravačky vyslal sice tvrdou ránu, ale bohužel pro něj nepřesnou.
57
Cresswell hledal přihrávkou jednoho ze spoluhráčů, ale balon se k němu nedokutálel, protože zasahoval připravený Lovren.
55
West Ham právě vstřelil branku!
Domácí tým podnikl krásnou akci, ze které vytěžil druhý gól. Na pravém křídle obdržel míč Noble, který měl dostatek času na to, aby si rozmyslel, co s ním provede. Noble si pozorně všiml, že se do pokutového území prodrali jeho spoluhráči a okamžitě poslal před bránu nadýchaný centr, kterého se ujal hlavičkující ANDY CARROLL, jenž přesnou trefou nedal Mignoletovi šanci.
53
West Ham vydržel u míče a ve vápně se k centru dostal dlouhán Carroll, jenž zakončoval hlavou, ale připravený Mignolet si poradil.
53
V souboji s protihráčem šel k zemi Valencia, který se dožadoval pokutového kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru. Podle opakovaného záběru jsme mohli vidět, že sudí rozhodl správně.
52
Po delší době je na útočné polovině domácí West Ham, který má teď výhodu autového vhazování. Antonio poslal míč až do velkého vápna, ale Carroll se k balonu nedostal, takže ani nevystřelil.
52
Noble sice svému protihráči čistě odebral balon, ale Carroll pak přihrával velmi nepřesně a domácí hráči o míč přišli.
51
Liverpool začal druhý poločas opravdu velmi aktivně a na West Ham vyvíjí neskutečně obrovský tlak. Uvidíme, jak dlouho domácí hráči tuto tíhu ustojí.
51
Před bránu Adriána doputoval další centr, ale domácí tým se i tentokrát ubránil.
50
Do velkého vápna přilétl z pravé strany nadýchaný cetr, ale pozorný Noble odkopl míč daleko od brány Adriána.
50
Hosté zabojovali a balon získali zpět pro sebe. Pokud West Ham nechce ztratit vedení, musí být teď velmi pozorný a zvýšit svoji aktivitu.
49
V těsné blízkosti středového kruhu byl faulovaný Lucas Leiva a sudí nedovolený zákrok odpískal. Liverpool rozehrál nakrátko, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlil.
48
Velmi nepovedenou střelou z 25 metrů se teď prezentoval Coutinho, který mířil vysoko nad bránu a Adrián nemusel vůbec zasahovat.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté, kteří budou chtít navázat na dobrý výkon z prvního poločasu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 14:50.
Hlavní rozhodčí foukl do píšťalky a ukončil první poločas, ve kterém byl k vidění gól, o který se zasloužil už v 10. minutě velmi aktivní Antonio. Už od úvodní minuty sledujeme atraktivní zápas, ve kterém jsou oba týmy aktivní. Nebezpečnější byl zatím domácí West Ham, který kromě vstřeleného gólu i několikrát ohrozil bránu Mignoleta, avšak brankář Liverpoolu svůj tým podržel a pomáhala také branková konstrukce. Hosté drží častěji míč na kopačkách, než soupeř, ale bránu Adriána mockrát neohrozili, protože domácí obránci pracují dnes na jedničku.
45+5
45+5
Liverpool vytváří na West Ham obrovský tlak a snaží se o gól do šatny, avšak defenzíva West Hamu pracuje na výbornou a tlaku soupeře dobře odolává.
45+2
Liverpool byl velmi blízko vyrovnání, ale štěstí mu nepřálo. Dobře se uvolnil Can, jenž obdržel přesnou přihrávku a poté okamžitě vystřelil, avšak jeho rána trefila pouze břevno!
45
První poločas bude nastaven o 5 minut.
42
Po krátkém odmlčení se do zakončení dostali i domácí hráči, konkrétně to byl obránce Cresswell, avšak i jeho pokus byl zablokován.
40
Coutinho se snažil vyrovnat, ale bránící protihráč byl proti a jeho prudkou ránu úspěšně zablokoval. Ve 40. minutě se stav skóre nemění, ale Liverpool přidává na své aktivitě.
39
Zraněný Lanzini nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje spoluhráč Obinag. Doufejme, že Lanzini se brzy uzdraví.
37
Firmino obdržel přihrávku od Bentekeho a poté ze své pravačky vyslal tvrdou ránu, avšak ta byla nepřesná, a tak mohl Adrián zůstat klidný.
37
Adrián může po ošetření pokračovat ve hře, a tak se opět hraje.
34
Liverpool dobře rozehrál rohový kop, před kterým se napoprvé West Ham sice ubránil, ale druhý pokus už byl velmi nebezpečný. Z bezprostřední blízkosti se snažil zakončit Firmino, který však balon netrefil a místo toho fauloval Adriána. Hra je přerušena.
33
Coutinho se dostal do zakončení a vypadalo to, že nastřelil ruku Collinse. Liverpool se okamžitě dožadoval pokutového kopu, ale sudí byl jiného názoru. Navíc to vypadalo, že se celá situace odehrála těsně před pokutovým územím.
32
V posledních dvou minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a na obou stranách je vidět řada nepřesností.
30
Carroll se zapomněl v ofsajdu, a tak byla hra přerušena. Rozehrávat bude Liverpool.
29
Antonio trefil brankovou konstrukci a k odraženému balonu se jako první dostal Valencia, avšak z dobré pozice branku pouze přestřeill.
28
Kouyaté potřeboval ošetřit, a tak byla hra na malou chvíli přerušena. Hráč West Hamu je již v pořádku a pokračuje se ve hře.
28
Po ošetření se Noblě vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.
26
Rozhodčí odpískal ofsajd, ve kterém se zapomněl Can.
26
Liverpool měl k dispozici výhodu rohového kopu, kdy se k centrovanému míči dostal A. Moreno, jenž se dostal i do zakončení, ale jeho ránu protihráč úspěšně zablokoval.
25
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
24
Hra je přerušena, protože Noble potřebuje ošetřit.
24
Noble byl faulovaný, provinil se proti němu Lucas Leiva a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
21
Na centr Cresswella si vyskočil hlavičkující Antonio, proti kterému musel zasahovat Mignolet, jelikož Antonio mířil nebezpečně, avšak gólman Liverpoolu svoji práci zvládl na jedničku.
20
Valencia obdržel přihrávku a poté vzal vše na sebe, avšak jeho rána byla zablokována protihráčem.
20
Ogbonna si připsal obranný zákrok a soupeři nabídl výhodu v podobě rohového kopu, avšak hosté z této standardní situace nic nevytěžili, a tak se stav skóre ve 20. minutě nemění.
18
První žlutou kartu zápasu vyfasoval Lanzini.
17
Do další šance se dostal hlavičkující Antonio, ale jeho pokus brankou tentokrát neskončil, protože míč se vznášel vysoko nad bránu.
17
West Ham se dostal do další šance, ale gól z ní nebyl, protože Lanzini trefil zpoza vápna pouze tyčku!
13
Cresswell poslal parádní centr před branku, kde našel hlavičkujícího Carrolla, který však připraveného Mignoleta nepřekonal. K vidění tak byla další pěkná akce.
10
Na levé straně obdržel přesnou přihrávku A. Moreno, který pospíchal k soupeřově brance. Nicméně výborný sprint si střihl MICHAIL ANTONIO, který svého protihráče obral čistě o balon a s Tomkinsem okamžitě podnikl protiútok. Do útočné akce se zapojil i Valencia, který parádně odcentroval míč před bránu, kam stihl doběhnout aktivní MICHAIL ANTONIO a nádhernou hlavičkou poslal West Ham do vedení.
10
West Ham sice dobře rozehrál, ale byl pod tlakem soupeře a o balon přišel. Do protiútoku tak pospíchá Liverpool.
9
Máme tu další faul, tentokrát byl sražen k zemi Carroll. Rozhodčí už tento zákrok jako nedovolený posoudil a odpískal ho.
8
Faulovaný byl Lanzini, kterého protihráč poslal ošklivě k zemi, ale sudí faul neodpískal a hru nechal pokračovat. Liverpool chtěl jít do protiútoku, ale fotbalisté West Hamu byli proti a získali míč zpět pro sebe. Unáhlenou střelou z dálky se prezentoval Antonio, jenž pálil ke vzdálenější tyči, avšak nepřesně.
6
Liverpool měl k dispozici autové vhazování, ale nerozehrál úplně nejlépe a o balon přišel.
6
Liverpool se přes pravou stranu dostal na území West Hamu a před bránu přilétla zajímavá přihrávka, kterou však pozorný Ogbonna zastavil a odehrál míč do bezpečí.
5
Valencia se drží za levý stehenní sval, snad je hráč West Hamu v pořádku a nebude muset střídat.
4
K vidění byla první šance utkání, ale gólem neskončila. Po zisku míče se Liverpool dostal na soupeřovu polovinu, kde přesnou přihrávku obdržel Ibe, jenž si navedl míč na střelu a zakončil zpoza vápna. Ibe mířil ke vzdálenější tyči, kam se natahoval i Adrián, ale nakonec španělský gólman zasahovat nemusel, protože Ibeho střela těsně minula tyčku.
3
Hráči West Hamu se museli s míčem vrátit na vlastní území a znovu rozehrát. I tentokrát se v pohodě dostali na soupeřovu polovinu, ale tam dobře zapracovala obrana Liverpoolu, která soupeře obrala o míč a nyní se hosté dostávají na útočnou polovinu.
3
Domácí fotbalisté se s míčem postupně dostali na soupeřovu polovinu, kde na Liverpool vyvíjeli tlak, ale hosté se v pohodě ubránili a nemuseli řešit nic složitého.
2
Liverpool se snažil zaútočit podél pravé postranní čáry, ale přihrávka pro Bentekeho byla příliš dlouhá, a tak skončil míč mimo hřiště. Následuje odkop od brány, který si bere na starost Adrián.
1
Domácí tým oblékl tradiční vínové dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Liverpoolu, kteří do dnešního zápasu nastoupili v bílých kompletech. S rozehrávkou pomáhá stoperům i gólman Mignolet.
1
-2
Fotbalisté jsou již na hrací ploše.
-4
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.
-14
Rozcvička končí a hráči obou mužstev se odebírají do svých šaten.
-17
Na stadionu se hezky zaplňují prázdná místečka.
-21
Na stadionu Boleyn Ground se West Ham s Liverpoolem střetne dnes naposledy, jelikož v novém ročníku bude londýnský celek již působit v Olympijském stadionu. Většina fanoušků West Hamu je z tohoto přesunutí do Olympijského stadionu smutná, protože Boleyn Ground je jeden z těch skvělých stadionů v Anglii, na kterém vždy panuje výtečná atmosféra.
-29
Na stadionu probíhá rozcvička obou týmů.

West Ham United: Adrián – Tomkins, Collins, Ogbonna, Cresswell – Lanzini, Noble (C), Kouyaté, Antonio – E. Valencia, Carroll.
Náhradníci: Randolph – Jenkinson, Obiang, Song, Payet, Zárate, Jelavić.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho, A. Moreno – Can, Lucas Leiva (C) – Ibe, Coutinho, Firmino – Benteke.
Náhradníci: Bogdán – K. Touré, Lallana, Allen, Smith, Brannagan, Randall.

Rozhodčí: Madley – Long, Beck.
Tyto dva týmy se v právě probíhající sezóně už střetly, bylo to 29. srpna na stadionu Anfield, kde domácí Liverpool podlehl West Hamu 0:3. Na listinu střelců se tehdy zapsali tito hráči: Lanzini, Noble a Sakho. Uvidíme, zda Liverpool dnes West Hamu přichystá nějakou pomstu.
Poslední vzájemné utkání, hrané na stadionu Boleyn Ground, se konalo 20. září 2014 a skončilo výhrou domácího West Hamu, který zvítězil nad Liverpoolem 3:1. Kladiváři šli do vedení už ve 2. minutě, to se přesně trefil Reid a v 7. minutě už to bylo 2:0, mezi střelce se totiž zapsal Sakho. Ve 26. minutě snižoval na 2:1 Sterling, ale West Ham si dvoubrankové vedení vzal v 88. minutě zpět, po trefě Amalfitana. Zápas tehdy sledovalo 34 977 diváků.
Liverpool FC je v tabulce na 7. místě a na svém kontě má 30 bodů. Fotbalisté Liverpoolu osmkrát zvítězili, šestkrát remizovali a pětkrát byli poraženi. Aktuální stav skóre je 22:22.
West Ham United se v tabulce nachází na 8. příčce a na svém kontě má 29 bodů. Hráči West Hamu sedmkrát zvítězili, osmkrát remizovali a čtyřikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 28:23.
Střetnutí sousedů z tabulky se bude odehrávat v Londýně, na stadionu Boleyn Ground.
Krásné sobotní odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu. Fotbalisté, kteří působí v anglických ligách, si přes vánoční prázdniny moc neodpočinou, protože fotbal se hraje neustále. Dnes máme na programu 20. kolo, ve kterém se West Ham střetne na domácí půdě s Liverpoolem. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.