SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Leicester 2:2. Hosté ztratili vedení 2:0

Utkání končí remízou 2:2! Viděli jsme velmi dobrý zápas, který rozhodně diváky nemohl nudit. Dlouho to vypadalo, že si hostující Lišky dojdou pro tři body. V 52. minutě totiž zvýšil na 0:2 Jamie Vardy, ovšem o necelé dvě minuty později vrátil Eagles do hry Yohan Cabaye a v 70. minutě zařídil domácím zasloužený bod Christian Benteke. V závěru zápasu se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem vítězný gól už ani jeden z týmů zaznamenat nedokázal.
90+5
90+4
Danny Drinkwater mohl rozhodnout! Vardyho přihrávku odklidil van Aanholt jen k anglickému reprezentačnímu záložníkovi, který ale ve velké šanci netrefil bránu!
90+4
Máme tu už poslední minutu avizovaného nastavení. Míč drží hráči Leicesteru.
90+3
Z levé strany odcentroval Gray. Balón odvrací hlavou Sakho.
90+2
Nákop Fuchse skončil jen v rukavicích Wayna Hennesseyho.
90+1
Albrightonův roh nic nebezpečného nepřinesl. Domácí budou kopat od brány.
90+1
Prudký centr Albrightona odvrátil před Vardym Kelly. Roh tentokrát pro Leicester. Rozhodčí Dean nastaví čtyři minuty.
90
Hosté přestáli rohový kop soupeře. Vzápětí ale budou čelit dalšímu, jen z druhé strany.
88
Dlouhý aut Fuchse tentokrát domácím problémy nenadělal. Obraně přišel vypomoci Benteke, jenž míč odhlavičkoval.
88
Ten zahrával Fuchs, ale Hennessey jeho centr vyboxoval.
87
Demarai Gray ukázal svou rychlost a vybojoval pro hosty rohový kop.
86
Albrighton si několikrát vyměnil míč s Drinkwaterem, ale obrana Crystal Palace nakonec jejich spolupráci přerušila.
84
Dlouhý nákop hledal Mamadoua Sakha, který se vysunul na hrot útoku. Francouzský stoper vracel míč před bránu, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
84
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází James McArthur.
83
Wilfried Zaha donutil hosty k faulu a Orli tak zůstávají u míče.
82
Už snad počtvrté se dnes domácí dožadují penalty za ruku! I počínání Dannyho Simpsona bylo dle sudího v pořádku.
81
Vypadá to, že domácí touží po třech bodech. Fotbalisté londýnského klubu se nastěhovali na útočnou polovinu a Leicester se jen brání.
79
Za obranou Leicesteru zůstal zapomenutý Andros Townsend, ale na centrovaný míč hlavou nedosáhl. Ten tak dolétl až do rukavic Schmeichela.
77
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Yohan Benalouane, přichází Ben Chilwell.
76
Benteke přenechal efektní patičkou míč Townsendovi, po jehož přihrávce mohl střílet Cabaye. Do jeho rány ale skočil Ndidi.
75
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Riyad Mahrez, přichází Demarai Gray.
74
Tenhle zápas rozhodně nenudí. V šestnáctce si našel odražený míč Leonardo Ulloa a moc nescházelo, aby ho poslal k tyči domácí brány.
72
Christian Benteke měl další velkou příležitost! V pokutovém území obešel Benalouana, ale Schmeichela tentokrát nepropálil. Dánský gólman svůj tým podržel.
70
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Levačka Androse Townsenda poslala na zadní tyč krásný centr, na který se brankář Schmeichel nedostal a CHRISTIAN BENTEKE hlavou zblízka pohodlně uklidil míč do sítě – 2:2.
68
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Patrick van Aanholt.
68
Domácí se řítili do přečíslení 3 na 2. Benteke ale nedokázal přihrát Zahovi ani Puncheonovi!
67
Hráči Leicesteru už otupili nápor, který si Eagles vytvořili po kontaktním zásahu. Fuchs bude opět vhazovat.
65
Christian Fuchs hodil do šestnáctky další dlouhý aut a moc nescházelo, aby si dal Joel Ward vlastní gól. Balón tečoval těsně nad břevno!
65
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Andy King, přichází Danny Drinkwater.
63
Žlutou za faul na Townsenda vyfasoval hostující Andy King.
61
Townsend zahrával rohový kop nakrátko. Z následné akce domácí nic nevytěžili.
59
Domácí jsou v tlaku a obrana Leicesteru jejich výpady odvrací jen s vypětím všech sil.
56
Domácí gól nabudil a hned se nadechli k dalšímu náporu. Wilfried Zaha předvedl na levém křídle zajímavý pronik a získal pro svůj tým další roh. Hosté ale odvracejí míč do bezpečí.
54
Domácí se ale rychle vracejí do hry o body! Přihrávku Wilfrieda Zahy srazila hostující obrana jen k YOHANOVI CABAYEMU, který z prostoru penaltového puntíku s přehledem překonal Schmeichela – 1:2.
52
Leicester právě vstřelil branku!
Robert Huth odhlavičkoval centr z rohového kopu, který zahrával Cabaye a založil tím protiútok, ze kterého Lišky vytěžily druhý gól! Riyad Mahrez poslal míč do běhu JAMIEMU VARDYMU, který si v šestnáctce pohrál s někdejším klubovým spoluhráčem Schluppem a střelou na zadní tyč překonal Hennesseyho. Ten si na míč sice sáhl, ale zabránit v cestě do sítě mu nedokázal.
52
Zaha trefil do ruky bránícího Albrightona. Ani tohle ale penalta nebude, hostující hráč měl paži u těla.
51
Hra je teď taková neurovnaná. Sudí pustil několik hraničních zákroků ve středu hřiště.
49
Nyní byl faulován Leonardo Ulloa. Hosté tedy nadále u balónu.
48
Hosté začali druhou půli poměrně aktivně. Riyad Mahrez vypálil levačkou vedle vzdálenější tyče.
48
Vardy byl na půlce faulován Milivojevićem.
47
Fuchsovi se nepovedl centr. Míč skončil až za bránou Crystal Palace.
46
Ani jeden z manažerů zatím nesáhl k žádnému střídání. Druhý poločas rozehrál Leicester.
46
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 64 % 36 %
Střely na bránu – 1:1
Střely mimo – 4:0
Rohové kopy – 5:1
Po prvním poločase prohrávají fotbalisté Crystal Palace s Leicesterem 0:1. Hosté soupeři udělili lekci z produktivity, když udeřili z prakticky jediné kloudné akce, ke které se v úvodním dějství dostali. V 6. minutě hodil do šestnáctky dlouhý aut obránce Fuchs a Robert Huth otevřel přesnou hlavičkou skóre. Eagles pak měli mnohem více ze hry, ale v rozhodujících chvílích jim scházelo štěstí, či větší kvalita ve finální fázi.
45+1
45+1
Rozhodčí Dean nastaví první poločas o jednu minutu.
45
Mahrez fauloval na útočné polovině Zahu. Domácí zakládají jednu z posledních akcí první půle.
44
Riyad Mahrez si naváděl míč na střed hřiště. Přesila bránících hráčů ho však nepustila ke střele.
43
Joel Ward hodil do šestnáctky soupeře dlouhý aut. Defenziva Leicesteru si poradila.
42
Fuchs malou domů docela prohnal Kaspera Schmeichela. Ten musel pospíchat, aby byl u míče dříve než protihráč.
41
Právě Townsend zahrával rohový kop. Hosté se opět ubránili.
40
Z pravé strany se hnal na hostující bránu Townsend, ale do jeho střely obětavě skočil Robert Huth. Německý stoper hraje vynikající první poločas.
40
Domácí jsou sice aktivnější, ale do obrany Leicesteru buší zatím marně.
37
Dobře to udělal Andros Townsend, který se na pravém křídle uvolnil a poslal před bránu nebezpečný centr. Benteke ani Zaha se však nedostali k zakončení.
36
Odražený balón napálil Luka Milivojević. Střela mu však nesedla a skončila hodně mimo.
35
Jamie Vardy se snažil hlavou sklepnout míč na Ullou. Jeho parťák z útoku byl ale obsazen Kellym.
34
První žlutou kartu zápasu dostává hostující Danny Simpson. Vyfasoval ji za zákrok na Zahu.
33
Nyní se odrazil míč do zámezí od Sakha. Rozhodčí tedy nařizuje odkop od brány Foxes.
32
Rozehrával jej Cabaye. Hosté se ubránili za cenu dalšího rohu, který se bude rozehrávat z druhé strany.
32
Zahova kolmice hledala Bentekeho. Ten byl dobře obsazen, ale domácí přesto získali alespoň rohový kop.
30
Centr Townsenda zablokoval Albrighton. Domácí reklamují jeho ruku, ale Mike Dean ukazuje, že o penaltě rozhodně přemýšlet nebude.
29
Rozhodčí Dean hostům odpustil hraniční zákrok na Wilfrieda Zahu u půlící čáry. Hra pokračuje.
27
Před domácí bránou si naskakoval na centrovaný míč Andy King. Při výskoku však fauloval bránícího Sakha.
25
Po spolupráci Zahy a Townsenda pálil zpoza šestnáctky Puncheon. Rána domácího kapitána neprošla až k bráně soupeře.
22
Fotbalisté Crystal Palace nadále útočí a jako správný ostrovní tým posílají do vápna co nejvíce balónů.
21
Velké problémy měl nyní Kasper Schmeichel! Hostující gólman ve vzdušném souboji s Wilfriedem Zahou neudržel míč v rukavicích a domácí tak v šestnáctce rozpoutali velký závar. Pro Leicester to nakonec dobře dopadlo.
19
Domácí se v posledních minutách nadechli k náporu a snaží se o vyrovnání.
17
Obrovská šance domácích! Centr Warda propadl až ke Christianovi Bentekemu, který trefil jen vybíhajícího Schmeichela. Po jeho zákroku se však ještě balón obloučkem snášel na branku a svého brankáře musel na čáře zastoupit Andy King. Domácí reklamují, že si pomohl rukou, ovšem sudí Dean je jiného názoru.
16
Mezi domácí stopery si zabíhal Jamie Vardy. Martin Kelly ho dokázal pohlídat.
15
Rozhodčí Dean viděl útočný faul nabíhajícího Hutha. Balón pošle do hry Hennessey.
15
Hosté zahrávali standardní situaci. Před nabíhajícím Huthem přizvedl míč do zámezí Mamadou Sakho a Leicester má k dispozici první roh.
13
Hráči Crystal Palace poslali do šestnáctky několik nebezpečných centrů. Nejvíc to hořelo po tom posledním, který nasměroval Milivojević na zadní tyč, kde Benteke vracel míč hlavou do ohně. Zakončení Zahy však zblokoval Robert Huth.
12
Na půlícím kruhu byl faulován Milivojević. U míče tedy zůstávají domácí.
11
Na centr z pravé strany si před bránou naskakoval Benteke. Vysoký belgický útočník na míč nedosáhl.
10
Nyní už jsou u balónu domácí, kteří se snaží nějak odpovědět na vedení soupeře.
9
Foxes vstřeleným gólem otupili úvodní nápor soupeře a nyní drží míč na svých kopačkách.
8
Hosté začali utkání velmi dobře. Dali rychlý gól a hráči Crystal Palace mají co dohánět.
6
Hosté se ujímají vedení! Christian Fuchs hodil z autového vhazování míč až před bránu, kde vyskočil nejvýše ROBERT HUTH a svou hlavičku namířil pod břevno Hennesseyho svatyně.
4
Ten rozehrával Yohan Cabaye. Po jeho centru hlavičkoval Christian Benteke, který poslal míč daleko vedle brány.
3
Eagles se nastěhovali k pokutovému území soupeře a vybojovali první rohový kop v dnešním zápase.
1
Úvodní výkop zápasu provedli domácí fotbalisté.
1

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Kelly, M. Sakho, Schlupp – Milivojević, Cabaye – Townsend, Puncheon (C), Zaha – Ch. Benteke.
Náhradníci: Speroni – van Aanholt, Flamini, Campbell, McArthur, Sako, Delaney.

Leicester City: Schmeichel (C) – Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs – Mahrez, Ndidi, A. King, Albrighton – Vardy, Ulloa.
Náhradníci: Zieler – Chilwell, Drinkwater, A. Musa, Amartey, Okazaki, Gray.

Rozhodčí: M. Dean – S. Long, E. Smart.
Crystal Palace (16. místo, 10 – 4 – 17, skóre 42:50, 34 bodů)
Fotbalisté Crystal Palace se nacházejí v podobně dobrém rozpoložení jako Leicester. Také oni vyhráli pět z posledních šesti zápasů a nyní mají šestibodový náskok na sestupové pozice. Naposledy si Eagles zvedli sebevědomí v malém londýnském derby proti Arsenalu, který sestřelili výsledkem 3:0. Proti Leicesteru není vyloučen další pozitivní výsledek, Sam Allardyce nemá, na rozdíl od soupeře, důvod šetřit svou nejsilnější sestavu.

Posledních 5 zápasů Crystal Palace v PL:
WBA – Crystal Palace 0:2
Crystal Palace – Watford 1:0
Chelsea – Crystal Palace 1:2
Southampton – Crystal Palace 3:1
Crystal Palace – Arsenal 3:0
Leicester City (11. místo, 10 – 6 – 15, skóre 39:51, 36 bodů)
Úřadující mistři Premier League se v úvodu roku 2017 neskutečně trápili a dlouho to vypadalo, že budou bojovat o holé přežití. Po odvolání manažera Claudia Ranieriho, na jehož místo se posunul dosavadní asistent Craig Shakespeare, však přišlo velké vzepětí. Lišky vyhrály pět ligových zápasů v řadě a přes Sevillu navíc přešly do čtvrtfinále Ligy mistrů. Svou první prohru v roli kormidelníka týmu Shakespeare zažil až před týdnem, kdy jeho svěřenci padli 2:4 na hřišti Evertonu. Ve středu pak Foxes prohráli 0:1 v utkání čtvrtfinále LM na půdě Atlética Madrid. To je ale stále hratelný výsledek a do se očekávat, že některé opory dostanou v sobotu volno, aby byly připraveny na úterní odvetu.

Posledních 5 zápasů Leicesteru v PL:
Leicester – Hull 3:1
West Ham – Leicester 2:3
Leicester – Stoke 2:0
Leicester – Sunderland 2:0
Everton – Leicester 4:2
Pěkné sobotní odpoledne všem příznivcům dobrého fotbalu! V rámci 33. kola anglické Premier League se utkají také Crystal Palace a Leicester. Oba týmy se ještě nedávno nacházely nebezpečně blízko pásmu sestupu, ovšem z posledních šesti zápasů vyhrály shodně pět a udělaly tedy velký krok k záchraně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.