SESTŘIH Premier League: Middlesbrough - Sunderland 1:0

Jediná branka de Roona ze začátku první půle rozhodla o tom, že si Middlesbrough připíše tři body. Druhý poločas už nabídl minimum šancí z obou stran, vice ze hry měli fotbalisté Suderlandu, ale do žádné stoprocentní šance se nedostali. Na konci zápasu už domácí mužstvo výhru v pohodě ubránilo.
90+4
90+4
Běží poslední minuta zápasu a Sunderlan má poslední možnost ohrozit banku Guzmana. Gólman Pickford poslal opravdu dlouhý míč na hranici vápna, ale tam si situaci obrana Middlesbrough pohlídala a poté rozhodčí Dean ukončil zápas.
90+3
Jermain Defoe fauloval a tím pádem jeho spoluhráči nemohou ohrozit branku Guzana,
90+2
Forshaw se snažil vymodlit faul u rohového praporku, jenže sudí Dean souboj s Ndongem vyhodnotil v rámci pravidel.
90
Čtvrtý rozhodčí ukazuje na světelné tabuli, že se ještě ve druhém poločase budou hrát čtyři minuty.
90
Domácí hráči postupovali po pravé straně, ale žádnou nebezpečnou akci směrem k brance Pickforda nevymysleli.
88
Hosté se však rozhodli jinak a kombinují na polovině Middlesbrough.
87
De Roon fauloval u postranní čáry Borinigho a Sunderland může poslat míč do pokutového území.
85
Hosté po pěkné souhře překonali domácí obranu, když Defoe patičkou posunul míč za obranu Rodwellovi, který se nacházel ale v milimetrovém ofsajdu.
84
Poslední střídání Sunderlandu. Lee Cattermole byl vyměněn Jackem Rodwellem.
82
Cattermole centroval ze standardní sitauci na hranic vápna, kde hlavičkoval Jones nedůrazně a ještě mimo své spoluhráče, Guzan balon v pohodě uchopil do rukavic.
81
Na stadion Riverside Stadium si našlo cestu celkem 30742 diváků.
80
Sunderland má deset minut + nastavení na to, aby s výsledkem něco udělal, jinak zůstane přikovaný na chvostu tabulky Premier League.
79
Domácí celek sice kombinoval na polovině Sunderlandu, ale Downingovi nevyšle centr do pokutového území.
77
Také kouč Moyes vystřídal. Wahbi Khazri přepustil místo Adnanu Januzajovi.
76
Kouč Agnew podruhé vystřídal. Na hřiště poslal Rudyho Gestedeho, který vyměnil Alvara Negreda.
75
Billy Jones podrazil svého soupeře bez balonu a sudí Dean bez váhání mu uděluje žlutou kartu.
74
Ani třetí rohový kop nepřinesl pojistku v podobě druhého gólu domácího celku.
74
Downing dostal krásnou přihrávku přes celou šíři hřiště, snažil se odcentrovat před bránícího protihráče na malé vápno, ale balon byl sražen na roh.
73
Borini centroval do šestnáctky, ale tam opět byl gólman Guzan, který balon chytil.
71
Střídající Fábio viděl žluttou kartu.
69
Standardní situaci zahrával Sunderland, ale hráči v červených dresech balon odvrátili, poté šel ještě jeden centr do pokutového území, ale na něj Defoe nedosáhl.
67
Middlesbrough měl výhodu zkráceného rohového kopu. Downing se rozhodl o přímou střelu na branku. Do jeho střeleckéhk pokusu vložil obětavě hlavu Anichebe a balon odhlavičkoval.
65
Sunderland poprvé vystřídal.Na hřiště nastoupil Fabio Borini místo Darrona Gibbsona.
64
Také Wahbi Khazri zahrával rohový kop, pro míč si ve vzduchu přišel brankář Guzan.
63
Na druhé straně hřiště domácí celek zahrával rohový kop, ale zadáci Sunderlandu, balon odvrátili, svěřenci trenéra Agnewa se ani k odraženému míči nedostali.
62
Kanonýr Defoe se snažil probít do šestnáctky jako lev, ale proti přesile nebyl úspěšný.
60
Sunderland má nyní více ze hry a obklopuje domácí šestnáctku, táhl akci však po pravé straně javier Manquillo stál v době přihrávky v ofsajdu, balon stějně na něj neprošel, jelikož jej odvrátil obránce Middlesbrough.
59
Stejný hráč vystřeiil ze střední vzdálenosti, ale brankář Guzan nemusel zasahova a bude odkopávat od své svatyně.
56
Záložník Khazri nasměřoval míč do pokutového území z rohového kopu, ale domácí obrana zafungovala na jedničku.
54
Daniel Ayala si v souboji přivodil zranění a nebude moci pokračovat ve hře a bude muset být vystřídaný Fábiem.
52
Middlesbrough zahrával rohový kop, ale žádné nebezpečí to pro branku Pickforda neznamenalo.
52
Anichebe po přihrávce ze strany, si sice špatně zpracoval míč, jelikož byl bráněn obráncem, ale poté se k balonu opět dostal před pravou tyčkou, kde se k balonu snažil dostat brankář Guzan, Anichebe v souboji s gólmanem upadl a snažil se vymodlit penaltu. Sudí Dean však byl jiného názoru.
51
Middlesbrough se přemístilo na polovinu dnešního soupeře a snaží se přelstít obranu soupeře, která je vysunuta na hranici vápna.
49
Jones fauloval v hlavičkovém souboji Frienda u poloviny hřiště a domácí tak budou rozehrávat.
48
Khazri krásně zakrotil míč k levé tyči, Guzan však tygřím skokem balon vytěsnil mimo tři tyče.
47
Anichebe se sbažil na hranici vápna převzít přihrávku a jít do pokutového území, ale byl faulovaný domácím obráncem.
46
Druhý poločas začal beze změn na obou stránách a balon uvedli do hry hráči Sunderlandu.
46
Skončil první poločas výhrou Middlesbrough 1:0, jedinou branku vstřelil za začátku utkání de Roon. Downing mohl navýšit skóre, ale ve své šanci jej vychytal Pickford. Na druhé straně pěknou střelu vyslal ze své kopačky Ndong.
45+2
45+2
Na sklonku poločase byl potrestaný ještě žlutou kartou Darron Gibson.
45+2
Fotbalisté v bílých dresech jsou usazeni na polovině Middlesbrough a snaží se vymyslet něco kloudného.
45
Sudí Dean bude nastavovat v první půli ještě dvě minuty.
43
Blíží se konec prvního dějství, domácí celek vede nejtěsnějším rozdílem, domácí fanoušci vypadají spokojeně.
41
Ndong se snažil před pokutovým územím, přejít přes hráče, jenže podsklouzl a obránce Middlesbrough mu balon sebral.
40
Nyní mají míč na kopačkách více hráči Sunderlandu a jejich kombinace začíná od jejich spoluhráčů v zadních řadách.
38
Stewart Downing namíříl míč z přímého volného kopu mimo branku Sunderlandu.
37
Kapitán Gibson šel s míčem středem hřiště a rozhodl se pro individuální akci, asi dvacet pět metrů před vápnem jej zastavil John O'Shea a viděl od sudího Deana žlutý kartónek.
35
Ndong krásně vypálil před poutovým územím z levé strany na přední tyč. Gólman Guzan byl u brankové konstrukce včas a balon vyrazil.
33
I na druhé straně hrál hlavní roli čárový rozhodčí, který zastavil Alvara Negreda v akci.
32
Victor Anichebe už se hnal po levé straně za balonem, ale byl zastaven praporkem pomezního rozhodčího, který mu signalizoval ofsajd.
31
Nic z toho nebylo, naopak hosté šli rychle do protiútoku, Adam Clayton fauloval na polovině hřiště Defoe a hlavní rozhodčí neváhal a ukázal mu žlutou kartu.
30
Middlesbrough se přesunul na polovinu Sunderlandu a nyní kombinuje na pravé polovině.
29
George Friend srazil z boku hráč Sunderlandu a musel za svůj prohřešek pykat žlutou kartou.
26
Ze strany centroval Anichebe, ale domácí zadáci balon odvrátili mimo pokutové území.
24
Vypadá tto, že domácí hráč po ošetření bude pokračovat ve hře.
23
Nyní je hra přerušena, jelikož na trávníku leží domácí obránace Ayala, který si vyžádal ošetření lékaře.
20
Downing se ocitl v obrovské šanci, když před sebou měl pouze brankáře Sunderlandu, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl, protože míč napálil přesně do těch míst, ve kterých se Pickford nacházel a střelu zneškdonil.
17
Manquillo chtěl zaútočit, ale ve hře pokračovat nemohl, protože se zapomněl v ofsajdu.
16
Hra byla asi minuta přerušena, protože Manquillo potřeboval ošetřit. Nicméně už se pokračuje ve hře a Manquillo je na nohou.
12
Chambers fauloval, ale karate nevyfasoval. Sudí však domácímu hráči domluvil.
9
Middlesbrough právě vstřelil branku!
Clayton se pozorně rozhlédl a poté ze své kopačky vyslal milimetrově přesnou přihrávku za obranu, kde si MARTEN DE ROON ve vápně zpracoval míč na prsa a poté ho poslal mezi nohy gólmanovi Pickforodovi, který byl absolutně bez šance. MARTEN DE ROON mířil přesně a poslal domácí tým do vedení.
4
Sunderland v úvodu svého soupeře tlačí a ze své aktivity vybojoval další rohový kop, ale i před touto standardní situací se domácí tým ubránil.
2
Hned v úvodu zahrával Sunderland dva rohové kopy, ale Middlesbrough se pokaždé ubránil.
1

Middlesbrough FC: Guzan – Chambers, Ayala, B. Gibson (C), Friend – de Roon, Clayton, Forshaw – Stuani, Negredo, Downing.
Náhradníci: Konstantopoulos – Espinosa, Fábio, Traoré, Gestede, Bamford, Fischer.

Sunderland AFC: Pickford – Jones, O'Shea (C), Denayer, Manquillo – Cattermole – N'Dong, D. Gibson, Khazri – Defoe, Anichebe.
Náhradníci: Mannone – L. Koné, Lescott, Rodwell, Januzaj, Pienaar, Borini.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Long.
Dnešní utkání nemá žádného favorita, ale domácím by mohlo prospět domácí prostředí, ve kterém ho fanoušci budou hnát za úspěšným koncem. Nicméně Sunderland svému soupeři nedá nic zadarmo a i on se bude o body prát. Uvidíme, kdo dnes bude šťastnější.
Poslední vzájemné utkání se hrálo 21. srpna 2016 v Sunderlandu, na stadionu Stadium of Light, kde domácí Sunderland tehdy podlehl svému soupeři 1:2. Zápas sledovalo 43 515 diváků. Za Middlesbrough se trefil dvakrát Cristhian Stuani, kterému dvakrát přihrál Álvaro Negredo. Za Sunderland se na listinu střelců zapsal Patrick van Aanholt.
Sunderland AFC je v tabulce na poslední 20. příčce a na svém kontě má ještě méně bodů, než jeho dnešní soupeř, konkrétně to je 21 bodů. Fotbalisté Sunderlandu pětkrát zvítězili, šestkrát remizovali a už jednadvacetkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 26:58.
Middlesbrough FC se v tabulce nachází na 19. místě a na svém kontě má pouhých 24 bodů. Middlesbrough čtyřikrát zvítězil, dvanáctkrát prohrál a už sedmnáctkrát byl poražen. Dosavadní stav skóre je 23:43.
Anglická Premier League nám dnes přiblíží zápas předposledního s posledním. Pozvánka na toto utkání nezní zrovna úplně lákavě, ale oba týmy mohou jen překvapit. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu, který nese název Riverside Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.