Everton v gólově bohatém utkání přestřílel Leicester City v poměru 4:2 a díky zisku tří bodů se přiblížil pátému místu, zaručujícímu účast v Evropské lize. Naopak Leicester nedokázal navázat na svou úspěšnou formu a jeho série pěti vítězství je tedy u konce.
90+3
90+2
Lišky se ani v nastaveném čase nevzdávají, přestože už asi tuší, že z Goodison Parku si žádné body neodvezou.
90
Nad rámec řádné hrací doby jsou nastaveny tři minuty.
88
Kdyby Huth tuto šanci proměnil, bylo by v závěru klání zaděláno na pořádné drama! Hráč Leicesteru City si totiž uvnitř vápna naskočil na lahodný centr z pravé strany a vyslal míč přímo na bránu. Vynikajícím zákrokem se ovšem blýskl Robles, který ráně Hutha vystavil exkluzivní stopku a sklidil potlesk publika.
86
Domácí pokročili k pokutovému území a zpoza jeho hranice se Barkley prezentoval nevýraznou přízemní střelou. Ta byla pro Schmeichela spíše jen takovým pozdravem.
85
Everton už několik minut má balon výhradně ve své moci a soupeři ho vůbec nepůjčuje.
83
Domácí byli nakonec vytlačeni až na své území a jejich akce tak bude muset začít nanovo.
82
Jagielka dlouhatánským pasem našel Barkleyho, který společně se svými spoluhráči operuje na pravé straně.
81
Do konce řádné hrací doby zbývá závěrečná desetiminutovka. Everton směřuje za ziskem tří bodů.
79
Defenziva Evertonu čelila rohovému kopu a centr z něj precizně ubránila.
78
Leicester City vystřídal naposledy: Marc Albrighton přenechal své místo Leonardu Ulloaovi.
77
Musa se za pomocí dloubáčku snažil uvolnit svého spoluhráče, jeho vzdušná přihrávka se však s úspěchem nesetkala.
74
Hosté získali míč a Mahrez se téměř až u koncové čáry pokoušel obejít Bainese, ten si však před něj položil tělo a důsledkem toho byl faulován.
73
Střídání v týmu Everton FC: dohráno má Morgan Schneiderlin a svůj fotbalový um přišel předvést Gareth Barry.
72
Rychlá předávka míče mezi Barkleym a Lukaku skončila neúspěchem. Přitom to vypadalo tak slibně.
71
Fotbalisté domácího celku předvádějí kombinační souhru na svém území a zřejmě se pokusí rozvinout nějakou kloudnou akci.
69
Roblese právě zaměstnala nepříliš prudká hlavička Slimaniho. Gólman Evertonu si na ní pochutnal.
68
Obránce Pennington dobře vyběhl proti nakopnutému balonu a těsně před dotírajícím útočníkem ho uklidil do zámezí. Vhazování provede Leicester City.
66
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí usilovné bitvy o balon. Ten v posledních minutách poměrně často mění svého majitele.
64
Andy King (Leicester City) nešetrným skluzem dohrál Gueyeho a jeho trestem se stala žlutá karta.
61
Další výměna v týmu Leicester City: hrací plochu opustil také Jamie Vardy a na jeho místo nastoupil Ahmed Musa.
61
Leicester City reaguje na inkasovaný gól střídáním: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Riyad Mahrez.
57
Everton právě vstřelil branku!
Domácí tým odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou tref! Mirallas z rohového čtvrtkruhu odeslal balon do vápna, k odraženému míči se dostal ROMELU LUKAKU a po jeho prudké ráně Schmeichel kapituloval počtvrté.
56
Domácí to tedy zkusili prostřednictvím dlouhého nákopu. Jagielka hledal zřejmě Mirallase, ale toho si obránci pohlídali.
54
Slimani se dopustil útočného faulu. Hráči Evertonu se pak pokusili překročit půlící čáru, nicméně střed hřiště pečlivě střeží záložní řada Leicesteru.
51
Hra pokračovala rohovým kopem Leicesteru. Grayův centr přistál uvnitř pokutového území a tam si celou situaci pohlídala pozorná obrana domácího týmu.
50
Vardy roztáhl hru na levou stranu a Slimani se pokusil odcentrovat balon před bránu. V tom mu však skluzem zabránil některý z obránců.
49
Everton se díky tomu usadil na útočné polovině a ke střele zpoza vápna pak napřáhl Mirallas, který mířil přesně do míst, v nichž se vyskytoval strážce hostující brány.
47
Domácí kombinovali u pravého rohu vápna, a když už se zdálo , že jsou v bezvýchodné situaci, Lukaku elegantní patou uvolnil některého ze svých spoluhráčů.
46
Hlavní aktéři se vracejí na hřiště. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas zápasu mezi Evertonem a Leicesterem City, v němž padlo pět branek, naplnil přání i toho nejnáročnějšího fotbalového labužníka. Gólové hody už v první minutě odstartoval Davies, ale hosté vzápětí Slimanim vyrovnali a pak po trefě Albrightona dokonce dokonali obrat. To běžela teprve desátá minuta! Everton se ovšem nenechal zahanbit. Lukaku vyrovnal a liverpoolský klub v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky poslal znovu do vedení Jagielka. Diváci, kteří sledují teto zápas, se tak ve druhé půli rozhodně mají na co těšit!
45+3
45+2
Leicester City v samém závěru poločasu ještě stihl rozehrát rohový kop. Centrovaný balon ale paseku nenadělal.
45+1
Čas určený pro první dějství už vypršel. Nad jeho rámec Robert Madley nastavil tři minuty.
45
Leighton Baines (Everton FC) si za podražení Kinga prohlédl žlutě zbarvený kartonek.
43
Leicester se s nepříznivým stavem za žádnou cenu nehodlá spokojit a vytrvale teď zaměstnává defenzivu domácí ekipy, ta je odolná.
41
Everton na konci úvodní půle vede 3:2! Mirallas svým pasem z rohového čtvrtkruhu posadil balon na hlavu PHILA JAGIELKY a jeho střela zapadla přesně k pravé brankové konstrukci.
40
Barkley dostal nabídku do levé části pokutového území, ale se svou šancí nenaložil vůbec dobře. Everton bude alespoň kopat roh.
37
Romelu Lukaku si zprava nakráčel až před hranici pokutového území a odtud vypustil velice nepřesnou ránu, ta Schmeichela vůbec nemohla ohrozit.
36
Ofenzivní tažení Leicesteru skončilo rohovým kopem, který domácí celek bez potíží ubránil.
35
Přihrávka, která mířila do šestnáctky, nenašla správného adresáta. Zaútočit tak mohou hosté.
34
V blízkosti pravého okraje vápna byl skluzem atakován Holgate. Everton bude zahrávat přímý volný kop.
33
U míče zůstává Everton. Domácí celek v tuto chvíli usilovně hledá skuliny v obraně Leicesteru City.
31
Baines rozběhl Lukaku a ten se pokusil vniknout přímo do pokutového území. Proti několikanásobné přesile ale neměl sebemenší naději na úspěch.
29
Robert Huth (Leicester City) a Marc Albrighton (Leicester City) se zaklesli do sebe a něco si mezi sebou vyříkavali. Oba kohouty od sebe musel oddělit až sudí Madley, který vzápětí neváhal udělit tresty v podobě žlutých karet.
29
26
Baines si vyšlápl na Albrightona a po jeho nedovoleném zákroku rozhodčí Madley přisoudil balon fotbalistům Leicesteru.
23
Od úvodního hvizdu uplynulo pouze třiadvacet minut a Goodison Park už počtvrté uviděl míč v síti! ROMELU LUKAKU si naběhl dopředbrankového prostoru, na hlavu si nechal dosednout Barkleyův kvalitní centr z pravé strany a k obrovskému nadšení domácího publika vyrovnal na 2:2.
21
Lukaku chtěl průnikovou přihrávkou vysunout Barkleya, ale ten se přes svého strážce k balonu nedostal. Hra bude navázána odkopem hostujícího brankáře.
18
Útočná akce Evertonu. Baines se rozběhl po levém křídle a vyslal centr, který prolétl vysoko nad hlavama všech hráčů.
16
Po jednom z ostřejších soubojů se na zemi ocitl Gray a původně to s ním nevypadalo vůbec dobře. Záložník Leicesteru se pak ale postavil na nohy a pokračuje ve hře.
14
Na druhé straně si před hranicí šestnáctky připravil palebnou pozici Amartey, ale na gólmana Roblese si nepřišel.
12
Everton vybojoval rohový kop. Mirallas poslal balon rovnou do pokutového území a tam nejvýše vyskočil některý z obránců.
10
Leicester právě vstřelil branku!
K exekuci standardní situace se u levého okraje pokutového území postavil MARC ALBRIGHTON a brankáře domácího celku překvapil přímou střelou, která k udivení všech skončila až za jeho zády. Leicester tak v gólově bohatém úvodu otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch.
9
Hra se otočila a Pennington zastavil útočný výpad hostů jen za cenu nedovoleného zákroku.
7
Everton nyní převzal iniciativu a kombinuje na útočné polovině.
4
Radost domácích fotbalistů z brzkého gólu neměla dlouhého trvání. Leicester totiž založil akci, kterou táhl Gray. Ten přihrávkou do pravé části pokutového území oslovil ISLAMA SLIMANIHO a jeho rána zaplula mezi roztažené nohy gólmana.
1
Někteří diváci se ještě ani nestačili usadit na svá místa a už se mohou radovat z gólu! Vynikající práci odvedl Mirallas, který prošel hostující obranou jako nůž máslem, a přestože na hranici vápna upadl, akce Evertonu pokračovala. K odraženému míči se totiž dostal TOM DAVIES a prudkou ranou k bližší tyči nedal Schmeichelovi šanci.
1
Robert Madley společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry zápasu na hrací plochu.

Everton FC: Robles – Pennington, Jagielka (C), Holgate, Baines – Gueye, Schneiderlin, Davies – Mirallas, R. Lukaku, Barkley.
Náhradníci: Stekelenburg – Barry, E. Valencia, Calvert-Lewin, Lookman, Kenny, A. Williams.

Leicester City: Schmeichel (C) – Amartey, Benalouane, Huth, Chilwell – Gray, A. King, Drinkwater, Albrighton – Slimani, Vardy.
Náhradníci: Zieler – A. Musa, Kapustka, Simpson, Ulloa, Mahrez, Wasilewski.

Leicester City

Loňský překvapivý vítěz Premier League se v letošní sezoně velice trápil, když patřil mezi nejhorší týmy anglické nejvyšší soutěže. Reálnou hrozbu sestupu však Leicester odvrátil pětizápasovou šňůrou vítězství, díky které v tabulce poskočil až na jedenáctou pozici. Pokud Lišky dokáží navázat na svou formu, měl by je čekat klidný závěr sezony.
Everton FC

Sedmý Everton se nevzdává naděje na postup do Evropské ligy. Na pátou pozici, která vstupenku do druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže zajišťuje, ztrácí tři body. Do karet mu ovšem vůbec nenahrává fakt, že oproti svým úhlavním rivalům odehrál o dvě utkání více a o to větší úsilí musí v závěru sezony vyvinout.
Všem fanynkám a fanouškům anglického fotbalu přeji příjemné nedělní odpoledne. Premier League má na programu 32. kolo a jeho rámci budeme sledovat souboj mezi Evertonem a Leicesterem City. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 17 hodin, vás prostřednictvím textového online přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.