SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Leicester 1:0. Mistr opět zklamal

Já se s vámi pro dnešek loučím. U další přenosů z fotbalových soutěží se na vás bude těšit Michal Kovalčík. Hezký zbytek večera.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 5:15.
Bournemouth opět ukázal, že na Vitality Stadium je mnohem silnější než venku. Cherries v domácím prostředí po Liverpoolu porazili i úřadující mistry z Leicesteru a napravili tak víkendovou porážku s Burnley. Jediný gól zápasu dnes vsítil navrátilec do sestavy Marc Pugh.

Naopak Leicester nedokázal navázat na skvělé vítězství nad Manchesterem City a po další porážce zůstává nedaleko sestupového pásma.
90+4
90+4
Hlavní rozhodčí ještě nechává Leicesteru minutky navíc, Bournemouth ale hraje velice zkušeně a kombinuje na polovině soupeře.
90+3
Poslední, čistě taktické střídání Cherries. Obránce Mings střídá Wilsona, jenž je přitom na hřišti teprve od 69. minuty.
90+1
Obrovskou šanci na vyrovnání teď nevyužil Ulloa. Střídající útočník se po závaru v domácí šestnáctce mohl stát hrdinou, vychytal ho však fantastický Boruc!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty!
88
Ulloa nechtěně fauloval Artera, jenž si nyní chvíli poleží na trávníku. Z pohledu Bournemouthu není kam spěchat.
87
Zieler si při snaze rychle rozehrát posunul míč příliš dopředu, rozhodčí ho dvakrát vrátil zpět, čímž Zielerova snaha o ušetření času vyšla poměrně kontraproduktivně.
87
Pravý bek Hernández fauloval a po zásluze vidí také žlutou kartu.
86
Hraje se teď hodně nahoru dolů, akce střídá akci. Domácí kapitán Cook se vrhl pod nohy Okazakimu a překazil tak slibnou příležitost, za což si vysloužil mohutný potlesk z tribun.
85
Pojistku mohl přidat při chuti hrající Pugh. Druhý gól v zápase ale nezaznamenal, mířil těsně vedle.
84
Hernández si v souboji s Pughem pomohl rukama a přichází standardní situace pro Bournemouth.
83
Uvidíme, jestli se tomuto ofenzivnímu uragánu povede alespoň vyrovnat. Po sérii rohových kopů Leicesteru zůstává skóre neměnné.
83
Žlutou kartu vidí Wes Morgan.
82
Roberta Hutha na trávníku střídá další forward Leonardo Ulloa. Leicester má teď na trávníku obrovskou útočnou sílu – Ulloa, Mahrez, Vardy, Okazaki a Musa.
82
Daniels oslovil Wilsona, tomu ovšem v těžké pozici mnoho nezbývalo a jeho volej končí v autu.
81
Fuchsovi se však centr z přímého kopu vůbec nevydařil a Boruc ho zkušeně pustil do zámezí.
80
Cook fauloval rozběhnutého Vardyho a možná trochu překvapivě neobdržel žlutou kartu.
79
Druhé střídání si přichystal také Eddie Howe. Gosling nahrazuje Joshuu Kinga.
79
Rychlonohý Musa přeběhl s míčem na kopačkách polovinu hřiště, u vápna soupeře ale narazil na zkušeného Francise, který ho bez okolků odstavil od balónu.
78
Cook ne zcela ideálně odvrátil dlouhý nákop, Mahrez si ale při zpracování pomohl rukou, a tak se žádná zajímavá příležitost nekoná.
77
Huth je králem hlavičkových soubojů i před vlastním vápnem. Nyní nepustil do hry Wilsona, jehož hledal Francis.
76
Do otevřené obrany se jako vítr hnal Okazaki, místo přihrávky volil možná trochu ukvapeně střelu a bránu minul asi o metr.
75
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal kdo jiný než Robert Huth. Urostlý stoper Foxes dnes ovšem nemá správně seřízená mířidla.
75
To bylo také poslední, co dnes Marc Albrighton na trávníku ukázal. Přepouští místo ofenzivněji laděnému Musovi.
74
Albrightonův nepříjemný centr na zadní tyč přizvedl na roh velmi dobře hrající Aké.
73
Okazaki krásně přenesl hru na druhou stranu na Mahreze, ten ale přes Danielse projít nedokázal.
72
Centr Harryho Artera od rohového praporku sice Zieler podběhl, naštěstí pro Leicester jeho zaváhání nikdo nepotrestal.
71
Bournemouth vyráží do útoku a přichází další rohový kop.
70
Po Fuchsově autu sklepl Okazaki míč ke kopačkám Mahreze, jehož skákavé ráně zpoza vápna však scházela přesnost a Boruc ji v klidu chytá.
69
Také Eddie Howe se rozhodl k prostřídání útočníků. Afobeho nahrazuje Wilson.
68
Mahrezův centr bezpečně sbírá ze vzduchu Artur Boruc.
67
Hra se teď přesunula na opačnou stranu. Aké odvrací míč na rohový kop.
66
Adama Smithe fauluje Marc Albrighton, v útočení pokračuje Bournemouth.
65
Hosté se teď dožadovali penalty po zákroku Nathana Akého na Jamieho Vardyho. Paul Tierney však nehodlá o svém výroku "nezapískat" polemizovat.
64
Z vlastního pokutového území pošle míč dopředu Artur Boruc.
63
Domácí defenziva si ovšem poradila a situaci navíc uklidňuje hvizd hlavního rozhodčího, jednalo se o ofsajd.
62
Přímý kop z nebezpečného prostoru rozehraje Rijád Mahrez.
61
Domácí ale o balón přišli a po rychlém brejku přichází Francisův faul na Okazakiho na hranici velkého vápna.
60
Útok po pravé straně táhne Smith, kombinuje s Francisem.
59
Nyní se nicméně z prekérní situace dokázali Cherries vymanit a vhazovat bude levý bek Daniels.
58
Leicester hraje ve druhém poločase více aktivně a také agresivněji napadá. Bournemouth již nemá tolik času a kupí chyby.
57
Dlouhý nákop končí až v rukavicích Rona-Roberta Zielera.
55
Vardy se snažil proniknout přes obranný val soupeře, bez pomoci spoluhráčů však daleko nedošel.
54
U pravé postranní čáry fauluje Hernández. Další standardní situace pro Bournemouth.
53
Od brány odkopává Ron-Robert Zieler a hledá Okazakiho.
52
Po přihrávce Francise pálil Adam Smith zajímavě, ale vedle. Každopádně moc pěkná akce v podání Cherries!
51
Wilshere byl faulován, Bournemouth rozehrává přímý kop.
49
Po dalším rohovém kopu se v zajímavé pozici ocitl Robert Huth, skórovat se mu však nepodařilo. Huth patří při standardních situacích k nejnebezpečnějším hráčům hostů.
48
Dopředu se teď vydal Leicester, po zajímavém centru z pravé strany od Mahreze se do zakončení tlačil Vardy, ale Aké ho dokázal ubránit.
47
Druhé dějství začalo podobně, jako probíhala půle první. Bournemouth kombinuje na polovině soupeře.
46
Claudio Ranieri provedl o poločase jednu změnu. Islama Slimaniho nahrazuje Šindži Okazaki.
46
Těšme se na druhý poločas. Ten začně zhruba v 21:46 hodin středoevropského času.
Bournemouth většinu první půle držel míč na svých kopačkách, dlouho ale brankáře Zielera nedokázal ohrozit. Až v 34. minutě parádním způsobem napálil odražený míč do branky Marc Pugh a domácí tak mohou jít do kabin spokojenější. Leicester však ukázal v závěru poločasu svou sílu a do druhého poločasu rozhodně půjde s touho výsledek otočit.
45+1
45+1
Do zajímavé příležitosti se v závěru úvodního dějství řítil Afobe, jenže první dotyk neměl ideální a vyhnal se do velkého úhlu, odkud již nebyl nebezpečný.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45
Hernández svou přihrávkou teď docela zahnal Mahréze a zabrzdil tak slibně se rozvíjející akci.
44
Dlouhý nákop za obranu Morgan raději odvrací pouze do zámezí. Se svým úkonem však není příliš spokojen.
42
Další zajímavý centr do domácí šestnáctky defenziva Bournemouthu ve spolupráci s Borucem ubránila.
41
Nyní se do hry konečně více dostali hosté. Naopak domácí lehce paběrkují.
40
Centr Albrightona od rohového praporku nenalezl nikoho ze spoluhráčů.
39
Centr Hernándeze odvrací v pádu Cook hlavou na rohový kop.
38
Fauluje také Robert Huth. Bournemouth však o míč záhy přichází a dopředu se ženou modří.
37
Žlutou kartu za nevybíravý zákrok vidí po zásluze hostující středopolař Andy King.
35
Byla to opravdu moc pěkná trefa a nutno říct, že zasloužený gól pro Bournemouth.
34
Bournemouth právě vstřelil branku!
Adam Smith odcentroval z pravého křídla, Afobeho sice ještě vychytal výborný Zieler, na dorážku MARCA PUGHA už byl ale krátký a ten si tak při svém letošním premiérovém ligovém startu připisuje první gól!
33
Leicester sice nehraje nijak oslnivě, vypracoval si však druhou zajímavou šanci. Zakončení Roberta Hutha ale bylo zblokováno.
32
Mahrezův roh odvrací pozorný Cook.
31
Dlouhý aut do šestnáctky Leicesteru teď odhlavičkovává Francis na rohový kop.
29
Cherries konečně rozehráli přímo do pokutového území a tribuny se dožadovaly odpískání faulu Morgana na Akého. Píšťalka sudího Tierneyho ale zůstala němá.
28
O další průnik se pokoušel King, stopku mu vystavil kapitán Morgan a přichází další rohový kop.
27
Po další nepřesnosti, tentokráte v podání Bournemouthu, odkopává od brány Zieler.
26
Naopak nedaří se příliš hostujícímu záložníkovi Amarteyovi, po jehož faulu budou domácí rozehrávat v blízkosti půlící čáry.
25
Střed pole zatím výborně ovládá Jack Wilshere společně s Harry Arterem. Oba zatím tvoří rozdíl mezi oběma mužstvy.
24
Leicester teď trochu vysunul svůj pressing, není však příliš agresivní a Bournemouth tak poměrně v klidu rozehrává.
22
Na trávníku nastala kuriózní situace. Brankář Zieler při odkopu trefil Afobeho, od něhož se míč odrazil k postranní čáře. Zieler pak sice vyhrál běžecký souboj s Afobem a balón odkopl do zámezí, avšak málem poté inkasoval, to by ovšem Pugh musel trefit z těžké pozice opuštěnou branku.
21
Po Arterově přihrávce se ke střele zpoza vápna odhodlal Jack Wilshere a Zieler musel poprvé na zem.
20
Anabáze Lišek ovšem netrvala dlouho. A znovu přichází zdlouhavá kombinace Bournemouthu.
19
Francis se snažil vrátit pod sebe propadnutý míč od Danielse, přihrávka mu však nesedla a k protiútoku se vydávají Foxes.
18
A další nepřesnost v podání hostů. Domácí vhazují u své šestnáctky.
18
Fuchsův dlouhý nákop končí v rukavicích Artura Boruce.
16
Statistika držení míče: 77% : 23%
16
Máme za sebou čtvrthodinu hry a zatím můžeme konstatovat, že utkání výrazně dominuje Bournemouth. Velkou šanci si však zatím nevypracoval, naopak blíže ke skórování byl Leicester.
15
Tudy ale cesta nevede. Rohové kopy se zatím mužstvu Eddieho Howea nedaří.
14
Arter opět rozehrává na krátko a kombinuje s Francisem.
14
Joshua King vybojoval proti Huthovi alespoň další rohový kop.
13
O balón ovšem znovu přicházejí, Amarteyova přihrávka končí až u Boruce a dopředu se pomalu vydávají znovu červenočerní.
12
Až na konci dvanácté minuty se hostům povedlo získat míč a zkompletovat pár přesných přihrávek v řadě.
11
Ranieriho družina se nyní vůbec nemůže vymanit z tlaku.
10
Leicester momentálně znovu uzamknut na vlastní polovině a Bournemouth rozvážně kombinuje.
9
Tak Leicester se teď konečně dostal do zápasu. Po chybě v domácích v rozehrávce se v zajímavé pozici ocitl Slimani, jeho střelu však zblokoval Aké.
8
Velká příležitost na druhé straně. Mahrez vyslal kolmicí do sprintu Vardyho, tomu však klička kolem vyběhnuvšího Boruce příliš nevyšla, dostal se hodně z úhlu a přes obránce již nedokázal skórovat.
7
Vysoký centr Pugha propadl až na Artera, jenž se však provinil proti pravidlům, zahrál rukou a od brány tak odkopává Zieler.
6
Cherries roh rozehráli na krátko, žádnou střeleckou příležitost si ale nevytvořili.
5
Centr z pravého křídla zblokován Fuchsem, je tu první rohový kop.
4
Na polovině hřiště se útočným faulem na Cooka provinil Slimani a v útočení tak pokračují domácí.
3
To vypadalo nebezpečně. Danielsovi se povedlo odcentrovat z levé strany pokutového území a na jeho prudký míč jen těsně nedosáhl nabíhající Smith.
2
Bournemouth zatím drží míč a nepouští úřadujícího mistra do hry.
1
Utkání právě začalo, výkop měli domácí hrající v typické červenočerné kombinaci. Hosté také klasicky v modrém.
1
Hráči si již podali ruce, zápas začne za pár chvil.

AFC Bournemouth: Boruc – Francis, S. Cook, Aké, Daniels – Arter, Wilshere – A. Smith, J. King, Pugh – Afobe.
Náhradníci: Federici – Mings, B. Smith, Fraser, Gosling, Ibe, C. Wilson.

Leicester City: Zieler – L. Hernández, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez, A. King, Amartey, Albrighton – Slimani, Vardy.
Náhradníci: Hamer – Chilwell, N. Mendy, Gray, A. Musa, Okazaki, Ulloa.

Rozhodčí: Paul Tierney – A. Garrat, S. Ledger.
LEICESTER CITY
Po krutém výprasku 0:5 na hřišti Porta, v utkání zákl. skupiny Ligy mistrů, připravil obhájce titulu parádní zážitek, kterých bylo minulou sezónu k vidění nespočet. Na King Power Stadium totiž o víkendu dorazil Manchester City, jeden z kandidátů na titul a v ligovém šlágru byl jasným favoritem. Lišky ale začaly parádně, Jamie Vardy a Andy King zařídili hned po pěti minutách vedení 2:0, které Vardy ještě navýšil ve 20. minutě! Když tentýž hráč dovršil hattrick v 78. minutě, zdálo se, že je po zápase. Hosté se "probudili" až v poslední desetiminutovce, kdy Kolarovem a Nolitem snížili na konečných 2:4. V dnešním utkání bude Leicester chtít překročit svůj stín na venkovních hřištích, kde je druhým nejhorším týmem, když ze sedmi pokusů nevyhrál, vybojoval jeden bod a hned šestkrát prohrál.
AFC BOURNEMOUTH
Po vítězstzví na Liverpoolem si svěřenci Eddieho Howea dělali zálusk i na body z Burnley, čímž by ho udrželi v tabulce pod sebou. Nicméně Když zhruba po čtvrt hodině zápasu vedli domácí 2:0, zdálo se být po zápase. Benik Afobe těsně před přestávkou snížil a zase trochu oživil naděje na body, ale ve druhé půli jako první znovu skórovali domácí, když čtvrt hodiny před koncem vrátil dvougólové vedení Boyd. Charlie Deniels pak v nastavení jen zkorigoval na konečných 2:3 z pohledu Bournemouthu. V tabulce se tak Bournemouth neposunul, naopak, na rozdíl bodu se na něho dotáhlo právě Burnley.
Poslední vzájemné ligové zápasy
29.08.2015 • Bournemouth – Leicester 1:1
02.01.2016 • Leicester – Bournemouth 0:0
Vítejte u on-line přenosu utkání šestnáctého kola anglické Premier League, v němž domácí AFC BOURNEMOUTH přivítá LEICESTER CITY. Utkání se odehraje na stadionu Dean Court v Bournemouthu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.