Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Liverpool - 17. prosince 2017   17:30

0:4
(0:3)
Liverpool
20' Coutinho  (Robertson) • 26' Lovren  (Firmino) • 44' M. Salah  (Oxlade-Chamberlain) • 66' Firmino  (Coutinho)
Bournemouth
Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels (56. S. Cook) – Ibe, L. Cook, Surman, Pugh (46. Fraser) – J. King (31. Stanislas) – Defoe.
Boruc – S. Cook, Arter, Fraser, Gosling, Stanislas, Afobe.
Marriner – Beck, Ledger
Vitality Stadium, Bournemouth
Liverpool
Mignolet – Joe. Gomez, Lovren, Klavan, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (71. Lallana), Firmino (76. Solanke), Coutinho (87. Ings).
Karius – Alexander-Arnold, Milner, Mané, Lallana, Solanke, Ings.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Liverpool 0:4. Řádili Brazilci, hosté už jsou čtvrtí

Já se s vámi pro dnešek loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní utkání je u konce a Liverpool se vrací na čtvrtou pozici Premier League. Bournemouth dnes neměl nárok, když již od 20. minuty prohrával po trefě Phillipea Coutinha. O šest minut později se navíc prosadil Dejan Lovren a do konce poločasu skóroval i Mohamed Salah. Jako jediný z útočného tria Liverpoolu se tak neprosadil Roberto Firmino, avšak ten si spravil chuť v 66. minutě. Svoje šance měli také domácí, avšak Defoe trefil tyč a v další šanci ho vychytal Mignolet.
90+3'
90+3'
Ještě jeden zákrok pro Begoviće. Nízkou střelou ho prověřil Solanke, jenž natáhl k zakončení z nějakých dvaceti metrů.
90+2'
Hosté v klidu kombinují na své obranné polovině. Pochopitelně již Liverpool nikam nespěchá.
90+1'
Tak trochu zbytečně hlavní rozhodčí protahuje utkání třemi minutami nastavení. Prvních šedesát vteřin se odehrálo jen u poloviny hřiště.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
88'
Střídající Danny Ings se hned zapojil do útoku, který vyústil v jedovatou střelu z levé strany šestnáctky. Střídající hráč pálil jen do boční sítě.
87'
Předchozí počin byl pro Phillipea Coutinha tím posledním. Nyní jde totiž na plac Danny Ings.
86'
Dobré zakončení zpoza šestnáctky obstaral Coutinho, který se odhodlal ke skákavé střele. Míč jen o decimetry minul Begovićovu bránu.
85'
Utkání už se dohrává jen z povinnosti. Domácí se ani příliš nesnaží o zisk míče, který se drží na kopačkách liverpoolských obránců.
83'
Tvrdou střelu z pravé strany šestnáctky v podání Oxlade-Chamberlaina teď Begović kontroloval pouze pohledem.
81'
Dopředu se vydal Robertson, nicméně Simon Francis ho výrazně zbrzdil. Hostující obránce se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, ale sudí zůstal v klidu.
81'
Klavan si na straně výborně pohlídal soupeře, který se snažil prokličkovat do pokutového území. Míč následně zakopl do autu.
80'
Po dlouhé době se míč dostal zpět k Simonu Mignoletovi, avšak do kombinace svého gólmana zapojili obránci The Reds. Mezitím byla zahájena poslední desetiminutovka řádné hrací doby.
79'
Dominic Solanke se příliš snažil o zisk míče a u postranní čáry se provinil nedovoleným zákrokem. Bournemouth však rozehrává zpět k Begovićovi.
78'
Bournemouth zřejmě rezignoval na jakékoliv zdramatizování zápasu. Hraje se na obranné polovině domácích, kde míč v pohodě drží fotbalisté Liverpoolu.
76'
Druhé střídání Liverpoolu. Roberto Firmino je nahrazen Dominicem Solankem.
74'
Volný kop domácích nebyl povedený a Liverpool tak mohl rozjet bleskovou akci. Prudká přihrávka zprava však před Begovićem o centimetry minula nataženou nohu Roberta Firmina.
73'
Jordon Ibe se rozběhl na levé straně a Adam Lallana (LIV) si skluzem vysloužil žlutou kartu.
72'
Lallana se okamžitě zapojil do akce u postranní čáry. Jenže souhra s Coutinhem zaskřípala a Henderson poté musel zastavovat rozběhnutého protihráče.
71'
Zatímco se domácí chystají k rozehrání rohového kopu, Mohamed Salah míří na lavičku. Posledních dvacet minut zápasu odehraje Adam Lallana.
69'
Coutinho si navedl míč na střelu z hranice pokutového území. Jenže míč byl zastaven hned prvním bránícím hráčem.
68'
Liverpool se se čtyřgólovým náskokem odhodlal k aktivnímu napadání v hloubi soupeřovy poloviny. Zatím to však nevedlo k zisku míče.
66'
Liverpool právě vstřelil branku!
Čtvrtá branka v síti Asmira Begoviće. Coutinho zleva odcentroval do pokutového území, kde našel na hraně ofsajdu se pohybujícího ROBERTA FIRMINA. Brazilec míč nezpracovával, ale jemnou tečí hlavou ho usměrnil mimo dosah domácího gólmana.
65'
Liverpool se rychle dostal dopředu a již několik desítek vteřin kombinuje v blízkosti pokutového území soupeře.
64'
Domácí teď dostali míč na útočnou polovinu. Jenže kulatý nástroj šel přesně k fotbalistům hostujícího celku.
63'
Rychlonohý Mohamed Salah se bleskově vydal na útočnou polovinu. Dlouhá přihrávka ho však usvědčila z ofsajdového postavení.
62'
Bournemouth chce utkání aspoň trochu zdramatizovat, nicméně momentálně se domácím příliš nedaří. Další akce vede jen k zisku rohového kopu.
60'
Na druhé straně Mignoleta protáhl Jermain Defoe. Domácí útočník si šikovně navedl míč na pravačku a jedovatou střelou vystrašil belgického gólmana.
59'
Alex Oxlade-Chamberlain by se také velmi rád zapsal mezi úspěšné střelce. Nyní skluzem obral váhajícího obránce, namířil si to do šestnáctky, ale střelou trefil jen vnější stranu tyče.
57'
Až moc troufalý byl nyní Mohamed Salah. Egyptský reprezentant udělal dobrou kličku Akéovi, avšak míč šel následně až za brankovou čáru.
56'
A je tady poslední střídání Bournemouthu. Trávník opouští zdravotně indisponovaný Charlie Daniels, jenž své místo přenechal Stevemu Cookovi.
56'
Výborná akce na levé straně Bournemouthu. Fraser si dokázal narazit se spoluhráčem, načež si to namířil do pokutového území. Zakončení mu ale vůbec nesedlo.
54'
Další z domácích fotbalistů má zdravotní problémy. Vypadá to na velmi brzké třetí střídání Bournemouthu.
53'
Jordon Ibe teď hodlal zahrozit, nicméně Stanislas mu přihrávku poslal zcela mimo dosah. Místo přihrávky na pravou stranu šel kulatý předmět mezi obránce Liverpoolu.
52'
Centr od rohového praporku nakonec propadl až k Robertsonovi. Hostující obránce se pokusil o těžké zakončení, ale to doputovalo jen k Begovićovi. Následná akce Liveproolu končí Firminovým faulem.
51'
Aké se dobře vydal k brankové čáře, kde zastavil rozběhnutého Firmina. Následovat však bude rohový kop Liverpoolu.
50'
Simon Mignolet si naprosto v pohodě pohlídal centrovaný míč z pravé strany. Hostující gólman zatím nemusel předvést nic světoborného. Jednou byl sice překonán, ale zachránila ho tyč.
49'
Solidním centrem z levé strany se prezentoval Stanislas. Nakonec však kulatý předmět zamířil pouze na hlavu Ragnara Klavana.
47'
Liveprool je v samotném úvodu druhé půle aktivnější. Jenže Coutinho byl nachytán v ofsajdu a úspěchem neskončila ani další akce.
46'
Domácí jdou do druhé půle s další změnou v sestavě. Marca Pugha střídá Ryan Fraser.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
Úvodní poločas zápasu je minulostí a jednoznačně navrch má zatím Liverpool. Hosté se prosadili již ve 20. minutě, kdy se po individuální akci radoval Philippe Coutinho. Navíc se Dejanu Lovrenovi již za šest minut podařilo skórovat hlavou a rázem to bylo 0:2. Posléze měl šanci Defoe, ale domácí kanonýr trefil pouze tyč a skórovali tak znovu hosté. Mohamed Salah sice nejprve nevyužil velkou šanci, ale o minutu později už Begoviće překonal střelou na vzdálenější tyč. Před druhým poločasem tedy domácí ztrácí tři branky.
45+2'
45+1'
Hosté v klidu drží míč na obranné polovině a nepouští soupeře k ohrožení Simona Mignoleta. Řekl bych, že do konce první půle už se Bournemouth nedostane k pořádnému zakončení.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
To už je pro domácí hodně špatné. MOHAMED SALAH se zjevil na levé straně pokutového území, kde si pohrál se dvěma soky a následně levačkou skvěle zakončil na vzdálenější tyč. Begović nemohl zasáhnout.
43'
Tak teď byli hosté blízko třetí branky. Mohamed Salah si míč skvěle narazil s Firminem, který spoluhráče našel lobem za obranu soupeře. Následně však egyptský reprezentant vypálil pouze do vyběhnuvšího Begoviće.
42'
Tentokrát se míč do pokutového území podařilo dostat hráčům Bournemouthu. Žádné zakončení však domácí nevyprodukovali.
40'
Na druhé straně měl práci Begović, který musel likvidovat razantní nízkou střelu Oxlade-Chamberleina. Zákrok mu ulehčil fakt, že střela letěla jen pár decimetrů od brankářova těla.
39'
Obrovská šance domácích! Defoe si skvěle pohlídal hranici ofsajdu a po přesné přihrávce šel sám na Mignoleta. Belgický gólman nedokázal zasáhnout, ale prudkou střelu zastavila tyč.
37'
Jenže souhru domácích teď hatí další nepřesná rozehrávka. Míč putuje pouze k obráncům The Reds, kteří rozvážně drží hru u svého gólmana.
36'
V posledních desítkách vteřin se domácí přeci jenom častěji dostávají na útočnou polovinu. Liverpool se zřejmě trochu uspokojil dvougólovým vedením.
35'
Odvrácený centr od rohového praporku se dostal k jednomu z domácích. Následné zakončení letělo jen do Lovrena a pak už byl odpískán nedovolený zákrok na Robertsona.
34'
Nakonec se však domácí dostali k centru do pokutového území. Defenzíva Liverpoolu si nebyla jistá a Robertson míč posunul na rohový kop.
34'
Po dlouhé době se Bournemouth usadil na útočné polovině. Jenže kombinace probíhá hodně daleko od brány Simona Mignoleta.
32'
Příliš dlouhá přihrávka na Firmina. Brazilec ještě stihl míč na hrací ploše, nicméně poté ho od brankové čáry posunul jen do zámezí.
31'
Je tady zmiňované střídání. Joshua King už zamířil do útrob stadiónu a nyní ho nahrazuje Junior Stanislas.
30'
No tak s Kingem to nevypadá vůbec dobře. Pomalu se chystá střídání Bournemouthu, který teď chvíli bude hrát v deseti.
29'
Na trávníku nyní zůstal sedět Joshua King, který zřejmě absolvoval nějaký důraznější osobní souboj. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
28'
Domácí zatím nemohou najít odpověď na precizní hru Liverpoolu. Jen zřídka se Bournemouth dostává do blízkosti pokutového území soupeře.
26'
A je to 0:2! Domácí podcenili bránění rohového kopu. Ten byl protažen ke vzdálenější tyči, kde skvěle zapracoval Firmino. Brazilec míč vrátil na střed šestnáctky, kde se zjevil DEJAN LOVREN. Chorvat pak hlavičkoval do odkryté brány.
25'
Do výborné pozice se dostal Firmino, který obdržel Hendersonovu přihrávku z pravé strany. Zakončení na vzdálenější tyč srazil jeden z obránců.
24'
Domácí teď poměrně jednoduše ztrácejí míče záhy po přechodu na útočnou polovinu. Další akce Liverpoolu však nepřinesla ohrožení Begovićovy brány.
23'
Hra se rychle přenesla ze strany na stranu. Firmino se na pravé straně pokusil uvolnit, nicméně ve výsledku nezískal ani vhazování.
22'
Další zakončení Liverpoolu přišlo z kopačky Mohameda Salaha. Aktuálně nejproduktivnější hráč Premier League však levačkou znovu střílel výrazně mimo tři tyče.
21'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď. Defoe se ale nedostal k prudké přihrávce mířící na pravou stranu.
20'
Hosté jdou do vedení! Fantastickou akcí se prezentoval PHILIPPE COUTINHO, který na levé straně kombinoval s Robertsonem a poté se individuálně vydal až do pokutového území. Následně si pohrál s několika obránci Bournemouthu a poslal míč po zemi přesně k bližší tyči. Begović se natahoval marně.
19'
Rychlá akce Bournemouthu skončila další nepřesnou přihrávkou. Míč letěl z pravé strany z kopačky Ibea přesně do Mignoleta, který míč posunul mimo tři tyče.
17'
A znovu je praporek asistenta vyslán nad hlavu. Tetnokrát byl za hranicí hostující defenzívy nalezen Jordon Ibe.
16'
Po dobré úvodní čtvrthodině se Liverpoolu nemůže prodrat zpět na útočnou polovinu. Domácí však soupeři pomáhají nepřesností v podobě ofsajdu.
15'
Centr z místa předchozího přestupku si pohlídala obrana Liverpoolu. V pokračující akci domácích se pak Defoe provinili rukou.
14'
Dejan Lovren se sice diví, ale přesto je odpískán jeho faul vůči Kingovi. Následná krátká strkanice mezi oběma zúčastněnými končí domluvou rozhodčího.
13'
Znovu se chtěl do šance prodra aktivní Salah. Tentokrát se ho pokusil oslovit Oxlade-Chamberlain, nicméně kolmá přihrávka od poloviny hřiště byla příliš prudká.
12'
Další povedená akce The Reds. Mohamed Salah si míč bleskově navedl na levou nohu, avšak technické zakončení poslal zhruba dva metry nad břevno!
11'
Zakončení z místa předchozího přestupku obstaral Philippe Coutinho. Jeho velmi solidní střela se ale nevměstnala do prostoru Begovićovy brány.
10'
Domácí laxně ztratili míč na vlastní polovině. Coutinho pak lobem hodlal oslovit Firmina a ten byl sražen kousek před pokutovým územím. Žlutá karta pro Nathana Akéa (BTH).
9'
Roberto Firmino se dostal k lehce sražené přihrávce, ale z pravé strany pokutového území pak přihrál pouze do rukavic pozorného Begoviće.
8'
Salahův rychlý brejk nyní zastavila vracející se defenzíva domácích. Následně se do akce zapojil ještě Coutinho, nicméně jeho lob za obranu byl okamžitě zablokován.
7'
Ibeovi se sice nepovedl centr z pravé strany, avšak Bournemouth nadále pokračuje v útočných choutkách. Zatím ale bez nějaké povedenější finální přihrávky.
7'
Rychle musel dozadu Dejan Lovren, kterého stíhal Defoe. Chorvatský stoper Liverpoolu si však poradil a dostal míč k Mignoletovi.
6'
Díky aktivnímu napadání se Liverpool dostal k bleskové protiakci. Fiminova přihrávka ale nenašla rozběhnutého Salaha, jenž byl dobře pokryt.
5'
Po Begovićově rozehrávce nakrátko se domácí dostali znovu pouze k polovině hřiště. Liverpool pokračuje v kombinaci na útočné polovině.
4'
Domácí se zatím vůbec nemohou dostat na útočnou polovinu. Liverpool má více ze hry, nicméně nějaké pořádné ohrožení Asmira Begoviće jsme zatím neviděli.
3'
Další rychlá akce Liverpoolu. Wijnaldum hru přes Oxlade-Chamberlaina dostal až k Joe Gomezovi. Jeho střílená přihrávka putovala kousek vedle vzdálenější tyče.
3'
Philippe Coutinho se dostal k hlavičce. Přetažený centr z pravé strany však neodkázal vtlačit do prostoru brány.
2'
Po ubránění další akce soupeře si to dopředu namířili fotbalisté Bournemouthu. Rychlý výpad skončil na půlící čáře, kde domácí získali vhazování.
1'
Domácí obstarali úvodní výkop zápasu, nicméně nyní už se dopředu vydal Firmino. Příliš dlouhou přihrávku na rozběhnutého útočníka The Reds si pohlídala obrana Bournemouthu.
1'

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – Ibe, L. Cook, Surman, Pugh – J. King – Defoe.
Náhradníci: Boruc – S. Cook, Arter, Fraser, Gosling, Stanislas, Afobe.

Liverpool FC: Mignolet – Joe. Gomez, Lovren, Klavan, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Coutinho.
Náhradníci: Karius – Alexander-Arnold, Milner, Mané, Lallana, Solanke, Ings.

LIVERPOOL FC

Naopak Liverpool patří k nejlepším týmům ligy, když dosud nasbíral 31 bodů a drží si šesté místo. V případě dnešního vítězství se Kloppovi svěřenci mohou posunout na čtvrtou příčku, nicméně ztráta na první Man.City je propastná. Liverpool dosud inkasoval stejný počet branek jako jeho dnešní soupeř, avšak s 34 vstřelenými góly je třetím nejofenzivnějším týmem.

AFC BOURNEMOUTH

Domácí nebudou favoritem zápasu. Po 17 odehraných kolech totiž okupují až šestnáctou pozici Premier League, přičemž od sestupových příček je dělí jen bod. Bournemouth je navíc týmem s jednou z nejslabších ofenzív, což naprosto kazí dojem z solidní defenzívy, jež dosud inkasovala jen dvacet branek.

13.12.2017 Man. United – Bournemouth 1:0
9.12.2017 Crystal Palace – Bournemouth 2:2
3.12.2017 Bournemouth – Southampton 1:1
29.11.2017 Bournemout – Burnley 1:2
25.11.2017 Swansea – Bournemouth 0:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.