SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Sunderland 0:4

Crystal Palace v důležitém souboji o záchranu podlehl na domácím hřišti Sunderlandu a ani v devatenácté sezóně ho nedokázal porazit během jednoho ročníku v obou zápasech. Eagles ustřihl křídla v závěru prvního poločasu dvěma góly Jermaine Defoeu, jehož zásluhou Black Cats zvítězili snadno 4:0 a získali tři body. Všechny čtyři góly padly během prvního poločasu a poslední dva v nastaveném čase! Kromě Defoea se prosadili Lamine Koné a Didier N'Dong. Konečný výsledek: Crystal Palace 0 Sunderland 4.
90+4
90+2
Osobně jsem tedy čekal minimálně pět minut, jenže vhledem ke skóre zápas není potřeba natahovat. Troufám si ovšem říci, že kdyby byl stav vyrovnanější, nastavovalo by se více.
90+1
Nad rámec utkání byly nastaveny 4 minuty.
90
Ve druhém poločase marně čekáme na gól a za pár sekund vyprší poslední devadesátá minuta. Určitě nás ale čeká ještě několik minut hry na vrh kvůli častému přerušování.
89
Jak dokáže být fotbal rozmanitý. V prvním poločase se hrál pohledný ofenzivní fotbal a Sunderland během něho vstřelil čtyři góly, zatímco po přestávce začalo přibývat ostrých faulů a dva hráči Sunderlandu to odnesli zraněním.
88
Sám zakončující Jason Puncheon vzápětí rozehrál rohový kop, jeho následný centr ale žádné nebezpečí nepřinesl.
87
Jason Puncheon se ocitl v dobré příležitosti, jenže jeho následná střela byla sražena na rohový kop.
85
Darren Gibson, další bývalý hráč Evertonu, vypálil ze střední vzdálenosti a jeho střela nebyla vůbec špatná, míč po ní ale nakonec zamířil vedle levé tyče!
84
Jason Puncheon dostal žlutou kartu za ostrý faul a frustrace domácích fotbalistů Crystal Palace vrcholí.
83
Christian Benteke je bezesporu skvělým útočníkem, dnes se mu to ale zatím nedaří potvrdit. Útočník Crystal Palace po přestávce zahodil dvě obrovské šance!
82
Christian Benteke v další gólové příležitosti! Wilfried Zaha našel v pokutovém území krásnou přihrávkou bývalého útočníka Liverpoolu, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle levé tyče!
81
Crystal Palace během prvního poločasu předváděl poměrně dobrý výkon a dominoval středu hřiště, jenže po obrovském zkratu těsně před přestávkou se marně snaží dostat do hry.
80
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a ani Loïc Rémy zatím hru Crystalu Palace příliš neoživil.
79
Steven Pienaar přišel na hrací plochu, tedy další bývalý hráč Evertonu, který Sunderland "vykoupil".
78
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Steven Pienaar.
74
Právě bývalý záložník Manchesteru United po nepřesné střele zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován. Nad rámec dnešního utkání se určitě bude nastavovat několik minut
73
Adnan Januzaj v dnešním zápase zaznamenal dvě asistence a mohl svůj fantastický výkon okořenit gólem, jeho následná střela z hranice šestnáctky ale zamířila těsně vedle pravé tyče!
71
Lamine Koné předvedl ostrý zákrok, za který byl v uvozovkách odměněn žlutou kartou.
70
Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a uvidíme, zda se některému z týmů ještě podaří vstřelit gól. Sunderlandu vypadli ze sestavy zranění Jack Rodwell a John O'Shea, tedy dva hráči hodně potřební směrem dozadu, zatímco Crystal Palace se marně snaží prosadit i přes změny v sestavě.
69
Fotbalisté Sunderlandu za čtyřbrankového vedení samozřejmě nikam nespěchají a kontrolují míč na svých kopačkách. Crystal Palace zatím bezúspěšně napadá.
68
Velice rád bych Vám popsal nějakou velkou šanci, jenže tempo po přestávce opravdu hodně opadlo.
66
Joel Ward se provinil proti pravidlům a dostal od rozhodčího Andreho Marrinera žlutou kartu.
66
Christian Benteke se dostal před bránou k odraženému míči a ocitl se v obrovské šanci, jenže místo napnutí sítě přišla nepřesná střela, která zamířila vysoko nad!
65
Jason Puncheon se postavil k rozehrání rohového kopu, jeho centr ovšem žádné nebezpečí nepřinesl.
63
Hra je po přestávce nepříjemně kouskována střídáními a zraněními a žádný z týmů si není schopen vytvořit tlak. Atraktivita utkání ve druhém poločase hodně klesla.
62
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Loïc Rémy.
60
James McArthur dokázal dobře odcentrovat z křídla, jenže hráči Sudnerlandu jeho následný pas odvrátili.
58
Sunderland prožil fantastický první poločas, jenže nyní se mu začíná hra rozpadat. Hosté museli podruhé během pár minut sáhnout k vynucenému střídání kvůli zranění.
57
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází John O'Shea, přichází Joleon Lescott.
56
John O'Shea zůstal ležet na hrací ploše po ostrém střetu a vypadá to, že hosté budou muset znovu střídat!
54
Hra začíná být hodně kouskována a na hrací ploše je vidět jeden ostrý faul za druhým.
52
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Jack Rodwell, přichází Darron Gibson.
51
Jack Rodwell zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován. Sunderland už připravuje střídání.
49
Sebastian Larsson se snažil zrychlit hru kolmou přihrávku za obranu, jeho následný pas byl ale nepřesný.
47
Crystal Palace o přestávce sáhl ke střídání. Místo Damiena Delaneyho nastoupil na hrací plochu Andros Townsend.
46
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Damien Delaney, přichází Andros Townsend.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Crystal Palace prožil katastrofální závěr prvního poločasu, během kterého se dvakrát prosadil Jermain Defoe a navázal na úvodní branky Lamineho Koného a Didiera N'Donga. Sunderland bude do druhého poločasu důležitého souboje o záchranu vstupovat s čtyřbrankovým vedením! Skóre po prvním poločase: Crystal Palace 0 Sunderland 4.
45+3
45+3
Sunderland právě vstřelil branku!
JERMAIN DEFOE předvedl tentokrát na opačné straně šestnáctky, tedy té pravé, nádhernou otočku a levačkou pod tlakem zamířil po zemi přesně k bližší pravé tyči. Sunderland vede v Londýně 4:0! Asistence: Adnan Januzaj.
45+2
Hra Crystalu Palace se rozpadá jako domeček z karet. Sunderland vede v Selhurst Parku už 3:0!
45+1
JERMAIN DEFOE si naběhl na levé straně šestnáctky na přihrávku Adnana Januzaje a přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Eagles jsou na kolenou a prohrávají před svými fanoušky 0:3! Asistence: Adnan Januzaj.
45
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
44
Sunderland udeřil v závěru prvního poločasu znovu a Crystal Palace působí hodně otřeseným dojmem.
43
Joe Ledley předvedl ve středu hřiště katastrofální zpracování a DIDIER N'DONG po jeho namazaní míe z 25 metrů napřáhl k nádherné táhlé střele, která zamířila ke vzdálenější pravé tyči a nakonec se od ní těsně nad zemí odrazila do sítě. Další nádherný gól, po kterém Sunderland vede v důležitém souboji o záchranu na hřišti Crystal Palace už 2:0!
43
Zatím to na rozdíl od prvního zápasu není nikterak gólová hitparáda, na obou týmech je ale vidět nasazení.
42
Crystal Palace mohl po dvou odvrácených centrech vyrazit do rychlého protiútoku, který měl jepičí život.
41
Oviedo vzápětí vracel míč před bránu centrem z levého křídla, jenže ani jeho pas žádné nebezpečí nepřinesl.
40
Scott Dann se dopustil faulu, po kterém Sebastian Larsson zahrával standardní situaci, jeho následný centr ale na hranici šestnáctky odvrátil hlavou Christian Benteke.
39
Fotbalisté domácího celku se unáhlují k dlouhým centrům do šestnáctky, jenže hosté je bez problému odvrací.
38
Crystal Palace si během necelých 38 minut vytvořil jednu obrovskou šanci, jinak toho ale směrem vpřed příliš mnoho nepředvedl. Domácí hráči měli k dispozici několik rohových kopů, které se jim nedaří dobře rozehrát a dostat se po nich do šance.
37
James McArthur dobře odcentroval z pravé strany a na vzdálenější levé tyči hledal Christiana Bentekeho, bývalý útočník Liverpoolu byl ale opět dobře pokryt.
36
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a dobře bránící Sunderland stále drží těsné jednobrankové vedení.
35
Jermain Defoe se po centru z pravé strany na přední tyči do zakončení nedostal a Wayne Hennessey ukryl míč v náručí.
34
Eagles se po krátké prodlevě konečně dostali k rozehrání rohového kopu, následný centr ale nic nepřinesl.
33
Wilfried Zaha byl potrestán žlutou kartou poté, co před rozehráním rohového kopu udeřil loktem jednoho z hráčů Sunderlandu. To byl hodně okatý faul a správně potrestaný.
32
Scott Dann krásně odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější tyči se snažil dostat k hlavičce Christian Benteke, jeden z hráčů Sunderlandu ale míč těsně před ním odvrátil na rohový kop.
31
Joe Ledley sice na levém křídle nepředvedl zrovna ideální zpracování, těsně před půlící čárou byl ale faulován Adnanem Januzajem, který dostal žlutou kartu.
30
Jermain Defoe si krásně naběhl za obranu na dlouhý diagonální pas z pravého křídla a dobře míč ze vzduchu zalepil, pomezní rozhodčí ovšem vzápětí odmával ofsajd.
29
Sunderland se po vstřelení úvodního gólu hodně zatáhl a snaží se především dobře bránit, což se mu daří.
28
Oviedo odvedl v obraně dobrou práci, když na levé straně hřiště vybojoval míč v hlavičkovém souboji a Jack Rodwell si pomohl zpětnou přihrávkou na Vita Mannoneho.
27
Yohan Cabaye hned v úvodu zápasu podstoupil tvrdý osobní souboj se Sebastianem Larssonem a není schopen v zápase pokračovat. Bývalý hráč Newcastlu zamířil rovnou do kabin.
26
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Joe Ledley.
25
Christian Benteke napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé přízemní střele, Vito Mannone byl ale u pravé tyče včas a bez problému míč sebral ze země.
24
Crystal Palace připravuje první střídání, jeden z domácích hráčů zřejmě není schopen pokračovat ve hře kvůli zranění.
23
Crystal Palace mohl rychle odpovědět, vedení Sunderlandu nicméně nadále trvá. Úvodní gól vstřelit Lamine Koné.
22
Patrick van Aanholt po odvráceném centru Yahana Cabaye ze standardní situace na levé straně hřiště uvolnil kolmou přihrávkou Damiena Delaneyho, který dokázal na brankové čáře fantasticky odcentroval, a James Tomkins se na vzdálenější pravé tyči ocitl v obrovské šanci, jeho následná hlavička z metru minula pravý horní roh brány!
21
Sebastian Larsson podruhé v zápase fauloval unikajícího Wilfrieda Zahu a už má jednu žlutou kartu, Andre Marriner si ale vystačil s domluvou. Z hlediště se ozval pískot.
20
Yohan Cabaye rozehrál na levé straně hřiště další rohový kop, po kterém se snažil na hranici malého pokutového území prosadit Wilfried Zaha a skončil na trávníku, penalta se ovšem proti Sunderlandu nepískala.
19
Fotbalisté Crystalu Palace jsou mnohem častěji u míče a nyní budou mít šanci udeřit z rohového kopu.
18
Patrick van Aanholt se snažil prosadit na levém křídle, jenže si míč příliš předkopl a následoval odkop od brány.
17
Joel Ward na pravém křídle krásně odcentroval a na vzdálenější levé tyči míč nebezpečně propadl, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení dostat nedokázal.
16
James Tomkins rozehrál standardní situaci a dlouhým pasem do šestnáctky hledal Christiana Bentekeho, bývalý útočník Liverpoolu byl ale skvěle pokryt.
15
Wilfried Zaha si na půlící čáře dobře pokryl míč tělem a zezadu byl faulován Oviedem, který se hodně rozčiloval, rozhodnutí rozhodčího ale zůstalo samozřejmě neměnné.
14
Crystal Palace chtěl zrychlit hru kolmou přihrávkou za obranu, jenže zamířila pouze na kopačku jednoho z hostujících obránců Sunderlandu, který mohl v klidu rozehrát.
13
Sunderland prožívá fantastický vstup do zápasu a hájí své jednobrankové vedení. Hosté přenechávají iniciativu Crystalu Palace, který není schopen vymyslet něco kloudného.
12
Crystal Palace během úvodních jedenácti minut zahrával dva rohové kopy, ani po jednom ale bránu hostů neohrozil.
11
Eagles rozehráli rohový kop a do šestnáctky mířil dobrý centr, Sunderland ho ale bez větších potíží odvrátil.
10
Fotbalisté Crystalu Palace se snažili bleskově odpovědět a na pravém křídle vybojovali rohový kop.
9
LAMINE KONÉ se na vzdálenější levé tyči po krásné centru Sebastiana Larssona ze standardní situace dostal k hlavičce, kterou Wayne Hennessey nedokázal udržet v rukavicích a Lamine Koné po jeho obrovské chybě zamířil pravačkou přízemní střelou ke vzdálenější pravé tyči! Fantastické boční nůžky, po kterých Sunderland vede v Sulhurst Parku 1:0!
8
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a jednomu z hráčů Sunderlandu byl navíc odpískán faul.
7
Standardní situace domácích fotbalistů byla odvrácena a Jermain Defoe se na pravé straně šestnáctky dokázal na opačné straně hřiště prosadit v souboji s Joelem Wardem, jeho následnou střelu ale skvěle vyrazil Wayne Hennessey na rohový kop!
6
Sebastian Larsson sestřelil ve středu hřiště u postranní čáry Wilfrieda Zahu a dostal žlutou kartu.
5
Wilfried Zaha vybojoval míč a po pravém křídle se vydal směrem kupředu, jeho postup byl ale rychle zastaven faulem.
4
Yohan Cabaye na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a pěkným centrem našel uprostřed šestnáctky Christiana Bentekeho, následná hlavička ale bránu Sunderlandu neohrozila. Vito Mannone mohl zůstat v klidu.
3
Patrick van Aanholt působil v dresu Sunderlandu ještě na začátku letošního roku a dnes ho čeká výjimečný zápas.
2
Patrick van Aanholt se rozeběhl po levém křídle, na prudkou přihrávku svého spoluhráče ovšem nedosáhl.
1
Andre Marriner dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Crystalu Palace.
1
Fotbalisté obou týmů jsou připraveni na hrací ploše a utkání mezi Crystalem Palace a Sunderlandem může začít. První vzájemný letošní duel vyhráli Eagles.
Celý svět bojuje různými prostředky proti rakovině a ani Barclays Premier League není výjimkou. Kromě této záležitosti je ale potřeba ještě zmínit jeden fakt. Crystal Palace během jedné sezóny Sunderland nikdy neporazil v obou zápasech, a to se oba týmy v nejvyšší anglické soutěži potkaly již v osmnácti ročnících.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Dann (C), Delaney, Tomkins, van Aanholt – Zaha, McArthur, Cabaye, Puncheon – Ch. Benteke.
Náhradníci: Speroni – M. Sakho, Fryers, Ledley, Flamini, Townsend, Rémy.

Sunderland AFC: Mannone – Denayer, O'Shea (C), L. Koné – Jones, N'Dong, Rodwell, Seb. Larsson, Oviedo – Januzaj – Defoe.
Náhradníci: Mika – Manquillo, Lescott, D. Gibson, Pienaar, Khazri, Borini.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: S. Ledger, S. Massey-Ellis. Čtvrtý rozhodčí: J. Linington.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

24.09.16 Sunderland – Crystal Palace 2:3
Sunderland:

David Moyes vloni v létě podepsal po ukončení angažmá ve španělském Realu Sociedad čtyřletou smlouvu se Sunderlandem. Moyesovi se proti Crystal Palace daří, když proti němu v roli manažera dovedl svůj tým v posledních osmi zápasech hned k sedmi výhrám. Sunderland měl proti Crystal Palace stoprocentní bilanci, na začátku letošní sezóny Barclays Premier League mu ale doma podlehl těsně 3:2.
Crystal Palace:

Dvaašedesátiletý Sam Allardyce vydržel na lavičce anglické reprezentace pouze jeden zápas a v prosinci se stal manažerem Crystal Palace, který uprostřed týdne dovedl k první výhře nad Bournemouthem a ukončil jeho sérii osmi zápasů Barclays Premier League bez vítězství. Eagles v letošní sezóně bojují o záchranu a v sobotu je čeká proti Sunderlandu zápas o "šest" bodů.
Manažer Crystalu Palace Sam Allardyce má před sebou výjimečný zápas, v sobotu odpoledne totiž bude čelit se svými svěřenci v rámci 24. kola anglické Barclays Premier League bývalému týmu. Allardyce opustil Sunderland loni v létě, aby se krátce na to stal manažerem anglické reprezentace. Dokáže uspět?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.