SESTŘIH Premier League: Liverpool - Crystal Palace 1:2. Domácí sestřelil Benteke

Děkuji za pozornost a někdy zase u Premier League nashledanou!
Statistiky utkání

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:10.
Je hotovo! Crystal Palace po domácím skalpu Arsenalu vyloupil dnes Anfield Road, katem Reds se stal jejich bývalý útočník – Christian Benteke! Ten nejdříve na konci prvního poločasu vyrovnal, ve druhé části hry pak svou hlavičkou rozhodl. Liverpool dnes nepodal nejlepší výkon, minimálněkrát prověřil Hennesseyho v brance a proto dnes nebere ani bod.
90+8
90+7
Liverpoolu následně nevyšel poslední centr do vápna a po odkopu Hennesseyho bude utkání nejspíše ukončeno. Liverpool je bez bodu.
90+6
Fraizer Campbell to nyní u rohového praporku udělal skvěle. Pozdržel hrací čas, domácí budou muset rozehrát aut až od vlastní branky.
90+5
Obrana hostujících hráčů funguje naprosto perfektně. Svěřenci Sama Allardyceho skvěle odkopávají míče mířící do šestnáctky, dnes se Liverpool bodů nejspíše nedočká.
90+4
Dlouhý centr se nesl do vápna hostujícího celku. Marko Grujić si naskakoval na míč, ale svým pokusem zamířil pouze vedle branky Hennesseyho.
90+3
Následoval útočný faul na Fraizera Campbella. Po chvilce tak přijde odkop od branky Crystal Palace, s rozehrou nespěchá brankář Wayne Hennessey.
90+2
Domácí si vybojovali rohový kop a Divock Origi byl s míčem ve vápně. Zakončit se mu ale nepovedlo, proti byla hrstka bránících hráčů ve žlutém.
90+1
Nad rámec druhého poločasu bude ovšem nastaveno hned šest minut. První minuta nastaveného času začíná odkopem od branky Wayna Hennesseyho.
90
Jamese Tomkinse to nejspíše hodně bolelo a nyní s pomocí lékaře odkulhává z hrací plochy. Mezitím končí devadesátá minuta tohoto utkání.
89
Domácím nevyšel útok a když se James Tomkins vydal s ukořistěným míčem dopředu, přišel taktický, ale hodně zbytečný faul Marka Grujiće. Ten nyní vidí žlutou kartu.
88
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Christian Benteke, přichází Fraizer Campbell.
87
Philippe Coutinho se již nemohl koukat na kombinační hru svého celku, a tak prostě napálil míč na branku. Ten ale skončil jen vysoko nad ní.
86
Trent Alexander-Arnold se pokoušel projít po pravé straně. Sice proti němu stála dvojice bránících hráčů, ale i tak se mladý obránce dostal s míčem přes ně. Následně ale jeden z nich zabojoval a míč odkopl.
85
Pokud by někdo čekal tlak domácího celku, ještě nepřišel. Uvidíme, zda se domácím povede vymyslet nějakou vyrovnávací akci, anebo ve skvělé formě hrající Crystal Palace vyloupí Anfield Road.
84
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Nathaniel Clyne, přichází Marko Grujić.
84
Hosté se dostávali do hodně zajímavé pozice. Centrovaný míč vletěl do vápna a jeden z hráčů již mohl zakončovat. V ten moment byl ovšem odmáván ofsajd.
83
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Damien Delaney.
82
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Alberto Moreno.
82
Trent Alexander-Arnold vyslal zajímavý centr do vápna, který ovšem nakonec nebyl zakončen gólově. Míč skončil následně pouze v autu.
81
Na levé straně se proti dvojici hráčů pokoušel něco vymyslet Emre Can. Nakonec byla přesila veliká a domácí středopolař odkopl míč do zámezí.
80
Domácí celek kombinuje a pokouší se dosáhnout vyrovnávací branky, která je pro ně hodně důležitá i v souboji o Ligu mistrů.
79
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Dejan Lovren, přichází Trent Alexander-Arnold.
78
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Patrick van Aanholt.
77
Christian Benteke si nyní počínal ve vzduchu nedovoleně a na hřišti je jeden z hostů ošetřován. Zároveň je připraveno také první střídání utkání.
76
Míč se dostal až k Hennesseymu, jenž bude odkopávat od své branky. Pochopitelně s rozehrou moc nespěchá, jeho celek má tolik času.
74
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Místo branky Liverpoolu přichází rána na straně druhé! Rohový kop z pravé strany propadl až na penaltu, kde stál CHRISTIAN BENTEKE! Bývalý liverpoolský hráč nastavil hlavu a přidal svou druhou trefu v utkání.
73
Stále se hraje bez jediného střídání. Liverpoolští kombinují na útočné polovině, ale zatím se jim nepovedlo vymyslet nějaký střelecký pokus.
71
Po centru a následném rozruchu ve vápně Liverpoolu přišla celkem dobrá šance pro hosty. Yohan Cabaye se dostal k míči a objevil se sám před Mignoletem. V rychlosti ale mířil pouze nad!
70
Nyní si standardní situaci vybojovali hosté. Wilfried Zaha byl k zemi poslán pár metrů před vápnem, postaral se o to Nathaniel Clyne. Uvidíme, nějakou nebezpečnou akci?
69
Snad poprvé ve druhém poločase byli aktivnější hosté na útočné polovině. Na pravé straně ovšem nic nevymysleli, pokračovat se tak bude odkopem od branky Liverpoolu.
67
Pomalu a jistě se blíží poslední dvacetiminutovka a právě domácím čas utíká hrozně rychle. Uvidíme, zda přijdou nějaké taktické změny od Jürgena Kloppa.
66
Hodně naivní byl nyní Divock Origi. Poté, co se mu parádně povedlo obejít Tomkinse, věřil si i na Schluppa. Toho ale nedokázal obejít, skvěle zasáhl ghanský obránce.
65
Míč se po rychlém kontru domácích dostal do vápna, kde byl Roberto Firmino. Ten se z pravé strany vápna pokoušel zakončit na vzdálenější tyč, branku nakonec minul.
64
Další zdlouhavá kombinace. Emre Can se pokoušel vymyslet finální přihrávku, ta ale nepřišla v úplně vhodnou dobu. Míč se doklouzal až do zámezí, odkop od branky Hennesseyho.
62
Domácí se v útoku zaháněli až tak moc, že byla jejich kombinace ukončena nepřesnou přihrávkou. Hosté tak budou rozehrávat autové vhazování.
61
Philippe Coutinho poslal míč do ohně, ani jeden z naskakujících hráčů se ale do míče ideálně neopřel. Balon skončil v zámezí a pokračovat se bude odkopem od branky Eagles.
60
Následně se podruhé v utkání žlutí. Luka Milivojević tvrdě zajel do pronikajícího Emreho Cana a vidí po zásluze napomenutí od rozhodčího. Pokračovat se bude standardkou Liverpoolu.
59
Výbornou přihrávku za obranu vymyslel Lucas Leiva. Milimetrovým pasem vyslal do útoku Roberta Firmina, proti němu ale na poslední chvíli vyběhl brankář Wayne Hennessey.
58
Ta byla méně úspěšná, než ta první. Míč byl odhlavičkován pryč z vápna hostujícího celku. Pokračuje se kombinační hrou The Reds, jenž budou chtít co nejrychleji skórovat.
57
Jeff Schlupp zahrál na levé straně z jeho pohledu rukou, což neuniklo zraku rozhodčího. Philippe Coutinho tak bude zahrávat svou další standardku v utkání.
56
Zajímavá situace před brankou Crystal Palace. Centrovaný míč z pravé strany hlavičkoval Philippe Coutinho. Jeho pokus se otřel ještě o Origiho a skončil v rukavicích Hennesseyho.
54
Hosté se dostali hned na druhou stranu, kde bojoval na levé straně proti přesile Yohan Cabaye. Obrana domácích to nakonec vyřešila parádně, kopat se bude od branky Simona Mignoleta.
53
Pokračovalo se rohovým kopem Reds. Míč se dostal na nohu Lucase Leivy, jenž zakončoval z vápna. Jeho pokus ale skončil jen vysoko nad brankou Crystal Palace.
52
Následovalo pronikání Philippea Coutinha ve vápně, kde byl lehce kopnut. Domácí střelec pokračoval ve snažení, jeho pokus ale neskončil v brance.
51
Kombinačně to jde domácím ve druhém poločase o něco lépe. Roberto Firmino se nyní uvolnil, jeho centrovaný míč ale neskončil na noze nikoho v červeném.
50
Kombinace Liverpoolu byla zakončena přihrávkou na hranici vápna, kde byl Philippe Coutinho. Brazilský fotbalista si pomohl kličkou, jeho následná střela ale skončila jen vysoko nad brankou.
49
Nepovedlo. A muselo se dát pozor na zadní vrátka. Nathaniel Clyne unikal po pravé straně a následně dával centrovaný míč na hranici vápna. Emre Can se ale ke střele nedostal.
48
Rohový kop sice nevyšel, fotbalisté ve žlutém jsou ale i tak u míče. Na levé straně si vybojovali vhazování, uvidíme, zda se jim z něj něco povede vytěžit.
47
Neskutečný výlet podnikl až z poloviny hřiště až do vápna Jeff Schlupp. Hostující hráč prošel individuálně až do šestnáctky, kde vybojoval rohový kop.
46
Druhý poločas začal výkopem domácího celku. Oba celky vstoupily do utkání ve stejné sestavě, ve které začaly. Liverpool se hned žene dopředu.
46
Je za námi první poločas, který nám vlastně nabídl dvě velké šance – obě skončily gólově. Nejdříve ve čtyřiadvacáté minutě proměnil nabízenou standardní situaci Philippe Coutinho. Téměř dvacet minut na to ale bylo opět vyrovnáno. Yohan Cabaye našel skvělým centrem Christiana Bentekeho, jenž se prosadil proti svému bývalému klubu.
45+3
45+2
Nejspíše ne. Přišel totiž faul ve středu hřiště, faulovaným byl Wilfried Zaha. Hosté tak budou zahrávat standardní situaci, s jejím rozehráním spěchat nejspíše nebudou.
45+1
V první nastavené minutě z celkových dvou vidíme kombinační hru Liverpoolu na útočné polovině. Uvidíme, zda se červeným povede vymyslet nějaká akce.
45
Jason Puncheon našel svým centrem opět Christiana Bentekeho. Ten si míč zpracoval a poslal jej na branku Mignoleta. Ten byl ale nyní připraven proti střele bývalého spoluhráče.
44
Domácí celek se hned vydal do útoku a na konci prvního poločasu se pokusí vymyslet nějakou akci, která by je vrátila ještě před odchodem do šaten do vedení.
43
Je vyrovnáno! Hosté se dostali do rychlé akce, která byla zakončena brankou CHRISTIANA BENTEKEHO! Ten dostal míč před branku po centru z pravé strany. Sám před Mignoletem se následně nemýlil – 1:1!
42
Divock Origi odešel po svých za autovou čáru. Georginio Wijnaldum následně vrátil míč hostům, kteří vymýšlejí nějakou akci směrem dopředu.
41
Pomoc je následně přivolána poté, co se Divock Origi objevil v takovém presu. Ve vzdušném souboji jej zepředu i zezadu přiskřípl bránící hráč. Uvidíme, zda bude belgický útočník v pořádku.
40
Následně vidíme první žlutou kartu utkání. Christian Benteke byl čistě odebrán o míč, což se mu ovšem moc nelíbilo. Rozhodčí mu tak nejspíše za protesty udělil žlutou kartu.
39
Snad poprvé v utkání zakombinovali Reds ve vápně. Emre Can dostal přihrávku na penaltu, míč ovšem dával nepochopitelně zpátky. Přihrávku nejspíše nečekal.
38
Na levé straně kouzlil Georginio Wijnaldum. Nizozemský fotbalista byl ale nakonec o míč obrán, domácí budou ale rozehrávat standardní situaci.
37
Liverpoolští si sice vybojovali aut, v posledních minutách je ale jejich snaha směrem do útoku poněkud neaktivní. Snad to svěřenci německého trenéra ještě vylepší.
36
Dobré napadání Jamese Milnera znamená další aut hostujících fotbalistů v blízkosti branky Simona Mignoleta. Uvidíme, zda se hráčům ve žlutém něco povede vymyslet.
35
Hostům sice standardní situace nevyšla, pokračovat se ale bude jejich hrou. Po odkopu domácích hráčů totiž skončil míč pouze v zámezí.
34
Šikovně se nyní prodral po levé straně až do dobré pozice Wilfried Zaha. Ten těsně u brankové čáry přihrával na penaltu, jeho přihrávka ale byla zblokována. Crystal Palace bude zahrávat roh.
33
Na polovině hřiště byl vysokou nohou k zemi poslán Luka Milivojević. Po šlapáku se tak bude kopat ze středu hřiště, míče se ujal brankář Wayne Hennessey.
32
Hodně zajímavě procházel až do vápna aktivní James Milner. Ten byl těsně před vápnem povalen bránícím hráčem, o faul se ovšem nejednalo. Každopádně akci Liverpoolu se hodí ocenit.
31
Následně Roberto Firmino pronikl podél pravé strany a vběhl s míčem až do šestnáctky. Na brankové čáře vylepšoval pozici pro své spoluhráče, míč přes bránící hráče ovšem neprošel.
30
Ta se ovšem nevyvedla podle plánů a domácí šli do útoku. Roberto Firmino dostával míč na pravou stranu, skvěle se ale prezentoval v obraně James Tomkins. Aut pro Reds.
29
V útočném snažení byl na pravé straně faulován Wilfried Zaha. Crystal Palace tak bude zahrávat standardní situaci nějakých třicet metrů od branky Simona Mignoleta.
28
Následně vymýšlel na levé straně centrovaný míč James Milner. Skvěle hledal ve vápně připraveného Divocka Origiho, tomu ale scházely milimetry, aby míč hlavou zasáhl.
27
Hostující celek v útoku nic nevymyslel, a tak se na branku Hennesseyho žene opět ofenzivní hradba v podání hráčů Liverpool FC.
26
Následně se domácí hned po výkopu dostávali opět do útoku. Philippe Coutinho byl ovšem příliš přemotivovaný a dopustil se útočného faulu. Bude se kopat proti brance Simona Mignoleta.
24
Liverpool právě vstřelil branku!
Ano, toto PHILIPPE COUNTINHO umí jak nikdo v Premier League! Brazilský hračička se postavil k míči a levačkou jej poslal přes zeď. Míč následně zapadl k levé tyčce a skončil v brance – Liverpool jde do jednobrankového vedení!
23
Philippe Coutinho se odhodlal k prvnímu střeleckému pokusu z oblíbení pozice, jenže míč skončil na prvním bránícím hráči. Následně byl stejný hráč faulován, následovat tak bude standardka z luxusní pozice na skórování.
22
A vyslali první nebezpečný pokus na branku. Christian Benteke se prokličkoval až na hranici vápna, odkud zakončoval. Jeho pokus k pravé tyči ale nakonec skončil jen vedle branky.
21
Standardní situace Reds ovšem nevyšla, a tak se hned do útoku vydali svěřenci Sama Allardyceho. Ti se v poslední době potýkají s velice dobrou formou.
20
Delší kombinační hra Liverpoolu byla zakončena centrem Jamese Milnera z levé strany. Míč sice do vápna neprošel, domácí ale budou rozehrávat rohový kop.
18
Na závěr kombinace se v autu objevil Georginio Wijnaldum. Hostující celek tak bude rozehrávat aut z vlastní poloviny. Téměř dvacet minut utkání je za námi.
17
Hra se tak bleskurychle přesunula na druhou stranu, kde opět kombinují fotbalisté Liverpoolu. Těm se ale stále nepovedlo zaskočit welšského brankáře.
16
Rychlý útok hostujícího celku vedl Wilfried Zaha, jenž útok nakonec přesunul až na druhou stranu hřiště. Následně byl opět hledán, nyní ovšem v ofsajdu.
15
Stále jsme viděli kombinační hru domácího celku. Ta byla zakončena centrem Lucase Leivy do vápna. Jeho myšlenka ale nebyla úplně ideální, nikoho svým centrem totiž nenašel.
13
Následně se domácí celek dostal do útoku, kde aktuálně kombinuje. Zatím se jim ale nepovedlo vyslat nějaký nebezpečný projektil směr Wayne Hennessey.
12
Na hřišti se po zákroku Jasona Puncheona objevil domácí útočník Roberto Firmino. Fanoušci Reds dali jasně najevo, že to byl faul. Domácí tak budou rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.
11
Liverpoolští se následně na levé straně dostali až na hranici vápna. Georginio Wijnaldum se skvěle uvolnil a měl před sebou volný prostor, nakonec ale nepřihrál ideálně. Pokračovat se bude odkopem od branky Wayna Hennesseyho.
10
Následně si hosté vybojovali autové vhazování z pravé strany. Joel Ward s rozehrou nespěchal, nakonec ale nehrál dopředu, jak se zprvu mohlo očekávat.
9
Hodně zajímavé pronikání brazilské hračičky Philippeho Coutinha bylo ukončeno dříve, než se domácímu hráči něco povedlo vymyslet. Na hranici vápna míč odkopl Jeff Schlupp.
8
Dlouhým pasem z levé strany byl hledán ofenzivní Wilfried Zaha. Tomu se ovšem nepovedlo nabídku od svého spoluhráče zachytit, následovat tak bude odkop od branky Simona Mignoleta.
7
Stále se domácím nepovedlo vymyslet první akci, která by ohrozila branku Wayna Hennesseyho. I tak jsou ale Reds aktivnějším celkem na hrací ploše.
5
Ten sice nevyšel, ale kombinační hra aktuálně třetího celku Premier League pokračovala. James Milner dostával dlouhý pas za obranu, míč ovšem neudržel na hrací ploše. Aut pro hosty.
4
The Reds ovšem ve svém snažení pokračují. Únik podél pravé lajny byl zakončován centrem do ohně, těsně před vniknutím míče do vápna ovšem zasáhl pozorný bránící hráč. Liverpool bude zahrávat rohový kop.
3
James Milner se dostal k prvnímu centru utkání. Od levé lajny poslal míč do šestnáctky, kde se Divock Origi pokoušel s míčem otočit a poprvé rozvlnit síť. Svým pokusem ovšem trefil jen bránící hráče.
2
Jeff Schlupp se pokoušel u levé lajny projít přes bránící domácí hráče. Přímo u čáry jej ale o míč skvěle obral Roberto Firmino, jenž vybojoval míč pro domácí celek.
1
Utkání začalo výkopem hostujícího celku, který se hned hnal na útočnou polovinu. Zde se jim ale nic vymyslet nepovedlo, sudí utkání navíc odpískal útočný faul.
1
Po zaznění hymny domácího celku se tak rozehraje utkání čtyřiatřicátého kola, ve kterém Liverpool hostí Crystal Palace.
Právě se oba celky vynořily ze zákulisí Anfield Roadu a přišly na travnatou plochu zaplněného stadionu. Domácí celek klasicky v červeném, hosté ve žluté kombinaci.
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu. Za nějakých pět minut začne utkání mezi domácím Liverpoolem a hosty z Crystal Palace. Přeji příjemnou podívanou!

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner – Wijnaldum, Lucas Leiva, Can – Firmino, Origi, Coutinho.
Náhradníci: Karius – A. Moreno, Joe. Gomez, Alexander-Arnold, Woodburn, Grujić, Brewster.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Tomkins, Kelly, Schlupp – Cabaye, Milivojević – Townsend, Puncheon, Zaha – Ch. Benteke.
Náhradníci: Speroni – van Aanholt, Delaney, McArthur, Flamini, M. Sakho, Campbell..
Poslední vzájemné utkání

To se odehrálo na konci října, hostil ho Selhurst Park. Utkání mělo hodně divoký začátek, Liverpool vedl, ale o dvě minuty později to bylo 1:1. Přišly další branky, poločas vyhráli hosté 3:2. Ve zbytku utkání pak přidali ještě jednu branku – konečný stav 4:2 pro Reds.

Crystal Palace 2:4 Liverpool FC
18. McArthur, 33. McArthur (Zaha) – 16. Can (A. Moreno), 21. Lovren (Coutinho), 44. Matip (Coutinho), 71. Firmino (Henderson)

Crystal Palace FC: Mandanda – J. Ward, Tomkins, Dann (C), Kelly – McArthur (86. Campbell), Ledley (74. Puncheon) – Čung-Jong (66. Townsend), Cabaye, Zaha – J. Benteke.

Liverpool FC: Karius – Clyne, Matip, Lovren, A. Moreno – Lallana (76. Wijnaldum), Henderson (C), Can – Mané (90+2. Klavan), Firmino, Coutinho (89. Origi).

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:5.
CRYSTAL PALACE (16.)
32 zápasů, 35 bodů

Crystal Palace letos bojuje o udržení, aktuálně úspěšně. Šestnáctý celek tabulky Premier League má čtyřbodový náskok na sestupující Swansea, navíc svěřenci Sama Allardyce odehráli o dvě utkání méně, než celky pod nimi. Eagles mají navíc v posledních zápasech celkem dobrou formu, z pěti utkání prohráli pouze jedno. Hned třikrát se radovali z výhry, doma například překvapivě přehráli Arsenal 3:0.
LIVERPOOL FC (3.)
33 zápasů, 66 bodů

Liverpoolští se chtěli dostat zpátky mezi elitu, což se jim letos povedlo. The Reds se sice titulu již nejspíše nedočkají, blízko je ovšem účast v Lize mistrů. Aktuálně jsou svěřenci Jürgena Kloppa na třetím místě s náskokem dvou bodů na Manchester City, který má ovšem o utkání méně. Liverpool z posledních pěti zápasů hned tři vyhrál. Ve zbylých dvou střetnutích se body dělily.
Krásný den všem fanouškům kvalitního anglického fotbalu. Od 17:30 se na Anfield Road utká domácí Liverpool, jenž v rámci čtyřiatřicátého kola přivítá Crystal Palace. Sledujte náš přenos až do konce!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.