SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Ham 3:0. Předvedl se Özil

Rozhodčí Atkinson naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Arsenal zvítězil nad West Hamem 3:0. V prvním poločase si Arsenal sice připravil dvě dobré příležitosti, ale proměnit je nedokázal, navíc West Ham hrál hodně zodpovědně. Nicméně se začátkem druhého poločasu se kvalita hry domácích zvedla a zaslouženě se dostali v 58. minutě do vedení, když se přesně trefil Özil, gól pak přidal ještě Walcott a Oxlade-Chamberlain. West Ham se snažil, ale nedočkal se ani snížení na 3:1. Na Emirates Stadium zůstávají 3 body pro Arsenal a West Ham odjíždí s prázdnou.
90+3
90+2
V souboji s Byramem šel Monreal ve vápně k zemi a domácí tým se dožadoval pokutového kopu, ale sudí byl jiného názoru. Z opakovaného záběru šlo vidět, že Byram svému protihráči přišlápl kopačku, takže se penalta pískat rozhodně měla. Navíc hráč West Hamu může být rád, že mu nebyla udělena další karta.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Střelou asi z 26 metrů se prezentoval Fernandes, ale mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Martínez.
88
Útočná akce Arsenalu ztroskotala na nepřesné přihrávce pro Sáncheze. Odkop od brány provede Randolph.
86
Do konce utkání už příliš času nezbývá, ale pokud West Ham dnes uvažoval alespoň nad bodovým ziskem, bude se muset s touto úvahou rozloučit.
84
Arsenal právě vstřelil branku!
Oxlade-Chamberlain našel učebnicovou přihrávkou OLIVIERA GIROUDA, který si dovedl míč do pokutového území, kde udělal zasekávačku a poté ze své levačky vyslal nádhernou technickou ránu, která rozvlnila síť a navýšila vedení domácích na 3:0.
81
Dvojí střídání Arsenalu: ze hry odešli Walcott a Elneny, místo nich přišli Oxlade-Chamberlain a Ramsey.
81
80
Hřiště opouští kapitán West Hamu, Mark Noble a místo něj přichází Fernandes.
79
Xhaka se ocitl v šanci, když pálil z dobré pozice, ale jeho pokus gólem neskončil. Nicméně Randolph měl velké potíže, protože střelu nedokázal ukrýt do rukavic, ale pouze míč vyrazil. Gólman West Hamu měl štěstí, že se nikdo z jeho protihráčů k odraženému balonu nedosta.
79
Collins poslal ve vápně svého protihráče k zemi a Arsenal měl zahrávat pokutový kop, ale sudí nic neviděl, takže se penalta nepískala.
77
Byram byl za předchozí zákrok potrestán žlutou kartou.
77
Faulovaný byl Sánchez, kterého poslal k zemi Byram. Hra je teď přerušena.
75
Na pravém křídle obdržel přihrávku Byram, ale pak se prezentoval hodně špatným centrem, který skončil v zámezí.
75
Lanzini mohl snížit na 2:1, ale Martínez si připsal důležitý zákrok a v těžké chvíli svůj tým podržel.
74
Hrací plochu opouští Welbeck a místo něj přichází Giroud.
72
West Hamu se první poločas takticky hodně vydařil, ale tento dobrý herní projev už hosté do druhého poločasu nepřenesli a Arsenal vede 2:0 naprosto zaslouženě.
70
Bellerín mohl navýšit na 3:0, ale z bezprostřední blízkosti pálil jen těsně vedle.
68
Özil se Sánchezem převedli parádní kombinační hru a připravili gólovku. Özil pak totiž poslal přihrávku po zemi před bránu, kde si místečko ve vápně udělal THEO WALCOTT a jedovatou střelou k tyči nedal Randolphovi šanci.
67
Útočnou akci hostů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Sakho.
66
Na levé straně nastartoval rychlé nohy Sánchez, který chytře zvedl hlavu a poté poslal před bránu načechraný centr, ke kterému se dostal hlavičkující Elneny, ale ten gólmana nepřekonal.
64
Hrací plochu opustil Carroll, který dnes už dohrál. Místo Carrolla přišel na hřiště Sakho.
63
Lanzini zahrával volný přímý kop, ale střela, na kterou vsadil, mu nevyšla.
62
Faulovaný byl Snodgrass, proti kterému se provinil Mustafi a od sudího vyfasoval žlutou kartu. Hráč Arsenalu může být rád, že sudí nesáhl pro červenou kartu.
62
Welbeck chtěl navýšit vedení Arsenalu na 2:0, ale proti Randolphovi neuspěl.
60
Snodgrass našel přihrávkou Carrolla, který pálil z šesti metrů, ale jeho ránu dobře zablokoval pozorný Mustafi.
58
Arsenal měl k diszpozici další rohový kop, před kterým se West Ham sice ubránil, ale míč do bezpečí odvrátit nedokázal. MESUT ÖZIL se dostal k balonu a zpoza vápna se prezentoval technickou ránou, proti které byl Randolph bez šance. Randolphovi totiž bránil ve výhledu Sánchez, který se nacházel v ofsajdu, ale vypadalo to, že míče se nedotkl.
58
Arsenal rozehrál nakrátko a svého soupeře vůbec neohrozil. Nicméně hráči v červených dresech zůstávají u míče.
57
Masuaku zablokoval centrovaný míč na rohový kop, a tak Arsenal bude zahrávat standardní situaci.
55
Snodgrass poslal dobrou příhrávku pro Byrama, ale hráč West Hamu si nepohlídal ofsajd a hra byla přerušena.
54
Carroll obdržel sice přihrávku, ale ta byla hodně těžká a míč si nezpracoval.
53
Sánchez vystřelil, ale jeho pokus byl zablokován.
50
Gabriel zahrával rohový kop, který hosté v pohodě ubránili, ale k odraženému míči se ještě dostal Mustafi a tvrdě se opřel do balonu, avšak branku netrefil.
49
Velmi důležitý obranný zákrok si v pokutovém území připsal Collins, který nenechal vypálit Özila. Pokud by se Özil ke střele dostal, bylo by to pro West Ham hodně nepříjemné.
48
Útočnou akci domácího celku přerušil praporek sudího, který signalizoval ofsajd, v němž se zapomněl Özil.
47
Carroll získal míč pro hosty, ale jeho spoluhráči si pak nepřesně přihráli a o balon přišli.
47
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Arsenalu.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil Antonio, kterého vystřídal Snodgrass.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Rozhodčí Atkinson foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 0:0. Nebezpečnější byl prozatím Arsenal, který dvakrát prověřil Randolpha, ale gólman West Hamu byl spolehlivý a svými zákroky svůj tým podržel. Defenzíva funguje hostům zatím na jedničku a bod z Emirates Stadium by pro West Ham jistě špatný nebyl. Nicméně na čistý štít hosté spoléhat nemohou. To pro Arsenal by byl bod s West Hamem málo, avšak pokud chtějí domácí borci pomýšlet na 3 body, budou muset být více nebezpeční.
45+3
45+3
Mustafi je už na nohou a pokračuje ve hře.
45+2
Na trávníku zůstal ležet Mustafi, který se drží za obličej, nejspíš inkasoval nějakou ránu od Carrolla.
45+1
Özil trefil tyčku, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné, protože Özil stál v ofsajdu.
45+1
Nastavovat se budou 2 minutky.
45
V pokutovém území měl k balonu velmi blízko Walcott, ale gólman Randolph byl rychlejší a odehrál ho do bezpečí.
45
Běží poslední řádná minuta prvního poločasu. Uvidíme, zda sudí nějakou minutku přidá.
43
Rohový kop si vzal na starost Özil a poslal do vápna nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující Welbeck, ale gólmana Randolpha nepřekonal.
41
West Ham byl teď hodně pod tlakem, ale celou situaci ustál bez obdržené branky, Arsenal však získal alespoň výhodu rohového kopu. Sánchez totiž parádně našel ve vápně Bellerína, který však jedovatou střelou trefil pouze obránce. K odraženému míči se dostal ještě Elneny, ale i on napálil pouze Collinse, od kterého se balon odrazil na rohový kop.
40
Arsenal z rohového kopu vůbec nic nevytěžil, a tak se ve 40. minutě stav skóre nemění.
39
Walcott ustál faul a pokračoval ve hře, protože sudí ponechal výhodu. Na pravém křídle se mu nabídl Bellerín, kterému přihrál a obránce Arsenalu pak vybojoval rohový kop. Žlutou kartu za faul vyfasoval Lanzini.
37
Arsenal získal výhodu rohového kopu, ale soupeře nepotrápil. Velmi nepřesnou střelou se prezentoval Elneny.
36
Arsenal však zabojoval a balon získal zpět pro sebe a teď se s ním pohybuje na soupeřově polovině.
35
Welbeck teď nafilmoval pád, což mu rozhodčí neuznal a okamžitě foukl do píšťalky. U míče jsou tedy hosté.
35
Ayew fauloval a zadarmo dal balon domácím borcům.
34
Randolph rozehrál, ale nikomu z jeho spoluhráčů se nepodařilo dostat míč na zem a ve vzdušných soubojích byli neúspěšní.
34
Noble se snažil svého soupeře obrat o balon, což se mu podařilo a ještě vybojoval faul.
31
Collins hrůzostrašně rozehrál a poslal soupeře do šance. Jedovatou střelu ze své kopačky vyslal ve vápně Walcott, ale mezi tři tyče se netrefil.
30
Volný přímý kop si vzal na starost Noble, který poslal zajímavý centr do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele neprodral. Vypadalo to, že měl West Ham zahrávat rohový kop, ale sudí se rozhodl pro odkop od brány.
29
Monreal fauloval a West Ham bude rozehrávat.
28
Elneny poslal kolmici do velkého vápna, ale tam dobře vystoupil pozorný Masuaku a získal balon pro West Ham.
27
Kouyaté pokračuje ve hře.
27
Fotbalisté West Hamu už se stihli zformovat a pozorně se brání.
27
Lanzini ztratil na útočné polovině míč a Arsenal pospíchá do protiútoku.
26
Londýnské derby zatím probíhá v poklidném tempu, ale doufejme, že zajímavé situace jsou teprve před námi.
26
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, Kouyaté je na nohou, ale zatím je ještě za postranní čarou.
25
Hra je přerušena, protože Kouyaté potřebuje ošetřit.
24
Volný přímý kop si vzal na starost Sánchez, který parádním centrem hledal ve vápně Welbecka, ale ten promáchl a míč netrefil. Kdyby se Welbeck trefil, mohlo to být pro West Ham hodně nebezpečné, nejspíš by se totiž domácí tým dostal do vedení, protože Welbeck byl tak 5 metrů od brány a měl před sebou jen gólmana.
24
Randolph si staví zeď a spoléhá na své spoluhráče.
23
Hra je přerušena, protože Byram fauloval a Arsenal dostane výhodu standardní situace.
22
Běží 22. minuta a zatím jsme viděli jedinou střelu na bránu, kterou se prezentoval v 15. minutě Walcott. Doufejme, že takových střel uvidíme dnes ještě hodně.
21
Lanzini poslal dobrý centr do vápna, kde se ke střele později dostal Antonio, ale pálil velmi nepřesně, takže Martínez zůstal bez zákroku.
20
Arsenal se musí pozorně bránit, protože West Ham bude zahrávat volný přímý kop.
18
Ještě před tím, než West Ham získal míč, tak byli u balonu domácí hráči a ti se dožadovali pokutového kopu, protože podle nich zahrál Masuaku ve vápně proti pravidlům, ale rozhodčí byl jiného názoru a hru nechal pokračovat. Balon měl totiž Walcott, ale v souboji se svým protihráčem šel k zemi, no podle sudího se o faul nejednalo.
18
Sudí Atkinson ze své kapsičky vytáhl první žlutou kartu a udělil ji Bellerínovi.
17
West Ham je u míče a pohybuje se s ním na vlastní polovině hřiště, Arsenal své protihráče neúnavně obsazuje, a tak to mají teď hosté trošičku těžší.
15
Na pravém křídle nastartoval rychlé nohy Bellerín, který se pak prezentoval přesnou přihrávkou na Walcotta, jenž ze své kopačky vyslal prudkou ránu, ale s tou si už Randolph poradil a svůj tým podržel.
14
Randolph hledal dlouhým nákopem Carrolla, který míč prodloužil hlavou, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
13
West Ham rozehrál a podnikl útočnou akci. Dobrý souboj s protihráčem předvedl Noble, který pak obehrál ještě jednoho obránce, navedl si míč na střelu a vypálil ke vzdálenější tyči. Nicméně tomuto pokusu scházel asi metr a půl, aby se dostal mezi tři tyče, takže gólman Arsenalu zasahovat nemusel.
12
Po zisku míče se West Ham přesunul na soupeřovu polovinu a získal aut.
11
Mustafi se prezentoval dobrou přihrávkou za obranu, pro kterou si doběhl Özil, ale proti svému protihráči nic nezmohl.
11
Monreal teď utekl všem svým protihráčům a ve velkém vápně si došel pro přihrávku, ale s míčem nic nevymyslel, protože k němu přispěchal jeden z obránců a dokonale se o něj postaral.
10
Arsenal má míč ve své moci a pohybuje se s ním na útočné polovině, kde si hledá cestičku k Randolphově svatyni. Nicméně tato cesta je zatím hodně trnitá, West Ham má vše pod kontrolou, alespoň prozatím.
8
Ano, byl to Lanzini a nemyslel to vůbec špatně. Italský hráč vsadil na svoji pravačku a vyslal z ní krásnou technickou ránu, ale ta skončila asi metr nad brankou, takže se v 8. minutě stav skóre nemění.
8
Standardní situaci si vezme na starost nejspíš Lanzini, který je dobře technicky vybavený.
7
Na hranici pokutového území byl faulovaný aktivní Antonio a West Ham bude zahrávat další volný přímý kop.
7
Hosté ze standardní situace vůbec nic nevytěžili, protože soupeř byl pozorný a vše v pohodě uhlídal. Nicméně West Ham u míče zůstává.
6
West Ham se dostal na soupeřovu polovinu, kde vybojoval standardní situaci v podobě volného přímého kopu. Sánchez totiž fauloval a Noble šel okamžitě k zemi.
5
Walcott obdržel přihrávku od svého spoluhráče, ale velmi zodpovědně k němu přistoupil jeden z obránců a míč mu sebral.
5
V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Aktivní na míči jsou jak hosté, tak i domácí tým.
4
West Ham rozehrál, ale velmi rychle o míč přišel, protože sudí odpískal ofsajd.
3
Arsenal se postupně přesunul na soupeřovu polovinu, kde finální přihrávku obdržel Sánchez, který ze své kopačky vyslal první střelu, ale ta byla nepřesná a Randolph nemusel zasahovat.
3
Teď už jsou u míče domácí hráči, kteří oblékli tradiční červené dresy a bílé trenýrky. Arsenal kombinuje na vlastní polovině hřiště.
2
Hosté rozehráli, ale soupeř jejich rozehrávku vysoce napadal a míč odehrál do zámezí. Následuje další aut pro West Ham.
2
West Ham má výhodu autového vhazování a na starost si ho bere Byram.
1
West Ham získal míč zpět pro sebe a nyní se pokouší hru zklidit.
1
Hráči West Hamu se s míčem sice přesunuli na soupeřovu polovinu, ale velmi rychle tam o něj přišli. Následuje autové vhazování pro Arsenal.
1
O úvodní výkop se postarali hráči West Hamu, kteří pro dnešní zápas zvolili bílé dresy a bleděmodré trenýrky.
1

Arsenal FC: E. Martínez – Bellerín, Mustafi, Gabriel, Monreal – Xhaka, Elneny – Walcott (C), Özil, Alexis Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Macey – Gibbs, Mertesacker, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Iwobi, Giroud.

West Ham United: Randolph – Byram, Fonte, Collins, Masuaku – Noble (C), Kouyaté – A. Ayew, Lanzini, Antonio – Carroll.
Náhradníci: Adrián – Feghouli, Snodgrass, Nordtveit, Calleri, E. Fernandes, D. Sakho.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Nunn.
West Ham United je v tabulce na 14. místě a na svém kontě má 33 bodů. Kladiváři devětkrát zvítězili, šestkrát remizovali a už patnáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 41:54.
Arsenal FC se v tabulce nachází na 6. pozici a na svém kontě má 51 bodů. Arsenal patnáctkrát zvítězil, šestkrát remizoval a sedmkrát byl poražen. Dosavadní skóre je 58:36.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Martin Atkinson, na čarách mu budou asistovat kolegové S. Child a A. Nunn. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat S. Attwell.
Když se tyto dva celky střetly v prosinci, tak West Ham hodně zaplakal, jelikož Arsenalu podlehl 1:5, a to na domácí půdě. Za Arsenal se na listinu střelců zapsal hned třikrát Sánchez, jednu trefu přidal Oxlade-Chamberlain a také Özil. Za West Ham se prosadil Carroll. Tento zápas sledovalo 56 980 diváků.
V dnešním duelu se více věří Arsenalu, který má lepší formu, než jeho dnešní soupeř a také výhodu domácího prostředí. West Ham neprožívá úplně nejlepší období, ale z Emirates Stadium by si rád nějaký ten bodík odvezl.
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům. Anglická Premier League má na programu 31. kolo, ve kterém Arsenal FC změří síly se svým městským rivalem West Hamem United. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Emirates Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.