Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Arsenal - 26. listopadu 2017   15:00

0:1
(0:0)
Arsenal
90+2' Alexis Sánchez
Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson, Defour (78. Wood), Cork, Brady – Hendrick – Barnes.
Lindegaard – Bardsley, K. Long, Arfield, A. Westwood, Vokes, Wood.
Turf Moor, Burnley
21722 diváků
Arsenal
Čech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Iwobi (67. Wilshere), Alexis Sánchez – A. Lacazette (79. Welbeck).
Ospina – Mertesacker, Coquelin, Maitland-Niles, Wilshere, Welbeck, Giroud.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Arsenal 0:1. V nastavení rozhodl Sánchez z penalty

Arsenal zvládl na Turf Moor další náročný souboj a zvítězil posedmé v řadě. Petra Čecha v úvodu zápasu po střele Johanna Gudmundssona zachránila tyč, zatímco krátce před přestávkou sám zneškodnil pokus Robbieho Bradyho z volného přímého kopu. Po přestávce to bylo jako na houpačce, misky vah se ale v nastaveném čase přehouply na stranu Arsenalu, který na hřišti Burnley opět skóroval ve druhé minutě nastavení, když se z penalty prosadil Alexis Sánchez. Konečný výsledek na Turf Moor. Burnley 0 Arsenal 1.
90+3'
90+2'
Arsenal právě vstřelil branku!
ALEXIS SÁNCHEZ napálil míč ze značky pokutového kopu přízemní střelou přesně k levé tyči a Nick Pope je překonán! Arsenal vede 1:0!
90+1'
Je to tu! Arsenal bude v poslední minutě kopat penaltu poté, co James Tarkowski zahrál ve vápně fauloval! Jako bych Fergie Time přivolal.
90+1'
Lee Mason nastavil nad rámec zápasu 2 minuty.
90'
Rozeběhla se poslední minuta utkání a za chvíli už přijde na řadu tzv. Fergie Time. Tedy čas, kdy Manchester United mnohokrát balancoval na hranici úspěchu a neúspěchu a mnohokrát z toho byl úspěch.
89'
Alexis Sánchez našel v pokutovém území krásnou diagonální přihrávkou z pravé strany Jakea Wilshera, který z otočky tvrdě vypálil, jeho pokus byl ale zablokován.
88'
Čeká nás dramatický závěr zápasu, během něhož má nyní Arsenal územní převahu. Skóre: 0-0.
87'
Na obou stranách je vidět nervozita, kterou mohl protrhnout Granit Xhaka. Jeho hlavička ale před pár okamžiky minula levou tyč, zatímco Laurent Koscielny pálil hodně nepřesně a Arséne Wenger se posadil.
86'
Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a osobně jsem zvědavý, zda bude hrát opět roli Fergie Time.
85'
Robbie Brady se pokusil o technickou střelu, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a náruče Petra Čecha.
84'
Shkodran Mustafi přistrčil jednoho z hráčů Burnley a nemůže se divit, že byla nařízena standardní situace.
83'
Tempo má zápas a přináší i zajímavé situace, jediné, co tomu chybí, je koření v podobě gólu.
82'
Shkodran Mustafi poslal do šestnáctky hodně nepřesný centr a vzápětí se svým spoluhráčům omluvil. Petr Čech na opačné straně hřiště musel dávat pozor, aby před jedním z domácích hráčů odkopl míč do bezpečí.
81'
Arsenal se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám zpoza šestnáctky a vybojoval rohový kop, který už žádné nebezpečí nepřinesl, a Burnley se ubránilo.
80'
Zatímco jsme se věnovali Dannymu Welbeckovi, Arsenal napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která byla zablokována. A další střela, o kterou se postaral střídající Jack Wilshere, jeho pokus byl ale tečován a minul pravý horní roh brány.
80'
Oba týmy v rychlém sledu sáhly ke střídání a na hřiště vyběhl Danny Welbeck, bývalý hráč Manchesteru United, který se dnes pokusí vystřelit Arsenalu vítězství.
79'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Danny Welbeck.
78'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Chris Wood.
77'
Sead Kolašinac se na levé straně šestnáctky po kolmé přihrávce ke střele nedostal, jeden z hráčů Burnley se mu totiž včas vrhl pod nohy. Vzápětí čechral míč do šestnáctky Granit Xhaka, Alexis Sánchez ale prohrál hlavičkový souboj a odkopávalo se od brány.
76'
Domácí předvedli na pravém křídle krásnou narážečku a poté se dostali ke střele zpoza šestnáctky, která byla zablokována.
75'
Aaron Ramsey chtěl po hodně neurovnané pasáži hry rozehrát ze středového kruhu doprava, jenže našel pouze hráče Burnley a byl z toho rychlý protiútok.
72'
Ashley Barnes si skvěle pokryl míč na obranné polovině hřiště a napadající Shkodran Mustafi fauloval.
71'
Hra má po přestávce obrovské tempo a oba týmy touží po vítězství. Otázkou je, kdo na něj dosáhne.
70'
Steven Defour se opřel do míče zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ovšem nepřesný a zamířil vedle levého horního rohu brány londýnského Arsenalu.
69'
Arséne Wenger oživil hru svého týmu střídáním a Nacho Monreal se pokusil pohotovou střelou rozvlnit síť, jeho pokus ovšem zamířil vysoko nad bránu.
67'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Jack Wilshere.
65'
Burnley bojuje o každý centimetr hřiště a dvakrát už to vypadalo, že se dostane ke střele zpoza šestnáctky, jenže hráči Arsenalu vždy přispěchali se včasným skluzem.
64'
Aaron Ramsey za pískotu domácího publika napřáhl na levé straně šestnáctky k pohotové ráně, kteří zamířila nad bránu a minula vzdálenější pravý horní roh brány.
63'
Burnley mohlo vyrazit do rychlého protiútoku, jeden z hráčů Arsenalu ho ale zastavil v blízkosti středového kruhu ostrým skluzem, který byl podle rozhodčího čistý.
62'
Alexandre Lacazette málem promeškal ideální okamžik pro střelu, jeho tečovaný přízemní pokus z hranice šestnáctky ale proskákal těsně vedle pravé tyče! Rohový kop nic nepřinesl.
61'
Ze zápasu na Turf Moor je po hodině hry skóre stále bezbrankové a vypadá to vypadá, že by ho potřetí v řadě mohl opět rozhodnout jeden jediný gól.
60'
Družina kolem Alexise Sáncheze a Petra Čecha v bráně směrem vpřed nic kloudného nemyslela a domácí fotbalisté Burnley mohli v klidu rozehrávat od brány.
59'
Ashley Barnes byl faulován v blízkosti levého rohu šestnáctky, následný centr ze standardní situace ale bez problému stáhl ze vzduchu Petr Čech.
58'
Burnley se na pravé straně hřiště odhodlalo k prudké přízemní střele ze střední vzdálenosti, kterou na přední tyči snadno zastavil Petr Čech.
58'
Alexandre Lacazette si nabíhal za obranu na kolmý pas, jenže byl příliš prudký. Nick Pope u něj byl první.
57'
Héctor Bellerín posílal do šestnáctky z pravého křídla střílený přízemní centr a na přední tyči trefil pouze prvního hráče Burnley. Hosté to vzápětí zkusili podél levé postranní čáry, kde Jack Cork stáhl k zemi Seada Kolašinace. Následný centr byl ovšem odvrácen.
56'
Sead Kolašinac na levém křídle dobře odcentroval z blízkosti rohového praporku, uprostřed šestnáctky ale bez problému stáhl jeho centr ze vzduchu Nick Pope.
55'
Burnley už po přestávce není ani zdaleka tak aktivní a snaží se především pozorně bránit, co domácím také jiného zbývá, když se na jejich bránu hrne jeden útok za druhým.
54'
Hra londýnského Arsenalu výrazně ožívá a společně s ní i fanoušci na Turf Moor v Burnley.
53'
Alexis Sánchez po přímočaré akci Arsenalu na levé straně šestnáctky promeškal ideálně okamžik pro střelu a navíc nepřesně přihrál Seadovi Kolašinacovi, kterému jeho kolmá přihrávka mířila na paty, přesto z otočky napřáhl ke střele, která byla zablokována.
52'
Možná to pro Vás bude překvapivě zjištění, ale až po přestávce se Gunners dostali k první střele na bránu.
51'
Arsenal působí o přestávce mnohem živějším dojmem a dokonale to dokumentovala střela Alexandra Lacazetta zpoza šestnáctky, přízemní pokus ovšem zamířil pouze doprostřed brány, kde byl včas na zemi pozorný brankář Nick Pope.
50'
Burnley se pokusilo zahrozit kolmým pasem za obranu, následný pas ovšem mířil do ofsajdu.
49'
Sead Kolašinac se mezi čtyřmi protihráči dokázal dostat u levé tyče ke střele, která byla zablokována.
48'
Burnley vyrazilo do velmi nebezpečného přečíslení dva na jednoho, jenže poté z toho byla akce tři na dva a poté už vůbec nic. Fotbalisté Arsenalu se skvěle vrátili.
47'
Alex Iwobi si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a poslal před bránu střílený centr, který se od nabíhajícího Alexise Sáncheze odrazil vedle pravé tyče.
46'
Burnley odehrálo skvělý poločas, přesto do toho druhého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Arsenal má za sebou na Turf Moor náročných 45 minut a může být rád, že neprohrává. Nejblíže ke vstřelení gólu byl po necelé čtvrthodině hry Johann Gudmundsson, který prudkou střelou orazítkoval tyč, zatímco pokus Robbieho Bradyho z volného přímého kopu krátce před přestávkou skvěle vyrazil Petr Čech. Skóre po prvním poločase. Burnley 0 Arsenal 0.
45+2'
45+2'
Aaron Ramsey zamířil po ošetření za postranní čáru a po odkopu Petra Čecha už se zřejmě nic nestane.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu na Turf Moor byla nastavena 1 minuta a po centru z pravé strany utrpěl nepříjemnou srážku v hlavičkovém souboji Aaron Ramsey, který leží na hřišti a je ošetřován.
45'
Běží poslední minuta prvního poločasu, nad který není potřeba nic nastavovat, ale jedné minuty se zřejmě tradičně dočkáme. Uvidíme.
44'
Rohový kop Arsenalu byl odvrácen a po následném centru ze hry se dostal na pravé straně šestnáctky k hlavičce Sead Kolašinac, jeho pokus ale zamířil mimo.
43'
Když se nejde dostat do kuchyně, zkusíme to z obývacího pokoje. Aaron Ramsey napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé střele, kterou James Tarkowski srazil na rohový kop.
42'
Svěřenci Arséna Wengera se dostávají k pokutovému území Burnley horko těžko. Domácí dobře brání.
41'
Gunners mohli vzápětí vyrazit do rychlého protiútoku, akce hostů ovšem neměla dlouhého trvání.
40'
Robbie Brady napřáhl z volného přímého kopu ke krásné technické střele, která mířila do pravého horního rohu, Petr Čech ale předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na rohový kop!
39'
Robbie Brady a Steven Defour reklamovali postavení hráčů Arsenalu ve zdi a volný přímý kop se oddaluje.
38'
Burnley rozvinulo útok po pravém křídle, a když už se Arsenal dostával k míči, tak Laurent Koscielny předvedl v blízkosti šestnáctky zbytečný ostrý skluz a faul.
37'
Alexandre Lacazette se snažil prosadit v blízkosti šestnáctky, jenže se ocitl proti dvojnásobné přesile.
36'
Petr Čech poté předvedl hodně dlouhý výkop a na dálku doslova pozdravil kolegu Nicka Popa.
35'
Robbie Brady se ujal exekuce rohového kopu a do šestnáctky poslal poměrně dobrý centr, jenže na vzdálenější levé tyči Petr Čech stáhl míč ze vzduchu.
34'
Stephen Ward a Robbie Brady rozehráli na levé straně standardní situaci na krátko a vybojovali rohový kop.
33'
Arsenalu způsobují obrovské problémy centry ze stran, které se těžko brání. Nyní do pokutového území přilétl centr z pravé strany a Petr Čech měl co dělat, aby ho na vzdálenější pravé tyči pod tlakem vyboxoval.
32'
Trojice hráčů Arsenalu se snažila dostat na hranici šestnáctky ke střele, jenže nebyla úspěšná, stejně jako s následným voláním po penaltě kvůli ruce. Tlak Gunners vyvrcholil střelou zpoza šestnáctky, Natcho Montreal ale pálil vysoko nad.
31'
Alexis Sánchez se před pár okamžiky ocitl na pravé straně šestnáctky v šanci, jeho pokus byl ale zablokován.
30'
Jeden z fotbalistů Burnley se snažil prosadit na levém křídle, jenže už nedokázal po prudké kolmé přihrávce včas odcentrovat a po jeho pádu si Petr Čech doběhl pro míč.
29'
Nůžky se začínají rozevírat a během posledních okamžiků sledujeme pohledný útočný fotbal.
28'
Burnley se pokusilo na šanci Arsenalu odpovědět na pravém křídle, kde vybojovalo autové vhazování.
27'
Nacho Monreal si zpracoval odvrácený míč po rohovém kopu a ze střední vzdálenosti napřáhl ke krásné přízemní střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč! Arsenal málem vedl 1:0.
26'
Arsenal posílal do šestnáctky v rychlém sledu dva centry, centr ze standardní situace i ze hry byl ale odvrácen. Hosté budou moci rozehrávat rohový kop.
25'
Alex Iwobi na pravém křídle rozkmital své rychlé nohy a Robbie Brady ho zezadu podrazil. Jasná žlutá karta.
24'
Burnley skvěle brání a směrem dopředu je velice dravé. Na domácích je prostě vidět, že chtějí vyhrát.
23'
Burnley se prezentuje velice sympatickým dojmem, zatímco Arsenal je směrem vpřed naprosto bezzubý, a to už máme za sebou první polovinu poločasu.
22'
Burnley málem zahrozilo po centru z levého křídla, který na vzdálenější pravé tyči Petr Čech odvrátil na rohový kop. Po něm už se domácí dostali do zakončení, Ben Mee ale hlavičkoval po přetaženém centru vedle levé tyče brány.
21'
Obléhání brány Arsenalu nebere konce. Steven Defour se pohotově opřel do míče zpoza šestnáctky, jenže jeho ránu po obětavém skluzu zablokoval Sead Kolašinac.
20'
Nacho Monreal zablokoval centr Burnley z pravého křídla a následoval rohový kop, který žádné nebezpečí nepřinesl. Fotbalisté Arsenalu se ubránili.
19'
Alexandre Lacazette předvedl na levém křídle krásný sprint a do šestnáctky poslal přízemní centr, na který si naběhl Aaron Ramsey, a z ničeho nic mohl udeřit, to by ale na přední tyči nesměl bránu vysoko přestřelit.
18'
Arsenal je jasně horším týmem na hřišti a fanoušci na Turf Moor chtějí vidět gól v jeho síti. Dočkají se ho?
17'
Robbie Brady se snažil horlivě vybojovat míč na útočné polovině, jenže podklouzl a byl mu odpískán faul.
16'
Nechybělo mnoho a Burnley mohlo překvapivě vést. Petra Čecha ale v bráně zachránila tyč.
15'
Ihned po velké šanci Burnley, během níž Johann Gudmundsson orazítkoval tyč, viděl žlutou kartu Steven Defour.
15'
Johann Gudmundsson se na pravé straně šestnáctky po krásné přímočaré akci Burnley pěkně uvolnil a pravačkou napřáhl k prudké střele, která se od přední tyče odrazila do hry!
14'
Burnley je během úvodních minut směrem vpřed aktivnější. Alexandre Lacazette se snažil rozvinout útočnou akci Arsenalu, jenže míč nezískal a byl mu odpískán faul.
13'
Jeffrey Hendrick na pravé straně hřiště rozehrál standardní situaci nakrátko a následný centr ze hry byl odvrácen ještě před hranicí pokutového území.
12'
Poslední dva zápasy na Turf Moor mezi oběma týmy rozhodl jeden jediný gól, který padl až v závěru.
11'
Ze zápasu je odehráno deset minut a na Turf Moor zatím marně čekáme na střelu, která by mířila mezi tři tyče.
10'
Ashley Barnes si naběhl do šestnáctky na další krásný centr, tentokrát z levé strany, a dožadoval se penalty poté, co ho Nacho Monreal zezadu drobně přistrčil. Domácímu útočníkovi byl ale odpískán ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné.
9'
Alex Iwobi v blízkosti šestnáctky zpracovával míč zády k bráně a James Tarkowski ho zezadu tvrdě fauloval. Nakonec se ale volný přímý kop nekonal a Arsenal pouze vhazoval.
8'
Alexis Sánchez si vzal na levé straně na paškál rozehrání rohového kopu a na přední tyč poslal prudký přízemní centr, který byl odvrácen prvním hráčem Burnley.
7'
Do pokutového území londýnského Arsenalu přilétl z pravé strany další nebezpečný centr, fotbalisté hostujícího celku ho ale znovu dokázali hlavou odvrátit.
6'
Jeffrey Hendrick krásně odcentroval z pravého křídla a jeden z jeho spoluhráčů na vzdálenější levé tyči těsně nedosáhl na míč hlavou. Na opačné straně mohl udeřit Sead Kolašinac, jenže se ocitl na levé straně šestnáctky v ofsajdu.
5'
Dvojice hráčů Burnley si na vzdálenější pravé tyči nabíhala na pěkný centr ze standardní situace, Sead Kolašinac byl ale pozorný a hlavou míč odvrátil do bezpečí.
4'
Johann Gudmundsson tak dlouho motal v blízkosti šestnáctky hlavy hráčům Arsenalu, až do něj tvrdě narazil pravým ramenem Aaron Ramsey a byl mu odpískán faul.
3'
Alexis Sánchez se pokoušel poslat do šestnáctky jemný oblouček, což se mu sice podařilo, jenže na vzdálenější pravé tyči nebyl žádný z jeho spoluhráčů a míč skončil v zámezí.
2'
Ashley Barnes si srovnal míč na pravačku a napřáhl k přízemní střele, která byla hodně nepřesná a zamířila daleko vedle pravé tyče brány, kterou hájí Petr Čech.
1'
Utkání mezi Burnley a Arsenalem bylo zahájeno a hosté se dvakrát pokusili zahrozit po kolmé přihrávce za obranu, jenže obě přihrávky byli příliš prudké a Nick Pope v klidu rozehrával.
1'
Fotbalisté obou týmů nastoupili na hrací plochu a do výkopu zápasu na Turf Moor zbývá pár okamžiků.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson, Defour, Cork, Brady – Hendrick – Barnes.
Náhradníci: Lindegaard – Bardsley, K. Long, Arfield, A. Westwood, Vokes, Wood.

Arsenal FC: Čech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Iwobi, Alexis Sánchez – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Coquelin, Maitland-Niles, Wilshere, Welbeck, Giroud.

Rozhodčí: Lee Mason. Asistenti: Harry Lennard, Matthew Wilkes. Čtvrtý rozhodčí: Jonathan Moss.
Arsenal zavítá v neděli na Turf Moor, kde bude usilovat proti domácímu Burnley o sedmé vítězství v řadě. Poslední dvě vzájemná utkání na hřišti Burnley skončila shodným vysledkem 1:0 a fanoušci si museli počkat na rozhodující gól až do samotného závěru střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.