Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Hlavní rozhodčí Oliver ukončil dnešní utkání, ve kterém West Ham zvítězil nad Southamptonem 2:1. Sledovali jsme ofenzivní zápas, který rozhodně nenudil. Na úvod byla hra velmi vyrovnaná, ale hostům se podařilo už ve 13. minutě skórovat a brzká branka jim pomohla k výbornému výkonu v prvním poločase. O jediný gól Southamptonu se postaral Jenkinson, jenž si ve složité situaci dal vlastní branku. Bilić viděl, že jeho svěřenci nehrají to, co by si on přál, a tak do druhého poločasu provedl dvojí střídání, které West Hamu výrazně pomohlo. Domácí fotbalisté na Southampton tlačili a v 69. minutě se dočkali vyrovnání na 1:1, kdy se přesně trefil Antonio, no a o 10 minut později už šli Kladiváři do vedení, to se na listinu střelců zapsal Carroll. Oba týmy si vytvořily i další šance, ale brankáři se předvedli a několikrát své kluby podrželi.
90+5
90+3
Jošida se prezentoval nebezpečným centrem ke vzdálenější tyči, ale pozorný Adrián měl vše pod kontrolou a pro balon si vyskočil.
90+1
Van Dijk se s míčem dostal do pokutového území a prodral se i ke střele, avšak ta byla nepřesná a Adrián zůstal bez zákroku.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
Anonio obdržel přesnou přihrávku od Jenkinsona a prezentoval se zajímavou střelou, avšak nepřesnou.
86
Šanci na posledních pár minut dostává Obiang, který střídá Valenciu.
86
Bertrand se ocitl v ofsajdu, a tak byla útočná akce hostů přerušena.
85
Ošetřený Valencia se vrátil do hry.
84
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
82
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet Valencia a potřebuje lékařskou péči.
81
Ogbonna odehrál balon mimo hrací plochu a nabídl soupeři výhodu rohového kopu, avšak Southampton z této standardní situace nic nevytěžil.
79
West Ham právě vstřelil branku!
Domácí tým otáčí skóre a jde dnes poprvé do vedení! Valencia poslal před bránu nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující Antonio, ale ten v obrovské šanci trefil pouze brankovou konstrukci. V pokutovém území velmi rychle zareagoval ANDY CARROLL, jenž se dostal k odraženému balonu a přesnou hlavičkou ho poslal za gólmanova záda.
75
Hrací plochu opustil i Mané, místo kterého přišel Juanmi. Uvidíme, zda tato dvojí změna hostům pomůže.
75
Dohrál Tadić, kterého na trávníku nahradil Ramírez.
73
Kouyaté si připsal obranný zákrok a soupeři nabídl rohový kop, avšak hosté z této standardní situace nic nevytěžili.
72
Carroll upadl ve vápně a dožadoval se penalty, ale rozhodčí odpískal faul jemu a následuje volný přímý kop, který rozehraje gólman Southamptonu.
71
Noble našel přesnou přihrávkou Valenciu, jenž ze své pravačky vyslal jedovatou ránu k levé tyči, kde si gólman Stekelenburg připsal velmi důležitý zákrok a zabránil gólu.
70
Lanzini obdržel přihrávku od spoluhráče, navedl si míč na střelu a poté pálil zpoza vápna. Střela vypadala velmi zajímavě, ale do brány se nevešla, avšak moc nescházelo.
70
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cuco Martina, přichází Maja Jošida.
69
MICHAIL ANTONIO vzal vše na sebe a jako lev se prodral do pokutové území, kde v souboji s protihráčem šel k zemi a v pádu se mu parádně podařilo trefit míč, který nečekaně zapadl do brány. Brankář Stekelenburg byl bez šance.
68
Davis se postaral o překvapivou střelu z větší vzdálenosti, kdy byl Adrián ve špatném postavení, ale brankář West Hamu si poradil a míč do brány nepustil.
67
West Ham z rohového kopu vůbec nic nevytěžil, a tak se v 67. minutě stav skóre nezměnil.
66
Volný přímý kop si vzal na starost Lanzini, ale jeho centr odvrátil na roh pozorný protihráč.
66
Bertrand fauloval svého protihráče a byl potrestán žlutou kartou. Následuje volný přímý kop pro domácí tým.
65
Přihrávku obdržel Romeu, jenž se rozhodl pro střelu z 25 metrů, ale Adrián byl připraven a míč lapil do náruče.
63
Čas se krátí a pokud dnes West Ham chce bodovat, tak musí pořádně zabrat. Navíc na domácích hráčích jde znát určitá frustrace, což jejich výkonu nepřispívá.
60
Lanzini hledal kolmicí jednoho ze spoluhráčů, ale přihrávka se mu podle představ nepodařila.
58
Máme tu další žlutou kartu, tentokrát fauloval Tomkins a za svůj prohřešek byl potrestán žlutou kartou.
57
Je dost možné, že West Ham bude brzy střídat, protože Collins hodně kulhá a vypadá to na zraněný kotník.
56
Gólman Stekelenburg si připsal první zákrok dnešního zápasu. V pokutovém území si o centr řekl Carroll, jenž ze své hlavičky vyslal nebezpečný pokus, ale brankář Southamptonu si poradil.
56
Míče se zmocnil Lanzini a Romeu ho chtěl o kulatý nesmysl obrat, avšak pomohl si faulem a to sudímu neuniklo.
55
Volný přímý kop si vzal na starost van Dijk, který však trefil pouze bránící zeď.
54
Collins fauloval Tadiće a hosté dostanou výhodu standardní situace.
52
Faulovaný byl Valencia, kterého poslal k zemi Martina a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
49
West Ham opět v obrovské šanci, ale ani tentokrát to gól nebyl. V pokutovém území se dobře uvolnil Carroll, ke kterému se dostal míč a útočník West Hamu se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, avšak obrovskou příležitost spálil.
48
Domácí tým mohl vyrovnat, ale hosté byli proti. K centrovanému míči se ve vápně dostal hlavičkující Collins, jehož pokus se vznášel k levému hornímu rohu branky, ale pozorný van Dijk střelu na brankové čáře zastavil a míč odhlavičkoval do bezpečí.
48
Collins a Fonte se postrkovali, a tak sudí hru přerušil a oběma hráčům domluvil.
47
Hned na úvod druhého poločasu vybojoval West Ham rohový kop. Hosté si budou muset dávat pozor, protože ve vápně se pohybuje vysoký útočník Carroll.
46
Bilić udělal do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě. Na trávník se už nedostal Zárate ani Song, místo nich přišel dlouhán Carroll a uzdravený Lanzini.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Rozhodčí Oliver ukončil první poločas za stavu 0:1. O zatím jedinou branku se postaral ve 13. minutě Jenkinson, jenž si pod tlakem dal omylem vlastní gól. Šest metrů před bránou totiž číhal Tadić, kterého hledal Long, ale obránce West Hamu se snažil nebezpečí na poslední chvíli uhasit, to se však nepodařilo a byl z toho vlastňák. Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně, ale West Ham se po inkasované brance zatáhl a k ničemu se nezmohl. Southampton vede zatím naprosto zaslouženě, protože se často dostává do zakončení a je nebezpečný.
45+1
45
První poločas je nastaven o 1 minutu.
45
Jenkinson se centrem snažil najít jednoho ze spoluhráčů, ale nikdo z domácích fotbalistů nestihl rychle zareagovat a West Ham o balon přišel.
45
Carroll dostává nějaké instrukce od kouče, je dost možné, že nastoupí už na úvod druhého poločasu.
44
Tadić toužil po druhé vstřelené brance, ale tentokrát byl Adrián proti a nebezpečnou střelu zpoza vápna zneškodnil.
43
Po chybě domácích obránců se do obrovské šance dostal Mane, jenž pálil z bezprostřední blízkosti, ale jeho rána gólem neskončila.
42
Adrián teď výrazně podržel svůj tým a parádním zákrokem zabránil gólu. K centrovanému balonu se totiž dostal dobře hlavičkující Fonte, jehož pokus mířil pod břevno, ale Adrián zareagoval výtečně a míč vyrazil do bezpečí.
41
Southampton je na útočné polovině a nyní má k dispozici výhodu autového vhazování.
40
West Ham je v posledních minutách hodně pod tlakem a nedaří se mu ani na delší dobu získat míč.
40
Southampton se stihl velmi rychle vrátit na vlastní území a míč získal zpět ve svůj prospěch.
39
Fotbalisté v pruhovaných dresech ze standardní situace nic nevytěžili a nyní se musí rychle vracet na vlastní území, protože soupeř jde do protiútoku.
39
Na fauly máme vyrovnáno 3:3.
39
West Ham se teď musí pozorně bránit, protože Song fauloval a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
38
V blízkosti středového kruhu fauloval Zárate, a tak je hra přerušena. Rozehrávat budou hosté.
35
Zárate ztratil míč a do protiútoku šel okamžitě S. Davis, který si udělal prostor na střelu a poté zkusil štěstí. Nicméně Davisův pokus o kousíček minul pravou tyčku, a tak se stav skóre ve 35. minutě nemění. West Ham stále prohrává 0:1.
30
Nepřesnou střelou z větší dálky se prezentoval Romeu, a tak zůstal Adrián bez zákroku.
29
Z opakovaného záběru to vypadalo, že u prvního gólu se jako poslední dotkl míče Jenkinson a měl by byl gól připsán jemu jako vlastní. Uvidíme, jaké padne rozhodnutí.
27
Hosté z rohového kopu sice nic nevytěžili, ale zůstávají u míče, a tak se musí West Ham dál bránit.
26
Ve velkém vápně byl nikým neobsazený S. Long, jenž obdržel přesnou přihrávku od spoluhráče a poté okamžitě vystřelil. West Ham měl štěstí, že se do střely na poslední chvíli vložil Collins a úspěšně ji zablokoval. Následuje roh pro Southampton.
24
Takový začátek utkání si West Ham určitě nepředstavoval. Pokud budou chtít domácí hráči dnes bodovat, tak budou muset pořádně zabrat, protože Southampton vypadá velmi živě a pere se o každý míč.
22
Southampton měl k dispozici výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžil, protože pozorný Adrián vyboxoval balon do bezpečí.
20
Mané se prezentoval parádním centrem na malé vápno, ale připravený Collins odhlavičkoval balon do bezpečí.
18
Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, protože přehled ve vzdušném prostoru měl Adrián, který si vyskočil vysoko pro balon a stáhl si ho do rukavic.
18
Kouyaté se provinil faulem a následovat bude volný přímý kop, který bude zahrávat Southampton.
17
Long se uvolnil na pravém křídle, obdržel přihrávku a poté tlačil míč na malé vápno, ale tam byl připravený Ogbonna, který odehrál balon do zámezí.
13
Southampton právě vstřelil branku!
Gólman Stekelenburg rozehrál a jeho spoluhráči předvedli parádní kombinační hru, ze které vytěžili maximum. Přesnou finální přihrávkou se prezentoval Long, který hledal před bránou Tadiće. Nicméně ve stejném místě se vyskytoval i CARL JENKSINON, jenž se snažil na poslední chvíli nebezpečí uhasit, ale to se nepodařilo a byl z toho vlastní gól.,
12
Kouyaté chtěl využít toho, že byl soupeř mírně rozhozen, ale střela mu vůbec nesedla a ze své levačky vyslal jen velmi nepřesnou ránu.
11
S. Davis obehrál protihráče a poté ze své kopačky vyslal centr ke vzdálenější tyči, ale tam byl pozorný Tomkins, který hlavou odvrátil míč do bezpečí.
10
Útočná akce domácích byla přerušena praporkem, jelikož se Valencia ocitl v ofsajdu.
9
Po špatné rozehrávce Southamptonu získal Valencia balon a okamžitě vyrazil do útoku, avšak zazmatkoval a z dobré příležitosti nic nevytěžil.
8
K vidění byla první šance dnešního utkání a ocitl se v ní Zárate, který se ve vápně dostal k centrovanému balonu, na nic nečekal a okamžitě střílel. Nicméně tento pokus se mezi tři tyče nevešel.
8
Jenkinson hledal centrem jednoho ze spoluhráčů, ale pozorný van Dijk si svoji práci splnil na jedničku a soupeře k míči nepustil.
6
V úvodních minutách sledujeme aktivní utkání, ale žádné šance k vidění zatím nebyla. Nicméně, pokud bude výkon obou týmů pokračovat v tomto tempu, tak se nějaké té šance brzy dočkáme.
4
Aktivní byl Jenkinson, který získal roh pro domácí tým. Standardní situaci si vzal na starost Zárate, jenž ze své kopačky vyslal zajímavý centr, ale Southampton se ubránil a soupeře ke střele nepustil.
2
Antonio obehrál několik protihráčů a pak se snažil ještě zbavit dvou obránců, ale to se mu nepodařilo. Navíc to vypadalo, že Antonio vybojoval roh pro West Ham, ale sudí byl jiného názoru a nařídil odkop od brány. Dle opakovaného záběru to vypadalo, že měl West Ham zahrávat roh.
1
Southampton dostal výhodu autového vhazování, ale rozehrál velmi nepřesně. Následuje odkop od brány, který si bere na starost Adrián.
1
Southampton začal hned na úvod aktivně a podél pravé postranní čáry podnikl útočnou akci. Nicméně Kouyaté byl pozorný a útok soupeře zastavil.
1
To hráči West Hamu zvolili tradiční vínové dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Southamptonu, kteří pro dnešní utkání oblékli tradiční pruhované dresy, v červenobílé kombinaci.
1
-3
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-33
Na stadionu Boleyn Ground právě probíhá rozcvička obou týmů.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Collins, Tomkins, Ogbonna – Song, Kouyaté – Antonio, Noble (C), Zárate – E. Valencia.
Náhradníci: Randolph – Carroll, Obiang, Lanzini, Hendrie, Oxford, Cullen.

Southampton FC: Stekelenburg – Martina, Fonte (C), van Dijk, Bertrand – Wanyama, Romeu – Tadić, Mané, S. Davis – Long.
Náhradníci: Gazzaniga – Jošida, Clasie, Ward-Prowse, Juanmi, Ramírez, Caulker.

Rozhodčí: Oliver – Lennard, Cook.
West Ham zavítal v sobotu na půdu Aston Villy, odkud si po remíze 1:1 odvezl jednobodový zisk. To Southampton na domácí půdě přivítal Arsenal, se kterým si překvapivě poradil na jedničku a dokázal ho porazit 4:0.
Southampton FC je v tabulce na 12. pozici a na svém kontě má 24 bodů. Southampton šestkrát zvítězil, šestkrát remizoval a šestkrát ochutnal hořkou chuť porážky. Dosavadní stav skóre je 25:21.
West Ham United se v tabulce nachází na 10. příčce a na svém kontě má 26 bodů. Fotbalisté West Hamu šestkrát zvítězili, osmkrát remizovali a čtyřikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 26:22.
Poslední vzájemné utkání, hrané na stadionu Boleyn Ground, skončilo prohrou domácího West Hamu, který svému soupeři podlehl 1:3. Zápas tehdy navštívilo 34 907 diváků. West Ham šel ve 27. minutě do vedení, kdy se trefil Noble, ale ve 45. minutě vyrovnal na 1:1 Schneiderlin, který se trefil ještě v 68. minutě a skóre uzavřel v 83. minutě Pellè. Southampton si vítězství zasloužil, jelikož byl mnohem aktivnější a nebezpečnější.
Hezký pondělní podvečer. Anglická Premier League má na programu své 19. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i West Ham United a Southampton FC. Veškeré dění se bude odehrávat v Londýně, na stadionu Boleyn Ground. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.