Premier League - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Huddersfield Town - 23. září 2017   16:00

Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, S. Ward – Cork, Hendrick (74. Barnes), Defour – Arfield (77. Gudmundsson), Brady – Wood.
Legzdins – Bardsley, Barnes, Gudmundsson, K. Long, Vokes, A. Westwood.
Huddersfield Town
Lössl – Smith, Jørgensen, Schindler, Löwe – Hogg (81. Biling), Mooy – Kachunga (89. Hadergjonaj), Sabiri (64. van La Parra), Ince – Depoitre.
Green – Hadergjonaj, Biling, Malone, Hefele, van La Parra, Whitehead.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Huddersfield 0:0

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2.
Střely mimo: 1:5.
Rohy: 3:4.
Ofsajdy: 5:4.
Fauly: 9:13.
Je za námi konec utkání, ve kterém jsme branku neviděli. Poté, co měly oba celky několik zajímavých šancí se spravedlivě rozdělí – oba získají jeden bod.

Burnley FC – Huddersfield Town 0:0
90+3'
90+3'
V samotném závěru je hráčům Huddersfieldu odpískán ofsajd. Zdá se, že tím také duel skončí.
90+2'
Tarkowski teď přetlačil v souboji Depoitreho, čímž pomohl Popemu, aby rychle vyběhl pro míč. Vypadá to, že se toho už moc nestane.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec devadesáti.
90'
Fotbalisté Huddersfieldu mířili do rychlého protiútoku, který za cenu žluté karty uhasil Tarkowski.
90'
Fanoušci domácího celku jsou nespokojeni, neboť se hráči Burnley nemohou dostat k míči.
89'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Florent Hadergjonaj.
88'
Fotbalisté Burnley napadali rozehrávku soupeře, čímž vybojovali autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
87'
Huddersfield operuje s míčem na kopačkách na útočné polovině. Je však vyhnán útočným faulem.
85'
Lössl výborně vyběhl proti dlouhému centru do vápna a dokázal ještě rychle rozehrát. Brejk se Huddersfieldu nepovedl, přesto má aspoň výhodu vhazování.
84'
Do konce devadesátiminutovky zbývá zhruba pět minut, oba týmy jsou hodně aktivní. Teď drží míč Burnley a bude mít výhodu přímého kopu.
83'
Wood se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířil doprostřed branky, což pro Lössla nebyl problém.
82'
Burnley v závěru utkání drží míč a doufá v to, že se mu povede překvapit soupeřovu obranu.
81'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Jonathan Hogg, přichází Philip Biling.
80'
Pokutovým územím Huddersfieldu proletěl míč, nikdo z hráčů Burnley jej nedokázal trefit do branky.
79'
... avšak velmi rychle skončil. Po faulu Defoura budou mít míč fotbalisté Huddersfieldu.
78'
Pope pomohl svému celku s rozehrávkou, Burnley míří do rychlého brejku...
77'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Johann Gudmundsson.
76'
Pope se opět blýskl krásným zákrokem. Z levé strany jej prověřil Kachunga, brankář Burnley výborně zasáhl!
75'
Dalším útočným faulem si překazili solidní šanci hosté, takže u míče bude Burnley.
74'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Ashley Barnes.
73'
Schindler si nechtěl komplikovat život, takže před útočícím hráčem Burnley raději odkopl míč do zámezí.
71'
Do vápna běžel van La Parra a upadl. Penalta se nepíská, navíc je hráči Huddersfieldu udělena žlutá karta za simulaci.
70'
Na centr si výborně naběhl Tarkowski, jeho hlavička mířila nad branku soupeře. Rozhodčí však odpískali ofsajd, takže i kdyby Tarkowski skóroval, nebyla by jeho branka uznána.
69'
Zanka fauloval v nebezpečném prostoru Hendricka, fotbalisté Burnley budou mít přímý kop ze zajímavé pozice.
68'
Fotbalisté Huddersfieldu mířili do rychlého brejku, který byl zastaven jejich vinou – nepřesnou přihrávkou. S míčem na kopačkách pokračují domácí.
67'
S míčem na polovině hřiště kombinují domácí, zatím však brankář Lössl nemusí být v pozoru.
66'
Ince dostal míč na polovině hřiště, udělal několik rychlých kroků a poté tvrdě vystřelil! Jeho rána mířila těsně vedle branky, kterou hájí Pope!
65'
Mee v souboji s Depoitrem upadl, stejně jako útočník Huddersfieldu. Rozhodčí posoudil zákrok útočníka hostů jako faul. To zachránilo domácího obránce, ten by jinak určitě viděl žlutou kartu.
64'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Abdelhamid Sabiri, přichází Rajiv van La Parra.
63'
A znovu se Arfield probíjel ve vápně ke střele, dokonce to vypadalo, že dokázal nastřelit ruku jednoho z hráčů hostů, rozhodčí však penaltu neodpískal a Arfield o míč přišel.
62'
Domácí táhli protiútok tři na tři, Brady si míč přehodil na levou nohu a z hranice vápna vystřelil, Lössl míč jistě chytil. Nutno dodat, že střela hráče Burnley mířila doprostřed branky.
61'
Nyní hosté kombinují na polovině soupeře, zatím však bez většího úspěchu.
60'
Arfield se už už probíjel do zakončení, když byl o míč obrán bránícím hráčem Huddersfieldu.
59'
Brankář Lössl znovu pomohl svému týmu s rozehrávkou. Přesto se balon dostává na kopačky domácích.
58'
Nepřesná přihrávka kazí Burnley další akci. Vhazovat budou fotbalisté Huddersfieldu, za několik okamžiků proběhne první střídání.
57'
Fanoušci ženou domácí fotbalisty kupředu, ti si však přihrávají na vlastní polovině, což není to, co od nich diváci očekávají.
56'
Domácí se nyní prezentovali zajímavou akcí. Centr z levé strany po prokombinování obrany hostů, Woodovi chybělo k tomu, aby zakončil dva tři kroky.
55'
Útočná akce hostů skončila faulem, tudíž budou následující vteřiny u míče hráči v červených dresech, tedy domácí Burnley.
54'
Hosté měli výhodu přímého kopu. Dobře mířený centr vyrazil Pope, míč se poté dostal až na druhou stranu, k brankáři Huddersfieldu.
53'
Kachunga byl při úniku po křídle faulován, Mee dostává od rozhodčího poslední výtku, při dalším faulu podobného stylu uvidí žlutou kartu.
52'
Huddersfield se dokázal ubránit, rychlý brejk vedl Kachunga. Střelou jej zakončil aktivní Ince, bohužel pro hosty mířil nad.
50'
Centr mířil do vápna hostů, jenže žádný z domácích fotbalistů jej nedokázal najít a usměrnit do branky.
50'
Faul hostů na polovině soupeře. Pro domácí určitě dobrá příležitost, jak převzít kontrolu nad zápasem.
48'
Pope se blýskl skvělým zákrokem! Krásná akce Huddersfieldu byla zakončena střelou z levé strany, o kterou se postaral Depoitre, bohužel pro hosty jej právě Pope výborně vychytal!
47'
Hosté rozehráli roh zajímavě, přihrávkou na nabíhajícího Smitha, jehož rána mířila nad branku, kterou hájí Pope.
47'
Hosté se dostali k prvnímu centru v druhé půli, sražený míč znamená roh pro Huddersfield.
46'
Zanedlouho začne druhý poločas. Oba týmy už mají hráče na hřišti.
Držení míče: 51 % – 49 %
Střely (na branku): 2 (0) – 2 (0)
Rohové kopy: 3 – 2
Ofsajdy: 3 – 2
Přihrávky: 202 – 191
Je za námi první poločas zajímavého utkání, ve kterém jsme ale bohužel branku neviděli. Aktivnější jsou zatím domácí, byť o malý kousek. Je to vidět i na statistikách. Předně se ale hraje na góly, a tam je to zatím vyrovnáno 0:0.
45+2'
45+2'
Domácí udělali chybu při vhazování, takže se okradli o možnost zaútočení. Do konce nastavení zbývá asi deset vteřin, nic podstatného už se nestane.
45+1'
Další centr z pravé strany, znovu dokázala obrana Huddersfieldu dobře odvrátit.
45'
Rozhodčí nastavil první poločas o dvě minuty.
44'
Míč se po nepřesné přihrávce dostal k brankáři hostů, jenž s rozehrávkou váhá. Hosté pravděpodobně nikam spěchat nebudou, remíza jim bude stačit.
43'
Za pár minut bude konec první půle a brání se domácí. Dokáže ještě jeden z týmů otevřít skóre?
42'
Lösslovi poněkud dlouho trvalo rozehrát, takže byl hlasitě vypískán fanoušky. Poté, co rozehrál, dostal se kulatý nesmysl dopředu, tam jej získal Kachunga, jenž zkusil vystřelit. Mířil vysoko nad.
41'
Po delší době to vypadalo na to, že se budou moci hosté k něčemu zajímavému dostat, avšak nebylo tomu tak. Sudí odpískal útočný faul Incemu, takže pokračují domácí.
40'
Do vápna Huddersfieldu mířil další centr z pravé strany, opět jej nedokázal nikdo z domácích usměrnit za záda Lössla.
39'
Burnley pokračuje v útočném snažení. Zatím však na vlastní polovině, diváci své borce velmi hlasitě podporují.
38'
Velmi zajímavá příležitost domácích nakonec nekončí brankou! Brady výborně uvolnil spoluhráče na křídle, který servíroval míč Woodovi do prázdné branky, jenže v poslední chvíli dokázal bránící hráč balon odkopnout do bezpečí!
37'
Cork centroval z poloviny hřiště do vápna Huddersfieldu, nepovedlo se mu však najít nikoho ze svých spoluhráčů.
36'
Lössl pomohl svému celku s rozehrávkou, následná akce však skončila špatným centrem do vápna.
35'
Deset minut před koncem první půle jsou to opět domácí, kdo drží míč na polovině soupeře. Nepřesná přihrávka však hatí další dobrou šanci.
34'
Hosté uklidňují rozháranou hru kombinací na vlastní polovině, což se jim daří.
32'
Dlouhý výkop brankáře Lössla zpracoval Mooy, jehož ránu srazil bránící hráč.
31'
Domácí hráči měli k dispozici další rohový kop, opět z něj nic nevytěžili. Poté se provinili útočným faulem, míč pro Huddersfield.
30'
Ofsajdové postavení Depoitreho maří rychlý brejk hostů. Kdyby si útočník Huddersfieldu pohlídal svou pozici, mohl pelášit sám na branku.
29'
Löwe trefil jednoho z domácích hráčů při odkopu vysokou nohou, rozhodčí k překvapení všech žlutou kartu neudělil.
29'
I na druhé straně byla k vidění nepřesná přihrávka, která zkazila příležitost.
28'
Nepřesný pas zhatil zajímavou akci hostů, u míče jsou tak domácí, kteří chtějí navázat na úvod duelu, jenž jim rozhodně patřil.
27'
A opět se opakuje situace z před malé chvilky. Centr z pravé strany byl příliš přetažený. Přesto jsou to hosté, kdo drží míč.
26'
Hosté začínají svého soupeře pomalu přehrávat, jenže se jim nedaří dostat k palebné pozici.
25'
Přímý kop Huddersfieldu z nadějné pozice zhatil nepřesný centr. Míč z Inceho kopačky letěl příliš vysoko nad branku domácího mužstva.
24'
Arfield je druhým fotbalistou domácího mužstva, který je potrestán žlutou kartou, a to za faul u pokutového území Burnley.
22'
Domácí Wood si naskočil na centr z levé strany, ale v dobré příležitosti dokázal pouze přestřelit branku soupeře!
20'
Přesto se však hosté dostali alespoň k rohovému kopu. Míč letěl do dobrého místa k penaltě, zákrok bránícího hráče zhatil šanci Huddersfieldu.
19'
Navíc jej teď ztratili. Do útoku se dostávají hosté, Smithova přihrávka ale byla nepřesná.
18'
A opět to jsou domácí, kteří drží míč. Zatím jim to však k ničemu není.
16'
Do vápna Burnley zamířil centr, který ale neznamená pro domácí nebezpečnou situaci. Pope totiž proti míči vyběhl a snadno jej lapil.
15'
Domácí zahrávali rohový kop, nicméně Brady nikoho ze spoluhráčů ve vápně nenašel. O šanci se postarali obránci Huddersfieldu, kteří dostali míč mimo nebezpečné území.
14'
Huddersfield je v útočném snažení poměrně slabý, zato Burnley se pokouší neustále překonat obranu soupeře. Zatím marně.
13'
Ale ani hosté nezahálí. Centr z levé strany prošel vápnem nikým netečován.
12'
Domácí fanoušci ženou své hráče vstříc vstřelené brance, ti dvakrát vystřelili za vápnem, jenže obrana Huddersfieldu dokázala oba pokusy srazit mimo.
11'
S míčem na polovině soupeře jsou fotbalisté domácích, ti jsou zatím na hřišti lepším celkem.
10'
Tlak Burnley neskončil rohovým kopem, byť to tak na první chvíli vypadalo. Opět bude ze země vykopávat Lössl.
8'
Krásně zahraný přímý kop od domácího celku. Dlouhý míč letěl do vápna, kde jej dokázal hlavičkovat jeden z útočníků, rozhodčí opět odpískal ofsajd. Vykopávat budou hosté.
7'
Na druhé straně udělal něco podobného Cork, ani on neunikl žlutému varování od rozhodčího.
6'
Prvním žlutě ohodnoceným hráčem v dnešním utkání je Sabiri, jehož rozhodčí potrestal za šlapák na polovině hřiště.
6'
Na druhé straně se provinil útočným faulem Ince, takže ani Huddersfield nebude mít v nejbližší době šanci otevřít skóre.
5'
A opět byl v hlavní roli aktivní Brady. Tomu k zisku míče stačilo, aby jej správně zpracoval, což se mu bohužel pro domácí nepovedlo.
4'
Dlouhý pas na Bradyho byl dobrý, vyslal domácího fotbalistu po křídle za obranu, nicméně sudí správně odpískal ofsajd. Pokračovat budou hosté.
3'
Domácí nastoupili do utkání s větší chutí, kombinují s míčem na útočné polovině a snaží se najít chybu v obraně Huddersfieldu.
2'
Domácí útočná trojka se snažila dostat soupeře pod tlak, což se jim ale nepovedlo. Míč se přesto po špatné rozehrávce dostává k Burnley.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Huddersfieldu, nováčka Premier League. Jak již bylo zmíněno, oba celky se zatím předvádí ve velmi dobrém světle.
1'

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, S. Ward – Cork, Hendrick, Defour – Arfield, Brady – Wood.
Náhradníci: Legzdins – Bardsley, Barnes, Gudmundsson, K. Long, Vokes, A. Westwood.

Huddersfield Town: Lössl – Smith, Jørgensen, Schindler, Löwe – Hogg, Mooy – Kachunga, Sabiri, Ince – Depoitre.
Náhradníci: Green – Hadergjonaj, Biling, Malone, Hefele, van La Parra, Whitehead..
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V rámci nejvyšší anglické soutěže se oba celky potkají poprvé od roku 1971, kdy Burnley na svém hřišti vyhrálo 1:0. Ve druhé lize se setkaly naposledy v sezóně 2015/2016, úspěšnější byl tým Burnley.

31.10. 2015 (14.kolo) Burnley – Huddersfield 2:1
B:
12. (pen.) a 43. Gray – 88. vlastní Duff.

12.3. 2016 (37. kolo) Huddersfield – Burnley 1:3
B:
44. Lolley – 14. Ward, 30. Vokes, 45+2. Mee.
BURNLEY FC

Domácí nastoupili do druhého ročníku po postupu v sezóně 2015/2016 fantasticky. Stejně jako jejich dnešní soupeř mají na kontě osm bodů, při skóre 6:5 drží sedmou příčku. Burnley ještě neprohrálo na hřišti soupeře a doma body přenechalo pouze West Bromwich.

Zápasy v lize
12. srpna | Chelsea – Burnley 2:3
B: 69. Morata, 88. Luiz – 24. a 43. Vokes, 39. Ward.

HUDDERSFIELD TOWN

Nováček soutěže zažívá skvělý vstup do ligy. V úvodních pěti kolech nasbíral osm bodů, průběžně mu tak při skóre 5:3 patří šesté místo. Huddersfield má výbornou defenzívu, lepší jsou pouze oba celky z Manchesteru, které inkasovaly dvakrát.

1 - Mooy, Depoitre.
Zdravím všechny fanoušky anglického fotbalu. V rámci 6. kola Premier League na sebe narazí Burnley FC a Huddersfield Town. Oběma celkům se úvod sezóny vydařil, takže duel bude mít zajímavý náboj. Výkop je naplánován na 16:00, komentovat bude Milan Šplíchal.