SESTŘIH Premier League: Watford - Stoke 0:1

Střely mimo: 8:7.
Rohy: 3:3.
Ofsajdy: 1:6.
Fauly: 24:14.
Stoke City se může radovat ze zisku třech bodů. První poločas patřil právě Stoke, které si vytvořilo hned několik brankových příležitostí. Nakonec jen jednu proměnilo a to díky vlastní brance domácího brankáře, který si srazil do vlastní branky míč po hlavičce Marka Arnautoviće. Ve druhý půli domácí přidali v útoku, ale do nebezpečnější šance se nedostali a tak mohl být Lee Grant v klidu. Tři body putují na konto Stoke City!
90+4
90+3
Také Behrami dostává žlutou kartu za nepřiměřený zákrok na soupeře.
90+3
I v deseti hráčích se domácí ještě snaží se zápasem něco udělat, ale zatím se jim to příliš nedaří. Dlouhý pas do šestnáctky našel jen vytáhlého útočníka Stoke Crouche.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90
Roberto Pereyra se postaral o rozehrání, ale míč se dostal jen k Shaqirimu, který unikal do útoku. Britos po něm sáhl a za to dostává žlutou kartu. Je to pro něj již dnešní druhá a tak musí předčasně pod sprchy.
89
Minutu před koncem si dostal k míči Pereyra. Jeho centr do vápna nebyl z nejpřesnějších, ale balon se odrazil na kopačku Deeneyho, který vybojoval rohový kop.
88
Hosté se již soustředí především na přesnou práci v obraně. Do útoku již jdou jen sporadicky. Naopak domácí se čím dál více tlačí do vápna soupeře.
87
Tak možná teď to byla ta šance, která měla přinést vyrovnání. Janmaat byl aktivní ve hře dopředu. Ve vápně se k centru prodral Deeney, ale i kapitán domácích zakončoval jen nad.
86
Už to vypadá, že se v dnešním zápase Watford neprosadí. Shaqiri vybojoval autové vhazování na polovině soupeře. Po autu ale přichází rychlá ztráta hostů.
84
Domácí měli k dispozici rozehrávku ze čtyřiceti metrů. Míč se sice snesl do vápna, ale ihned je pískán nedovolený zákrok.
82
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Peter Crouch.
82
Daryl Janmaat byl blízko. Jeho pumelice z třiceti metrů jen těsně minula horní tyč. Grand hlídal míč a pustil ho s přehledem mimo tři tyče.
81
Posledních zhruba deset minu pro domácí celek, aby střelenou brankou vybojoval z dnešního zápasu alespoň bod.
78
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nordin Amrabat, přichází Stefano Okaka.
78
Právě faulovaný Shaqiri si vzal míč pro sebe, ale střelou z volného přímého kopu napálil jen zeď.
77
Shaqiri dlouho vedl míč pokutovým územím, ale poté vycestoval mimo a tak byl povalen k zemi. Nadějné pozice pro hosty.
76
Nyní se poroučel k zemi Arnautović, ale jeho souboj s Britosem na pokutový kop nestačil. Útočník hostů šel až příliš ochotně k zemi.
75
Janmaat se přesunul na levou stranu, kde si nyní vytvořil prostor proti soupeři. Jeho centr si však pohlídal Lee Grant.
74
Velká šance pro Watford mohla přijít po zkráceném rohovém kopu. Míč si našel hlavu Ighala, ale ten byl příliš v záklonu a poslal míč jen nad branku.
73
Domácí skvěle vykombinovali pravou stranu, ale Janmaat nevyužil chvilky volného času ve vápně k centru a poté již měl těžkou pozici proti dvěma protihráčům.
71
Domácím se krátí čas. Nyní se ale usadili na útočné polovině. Ighalo se cpal do šance, ale přes obránce se nedostal k míči a nemohl tak zakončovat.
70
Opět tu je nedovolený zákrok domácího hráče po ztrátě míče. Watfordští se chtějí rychle dostat k míči, ale musejí si pomáhat fauly.
69
Znovu tu byla nejaktivnější dvojice na trávníku. Shaqiri našel Arnaoutoviće, který z v pádu střílel na branku, ale míč byl ztečován na rohový kop.
67
Amrabat posílal do vápna velmi povedený centr, ale Janmaat si nezaběhl za obránce a míč tak jen propadl za brankovou lajnu.
66
Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr končí před malým vápnem, ale tam byl nejvýše Arnautović, který odhlavičkoval míč z nebezpečí.
65
Walters byl přichycen v ofsajdovém postavení. Domácí tak mají další šanci na vyrovnávací akci.
64
Domácí se tlačili do útoku, ale poté přišla nepovedená přihrávka, kterou vystihl Imbula. Následně si postrčil míč kolem soupeře a ten ho musel faulovat.
63
Na trávníku zůstal ležet další hráč hostů. Pieters musel snést dohrání od Amrabata. Také hostující Pieters bude brzy v pořádku.
61
Nedovolených zákroků přibývá. Nyní si pomohl při souboji o vysoký míč Pereyra a domácí museli odevzdat míč.
60
Ani hodina hry zatím nestačila domácímu celku ke vstřelení branky. Shaqiri si pomohl ve středu pole faulem a zastavil rychlou akci domácího celku.
59
Ighalo se předvedl ihned po příchodu na trávník faulem. Adam si chvíli poležel na trávníku, ale bude v pořádku a bude pokračovat ve hře.
58
Po strkanici na pravé straně se provinil faulem Amrabat. Arnautović může pokračovat v útočení. Nikdo ze spoluhráčů ho však nedoplňuje v útoku.
56
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází José Holebas, přichází Odion Ighalo.
55
Příliš mnoho nepřesností na straně domácího týmu. Nyní chtěl vzít zodpovědnost Holebas, ale ani on nedokázal předběhnout soupeře ve sprintu.
54
Nyní už je na Janmaata odpískaný faul. Domácí se snaží projít před obranou hráz soupeře, ale zatím se jim to po pravé straně nedaří.
53
Janmaat byl přidržen soupeřem, ale pokračovalo se ve hře. Následně si krajní hráč domácího celku příliš předkopl míč a ze zlosti zajel do soupeře.
52
Na druhé straně trávníku si vzal míč pro sebe Aranutović, ale jeho kličkovaná před vápnem obránce nezmátla. Britos dokázal ve skluzu střelu zblokovat.
51
Domácí přece jen přidali ve druhém poločase. Kabasele posílal dlouhý pas na Deeneyho, ale opět byl lepší v souboji obránce.
50
Britos šel neohroženě do souboje, ale nevyšel jako vítěz. Míč mu sebral Shaqiri, který ale následně nepřesně přihrál.
49
Stoke už znovu ovládají hru. Ve středu pole si ale pomohl Walters faulem a musí odevzdat míč soupeři.
48
Právě po faulu Arnautoviće se ujal rozehrávky Holebas, ale nebyl přesný. Naopak na druhé straně došlo k přečíslení. Arnautović posílal míč na volného Walterese, ale tomu chyběl metr, aby mohl zakončit do prázdné branky.
47
Druhý poločas rozehráli domácí. Míč se však dostal jen k obráncům. Prödl musel vytvářet rozehrávku z nepříjemné pozice. Arnatović předvedl faul před vlastním vápnem.
46
Druhý poločas začne přibližně v 14:04.
Stoke City vede po prvním poločase na trávníku Watfordu o jednu branku. O tu se však postaral domácí brankář, který si srazil hlavičce Arnautoviće po rohovém kopu do vlastní branky. Stoke bylo aktivnější téměř po celý první poločas a tak zaslouženě vede. O většinu útočných akcí hostů se starala dvojice Arnautović – Shaqiri. Právě švýcarský středopolař posílal jednu přesnou přihrávku za druhou.
45+3
45+3
Domácí kapitán Troy Deeney byl v poslední nastavené minutě velmi aktivní. Na pravé straně si poradil s obráncem, nahrál Holebasovi, který byl podražen v pokutovém území. Hlavní arbitr ale pokutový kop nepíská.
45+2
Domácí měli ještě dostatek času na kombinaci ve středu pole. Poté ale přišel míč jen do souboje pro Pereyru. Ten sice prohrál hlavičku, ale domácí se udrželi u míče.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45
Těsně před koncem první půle tu byla ještě jedna nebezpečná akce domácích. Z autového vhazování chtěl Janmaat poslat míč až do vápna. To se mu podařilo, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
44
Minutu před koncem je tu nedovolený zákrok na Shaqiriho na hostující polovině. Lee Grant si došel pro míč a rozehrál dlouhým nákopem. Ten však končí bez doteku hráčů až za brankovou lajnou.
42
Velmi nebezpečně se dostával do vápna Capoue, ale na přesilu nestačil. Na druhé straně šel do brejku Arnautović, ale ani on nevyzrál na obránce.
41
Z předešlého rohového kopu padla branka. Nyní si však centr od rohového praporku Gomes pohlídal a stáhl míč ze vzduchu.
40
Shaqiri je v prvním poločase všude. Nyní si poradil s Holebasem na levé straně a dokonce vybojoval rohový kop pro Stoke. Holebas navíc dostává žlutou kartu.
39
Holebas byl pozdě u míče, navíc zvedl nepřiměřeně nohu do výšky. Diouf se skácel k zemi, ale bude po zásahu soupeře v pořádku.
38
Nyní se hnal opět do útoku bývalí hráč Bayernu Mnichov. Shaqiri si však nepohlídal ofsajdovou pozici a musel odevzdat míč.
37
Valon Behrami byl faulován u pravé postranní lajny. Domácí tak mohli poslat míč před Granta. Holebas byl nyní přesný a k hlavičce se dostal obránce Britos. Jeho pokus z nedobré pozice končí nad brankou.
36
A znovu Holebas. Skvěle si poradil rovnou s trojicí protihráčů, ale jeho následná přihrávka byla nepřesná. Míč však zůstává na kopačkách domácích.
35
Watford měl k dispozici rohový kop po dlouhé době. Z pravé strany přiletěl míč před Granta. Holebas našel přetaženým centrem Amrabata, ale ten už nedokázal vysoký míč usměrnit mezi tři tyče.
33
Znovu byl u míče velmi aktivní Shaqiri. Tentokrát vybízel k běhu Arnautoviće, ale ten jeho záměr nepochopil a zůstal stát.
32
Domácí se chtějí rychle vrátit do hry o vítěství. Holebas vhodil míč zpoza postranní lajny, následně měl prostor Pereyra, ale nedokázal obejít ani jednoho obránce.
30
Stoke City právě vstřelilo branku!
Stoke City jde do vedení! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Arnautović, který dokázal míč hlavičkovat na branku. Domácí brankář HEURELHO GOMES si však umístil balon přesně k tyči a hosté tak jsou do vedení.
29
Domácí se dostávali do zajímavého přečíslení. Amrabat ale ukončil nadějnou šanci nepřesnou přihrávkou. Našel jen patu vracejícího se soupeře.
28
Další žlutou kartu vyfasoval Britos, který po odehrání míče dojel do Shaqiriho.
28
Shaqiri posílal přesný centr do vápna na Arnautoviće. Ten ještě přizvedl míč na Dioufa, který ale nebyl výše než domácí brankář.
27
Také na druhé straně bylo rušno. Roberto Pereyra si našel míč několik metrů před vápnem, ale jeho střela letěla jen nad brankou.
26
Walters se už už dostával za obranu domácího celku. V momentě přihrávky byl ale v ofsajdovém postavení a tak nemůže pokračovat ve hře.
24
Amrabat byl si pomohl faulem a poté ještě měl příliš mnoho řeší k rozhodčímu. Dostává tak první žlutou kertu v zápase.
23
Arnautović se dostal jako první k odraženému míči po nepovedeném centru. Balon mu však odskočil od kopačky a tak nemůže zakončovat.
21
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Younès Kaboul, přichází Christian Kabasele.
21
Domácí musí hrát v deseti. Vše ale zachraňuje z domácího pohledu nepřesná přihrávka Dioufa.
20
S Kaboulem to nevypadá vůbec dobře. Bez zavinění zůstává letěl na trávníku a nejspíše bude muset vystřídat.
19
Lee Grant musel zasahovat po pohledné akci domácího celku. Amrabat jak je jeho zvykem zasáhl míč po lajně do nebezpečné pozice. Následně našel na hranici vápna Capoueho, který ale pálil slabě.
18
Hráči Stoke jsou v úvodu zápasu mnohem aktivnější směrem dopředu. Arnautović se znovu objevil u míče, nyní našel Shaqiriho. Ten ještě posunul balon na Johnsona, ale jeho centr končí jen v rukavicích domácího brankáře.
16
Na středu vybojoval míč Arnautović, poté přistrčil míč na volného Dioufa, který z velké dálky vystrašil domácího brankáře. Míč však jen proletěl kolem pravé tyče.
15
Behrami hledal mezi obránci skulinu, kde by poslal přesný centr na Deeneyho. Ten se ale v moment přihrávka zastavil a míč končí jen u Granta.
14
Domácí zariskovali při rozehrávce. Gomes našel Britose, ten byl ale pod tlakem a tak rychle vracel míč brankáři. Gomes tam musel zvolit odkop před dobíhajícím Dioufem.
13
Arnautović vysunul po pravém kraji Walterse. Ten se dokázal dostat před obránce a ještě než míč utekl za brankovou lajnu poslal nebezpečný centr před Gomese. Míč však jen proběhl vápnem.
12
Také švýcarský středopolař Shaqiri se připomněl na trávníku. Byla to však nepřesná přihrávka, kterou poslal do vápna. Naopak na druhé straně zahrozil z brejku Pereyra. Z velké rychlosti trefil jen Granta v hostující brance.
10
Rychlý protiútok končí velmi nepřesnou akcí Amrabata. Znovu si chtěl pomoci s Janmaatem, ale nyní souhra ztroskotala na nepřesné přihrávce.
9
Jonathan Walters byl osamocen na pravé straně proti několika soupeřům a ještě před vápnem ztrácí míč. Do útoku tak mohou jít také hráči Watfordu.
8
Pieters byl faulován v blízkosti vápna soupeře a hosté měli k dispozici první vážnější příležitost. Po centru se dostal míč jen k Arnautovićovi, který ale byl na bodě pro penaltu zcela sám. Gomese však nepropálil.
7
Holebas dostal kolenem do oblasti žeber, ale vypadá to, že bude domácí záložník pokračovat ve hře.
6
José Holebas se ocitl na zemi po hlavičkovém souboji. Od soupeře dostal pořádně naloženo a musí být ošetřen na hrací ploše.
5
První centr do vápna přilétl z kopačky Janmaata. Po přiťuknutí do vápna od Amrabata měl Janmaat volný prostor pro centr, ale přízemním pasem našel jen Muniesu.
4
Amrabat výborně vybojoval míč na polovině soupeře. Bohužel pro domácí již nedokázal přihrát Deeneymu. Právě domácí kapitán byl pod velkým tlakem a míč se k němu nedostal.
3
První akci domácího celku vedl po pravém kraji Daryl Janmaat. Po rychlém sprintu ho však zastavil Pieters a akce Watfordu se nedostala ani do blízkosti vápna.
2
Hráči Stoke rozehráli první poločas ze středového kruhu. Po nákopu na Dioufa však přichází ztráta míče a do útoku se mohou vydat také domácí.
1

Watford FC: Gomes – Prödl, Kaboul, Britos – Janmaat, Behrami, Capoue, Holebas – N. Amrabat, Deeney (C), Pereyra.
Náhradníci: Pantilimon – Mariappa, Guedioura, Zúñiga, Ighalo, Kabasele, Okaka.

Stoke City: Grant – Johnson, Martins Indi, Muniesa, Pieters – Adam, Imbula Wanga – Walters (C), Shaqiri, Arnautović – Diouf.
Náhradníci: Given – Bony, Crouch, Krkić, Sobhi, Ngoy, Verlinden..

Stoke City

Stoke obsadilo v loňském ročníku konečné deváté místo a jen o dvě příčky nedosáhlo na pohárovou Evropu. Letos ale nezačalo Stoke vůbec dobře, když čekalo na plný bodový zisk až do osmého kola. V prvních sedmi zápasech z toho byly jen tři nerozhodné výsledky. Následně ale přišly důležité výhry se Sunderlandem a také Swansea. Navíc Stoke zvítězilo také v Hullu, takže všechny tři týmy, které jsou zatím na sestupových místech. V posledním kole ale už přišla znovu porážka před domácími fanoušky od Bournemouthu.
Watford FC

Watford se po třináctém místě v předešlé sezóny chystal na útok na vyšší příčky a to zatím svěřencům trenéra Mazzarriho vychází. Před třináctým kolem se nacházel Watford na vynikajícím osmém místě. Navíc Watford sbírá důležité před domácím publikem, naposledy porazil loňského mistra z Leicesteru 2:1. Již v první minutě zavěsil Capoue, o jedenáct minut později přidal druhou branku Pereyra a Leicester již dokázal reagovat jen odpovědí z kopačky Mahreze.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. V rámci třináctého kola anglické Premier League zamíří Stoke City na trávník Watfordu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.