Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Manchester City - 3. února 2018   13:30

Burnley
82' Gudmundsson (Lowton)
1:1
(0:1)
Manchester City
22' Danilo  (B. Silva)
Burnley
Pope – Bardsley (46. Lowton), K. Long, Mee (C), Taylor – Lennon, Hendrick, Cork, Gudmundsson – Barnes – Vokes.
Lindegaard – Lowton, N'Koudou, A. Westwood, Arfield, Wells, O'Neill.
Atkinson – Kirkup, Betts – Moss
Turf Moor
Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Danilo – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan – B. Silva, Agüero, Sterling (74. Díaz).
Bravo – Laporte, Adarabioyo, Zinčenko, Y. Touré, Díaz.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Manchester City 1:1

Ode mě to dnes bude již všechno. Užijte si zbytek dne a u dalšího přenosu na onlajnech opět na shledanou.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:13. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:6.
Je tu konec zápasu! Domácímu Burnley se podařilo v 82. minutě vyrovnat na 1:1 gólem Gudmundssona. Pro domácí cenný bod a pro Manchester ztráta. Hosté můžou litovat svých neproměněných velkých šancí.
90+4'
90+3'
De Bruyneho centr mířil jen na brankáře Popa.
90+3'
Žlutou kartu dostává Ashley Barnes (Burnley FC).
90+3'
Mizerná přihrávka Otamendiho znamená míč pro domácí tým.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Skvělá obranná práce Lennona. Nejdříve zablokoval nebezpečnou přihrávku a poté o Diaze odrazil míč na odkop od brány.
89'
Domácí se úspěšně brání. Už několikátý zblokovaný centr hostů.
87'
Vokes byl faulován Kylem Walkerem na polovině hřiště.
86'
Manchester City chce samozřejmě misky váh převážit opět na svou stranu, ale čas mu rychle krátí.
84'
Bernardova střela výrazně míjí Popeovu branku.
82'
Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí tým využívá svého stoupajícího tlaku! Parádní centr Matthewa Lowtona se dostal za obranu k JOHANNU BERGOVI GUDMUNDSSONOVI, který míč z první levačkou jednoduše usměrnil za záda brankáře Edersona! Asistence: Matthew Lowton.
82'
Lowton se dostal přes Danila, přes Otamendiho ale už ne.
80'
Brahim Diaz se dostával do vápna, ale nakonec je z toho jen odkop od brány Burnley.
78'
Centr proletěl vápnem a skončil až u Hendricka, ten jej jen odevzdal City.
77'
Hlavička Kevina Longa končí nad bránou Edersona. Odkop od brány.
77'
Otamendi míč zbytečně poslal pro soupeře na roh.
76'
Sam Vokes fauloval Fernandinha u postranní čáry.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Brahim Díaz.
74'
Další Lennonův pokus z dobré pozice končí vedle.
73'
Žlutou kartu dostává Ben Mee (Burnley FC).
71'
Tak teď Sterling spálil jasný gól! Míč se k němu dostal na prázdnou branku, ale on jej nepochopitelně poslal vedle! Sám tomu nemůže uvěřit.
69'
Parádní zákrok brankáře Edersona! Míč se po sérii přihrávek dostal k osamocenému Lennonovi na pravé straně vápna. Ederson jeho tvrdou střelu vyrazil na tyč a poté se míč odrazil pryč!
66'
Sterlingovu patičku směřující na Gündogana obránce zblokoval do autu.
65'
Mee jen těsně nedosáhnul na Gudmundssonův centr z přímého kopu.
64'
Ilkay Gündogan fauloval Aarona Lennona a po zásluze vidí žlutou kartu.
62'
Sterling jednoho z obránců obešel, ale toho druhého už ne.
61'
Tentokrát Danilova střela zblokována vybíhajícím obráncem.
60'
Kevin De Bruyne nedokázal nadstřelit postavenou zeď. Další roh pro hosty.
59'
Danilo faulován nedaleko domácího vápna. Slibná šance pro Citizens.
57'
Další roh Man City končil opět střelou beka Danila. Tento pokus nebyl vůbec špatný a brankář Pope míč dokázal jen konečky prstů vytěsnit nad břevno!
55'
Raheem Sterling ve velké tutovce! Míč se k němu dostal po ose Bernardo-Agüero-Sterling, ale tento křídelník nedokázal sám před brankářem z první trefit bránu. Je ale pravda, že přihrávka šla lehce za něj.
53'
Další zblokovaná střela. Tentokrát neuspěl Ilkay Gündogan.
52'
Sterling se dostal k centru z pravé strany. Míč ale doletěl jen k obránci Meeovi a ten jej odhlavičkovává pryč.
50'
Už čtvrtý roh v řadě pro City končí střelou Danila. Tento pokus se mu ale opravdu nepovedl a míč končí vysoko nad bránou.
49'
Po dalším rohu neprostřelil Gündogan svým centrem obránce.
48'
Agüero v další šanci. Po přihrávce Sterlinga se prokličkoval až k Popeovi, jeho střela byla ale zblokována. Následuje rohový kop.
48'
Do rozehrávky Citizens se zapojil i brankář Ederson.
47'
Faul Kompanyho na Ashleyho Barnese za polovinou hřiště.
46'
Gudmundsson pod tlakem dvou protihráčů doběhl s míčem jen do zámezí.
46'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Phil Bardsley, přichází Matthew Lowton.
46'
První polovina utkání je u konce. Hostující Manchester City vede na stadionu Turf Moor 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 22. minutě Danilo, který svou parádní střelou vymetl pravou šibenici Popeovy brány. Z dalších šancí na obou stranách už gól nepadl. Dočká se City dalšího vítězství, nebo se Burnley podaří obrat suveréna soutěže o body?
45+5'
45+4'
Agüero se ocitl v dobrém náběhu na levé straně. Dostal se až téměř k malému vápnu. Gólmana Popa však svou střelou překonat nedokázal!
45+3'
Dlouhý nákop končí až u brankáře domácích.
45+1'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
45'
Tentokrát se tomuto Belgičanovi nepovedla přihrávka na nabíhajícího spoluhráče.
44'
Kevin De Bruyne vybojoval z nadějného protiútoku jen vhazování pro svůj tým.
42'
Kevin De Bruyne prchal s míčem do protiútoku, přitom ho několik sekund tahal za dres Jack Cork (BLY). Za tento zákrok dostává jasnou žlutou kartu.
42'
Aaron Lennon si povedeně obešel Walkera, poté ale neprostřelil Kompanyho.
39'
Velká šance pro City. Kevin De Bruyne se dostal k razatní střele zpoza vápna, tu brankář vyrazil jen k Agüerovi, který to ale nečekal a tak míč jen hrudí vrátil zpět k Popeovi.
38'
První dnešní žlutou karta inkasuje Long (BLY) po faulu na Ilkaye Gündogana.
37'
Kompany odhlavičkoval centr Hendricka na rohový kop. Následná hlavička Bena Meeho končí tak metr vedle tyče brány.
36'
Agüero zastaven dvojicí bránících hráčů Burnley.
34'
Gündoganovi přiletěl po vhazování míč do vápna. Chtěl najít někoho před bránou, jenže tam se nikdo ze spoluhráčů nenacházel.
32'
Následný rohový kop Burnley žádné nebezpečí pro hosty neznamenal.
31'
Ke střele z voleje se dostal Ben Mee. Celkem se mu povedla, ale brankář Ederson se po tomto pokusu skvěle natáhl a vytěsnil míč na roh.
31'
Faul Nicoláse Otamendiho na Sama Vokese na polovině hřiště.
29'
Zákrok brankáře Popa po střele Raheema Sterlinga.
28'
Odkop od branky Edersona. Danilo nenechal Vokese se dostat k míči a ten se mezitím dostal do zámezí.
26'
Agüero a Sterling šli do nebezpečného protiútoku 2 na 2. První jmenovaný to vzal na sebe, ale obránce neobstřelil. Povedený obranný zákrok.
24'
Cork poslal k zemi pronikajícího Sterlinga na polovině hřiště.
22'
Manchester City právě vstřelil branku!
Následoval další roh a po něm se už Manchester City může radovat! De Bruyne poslal míč nakrátko Bernardu Silvovi, ten prodloužil na krajního obránce DANILA, který svou nádhernou ranou zpoza vápna do pravé šibenice otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Bernardo Silva.
21'
Gündogan nedokzál trefit míč po centru Walkera následně jej odklidil na roh Mee.
20'
Barnes svou střelou netrefil bránu. Nemusí mu to vadit, protože se stejně nacházel v ofsajdu.
19'
Ederson svým rychlým výběhem zastavil nebezpečnou přihrávku za obranu.
18'
Sterlingova dalekonosná střela příliš povedená nebyla. Brankář Pope ji jednoduše chytil.
17'
Kompany povedeným skluzem zastavil nadějně vypadající útok domácích.
15'
Následně byl ošetřován brankář Pope, právě po střetu s Vincentem Kompanym.
14'
Hosté rozehráli roh nakrátko. K centru se následně odhodlal Bernardo Silva. Míč byl prodloužen bránícím Barnesem a poté skončil těsně vedle tyče. Naskakujícímu Kompanymu chyběly jen centimetry, aby jej dokázal usměrnit.
14'
Roh pro City po zblokované střele Kevina De Bruyneho.
13'
Raheem Sterling nedokázal z levé strany prostřelit svou střílenou přihrávkou soupeřovy obránce.
11'
Nicolás Otamendi si dokázal poradit s těžkou přihrávkou, když byl pod tlakem útočníka Vokese.
10'
Bernardův centr z pravého křídla odklízí hlavičkou Taylor.
9'
Další vhazování pro domácí hráče. Kevin De Bruyne zblokoval přihrávku.
7'
Teď se v péči ošetřovatelů nachází Phil Bardsley. Bude ale pokračovat ve hře.
6'
Kompanyho hlavičku doprostřed brány chytá v klidu brankář Pope.
5'
Na zemi po souboji s Vincentem Kompanym zůstává Ashley Barnes. Za pomoci doktorů se už ale zvedá.
4'
Rohový kop pro hostující City. Míč po centru po centru krajního obránce Walkera odklidil obránce Mee.
2'
Útočný faul domácího hráče. Míč pro Manchester City. Rozehrává brankář Ederson.
1'
Výkopu se ujali hostující Citizens. Hned první nákop končil v zámezí. Vhazovaní pro Burnley.
1'
Hráči již nastupují na hrací plochu. Za nedlouhou chvíli bude zápas začínat.

Burnley FC: Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Lennon, Hendrick, Cork, Gudmundsson – Barnes – Vokes.
Náhradníci: Lindegaard – Lowton, N'Koudou, A. Westwood, Arfield, Wells, O'Neill.

Manchester City: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Danilo – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan – B. Silva, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Laporte, Adarabioyo, Zinčenko, Y. Touré, Díaz.

Rozhodčí: Atkinson – Kirkup, Betts – Moss.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se už tyto dva týmy utkaly dvakrát. Nejprve v lize a pak v FA Cupu. V rámci Premier League vyhrál Manchester City na domácím hřišti 3:0, prosadili se Agüero z penalty, Otamendi a Sané. Ve třetím kole FA Cupu City zvítězilo 4:1. Burnley sice vyhrálo díky brance Barnese první poločas, ale domácí senzaci nedopustili. Zápas otočil dvěma góly Agüero, další dvě branky přidali Sané a Bernardo Silva. Manchester City nad Burnley vyhrál poslední čtyři utkání, prohrál jen jednou v historii vzájemných zápasů.

Manchester City je zatím v této sezoně takřka neomezeným vládcem anglického fotbalu. Ve všech soutěžích na anglickém území zatím prohrál jen jedno utkání, v epické bitvě prohrál 3:4 s Liverpoolem. Jinak je ale suverénní. Premier League vede s náskokem patnácti bodů na druhý Manchester United a málokdo už asi věří, že by Citizens nezískali titul. Navíc se Man City daří i v ostatních soutěžích. V Ligovém poháru je ve finále, které bude hrát proti Arsenalu, v FA Cupu postoupil do osmifinále, na cestě vyřadil i Burnley. V Lize mistrů postoupil z prvního místa ve skupině do jarního osmifinále. Po prohře s Liverpoolem City už čtyřikrát po sobě dokázalo zvítězit, další výhra se očekává i proti Burnley.
Burnley FC

Burnley je asi nejpříjemnějším překvapením letošní sezony. Místo bojů o záchranu dlouho bojovalo spíš o pohárové příčky. Ty už má sice Burnley nyní poměrně daleko, ale i udržení horní tabulky by pro tento tým bylo úspěchem. Momentálně je Burnley sedmé s pětatřiceti body. I to může za určitých okolností znamenat kvalifikaci fo Evropské ligy. Na šestý Arsenal Burnley ztrácí už sedm bodů, osmý Leicester má na něj ztrátu jen jeden bod. Forma z posledních zápasů navíc není ideální. Burnley už čeká na vítězství devět soutěžních zápasů. Naposledy tři body získalo ještě v prosinci loňského roku. V minulém utkání remizovalo na stadionu Newcastlu 1:1.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 26. Premier League mezi týmy Burnley FC a Manchester City. Zápase se bude hrát na stadionu Turf Moor v Burnley.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.