SESTŘIH Premier League: Swansea - Watford 0:0

Střely mimo: 3:3.
Rohy: 7:2.
Ofsajdy: 1:4.
Fauly: 15:16.
Dnes jsme branku neviděli. Především ve druhém poločase oba týmy předvedly pohlednou hru plnou rychlých akcí. Na obou stranách bylo k vidění hlavně tedy ve druhé půli několik příležitostí, ale Sigurdsson ani Llorente na jedné straně a Ighalo s Deeneym na straně druhé síť nerozvlnili. Swansea si tak připisuje končeně bod po čtyřech prohrách v řadě. Pro rozjetý Watford je bod ze stadionu předposledního týmu málo.
90+3
90+3
Lukasz Fabianski musel ještě i ve třetí minutě nastavení zasahovat. Adlene Guedioura tlačil míč na zadní tyč, ale ten mu sklouzl z kopačky a tak skončil jen ve středu, kde byl právě polský brankář.
90+2
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1
Volný přímý kop tentokrát rozehrál Sigurdsson, který hledal Llorenteho. Ten byl ale střežen hned několika obránci a míč se k němu tak nedostal.
90
V poslední minutě řádné hrací doby se dostal k míči Bastón, který byl na polovině soupeře faulován a ještě vybojoval volný přímý kop pro svůj tým.
89
Z následné akce už ten rohový kop pro Swansea byl. K míči se postavil Barrow, ale trefil jen prvního bránícího hráče a do protiútoku se hnali hosté. Britton jako poslední hráč v obraně musel vytlačit soupeře z palebné pozice a to se mu podařilo.
88
Llorente si přehodil míč na hranici vápna na pravou nohu a vypálil. Jeho střelu však tečoval jen jeho spoluhráč mimo tři tyče a tak domácí nebudou mít ani rohový kop.
87
Ighalo si pomohl při zpracování ve vápně rukou a nemohl tak pokračovat ve svém útočení. Byl však blízko zakončení a velmi se rozčiluje.
86
Holebas byl velmi agresivní v souboji a Kingsley skončil na trávníku. Po krátké potyčce mezi oběma hráči se opět pokračuje ve hře.
84
Domácí mohli jít šest minut před koncem do vedení. Barrow přiťukl míč do středu na Sgurdssona, který orazítkoval tyč!
83
Lukasz Fabianski nyní zaváhal při centru z levé strany. Nechal spadnou míč za sebe, ale neštěstí pro něj tam byl jen Mawson.
82
Modou Barrow centroval nyní až na zadní tyč, kde byl zcela sám Kingsley, ale ten netrefil čistě míč a po kopačce se mu sklouzl mimo hrací plochu.
81
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy na vstřelení branky a získání třech bodů z dnešního zápasu.
80
Watford se najednou přesunul až do vápna domácího týmu. Behrami si v nepřehledné situaci chtěl vymodlit další faul na hranici vápna, ale rozhodčí byl v dobré pozici a nepíská.
79
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Adlène Guedioura.
78
V domácím vápně bylo opět rušno. Troy Deeney skončil na trávníku a vyžadoval pokutový kop, ale ani nyní se nepíská.
77
Skvěle si nyní pohlídal dotírajícího soupeře výborně hrající Holebas. Nechal míč jen dojet za brankovou lajnu a hosté budou rozehrávat.
75
Nyní to byli opět domácí co se připomněli v útoku. Na levé straně je dnes velmi aktivní Modou Barrow, který měl i nyní míč na své kopačce. Centrem hledal na středu vápna střídajícího Llorenteho, který opravdu míč dostal, ale zakončil jen do středu branky, kde byl Gomez.
74
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu. Ighalo si přehazoval ve vápně soupeře. ten podle jeho signalizace zahrál rukou, ale pokutový kop se nepíská.
73
Následná akce pokračovala centrem do vápna, ale Deeney byl přichycen v ofsajdovém postavení a tak mohou útočit opět domácí hráči.
72
Právě střídající Amrabat se hnal po ubráněném rohovém kopu do útočné fáze a byl sražen k zemi. Domácí kapitán Britton za to dostává žlutou kartu.
71
Dvacet minut do konce západu a stále čekáme na první branku. Pereyra poslal míč dlouhým vhazováním až do vápna, ale domácí obrana si s míčem poradila.
69
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Fernando Llorente.
68
Domácí se přesto dostali k rychlému útoku. Barrow ještě přenechal ve vápně míč Sigurdssonovi, který byl ale při střele zablokován.
67
Hostující hráči byli pod tlakem při rozehrávce, ale vše vyřešil nástřelem do nabíhajícího Bastóna Kaboul.
66
Zápas se začíná také přitvrzovat. Ve vápně domácího týmu zcela zbytečně po odehrání došel do souboje Ighalo, ale žlutou kartu od rozhodčího nevidí.
65
Domácí se také snaží o ohrožení branky. Nyní musel zasáhnout faulem již potrestaný Capoue. Swansea rozehráli volný přímý kop a byl to Sigurdsson, který se dostal do zakončení, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen nohu Gomeze.
63
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Camilo Zúñiga, přichází Nordin Amrabat.
62
Nyní bylo velmi horko ve vápně Swansea. Na levé straně se uvolnil Pereyra, došel až do vápna. Motal obráncům hlavu. Míč se dostal ještě na hranici malého vápna, kde byl zády k brance Ighalo, ale ten nedokázal zakončit.
61
Po hodině hry se nám začíná tempo hry pomalu zvyšovat. Domácí měli k dispozici rohový kop, ale ten končí jen na prvním bránícím hráči Watfordu.
60
Také na druhé straně mohl dojít k ohrožení branky. Valon Behrami byl nyní velmi kreativní a přihrávkou do vápna hledal Ighala, ale ten byl v těsném ofsajdu.
58
První vážnější akce domácího týmu a vůbec v celém zápase. Na pravém kraji vápna se dostal k míči opět Barrow, který ještě hledal ve středu šestnáctky Bastóna, ale ten zády zakončoval jen mimo.
56
Domácí fanoušci začínají hnát svůj tým více a více do útoku. To se podařilo i teď. Středem trávníku si to namířil do vápna Barrow. Ještě chtěl vylepšit pozici do kraje vápna, ale přihrávka byla zblokovaná.
55
Swansea se hnalo do útoku po levé straně. Naughton byl připravený k centr, ale pas napálil jen do prvního bránícího hráče soupeře.
54
Zúňiga si pokryl míč tělem a nechal se faulovat, To se nelíbí domácím fanouškům a dávají mu to najevo.
53
Younes Kaboul promáchl při odkopu, ale jistili ho ještě dva spoluhráči a ti odvrátili hrozící nebezpečí. Míč se však dostal jen k Song-Jungovi, který centroval zpět do vápna, ale našel jen diváky ta brankou.
52
Domácí začali druhý poločas aktivněji než ten první. Snaží se o přímočařejší přechod do vápna, ale tentokrát výborně zasáhl při rychlostním souboji Holebas před Barrowem.
50
Gylfi Sigurdsson si pomohl stejně jako potrestaný hráč v prvním poločase taktickým faulem a také dostává žlutou kartu.
50
Modou Barrow si posunul kolem hráči u lajny a proletěl vedle něj až do vápna. Jeho přízemní centr, ale nenašel Bastóna na zadní tyči.
49
Ta netrvala příliš dlouho. Na levé straně totiž neobešel protihráče Naughton a musel se vracet pro míč. Ten rychle vybojoval zpět, ale následně nepřesně přihrál.
48
Ighalo si nezpracoval dlouhý pas do souboje a navíc si při něm pomohl faulem. Domácí hráči tak budou pokračovat v útočné akci.
47
Domácí hráči rozehráli druhou polovinu dnešního zápasu. Po rozehrání se dostal k míči vypíchnutím míče Deeney, ale také ztratil míč proti třem protihráčům.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
V prvním poločase jsme neviděli žádné strhující tempo, ani fantastické akce. Oba týmy si hlídají především obrany a na tom si zakládají. Na straně Watfordu se zaskvěl několika střelami nejlepší střelec týmu Etienne Capoue, ale ani jednou pořádně nezaměstnal Lukasze Fabianskiho v domácí brance.
45+1
45+1
Z poslední akce prvního poločasu se domácí hnali po nepovedeném rohovém kopu do přečíslení a tak sáhl Capoue k taktickému faulu a vidí žlutou kartu.
45
Opět střílel Etienne Capoue, ale jeho střela byla tečovaná a končí mimo. Fabianski šel na opačnou stranu a měl trochu štěstí, že šel míč mimo branku.
44
Ještě jedna šance pro hosty v prvním poločase. Capoue byl přistrčen v souboji a bude se kopat na domácí branku. Z velké dálky, ale Fabianski bude muset být ve střehu.
43
Holebas měl míč na kopačce na levé straně, ale nyní jeho centr zblokoval Zúňiga. Z následného autového vhazování se hostům nepodařilo dostat do vápna.
42
Etienne Capoue byl znovu rozběhnutý k míči, ale přihrávka na něj nebyl přesná a míč již nezastavil na hrací ploše. Fabianski může rozehrát od své branky.
41
V závěru poločasu se domácí dostali na delší čas k míči, ale ani centr Naughtona nebyl přesný. Gomez si pro míč došel na hranici malého vápna.
40
První poločas pokračuje v nepřesnostech na obou stranách. Nyní musel do nebezpečného skluzu znovu Behrami a byl mu odpískán faul.
39
Velmi nebezpečný centr opět přiletěl před Fabianskiho. Ten však zasahovat nemusel. Pře ním byl jen Kingsley který si na míč počkal a odhlavičkoval ho.
37
Pereyra poslal míč do vápna, kde se sice dostal k hlavičce Capoue, ale míč netrefil přesně a po odrazu míče od země fauloval Behrami.
36
Kingsley opět v permanenci. Musel bránit aktivního Ighala, který na něm vybojoval rohový kop.
35
Dlouhý aut do vápna nadělal domácího týmu problémy. Kingsley nešikovně prodloužil před branku, kde číhal na míč Ighalo, ale přes Mawsona se naštěstí pro Swansea nedostal k míči.
34
Pohledná akce na pravé straně domácího týmu. Holebas dostal přihrávku do běhu do volného místa. Dokázal odcentrovat do vápna, kde už čekal Sigurdsson, ale ten se přes dvojici obránců nedostal k zakončení.
33
Nyní se pokoušeli o napadání na polovině domácího týmu také hráči Watfordu, ale míč nezískali. Deeney i Ighalo byli velmi blízko přihrávkám, ale na míč si nesáhli.
32
Watford dokázal vykombinovat střed hřiště, ale Zúňiga se zalekl volného místa na pravém kraji a raději zvolil přihrávku zpět.
30
K míči se postavil právě faulovaný Capoue, ale jeho střela přes zeď končí vysoko nad brankou a Fabianski nemusel ani tentokrát zasahovat.
29
Tentokrát byl faulován těsně u vápna Etienne Capoue a po půlhodině hry budou hosté rozehrávat velmi nebezpečnou situaci z pětadvaceti metrů.
28
To jim ale ani nyní nevyšlo. Britton sice vysunul Bastóna k vápnu, ale proti přesile velmi rychle přišel i míč.
27
Valon Behrami přidal na své konto další nedovolený zákrok. Ve středovém kruhu se pomohl rukou a domácí mohou rozehrát z klidové pozice.
26
Stephen Kingsley se nakonec dostal k centru, ale míč končí daleko za brankou. Ve vápně nebyl nikdo připravený k zakončení, takže by Gomez bral míč ze vzduchu.
25
Po krátkém oddechnutí se hosté museli opět bránit. Kingsley chtěl najít na levé straně Routledgeho, ale jeho přihrávka neprošla přes obranu.
24
Watford nyní uklidňuje hru na své vlastní polovině pohodovou kombinací. U míče se vystřídali již všichni hráči z obrany. Dlouhý pas na Capouea nebyl přesný a akce končí.
22
Na středu ztratil míč hostující Behrami. Domácí se velmi rychle přesunuli až do vápna. Holebas byl až ve vápně, ale ještě centroval před branku, ale nikoho nenašel. Z následné dohrávky pálil technickou střelou na zadní tyč Gylfi Sigurdsson, ale nechal jen vyniknout brankáře.
21
Modou Barrow se nedohodl na spolupráci se Sigurdssonem a po srážce ztratili míč. Následně se dostal k centru Britton, ale našel jen rukavice připraveného brankáře.
20
Watford se zdržel na malou chvíli ve vápně soupeře. Ighalo si zpracoval zády z brance míč, naznačil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, ale udělal kličku bránícímu hráči. Jeho střela z kroku, ale končí jen na chráničích stojícího stopera.
18
Domácímu týmu ale zatím rozehrávky z klidné pozice vůbec nevycházejí. Naopak do útoku se mohl dostat Etienne Capoue, ale na polovině hřiště ho faulem zastavil Mawson.
17
Také na druhé straně mohlo dojít k ohrožení branky. Borja Bastón si výborně naběhl do volného prostoru před brankou. Míč mu tam zakroutil Leon Britton, ale těsně před ním míč odpravil na rohový kop Britos.
16
Juan Zúňiga byl pod tlakem při rozehrávce a tak raději odevzdal míč do zámezí. Domácí ale nepřesně vhodili míč do hry a do útoku se dostal Ighalo, který dokonce zakončil, ale jeho střela ze střední vzdálenosti nenadělala potíže domácímu brankáři.
15
Úvod zápasu rozhodně nenabízí strhující tempo. Oba týmy zatím spíše vyčkávají na svou šanci k proniknutí do vhodné pozice pro zakončení.
14
Opět velmi vytažené napadání domácího týmu nyní nadělalo neplechu hostům. Miguel Britos musel odehrávat z první a netrefil přesně míč a ten končí jen v zámezí.
13
Younes Kaboul musel rychle do obrany, když Bastón stíhal nakopnutý míč, který nakonec dojel až za brankovou lajnu, ale hostující obránce měl do dělat.
11
Domácí nyní vytáhli napadání až téměř do vápna Gomeze, ale to se jim příliš nevyplatilo. Watford se dostal s přehledem až do vápna, ale tam ztroskotala kombinace na nepřesní nahrávce Capouea.
10
Následný rohový kop spíše nadělal problémy domácímu týmu. Do rychlého protiútoku se už už hnal Deeney, ale míč mu o metr unikl a dobíhající Behrami fauloval.
9
Gomez musel poprvé zasahovat. Modou Barrow se velmi šikovně prodral k vápnu a střelou, který skočila před brankářem vyprášil rukavice.
8
Opět se dostal k míči Kingsley, který si však poslal pas příliš přes sebe a pod nohy mu sklouzl Britos. Domácí z následného autového vhazování nic nevytěžili a budou se muset bránit.
7
Ani hostující kombinace však nezafungovala na jedničku. Valon Behrami ztratil míč v nebezpečné vzdálenosti od své branky a musel se velmi rychle vracet do obrany a může děkovat Holebasovi, který ve vápně odklidil míč před dobíhajícím Bastónem.
6
Watfordští byli malou chvíli pod tlakem, ale nedovolili Bastónovi ani Barrowovi dostat míč na branku.
4
Také domácí se poprvé dostali k míči. Ale netrvalo to příliš dlouho hostující obrana v čele se Sebastianem Prödelem byla na místě.
3
První rychlejší kombinace hostujícího týmu po pravém kraji. Stephen Kingsley se prodral kolem obránce a ten ho musel znovu zastavit jen za cenu faulu.
2
Hostující hráči Watfordu v klasické žluté kombinaci rozehráli první polovinu ze středového kruhu. Kapitán týmu Troy Deeney hledal ihned svého spoluhráče na pravé straně, ale ten byl zastaven faulem.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě základní jedenáctky na trávník. Zápas devátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

Swansea City: Fabiański – Kingsley, van der Hoorn, Mawson, Naughton – Ki Song-jung, Britton (C) – Routledge, G. Sigurdsson, Barrow – Bastón.
Náhradníci: Nordfeldt – Amat, Taylor, Fer, F. Llorente, Cork.

Watford FC: Gomes – Zúñiga, Prödl, Kaboul, Britos, Holebas – Capoue, Behrami, Pereyra – Deeney (C), Ighalo.
Náhradníci: Pantilimon – Mariappa, N. Amrabat, Guedioura, Sinclair, Watson, Kabasele..

Watford FC

Watford skončil v loňské sezóně jen o jednu příčku za svým dnešním soupeřem a to na třinácté pozici. Nyní to je však o něco lepší. Po osmi kolech se nachází na desátém místě se ztrátou jen pěti bodů na pohárové příčky. Tým se může spolehnout především na ofenzivní hráče, kteří střílejí branky i proti silným soupeřům. To pocítili i hráči Manchesteru United, kteří si z Watfordu odvezli tři branky. Především dvojice Troy Deeney a Etienne Capoue zaměstnává nejvíce obrany soupeřů, dohromady se prosadili již sedmkrát.
Swansea City

Swansea se v minulém ročníku pohybovalo v klidném středu tabulky a celou sezónu zakončilo na dvanácté pozici. Do letošního ročníku vstoupili hráči trenéra Bradleyho vítězstvím na půdě Burnley. Poté ale přišel velmi nepříjemná série silných soupeřů. Proti loňského mistru Leicesteru, ani City nebo Arsenalu nevybojovalo ani bod. Jen s Chelsea na domácí půdě přišel nerozhodný výsledek 2:2, když zachraňoval remízu až devět minut před koncem Diego Costa.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Anglická nejvyšší soutěž Premier League pokračuje devátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Swansea City, které na svém stadionu přivítá Watford FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.