SESTŘIH Premier League: Sunderland - West Bromwich 1:1

Dnešní utkání sledovalo 40043 diváků.
Svěřenci Tonyho Pulise potvrdili, že se jim proti Sunderlandu daří a deset minut před přestávkou se ujali vedení zásluhou krásné trefy Nacera Chadliho. Černé kočky vstupovaly do druhého poločasu s jednobrankovým mankem a po přestávce se hnali za vyrovnáním, kterého po krásné střele o zem v podání střídajícího Patricka van Aanholta dosáhli. Domácí se poté nadechli k silnému náporu, v závěru otevřeného zápasu hraném ve vysokém tempu se jim ale druhý gól i přes velkou snahu přidat nepodařilo. Konečný výsledek. Sunderland 1 West Bromwich Albion 1.
90+7
90+7
Jermain Defoe po jemném přiťuknutí svého spoluhráče napřáhl k dělové střele, která zamířila těsně vedle levé tyče, a v dnešním zápase se už nic nestane!
90+7
Jonny Evans zastavil útok Sunderlandu taktickým faulem, za který uviděl žlutou kartu, a domácí mají poslední možnost, jak ohrozit bránu West Bromu.
90+6
Žlutou kartu dostává Jonny Evans (West Bromwich Albion).
90+6
Jason Denayer utržil nepříjemný úder do pusu a jeden z lékařů zkontroloval, zda má všechny zuby.
90+5
Běží poslední sekundy pětiminutového nastavení, zhruba minutu se ještě ale bude určitě hrát.
90+4
Jason Denayer zůstal ležet na hrací ploše poté, co za cenu zdraví zastavil nebezpečný centr West Bromu. Pro Sunderland je to velmi špatná situace, protože nyní měl tlak, ten se ovšem vinou ošetření rozkouskuje.
90+4
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Hal Robson-Kanu.
90+3
Sunderland mačká Baggies jako citrón, z toho ale zatím neukápla ani trocha šťávy. Hosté odvrací jeden centr za druhým a úspěšně se brání.
90+2
Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut!
90+1
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází James Morrison.
90
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Lynden Gooch.
90
Neúnavný José Salomón Rondón mohl střelou z levé strany šestnáctky strhnout vítězství na stranu West Bromu, jenže jeho následná střela zamířila vedle levého horní rohu!
89
Craig Dawson napřáhl na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky ke krásné diagonální střele, která mířila přesně do levého horního rohu brány, jenže Jordan Pickford předvedl spektakulární zákrok a tygřím skokem jeho pokus vyrazil!
88
Sunderland se na levé straně ocital ve slibné šanci, jenže Wahbi Khazri nedokázal přesně odcentrovat ani vystřelit a bezmocně leží na trávníku.
87
Jakmile mohou, oba dva týmy vyráží okamžitě směrem vpřed. José Salomón Rondón vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale přizvednut do vzduchu, ze kterého Jordan Pickford v pohodě míč stáhl.
86
Utkání na Stadium of Light vrcholí a před námi je vzrušující a dramatický závěr.
85
Matt Phillips hledal diagonální přihrávkou v blízkosti vzdálenější levé tyči Craiga Gardnera, ten ale na jeho pas těsně nedosáhl!
84
Sunderland v závěru zápasu dokázal srovnat krok a dosavadním hrdinou domácího týmu je střídající Patrick van Aanholt.
83
Sunderland právě vstřelil branku!
Sunderland po dlouhém nákopu West Bromu vyrazil do rychlého protiútoku a Duncan Watmore po nádherné kombinaci přihrávkou z levé strany šestnáctky našel uprostřed pokutového území nabíhajícího PATRICKA VAN AANHOLTA, který střelou o zem zamířil přesně do levého horní rohu brány. Asistence: Duncan Watmore.
82
Hra se přelévá v závěru ze strany na stranu a na Stadium of Light to hučí v hledišti jako v úlu.
81
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a fanoušci Sunderlandu začínají vypadat hodně frustrovaně a neposedně se kroutí na svých sedačkách.
80
Wahbi Khazri se ocitl za bukem, tváří v tvář vybíhajícímu Benovi Fosterovi ale uspět nedokázal! Vzrušení nakonec bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí domácímu záložníkovi odmával ofsajd.
79
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a Sunderland po odvrácení centru mohl vyrazit do rychlého protiútoku.
78
José Salomón Rondón předvedl na levé straně pěkný běh a po ukázaní zad dvěma protihráčům zkusil vypálit na levé straně šestnáctky z úhlu, jeho následný přízemní pokus ale skvělý Jordan Pickford pravou nohou vyrazil na rohový kop!
77
Jermain Defoe se pokoušel na pravé straně šestnáctky dostat do zakončení, jenže jeden z obránců W.B.A. se s ním nepáral a čistým zákrokem ho o míč připravil.
76
Matt Phillips krásně zasáhl skákavý míč, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde se stala lahůdkou pro brankáře Jordana Pickforda.
75
West Bromwich do dnešního zápasu nastoupil v defenzivním rozestavení 4-4-1-1, a to zatím slaví úspěch. Hosté dokázali jednou skórovat a jejich pevná obrana zatím neinkasovala.
74
James McClean dnes v dresu West Bromu nastoupil ke svému 100. zápasu Barclays Premier League a v závěru zápasu přepustil místo čerstvému a zkušenému Craigovi Gardnerovi.
73
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází James McClean, přichází Craig Gardner.
72
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Paddy McNair, přichází Jack Rodwell.
72
Na opačné straně hřiště vzápětí pálil zpoza šestnáctky José Salomón Rondón, jeho pokus ale k radosti domácích fanoušků Sunderlandu zamířil vedle levého horního rohu brány.
71
Jarmain Defoe se uprostřed šestnáctky ocitl po přihrávce Patricka van Aanholta z pravé strany v obrovské šanci, jenže jeho následná přízemní střela byla zablokována! Skvělý obranný zákrok si připsal Jonny Evans.
71
Wahbi Khazri podstoupil v rychlém sledu dva tvrdé osobní souboje a vzápětí ukázal, že také on dokáže přibrousit, když zezadu sestřelil unikajícího Darrena Fletchera.
70
James McClean chtěl razantním odkopem na polovině hřiště odkopnout míč do bezpečí, jenže místo něj trefil do nohy Wahbiho Khazriho a vysloužil si žlutou kartu.
69
Žlutou kartu dostává James McClean (West Bromwich Albion).
68
Nejen, že se West Bromwich Albion při předchozí situaci úspěšně ubránil, vzápětí ale navíc mohl vhazovat.
67
Wahbi Khazri se na pravé straně šestnáctky málem ocitl v obrovské šanci, Ben Foster ale skvěle vyběhl ze své brány a razantním odkopem míč poslal o jeho tělo do bezpečí.
66
Bývalý manažer Evertonu David Moyes má na střídačce ruce v podpaždí a s vyschlým krkem sleduje nervózně závěr zápasu.
65
Nacer Chadli fauloval u postranní čáry na polovině hřiště Didiera N'Donga a rozhodčí oběma borcům vzápětí musel domluvit.
64
Sunderland během dosavadního průběhu zápasu ještě nevypálil mezi tři tyče, zatímco West Brom vyslal na domácí bránu již pět přesných střel a jedna z nich skončila gólem.
63
Matt Phillips u postranní čáry v blízkosti střídaček ztratil míč a Wahbi Khazri vyrazil do rychlého protiútoku, jenže mezi dvojicí protihráčů se protáhnout nedokázal a byl faulován.
62
Sunderland po zranění Jana Kirchhoffa čelí jedné nebezpečné akci soupeře za druhou, zatím ovšem jeho obrana úspěšně odolává.
61
Tlak Baggies pokračoval a z levé strany šestnáctky nebezpečně vypálil Nacer Chadli, který se pokusil vstřelit svůj druhý gól v dnešním zápase, jeho přízemní střela ale zamířila metr vedle přední levé tyče!
60
Darren Fletcher napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která mířila přesně do pravého horního rohu brány, jenže Jordan Pickford jeho pokus fantastickým zákrokem vyrazil a následná dorážka Josého Salomóna Rondóna byla zablokována!
59
Baggies skvěle zrychlili hru, jenže následná kolmá přihrávka skončila pouze v náručí brankáře Jordana Pickforda, který na nic nečekal a rychle vyhodil míč zpět do hry.
58
José Salomón Rondón se na levé straně šestnáctky ocitl ve velké šanci a jeho přízemní střela se málem dokutálela ke vzdálenější pravé tyči, i kdyby se tomu ale tak stalo, tak by gól kvůli ofsajdu nebyl uznán.
57
Patrick van Aanholt přišel na hřiště místo zraněného Jana Kirchhoffa. Sunderland musel sáhnout k vynucenému střídání a nyní navíc čelí útoku West Bromwiche Albion.
56
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Jan Kirchhoff, přichází Patrick van Aanholt.
56
Na hřišti jsou nosítka a s Janem Kirchhoffem to vypadá bohužel hodně vážně! Obránce Sunderlandu opouští hřiště na nosítkách a na už tak širokou marodku Černých koček přibývá další jméno.
55
Jan Kirchhoff zůstal po tvrdém hlavičkovém souboji ležet na hrací ploše a okamžitě k lavičce signalizoval, že bude muset střídat.
54
Ještě nutno dodat, že oba dva týmy vstoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily. Ani jeden z manažerů tedy zatím nesáhl ke střídání.
53
Matt Phillips si zpracovával v blízkosti šestnáctky těžkou kolmou přihrávku, zkrotit se mu míč ale nepodařilo a Sunderland se ubránil. Utkání opět začíná nabírat obrovské tempo.
52
Nacer Chadli na levé straně hřiště vypálil zpoza šestnáctky a jeho prudký pokus letící těsně nad zemí zamířil vedle přední levé tyče!
51
Fotbalisté Sunderlandu vstoupili do druhého poločasu pořádně zostra a West Brom čelí jedné útočné akci Černých koček za druhou.
50
Jermain Defoe se středem hřiště nevydal neohroženě do pokutového území a těsně za hranicí šestnáctky po kontaktu s jedním z protihráčů upadl, penalta se ale nepískala!
49
José Salomón Rondón odvedl v obraně dobrou práci a míč odvrátil na rohový kop. Sunderland v rychlém sledu rozehrál dva rohové kopy, ani po jednom ale bránu hostujícího celku neohrozil.
48
Jason Denayer našel přesným pasem Paddyho McNaira, který se uprostřed šestnáctky dostal ke střele, jeho pokus ale dokázali fotbalisté West Bromu zablokovat.
47
Matt Phillips v dnešním zápase dokazuje, že je kromě útoku platný také v defenzivě a nebezpečnou akci Sunderlandu zastavil za cenu rohového kopu.
46
West Bromwich Albion rozehrál druhý poločas, do kterého zásluhou Nacera Chadliho vstupuje s jednobrankovým vedením. Dokáže Sunderland najít po přestávce odpověď?
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Jermain Defoe mohl po necelých pěti minutách poslat Sunderland do velice rychlého vedení, jenže ve velké brankové příležitosti bránu minul a na opačné straně přišel trest. West Brom sice čelil jednomu útoku Sunderlandu za druhým, deset minut před přestávkou ale krásnou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči po Phillipsově přihrávce Nacer Chadli. Skóre po prvním poločase. Sunderland 0 West Brom Albion 1.
45+2
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu, nad který se zřejmě ještě bude nastavovat jedna nebo maximálně dvě minuty.
44
James McClean znovu v akci. Tentokrát u postranní čáry šel velice neohroženě do souboje s dvěma protihráči a oba dva je sroloval k zemi.
43
James McClean se na levé straně šestnáctky ocital ve velmi slibné brankové příležitosti, jenže se rozhodl pro střílenou diagonální přihrávku, na kterou jeho spoluhráč neměl šanci dosáhnout.
42
Jonny Evans před šestnáctkou dobře zastavil Jermaine Defoea a poté míč odpálil za postranní čáru.
41
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a West Bromwich Albion vede těsně před přestávkou nad Sunderlandem 1:0.
40
Baggies vybojovali na levém křídle rohový kop, po jehož rozehrání se k ničemu nedostali a Matt Phillips zahrál v blízkosti praporku na pravé straně hřiště při zpracování míče rukou.
39
Na opačné straně hřiště pálil zpoza šestnáctky Wahbi Khazri, jeho pokus ovšem zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ben Foster.
38
Matt Phillips se s tím nepáral a zpoza šestnáctky práskl do míče, jenže střela se mu vůbec nepovedla a zamířila do horních řad tribuny za bránou brankáře Jordana Pickforda.
37
Baggies se po vstřelení úvodní branky nadechli k velkému náporu, zatím se ovšem do zakončení nedostali.
36
Žlutou kartu dostává Jan Kirchhoff (Sunderland AFC).
36
Sunderland během dosavadního průběhu zápasu dominoval a měl více ze hry, jenže nyní utrpěl tvrdý šok a Baggies vedou na Stadium of Light zásluhou Nacera Chadliho 1:0!
35
West Brom právě vstřelil branku!
Matt Phillips nádhernou kolmou přihrávkou našel na levé straně NACERA CHADLIHO, který míč zatáhl do šestnáctky a poté nádhernou krásnou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Matt Phillips.
34
Lamine Koné se nadechl uprostřed hřiště k dlouhému úprku směrem k pokutovému území Baggies, jenže těsně před šestnáctkou o míč přišel.
33
Wahbi Khazri rozehrál standardní situaci nakrátko a Duncan Watmore z hranice šestnáctky hledal na levé straně kolmou přihrávkou některého ze svých spoluhráčů, ti ovšem jeho myšlenku nepochopili.
32
Duncan Watmore na levém křídle postoupil souboj s Darrenem Fletcherem, který ho levou rukou zahákl za loket pravé ruky a poté stáhl k zemi.
31
Ze zápasu uplynula úvodní půlhodina, po které Sunderland hraje na domácím hřišti s West Bromem bez branek 0:0. Pokud byste si ovšem mysleli, že se hraje nudný fotbal, tak to v žádném případě. Oba týmy do toho dávají všechno a hrají s velkým nasazením.
30
Škoda, že rozhodčí nyní odpískal faul, protože Duncan Watmore po zisku míče mířil do pokutového území, kde by bylo určitě pořádně velké horko, to by ovšem akce musela pokračovat.
29
Duncan Watmore si v blízkosti šestnáctky na levé straně hřiště pomohl tělem a podle názoru hlavního rozhodčího Craiga Dawsona fauloval.
28
Claudio Yacob si nebral servítky s Wahbim Khazrim a tvrdým skluzem ho poslal k zemi, za což byl po zásluze odměněn žlutou kartou.
27
Žlutou kartu dostává Claudio Yacob (West Bromwich Albion).
26
Wahbi Khazri rozehrál rohový kop a na vzdálenější levou tyč poslal velmi nebezpečný centr, po kterém si Craig Dawson málem vstřelil vlastní gól, Ben Foster ale pohromě zabránil!
26
Didier N'Dong se snažil uniknout po pravém křídle, jenže v blízkosti postranní čáry ho před zrakem obou střídaček fauloval Allan Nyom, který si pomohl rukama, žluté kartě ale unikl.
25
Rohový kop West Bromu byl na vzdálenější levé tyči odvrácen a směrem dopředu se mohou vydat opět Černé kočky.
24
Lamine Koné před pár okamžiky hlavičkoval po rohovém kopu mimo a nyní na přední levé tyči odvrátil ve vlastním pokutovém území nebezpečný centr Craiga Dawsona z pravého křídla na rohový kop.
23
Domácí fotbalisté vzápětí reklamovali rohový kop, toho se ovšem nedočkali a hlavní rozhodčí ukázal na odkop od brány.
22
Sunderland rozehrál na levé straně hřiště rohový kop, po kterém se jeden z jeho hráčů na vzdálenější pravé tyči dostal do zakončení, jeho hlavička ale zamířila mimo.
21
Rohový kop West Bromu sice nic nepřinesl, vzápětí to ale zkusil na pravé straně James McClean, jehož táhlá přízemní střela mířila k bližší pravé tyči, jenže byla příliš slabá na to, aby brankáře Jordana Pickforda překonala.
20
Craig Dawson hledal obloučkem z téměř nulového úhlu na pravé straně šestnáctky Matta Phillipse, před ním ale zasáhl jeden z hráčů Sunderlandu, který míč odvrátil na rohový kop.
19
Zatím sledujeme velmi pohledné utkání, během něhož se hra přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu.
18
Rohový kop Sunderlandu vzápětí nic nepřinesl a na opačné straně mohli naopak zahrozit Baggies! Matt Phillips napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé přízemní střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Jordan Pickford.
17
Sunderland vybojoval na levém křídle rohový kop a měl šanci ohrozit bránu West Bromu, jenže nebezpečný centr na přední tyč hosté odvrátili na další rohový kop.
16
Na domácí straně pálil těsně vedle Jermain Defoe, zatímco v dresu West Bromu o několik okamžiků později zaměstnal brankáře Jordana Pickforda přízemní střelou Nacer Chadli.
15
Ze zápasu uplynulo patnáct minut, během nichž jsme zatím gól neviděli, oba dva týmy už si ale vytvořily jednu velice slibnou brankovou příležitost.
14
West Brom vzápětí pokračoval v útoku a před bránou Sunderlandu vytvořil velký závar, jeho další střela ale byla zablokována a míč se odrazil do náruče Jordana Pickforda.
13
Nacer Chadli se na pravé straně šestnáctky ocitl v dobré střelecké pozici a napřáhl k přízemní střele, která mířila přesně k bližší pravé tyči, jenže Jordan Pickford předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!
12
West Bromwich se vymanil z tlaku Sunderlandu a nyní jsou to jeho hráči, kteří jsou častěji na míči.
11
West Brom se na pravém křídle dostal k centru, který byl sražen na rohový kop. Darren Fletcher rozehrál rohový kop nakrátko s Mattem Phillipsem, jehož následný centr byl na přední tyči odvrácen.
10
Allan Nyom zůstal chvíli ležet na hrací ploše, po krátké odmlce se ovšem postavil na nohy a zápas může pokračovat.
9
Wahbi Khazri posílal na vzdálenější levou tyč nebezpečný diagonální centr, ten ovšem ze vzduchu stál připravený Ben Foster, který dobře vyběhl ze své brány a během zákroku sroloval k zemi jednoho ze svých spoluhráčů.
8
Jonny Evans se dopustil faulu a Wahbi Khazri se postavil k míči, aby na pravé straně hřiště nedaleko šestnáctky rozehrál standardní situaci.
7
Sunderland vyrazil středem hřiště do další slibně vyhlížející akce, tu ovšem v blízkosti šestnáctky zastavil pozorný Nacer Chadli, bývalý hráč Tottenhamu Hotspur.
6
Černé kočky mají v úvodu zápasu na vrh a West Brom se musí mít na pozoru. Sunderland vyrazil do útoku po pravém křídle, tam ale hosté akci domácího týmu zastavili taktickým faulem.
5
Sunderland mohl hned v úvodu zápasu skórovat, jenže Jermain Defoe nedokázal využít fantastické přihrávky Duncana Watmorea.
4
Jermain Defoe si naběhl na kolmou přihrávku za obranu a ocitl se k překvapení všech tváří v tvář Benovi Fosterovi, jenže útočník Sunderlandu byl zřejmě zaskočen tím, že se nejednalo o ofsajd a jeho následná přízemní střela zamířila těsně vedle levé tyče!
3
Po krátké odmlce byl Janovi Krichhoffovi odpískán přece jen faul a West Brom měl k dispozici první standardní situaci, jenže následný centr na přední tyč z levé strany hřiště byl odvrácen.
2
James McClean se na levém křídle rozeběhl podél postranní čáry směrem k šestnáctce Sunderlandu, jenže nádherným čistým skluzem ho hned v zárodku akce zastavil Jan Kirchhoff .
1
Hlavní rozhodčí Stuart Attwell, který v letošní sezóně Premier League řídí druhý zápas, dal pokyn k zahájení zápasu, jenž obstaral na domácí straně útočník Jermaine Defoe.
1
David Moyes a Tony Pulis měli před výkopem zápasu úsměv od ucha k uchu a přátelsky se pozdravili. Na Stadium of Light už je vše nachystáno k výkopu.
Sunderland prožívá špatný vstup do nové sezóny Premier League a nyní ho čeká zápas proti West Bromu, který proti Černým kočkám prohrál pouze jeden z posledních 13 ligových zápasů. Vítejte na Stadium of Light, kde už jsou hráči obou týmů připraveni v tunelu a za malou chvíli vyjdou na hřiště!

Sunderland AFC: Pickford – Denayer, Koné, O'Shea (C), Manquillo – Kirchhoff – Watmore, McNair, N'Dong, Khazri – Defoe.
Náhradníci: Mika – van Aanholt, Djilobodji, Love, Rodwell, Gooch, Honeyman.

West Bromwich Albion: Foster – Nyom, McAuley, C. Dawson, J. Evans – Phillips, D. Fletcher (C), Yacob, McClean – Chadli – Rondón.
Náhradníci: Myhill – J. Olsson, J. Morrison, C. Gardner, Leko, Robson-Kanu, Berahino.

Rozhodčí: Stuart Attwell. Asistenti: Stuart Burt, David Bryan. Čtvrtý rozhodčí: Martin Atkinson.
West Bromwich Albion

West Bromwich Albion sice dokázal během posledních pěti zápasů Barclays Premier League vyhrát pouze jeden zápas, když po výhře 4:2 nad West Hamem United remizoval v posledním ligovém utkání se Stoke City. Baggies se ovšem proti Sunderlandu daří, když z posledních třinácti zápasů prohrál pouze jednou a v pěti z posledních šesti navíc udržel čisté konto. West Brom vstřelill během posledních dvou zápasů pět gólů, tedy stejné množství jako během předchozích deseti.
Sunderland

Sunderland prohrál po remíze se Southamptonem na konci srpna tři ligová utkání v řadě, když postupně nestačil na Everton, Tottenham a v posledním zápase Crystal Palace, a během prvních dvou zápasů navíc nevstřelil ani jednu branku. Velký podíl na špatné formě Černých koček má rozsáhlá marodka, která se během posledních dnů nelepší a domácí se budou muset v nadcházejícím zápase proti West Bromu obejít bez sedmera hráčů. Mimo hru jsou Pienaar, Anichebe, Cattermole, Januzaj, Borini, Larsson a Mannone.
Zraněními zdecimovaný Sunderland v sobotu odpoledne vyzve na Stadium of Light hosty z West Bromwiche Albion, kteří proti Černým kočkám prohráli pouze jeden z posledních třinácti zápasů Premier League a skvělou bilanci se budou snažit prodloužit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.