SESTŘIH Premier League: Middlesbrough - Swansea 3:0

Ode mě je to vše, program Premier League na Onlajnech však pokračuje v 18:30, kdy se utká West Bromwich Albion s Manchesterem United, zůstaňte s námi!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:11.
Zápas je u konce. V pohodě hrající Boro přidalo v 58. minutě zásluhou de Roona třetí branku a zápas dotáhlo do vítězného konce. Swansea se sice v závěru přece jen dostala k několika šancím, zejména díky střídajícím hráčům, velšský celek však bude muset ukázat úplně jiné výkony, pokud chce v Premier League setrvat i další sezonu.
90+4
90+3
Po špatné domluvě Fabiańskiho s jeho obranou ještě mohla přijít čtvrtá branka. Forshaw však možnost na ránu do poloprázdné brány prováhal a o míč na hranici vápna přišel.
90+2
U míče jsou domácí, zápas už se spíše dohrává.
90+1
Montero, který po svém příchodu hodně oživil hru Swansea, o sobě dal opět vědět. Tentokrát si narazil ve vápně s Bastónem, jeho ránu z dobré pozice však zastavil taktéž velice dobře hrající Gibson.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Žlutou kartu za ostrý zákrok dostává Álvaro Negredo.
90
A další šance Swans, kteří v závěru zápasu přece jen přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Střídající Montero poslal další povedený centr, tentokrát na hlavu Llorenteho, jehož hlavičku z malého vápna vyrazil skvělým zákrokem Valdés.
88
Domácího beka Barragána už v závěru zápasu chytají křeče, zápas ale bude muset dohrát, jelikož Middlesbrough již nemá k dispozici další střídání.
88
Gylfi Sigurdsson, nejaktivnější hráč posledních minut, to opět zkusil z poměrně velké dálky, jeho přízemnímu pokusu však tentokrát scházela přesnost.
87
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Fábio, přichází Adama Traoré.
86
A opět Siggurdson. Ten si tentokrát navedl míč na hranici vápna a zkusil štěstí technickou ranou na zadní tyč, které chybělo nakonec jen pár decimetrů.
86
Montero posunul míč do šestnáctky Sigurdssonovi, ten byl na hranici pravidel odstaven od míče, pokračuje se ve hře.
84
A co chybělo, aby domácí přidali čtvrtý gól. Na Fábiovu přihrávku si naběhl Kevin Friend, jehož prudká rána z hranice vápna skončila těsně nad!
84
Domácí se přece jen nadvakrát ubránili a vyrážejí do protiakce.
84
A roh Swansea se bude opakovat.
83
Tohle už vypadalo ze strany hostů lépe! Po Monterově tečovaném centru se míč odrazil přímo k Ferovi, jehož rána z voleje by nejspíše byla gólová, kdyby se do ní na poslední chvíli nevložil Gibson, který míč srazil na roh!
82
Skvěle hrající Kevin Friend motal hlavy hostujícím obráncům na levé straně, obrana Swans si s jeho průnikem na poslední chvíli poradila.
80
Hosté se sice ubránili, míče se však ihned velice zbytečně zbavili. Bude se kopat od Valdésovy brány.
79
Naopak, zahrozili domácí. Pěknou akci zakončoval Stewart Downing, po jehož sraženém pokusu následuje roh.
79
Hosté působí v posledních minutách hodně odevzdaným dojmem. Swans se nedaří dostat do výraznějšího tlaku a nejspíš si uvědomují, že o vítězi je již téměř rozhodnuto.
77
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Jefferson Montero.
75
Míč mají už dobré dvě minuty pod kontrolou domácí, kteří kombinují ve středu pole a čekají na případnou šanci pro brejk.
73
Borja Bastón to navíc hodně přehnal s důrazem v souboji s Claytonem. Hostující útočník může být rád, že neviděl žlutou kartu.
73
Domácí se i nadále brání poměrně s přehledem a nic nenasvědčuje tomu, že by Swans ještě mohli se zápasem něco udělat.
71
Amat zkusil štěstí z velké dálky, rána mu ale vůbec nevyšla a skončila několik metrů od levé tyče.
70
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leon Britton, přichází Leroy Fer.
69
Po delší době o sobě dal vědět Gylfi Siggurdson, jenž se za šestnáctkou uvolnil, jeho rána slabší levačkou ale mířila vysoko nad.
68
Na druhé straně se hosté dostali k dalšímu rohovému kopu, následné hlavičce Mawsona ale rovněž chyběla přesnost.
67
Downing našel přesným centrem z přímého kopu nabíhajícího Gibsona, hlavička domácího kapitána však skončila nad bránou.
66
Clayton si s přehledem pokryl na útočné polovině míč před Rangelem, jenž ho zbytečným faulem poslal k zemi.
65
Tentokrát byl anglický záložník přesnější, přízemním centrem našel volného Bastóna, jeho pokus z první ale zastavila pozorná obrana domácích.
65
A další centr do domácí šestnáctky. Postaral se o něj Routledge, jeho pas ale adresáta nenašel.
64
Centr z pravé strany našel hlavu Fernanda Llorenteho, jeho hlavičce z těžké pozice však chyběla přesnost i razance.
63
Domácí nejspíše po tomto střídání mírně upraví své rozestavení, Friend se posune na levou obranu a Fábio by měl zaujímat ofenzivnější pozici, než doposud.
62
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází George Friend.
61
Protiútok opět táhl Gastón Ramírez, tomu ale tentokrát finální přihrávka vůbec nevyšla.
61
Domácí se i nyní ubránili bez problémů a mohou jít opět dopředu.
60
Po Claytonově zákroku mají hosté k dispozici další rohový kop.
60
Se Swansea to půl hodiny před koncem nevypadá vůbec dobře a vypadá to, že z důležitého souboje o záchranu vyjde hostující celek bez jediného bodu.
59
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Modou Barrow, přichází Borja Bastón.
58
Middlesbrough právě vstřelil branku!
Potupná kombinace se nakonec Middlesbrough vyplatila! Míč se dostal na pravou stranu k Remírezovi, jenž poslal nádherný centr na malé vápno, kam si naběhl MARTEN DE ROON a domácí záložník přesně umístěným volejem přidal třetí branku Boro.
57
Domácí opět uklidňují hru a s dvoubrankovým vedením v zádech nikam nespěchají.
56
Další velice nepřesný centr, Barrow míč namířil pouze do rukavic Victora Valdése.
55
Po zbytečné chybě Mawsona se domácí posouvají na útočnou polovinu, kde budou vhazovat.
54
Hosté stupňují svůj tlak. Na konci jejich další akce byl nepřesný centr Routledge, po němž mohou domácí vhazovat.
52
Boro se čím dál častěji dostává do rychlých protiútoků. Další z nich táhl Forshaw, jenž se pokusil o střelu z nějakých 25 metrů, míč mu však sjel po nártu a Fabiańskiho svatyni neohrozil.
51
Na druhé straně opět hledal Barrow Llorenteho, na toho byl ale centr příliš dlouhý.
51
Na druhé straně zkusil štěstí z dálky Stewart Downing, jeho prudká rána ale mířila jen do středu brány.
50
Zajímavý brejk Swansea ztroskotal na Sigurdssonově přihrávce, která mířila doslova na paty Llorenteho.
49
Negredo opět pořádně zaměstnal svého krajana Amata, ten si s ním však tentokrát poradil a ihned založil protiakci.
48
Swansea pokračuje v aktivitě, s koncentrovanou obranou soupeře to ale bude mít velice těžké.
46
Victor Valdés vyboxoval míč do bezpečí, u míče je ale i nadále velšský tým.
46
Hosté vstoupili i do druhého poločasu aktivně a ihned získali rohový kop.
46
Oba týmy vstoupily do druhé půle v totožných sestavách.
46
První poločas je u konce. Lépe do něj vstoupila Swansea, ta však byla aktivnější jen několik minut, po kterých přebrali aktivitu domácí. Middlesbrough navíc šli do vedení díky brance Álvara Negreda, který poté navíc zdvojnásobil náskok svého týmu z pokutového kopu. Jestli se hostům s výsledkem podaří něco udělat uvidíme ve druhé půli, která začne zhruba v 17:05.
45+5
45+4
Swans se nadechují k jednomu z posledních útoků první půle.
45+3
Po drobném závaru si pro míč došel Victor Valdés, který uklidňuje situaci.
45+3
Mezitím se pokračuje ve hře, hosté mají k dispozici další zajímavý přímý kop.
45+2
Mowson odchází do zámezí po svých, doufejme tedy, že nebude muset proběhnout již druhé nucené střídání.
45+1
Nastavují se tři minuty, vzhledem k probíhajícímu ošetření je ale pravděpodobné, že se bude hrát minimálně o minutu déle.
45
Mowson byl ve vlastním vápně velice nepříjemně zasažen Negredem, hostující obránce bude muset být ošetřen.
44
Llorente byl za hranicí šestnáctky zastaven Gibsonem, hosté musí opět začínat až od stoperů.
43
Barrow hledal zajímavým centrem z pravé strany Llorenteho, pro něj však byl pas nakonec příliš dlouhý.
42
Bohužel pro velšský celek, sudí Swarbrick viděl další útočný faul, tentokrát se provinil Mawson.
42
Po faulu Fábia mohou hosté zahrozit ze standardní situace.
41
Domácí se v závěru poločasu soustředí zejména na udržení čistého konta do poločasové přestávky, příliš útočných výpadů z jejich strany nyní nevidíme.
39
Tentokrát ztroskotala akce hostů na útočném faulu Fultona, míč pro domácí.
38
Swans se sice usadili na polovině soupeře, z jejich strany ale v posledních minutách citelně chybí nějaká výraznější myšlenka.
36
Negredo se tentokrát zapojil i do defenzivy, když odvrátil Siggurdsonův centr od rohového praporku do bezpečí.
36
Fultonův pokus o centr srazil na rohový kop Calum Chambers.
35
Po delší době se na útočnou polovinu dostávají hosté, hráči Middlesbrough však brání velice pozorně.
34
Bob Bradley, manažer Swansea, je zatím hodně nespokojen s výroky sudího Swarbricka. Nutno ale dodat, že problémem Swans je zatím především velice špatná defenziva.
32
Domácí s velkým přehledem kombinují a soupeře v posledních minutách takřka k ničemu nepouštějí.
30
Negredo se zapojil i do další akce, tentokrát se však provinil útočným faulem.
29
K pokutovému kopu se podle očekávání postavil ÁLVARO NEGREDO, který ukázal, že je v obrovské pohodě, s přehledem poslal Fabiańskiho na druhou stranu a svůj tým do dvoubrankového vedení.
28
Penalta pro domácí! Forshaw vtrhl do vápna soupeře z pravé strany a do souboje s domácím záložníkem šel naprosto nesmyslně Amat, po jehož zákroku nezbylo sudímu Swarbrickovi nic jiného, než nařídit pokutový kop pro domácí.
26
Pro centr od rohového praporku si došel Fabiański, který má šanci trochu uklidnit hru.
25
Routledge chtěl vrátit míč až k Fabiańskimu, jeho přihrávka ale byla opravdu mizerná a domácí se lacino dostávají k dalšímu rohu.
24
Herní obraz se po první brance zápasu velice změnil, samozřejmě ve prospěch nyní aktivnějších domácích.
23
K míči se postavil právě Gaston Ramírez a jeho povedené ráně na vzdálenější tyč chybělo jen několik decimetrů!
22
Ramíreze srazil za hranicí velkého vápna k zemi Rangel a je z toho velice zajímavý přímý kop pro Boro.
21
S dalším centrem do hostující šestnáctky si poradil Rangel, roh pro domácí.
21
Tentokrát to byl Stewart Downing, jenž svým centrem hledal Negreda, Fabiański byl ovšem z brány včas a míč ze vzduchu stáhl.
20
Middlesbrough je rázem na koni a opět se dostává na útočnou polovinu.
18
Domácí zatím byli horším týmem, nakonec ale jdou do vedení! Hosté zbytečně ztratili míč ve středu pole. Toho využil Clayton, který se na levém křídle dostal k přízemnímu centru, jenž se dostal až ke kopačkám ÁLVARA NEGREDA, který naprosto precizně provedeným halfvolejem otevřel skóre!
17
Další akce Swansea ztroskotala na ofsajdu Routledge.
16
Na útočné polovině se opět usadili hosté, kteří budou po zákroku vyběhnuvšího Valdése vhazovat.
15
Zatím je hodně poznat, že jde o veledůležitý souboj o záchranu, oba týmy si moc nekomplikují situaci a hrají spíše jednoduše.
14
Dalším hráčem, který si přivodil zranění, je Fernando Llorente. V jeho případě to ovšem naštěstí vypadá, že bude ve hře pokračovat.
13
Boro po velice nejistém začátku přece jen trochu uklidnilo hru, domácí však v ofenzivní fázi nikam nespěchají.
12
Pokračuje se ve hře, u míče je domácí celek.
11
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Stewart Downing.
10
Viktor Fischer po chvíli na hřišti opět zůstává na zemi, Middlesbrough bude muset nuceně střídat.
9
Poprvé zahrozili i domácí! Ramírez našel krásným centrem Alvara Negreda. Španělský útočník se do míče opřel z první a Fabiański měl štěstí, že dokázal míč vyrazit z dosahu dobíhajícího Forshawa.
9
Domácí záložník už je ošetřován za postranní čarou, uvidíme tedy, jestli bude schopen ve hře pokračovat.
8
Domácí Fischer zůstává po jednom ze soubojů na zemi, vypadá to na nějaký svalový problém.
7
Swans opět drží míč na polovině soupeře a čekají na nějaké okénko v jeho obraně.
6
Anglický celek nevstoupil do zápasu vůbec dobře a pokud chce dnes získat nějaké body, tak bude muset hodně přidat.
5
Middlesbrough se snažili odpovědět, centr Fabia ale nebyl z kategorie povedených.
4
Další velké zmatky v domácí šestnáctce, po kterých se dostal k míči v dobré pozici Llorente, španělskému forvardovi ale vůbec nevyšlo zpracování.
3
Tentokrát už hosté i zakončili! Do míče se z nějakých 30 metrů opřel Sigurdsson a Valdés měl co dělat, aby krásnou ránu vyrazil na roh.
2
Swansea začala aktivněji a dvě dobré možnosti již měl Barrow, ten ale jednou na hranici šestnáctky nepřesně přihrál, aby o chvíli později ve výborné pozici zbytečně ztratil míč.
1
Hned v úvodu je k vidění několik nepřesností na obou stranách, na míč se již stihli sáhnout i oba brankáři.
1
Týmy nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Middlesbrough FC: Valdés – Barragán, Chambers, B. Gibson (C), Fábio – Forshaw, Clayton, de Roon – G. Ramírez, Negredo, Fischer.
Náhradníci: Guzan – Friend, Espinosa, Leadbitter, Downing, Traoré, Rhodes.

Swansea City: Fabiański – Rangel, Mawson, Amat, Taylor – Fulton, Britton (C) – Barrow, G. Sigurdsson, Routledge – F. Llorente.
Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Naughton, Fer, Montero, Cork, Bastón.

Rozhodčí: Swarbrick – Ledger, Wilkes.
Poslední vzájemný zápas spolu týmy sehrály v roce 2012 ve čtvrtfinále EFL Cupu. Tehdy se z vítězství 1:0 radoval tým Swansea. V dnešním zápase je favoritem dle sázkových kanceláří Middlesbrough. Uvidíme, zdali své role dostojí. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Swansea je na tom ještě o něco málo hůře, na svém účtu má připsaných pouhých dvanáct bodů, což celek Bradleyho řadí na osmnácté, sestupové, místo. K tomu navíc patří záporné skóre 20:34. V minulém kole labutě zavítaly na stadion WBA a prohrály 1:3. Jediný gól vstřelil Routledge, za West Brom se třikrát prosadil Rondon.
Middlesbrough se momentálně nachází na sedmnáctém místě, tedy příčku nad sestupovou propastí. Na svém kontě má patnáct bodů a záporné skóre 13:19. Ligový nováček vstřelil nejméně branek z celé ligy, avšak je třeba dodat, že je šestý v počtu obdržených branek. V minulém kole Boro hostilo doma Liverpool a po dvou brankách Lallany a jednom zářezu Origiho kapitulovalo 0:3.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League! Na programu je zápas sedmnáctého kola, ve kterém změří síly Middlesbrough FC a Swansea City. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.