SESTŘIH Premier League: Manchester City - Arsenal 2:1. Domácí otočili šlágr ve druhém poločase

Fotbalisté Manchesteru City otočili ve druhé půli duel s Arsenalem a nakonec vítězí 2:1! Hosty poslal už v 5. minutě do vedení Theo Walcott. Hned po přestávce ale srovnal Leroy Sané (zřejmě z ofsajdu) a v 71. minutě vstřelil vítězný gól Raheem Sterling. Arsenal si v závěru nedokázal nic vytvořit a v důležitém utkání tak padl.
90+5
90+5
Fernando chytl za dres Bellerína a tímto faulem z kategorie taktických přerušil hostující akci. Následovat musí žlutá karta.
90+4
Gabriel přistrčil Davida Silvu a rozhodčí Atkinson mu udělil žlutou kartu.
90+3
Clichy zahrál míč o Girouda do autu. Zatím výborně zvládnutý závěr ze strany Citizens.
90+1
Raheem Sterling byl faulován a to je samozřejmě znovu voda na mlýn domácích.
90+1
Rozhodčí Atkinson nastaví čtyři minuty!
90
City budou vhazovat. To domácím vyhovuje.
89
Domácí soupeře nepouštějí k závěrečnému náporu. Hrají velmi dobře takticky.
88
Žlutou kartu dostává Mohamed Elneny (Arsenal FC).
87
Mesut Özil hledal obloučkem někoho z nabíhajících spoluhráčů v šestnáctce, ale defenziva Citizens zakročila spolehlivě.
86
Nyní ale budou hosté zahrávat zajímavě vyhlížející standardní situaci.
85
Závěr zápasu se neúprosně blíží. Arsenalu začíná docházet čas.
84
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Kelechi Iheanacho.
83
Olivier Giroud si v šestnáctce naskočil na centr spoluhráče. Francouzský útočník ještě reklamuje zásah protihráče, ale rohový kop si nevymodlil.
82
Özil uvolnil v šestnáctce Thea Walcotta. Ten chtěl zřejmě ještě centrovat, ale míč poslal obloučkem nad bránu.
80
Domácí Kevin De Bruyne vyfasoval žlutou kartu za podražení Gabriela.
78
Alex Oxlade-Chamberlain je zraněný a nemůže pokračovat ve hře. Nahrazuje jej Mohamed Elneny.
77
Mohlo to být 3:1! Prudký přízemní centr Navase totiž Kevin De Bruyne zblízka usměrnil vedle brány!
76
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Jesús Navas.
75
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Olivier Giroud.
73
Fotbalisté Arsenalu teď budou muset začít hrát mnohem více dopředu. K tomu ale potřebují získat míč.
71
Manchester City právě vstřelil branku!
RAHEEM STERLING posílá domácí do vedení! Křídelník Citizens se uvolnil na pravé straně pokutového území přes Monreala a překvapil Čecha přízemní střelou na bližší tyč. Nutno pochválit také Kevina De Bruyneho, jenž Sterlinga našel krásným pasem.
70
Dost těžké to teď měl Petr Čech. Ránu Kevina De Bruyneho totiž tečoval Granit Xhaka tak, že míč směřoval k pravé tyči z pohledu gólmana Arsenalu. Ten ale zareagoval výborně a vytěsnil balón na roh.
69
Vše se vrací do zajetých kolejí a domácí si tedy vyměňují krátké přihrávky na polovině soupeře.
68
Hosté se po delší době podívali na útočnou polovinu. Budou tam vhazovat.
67
Sané byl v ofsajdu. Akce City tak byla přerušena.
65
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
64
De Bruyne zahrával další rohový kop. Arsenal se opět ubránil.
63
Z nějakých 20 metrů vypálil Raheem Sterling. Jeho rána skončila vedle bližší tyče.
62
Následný rohový kop hosté přestáli.
62
Teď už se Citizens dostali do šance! Fernando vybojoval na půlce míč a Kevin De Bruyne tak mohl vysunout Leroye Saného. Ten se z levé strany řítil sám na Čecha a jen výtečný zákrok zkušeného brankáře hosty uchránil od obdrženého gólu.
60
Nyní navíc ofsajd, který byl bleděmodrým odmáván.
60
Arsenal je ve druhé půli pod tlakem. Domácím ale schází střelba či centry.
58
Z pravé strany posílal míč před bránu Kevin De Bruyne. Balón končí v rukavicích Petra Čecha.
57
Citizens pokračují v trpělivé kombinační hře. Gunners se zaměřují na obranu.
55
Domácí obléhají pokutové území soupeře. Schází ale zakončení.
53
Héctor Bellerín se prezentoval hodně nepřesnou střelou. Domácí diváci ho odměnili ironickým jásotem.
52
Francis Coquelin byl chvíli ošetřován, ale už je opět připraven pokračovat ve hře.
51
Yaya Touré si otevřel ústa na sudího Atkinsona a ten si to líbit nenechal. Vytáhl z kapsičky žlutu kartu.
49
Domácí ožili. Sterling svůj individuální průnik nezakončil přesným centrem.
47
Domácí vyrovnávají po necelých dvou minutách druhé půle! Po Čechově výkopu se dostali na půlce k míči hráči Manchesteru. David Silva následně vysunul LEROYE SANÉHO, jenž přebral míč zřejmě v těsném ofsajdu a svůj únik zakončil střelou k tyči – 1:1.
46
Sterling šel do souboje s Monrealem. Úspěšnější byl hostující obránce, který míč pohlídal do autu.
46
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Pablo Zabaleta, přichází Bacary Sagna.
46
Skončil první poločas duelu Machester City – Arsenal, ve kterém se odehrálo vše podstatné hned v úvodu. Již v 5. minutě otevřel po pěkné Sánchezově přihrávce skóre Theo Walcott. Domácí mohli vyrovnat hned za minutu, ale po centru De Bruyneho hlavičkoval těsně vedle Raheem Sterling. Další gólové příležitosti si Citizens nevypracovali a Pep Guardiola asi bude mít svým svěřencům co vysvětlovat.
45+1
45+1
Po De Bruyneho rohu se dostal k hlavičce Yaya Touré. Čech si připsal rutinní zákrok, když lapil míč, který směřoval do středu brány.
45+1
Rozhodčí Atkinson nastaví první poločas o minutu.
45
Do centru Zabalety vložil nohu bránící hráč. Roh pro City.
44
Hosté efektně vyťukali defenzivu soupeře, ale mělo to jeden háček. Nacho Monreal byl přeci jen v těsném ofsajdu.
43
Rychlonohý Alexis Sánchez pořádně prohnal Aleksandara Kolarova. Srbský obránce ale vše zvládl na výbornou.
42
Domácí zahrávali rohový kop, ani z něho ale větší příležitost nevytěžili.
41
Alexis Sánchez šel do souboje s Otamendim a poranil se kotník, za který se nyní drží. Snad ale nepůjde o nic vážného.
41
Pět minut dokonce první půle. Na trávníku se toho mnoho neděje. Domácí kombinují daleko od brány soupeře.
39
Odražený míč napálil Héctor Bellerín. Pravý obránce Gunners mířil vysoko nad bránu.
38
Žlutou kartu obdržel domácí David Silva.
37
Arsenal zatím domácí, s výjimkou tutovky Sterlinga, která přišla krátce po Walcottově gólu, do ničeho nepouští. Citizens budou muset něco změnit.
36
Ten byl rozehrán nakrátko. Po centru Monreala pak hlavičkoval Xhaka, ovšem zamířil hodně nepřesně.
36
Mesut Özil získal pro hosty první rohový kop.
35
De Bruyne se v šestnáctce ocitl na zemi, ale sudí Martin Atkinson ukazuje, že se nestalo nic, co by musel řešit.
34
Centr Gaëla Clichyho zablokoval Theo Walcott. Domácí budou vhazovat.
33
David Silva si pomohl na půlící čáře faulem. Rozehrávají Kanonýři.
32
Na druhé straně to z první zkoušel Theo Walcott. Bránu domácích netrefil.
31
Gabriel trefil odkopem Bellerína, od kterého se míč snášel na bránu Arsenalu. Čech byl ale pozorný a lapil balón do svých rukavic.
30
David Silva byl v postavení mimo hru. Balón mají hosté.
29
Přihrávku mířící za obranu ve skluzu zblokoval Laurent Koscielny. Kapitán Gunners ukázal, že je vůdcem defenzivy svého týmu.
28
David Silva tentokrát centroval, ale defenziva Arsenalu byla na svém místě.
28
Domácí rozehráli nakrátko. Celou situaci si ale ještě zopakují.
27
Kličkovaná v podání Sterlinga skončila zblokovanou střelou. Rohový kop pro Manchester City.
26
Granit Xhaka dojel ve středu hřiště Davida Silvu. Záložník Arsenalu se protihráči hned omluvil.
25
Pep Guardiola stojí na hranici své technické zóny a emotivními gesty svým svěřencům něco vysvětluje. Především s průběžným stavem samozřejmě nemůže být spokojen.
24
Kevin De Bruyne se nedočkal přesné přihrávky. Hosté budou vhazovat.
23
Sledujeme poměrně poklidnou část utkání. V posledních minutách sehraje především ve středu hřiště.
21
Hosté vybojovali míč a spustili rychlý ťukes. Ten ale ukončila nepřesná finální nahrávka.
21
A teď do hry zapojili i brankáře Claudia Brava. Vypadá to jako snaha o otupení ostražitosti obrany soupeře.
20
Domácí stále drží míč, jsou s ním ale na půlce.
19
Hráči Manchesteru se uchylují k postupné kombinaci, která je typická pro týmy, jež vede Pep Guardiola.
17
Hosté začínají srovnávat obraz hry a zřejmě se jim tedy podařilo otupit nápor Citizens, který přišel po zásahu Walcotta.
16
Sledujeme takovou nesourodou pasáž. Nyní vystoupil proti Coquelinovi Otamendi, který balón odehrál až na tribunu.
15
Hosté málem nebezpečně zahrozili. Mesut Özil posunul nečekanou přihrávkou míč doprava na Alexise Sáncheze, který ale neposlal před bránu dostatečně kvalitní centr.
14
Theo Walcott byl v souboji s Kolarovem příliš důrazný. Rozehrávat budou domácí.
13
Útok domácích doplnil Pablo Zabaleta. Jeho střela z hranice šestnáctky byla zblokována.
13
Fotbalisté v bleděmodrých dresech opět uzavírají soupeře na jeho polovině.
11
De Bruyne nacentroval na Yayu Tourého, který hlavičkoval mimo. Míč uvede do hry Čech.
10
Citizens budou zahrávat standardní situaci ze 30 metrů.
9
Domácí se snaží odpovědět a nyní se hraje na obranné polovině Arsenalu.
7
Petr Čech se po zmíněné příležitosti těžce zvedal z trávníku, ale bude v pořádku.
6
Domácí mohli bleskově vyrovnat! Kevin De Bruyne poslal na zadní tyč nádherný centr, který mohl Raheem Sterling uklízet do prakticky prázdné brány. Křídelník Citizens však hlavičkoval těsně vedle tyče!
5
Arsenal právě vstřelil branku!
To je vynikající start zápasu pro Arsenal! Hostům vyšel rychlý protiútok, na jehož konci Alexis Sánchez výborně načasoval přihrávku na THEA WALCOTTA, který si naběhl mezi Zabaletu a Otamendiho a chladnokrevně zakončil do protipohybu Brava.
4
Přízemní centr Leroye Saného nečekaně propadl až před bránu. Pro míč si nakonec došel Petr Čech.
3
Kevin De Bruyne byl bránícím Walcottem naremplován na rohový praporek. Sudí Atkinson nařizuje odkop od brány, čemuž se belgický fotbalista diví.
2
Gaël Clichy si nerozuměl s Raheemem Sterlingem. Ten se za jeho přihrávkou nerozběhl.
1
Utkání rozehrál ve žlutém hrající Arsenal. City hrají v tradičních světlemodrých dresech.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na trávníku Etihad Stadium. Utkání za malou chvíli začne.

Manchester City: Bravo – Zabaleta (C), Otamendi, Kolarov, Clichy – Fernando – Sané, Y. Touré, Silva, Sterling – De Bruyne.
Náhradníci: Caballero – Sagna, Stones, Navas, Aleix Garcia, Nolito, Iheanacho.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Xhaka – Walcott, Özil, Iwobi – Alexis Sánchez.
Náhradníci: Ospina – Gibbs, Holding, Oxlade-Chamberlain, Elneny, Lucas, Giroud.

Rozhodčí: M. Atkinson – G. Beswick, A. Nunn.
V loňském ročníku PL nejprve zvítězil Arsenal 3:2 na svém hřišti, odveta na Etihad Stadium pak skončila remízou 2:2.
Manchester City (4. místo, 10 – 3 – 3, skóre 34:19, 33 bodů)
Pep Guardiola postupně mění Citizens k obrazu svému, ale především v zápasech proti kvalitním soupeřům se někdy ukazuje, že jeho svěřenci ještě vše nezvládají zcela ideálně. Nedávno tak celek z modré části Manchesteru doma nestačil na Chelsea a následně prohrál 2:4 v Leicesteru, když inkasoval tři góly góly už v prvních dvaceti minutách. Na zisk trofejí, což je jednoznačným cílem bohatých majitelů klubu, bude muset španělský manažer zapracovat hlavně na konzistenci výkonů a také na defenzivní činnosti.

Posledních pět zápasů Man. City v PL:
Crystal Palace – Man. City 1:2
Burnley – Man. City 1:2
Man. City – Chelsea 1:3
Leicester – Man. City 4:2
Man. City – Watford 2:0
Arsenal FC (3. místo, 10 – 4 – 2, skóre 34:19, 33 bodů)
Fotbalisté Arsenalu naposledy zaváhali na hřišti Evertonu, kde prohráli 1:2 a dovolili vedoucí Chelsea odskočit na rozdíl šesti bodů. Náročný program, který tradičně přichází kolem Vánoc, tak o nadějích Gunners na titul napoví mnohé. Arsène Wenger musí tradičně počítat s množstvím absencí. Scházet budou zranění Ramsey, Debuchy, Cazorla, či Welbeck nebo vykartovaný obránce Mustafi.

Posledních pět zápasů Arsenalu v PL:
Man. Utd. – Arsenal 1:1
Arsenal – Bournemouth 3:1
West Ham – Arsenal 1:5
Arsenal – Stoke 3:1
Everton – Arsenal 2:1
Vítám tu všechny fotbalové nadšence! Šlágrem 17. kola anglické Premier League bude nedělní souboj dvou aspirantů na nejvyšší příčky. Na půdu čtvrtého Manchesteru City přijede třetí Arsenal. Oba celky dělí v tabulce pouze bod a navíc potřebují pokud možno zvítězit, aby udržely krok s vedoucí Chelsea. O zábavu tak bude rozhodně postaráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.