Premier League - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Newcastle - 24. února 2018   16:00

Bournemouth
80' A. Smith (L. Cook) • 89' Gosling (Aké)
2:2
(0:2)
Newcastle
17' Gayle   • 45+1' Gayle  (Ayoze Pérez)
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels (46. A. Smith) – Stanislas, L. Cook, Gosling, Fraser (63. Mousset) – J. King – C. Wilson (73. Defoe).
Boruc – Surman, Pugh, Defoe, A. Smith, Simpson, Mousset.
East – Beck, Masseyová
Vitality Stadium, Bournemouth
Newcastle
Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie (84. Manquillo), Shelvey, Diamé, Kenedy (64. Atsu) – Ayoze Pérez – Gayle (78. Hayden).
Darlow – Clark, Hayden, Manquillo, Joselu, Merino, Atsu.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Newcastle 2:2. Dúbravka inkasoval až v závěrečné desetiminutovce

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Dvougólové vedení z prvního poločasu Newcastlu nevydrželo. Bournemouth zahájil v závěrečné desetiminutovce stíhací jízdu a dotáhl ji do remízového konce. Nad svým soupeřem si tak na desátém místě stále drží tříbodový náskok.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:10.
90+5'
90+5'
Defenziva Newcastlu se připravila důkladně a nabíhající hráče nepustila do zakončení.
90+4'
Domácí mají závěrečný nápor a po Stanislasově sražené ráně rozehrají rohový kop. Dokonají obrat?
90+1'
V první z nich si zákrok proti pravidlům neodpustil Ayoze Pérez (Newcastle United) a přichází zasloužený trest v podobě žluté karty.
90'
Hrát se bude ještě pět minut.
89'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Hráči domácího klubu smazali v závěrečné desetiminutovce dvougólové manko a Vitality Stadium se otřásá v základech! Po Akého bezvadné přihrávce vyrovnal z bezprostřední blízkosti DAN GOSLING. To jsou věci!
86'
Vyrovnáno není. Stanislas (AFC Bournemouth) trefil přesně to místo, v němž se vyskytoval Dúbravka.
85'
Za podražení před vápnem obdržel žlutou kartu Mohamed Diamé (Newcastle United).
84'
Třetí střídání v týmu Newcastle United: Matt Ritchie přenechal svou pozici Javieru Manquillovi.
82'
Příliš důrazně šel do souboje o míč DeAndre Yedlin (Newcastle United). Toho si všiml hlavní arbitr, který ze své kapsy okamžitě vytáhl žlutou kartu.
80'
Deset minut před koncem vstřelil ADAM SMITH kontaktní gól a zadělal tím na drama. Trefa to byla parádní, balon zamířil do sítě po odrazu od břevna. Nechytatelné nejen pro Dúbravku.
78'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Isaac Hayden.
76'
Newcastle se pak ubránil sérii rohových kopů.
75'
Dúbravka (Newcastle United) podržel svůj tým vynikajícím zákrokem, když vychytal hlavou nebezpečně zakončujícího Cooka.
73'
AFC Bournemouth právě vyčerpal veškerá svá střídání. Stalo se tak po výměně mezi Callumem Wilsonem a Jermainem Defoe.
72'
Domácí měli obrovské štěstí! Exekutor Gayle sice z přímáku nedokázal obstřelit obrannou zeď, nicméně k odraženému míči se probojoval Pérez a současně s Begovićem překopl také břevno.
71'
A zvládli to jen za cenu faulu. V těsné blízkosti hranice vápna byl podražen Atsu (Newcastle United). Čeká nás zajímá standardní situace.
70'
Mají na to posledních dvacet minut. Momentálně se však musejí bránit ataku ze strany Newcastlu.
68'
V žádném případě se fotbalistům Bournemouthu nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že Howeho svěřenci dnes nejsou schopni vstřelit gól.
67'
Práci měl také jeho protějšek Dúbravka (Newcastle United), ten zkrotil prudký centr ze strany.
65'
Dobrý zákrok. Begović (AFC Bournemouth) si poradil se střelou, kterou jeho směrem vyslal Ritchie.
64'
Střídání proběhlo také v týmu Newcastle United. Kenedy pustil na hřiště Christiana Atsu.
63'
Nemohoucnost skórovat řeší Bournemouth další výměnou hráčů. Hrací plochu opustil Ryan Fraser, pomoct týmu má příchod Lysa Mousseta.
61'
Později se snažil prosadit Smith (AFC Bournemouth), ale rovněž neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
58'
To byla šance na snížení! Po nabídce zleva uvnitř pokutového území zakončující Fraser (AFC Bournemouth) chtěl vtěstnat balon do levé šibenice, tu minul jen o kousek.
57'
Smith (AFC Bournemouth) znovu v hledáčku kamer. Tentokrát kvůli útočnému faulu.
55'
Tato samostatná akce neměla naději na úspěch. Smith (AFC Bournemouth) se rozběhl proti dvojnásobné přesile a ta ho čistě obrala o míč.
53'
Žlutě zbarvený kartonek si za nesportovní chování prohlédl také Matt Ritchie (Newcastle United).
52'
Přímo ve středovém kruhu Nathan Aké (AFC Bournemouth) bezostyšně podrazil Gayleho a za nešetrný faul jako první hráč inkasoval žlutou kartu.
50'
Nyní se odehrávají urputné souboje uprostřed hřiště.
49'
Teď to zkusil King (AFC Bournemouth), který došel s míčem aspoň několik metrů za půlící čáru.
48'
Bournemouth začal druhou půli aktivně, ale stále se nemůže prokombinovat nikam dopředu.
46'
S výkonem svých svěřenců nespokojený Eddie Howe (AFC Bournemouth) se o poločasové pauze rozhodl pozměnit sestavu. Na střídačku posadil Charlieho Danielse, zatímco do boje povolal Adama Smithe.
46'
Že Bournemouth bude po prvním poločase prohrávat o dva góly, čekal asi jen málokdo. Domácí tým celých pětačtyřicet minut marně hledal recept na dosažení branky a po změně stran ho nečeká jednoduchá úloha. Martin Dúbravka ani neměl moc práce, mířila na něj jediná střela. Připíše si slovenský reprezentant další čisté konto?
45+2'
45+1'
Newcastle právě vstřelil branku!
Před odchodem do kabin Newcastle překvapivě udeřil podruhé. Zprava centrující Pérez procpal balon pod padajícího Begoviće, za kterým stál do prázdné brány zakončující DWIGHT GAYLE. Úspěšný střelec se dnes raduje už podruhé.
44'
Domácí nic nevymýšleli a jednoduše vystřelili. Škoda pro ně, že Danielsova pumelice se nevešla mezi tři tyče, ale prolétla nad jednou z nich.
42'
Fotbalisté Newcastlu trpělivě vyčkávají, s čím novým na ně Bournemouthští vyrukují.
41'
Protože se Bournemouth vrátil na útočnou polovinu, zaujali hosté defenzivní postavení.
39'
Povedlo se. Kombinaci zakončil střelou nad horní část branky Gosling (AFC Bournemouth).
38'
Domácí zavítali na území svých protihráčů a snaží se tam vymyslet nějakou tu kulišárnu.
36'
Pak se rozeběhl Pérez (Newcastle United) a ten byl zastaven dokonce ještě před čárou určující střed hřiště. Ovšem nedovoleně, takže zůstane u míče.
34'
Podél pravé lajny utíkající Stanislas (AFC Bournemouth) nebyl schopen obehrát Dummetta.
33'
Kombinační souhra mezi Ritchiem a Yedlinem nic zajímavého nepřinesla. Do útoku se ženou domácí.
31'
Po odvráceném protiútoku mohli hosté znovu zaútočit. Průniková přihrávka směřovala na Péreze, ale ten stál v době jejího provedení v ofsajdu.
29'
Míč tam sebral Pérez (Newcastle United), ale daleko nedošel a musí zase spěchat zpátky.
27'
Už nějakou dobu hraje kolem středového kruhu.
24'
Tím to ale neskončilo. Do odraženého míče totiž kopl na hranici pokutového území číhající Stanislas (AFC Bournemouth) a až jeho vysoko umístěná rána nadobro zažehnala vzniklé riziko.
23'
Newcastle United se ubránil exekuci rohového kopu.
20'
A tak zaútočili hosté. Ritchie vypustil střelu ze střední vzdálenosti, která nebyla vůbec špatná. Scházel ase metr k tomu, aby balon zaplul do levého spodního kouta branky.
19'
Pokus o přenesení hry nevyšel. Fraser (AFC Bournemouth) dlouhý balon našel mimo hřiště.
17'
Zápasové skóre otevřel DWIGHT GAYLE. Sedmadvacetiletý hroťák se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému balonu, kterým rozvlnil síť patou. Begović se nacházel před střelcem, takže nemohl nijak zakročit.
14'
Pak se posunuli vpřed, což zapříčinilo faul. Přímý kop ze střední vzdálenosti rozehrál Kenedy (Newcastle United) střelou letící někam do horních řad tribuny.
12'
Hosté uklidňují hru kombinací na svém plácku.
11'
První vážná šance se zrodila po deseti minutách. Po standardní situaci vznikla na hranici vápna skrumáž a z otočky střílející Wilson (AFC Bournemouth) nasměroval balon k pravé tyčce. Dúbravka tam skočil jako kočkovitá šelma a vyrazil míč do boku. Důležitý zákrok.
10'
Rozhodčí foukl do píšťalky. Důvodem je Kenedy (Newcastle United) a jeho faul na vlastním území.
8'
Hra se obrátila a zpoza vápna zakončující Stanislas (AFC Bournemouth) mířil vysoko nad branku.
7'
To změnil až Shelvey (Newcastle United), který byl při svém sólo průniku nedaleko za půlící čárou faulován.
5'
Hosté zatím nedokáží projít hustým středem hřiště.
4'
Zakončen byl až další útok domácího klubu. Stanislas sice trefil jen obránce, ale po centru ze strany si ještě vyšplhal do vzduchu Gosling a v obležení dvojice soupeřů zacílil přibližně metr nad břevno.
2'
Dlouhý nákop k Wilsonovi nedoletěl, před útočícím hráčem Bournemouthu zakročil Lascelles.
1'
Zahajovací výkop provedl Bournemouth.
1'
Roger East společně se svými asistenty právě přivedl fotbalisty obou mužstev na hrací plochu.
V bráně Newcastlu nechybí Martin Dúbravka. Nová zimní akvizice, která v týmu Rafaela Beníteze hostuje z pražské Sparty, se v minulém kole proti Manchesteru United zaskvěla čistým kontem. Zopakuje to?

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Stanislas, L. Cook, Gosling, Fraser – J. King – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Surman, Pugh, Defoe, A. Smith, Simpson, Mousset.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie, Shelvey, Diamé, Kenedy – Ayoze Pérez – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Clark, Hayden, Manquillo, Joselu, Merino, Atsu.

Rozhodčí: East – Beck, Masseyová.
Vzájemná utkání

04.11.2017 Newcastle – Bournemouth 0:1
05.03.2016 Newcastle – Bournemouth 1:3
07.11.2015 Bournemouth – Newcastle 0:1
Newcastle United

Newcastle ztrácí na svého sobotního soka tři body a v případě vítězství se na něj tedy dotáhne. Do přímořského letoviska ležícím na jižním pobřeží země ovšem nepřicestuje v roli favorita, takže uspět tam nebude jednoduchá záležitost. Sebevědomí hráčům Newcastlu ale může dodat poslední hubená výhra nad Manchesterem United.
AFC Bournemouth

Bournemouth zažil sedmizápasovou krasojízdu bez porážky, během které přejel mimo jiné dva ambiciózní kluby z Londýna – Chelsea a Arsenal – a katapultoval se na desáté místo. V dalším úspěchu mu v minulém kole zabránil až o záchranu hrající Huddersfield, na jehož hřišti Bournemouth prohrál 1:4. Zvládne nastartovat novou úspěšnou sérii?
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné sobotní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování on-line reportáže z utkání 28. kola Premier League mezi Bournemouthem a Newcastlem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.