SESTŘIH Premier League: Arsenal - Liverpool 3:4. Čech dostal čtyři góly

Ode mě je to pro dnešní odpoledne vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního dne!
Dnešní utkání sledovalo 60033 diváků.
Hrdinou utkání je bezpodmínečně Philippe Coutinho, jenž nejdříve skvěle vyrovnal a následně vstřelil ještě jednu branku. Debut se povedl také Manému, jenž si připsal první a hned rozhodující branku.
Šlágr prvního kola Premier League měl naprosto vše!

Do druhého poločasu se šlo za stavu 1:1 a čekalo se, že bude utkání hodně vyrovnané a moc šancí nenabídne. Omyl. Liverpool během osmnácti minut dal tři branky a vypadalo to, že je hotovo.

Hned minutu po čtvrté brance ovšem skóroval Oxlade-Chamberlain, kterého ještě doplnil Chambers. Na vyrovnání stavu ale domácí fotbalisté nedosáhli.
90+6
90+5
Poslední akce Arsenalu skončila fiaskem. Nacho Monreal centroval do šestnáctky, kde ale trefil Granita Xhaku, od nějž se míč odrazil do zámezí.
90+5
Emre Can našel krásnou přihrávkou za obranu Sadia Maného, který dělal kličku a hnal se sám na Petra Čecha. V tento moment jej ale přibrzdil rozhodčí, který odpískal ofsajd.
90+4
Více jak minutku drželi míč hráči Liverpoolu u rohového praporku. To je přesně to, co jim v tuto chvíli vyhovovalo.
90+3
Sadio Mané se vydal do útoku. V ideální moment posunul míč na skvěle postaveného Hendersona, jehož střelu do branky ztečoval na roh bránící hráč! Pokud by tak neudělal, byla by to obrovská šance.
90+2
Theo Walcott dostal míč parádně do vápna a mohl zakončovat. Místo toho ale o něj zakopl a bylo tak po potencionální akci na vyrovnání!
90+2
Centr z levé strany letěl na Alexise, kterému se ale nepovedlo míč zpracovat. Liverpool následně odkopl míč do autu.
90+1
Minuta za každou branku ve druhém poločase. Přesně pět minut bude nastaveno, a tak má Arsenal přesně tento čas na skórování.
90
Při svém snažení si ovšem hosté počínali nedovoleně. Nathaniel Clyne přidržel Caluma Chamberse. Míč je na kopačkách hráčů Arsenalu, kteří zahajují závěrečný tlak.
89
Divock Origi zamotal všem bránícím hráčům hlavu. Arsenal tak musel míč nakonec poslat jen na rohový kop. Domácí mají málo času.
88
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Kevin Stewart.
87
Liverpool to ale dělá chytře. Kombinuje na útočné polovině a daří se mu šetřit čas. Nyní se svěřencům trenéra Kloppa povedlo vybojovat aut.
86
Toto už byl třetí zákrok od Granita Xhaky. Nyní podrazil pronikajícího hráče nepěkným faulem, a tak vidí svou první žlutou kartu v novém působišti.
86
Po dalším snažení dostával míč do vápna opět Firmino, ale nyní byl nachytán v ofsajdovém postavení, ačkoliv to tak v první moment nevypadalo.
85
Roberto Firmino mohl nyní utkání definitivně rozhodnout. Ve vápně se dostal ke střele, ale trefil nakonec jen boční síť.
84
Hosté se snaží míč nyní jen odkopávat, a to se jim daří. Zbývají jim poslední minutky, aby toto šílené utkání dovedli do úspěšného konce.
83
Další faul od Granita Xhaky. Nelíbí se to fanouškům ani Arsenu Wengerovi, který jasným gestem naznačil, že se toto v této části zápasu nepíská.
82
Dejan Lovren nyní musel hasit případné problémy. Bellerín poslal míč do vápna a za chorvatským hráčem byl hladový hráč Arsenalu. Obránce Liverpoolu však vše vyřešil pohotově.
81
Snaha Liverpoolu v útoku ale nyní nebyla úspěšná, a tak se do útoku mohou dostat hráči londýnského Arsenalu.
80
Nová akvizice Arsenalu, Granit Xhaka si následně pomohl nedovoleným zákrokem na útočné polovině, a tak se k míči dostávají hosté.
79
Na pravé straně se za každou cenu chtěl prodrat k centru Nathaniel Clyne. Jeho snaha byla tak usilovná, až fauloval. U míče bude tedy Arsenal.
79
Francis Couquelin na polovině hřiště fauloval pronikajícího hráče a mohl být rád, že nebyl oceněn druhou žlutou kartou v tomto utkání.
77
Nikoho nepřekvapí, že jsou fanoušci ve varu a Arsenal tlačí. Na vstřelení jedné branky má celkem ještě dost času. V dnešním utkání se můžeme klidně dočkat i obratu.
76
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Divock Origi.
75
Arsenal právě vstřelil branku!
Drama je na světě! Po přímém kopu z levé strany, který zahrával Santi Cazorla, se k hlavičce dostal obránce CALUM CHAMBERS, který snížil na rozdíl jediné branky!
74
Arsenal musí hrát, Liverpoolu ty čtyři branky nejspíše stačí. Gunners to zkoušejí hodně rychle a všemi směry. Uvidíme, jestli budou úspěšní.
73
Na svá bedra to vzal malý, ale přeci šikovný Santi Cazorla. Ten z nějakých pětadvaceti metrů napřáhl, ale nakonec zamířil jen vysoko nad břevno.
72
Nyní ale Gunners kombinují pouze na své polovině a směrem dopředu to od nich není až tak žhavé. Uvidíme, co to nakonec bude znamenat.
71
Utkání se nám lehce přiostřuje a emoce pracují. Hraje se hodně rychle, Arsenal bude usilovat o vyrovnání nynějšího stavu.
70
Dvacet minut před námi. Uvidíme další příděl branek, anebo se už bude bránit? Zatím je výsledek hodně hokejový.
69
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emre Can.
68
Philippe Coutinho nyní leží v bolestech na hřišti a určitě to není jen šance jak šetřit čas. Brazilský borec mohl jít sám na branku a zkompletovat tak hattrick, ale zastavili jej křeče.
67
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mohamed Elneny, přichází Granit Xhaka.
66
Rázem je živou vodou polit domácí celek. Gunners tlačí a pokouší se dát třetí branku, která by je ještě více dostala do hry. Šílené utkání.
64
To jsou věci! ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN se nejspíše rozzuřil a na levé straně prošel individuálně až do vápna, odkud se střelou na přední tyčku dokázal prosadit!
63
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak toto je naprostá destrukce domácích! SADIO MANÉ prošel po pravé straně až do vápna a krásnou střelou do levé šibenice dal čtvrtou branku svého celku!
63
Nyní to zkoušel opět Coutinho, ale jeho centr z levé strany byl příliš přetažený a skončil jen v zámezí. Následovat bude odkop od branky Čecha.
62
Hráč utkání Philippe Coutinho nyní doběhl téměř ztracený míč a vybojoval tak rohový kop. Půjde o první rohový kop hostů v utkání.
61
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Santi Cazorla.
61
Na zemi se objevil welšský záložník Aaron Ramsey. Přišel k němu domácí doktor a nejspíše uvidíme střídání tohoto šikovného fotbalisty.
60
Kdo by to jen před dvaceti minutami hracího času řekl. Liverpool po hodině hry vede o dvě branky a je jasně lepším celkem v tomto poločase.
59
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
58
Ve vzduchu visela čtvrtá branka, ale Gunners nyní zachránil Petr Čech! Ten nejdříve z penalty zlikvidoval pokus Coutinha a následně si poradil i s dorážkou Lallany!
57
Následně si počínal nedovoleně domácí Alex Iwobi, jenž inkasuje žlutou kartu.
56
A nyní to je pro hosty ještě výraznější, tato branka nejspíše musela přijít! Nathaniel Clyne prošel po pravé straně a následně poslal centr na nabíhajícího PHILIPPEHO COUTINHA, jenž zakončoval za záda dezorientovaného Čecha!
55
Liverpool nyní naprosto svírá Arsenal. Reds kombinují na útočné polovině, fanoušci je ženou a zatím to pro ně vypadá na krásné odpoledne.
54
Na druhé straně zase nepřihrál přesně Firmino, ale Arsenalu se nepovedlo nic vymyslet. Alexis přihrával dopředu, kde ale nebyl ani jeden hráč.
52
Špatná přihrávka Ramseyho vyústila v protiútok Liverpool. Celý tento útok zakončoval střelou z hranice vápna Sadio Mané, který ale napálil jen před ním stojící hráče.
51
Liverpool nyní nikam moc nespěchá a jejich kombinace tedy nebude tak uspěchaná. Hráči v tmavých dresech aktuálně kombinují na vlastní půlce.
50
Tak to nám druhý poločas začíná opravdu skvěle! Arsenal se bude pokoušet stav obrátit, a tak můžeme čekat útočný fotbal. Šlágr jak má být!
49
Výborná kombinace, až z toho Jürgen Klopp zahodil své brýle! Wijnaldum dostal míč na levé křídlo, kde jej zasekl a poslal centrem do vápna. Tam si jej zpracoval ADAM LALLANA, který následně střelou k levé tyčce otočil stav utkání!
48
Sadio Mané to nyní udělal zkušeně. Na polovině hřiště vybojoval míč a následně si došel pro faul. Liverpool se tak dostane konečně do hry.
47
Stále si hráči Gunners přihrávají na vlastní polovině a stále to nevypadá na to, že by přišla překvapivá přihrávka směrem dopředu.
46
Hned startem poločasu se píská faul ve středovém kruhu, kde byl k zemi poslán jeden z hráčů Arsenalu. Londýnský celek ale nenakopává míč dopředu, ale rozvážně kombinuje na vlastní půlce.
46
První poločas je u konce. V první polovině střetnutí se prosadily oba celky, a tak je stav vyrovnaný. Po půlhodině otevřel skóre přesnou střelou k levé tyčce Theo Walcott. A když už to vypadalo, že se za tohoto stavu půjde do kabin, udeřil Philippe Coutinho, který skvěle využil standardní situaci.
45+3
45+1
Tak to byla naprosto neskutečná branka PHILIPPEHO COUTINHA! Brazilský hráč se postavil k přímému kopu a míč poslal přímo do levé šibenice. Toto Petr Čech prostě nemohl chytit.
45
Liverpool kombinuje na útočné polovině a bude v tom moci pokračovat další dvě minuty. To je přesně doba, která se bude hrát navíc.
44
Alexis Sánchez trefil jen zeď, a tak vybojoval alespoň rohový kop. Po něm zakončoval hlavičkou obránce Holding jen vedle pravé tyčky.
43
Postupujícího Iwobiho zastavoval záložník Henderson. Hostující borec jej jen lehce zasáhl, ale i tak to bylo na postupování tohoto talentovaného hráče znát.
42
Na druhé straně nebezpečný Coutinho. Brazilský šikula posílal technický centr do vápna, ale tam se mu nikoho nepovedlo najít.
41
Jenž skončil dříve, než se dalo čekat. Dejan Lovren na polovině hřiště dlouho otravoval Sanchéze, až z toho byl faul. Rozhodčí neváhal a udělil mu žlutou kartu.
41
Následně se opět dostávali hosté do šance, ale Wijnaldum se nyní do dobrého zakončení nedostal. Následuje útok domácích.
40
Nyní mohlo být srovnáno! Po kombinaci Liverpoolu se dostal míč na rozeběhnutého Wijnalduma, kterému se ale technickou střelou k pravé tyčce nepovedlo skórovat!
39
Blíží se nám závěr prvního poločasu. Zatím lepším celkem je Arsenal, který tak zaslouženě vede. Uvidíme, jestli vedení udrží.
38
A při dalším útočném snažení si počínal nedovoleně Sadio Mané, který ve vzdušném souboji zasáhl Coquelina. Středopolař Arsenalu ale následně přecijen obdržel kartu za nějaký předešlý zákrok.
36
Hosté kombinovali ve středu hřiště, ale ne moc dlouho. Jejich snažení bylo ukončeno poté, co nevyšla jedna z přihrávek.
35
Celé dlouhé snažení bylo nakonec zakončeno střelou z hranice vápna, kterou vyslal Roberto Firmino. Brazilský ofenzivní hráč ovšem mířil hodně vedle levé tyčky.
34
Následně se ale do útočného snažení konečně dostávají fotbalisté Liverpoolu. Ti se pokoušejí něco vymyslet, ale obrana Arsenalu funguje dobře.
33
Arsenal je nabuzen a kombinuje na útočné polovině. Liverpoolu se nedaří dostat se z tohoto nepříjemného svírání.
31
Anglický forvard ovšem nemusí smutnit! Alex Iwobi vybojoval míč a krásně našel ve vápně volného THEO WALCOTTA, jenž z pravé části vápna prostřelil Mignoleta ke vzdálenější tyčce!
30
Theo Walcott se postavil k penaltě a k levé tyčce zkoušel překonat belgického Simona Mignoleta. Ten ovšem trefil směr a míč skvěle vyrazil!
29
Španělský zadák Alberto Moreno vidí za tento zákrok dokonce žlutou kartu a je tak druhým potrestaným hráčem Liverpoolu.
29
Alberto Moreno se pokoušel ve vápně trefit míč, ale místo toho nakopl Theo Walcotta. Rozhodčí utkání neváhal a odpískal pokutový kop!
28
Při obléhání domácí branky si útočným faulem pomohl útočník Sadio Mané, a tak se bude odkopávat od branky domácího brankáře.
26
Poprvé v utkání se žlutí. Adam Lallana zajel pod nohy jednomu z pronikajících hráčů a dostává za tento zákrok žlutou kartu.
25
Po následném faulu Walcotta následoval přímý kop z levé strany. Ve vápně se prosazoval Mané a Henderson, ale ani jeden z hráčů nepropálil obrannou hráz.
24
Liverpool se dostal do vápna Arsenalu. Roberto Firmino přebral míč a pálil do branky. Míč ovšem zablokovali bránící hráči.
23
Následoval centr do vápna červenobílého celku. Roberto Firmino se pokoušel zakončovat, ale nakonec byl čistě odehrán. K míči se tak dostává opět Arsenal.
22
Domácí středopolař Aaron Ramsey vybojoval na polovině hřiště míč a viděl vyběhnutého Mignoleta. Toho se pokoušel přestřelit. Belgického brankáře sice přehodil, ale s ním i branku!
21
Při dalším snažení se chilský útočník ve službách Arsenalu objevil v ofsajdovém postavení. Pokoušel se projít po pravé straně.
20
Theo Walcott si narazil s Alexisem Sánchezem a hnal se do vápna. Tento anglický forvard je sice hodně rychlý, ale tento míč neměl šanci zastihnout.
19
Následovalo obléhání domácí branky, kde se mohla kopat penalta. Centr Maného trefil ruku Bellerína, ale rozhodčí domácím odpustil. Následně jeden z hostů fauloval.
17
Arsenal ovšem u míče zůstává a nyní kombinuje na vlastní polovině. Co nejdříve se budou ovšem chtít dostat do blízkosti Mignoletovo branky.
16
Kteří u něj nezůstali dlouho. Přišel faul nějakých pětadvacet metrů od branky. Následná standardka byla ale obranou Reds odvrácena.
15
Alex Iwobi unikal po levé straně a následnou chytrou přihrávkou se pokoušel oslovit spoluhráče. Ten ale jeho akci nepochopil, a tak se k míči dostávají opět hosté.
14
Tak toto nebylo od Morena úplně chytré. Hlavičkou poslal míč na Ramseyho, jenž unikal sám na brankáře. Španělský obránce ale úspěšným skluzem dokázal odvrátit své předešlé zaváhání.
13
První zákrok má zasebou také český brankář Petr Čech. Po postupné akci se ke střele dostal pravý obránce Clyne, ale jeho pokus po zemi byl pro domácího brankáře pochoutkou.
12
Arsenal se zkoušel přihrávkou na pravou stranu dostat do nějaké šance, ale to mu nebylo umožněno. Následně byl faulován obránce Reds, Alberto Moreno.
11
Až nyní se dostal Liverpool po delší době do nějaké akce. Roberto Firmino na pravé straně vymíchal obranu, ale následný centr přeletěl všechny hráče ve vápně a skončil v zámezí.
9
První minuty utkání patří jasně londýnskému velkoklubu, který nepouští hosty k míči. Arsenal kombinuje a rád by vstřelil co nejdříve nějakou branku.
8
Po přihrávce Bellerína zkoušel projít skrz obranu opět welšský reprezentant Aaron Ramsey. Nyní se mu ovšem nepovedlo dojít s míčem až do šestnáctky.
7
První zajímavá akce utkání! Aaron Ramsey dostal míč od mladíka Holdinga a hnal se na brankáře. Celou akci zakončoval u levé tyčky střelou nártem, ale brankář jeho pokus ukryl v rukavicích!
6
Na druhé straně byl v podobném pokusu Alexis Sánchez, ale i on byl na hranici vápna zastaven odkopnutím balonu do autu. Gunners ale u míče zůstanou.
6
Mané dostával na začátku šesté minuty míč do vápna, ale ke střele se nakonec nedostal. Skvěle zakročil bránící hráč hájící barvy Arsenalu.
5
Ten ovšem nevyšel, a tak mohou své plány na útok střádat svěřenci Jürgena Kloppa. Musí ale začít od brankáře Mignoleta.
4
Aktivní hra Arsenalu pokračuje. Nacho Monreál prošel po levé straně až do vápna, kde byla sice jeho přihrávka zblokována, ale je tu alespoň roh pro Gunners.
3
Brankář Liverpoolu, Simon Mignolet kličkoval před dotírajícím hráčem a mnoha fanouškům hostů muselo zaskočit. Nakonec vše belgický brankář zvládl.
2
Sadio Mané se dostával k volnému míči a pelášil na branku Petra Čecha. Rozhodčí na pomezí jej ovšem viděl v ofsajdovém postavení, a tak se bude odkopávat od branky.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Liverpoolu, jenž v dnešním utkání nastupují v tmavých černých dresech. Jejich první kombinace nevyšla.
1
Základní jedenáctky právě vcházejí na pažit zaplněného stadionu v Londýně. Přeji příjemné čtení!
Krásné odpoledne! Za pár chvilek nám začne šlágr prvního kola Premier League mezi Arsenalem a Liverpoolem. Zatímco domácí hrají na jednoho útočníka, hosté vsadili na tři.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Holding, Chambers, Monreal – Elneny, Coquelin – Walcott, Ramsey, Iwobi – Alexis Sánchez.
Náhradníci: Ospina – Gibbs, Akpom, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Wilshere.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, A. Moreno – Lallana, Henderson, Wijnaldum – Mané, Firmino, Coutinho.
Náhradníci: Manninger – Stewart, Can, Origi, Matip, Grujić, Arnold.
Novým kapitánem se po Mikelu Artetovi stává německý obránce Per Mertesacker. Ten sice do zápasu s Liverpoolem kvůli zranění nenastoupí, ale svou novou roli již zná.
Změny v kádru Liverpoolu

Příchody: Joël Matip (Schalke), Loris Karius (Mainz), Sadio Mané (Southampton), Ragnar Klavan (Augsburg), Georginio Wijnaldum (Newcastle), Alex Manninger (Augsburg).

Odchody: Jordan Rossiter (Rangers), Jerome Sinclair (Watford), João Carlos (Porto), Kolo Touré (Celtic), Sergi Canós (Norwich), Martin Škrtel (Fenerbahçe), Jordon Ibe (Bournemouth), Ádám Bogdán (Wigan), Joe Allen (Stoke), Bradley Smith (Bournemouth).
Změny v kádru Arsenalu

Příchody: Granit Xhaka (Mönchengladbach), Takuma Asano (Sanfrecce Hirošima), Robert Holding (Bolton).

Odchody: Tomáš Rosický, Mathieu Flamini (bez angažmá), Mikel Arteta (asistenta manažera – Manchester City), Wellington Silva (Fluminense).
Liverpool FC
Tým německého kouče Jürgena Kloppa nezažil v minulém ročníku Premier League úplně povedený rok. Reds skončili na osmém místě, což je pod ambice tohoto vítěze Ligy mistrů z roku 2005. Celek z Liverpoolu zaznamenal v přípravě zajímavé výsledky. Nejzajímavějším výsledkem je výhra nad Barcelonou 4:0.
Arsenal FC
Gunners se v minulém ročníku nakonec dostali až na druhou pozici, hned za fenomenální Leicester. Fanoušci londýnského celku ovšem požadují titul, který Arsenal naposledy vybojoval v roce 2004. Tým kouče Arseneho Wengera v přípravě ani jednou neprohrál a porazil například Manchester City či nebo mexickou Guadalajaru.
Krásné odpoledne! Premier League je zpět a hned v prvním kole se proti sobě postaví celky, jenž již pár let bojují o ty nejvyšší pozice. Arsenal na Emirates Stadium přivítá Liverpool. Půjde o souboj druhého a osmého celku minulého ročníku, utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.