SESTŘIH Premier League: Sunderland - Crystal Palace 2:3

Střely mimo: 4:12.
Rohy: 4:5.
Ofsajdy: 3:2.
Fauly: 14:11.
Jermain Defoe dal domácímu týmu dvoubrankové vedení, ale ani to nestačilo na jediný bod. Tým vedený Davidem Moyesem tak stále česká na první vítězství v letošním ročníku. O obrat se postaraly branky Ledleyho, McArtura a především v poslední fázi zápasu také Christiana Bentekeho, který dal vítěznou branku až v úplném závěru zápasu.
90+5
90+4
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Opravdu je obrat dokonán. CHRISTIAN BENTEKE nebyl ve druhém poločase tolik vidět, ale nejspíše rozhoduje toto utkání. Naskočil si na zkrácený rohový kop a hlavou poslal míč do sítě. Pickford byl bez šance.
90+4
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jason Puncheon, přichází Lee Čung-Jong.
90+3
Joe Ledley byl v přechodu do útoku faulován soupeřem a také hosté budou mít v úplném závěru možnost k centru do vápna. Míč se však zastavil ještě přes vápnem.
90+2
Jordan Pickford musel výt ještě ve středu. Přiletěl před něj míč z kopačky Wickhama, ale domácí brankář byl připravený.
90+1
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90
V poslední minutě zápasu se dostal do souboje Defoe s Delaneyem. Ten ho fauluje a domácí mají ještě šanci na ohrožení branky.
89
Domácí mohou nyní děkovat Andros Townsend, ale po jeho průniku do vápna přišla jen střela vedle branky. Jordan Pickford se za míčem natahoval, ale zasahovat nemusel.
88
U levé postranní lajny se dostal do dobré pozice Fryers, který ale byl zablokován soupeřem. Z následného rohového kopu nevzniklo nic nebezpečného před hostující brankou.
87
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Lee Cattermole, přichází Paddy McNair.
86
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Victor Anichebe.
85
Také Jan Kirchhoff byl přichycen v ofsajdové pasti soupeřů. U míče tak jsou hostující hráči, kteří se pokoušejí o dokonalý obrat.
84
Christian Benteke je ve druhém poločase neviditelný v útoku. Až nyní se připomněl ofsajdovým postavením po přihrávce Puncheona.
83
Po rozehrávce od rohového praporku se dostal ke střele na hranici šestnáctky Adnan Januzaj, ale ani jeho střela nemíří mezi tři tyče.
82
Joel Ward zahrál ve vápně rukou, ale rozhodčí nepíská penaltu. Míč se odrazil za brankovou lajnu a bude se rozehrávat rohový kop.
81
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby vstřelenou brankou rozhodly zápas pro sebe a odnesly si z dnešního zápasu všechny tři body.
79
Adnan Januzaj byl velmi přesný v kombinaci. Jeho finální přihrávka na osamoceného spoluhráče ale končí o metr přes cílem.
77
Je vyrovnáno. Domácí nezužitkovali tlak, který si v posledních minutách vytvořili a jsou za to potrestáni. Z levé strany přilétl centr do vápna. JAMES MCARTUR se dostal před obránce a hlavou vyrovnává.
76
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Martin Kelly, přichází Zeki Fryers.
75
Domácí znovu tlačí na soupeře v jeho vápnu. Jermain Defoe byl u míče, ještě ho dloubáčkem chtěl přenést na Januzaje, ale Tomkins byl silnější než hráč Sunderlandu.
74
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Connor Wickham.
73
Ve středovém kruhu nedovoleně zastavil protihráče hostující Jason Puncheon a vidí žlutou kartu od rozhodčího.
71
Jermain Defoe byl znovu velmi blízko třetímu gólu. Byl tři metry od brankové lajny, ale zády. Nepodařilo se mu otočit a ta ztrácí míč.
70
Crystal Palace sice rychle odpověděli na druhou branku Defoea, ale nyní se opět brání. Cattermole našel rozběhnutého Januzaje. ten ještě přistrčil míč střelci dvou branek, ale Defoe nezavršil hattrick, když poslal míč jen nad břevno.
69
Hra velmi rychle postupuje. Jermain Defoe se rád pohybuje na ofsajdové pozici. Nyní mu to po přihrávce Cattermola o malý kousek nevyšlo.
67
Z volného přímého kopu se mohli domácí dostat do zakončení, ale Januzaj byl daleko od míče a Yohan Cabaye ho stačil opálit do bezpečí.
66
Watmore byl velmi aktivní na pravé levé straně, ale zkušeně ho zastavil Ledley. Následně ale přišel faul Puncheona a domácí zůstávají u míče.
63
Po dvou slepených brankách se hra trochu uklidnila. Domácí kombinují na polovině soupeře a snaží se projít do dobré pozice postupným útokem.
62
Velmi rychle je sníženo! Na hranici vápna se dostal k odraženému míči JOE LEDLEY a střelou po zemi prostřelil domácího brankáře, který neměl zatím moc práce.
61
Sunderland právě vstřelil branku!
JERMAIN DEFOE se dostal do stoprocentní šance, ale nejdříve ho vychytal Mandanda, poté ale už z dohrávky celé akce skóruje. Domácí vedou o dvě branky.
60
Po hodině hry se dostali opět domácí pod tlak. Puncheon našel na pravé straně volného Warda. Jeho centr z první končí jen u bránícího soupeře.
59
Oba týmy hrají ve velkém tempu druhý poločas. Crystal Palace byli znovu až ve vápně, ale Benteke dnes nemá den. Jeho pokus končí daleko vedle pravé tyče.
57
Domácí rozehráli velmi nepřesně a do protiútoku se dostala hned troji hráčů hostů. Puncheon společně s Cabayem ale zpomalili akci. Do střelecké pozice se ale nakonec dostal právě Jason Puncheon. Pickford byl připravený.
56
První rychlá akce domácího týmu ve druhém poločase. Na pravé straně vápna musel faulovat rozběhnutého Januzaje Delaney.
55
Ale ani nyní se míč nedostal až před Pickforda. Koné společně s Djibodjim byli připraveni a odvrátili nebezpečí od své branky.
54
Ten rozehrál Jason Puncheon, který ale našel jen Koného. Míč se tak rychle dostal z domácího vápna. Akce Crystal Palace pokračovala a nyní fauloval Cattermole.
53
Na třiceti metrech do domácí branky fauloval Djilobodji. U míče stále hned trojice hostujících hráčů, ale Yohan Cabaye poslal míč do zdi. Crystal Palace má k dispozici rohový kop.
52
Znovu byl aktivní Benteke, který se hnal za nakopnutým míčem do volného prostoru, ale nyní se sklouzl po trávníku z balonu Jarodan Pickford a sbírá míč ze země.
51
Christian Benteke se přihlásil o slovo také ve druhém poločase. Po tvrdém souboji se dostal k míči blízko šestnáctky domácího týmu, ale jeho pokus jde mimo branku a Pickford nemusí zasahovat.
50
Defoe udržel míč proti dvojici hráčů ve středu pole, následně přistrčil míč na rozběhnutého N'Donga. Ten si ale sám neporadil v úniku.
49
Domácí ale pokračuje v držení míče. Na pravé straně si pohrála dvojice Koné – Cattermole s napadajícím hráčem. Poté ale přišla nepřesná nahrávka domácího kapitána.
48
Jan Kirchhoff ještě bojoval o míč, který nastřelil až k rohovému praporku Cattermole, ale úspěšnější byl v souboji Kelly.
47
Druhý poločas zahájili rozehrávkou hostující hráči, kteří v úvodu druhého poločasu ztrácejí jednu branku. Dlouhá nahrávka do kraje je nepřesná a u míče jsou ihned domácí.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Úvod prvního poločasu byl opatrný z obou stran. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu v obraně, ta se však stala na straně Crystal Palace. Martin Kelly poslal zpětnou přihrávuk přesně na nohu Jermaina Defoea, který si již velmi zkušeně poradil proti Mandandovi. Dlouholetý hráč Tottenhamu tak určil skóre prvního poločasu. Druhý velmi zkušený hráč domácího výběru Steven Pienaar musel již v šestnácté minutě střídat kvůli zranění.
45+3
45+3
Yohan Cabaye velmi zbytečně sekl nohou po hráči, který měl rozehrávat a vidí v úplném závěru poločasu žlutou kartu.
45+3
Ve třetí minutě nastavení fauloval velmi aktivního Cabayeho Jan Kirchhoff. Rozehrávky z třiceti metrů se ujal Andros Townsend. Jeho prudká střela přes zeď končí vedle branky.
45+2
Jason Puncheon byl dobré pozici pro střelu, ale ještě chtěl hledat spoluhráče ve vápna. Christian Benteke se už k míči přes bránícího hráče nedostal.
45+1
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45
V poslední minutě prvního poločas dostal do volného prostoru Javier Manquillo, ale jeho nabídka na hráče ve vápna našla jen Steva Mandandu.
44
Didier N'Dong nastoupil do zápasu velmi agresivně, když složil dalšího hráče Crystal Palace. Nyní už je rázně upozorňován rozhodčím.
43
Yohan Cabaye musí být nakonec ošetřen. I bez něj hosté vybojovali rohový kop. Jason Puncheon poslal míč do vápna, kde se k hlavičce dostal Benteke. Balon ještě mohl usměrnit do branky Ward, ale byl ve velmi nepříjemném úhlu.
41
Hra se po brance rozproudila. Domácí mohli velmi rychle přidat druhou branku, ale střela z hranice vápna do Kirchhoffa šla jen do zad bránícího hráče.
40
Domácí jdou do vedení. V posledních minutách se hrálo především na straně Sunderlanu, ale první branku střílí JERMAIN DEFOE, který využil velmi špatné zpětné nahrávky Martina Kellyho. Z vyložené pozice ve vápně se již nemýlil.
39
Na hranici vápna se dostal k odraženému míči právě Yohan Cabaye. Jeho pokus míří jen hodně daleko do branky Jordana Pickarda.
38
Januzaj ale zasekl míč ještě před centrem a to vyhovovalo Kellymu. Ten se stihl vrátit do obrany a zastavil útočného hráče Sunderlandu.
37
Nakonec nepotřeboval francouzský záložník ani ošetření a pokračuje ve hře. Právě on poslal míč do vápna, ale tam míč neudržel Benteke a do útoku pádili domácí.
36
Velmi nepříjemný zákrok nyní předvedl Didier N'Dong, který sestřelil ve středu pole Yohana Cabayeho, který se nyní svíjí na trávníku.
35
Jermain Defoe byl nachytán v ofsajdu a akce domácího týmu znovu končí bez zakončení.
34
Hra se v posledních minutách uklidnila. To chtěl vyvrátit Christian Benkete, který znovu vletěl do souboje jako tank. Ale nyní míč nevybojoval.
33
Adnan Januzaj se po ošetření dostal poprvé k míči. Po jeho přihrávce se dostal do ofsajdového postavení Javier Maquillo. Domácí musí odevzdat míč.
31
Z volného přímého kopu mohl zahrozit Yohan Cabaye, ale míč poslal jen na zadní tyč, kde byl zcela obsazený Christian Benteke.
29
Také na druhé straně se mohli radovat ze vstřelené branky. Na pravé straně zatáhl míč až k pozici pro cetr Kirchhoff, který našel Jermaina Defoa. Ten jen nastavil kopačku, ale míč těsně minul vzdálenější tyč.
27
Crystal Palace uklidňují hru na své polovinu hřiště. Martin Kelly byl u míče, poté ho poslal na střed, kde byl Andros Townsend. Jeho střela z otočky končí vysoko nad brankou.
26
Jason Puncheon ale nebyl přesný při rozehrávce od rohového praporku. Po několika odrazech, ale zůstávají hosté. Po přihrávce do vápna zakončoval z nepřipravené pozice Benteke, ale byla to zatím největší šance na skórování v dnešním zápase.
25
Puncheon byl pod tlakem u postranní lajny, tak jen poslal centr do vápna, kde ale zatlačil na obránce Christian Benkete a bude z toho rohový kop.
24
Adnan Januzaj zůstal ležet na trávníku a nevypadalo to s ním vůbec dobře, ale po ošetření bude pokračovat ve hře.
23
Jermain Defoe byl svalen ve středovém kruhu po úderu Ledleyho. Rozhodčí ale nyní faul nepíská a pokračuje se ve hře.
22
Joel Ward se poradil s náběhem na levé straně od Watmora. Ten neprošel přes hostujícího obránce a navíc fauluje. V posledních minutách jsou ale domácí aktivnější.
21
Domácí se neprosadili z pravé strany, míč se dostal jen na hranici vápna, kde se už už rozbíhal do rychlého protiútoku Cabaye, ale Januzaj ho velmi rychle fauloval.
20
Ten ale končí jen hlavičkou hostujícího Jamese Tomkinse, který byl ve vápně nejvýše ze všech.
19
Po dlouhém čase se také domácí připomněli v útoku. Právě střídající Watmore poslal prudký míč z pravé strany a nakonec z toho bude rohový kop.
17
Christian Benteke vletěl do souboje velmi agresivně. Domácí čekali, že se bude pískat faul, ale akce pokračovala. Míč se po trase Cabaye – Puncheon dostal zpět k Bentekemu, který ale ve vápně nebyl dostatečně přesný.
16
Domácí trenér musí poprvé sáhnout do sestavy. Steven Pienaar musí kvůli zranění z trávníku. Nahrazuje ho Watmore.
15
Rohový kop hostů byl velmi nebezpečný. Yohan Cabaye poslal míč do vápna, kde se k němu dostal právě Christian Benkete, ale jeho střela po odskoku jde jen vedle branky.
14
Tlak hostů roste. O další velmi nebezpečnou akci se postaral z pravé strany Puncheon, který hledal ve vápně Bentekeho, ale před ním odvrátil na rohový kop Djilobodji.
13
Francouzský středopolař Yohan Cabaye se poprvé dostal dnes ke střele. Po přihrávku do běhu hned z první střílel, ale napálil jen Koného.
12
Na levé straně se probíjel do útoku mladý hráč Sunderlandu, který prošel také Manchesterem United, Adnan Januzaj, ale neprošel přes Joela Warda, který se mu postavil do cesty.
11
Didier N'Dong byl snad poprvé v zápase u míče. Přes střed hřiště si to namířil až k vápnu, ale tam ho čistě odzbrojil Ledley. Domácí ještě pokračovali v útoku, ale právě N'Dong se provinil útočným faulem.
9
Martin Kelly byl pod tlakem, když ho při rozehrávce napadal až u vlastního vápna Jermain Defoe. Proto musel zvolit krajní bek hostů jen daleký odkop.
8
Rychlejší akce také na druhé straně. Steven Pienaar chtěl poslat do vápna přihrávku na rozběhnutého Januzaje, ale hostující kapitán Delaney byl pozorný a ukončil nebezpečnou akci.
7
Znovu byli u míče hostující hráči. Po levé straně se chtěl dostat až k centru Townsend, ale jeho plán zrušil výborným zásahem Javier Manquillo.
6
První vážnější akce! Christian Benteke vybojoval míč v rohu domácího vápna, poté ale přišla přihrávka do zhuštěného prostoru na Yohana Cabayeho, který se nedostal ke střele.
5
Ani domácí Sunderland se nikam s míčem nežene. Koné si několikrát vyměnil míč s Djilobodjim. Nenašel volného spoluhráče a tak volí cestu zpět na Jordana Pickarda.
4
Crystal Palace zatím velmi opatrně kombinují na své polovině. Jason Puncheon mohl přejít do útoku, ale ani jeho přihrávka nebyla přesná. Velmi opatrný začátek zápasu z obou stran.
3
Také hosté se poprvé dostali na útočnou polovinu. Z levé strany přilétlo autové vhazování, ale ani Andros Townsend neudržel míč na více než několik sekund.
2
Domácí útočník Jermain Defoe se jako první dotkl míče dnešním zápase. Sunderland se pokusil o dlouhou nahrávku na Jana Kirchhoffa, ten však míč neudržel na trávníku.
1
Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích přicházejí na hrací plochu. Zápas šestého kola tak může za několik málo minut začít.

Sunderland AFC: Pickford – Manquillo, Koné, Djilobodji, van Aanholt – Cattermole (C), N'Dong – Kirchhoff, Pienaar, Januzaj – Defoe.
Náhradníci: Mika – Watmore, O'Shea, Denayer, McNair, Anichebe, Khazri.

Crystal Palace FC: Mandanda – J. Ward, Tomkins, Delaney (C), Kelly – McArthur, Ledley, Puncheon, Cabaye – Townsend, Ch. Benteke.
Náhradníci: Hennessey – Čung-Jong, Mutch, Sako, Wickham, Fryers, Wynter.

Rozhodčí: Taylor – Kirkup, Perry (vš. Anglie).
Poslední vzájemné zápasy

01.03. 2016 Sunderland – Crystal Palace 2:2
23.11. 2015 Crystal Palace – Sunderland 0:1
11.04. 2015 Sunderland – Crystal Palace 1:4
Sunderland AFC

Sunderland bojoval v loňské sezóně až do posledních kol o udržení v Premier League, ale nakonec závěrečné tři zápasy, kdy vybojovali hned sedm bodů zachránilo v nejvyšší lize. Letos to ale začíná podobně, když v prvních pěti kolech získal Sunderland jen jeden bod. Navíc vstřelil jen tři branky. Právě jediný bod vybojovali hráči Sunderlandu na trávníku Southamptonu za remízu 1:1.
Crystal Palace FC

Hostující fotbalisté obsadili v loňském ročníku až patnáctou pozici, tu by chtěli v letošním roce o něco vylepšit, ale nevstoupili do nového ročníku vůbec ideálně. Úvodní dva zápasy skončily prohrou. Dokonce Crystal Palace nevstřelili ani jednu branku, když na domácím stadionu proti West Bromu i proti Tottenhamu prohráli shodně 0:1. I přes nepodařenou loňskou sezónu se dokázali hráči trenéra Pardewa až do finále FA Cupu. V něm na slavném Wembley podlehli Manchesteru United po prodloužení. Až v posledních dvou zápasech si Crystal Palace vylepšili pozici v tabulce, když porazili Middlesbrough i Stoke.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce britského fotbalu. Anglická Premier League má na svém programu šesté kolo a my se společně zaměříme na zápas Sunderlandu, který na svém stadionu přivítá Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.