Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Manchester City - 12. srpna 2017   18:30

0:2
(0:0)
Manchester City
70' Agüero  (Silva) • 75' Dunk (vl.)
Brighton
Ryan – Bruno (C), Dunk, Duffy, Suttner – Is. Brown (24. Murphy), D. Pröpper, Groß, Stephens, March (77. Knockaert) – Hemed (60. G. Murray).
Mäenpää – G. Murray, Knockaert, Sidwell, Murphy, Rosenior, Hünemeier.
Ederson – Stones, Kompany (C), Otamendi – Walker, De Bruyne, Silva, Danilo (68. Sané), Fernandinho – Jesus (78. Sterling), Agüero (83. B. Silva).
Bravo – B. Silva, Sterling, Sané, Mangala, Y. Touré, Foden.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Manchester City 0:2. Skalák a Matějů nebyli ani na lavičce

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 30 415 diváků!
Máme dobojováno, Manchester City přivítal Brighton v Premier League výhrou 2:0 v přímořském městě. Manchester City měl daleko více ze hry, Brighton se k moc šancím nedostal, i když skórovat taktéž mohl. Manchesteru nebyly uznány dva góly. Skóre otevřel až v 70. minutě Sergio Agüero a o pět minut později si Lewis Dunk vstřelil vlastní gól. Svěřenci Pepa Guardioly tak úkol splnili a vrací se do Manchesteru se všemi body.
90+3'
90+3'
Utkání už se opravdu pouze dohrává. U míče je Manchester City a s kombinační hrou momentálně zůstává na své polovině.
90+2'
Rohový kop Manchester City rozehrál poněkud nakrátko. Kombinace se pak bez ohrožení branky přenesla zpět mezi beky hostujícího celku.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Utkání se již spíše dohrává, Manchester City se tolik dopředu netlačí a fanoušci Brightonu hlasitě tleskají, i když jsou u míče hosté. Euforie z návratu do Premier League je očividně silnější.
89'
David Silva si s Bernardem Silvou vyměnil míč a následně jej posunul na Saného, který se pokoušel probít do pokutového území Brightonu. Důraznou stopku mu však vystavil čistým zákrokem Bruno.
88'
Pascal Groß vyslal centr do šestnáctky Manchesteru City doufajíc v to, že se ho ujme někdo z jeho spoluhráčů. Nicméně balón letěl mimo hrací prostor.
87'
Hra se vyloženě moc neposunula a tak se Bernardo Silva stáhnul více do zálohy, aby si taktéž zahrál. Jenže Fernandinho rázem ztratil míč a dopředu tak může jít v posledních minutách ještě Brighton.
86'
Bernardo Silva se zatím k míči nedostal, neboť Manchester City zatím pouze kombinuje na své polovině, či u půlící čáry a utkání už tak spíše dohrává.
85'
Do akce v pokutovém území Brightonu se dral Leroy Sané, jemuž poslal dobrý balón David Silva. Nicméně na poslední chvíli balón zastavil Pascal Groß.
83'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Bernardo Silva.
82'
Žlutou kartu dostává Raheem Sterling (Manchester City).
82'
Do šestnáctky Manchesteru City se dostal Isaiah Brown, který byl poslán k zemi Nicolásem Otamendim! Podle sudího se však o faul nejednalo a penalta se tak kopat nebude.
81'
Do hry s míčem se zapojil i střídající Raheem Sterling, který však balón vrátil rychle do zálohy Manchesteru City. Ten se aktuálně nikam moc nežene.
80'
A z této standardní situace vznikl rohový kop pro Brighton. Míč si však od rohového praporku našel cestu pouze do náruče Edersona.
79'
Kyle Walker nepěkně fauloval Pröppera, který tak vybojoval volný přímý kop pro Brighton ze zajímavé pozice.
78'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Raheem Sterling.
77'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Anthony Knockaert.
75'
Manchester City právě vstřelil branku!
A už je to o dvě branky! Centr Fernandinha si dokázal trefit hlavou do vlastní branky LEWIS DUNK, který tak slaví Pyrrhovo vítězství ve vzdušném souboji s Gabrielem Jesusem. Ten by byl asi po dvou neuznaných gólech radši, kdyby se tento gól připsal na jeho účet, ovšem není tomu tak – 0:2!
75'
Volný přímý kop u rohového konce vápna Brightonu si vzal na starost Kevin De Bruyne. Z této standardní situace akorát vznikla další, když Manchester City vybojoval rohový kop.
74'
Snaha však skončila u Pascala Große. Po něm si míč vzal Kevin De Bruyne, který už s Kylem Walkerem předvádí jejich klasickou kombinační hru.
73'
U míče je však nyní Brighton, který se zuby nehty snaží prodrat se ze své poloviny přes Manchester City na svou útočnou půlku a něco podniknout.
70'
Brighton dokázal vzdorovat celých 70 minut, nyní se už však Manchester City prosadil. Kevin De Bruyne nádherně sebral míč Dalymu Stephensovi a následně rozjel útočnou akci, která přes Davida Silvu skončila u SERGIA AGÜERA. Ten se ocitl před Ryanem a vstřelil svůj první gól v této sezóně – 0:1!
69'
Z onoho rohového kopu opětovně nic nevzešlo, ačkoliv se míč dostal k Fernandinhovi. Ten ovšem nedokázal nic moc vymyslet.
68'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Danilo, přichází Leroy Sané.
67'
Kevin De Bruyne vypálil další ostrou ránu, kterou ovšem Davy Pröpper zastavil rukou. Rozhodčí to však nechal být a místo toho nařídil rohový kop.
66'
Z rohového kopu Manchesteru City nic moc nevzešlo, neboť si míč hned vzal pod svá křídla Dale Stephens a neprodleně jej odehrál pryč.
65'
Nyní Kevin De Bruyne zkoušel vyslat do akce Kyla Walkera, ten však nestihl zachytit tento nabídnutý balón a rozehrávat se tak bude od branky Matthewa Ryana.
64'
Danilo s Davidem Silvou vyšachovali ze hry dva obránce, nicméně stejně to pak byl Kevin De Bruyne, který centroval do šestnáctky Brightonu. Jeho balón ovšem odhlavičkoval pryč Shane Duffy.
63'
Kevin De Bruyne si nádherně rozuměl s Gabrielem Jesusem a dostal se tak do pozice, kde mohl buď střílet nebo centrovat. Belgičan si ovšem vybral centr, na který si nikdo nedokázal naběhnout.
62'
Nyní sledujeme spíše tu kombinační část zápasu, kdy si Manchester City přihrává na přelomu své a soupeřovy půle.
61'
Příchozí oblíbený Glenn Murray se hned zapojil do akce Brightonu, která však brzy skončila a u míče už je opětovně Manchester City. Konkrétně Kyle Walker spolu s Kevinem De Bruynem převáží hru blíže k Ryanově brance.
60'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tomer Hemed, přichází Glenn Murray.
59'
Kevin De Bruyne tedy řekl důrazné stop probojovávání se do šestnáctky a sám z veliké dálky vypálil ostrou ránu na branku Matthewa Ryana, jenže s ní akorát trefil Lewise Dunka do obličeje.
58'
U míče je po této povedené dvouminutovce Brightonu opětovně Manchester City, který však ne a ne přemoci obranu Brightonu. Alespoň tedy nyní.
57'
Brighton natřikrát nedokázal skórovat! Lewis Dunk s Shanem Duffym nedokázali prostřelit Edersona a posléze Davy Pröpper z dálky mířil mimo.
56'
K odraženému míči se dostal Shane Duffy, který vyslal ostrou ránu na branku! Jeho střela byla ovšem blokována na další rohový kop pro Brighton.
55'
Jamie Murphy se dostal po rychlém běhu do akce a vyslal centr na Pröppera, který vybojoval rohový kop pro Brighton!
54'
Po těchto dvou gólovkách na straně svěřenců Pepa Guardioly jsme se dostali i na druhou polovinu hřiště, kde se Brighton snažil něco vytvořit. Nicméně se to nováčkovi soutěže opravdu nepovedlo.
53'
Do další akce se dostal po obří chybě Duffyho Sergio Agüero, jenže jeho střela nebyla vůbec, ale vůbec povedená.
52'
Manchester City právě vstřelil další branku! Nicméně opět z ofsajdu. David Silva poslal míč Fernandinhovi a následně si rychle naběhl na jeho centr, přenechal míč Jesusovi, který již skóroval. Nicméně se jednalo o ofsajd.
51'
Nicolás Otamendi si vyhlídl Danila, po jehož centru dokázal pálit Fernandinho. Jeho projektil byl sice dobrý, Matthew Ryan si s ním však poradil.
50'
Danilo si dlouho držel míč, až jej přes Fernandinha poslal na Gabriela Jesuse. Ten si však tentokrát nepočínal nejlépe.
49'
A na druhé straně se Pascal Groß snažil o rozjetí nějaké akce, načež byl důrazně zastavil Kylem Walkerem. Ten si sebral míč a ihned jej odehrál dopředu na De Bruyneho.
48'
K balónu se tak vrátili Citizens. Konkrétně John Stones svým centrem na Kyla Walkera otevřel obranu Brightonu a hned se do zakončení hnal Sergio Agüero, jenže míč se k němu nedostal.
47'
K míči se dostal Brighton, který se pokoušel o založení útočné akce na polovině Manchesteru City. Nicméně zde se však domácí moc dlouho nezdrželi.
46'
Ve druhém poločase se míče zmocnili opět fotbalisté Manchesteru City a tlačí se dopředu k brance Matthewa Ryana.
46'
Je za námi první poločas v tomto utkání. Pro domácí povedený, neinkasovali. Manchester má na hřišti převahu prakticky ve všem, navíc i vsítil branku, která však nebyla uznána. Uvidíme, jak se to vyvine ve druhé půlce. Pokud by však bylo stejné skóre, byl by to pro Brighton úspěch.
45+3'
45+3'
Atak se zkoušeli rozjet i domácí, nicméně Solomon March byl během náběhu na míč v ofsajdu a z celé akce tak rázem sešlo. Míč pro Manchester City.
45+2'
Gabriel Jesus se pokoušel rozvlnit síť v brance Ryana svou dalekonosnou střelou. Nicméně jak byla střela dalekonosná, tak byla i nepřesná.
45+1'
45'
A centr se dostal na hlavu Tomera Hemeda, který zkoušel zaměstnat Edersona. Ten akorát zachytil tento hlavičkovaný míč do náruče a rozehrál jej.
44'
Bruno se snažil si vydobýt místo a byl faulován Davidem Silvou. Brighton má tak dobrý prostor pro centr do šestnáctky z volného přímého kopu.
43'
Po autovém vhazování Brightonu se k míči dostal opětovně Manchester City. Konkrétně Gabriel Jesus se snažil propracovat do šance, jenže to se mu nepovedlo a o pár vteřin později se dostal míč k Brightonu, když fauloval Nicolás Otamendi.
42'
Ovšem domácí se rychle vrátili a rázem z toho byla šance! Jamie Murphy obdržel dlouhý centr do vápna Manchesteru City a sváděl o něj boj s Kylem Walkerem. Býval by ten boj i vyhrál, kdyby se do toho nevložil Ederson, který se tak alespoň na chvíli zabavil.
41'
Solly March dostal míč na druhou stranu hřiště, kde Brighton začal úřadovat. Nicméně se zde zdržel jen chvíli.
39'
Kevin De Bruyne si snažně nabíhal na centr Davida Silvy, jenže španělský středopolař jej poslal až moc dopředu.
38'
Aktuální držení míče: 21% – 79%. To vypovídá o převaze Manchesteru City.
37'
Kyle Walker se pokoušel o rychlý centr do pokutového území Brightonu, jenže nedokázal přestřelit Murphyho. Následně se Sergio Agüero pokoušel propasírovat za obránce domácích, jenže taktéž nepochodil.
36'
Hra se na chvíli přesunula na polovinu Citizens, kde však Brighton nedokázal projít přes pevnou obranu hostujícího celku. Ederson tak stále zůstává značně nezaměstnán.
34'
Velikou šanci Manchesteru vychytal Matthew Ryan! Ten dokázal chytit hlavičku Sergia Agüera brilantním zákrokem a následně ještě byl postaven tak, že Agüero ani nemohl skórovat z dorážky.
33'
Stále však sledujeme dominanci Manchesteru City, který hraje jen a jen na polovině Brightonu. U míče je nyní konkrétně Fernandinho, který se snaží procpat míč do šestnáctky.
32'
K exekuci této standardní situace se opět postavil Kevin De Bruyne, který však trefil Bruna přímo do obličeje. To jistě pro kapitána Brightonu nebylo příjemné, nicméně v zápase pokračuje.
31'
Rozjet útočnou akci se snažil David Silva, jenže dostal důrazný stop od Daleho Stephense. Ten sice kartu neobdržel, nicméně minimálně daroval Manchesteru City možnost volného přímého kopu.
30'
Nyní se v zápase pokračuje, přičemž Gabriel Jesus je ještě ošetřován bokem, ale do hry by měl zasáhnout. U míče je Manchester City, který se dere dopředu.
29'
Gabriel Jesus po neuznaném gólu ležící na zemi dostává ještě dodatečně žlutou kartu za ono zahrání rukou.
28'
Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy Gabriel Jesus dostal loktem od Matthewa Ryana do krku a aktuálně leží na zemi.
27'
Kevin De Bruyne nádherným centrem našel Gabriela Jesuse, který vstřelil branku, ta však nebyla uznána pro zahrání rukou Gabriela Jesuse. Nicméně zde se musí pochválit výkon rozhodčího, který si tohoto nepatrného zahrání rukou všiml.
26'
Další akce Manchesteru City zaváněla gólem, míč však skončil pouze těsně vedle tyče Matthewa Ryana. Po jeho odkopu je u míče, jak jinak, Manchester City.
25'
Nešlo to pokračovat, příchozí Jamie Murphy se hned zapojil do bránění útoku Manchesteru City a i následného rohového kopu. A úspěšně. Fanoušky poté potěšil Solly March, který ze dvou hráčů Manchesteru City udělal hadrové panáky, když si je obehrál, jakoby nechumelilo.
24'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Isaiah Brown, přichází Jamie Murphy.
22'
Isaiah Brown si přivodil nejspíše nějaké zranění, když asistoval v souboji Suttnera s Agüerem. Nyní je ošetřován a uvidíme, jestli se vrátí do zápasu.
21'
Na útočné polovině se dostali na chvíli k míči domácí, nicméně branku Edersona nijak neohrozili. Dopředu se tak ihned drali hosté a Gabriel Jesus by i rád zakončil do branky, jenže nedokázal míč od De Bruyneho zachytit včas.
20'
Ten však rychle skončil, neboť John Stones zcela zbytečně fauloval Solomona Marche a daroval tak Brightonu volný přímý kop z jejich poloviny.
19'
Po Großově ztrátě míče se dostal k míči Vincent Kompany, který přes Fernandinha rozjel další atak Manchesteru City.
18'
Danilo přenechal Davidu Silvovi, který ostrým pasem zkoušel rychle vysunout do akce Sergia Agüera, jenže tomu zamezil Brown.
17'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Kevin De Bruyne, jenže jeho balón dokázal Matthew Ryan zastavit a chytit do rukou.
16'
Lewis Stephens nepěkně fauloval Davida Silvu a daroval tak Manchesteru volný přímý kop z dobré pozice.
15'
Po odkopu Matthewa Ryana od své branky se vrátil míč do držení svěřenců Pepa Guardioly. Konkrétně John Stones rozjíždí akci podél postranní čáry.
14'
Shane Duffy si neporadil nejlépe s míčem, který letěl jen na něj a de facto daroval rohový kop hostům z Manchesteru. Kevin De Bruyne od rohového praporku poslal balón na Fernandinha, který však hlavičkoval nepřesně.
13'
Na Sergia Agüera se nyní snažil poslat míč Fernandinho, jenže nedokázal přelstít Pröppera, který tak vytěžil autové vhazování pro domácí. The Seagulls ovšem obratem o míč přišli.
12'
David Silva se dostal k míči a snažil se nalézt Gabriela Jesuse, či Sergia Agüera, jenže jeho balón stačil Lewis Dunk zastavit.
11'
Nicolás Otamendi získal balón do svého držení, jenže místo rychlého rozehrání jej poslal na Kyla Walkera, který tak rozjíždí útok na opačné straně hřiště.
10'
K míči se dostala akvizice z Realu Madrid Danilo, který si naběhl před vápno a zkoušel střílet. Nicméně na tuto střelu bude chtít Brazilec hodně rychle zapomenout, neboť nebyla vůbec přesná.
9'
Dale Stephens se hlavičkou pokoušel vyslat do útoku Tomera Hemeda, jenže nevyzrál nad Stonesem, který jeho hlavičku přečetl a získal tak míč pro Citizens.
8'
Po rozehrávce Brightonu se dostal k míči Danilo, který hned přenechal Kompanymu. Od kapitána Manchesteru City se odvíjí další útočná akce.
8'
Moc dlouho mu to nevydrželo, jelikož míč získal Kevin De Bruyne. Ten pelášil dopředu a chytrým pasem se snažil uvolnit Gabriela Jesuse, jenže ten byl v posledním okamžiku zastaven.
7'
Z onoho rohového kopu ovšem nic nevzešlo a k míči se dostal Brighton. Ten se poprvé v zápase drží u míče.
6'
Do další akce se dostal Gabriel Jesus, který si nádherně obehrál Dunka a hledal Agüera, nicméně na poslední chvíli dokázal Shane Duffy odkopnout míč na rohový kop.
5'
Matthew Ryan odkopl balón od své branky a snažil se dostat Brighton do akce, nicméně míč je opět u Manchesteru, který domácího nováčka do hry vůbec nepouští.
4'
První šance Manchesteru! Kyle Walker centroval do šestnáctky Brightonu na Sergia Agüera, který se však k míči nedostal. Posléze to byl Gabriel Jesus, který pálil ve vápně domácího celku. Jeho pokus ovšem zastavil Bruno Saltor.
3'
Do hry se zapojuje i Ederson, kterému nahrál Nicolás Otamendi. Celkově nyní Manchester City pouze kombinuje a snaží se roztáhnout hru více na křídla.
2'
Kyle Walker se pokoušel o průnik po pravé straně, nicméně byl odstaven záložníky Brightonu. Míč se tak vrací zpět do obrany Manchesteru.
1'
Utkání započalo a u míče je Manchester City, který se dostává do svého prvního útoku.
1'
Hráči se shromažďují v tunelu a brzy vstoupí na hrací plochu. Posléze bude utkání moci začít.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Dunk, Duffy, Suttner – Is. Brown, D. Pröpper, Groß, Stephens, March – Hemed.
Náhradníci: Mäenpää – G. Murray, Knockaert, Sidwell, Murphy, Rosenior, Hünemeier.

Manchester City: Ederson – Stones, Kompany (C), Otamendi – Walker, De Bruyne, Silva, Danilo, Fernandinho – Jesus, Agüero.
Náhradníci: Bravo – B. Silva, Sterling, Sané, Mangala, Y. Touré, Foden..
MANCHESTER CITY

Manchester si prošel po loňské sezóně tvrdou obměnou. Ačkoliv loni skončili Citizens třetí, tak letos míří ještě výše. Tým však opustila velká jména předchozích let. Jesús Navas, Bacary Sagna, Gaël Clichy, Willy Caballero, Nolito, Aleksandar Kolarov, Kelechi Iheanacho, Fernando nebo Pablo Zabaleta. Ti všichni opustili kádr Manchesteru City. Dal by se k tomu započítat i brankář Joe Hart, který po hostování v Turínu stále nefiguruje v Guardiolových plánech, a tak zamířil do West Hamu United na hostování.

Co se týče příchodů, tak ty byly taktéž zvučné. Už jenom přestup Benjamina Mendyho a Kyla Walkera stál víc jak 100 000 000 €, když oba dva stáli lehce přes 50. Dále přišel Danilo z Realu Madrid, Douglas Luiz, Bernardo Silva, či Ederson, aby zaplnil díru po odchodu Caballera a hostování Harta. Uvidíme, jak si tento tým sedne v prvním zápase Premier League, v přípravě si nevedli vůbec špatně.
BRIGHTON & HOVE ALBION FC

Nováček z přímořského letoviska (druhý po Bournemouthu) je velikým zpestřením anglické Premier League. The Seagulls mají početnou základnu fanoušků a veliký stadión. V loňské sezóně se umístili na druhém místě v EFL Championship a po čtyřiatřicet let trvající pauze se vrátili do Premier League.

Co se přestupů týče, tak kromě Matthewa Ryana, Markuse Suttnera a Pascala Große přivedl Brighton taktéž Aleše Matějů z Viktorie Plzeň za 2 500 000 €. Uvidíme, jestli se plzeňský obránce představí v dnešním utkání.
Pro každého nováčka je dobré, když začíná svůj první zápas doma. O to více, když k vám přijíždí jeden z nejzvučnějších soupeřů. Každopádně vás vítám u prvního kola anglické Premier League, kde startuje sezóna 2017/2018. Jeden z postupujících, Brighton FC vyzve na své půdě Manchester City. Utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.