Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : West Ham - 26. prosince 2017   16:00

Bournemouth
29' Gosling (J. King) • 57' Aké (Gosling) • 90+3' C. Wilson (Aké)
3:3
(1:1)
West Ham
7' Collins  (Cresswell) • 81' Arnautović   • 89' Arnautović
Bournemouth
Begović – Francis (C), Aké, S. Cook – A. Smith, Gosling, L. Cook, Fraser (86. Pugh) – J. King (65. Afobe), Ibe – C. Wilson.
Boruc – Simpson, Hyndman, Mahoney, Pugh, Mousset, Afobe.
Robert Madley – Marc Perry, Simon Long
Vitality Stadium, Bournemouth
10 596 diváků
West Ham
Adrián – Collins (C), Ogbonna, Cresswell – Zabaleta (79. Rice), Kouyaté, Obiang (60. Carroll), Masuaku – Lanzini, A. Ayew (61. J. Hernández) – Arnautović.
Hart – Reid, Rice, Quina, Carroll, D. Sakho, J. Hernández.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - West Ham 3:3

S konstatováním toho, že dnešnímu parádnímu utkání přihlíželo 10 596 diváků, se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:14.
Naprosto heroické utkání je za námi, souboj sedmnáctého týmu tabulky s osmnáctým nabídl hned šest branek, Bournemouth i West Ham dnes získali bod za remízu 3:3. Vstup do zápasu lépe vyšel hostům, které už v sedmé minutě poslal do vedení kapitán James Collins. The Cherries ale postupem času zařadili na vyšší rychlostní stupeň a začali svého soupeře přehrávat. Několik zajímavých možnost neproměnili, v devětadvacáté minutě se ale přeci jen dočkali vyrovnání, když Adriána nekompromisně propálil Dan Gosling.

Po přestávce si daleko lépe počínali svěřenci Eddieho Howea, které poprvé v tomto mači do vedení poslal přesně mířící Nathan Aké. V následujících okamžicích domácí zazdili hned několik příležitostí k navýšení svého náskoku, načež v jednaosmdesáté minutě inkasovali velmi smolnou branku, když Begovićova podklouznutí využil Marko Arnautović. Kdo si myslel, že se oba týmy spokojí s remízou, ten se šeredně spletl. Naopak se začalo ještě více útočit a v devětaosmdesáté minutě The Hammers zásluhou Marka Arnautovićeznovu vedli. Samotný závěr přinesl obrovský nápor Bournemouthu a nakonec i vyrovnání, branka Calluma Wilsona ale kvůli drobnému ofsajdu a hře rukou neměla platit.
90+6'
90+5'
Ibeův centr odvrátil James Collins na autové vhazování. Zřejmě budeme svědky poslední šance tohoto utkání, jak s ní domácí naloží?
90+4'
O individuální průnik se na levém křídle pokoušel střídající Marc Pugh, míč se mu ale v souboji s Carrollem zamotal mezi nohama a nakonec se odporoučel až za postranní čáru.
90+3'
The Cherries jsou pochopitelně na koni. Jordon Ibe se po levé křídle propracoval až do pozice pro centr, na který si v oblasti penaltového puntíku nabíhal Wilson, zakončení mu ale nepovolil Ogbonna.
90+3'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Závěr dnešního utkání je naprosto neskutečný, Bournemouth před pár okamžiky potřetí inkasoval, nyní je ale znovu vyrovnáno. Na dlouhý centr si naskočil Aké, jehož hlavičku ještě těsně před brankovou čarou do sítě tečoval CALLUM WILSON. Opakovaný záběr ale ukázal, že gól neměl platit hned ze dvou důvodů. Domácí útočník se totiž nacházel v drobném ofsajdu a navíc míč do sítě usměrnil svou pravou rukou. Velká chyba hlavního sudího...
90+1'
Callum Wilson dostal balon za brankovou čáru a domácí se vydali radovat se svými fanoušky. Hlavní sudí branku nejprve neuznal, nyní se ale vydává celou situaci zkonzultovat s kolegou na pomezí. Jaký bude verdikt?
90'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat šest minut.
89'
West Ham právě vstřelil branku!
Na Vitality Stadium se dějí neuvěřitelné věci, West Ham se totiž krátce před vypršením základní hrací doby znovu ujímá vedení. Masuakův centr doskákal až k Hernándezovi, s jeho ranou si Begović ještě poradil. Úplně jistý zákrok ale domácí gólman nepřevedl, k dorážce se na to konto dostal MARKO ARNAUTOVIĆ, jenž se opět nezmýlil, a znovu se tak stal hrdinou svého týmu.
88'
Domácí měli k dispozici přímý kop z poměrně nadějné pozice. Jordon Ibe to vzal na sebe, s konečným provedením své rány ale nemohl být spokojen, balon totiž k radosti fanoušků West Hamu zamířil vysoko nad branku.
87'
Žlutou kartu dostává Angelo Ogbonna (West Ham United).
87'
Tohle může domácí tým mrzet. Andy Carroll si totiž počínal velice lehkovážně, když nechal balon za sebou, rodící se protiakce The Cherries ale dopadla bídně, Goslingův pas přistál Fraserovi pouze na patách.
86'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Marc Pugh.
85'
Na domácích je znát, že vyrovnávací trefa West Hamu je pořádně opařila. Zpětná nahrávka Lewise Cooka nadělala Akému nemalé problémy, nizozemský mladík byl nakonec nucen kulatý nesmysl rezolutně odkopnout na tribunu.
84'
Simon Francis se dobře zorientoval, obešel Rice a nacentroval přesně do míst, kde se pohyboval Callum Wilson. Ten ale hlavičkoval v mírném záklonu a na výsledku jeho zakončení se to podepsalo.
83'
No, tohle je pro domácí určitě pořádný šok. Nechme se překvapit, jak The Cherries na tento nešťastný moment zareagují. Skončí utkání remízou, nebo se některý z týmů prosadí?
81'
To, co jsem před pár okamžiky avizoval, je skutečně tu. Velké množství neproměněných šancí může domácí opravdu mrzet, West Ham se totiž dočkal vyrovnání. Smith poslal zpětnou přihrávku Asmiru Begovićovi, který ve snaze o odkop nešťastně podklouzl, čehož využil aktivně napadající MARKO ARNAUTOVIĆ a s přehledem uklidil míč do prázdné branky Bournemouthu.
81'
Další práce pro Adriána. Okolo Collinse se až ke střele propracoval Callum Wilson, španělský gólman v barvách West Hamu ale pouze potvrdil svou skvělou formu a vyrazil míč na roh.
80'
Málem bylo znovu vyrovnáno! Po přímém kopu hostí odvrátil Aké míč pouze k za pokutovým územím číhajícímu Andymu Carrollovi, jenž se do něj opřel z první, Asmir Begović ale zareagoval včas a předvedl dobrý zákrok.
79'
Žlutou kartu dostává Nathan Aké (AFC Bournemouth).
79'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Zabaleta, přichází Declan Rice.
78'
Tyto neproměněné šance by mohly The Cherries velmi mrzet! Své rychlé nohy na levé straně rozkmital Ryan Fraser, po jehož nabídce se hned ke dvěma pokusům dostal střídající Afobe, Adriána ale překonat nedokázal.
77'
Tak ne, ke změně v sestavě domácího týmu zatím nedojde. Za obrovského potlesku z ochozů Vitality Stadium se Steve Cook vrací na travnatou plochu, tak uvidíme, jak dlouho zkušený stoper vydrží.
76'
K domácímu stoperovi byli na hrací plochu přivoláni zdravotníci, Steve Cook vypadá hodně otřesen. Ošetření stále probíhá a vše napovídá tomu, že Eddie Howe bude muset sáhnout k vynucenému střídání.
75'
Kvůli nedovolenému zákroku v podání Kouyatého zahrával Bournemouth další přímý, ovšem obrana soupeře si i tentokráte věděla rady. Hra se ale musí přerušit, po srážce s Collinsem totiž na trávníku zůstává ležet Steve Cook.
74'
Ogbonna fauloval Wilsona, The Cherries tak dostali k dispozici další standardní situaci. Ibe znovu poslal balon k zadní tyči, kde se k hlavičce probojoval Steve Cook, s obětavým blokem ale přispěchal Zabaleta.
73'
Domácí si vytvářejí jednu gólovou příležitost za druhou, svůj náskok ale stále nedokážou navýšit. K parádnímu sólu se nadechl Francis, který na konci své akce odcentroval k Fraserovi, ten ale nadějnou šanci v další branku nepřetavil.
72'
Tohle byl velmi tvrdý zákrok Lewise Cooka na Javiera Hernándeze. Sudí Madley vůbec neváhal a domácímu záložníkovi okamžitě udělil žluté varování.
71'
Tohle musí být gól! The Hammers založili nenápadnou akci, na jejímž konci si míč na střelu chystal Hernández, nakonec ale ještě sklepával pro lépe postaveného Arnautoviće. Před ním zívala poloprázdná branka soupeře, bývalý hráč Stoke City ale nezamířil přesně.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Bournemouth se stále drží v těsném vedení, během posledních minut jej mohl několikrát navýšit, žádnou ze svých šancí ale neproměnil. Dokáží hosté odpovědět?
69'
Po lehkém kontaktu v souboji s Ogbonnou se v pokutovém území West Hamu k zemi poroučel Callum Wilson. Domácí hráči i fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu, o penaltový zákrok se ale rozhodně nejednalo.
68'
Po několikaminutové odmlce se kupředu vydali také Kladiváři. Daleko ale nedoputovali, kousek za polovinou hřiště si totiž na Cresswella počíhal důrazně hrající Benik Afobe.
67'
Díky rychlé kličce směrem ke středu se krásně uvolnil Ryan Fraser, kterému se podařilo přenést hru k Francisovi. Z jeho přihrávky mohl těžit svižný Jordon Ibe, jenž se ocitl v další tutové příležitosti, Adrián ale drží West Ham nad vodou.
65'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Benik Afobe.
65'
Následoval rohový kop domácího týmu. Také s ním fotbalisté Bournemouthu naložili velice zajímavě, Ibe odcentroval na přední tyč, kde nejvýše ze všech vyskočil Aké, po jeho hlavičce se ale rozvlnila pouze boční síť.
64'
Krásná akce v podání Howeovy družiny! Rozehrávku soupeře zastavil Francis, na jehož přihrávku si kousek za šestnáctkou seběhl Lewis Cook. Místo střely ale domácí středopolař zvolil pas pro Dana Goslinga, jehož dělovku Adrián na poslední chvíli vytěsnil.
63'
Teď měli fotbalisté Bournemouthu štěstí. Po rozehrávce přímého kopu totiž balon za sebe prodloužil Angelo Ogbonna, načež se sám před Begovićem zjevil Lanzini, celou situací se ale zdál být spíše překvapen a vůbec nezakončil.
62'
Na hřišti se začíná jiskřit. Ryan Fraser ve středovém kruhu fauloval Pabla Zabaletu, načež si oba hráči ještě celou situaci pěkně od podlahy vyříkali. Sudímu se je podařilo uklidnit, k udělení karetního trestu ale nedošlo.
61'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Javier Hernández.
60'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Andy Carroll.
59'
Takovýto průběh druhého poločasu si hosté určitě nepředstavovali. Na jejich lavičce je živo, David Moyes hodlá na průběh utkání zareagovat střídáním, na hřiště by se měli podívat Carroll s Hernándezem.
57'
Vitality Stadium je na nohou, domácí totiž otáčí průběh utkání a poprvé se dostávají do vedení! Z přímého kopu The Cherries ještě nic nevytěžili, o chvíli později ale měli k dispozici roh. Ten rozehráli na krátko, načež Goslingův skákavý centr se štěstím doputoval až do míst, kam si nabíhal NATHAN AKÉ, jenž ranou z první překonal marně se natahujícího Adriána.
56'
Cresswell až příliš dlouho a okatě přidržoval Calluma Wilsona, tady není o udělení žluté karty vůbec pochyb. Domácí navíc mají k dispozici standardní situaci.
56'
Hosté si ztracené vedení málem vzali zpět! Arthur Masuaku nalezl v šestnáctce Bournemouthu se pohybujícího Lanziniho, do jehož rány sice vložil nohu jeden z domácích zadáků, od ní se ale míč odrazil kousek vedle vzdálenější tyče, Begović měl velké štěstí.
55'
Žlutou kartu dostává James Collins (West Ham United).
54'
Marko Arnautović se v těsné blízkosti postranní lajny ocitl v obležení dvou protivníků, se kterými sice svedl vyrovnanou bitvu, o balon se rval jako lev, nakonec byl ale odstaven důrazně hrajícím Francisem.
53'
Na druhé straně se o individuální průnik pokoušel Marko Arnautović, jenž pro své spoluhráče nakonec vybojoval alespoň rohový kop. Hosté s ním ale naložili prachmizerně, Cresswellův centr se nepovedl.
52'
Velká šance Bournemouthu! Míč se díky šťastnému odrazu dostal ke Kingovi, který v pokutovém území soupeře zachoval chladnou hlavu a sklepl jej pro Wilsona, jehož prudká střela skončila jen těsně vedle Adriánovy branky.
51'
Pedro Obiang jen s přispěním notné dávky štěstí přestál souboj s Lewisem Cookem, načež byl hodně rozhozen a jeho přenesení hry, které mělo skončit u Masuakau, nakonec doputovala až do zámezí.
50'
Domácí ztratili míč při přechodu do ofenzivy, konkrétně to byl Ryan Fraser, kdo se nechal odzbrojit Zabaletou. Na dlouhatánský pas argentinského veterána si poté nabíhal Ayew, přihrávka pro něj ale byla až příliš prudká.
49'
Masuaku u postranní lajny ustál souboj se Smithem, načež stačil míč přistrčit Arnautovićovi. Ten se okolo Francise prodral až k centru, kulatý nesmysl ale poslal pouze do rukavic připraveného Asmira Begoviće.
48'
Pedro Obiang se díky rychlé kličce zbavil Goslinga, načež nahrával Ayewovi. Ten hlavou zvládl míč sklepnout pro Marka Arnautoviće, na něj si ale kousek před šestnáctkou počíhal Nathan Aké.
47'
Druhý poločas, do kterého oba celky vstupují bez jediné změny ve svých sestavách, právě odstartoval. Rozehrávky se tentokráte chopili The Cherries, kterým sice vstup do zápasu nevyšel, postupem času se ale začalo hrát podle jejich not, načež přišlo zasloužené vyrovnání. Co nás čeká dále?
46'
První poločas je za námi, oba celky do šaten odcházejí za nerozhodného stavu 1:1. Sledujeme zajímavé utkání, ve kterém není o ofenzivní situace nouze, rozhodně se máme na co dívat. Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, které už v sedmé minutě poslal do vedení kapitán Collins. The Cherries postupně stupňovali tempo, po několika neproměněných šancí se v devětadvacáté minutě přeci jen dočkali vyrovnání, když Adriána propálil Dan Gosling.
45+4'
45+4'
Zřejmě poslední možnost prvního poločasu měli svěřenci Eddieho Howea. Z uctivé vzdálenosti to na sebe vzal Lewis Cook, jeho pokus se ale mezi ty zdařilé počítat nedal, brankář Adrián mohl zůstat v naprostém klidu.
45+3'
Arnautović to v souboji s Lewisem Cookem přehnal s agresivitou, domácí tak zahrávali přímý kop. Z něho ještě nic nevzešlo, po vrácení balonu do vápna v podání Francise se ale k dorážkám dostali Francis s Wilsonem, ani jeden z nich ale hradbu těl před Adriánem neprostřelil.
45+2'
Oba celky v dosavadním průběhu tohoto mače hrozí výhradně z levé strany. V týmu hostí se o to stará Arthur Masuaku, jenž tentokráte svým centrem na zadní tyč hledal Lanziniho, Begović ale balon ze vzduchu uzmul pro sebe.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat hned čtyři minuty.
45'
A ta šance opravdu přišla, vytvořili si ji The Hammers. Opět u toho byl Arthur Masuaku, který znovu našel recept na Simona Francise, po jeho přihrávce ale Manuel Lanzini v moment střely lehce zavrávoral a zakončil mimo.
44'
Po Francisově nevybíravém zákroku se zhruba dvě minuty nehrálo a trochu to vypadá, že tato malá pauza poněkud vyhodila oba celky z tempa. Nechme se překvapit, zda se první poločas už jen dohraje, nebo se dočkáme ještě nějaké příležitosti.
43'
Smith tentokráte zaváhal při odklízení balonu do bezpečí, těžit z toho mohl Pablo Zabaleta. Bývalý obránce Manchesteru City si to namířil mezi dva protivníky, jeho akce ale skončila ještě dříve, než vlastně vůbec začala.
42'
Ryan Fraser určitě patří k nejaktivnějším hráčům na place. Krajní záložník The Cherries si balon tentokráte navedl na osu hřiště, nachystal si jej na levačku a zkusil své štěstí, trefil ale pouze blokujícího Pedra Obianga.
41'
Ryan Fraser si počkal na ideální okamžik a poté posunul míč pro Adama Smithe. Ten to celé nemyslel vůbec zle, když hledal na hranici vápna číhajícího Joshuu Kinga, norskému útočníkovi ale k dosažení na balon ještě jeden krok scházel.
40'
Arthur Masuaku si u postranní čáry poradil s napadajícím Francisem, na jeho centr si posléze z druhé vlny sbíhal André Ayew, pozorně bránící Steve Cook jej ale do zakončení nepustil.
39'
Do konce prvního poločasu už moc času nezbývá, vzhledem ke Kouyatého ošetřování je ale jasné, že se určitě dočkáme nějakého nastavení. Půjdou oba celky do šaten za nerozhodného stavu, nebo se někdo ještě ujme vedení?
37'
Žlutit se bude i na druhé straně. Proti fotbalovým pravidlům a regulím se provinil Pablo Zabaleta, který rodící se protiakci domácích zastavil jasným přidržením unikajícího Smithe.
36'
James Collins zachytil balon těsně před přechodem přes postranní lajnu, načež zvedl hlavu a poslal jej do běhu pro Ayewa, ten ale v souboji jeden na jednoho nestačil na pozorně bránícího Akého.
35'
Cheikhou Kouyaté byl ještě krátce ošetřen za postranní čarou, vše se ale zdá být v pořádku a vypadá to, že hostující středopolař může v tomto utkání pokračovat.
34'
Cheikhou Kouyaté je po tomto tvrdém zásahu pochopitelně otřesen. Na trávník byli přivoláni zdravotníci, kteří se záložníkovi West Hamu už necelé dvě minuty věnují. Snad bude vše v pořádku.
32'
Simon Francis může být rád, že nemusí předčasně opustit hřiště. Domácí kapitán totiž v souboji s Kouyatém absolutně nesledoval okolí a svého soupeře zasáhl kopačkou do obličeje. Sudí mu udělil pouze žlutou kartu.
31'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut z prvního poločasu. Zatím sledujeme velice atraktivní utkání, oba celky hrají velice aktivní a ofenzivní fotbal. Doufejme, že se bude v nastoleném trendu pokračovat.
29'
Naložili s ním nejlépe, jak mohli, na Vitality Stadium je totiž vyrovnáno! Centr z kopačky Ryana Frasera nadělal v šestnáctce West Hamu pořádnou paseku, balon se po nedůrazné hlavičce Jamese Collinse a několika šťastných odrazech dostal na kopačku DANA GOSLINGA, který nekompromisní ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
29'
Míče se ve středu hřiště ujal Ryan Fraser, který rozkmital své rychlé nohy, vrhl se s ním hned mezi trojici protihráčů a byl faulován vracejícím se Ayewem. Jak domácí s přímým kopem ze zajímavé pozice naloží?
28'
Adam Smith hodlal nahrát Goslingovi, jeho záměr ale skvěle přečetl Aaron Cresswell. Obránce West Hamu na to konto hledal Arnautoviće, ten ale náběh za obranu soupeře nenačasoval ideálně a byl chycen v ofsajdové pasti.
27'
Tohle byl velmi tvrdý zákrok. Simon Francis svůj skluz v souboji s Masuakem nenačasoval vůbec dobře a ostře zajel do hostujícího hráče. Sudí celou situaci překvapivě vyřešil domluvou, k udělení karty tak zatím stále nedošlo.
26'
Angelo Ogbonna zastavil další rodící se akci soupeře, pomohl mu k tomu i hostující kapitán Collins. Právě italský zadák posléze vysunul vpřed sbíhajícího si Arnautoviće, ten ale ve sprinterském souboji nestačil na Akého.
25'
The Cherries zůstali na obranné polovině svého soupeře ještě na pár okamžiků zabydleni. Fraser si přehodil balon na pravačku a zakroutil jej směrem do branky, Adrián ale byl připravený a vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní svatyně.
24'
Následující rohový kop rozehráli domácí na krátko, k centru se nakonec odhodlal až Jordon Ibe. Na jeho nabídku si v šestnáctce sbíhalo několik kolegů, hlavičkoval až Nathan Aké, kulatý nesmysl ale netrefil podle vlastních představ.
23'
Simon Francis svůj centr poněkud přetáhl, Ryan Fraser ale s touto variantou počítal a získal balon pro sebe. Navíc jej zvládl posunout k lépe postavenému Smithovi, jehož prudkou ránu musel Adrián vytěsnit nad břevno.
22'
Málem bylo srovnáno! Adam Smith vybojoval míč v souboji se Zabaletou, načež jej posunul do běhu pro Frasera. Ten zachoval chladnou hlavu a naservíroval kulatý nesmysl neobsazenému Kingovi, jehož ráně z první moc nescházelo.
21'
Aktivně hrající hosté si vypracovali další obrovskou příležitost. Výtečně to na levém křídle udělal Masuaku, na jehož centr si z druhé vlny naběhl zapomenutý André Ayew, v zajímavé pozici ale branku soupeře o vlásek minul.
20'
Po jeho přihrávce navíc Dan Gosling dostal až mnoho prostoru k vypuštění pasu pro Kinga. Adrián ale blížící se nebezpečí vycítil včas, vyběhl proti norskému fotbalistovi a uklidil balon na tribunu.
19'
Svěřenci Davida Moyese velice aktivně napadají rozehrávku svého oponenta. Do nezáviděníhodné situace se teď dostal Nathan Aké, kterému se na zádech zničehonic zjevil Arnautović, mladičký zadák Bournemouthu ale nezazmatkoval.
18'
Předchozí rohový kop jim zajistil jednobrankové vedení, nyní si ale hosté s tou samou situací neporadili podle představ. Na přetažený centr Aarona Cresswella neměl nikdo ze zúčastněných šanci dosáhnout, míč zaplul až do zámezí.
17'
Po Obiangově získání balonu se zničehonic v dobré pozici kousek za vápnem zjevil Pablo Zabaleta, do jeho pokusu o centr ale na poslední chvíli vložil nohu Aké. Kladiváři budou zahrávat roh.
16'
Simon Francis doposud při rozehrávce nepůsobil úplně jistě, nyní ale z ochozů stadionu sklidil velký potlesk, když se vymotal ze sevření dvou protivníků. Na to konto se domácí mohli vydat vpřed, Wilson přichystal tutovku pro před branku si nabíhajícího Kinga, ten ale Adriánovu svatyni minul.
15'
Sám faulovaný Fraser poslal kulatý nesmysl do šestnáctky. Hlavičkující Steve Cook jej netrefil ideálně, díky nedůraznému počínání hostujících zadáků se ale k dorážce posléze dostal Smith, s jeho ranou z otočky si ale Adrián poradil.
14'
O chvíli později se po levém křídle pokoušel prosadit drobný Ryan Fraser, jehož rychlosti nestačil Pablo Zabaleta, který celou situaci vyřešil stáhnutím domácího křídelníka k zemi. Žlutit se nebude, Bournemouth ale má k dispozici další přímý kop.
13'
Poprvé po návratu z marodky o sobě dal vědět Joshua King. Norský fotbalista se pokoušel prosadit mezi dvěma protihráči, ukousl si ale až příliš velké sousto. Alespoň však pro své kolegy vybojoval přímý kop, faulem se prezentoval Obiang.
12'
Aké vyslal malou domů směrem k Begovićovi, ten ale pod tlakem napadajícího Arnautoviće odkopl balon pouze do zámezí. Masuaku na to konto rozehrál autové vhazování, Kladiváři byli ale vytlačeni zpět na vlastní polovinu.
11'
Domácí se na malou chvíli usadili na obranné polovině svého soupeře. Gosling poslal kulatý nesmysl na kopačky Calluma Wilsona, ten si ale nevšiml napadajícího Kouyatého, který od svého soupeře inkasoval nepříjemný úder loktem do obličeje.
10'
Po nepřesnostech z obou stran se míč ve středu pole odrazil příhodně pro Kouyatého. Ten nic světoborného nevymýšlel a zkusil vyslat na zteč rozběhnutého Arnautoviće, jeho pas byl ale příliš razantní a pro rakouského bouřliváka nezpracovatelný.
9'
V posledních vzájemných soubojích těchto soupeřů nebylo o branky nouze. Vzhledem k tomu, jak se utkání zatím vyvíjí, si troufám tvrdit, že fanoušci ofenzivní kopané si i dnes přijdou na své. Další akci West Hamu táhl Masuaku, o balon ale přišel a později jej zpět získal jen za cenu faulu.
7'
Utkání začalo v pořádně ostrém tempu, už od úvodních minut se oba celky prezentovaly aktivní hrou a nyní přišla i první gólová situace! Díky dobré práci v podání napadajícího Lanziniho zahrávali hosté rohový kop, po kterém si na centrovaný balon od Cresswella na přední tyči naběhl JAMES COLLINS a razantní hlavičkou rozvlnil síť za zády brankáře Begoviće.
7'
Simon Francis podruhé v krátkém časovém sledu nedokázal odhlavičkovat balon do bezpečí, čehož mohl využít Arnautović. Na jeho centr si nabíhali Ayew s Lanzinim, plány jim ale překazil výtečně reagující Asmir Begović, jenž uzmul míč pro sebe.
6'
Také s premiérovým kopem od rohového praporku domácí naložili zajímavě. Fraser poslal svůj centr k bližšímu kraji malého vápna, kde se k hlavičce protlačil stoepr Cook, mířidla měl ale vychýlená a zamířil nad branku.
5'
Nutno poznamenat, že svěřenci lodivoda Howea s touto možností nenaložili vůbec zle. Načechraný centr z kopačky Ryana Frasera byl několikrát tečován, míč nakonec doputoval na rohový kop. obrana The Hammers tak musí zůstat v pozoru.
4'
Dan Gosling se zkoušel prosadit individuálně, jeho záměr ale výtečně přečetl vracející se Kouyaté. Domácí středopolař stačil roztáhnout hru na Ryana Frasera, jenž v souboji se Zabaletou vybojoval standardní situaci.
3'
Masuaku si na levém křídle poradil se Smithem, poté si hodlal balon nachystat na centr, výborným obranným skluzem jej ale zastavil Steve Cook. Kupředu se tak mohou vydat hráči Bournemouthu, jejich premiérovou akci táhne Ibe.
2'
Arnautović ze středového kruhu rozehrál k Obiangovi, s jehož dlouhým nákopem měl překvapivě velké problémy domácí kapitán Francis. Ten míč pouze prodloužil za sebe, vybíhající Begović ale stačil před dotírajícím Ayewem zasáhnout.
1'
Robert Madley právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Bournemouthem a West Hamem United tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují ve světle modrých dresech, naopak The Cherries budou hrát v červenočerné kombinaci.
1'
Robert Madley, který bude mít dnešní utkání na starost, jeho aktéry právě nyní přivádí na travnatou plochu před zaplněné tribuny Vitality Stadium. Domácí se budou snažit o ukončení střeleckého půstu, na gól už totiž čekají dlouhých 315 minut. Poslední čtyři vzájemné souboje těchto dvou celků dohromady nabídli sedmnáct branek, tak doufejme, že se v nastoleném trendu bude pokračovat i dnes.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), Aké, S. Cook – A. Smith, Gosling, L. Cook, Fraser – J. King, Ibe – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Simpson, Hyndman, Mahoney, Pugh, Mousset, Afobe.

West Ham United: Adrián – Collins (C), Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Obiang, Masuaku – Lanzini, A. Ayew – Arnautović.
Náhradníci: Hart – Reid, Rice, Quina, Carroll, D. Sakho, J. Hernández.

Rozhodčí: Robert Madley – Marc Perry, Simon Long.
Ještě jednou Vám všem přeji příjemné sváteční odpoledne! Bournemouth do dnešního utkání vstupuje se třemi změnami oproti minulému kolu, mimo hru zůstávají Junior Stanislas, který se opět zranil, Andrew Surman a Jack Simpson, od úvodních minut naopak nastoupí Simon Francis, Joshua King a Lewis Cook. David Moyes do podoby zahajovací jedenáctky sáhl méně než jeho protějšek, Michaila Antonia nahradí Manuel Lanzini, jemuž vypršel dvouzápasový trest za nafilmovaný pád, místo Winstona Reida bude hrát James Collins.
Poslední vzájemné utkání

11.3.2017 – AFC Bournemouth – West Ham United 3:2

Branky: 31. J. King, 48. J. King (Afobe), 90. J. King – 10. Antonio (Feghouli), 83. A. Ayew (Byram)

AFC Bournemouth: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Arter, Gosling – Pugh, J. King, Fraser (85. Mousset) – Afobe (85. Wilshere)

West Ham United: Randolph – Kouyaté (78. Byram), Fonte, Reid, Cresswell – Obiang, Noble (C) (58. Snodgrass) – Feghouli (58. A. Ayew), Lanzini, Antonio – Carroll
West Ham United

Ambiciózní celek z hlavního města Anglie už druhou sezonu v řadě nepodává výkony, které se od něj očekávají. Loni z toho bylo až jedenácté místo, nyní se The Hammers po devatenácti odehraných kolech drží až na sedmnácté pozici, jejich náskok na sestupové vody čítá pouze bod. Bota je tlačí především v defenzivě, svěřenci trenéra Moyese totiž inkasovali už pětatřicetkrát, v tomto ohledu jsou na tom hůře pouze fotbalisté Stoke City. Během tohoto ročníku vedení klubu došla trpělivost se Slavenem Bilićem, kterého na pozici hlavního trenéra nahradil David Moyes.

Chvíli to trvalo, pod taktovkou skotského lodivoda se ale West Ham přeci jen dokázal zvednout, kupříkladu z posledních čtyř zápasů vydoloval slušných sedm bodů. Nejprve Kladiváři před vlastními fanoušky překvapivě přetlačili loňského šampiona, Chelsea díky Arnautovićovi porazili 1:0. Bod získali i proti Arsenalu, zlepšenou výkonnost poté potvrdili na půdě Stoke, kde zvítězili vysoko 3:0. V posledním utkání před Vánoci byl jejich soupeřem Newcastle. Souboj se nakonec změnil na zajímavou přestřelku, kterou lépe zvládly Straky a zvítězily 3:2. Proti Bournemouthu už David Moyes může počítat s Manuelem Lanzinim, který si odpykal dvouzápasový trest za nafilmovaný pád.
AFC Bournemouth

V posledních dvou sezonách patřili The Cherries k nejpříjemnějším překvapením Premier League, loni skončili na velmi solidním devátém místě. Letos lze jejich dosavadní působení spíše brát jako zklamání, po devatenácti odehraných kolech se totiž fotbalisté Bournemouthu drží až na osmnáctém místě. Jejich ztráta na West Ham, který je sedmnáctý, ale čítá pouze bod, o neřešitelné situaci se tak ještě mluvit nedá. Pro tříbodový zisk svěřenci trenéra Howea zatím dokráčel jen čtyřikrát, naposledy zvítězili osmnáctého listopadu, když před vlastními fanoušky rozdrtili Huddersfield 4:0.

Od té doby parta okolo kapitána Francise nastoupila k sedmi utkáním, z nichž vydolovala pouhopouhé tři body za remízy se Swansea, Southamptonem a Crystal Palace. Momentálně The Cherries ztratili už tři zápasy v řadě, navíc v nich nedokázali vstřelit ani jednu branku. Na druhou stranu ale nutno poznamenat, že jejich soupeři byli oba celky z Manchesteru a Liverpool. V posledním duelu před Vánoci se Bournemouth představil na půdě dominantních Citizens, se kterými prohrál vysoko 0:4. Proti West Hamu se Eddie Howe bude muset obejít bez Jermaina Defoa, do zápasu zřejmě nezasáhnou ani Junior Stanislas a Harry Arter.
Příjemné úterní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Drtivá většina fotbalových soutěží se uložila k tradičnímu zimnímu spánku, výjimkou je anglická Premier League, která pokračuje i během vánočních svátků. V rámci dvacátého kola je dnes na programu hned osm zápasů, my se v tomto online přenosu společně zaměříme na souboj, ve kterém AFC Bournemoth přivítá West Ham United. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.