SESTŘIH Premier League: Stoke - Everton 1:1

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Utkání mezi Stoke a Evertonem končí spravedlivou remízou 1:1. Oba celky si během devadesáti minut dokázaly vypracovat pár slibných šancí, ovšem každý využil pouze jednu z nich. Stou branku v Premier League vstřelil útočník Peter Crouch.
90+4
90+3
Po kombinaci Evertonu na útočné polovině je odpískán ofsajd. Tohle byla zřejmě poslední šance hostujícího celku.
90+2
Adam střelou z přímého kopu branku neohrozil, protože míč nasměroval pouze do zdi.
90+1
Schneiderlin se na vlastní polovině dopustil faulu a Stoke bude zahrávat přímý kop.
90+1
Nad rámec utkání budou nastaveny tři minuty.
89
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Julien Ngoy.
88
Everton v posledních minutách přikládá pod kotlem a pokouší se tento duel rozhodnout. Bude úspěšný?
87
Po volném kopu se v zajímavé pozici ocitl Schneiderlin, který nedokázal propálit Granta. Mrzet ho to ovšem nemusí, protože mu byl stejně odpískán ofsajd.
86
Everton byl velice blízko druhému gólu! Coleman našel z pravé strany ve vápně Daviese, jehož hlavičkový pokus parádní zákrokem zneškodnil Grant. K dorážce se poté dostal ještě Lookman, ale ten nemířil přesně.
85
Berahino si zpracoval míč v obtížné pozici a posléze se pokoušel přehodit Roblese. Tento záměr mu vyšel, ale míč do bezpečí stihl odklidit Funes Mori.
84
Po rohovém kopu se ale domácí k zakončení nedostali. Ovšem nadále zůstávají u míče.
83
Adamův centr do vápna byl tečován a i díky tomu se k hlavičce dostal Arnautović. Tento pokus však k brance nedoletěl, neboť byl jedním z obránců sražen do zámezí.
82
Lukaku si v souboji s posledním hráčem pomohl faulem a hosté tedy přišli o zajímavou příležitost.
81
První žlutá karta je na světě! Obdržel ji Bardsley, který se dopustil taktického faulu na středu hřiště.
79
Oba celky se v posledních minutách střídají v držení míče a pokoušejí se rozhodnout. Nicméně myslí i na obranu.
77
Arnautović nabral na levém křídle rychlost a posléze se pokusil uvolnit ve vápně Crouche, který na míč těsně nedosáhl.
76
Po volném kopu se k hlavičce dostal Funes Mori, ale Grant se zaskočit nenechal.
75
Coleman se snažil uvolnit na pravém křídle a dostat se do vápna. Tento záměr mu kvůli faulu nevyšel. Everton bude zahrávat volný kop.
Dnešní utkání sleduje 27612 diváků.
74
Bardsley na středu hřiště tvrdě dohrál Daviese. Rozhodčí ale žlutou kartu ani tentokrát neuděluje.
71
Everton znovu výrazně přidává na aktivitě a pokouší se vstřelit druhou branku, která by tento duel možná i rozhodla.
70
Lookman se okamžitě ukázal ve výborném světle. Jeho ránu z levé strany musel Grant vyrazit na rohový kop.
69
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Ademola Lookman.
69
Po krásné kombinaci se do vápna Stoke dostal Davies, který mohl střílet. Záložník Evertonu ale prováhal ideální možnost a následně míč ztratil.
68
Shawcross po volném kopu sklepával míč na Crouche, ten ale podklouzl a v leže nedokázal ideálně zakončit.
67
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Saido Berahino.
66
Mirallas to a McCarthy to přehnali při napadání a byl odpískán faul. Domácí budou rozehrávat.
65
Martins Indi poslal Grantovi velice nebezpečnou malou domů, kterou málem vystihl napadající Lukaku.
64
Urostlý útočník se dostal k dalšímu zakončení hlavou, ale ani tentokrát prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
63
Po rohovém kopu ukázal svojí přednost Crouch, který se dostal k hlavičce a vystřelil těsně vedle.
62
Martins Indi nacentroval do vápna prudký míč a Robles nepředvedl vůbec jistý zákrok, když míč pouze srazil na rohový kop.
61
Stoke v posledních minutách přidalo na aktivitě a je mírně aktivnějším týmem.
60
Arnautović se uvolnil na levém křídle a poslal před branku přízemní centr, který byl odvrácen do bezpečí.
59
Svého spoluhráče se pokusil napodobit Bardsley, ale tento pokus letěl vysoko nad branku.
58
Charlie Adam si do své sbírky málem připsal další unikátní gól. Záložník Stoke vypálil ze čtyřiceti metrů a Robles měl co dělat, aby se stihl vrátit do branky.
57
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje. Fotbalista Stoke bude v utkání pokračovat.
56
Zatím se nehraje. Arnautović je stále ošetřován.
55
Na trávníku zůstává ležet jeden z domácích hráčů, hra je přerušena.
53
Adam se ale dopustil útočného faulu, tudíž se míč vrátí na kopačky hostujících hráčů.
52
Poprvé ve druhém poločase se snaží útočit domácí. Everton brání hodně pozorně.
50
Barkley si udělal prostor a vypálil z dvaceti metrů. Grant na tento pokus viděl a bez sebemenšího problémů ho zastavil.
49
Hráči Evertonu v poklidu kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají. Druhý poločas zatím nemá příliš vysoké tempo.
48
Stoke se zatím nedokázalo dostat k míči, hosté kontrolují hru a pokouší se svého soupeře uspat pomalou kombinací.
47
Hosté nerozehráli volný kop nejlépe a velice rychle o míč přišli.
46
Everton rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Mason Holgate, přichází James McCarthy.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Začátek poločasu patřil bezpochyby domácímu celku, který hrál velice aktivně a taky se díky Crouchovi dostal do vedení. Stoke poté začalo hrát pasivněji a toho dokázali fotbalisté Evertonu využít a zásluhou Colemana vyrovnali na 1:1. Nechme se překvapit, jakým směrem se bude vyvíjet druhý poločas.
45+4
45+3
V posledních sekundách prvního poločasu se do zajímavé šance dostal znovu Arnautović, jenž byl i tentokrát vychytán Roblesem.
45+2
Crouch se nyní hodně zlobí na rozhodčí. Vytáhlý útočník se snažil získat ve vápně soupeře míč, ale rozhodčí mu odpískal faul.
45+1
Mirallas poslal do vápna od rohového praporku zajímavý centr, ale i nyní si obrana Stoke poradila.
45+1
V prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.
45
Coleman z pravé strany posílal před branku další centr, tentokrát ho obrana Stoke dokázala odvrátit.
44
Domácí se nemohou udržet u míče a velmi zmatkují. Faulu na středu hřiště se dopustil Allen, tudíž tlak Evertonu bude pokračovat.
42
A obraz hry vypadá rázem úplně jinak. Everton kombinuje na útočné polovině a pokouší se prosadit přes rozhozeného soupeře.
39
Everton právě vstřelil branku!
Ve Stoke máme vyrovnáno! Coleman z pravé strany hledal před brankou volného Lukaku, ovšem do míče se vložil RYAN SHAWCROSS a smolně si srazil míč do vlastní branky. Sudí nejdříve gól kvůli ofsajdu neuznali, po poradě a zjištění, že míč se do branky nedostal od belgického útočníka, gól uznali.
39
Baines se celou situaci rozhodl řešit střelou, která skončila na dobře postavené zdi.
38
Po faulu Martinse Indiho bude Everton zahrávat zajímavou standardní situaci. Dočkáme se vyrovnání?
37
Po přihrávce Mirallase se do šance pokoušel dostat Lukaku, nicméně jeden z obránců ho bez problémů o míč připravil.
36
Everton vypadá v posledních minutách odevzdaně a pouze se brání. Domácí toho zatím nevyužívají podle představ.
34
Schneiderlin si na středu vyšlápl na Allena a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
33
Fotbalisté Stoke nadále kontrolují hru a přihrávají si s míčem okolo půlící čáry. Evertonu první poločas absolutně nevychází podle plánů.
32
Další obrovská šance Stoke! Na levém křídle zůstal cela volný Arnautović, který obdržel přihrávku od Adama. Zkušený kanonýr z toho však nic nevytěžil, když míč napálil pouze do Roblese.
31
Afellay si podržel na útočné polovině míč a kolem pravé lajny se dostal až k centru do vápna. Ten skončil v rukavicích Roblese, který výborně vyhodnotil situaci a pro míč si došel do vzdušného prostoru.
29
Asi nejlepší šanci Evertonu v dosavadním průběhu utkání měl nyní Coleman, který si sběhl do vápna a střelou z pravé strany napálil míč nad břevno.
27
Na druhém konci hřiště se pokusil Granta vystrašit technickým zakončením Mirallas, míč ale skončil nad brankou.
26
Parádní kombinace Stoke branku nepřinesla. Po rychlé akci se za obranu soupeře dostal Crouch, jehož prudká střela skončila těsně vedle vzdálenější tyče.
25
Funes Mori se dostal na středu hřiště do souboje s Crouchem a pomohl si faulem. Stoke bude zahrávat volný kop.
24
Fotbalisté Evertonu nedostávají na útočné polovině téměř žádný prostor, domácí hrají velmi dobře.
23
Crouch si ve vápně našel cestu na centr z velké vzdálenosti a pohodlně zakončil. Robles byl na hlavičku anglického útočníka připraven a míč zastavil před brankovou čárou.
22
Coleman se na pravém křídle pokoušel dostat přes Pieterse, kterého rukami stáhl k zemi. Stoke se dostane k míči.
20
A platí to i nadále. Lukaku se sice odhodlal k dalekonosné střele, ta ale skončila daleko od levé tyče. Snaha belgického útočníka se musí ocenit.
19
Hosté pokračují v kombinaci na útočné polovině, ale chybí tomu pokus o zakončení. Grant zatím nemusel vážněji zasahovat.
18
Bardsley se hnal na útočné polovině za míčem, ale pomohl si faulem. Hosté budou rozehrávat.
17
Everton začíná být velice aktivní a kombinuje na útočné polovině. Domácí začali hrát pasivně, na což by mohli v příštích minutách doplatit.
15
K odvrácenému míči se před vápnem dostal Coleman, jehož pohotová střela skončila daleko od pravé tyče.
13
Mirallas nacentroval do vápna z volného kopu dobrý míč, jenž byl sražen na rohový kop.
12
Podél pravé lajny se pokoušel prosadit Coleman, ovšem jeden z obránců ho velice snadno obral o míč.
11
Hosté zjednodušili rozehrávku a přihrávají si na útočné polovině. Obrana Stoke má vše pod kontrolou.
10
Obrana Evertonu si s touto situací poradila a míč odvrátila do bezpečí. Hosté se nemohou udržet u míče.
9
Stoke se po vstřelené brance pokouší znovu útočit. Nyní bude mít k dispozici další rohový kop.
7
Stoke City právě vstřelilo branku!
Stoke se dostává do vedení! Arnautović z levé strany našel na hranici malého vápna PETERA CROUCHE, který jen nastavil nohu a nasměroval míč do branky. Pěkná akce domácího celku.
6
Domácí celek je v úvodních minutách aktivnější, nicméně nedokáže se dostat do pokutového území. Everton brání velmi pozorně.
4
Rohový kop Stoke nic zajímavého nepřinesl, protože centr byl přetažený a skončil v zámezí.
3
Crouch se po volném kopu dostal k hlavičce, ta byla sražena Schneiderlinem do zámezí.
2
Kombinace Evertonu nebyla úspěšná a tak se postupným útokem pokouší prosadit fotbalisté Stoke. Ti kombinují na útočné polovině.
1
Domácí se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1
Fotbalisté obou celků pomalu nastupují na hrací plochu. Utkání bude během krátké chvíle zahájeno.

Stoke City: Grant – Bardsley, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan, Allen – Afellay, Adam, Arnautović – Crouch.
Náhradníci: Given – Bony, Muniesa, Berahino, Imbula Wanga, Ngoy, Edwards.

Everton FC: Robles – Holgate, A. Williams, Ra. Funes Mori – Coleman, Davies, Schneiderlin, Baines (C) – Barkley, R. Lukaku, Mirallas.
Náhradníci: Stekelenburg – James McCarthy, E. Valencia, Barry, Lookman, Jagielka, Lennon.

Rozhodčí: Pawson – Burt, Bryan.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Everton FC 1:0 Stoke City
51. Given (vg.)

Everton FC: Stekelenburg – Holgate, Jagielka (C), A. Williams – Bolasie (88. Davies), Gueye, Barry, Baines – Mirallas (70. Koné), Barkley (84. Ra. Funes Mori) – R. Lukaku.

Stoke City: Given – Bardsley, Shawcross (C), Cameron, Pieters – Imbula Wanga (79. Krkić), Whelan – Diouf (79. Sobhi), Allen, Arnautović – Crouch (65. Walters).
EVERTON FC (7.)

Liverpoolský celek, jak už je zvykem, bojuje o evropské poháry. Toffies jsou aktuálně na sedmé pozici se ztrátou pěti, respektive sedmi bodů na manchesterské kluby před nimi. Everton se ovšem může pyšnit skvělou formou, v posledních pěti ligových utkání čtyřikrát vyhrál a jednou remizoval. Devítinásobný vítěz anglické ligy zdolal například 4:0 Manchester City.
STOKE CITY (10.)

Dnes domácí se drží na podobné pozici, jako tomu bylo v minulém ročníku. Tehdy skončili na deváté pozici o bod před londýnskou Chelsea. Stoke v posledních třech utkáních vybojoval sedm bodů. Porazil Watford a Sunderland, o bod se podělil s Manchesterem United.
I ve středu pokračuje třiadvacáté kolo Premier League. Sledovat budeme mimojiné souboj mezi desátým Stokem a sedmým Evertonem. Utkání začíná ve 21:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.