SESTŘIH Premier League: Watford - West Bromwich 2:0

Watford před svými fanoušky porazil West Bromwich rozdílem dvou branek a vytvořil si vítěznou minisérii. Ve třinácté minutě poslal domácí celek do vedení Niang a na jeho trefu krátce po změně stran navázal Deeney. Watford se díky zisku tří bodů v tabulce posunul na deváté místo hned za svého dnešního soupeře.
90+5
90+3
West Bromwich nadále obléhá pokutové území domácího týmu.
90+2
Příležitost k tomu měl Nyom, k němuž dolétl balon po centru z levé strany. Obránce Albionu se v pravé části vápna rozhodl pro pohotovou ránu z voleje, ale do té mu vběhl některý z jeho spoluhráčů.
90
Ještě pět minut mají hosté na to, aby s nepříznivým skóre něco udělali. Přesně tolik času totiž nastavil sudí Tierney.
87
Hra se otočila a Nyom si navedl balon až k hranici šestnáctky. Jeho následnou střelu zbrzdil obránce a Gomes měl pak snadnou práci.
85
Watford rozvinul své útočné snažení po pravé straně a získal výhodu rohového kopu. K balonu se postavil Success a vybral si rozehrávku nakrátko.
83
Allan Nyom (West Bromwich Albion) skluzem atakoval protihráče a okamžitě vyfasoval žlutou kartu.
81
Svěřenci kouče Pulise přesto zůstali u balonu a odcentrovali ho zpět do pokutového území. Jako jeho vládce se ukázal brankář Gomes, který si hrací předmět stáhl ze vzduchu a posléze ho rozdal svým spoluhráčům v poli.
80
Roh pro West Bromwich Albion. S centrem Brunta neměla zkonsolidovaná obrana domácího celku sebemenší potíže.
79
Watford FC střídá naposledy: M'Baye Niang přenechává své místo na hrací ploše Isaacu Successovi.
76
Povedenou kombinační souhrou hostující hráči prostrčili míč do pokutového území pro Chadliho, nicméně gólman Watfordu skočil po balonu jako nějaká kočkovitá šelma na svou kořist a ukryl ho ve svých rukavicích.
73
Hosté v početní výhodě poprvé zahrozili! Rondón se uvnitř pokutového území vyšrouboval do vzduchu a po načechraném centru ze strany zakončil těsně nad břevno.
69
Žlutou kartu dostává M'Baye Niang (Watford FC).
69
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nordin Amrabat, přichází Adrian Mariappa.
67
Watford se spolehlivě ubránil dvěma rohovým kopům soupeře a nyní už znovu může pomýšlet na plány spojené s ofenzivou.
65
Miguel Britos (Watford FC) chyboval v rozehrávce a po své neskutečné hrubce stíhal Rondóna, který po několika krocích upadl. Zda mezi hráči došlo k nějakému kontaktu, tak jedině k nepatrnému, nicméně neoblomný sudí Tierney vytáhl ze své kapsy žlutou kartu, a protože to pro hříšníka byla dnes už druhá, odešel Britos předčasně do sprch.
61
Třetí a zároveň poslední střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází José Salomón Rondón.
60
Přestože na Cleverleyho centr z rohu hřiště si naběhlo několik hráčů, balon přistál na hlavě hostujícího beka a ten ho dopravil mimo rizikovou zónu.
59
Kombinační souhru Watfordu si troufl zakončit Niang a jeho pokus zpoza šestnáctky obětavý obránce srazil do bezpečí – roh.
58
Žlutou kartu dostává Jake Livermore (West Bromwich Albion).
58
Chadli si naběhl na pravou stranu pokutového území a vyrobil střelu z voleje, která jen o chloupek minula bližší tyčku.
56
Střídání v týmu West Bromwich Albion: dohrál Gareth McAuley, naopak pracovní tatížení čeká na Jamese Morrisona.
54
Kousek od půlící čáry se proti pravidlům provinil Amrabat a po jeho faulu rozhodčí přisoudil míč fotbalistům West Bromwiche.
51
Phillips se rozběhl po levém křídle a jeho individuální tažení bylo zastaveno čistým obranným zákrokem.
49
Watford právě vstřelil branku!
Celek z Watfordu na začátku druhé půle zdvojnásobuje svůj náskok. Na Niangův dlouhatásnký pas téměř od půlící čáry si do pokutového území naběhl TROY DEENEY a vyběhnuvšího Fostera překonal i s notnou dávkou štěstí.
46
Trenér týmu West Bromwich Albion sáhl o poločové přestávce k výměně hráčů: do druhé půle nepustil Jamese McCleana a příležitost prosadit se dal Mattu Phillipsovi.
46
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a hned v jeho úvodu vytrvale zaměstnávali defenzivu West Bromwiche. Hostující celek se osmělil v sedmé minutě a hned z toho vznikla šance, když Chadli vypálil na gólmana z ostrého úhlu.

Gólový účet zápasu přeci jen otevřeli domácí. Stalo se tak ve 13. minutě po krásné střele Nianga. Na konci úvodní pětačtyřicetiminutovky ovšem málem vyrovnal Chadli, při exekuci nařízené standardky totiž orazítkoval spojnici obou tyčí.
45+7
45+6
James McClean (West Bromwich Albion) mimo souboj o míč zcela nepochopitelně podrazil Holebase a v samotném závěru úvodního dějství byl ještě potrestán žlutou kartou.
45+3
Střídání v týmu Watford FC: ještě před koncem první půle musí ze hřiště odejít Sebastian Prödl, zraněného spoluhráče nahradí Daryl Janmaat.
45
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
43
Hal Robson-Kanu (West Bromwich Albion) stáhl k zemi Holebase a hlavní arbitr mu vyměřil žlutý trest.
41
To byla povedená rána! Exekutorem nařízené standardní situace se stal Chadli a podle očekávání sestrojil přímou střelu, kterou chtěl vymést levý horní růžek brány. Mířil ovšem tak přesně, že trefil spojnici obou tyčí.
40
Miguel Britos (Watford FC) si za faul před šestnáctkou prohlédl žlutě zbarvenou kartičku.
38
Niangova indispozice neměla dlouhého trvání a záložník Watfordu se tak po krátkém ošetření opět zapojil do hry.
37
Hra mezitím pokračuje. Brunt si nakráčel na hranici šestnáctky a obdržel tam přihrávku tělem. Už se zdálo, že bude postupoval na gólmana, ale špatný první dotek míče jeho možnou šanci zhatil.
36
Tak nakonec to byl Niang, kdo nechtíc atakoval vlastního gólmana a v doprovodu týmových lékařů odchází za postranní čáru, kde proběhne jeho ošetření.
35
Gomes vyšel z brankové čáry, aby před sebe vyboxoval Bruntův prudký centr z přímého volného kopu a při té příležitosti se srazil s jedním z útočících fotbalistů.
33
Amrabat chtěl dlouhou přihrávkou vysunout Deeneye, jenomže před ním stačil včas zakročit některý z hostujících zadáků.
30
Defenziva hostujícího celku čelila rohovému kopu, který zahrával Holebas, a svou úlohu zvládla na výbornou.
28
Capoue vlétl do souboje ve středu hracího pole jako utržený ze řetězu a může být rád, že mu rozhodčí Tierney neudělil žlutou kartu.
25
Míč si do rohového čtvrtkruhu postavil Cleverley a pasem na zadní tyč našel hlavu Cabrery, který ze záklonu nedokázal míč vtěsnat do brány.
24
Cleverley rozehrál standardní situaci přihrávkou na Holebase a jeho centr zleva srazil obránce mimo tři tyče.
20
Přímo před zraky muže s píšťalkou došlo k nedovolenému zákroku, který spáchal Evans. Sudí Tierney tak pochopitelně foukl do svého nástroje a přerušil tím hru.
18
Robson-Kanu si naskočil na centrovaný balon z přímého volného kopu a svůj pokus hlavou poslal daleko od levé tyče.
15
Deeney vyprodukoval dlouhatánský nákop a ten dolétl až za koncovou čáru.
13
Domácí celek se dostává do vedení. M'BAYE NIANG si na hranici pokutového území vytvořil prostor pro střelu a tu nasměroval nechytatelně k pravé konstrukci brány.
10
V držení míče je Watford a jeho hráči si mezi sebou kulatou věc vyměňují na vlastním území.
7
Hosté se osmělili v sedmé minutě a hned z toho byla gólová příležitost. Chadli si totiž naběhl za záda obránců a z úhlu došel až před Gomese, na němž si zblízka vylámal zuby.
5
Domácí roztáhli hru na levou stranu a prudký centr Nianga našel hlavu jednoho z obránců.
3
Fotbalisté Watfordu vyrazili dopředu a obléhají pokutové území svých protivníků.
1
Domácí nastoupili ve žlutých dresech a hosté hrají v bílém kompletu.
1
Paul Tierney společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry utkání na hrací plochu.

Watford FC: Gomes – Cathcart, Prödl, Britos, Holebas – Capoue, Doucouré, Cleverley – N. Amrabat, Deeney (C), Niang.
Náhradníci: Pantilimon – Success, Mariappa, Janmaat, Okaka, Zúñiga, Pereyra.

West Bromwich Albion: Foster – C. Dawson, McAuley, J. Evans, Nyom – Brunt, Livermore, D. Fletcher (C) – Chadli, Robson-Kanu, McClean.
Náhradníci: Myhill – Field, Rondón, M. Wilson, J. Morrison, Yacob, Phillips.

Rozhodčí: Tierney – Perry, Bryan.
Jak si celky vedly v předchozím kole?

Watford FC – Sunderland AFC 1:0 (0:0)
Branka: 59. Britos.

Watford hostil Sunderland a předčil ho snad ve všech směrech, přesto vstřelil pouze jeden gól. Nejtěsnější možnou výhru domácích proti poslednímu celku tabulky zařídil Britos.

Manchester United – West Bromwich Albion 0:0

Celek West Bromwiche cestoval na půdu věhlasného Manchesteru United a před vynikající diváckou kulisou čítající přes 75 tisíc hlav vydřel cennou bezbrankovou remízu.
Postavení týmů v tabulce

Obě mužstva se pohybují uprostřed soutěžní tabulky a je mezi nimi desetibodový rozdíl. Lepší postavení zaujímá West Bromwich, který má na svém kontě čtyřiačtyřicet bodů. Do zápasu s domácím Watfordem však Albion vstoupí v roli mírného outsidera.
Přehled posledních vzájemných utkání

03.12.2016 West Brom – Watford 3:1
16.04.2016 West Brom – Watford 0:1
15.08.2015 Watford – West Brom 0:0
05.04.2010 Watford – West Brom 1:1
31.10.2009 West Brom – Watford 5:0
Všem fanynkám a fanouškům anglického fotbalu přeji příjemný úterní večer. Premier League má na programu vložené 31. kolo a v jeho rámci proběhne souboj Watford FC – West Bromwich Albion. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 20:45, vás prostřednictvím textového online přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.