SESTŘIH Premier League: Leicester – Manchester City 4:2. Vardy zazářil hattrickem

Ode mě je to pro tento zápas vše. Přeji vám pěkný zbytek sobotního večera, na shledanou.
Držení míče: 22 % : 78 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:15. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:7.
Pro domácí jde o veledůležité tři body a první výhru v lize od konce října. Leicester se tak vzdálil od sestupových vod na rozdíl čtyř bodů, což pro celek Claudia Ranieriho před náročným programem v průběhu prosince a ledna zajisté znamená určité uklidnění. Citizens naopak ztrácejí na čelu tabulky již čtyři body a tato ztráta může být po neděli ještě větší, rozjetou Chelsea totiž čeká v domácím prostředí West Brom.
Zápas je u konce. Leicester už ve druhé půli převážně bránil a měl několikrát štěstí, když hosté nedokázali proměnit své velké šance. Nakonec navíc domácí přidali po velké chybě v rozehrávce Citizens čtvrtou branku, kterou Jamie Vardy zkompletoval hattrick. V závěru si domácí cestu za třemi body přece jen trochu zkomplikovali. Nejprve se totiž z přímého kopu trefil Aleksandar Kolarov, aby o pár minut později stejný hráč asistoval u branky střídajícího Nolita. Španělský forvard pak mohl v první minutě nastavení vstřelit dokonce kontaktní branku a závěr mohl být ještě hodně zajímavý, to se mu však nepodařilo a domácí již své vedení uhájili.
90+5
90+5
Zabaleta následně zachycen v ofsajdu, už se nejspíš nic nestane.
90+4
Opět to byl Nolito, kdo se ve vápně tlačil k hlavičce. Obrana Leicesteru tentokrát stačila odvrátit k Tourému, s jehož sraženým pokusem už Zieler neměl problémy.
90+4
Yaya Touré zakládá ve středu pole nejspíš poslední akci zápasu.
90+3
Leicester je opět pod velkým tlakem, hosté už však nemají čas na vstřelení dvou branek.
90+2
Okazaki ve středu pole trochu zbytečně stáhl k zemi Kolarova a je mu udělena žlutá karta.
90+2
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Riyad Mahrez, přichází Matty James.
90+1
A div, že nepřišla kontaktní branka! Hosté to sehráli takřka do puntíku stejně, jako před minutou, snad jen s tím rozdílem, že Nolito tentokrát zamířil jen těsně mimo!
90+1
Nastavují se čtyři minuty!
90
Manchester City právě vstřelil branku!
Tak přece jen, hosté dávají i druhou branku! Kolarov poslal z levého křídla přízemní centr na malé vápno, kde se od Hutha odpoutal střídající NOLITO, který poslal z první míč na zadní tyč a snížil na rozdíl dvou branek.
89
Právě Gray se ihned zapojil do defenzivy, když míč odvrátil do zámezí. Hosté mohou vhazovat, zbývá už jim ale minimum času.
88
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Demarai Gray.
87
Z rohového kopu hosté nezahrozili, vzápětí navíc Sterling tvrdě dohrál Vardyho a může být rád, že jeho zákrok nebude oceněn žlutou kartou.
86
A opět v akci Pablo Zabaleta, po jehož akci bude Silva zahrávat rohový kop.
84
Zabaleta o sobě dal vědět i na druhé straně, když našel přesným centrem hlavu Nolita, španělský útočník ale z nadějné pozice zamířil pouze do středu brány.
83
Na druhé straně se do vápna prodíral Okazaki, v souboji se Zabaletou si však počínal až příliš důrazně a je mu odpískán nedovolený zákrok.
82
Je sníženo. K míči se postavil ALEKSANDAR KOLAROV, který krásně zakroutil míč přes zeď a vykřesal teoretickou naději pro svůj celek, kterému však včetně nastavení zbývá jen nějakých deset minut.
81
Nyní však mají dobrou možnost hosté poté, co byl Silva tvrdě dohrán Fuchsem, následuje přímý kop ze zhruba 20 metrů.
80
Do konce základní hrací doby zbývá jen něco málo přes deset minut a dovolím si říct, že nyní už je rozhodnuto.
78
Leicester právě vstřelil branku!
Rychlé protiútoky však nejsou ani potřeba, když hosté vytvářejí nepochopitelné chyby v rozehrávce. Tentokrát to byl Stones, kdo namazal míč na kopačky JAMIEHO VARDYHO. Ten opět obešel Brava a i když byl již téměř v nulovém úhlu, dokázal míč od tyče nasměrovat pár centimetrů za brankovou čáru. Sagnův zákrok přišel pozdě a hodinky sudího Olivera ukázaly, že Vardy zkompletoval hattrick!
78
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Islam Slimani, přichází Šindži Okazaki.
77
Leicester už ve druhé půli nedokáže téměř vůbec hrozit z rychlých protiútoků, to však domácí fanoušky vzhledem ke stavu skóre příliš trápit nemusí.
75
A další centr. Tentokrát se o něj postaral Yaya Touré, nenaběhl si na něj však ani jeden z jeho spoluhráčů, a tak se bude znovu kopat od brány Zielera.
74
De Bruyne se uvolnil na levém křídle, jeho centr ale ani tentokrát neslavil úspěch, hosté však zůstávají ve velkém tlaku.
73
Leicester po delší době dokázal podržet míč, domácí nyní kombinují ve středu pole.
72
Tourého centr odvrátil Fuchs, další akce City tak musí začít až od stoperů.
71
Kolarov poslal z levého křídla centr do nebezpečného prostoru, tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
69
Domácí se brání tlaku soupeře v 11 hráčích, pro Citizens tak je velice těžké v přehuštěném prostoru něco vymyslet.
68
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Nolito.
67
Fernando si už poněkolikáté řekl ostrým zákrokem o žlutou kartu a sudí Oliver ji tentokrát záložníkovi City ukázal.
66
Přetažený centr od rohového praporku našel hlavu Slimaniho, jeho hlavička z nelehké pozice ale postrádala přesnost i razanci.
66
Lišky však opět získaly míč zpět a po Vardyho sraženém centru budou zahrávat roh.
65
Na druhém konci hřiště hodně zariskoval při rozehrávce Bravo, jenž mohl být rád, že Sagna celou situaci vyřešil a hosté mohou vhazovat.
65
Silva našel ve vápně pěkným obloučkem Sterlinga, toho ale zradilo zpracování míče. Bude se kopat od domácí brány.
63
Po delší době o sobě dal vědět Islam Slimani, který si míč navedl na levou nohu a vypálil, s jeho přízemním zakončením si ovšem Bravo věděl rady.
63
Po dalším rohu má možnost uklidnit situaci gólman Zieler, jenž jistým zákrokem míč chytil.
62
Další dobrá možnost! Zabaleta se z pravého křídla dostal do vápna, kde si zasekl míč na levačku a vypálil, tečovaný míč skončil jen těsně vedle!
62
Hosté tentokrát rozehráli nakrátko a opět kombinují před soupeřovou šestnáctkou.
61
A roh se bude po dobrém obranném zákroku Albrightona opakovat.
61
Poprvé se do akce City zapojil Raheem Sterling, který vybojoval rohový kop.
60
Herní projev Manchesteru se po přestávce výrazně zlepšil, díky neproměněným příležitostem však hosté stále ztrácí tři branky.
59
Žlutou kartu dostává Riyad Mahrez (Leicester City).
58
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Raheem Sterling.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Yaya Touré.
58
57
Největší šance City v dosavadní průběhu utkání. Ve zmatku v domácí šestnáctce se nejlépe zorientoval Iheanacho, který jej posunul za hranici vápna pro Gündoğan, jehož rána, kterou ještě lehce tečoval právě Iheanacho, skončil jen centimetry vedle levé tyče!
56
Míč se po centru od rohového praporku odrazil za hranici velkého vápna, kde se do něj z první opřel Amartey, střela mu však příliš nesedla a skončila o několik metrů mimo.
55
Po delší době zahrozili i domácí, kteří po Kingově centru vybojovali roh.
54
Právě Iheanacho se už už dostával do samostatného úniku, ten ale zastavil kvůli těsnému ofsajdu praporek pomezního rozhodčího.
54
Oba hráči jsou v pořádku, nutno ale říct, že po Morganově nešetrném zákroku se nejspíš mělo pískat proti domácím.
54
Hra je přerušena, ve vzájemném souboji se nepříjemně srazili Morgan a Iheanacho.
53
Další nápor vyřešil Huth dlouhým odkopem, díky Vardyho skvělé práci si však domácí mohou oddechnout, budou totiž vhazovat.
52
Hosté ale vstoupili do druhého poločasu skvěle, nyní navíc nadále pokračují ve velkém tlaku.
51
Vzápětí posílal zajímavý míč před bránu Navas, hrací předmět ale skončil bez jediné teče za brankovou čarou, bude se opět kopat od Zielerovy brány.
50
Nyní ale byl Manchester blízko! Centr z levé strany propadl k Zabaletovi, jehož ostrý pokus zablokoval Fuchs. Míč se ale odrazil k De Bruynemu, ten se nadvakrát dostal ke střele, které ale chyběl asi metr.
49
Herní obraz se ale po přestávce příliš nezměnil. Citizens nadále kombinují na polovině soupeře, chybí tomu ale moment překvapení.
48
Na King Power Stadium se ještě více rozpršelo. Těžší podmínky samozřejmě vyhovují spíše domácím, bránícím solidní náskok.
47
Na konci zajímavé kombinace Manchesteru byl Pablo Zabaleta, jehož centr však skončil jen v Zielerově náruči.
46
Oba týmy vstoupily do druhé půle bez personálních změn.
46
Manchester City sice drží míč výrazně více na svých kopačkách, zatím se ale nedostal k jediné střele na bránu a Pep Guardiola určitě ví, že do druhé půle bude muset přijít výraznější změna. Leicester naopak i přes nízké držení míče dokáže hrozit z rychlých protiútoků a nebyl daleko od dalších branek, ve velkých šancích ovšem neuspěli Slimani, ani Mahrez. Jestli se hostům podaří utkání ještě nějak zdramatizovat uvidíme ve druhé půli, která začne zhruba v 19:33.
První poločas je u konce a skončil výsledkem, který nejspíš čekal jen málokdo. Leicester vstoupil do zápasu famózně a díky brankám Vardyho ze 3. minuty a Slimaniho z 5. minuty vedl velice rychle o dva góly. Třetí zásah pak přidal ve 20. minuty hry znovu Jamie Vardy.
45+2
45+2
Domácí se sice na útočnou polovinu příliš nedostávají, ale když už, tak většinou dokáží zahrozit, což teď opět ukázali. Albrightonův krásný centr našel hlavu Slimaniho, ten ale v obrovské šanci nedokázal trefit bránu.
45+1
Fernando přerušil rychlý brejk faulem na Vardyho a je z podivem, že hostující záložník i nyní unikl žlutému trestu.
45
Citizens nadále kombinují na polovině soupeře, zatím je to však z jejich strany příliš centrů a málo střel na bránu, respektive zatím žádný pokus hostů nemířil do prostoru brány.
44
Vardyho průnik po levém křídle zastavil Sagna, bude se kopat od Bravovy brány.
43
Stones se po dalším centru do vápna dožadoval odpískání penalty po souboji s Huthem, nutno ale říct, že držení bylo vzájemné.
43
Další zajímavý centr De Bruyneho našel jen hlavu Hutha, který míč odvrátil na rohový kop.
42
Kolarov našel dobrou zpětnou přihrávkou na hranici vápna Fernanda, jeho ránu z první ovšem zastavil výborným zákrokem Wes Morgan.
41
Domácí se opět trochu zbytečně zbavili míče. Jejich cílem je nyní jednoznačně dohrát poločas s čistým kontem.
40
Opět to byl De Bruyne, kdo posílal míč před bránu, sudí Oliver ale viděl útočný faul.
40
Albrighton se provinil faulem proti Navasovi, je z toho zajímavá standardní situace hostů, kteří v závěru poločasu nadále stupňují svůj nápor.
39
Leicester teď přece jen podržel míč a opět se pokusil vyrazit do brejku, King ovšem ztratil stabilitu a s ní i míč.
38
Centr De Bruyneho však úspěch opět neslavil, míč odvrátil dobře postavený Fuchs.
38
Tohle už vypadalo z pohledu hostů lépe. Navas z pravé strany pronikl až do šestnáctky, jeho střílený centr ovšem srazil na další rohový kop Amartey.
37
Kolarov to opět zkusil z velké dálky, rána mu ale vůbec nesedla a obrana Lišek stačila míč odvrátit do zámezí.
35
Leicesteru se v posledních minutách nedaří udržet míč. Jeho další pokus o protiútok ztroskotal na špatné domluvě Albrightona se Slimanim.
34
De Bruyneho přetažený centr neměl naději na úspěch, bude se kopat od Zielerovy brány.
34
A opět, tradiční obrázek. De Bruyneho centr sražen na roh, který bude rozehrávat právě belgický záložník.
33
Další dobrý centr poslal od rohového praporku De Bruyne, do prostoru mezi malé vápno a penaltu si však nenaběhl nikdo z jeho spoluhráčů.
33
Aktivní De Bruyne vybojoval pro svůj tým další roh.
32
Tlak hostů se v posledních minutách přece jen stupňuje. Další akci vyřešil stříleným centrem z levého křídla De Bruyne, Zieler opět vyráží.
31
První velká šance Manchesteru! Fernando prodloužil De Bruyneho centr na zadní tyč, kde se uvolnil Kolarov, ten ale v nelehké pozici nezamířil mezi tři tyče.
30
Po Gündoğanově nepodařené střele se míč na hranici vápna odrazil k De Bruynemu, toho zastavil za cenu rohového kopu SImpson.
29
Mahrez si nabíhal na pravém křídle na další dlouhý míč, tentokrát jej však velice dobře pokryl Kolarov, který ve spolupráci s Bravem situaci vyřešil.
29
Domácí výborně zabojovali při napadání a opět dostávají soupeře pod tlak.
28
Vardy tentokrát nepřihrál přesně a do protiútoku mohli pro změnu hosté, jejich akce ale také ztroskotala na nepřesnosti, které se dopustil Navas.
27
Kolarov to vzal na sebe a zkusil štěstí z nějakých 20 metrů, jeho rána ale mířila vysoko nad.
25
Manchester City má sice 73% držení míče, přesto musí dotahovat tříbrankovou ztrátu a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by si domácí měli cestu za výhrou jakkoliv zkomplikovat.
24
Na druhé straně nepřihrál přesně Zabaleta, následuje další odkop od brány Leicesteru.
23
Citizens nerozehráli roh dobře a málem navíc znovu inkasovali! Rychlý brejk táhl po pravém křídle Mahrez, jenž si jej navedl na osu hřiště a zkusil štěstí z hranice vápna, Bravo tentokrát předvedl dobrý zákrok a podržel svůj tým.
22
Na druhé straně další roh pro hosty.
20
Tak tohle asi čekal málokdo, Leicester vede po 20 minutách hry už 3:0! Fuchs našel krásným dalekonosným pasem Mahreze, jenž celou akci vyšperkoval přihrávkou z první na JAMIEHO VARDYHO, ten byl opět sám proti Bravovi, kterého bez problému obešel a přidal svoji druhou branku zápasu.
20
Střílený centr z nařízeného přímého kopu poslal De Bruyne, Zieler však míč jistým zákrokem poslal do bezpečí.
19
Kolarov na levém křídle nasadil jesle Simpsonovi, který srbského beka nekompromisně poslal k zemi a vid zaslouženou žlutou kartu.
18
Dlouhá kombinace City nakonec skončila De Bruyneho mizernou přihrávkou, bude se kopat od Zielerovy svatyně.
17
Hra se po divokém začátku přece jen uklidnila. Častěji na míči jsou pochopitelně hosté, domácí s dvoubrankovým vedením v zádech spíše čekají na možnost vyrazit do rychlého protiútoku.
16
Ze série soubojů ve středu pole vyšli vítězně domácí, sudí Oliver viděl Kolarovův faul.
15
Přece jen o sobě dávají vědět i hosté. Kevin De Bruyne si na vápně zasekl míč a pokusil se o střelu, míč navíc lehce tečoval Iheanacho, mladý útočník hostů byl však v ofsajdovém postavení.
14
Citizens z rohu zahrozit nedokázali a domácí už vyrážejí do brejku.
13
Roh i na druhé straně, postaral se o něj David Silva.
12
A opět v akci Huth, jenž ve vápně sklepl centr z levé strany pro Slimaniho, ten ovšem z pár metrů minul!
12
Fuchs opět hledal Roberta Hutha, jeho hlavičku tentokrát stačil srazit na roh Fernando.
12
Leicester je pochopitelně na koni, následuje další vhazování Fuchse.
11
Na druhé straně to Fernando přehnal s důrazem v souboji se Slimanim, záložník City může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
10
Gündoğan tentokrát odvedl dobrou práci v defenzivě, německý záložník byl vzápětí faulován Amarteyem.
9
Zabaleta hledal zajímavým centrem Gündoğana, ten ale na míč na zadní tyči nedoskočil.
8
Na druhé straně se poprvé dostávají do tlaku hosté, jejichž akci táhne David Silva.
7
Tentokrát to byl Mahrez, kdo neohroženě vtrhl do šestnáctky, v poslední chvíli jej ale zastavila obrana Manchesteru.
6
Tak to je velký šok pro Citizens, kteří se musí navíc bránit dalšímu náporu.
5
Neskutečný start Lišek! Huth sklepl dlouhý aut Fuchse do vápna pro Slimaniho, který opět předvedl velký přehled, posunul míč za hranici šestnáctky na ANDYHO KINGA a ten krásnou technickou ranou zvýšil už na 2:0!
3
Domácí jdou do vedení a JAMIE VARDY prolomil svou střeleckou smůlu! Mahrez výborně sklepl dlouhý míč pro Slimaniho, který poslal krásnou průnikovou přihrávkou Vardyho do samostatného úniku a anglický reprezentant si v těchto situacích ví rady!
2
Sagnova rozehrávka skončila v autu, míč pro domácí.
1
Zápas rozehráli hosté, kteří zatím v poklidu kombinují v blízkosti půlící čáry.
1

Leicester City: Zieler – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez, Amartey, A. King, Albrighton – Vardy, Slimani.
Náhradníci: Hamer – Chilwell, James, Gray, Okazaki, A. Musa, N. Mendy.

Manchester City: Bravo – Zabaleta (C), Stones, Kolarov, Sagna – Fernando, Navas, De Bruyne, Gündoğan – Silva, Iheanacho.
Náhradníci: Caballero – Clichy, Sterling, Y. Touré, Sané, Nolito, Adarabioyo.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Collin.
Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Michael Oliver, kterému budou na čarách vypomáhat Steve Bennett a Jake Collin. Čtvrtým rozhodčím bude Andre Marriner.
Ve vzájemných zápasech v minulé sezoně byl úspěšnější Leicester. Ten bral nejprve v domácím zápase bod za bezbrankovou remízu, aby pak v únoru 2016 vyloupil Etihad Stadium, kde po skvělém výkonu a výhře 3:1 udělal významný krok v boji o titul.
Hostující Manchester City je na tom o poznání lépe, přestože by si Pep Guardiola jistě představoval ještě lepší výkony a výsledky svých svěřenců. Citizens patří po 14 odehraných zápasech 4. místo v tabulce, a to díky 30 získaným bodům. I manchesterský celek se navíc dostal do jarní fáze Ligy mistrů, díky postupu ze druhého místa se ovšem dá předpokládat, že jej čeká v únoru těžší soupeř, než v případě Leicesteru. Manchester se v posledních ligových zápasech začal dostávat do solidní formy, v posledním kole však prohrál na vlastním hřišti s Chelsea 1:3. Uvidíme tedy, jak se hosté z jasné porážky otřepou.
Domácímu Leicesteru, obhajujícímu šampionu ligy, se zatím nedaří dostat ani náznakem do formy, kterou měl minulou sezonu. Domácí mají po 14 odehraných zápasech na svém kontě jen 13 bodů a patří jim až 16. příčka tabulky, s dvoubodovým náskokem na sestupové příčky. Pravdou je, že zcela jinou kapitolou je Liga mistrů, kde Leicester suverénně vyhrál základní skupinu a může se těšit na pohárové jaro. Lišky však trápí skutečně zejména mizerná forma v Premier League, ve které čekají na výhru již skoro dva měsíce, dnes se tak tuto nepříznivou sérii pokusí zlomit.
Hezký sobotní večer! V dnešním utkání 15. kola Premier League se na King Power Stadium střetne domácí Leicester City s hostujícím Manchesterem City. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.