Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Liverpool - 1. ledna 2018   16:00

Burnley
87' Gudmundsson (Vokes)
1:2
(0:0)
Liverpool
61' Mané   • 90+4' Klavan  (Lovren)
Burnley
Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Arfield (86. Wells), Cork, Defour, Gudmundsson – Hendrick (71. Vokes) – Barnes.
Lindegaard – K. Long, Lowton, Vokes, Walters, Wells, A. Westwood.
East – Scholes, McDonough
Turf Moor
21756 diváků
Liverpool
Mignolet – Alexander-Arnold, Lovren, Klavan, Joe. Gomez – Oxlade-Chamberlain (90+5. Matip), Can, Wijnaldum – Mané (72. Firmino), Solanke, Lallana (86. Milner).
Karius – Firmino, Ings, Matip, Milner, Robertson, Woodburn.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Liverpool 1:2. Hosté rozhodli v nastavení

To je z mé strany pro tentokrát vše, příště na počtenou!
Strhující utkání mezi Burnley a Liverpoolem je za námi. Favorit z města na řece Mersey se po hodině hry ujal zásluhou Sadia Maného vedení, domácí se ale nevzdali a v 87. minutě se dočkali vyrovnání, o které se postaral Islanďan Gudmundsson. Užuž se zdálo, že dojde ke spravedlivé dělbě bodů, ve čtvrté minutě nastavení však stoper Klavan rozhodl o vítězství Reds.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:12.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Joël Matip.
90+4'
Liverpool právě vstřelil branku!
To jsou věci, v poslední minutě nastavení si favorit bere ztracený náskok zpět! Po závaru v pokutovém území se k hlavičce dostal Dejan Lovren a RAGNAR KLAVAN míč z brankové čáry usměrnil do sítě!
90+2'
Wellsův přízemní centr z levé strany Sama Vokese nenašel a na opačnou stranu už bleskurychle vyráží Georginio Wijnaldum.
90+1'
Gomezův nákop na Jamese Milnera odhlavičkoval Ben Mee do autu, v nastaveném čase to zatím na kdovíjaký tlak Reds nevypadá...
90'
Druhý poločas bude hned o čtyři nastavené minuty delší!
88'
Dnešní utkání sleduje 21756 diváků.
87'
Burnley právě vstřelilo branku!
Neskutečné, domácí svou snahu nevzdali a vypadá to, že oberou o body dalšího giganta! Taylorův povedený centr z levé strany Sam Vokes prodloužil ke vzdálenější tyči, kam si seběhl JOHANN GUDMUNDSSON a z krkolomné pozice dostal balon za Mignoletova záda!
86'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Nahki Wells.
86'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází James Milner.
85'
Právě Sam Vokes se nyní dostal k hlavičce z hranice malého vápna, Mignolet ale tygřím skokem jeho pokus zneškodnil!
84'
Nyní už útočí opět Burnley, Taylorův centr z levé strany ale zamýšleného adresáta Vokese nenašel.
83'
Domácí teď zapomněli na zadní vrátka a pustili ke střele z ostrého úhlu Alexe Oxladea-Chamberlaina, jehož pokus však Nick Pope dokázal reflexivně vyrazit.
82'
Nepovedený odkop Alexandera-Arnolda skončil v autu, Clarets tak budou mít deset minut před koncem k dispozici vhazování z levé strany hřiště.
81'
Lallana si nedokázal zpracovat prudkou Firminovu přihrávku a po ztrátě míče navíc fauloval Corka, domácí bleskurychle poté rozehráli.
79'
Gudmundssonův centr od rohového praporku propadl až ke vzdálenější tyči, kde se pokusil k míči dostat Phil Bardsley, to se mu ale nepodařilo.
78'
Domácí lodivod Sean Dyche se vzteká na zdržující hráče Liverpoolu, hosté se čtvrthodinku před koncem zatáhli do defenzívy a nikam nespěchají.
77'
Defenzíva Liverpoolu zaspala a pustila ke střele z hranice pokutového území Ashleyho Barnese, který poslal míč těsně vedle pravé tyče!
76'
Hra je hodně rozkouskovaná a plná ostrých zákroků, po faulu Alexandera-Arnolda ve středu hřiště teď budou mít domácí čas a klid na rozehrávku.
74'
Právě Trent Alexander-Arnold se odhodlal ke střele z nějakých dvaceti metrů a Pope měl co dělat, aby jeho dělovku vyrazil!
73'
Nákop Alexandera-Arnolda do pokutového území zkušený Bardsley pro jistotu odhlavičkoval do zámezí, svěřenci Jürgena Kloppa tak budou mít k dispozici další roh.
72'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Roberto Firmino.
71'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Sam Vokes.
69'
Reds navíc nyní měli k dispozici další rohový kop, centr Oxladea-Chamberlaina ale ani tentokrát žádné nebezpečí pro Burnley nezpůsobil.
68'
Domácím se čas na vyrovnání pomalu krátí, Liverpoolští se brání velmi pozorně a hráče Burnley vůbec nepouštějí na svou polovinu.
66'
Centr Oxladea-Chamberlaina od rohového praporku sice našel hlavu Georginia Wijnalduma, jeho nepovedená hlavička ale Popea neohrozila.
65'
Solanke se pravděpodobně dotkl míče rukou, k nelibosti publika ale sudí East nechal ve hře pokračovat a Liverpoolští z toho nakonec vytěžili rohový kop.
63'
Charlie Taylor po levé straně zavezl míč na útočnou polovinu, poté o něj ale přišel a Reds už zakládají další protiakci.
62'
Na druhé straně musel nyní zasahovat Simon Mignolet, který si ale s dalekonosným pokusem Defoura bez potíží poradil.
61'
První velká akce Reds hned končí gólem! SADIO MANÉ si na hranici pokutového území zpracoval tečovaný centr z pravé strany a poté náramně poslal míč pod břevno, Pope byl zcela bez šance!
59'
Těsný ofsajd a v něm Jeffrey Hendrick, následná rozehrávka liverpoolského brankáře Mignoleta ale nebyla přesná a u míče jsou opět domácí.
58'
Bardsleyho centr z pravé strany zblokoval Dominic Solanke, Clarets ale ještě mohou pokračovat v kombinaci.
57'
Tam Dejan Lovren ve vzdušném souboji fauloval Barnese, a domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
55'
Scott Arfield obral o míč Oxladea-Chamberlaina a poté přenechal míč Meemu, který nic nevymýšlel a jen zakopl balon na útočnou polovinu.
54'
Jeho exekuci si vzal do své gesce Alex Oxlade-Chamberlain, jehož přetažený centr ale nikoho v bílém dresu nenašel.
53'
Nick Pope teď včasným vyběhnutím nepustil dotírající hráče Liverpoolu ke střele, hosté ještě budou mít k dispozici rohový kop.
52'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal nizozemský reprezentant Wijnaldum, jeho nepřesný pokus ovšem proletěl nad břevnem Popeovy svatyně.
51'
Defourova přihrávka na Barnese postrádala přesnost a byla navíc příliš prudká, domácí tak o balon na polovině hřiště přišli.
49'
Sadio Mané se skácel k zemi uvnitř šestnáctky Burnley, sudí East ale nechává ve hře pokračovat a Phil Bardsley už zakládá protiakci Clarets.
48'
Také Reds nyní zakládají svou akci až od vlastního brankáře, oba týmy na podmáčeném trávníku především nechtějí riskovat.
47'
James Tarkowski nic nevymýšlel a vrátil míč brankáři Popeovi, domácí fotbalisté se následně uchýlili ke kombinaci na polovině hřiště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
V minutovém nastavení se na trávníku nic zajímavého nepřihodilo, a do kabin se tak jde za bezbrankového stavu. V Burnley dnes hustě prší, což se promítlo i do dění na trávníku: ani jednomu týmu se nedaří kombinovat, což nevyhovuje především favorizovaným hostům, kteří zatím Nicka Popea prakticky neohrozili.
45+1'
44'
O chvilku později to Scott Arfield vzal na sebe, jeho pokus z ostrého úhlu byl ale zblokován a hosté poté odkopli balon do bezpečí.
43'
Arfield z levé strany nacentroval míč do předbrankového prostoru, nikdo v dresu Burnley se ale k míči nedostal včas!
42'
Mané si v souboji s bránícím Benem Meem pomohl nedovolenými prostředky, Clarets tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
41'
V závěru první půle je hra plná nepřesností, ani jednomu týmu se nedaří ani kloudně rozehrát.
40'
Protiakci Reds poté táhli Alex Oxlade-Chamberlain a Dominic Solanke, kteří se ale daleko nedostali a na opačnou stranu už vyráží domácí Barnes.
38'
No a nakonec z toho byla nebezpečná střela Scotta Arfielda z hranice pokutového území, která o decimetry minula pravou tyč!
37'
Barnesův centr sice do pokutového území ani nedoletěl, fotbalisté Burnley ale ještě ve své ojedinělé útočné akci pokračují.
36'
Vracející se Trent Alexander-Arnold fauloval Jacka Corka, Clarets tak budou mít k dispozici přímý kop z levé strany hřiště.
35'
Liverpoolští fotbalisté nyní vyčkávají na polovině hřiště a postupně se pokoušejí prokousat se přes velmi kompaktní obranu Burnley.
33'
Dominic Solanke se zničehonic ocitl s míčem na kopačce v pokutovém území, skvělým obranným zákrokem mu ale znemožnil vystřelit Ben Mee.
32'
To se nyní pokusil změnit Sadio Mané, jehož střela zpoza hranice pokutového území ale postrádala přesnost i razanci.
31'
Svěřenci Jürgena Kloppa sice po většinu času drží míč na svých kopačkách, už se jim ale nedaří s balonem něco kloudného vymyslet. I po půlhodině hry na první velkou šanci čekáme.
29'
Georginio Wijnaldum to zkusil z nějakých dvaceti metrů, jeho značně nepřesná rána ale skončila až mezi diváky.
28'
Domácí se spoléhají výhradně na nakopávané míče, s postupnou kombinací si Clarets proti silnému soupeři nelámají hlavu. A zatím jim tato taktika vcelku vychází...
27'
Phil Bardsley uzmul míč Oxladeu-Chamberlainovi, svěřenci Seana Dychea o kulatý nesmysl ovšem záhy zase přišli.
26'
Po rychlé protiakci Clarets se dostal k hlavičce Scott Arfield, pokus domácího středopolaře si ale Mignolet bez potíží pohlídal.
24'
Nick Pope dnes už poněkolikáté rozehrál poněkud nepovedeně, Sadio Mané toho ale nedokázal využít.
23'
Nyní se ale dění přesunulo zpět do středu hřiště, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
21'
Kolem dvacáté minuty se hra konečně trochu otevřela a i Burnley se začíná osmělovat k útočným výpadům.
20'
Tarkowskiho centr z levé strany sice našel Charlieho Taylora, toho ale zradilo zpracování a Reds poté dostali balon do bezpečí.
18'
Svěřenci Seana Dychea poté navíc založili bleskovou protiakci, na jejímž konci stál unikající Johann Gudmundsson, jehož ale čistým způsobem doslova za minutu dvanáct zastavil vracející se Lallana.
17'
Ben Mee zblokoval Lallanův pokus do zámezí, z nařízeného rohového kopu ale hosté nic nebezpečného nevymysleli.
16'
Pokus o přenesení hry na Oxladea-Chamberlaina byl značně nepřesný a míč skončil až v autu, krátce po svém vhazování ale Clarets o balon zase přišli.
15'
Alex Oxlade-Chamberlain to zkusil z větší vzdálenosti, Nick Pope ale jeho přízemní střelu bez potíží vyrazil.
14'
Solankemu byl odpískán útočný faul na Phila Bardsleyho, Nick Pope už si pomalu chystá míč k rozehrávce.
13'
Míč je zatím mnohem častěji na kopačkách Liverpoolských, domácí se ale brání velmi pozorně a hosty ještě nepustili k žádné střele.
11'
Nepovedená Popeova rozehrávka skončila u Emreho Cana, jehož ale okamžitě poté připravil o míč napadající Arfield.
10'
Mané na Solankeho kolmici nedosáhl, vyběhnuvší Nick Pope bez potíží ukryl míč ve své náruči a uklidnil hru.
9'
Clarets poprvé zahrozili. Neobsazený Ashley Barnes dostal ideální kolmici do pokutového území, z ostrého úhlu ale nevypálil vůbec přesně.
8'
Mignolet pod tlakem nic nevymýšlel a zakopl míč co nejdál do bezpečí, kde se však balonu ujali obránci Burnley.
7'
Gomez se vydal kupředu po levém křídle, balon si ale příliš předkopl a už nestihl odcentrovat.
5'
Tarkowski vystihl rozehrávku Liverpoolu a zblokoval míč do zámezí, svěřenci Jürgena Kloppa budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
4'
Aktivně napadající Clarets hostům pořádně znepříjemňují rozehrávku, do které se nyní musel zapojit i brankář Simon Mignolet.
3'
Reds, kteří dnes hrají v bílých dresech, sice o chviličku později získali míč zpět, Sadio Mané se ale po pravém křídle daleko nedostal.
2'
Joe Gomezovi byl ve středu hřiště odpískán faul na Johanna Gudmundssona, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
1'

Burnley FC: Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Arfield, Cork, Defour, Gudmundsson – Hendrick – Barnes.
Náhradníci: Lindegaard – K. Long, Lowton, Vokes, Walters, Wells, A. Westwood.

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold, Lovren, Klavan, Joe. Gomez – Oxlade-Chamberlain, Can, Wijnaldum – Mané, Solanke, Lallana.
Náhradníci: Karius – Firmino, Ings, Matip, Milner, Robertson, Woodburn.

Rozhodčí: East – Scholes, McDonough.
LIVERPOOL FC

Parta Jürgena Kloppa se reálně stále drží ve hře o druhé místo, momentálně je však tým z města na řece Mersey čtvrtý s tříbodovou ztrátou na druhý Manchester United a čtyřbodovým mankem na druhou Chelsea. Reds v Premier League zvítězili dvakrát v řadě, a to 5:0 nad Swansea a 2:1 nad Leicesterem, na podzim se jim navíc podařilo postoupit do osmifinále Ligy mistrů, v němž Liverpool vyzve portugalské Porto.
BURNLEY FC

Clarets patří k příjemným překvapením dosavadního průběhu Premier League. Podceňovaná parta Seana Dychea bojuje o pohárovou Evropu a před pár týdny se v tabulce vyšplhala až na čtvrté místo, momentálně je Burnley sedmé. Clarets v lize nezvítězili už třikrát v řadě, v minulém kole ovšem uhráli cennou remízu 2:2 na Old Trafford. Jak se jim bude dařit proti dalšímu celku ze silné šestky?
Šťastný Nový rok! Vítejte u sledování textového přenosu z atraktivního duelu 22. kola anglické Premier League, v němž Burnley FC přivítá Liverpool FC. Tak si to od 16:00 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.