Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Stoke - 12. prosince 2017   20:45

Burnley
89' Barnes (Arfield)
1:0
(0:0)
Stoke
Stoke
Burnley
Pope – Bardsley, Tarkowski, K. Long, S. Ward (41. Taylor) – Gudmundsson, Cork (C), Defour, Arfield – Hendrick (72. Barnes) – Wood (81. Vokes).
Lindegaard – Taylor, Vokes, Barnes, A. Westwood, Ulvestad, Wells.
Jones – Scholes, Long
Turf Moor
19 909 diváků
Stoke
Butland – K. Zouma (66. Wimmer), Shawcross (C), Cameron – Diouf, D. Fletcher, Allen, Pieters – Shaqiri (84. Choupo-Moting), Sobhi – Crouch.
Grant – Wimmer, Berahino, Choupo-Moting, Afellay, Adam, Edwards.

Dnešní utkání sledovalo 19 909 diváků.
Zápas mezi Burnley a Stoke nakonec končí vítězstvím domácích 1:0, které je minimálně na 24 hodin dostane do nejlepší čtyřky Premier League. Utkání to bylo velmi bojovné, plné soubojů, ale i faulů a nepřesností. O něco aktivnějším týmem bylo Stoke, brankář Brunley si musel připsal několik zákroků. Ale domácím nakonec vyšla jedna akce, když se prosadil střelou k tyči střídající Barnes. Tři body tak zůstávají na Turf Moor.
90+5'
90+4'
Už probíhá poslední minuta nastavení. Hosté znovu nastěhovali před vápno domácího mužstva.
90+3'
S centrem do šestnáctky si brankář Burnley Nick Pope poradil, opět podržel své mužstvo.
90+2'
Barnley rohový kop nevyšel a nyní už spěchají rychlým krokem dopředu hosté, aby se ještě pokusili vyrovnat
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Barnes si znovu přebíral balón za obranou Stoke, ale tentokrát neměl rychlost a Pieters mu míč sebral.
90'
Ryan Shawcross zůstává na zemi a hra musí být přerušena.
89'
Burnley právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází gól Burnley! ASHLEY BARNES si převzal míč na hranici šestnáctky, otočil se s ním, narazil si s Arfieldem a tvrdou střelou k tyči nedal Butlandovi šanci. Tak tohle střídání domácím vyšlo. Burnley se případnou výhrou dostane do nejlepší čtyřky Premier League! Asistence: Scott Arfield.
88'
Domácí měli na druhé straně rohový kop, ale ten nebezpečí pro branku Stoke nepřinesl.
87'
Po hlavičce Choupo-Motinga zakončoval z otočky Peter Crouch, ale těžký kop nezvládl a poslal míč jen nad branku.
85'
Z hranice pokutového území se dostal ke střele nový muž na hřišti Eric Choupo-Moting, ale jeho střelu dokázal Pope chytit.
84'
Hosté si vybojovali rohový kop. Velká šance na vstřelení vítězného gólu.
84'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Eric Choupo-Moting.
83'
Stoke to zkusilo nákopem dopředu, ale tenhle recept zatím dnes na obranu Burnley neplatí.
82'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a zatím se nedá říct, že by měl některý tým blíž k výhře. Fotbalové krásy bohužel tento zápas moc nepobral.
81'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Sam Vokes.
80'
Allen hledal přihrávkou Shaqiriho, ale Švýcar se dotkl míče rukou a to neuniklo pozorným očím sudího Jonese.
79'
Ryan Shawcross šel po hlavičkovém souboji s Ashley Barnsem na zem. Rozhodčí posoudil souboj jako nedovolený ze strany útočníka domácího týmu.
78'
Chris Wood v souboji s Shawcrossem vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v blízkosti šestnáctky Stoke.
77'
Ramadan Sobhi se dopustil při souboji o míč faulu. Míč připadne domácím.
76'
Po sérii hlavičkových soubojů uprostřed hřiště nakonec dostali míč na zemi hosté a mohou založit konstruktivní útok.
74'
Už to vypadalo na nadějnou akci hostů po pravém křídle, ale ta se nakonec kvůli ofsajdu nekoná.
73'
Charlie Taylor fauloval tvrdým skluzem zezadu Shaqiriho a rozhodčí mu přišel promluvit do duše. Zatím se rozhodl žlutou kartu nevytahovat.
72'
Barnes se málem hned dostal do šance, už si nabíhal za obranu. Na poslední chvíli ho obránci Stoke odstavili od míče.
72'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Ashley Barnes.
71'
Johann Gudmundsson se pokusil zakončit nůžkami, ale balón ve vzduchu netrefil.
71'
Ale Gudmundssonovi zatím dnes standardní situace nejdou a ani tato nebyla výjimkou.
70'
Allen zatáhl za dres Taylora a je z toho standardka pro domácí.
69'
Steven Defour se opřel z dálky do míče a vypálil. Jeho střelu však celkem bez problému chytil Butland.
67'
Pope si připsal zákrok, míč vyrazil před nabíhajícími hráči Stoke.
66'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Kurt Zouma, přichází Kevin Wimmer.
65'
Tohle nevypadá dobře. V tomto chladném počasí dostávají svaly zabrat a tohle vypadá na střídání.
64'
Na zemi se ocitl Zouma, udělal si něco nejspíš se svalem. Je ošetřován.
63'
Defour převzal míč ve vápně, ale neměl prostor a tak z ní musel zase vymanévrovat.
62'
Opět se ze hry trochu vytratilo tempo. Agresivita a touha tam je, ale trochu chybí fotbalovost.
61'
Po zdlouhavé rozehrávce Burnley pak přišel dlouhý nákop na Arfielda. Byl ale velmi nepřesný a skončil mimo hřiště.
59'
Johann Gudmundsson mířil svůj centr na zadní tyč, ale nakonec neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů a míč skončil v autu.
59'
Standardní situace pro domácí. Míč už si chystá Johann Gudmundsson a pošle míč do vápna.
58'
James Tarkowski raději poslal míč zpět svému brankáři, který ho razantně odkopl co nejdál od své brány.
57'
Znovu hosté obléhali pokutové území Burnley. Přihrávka Camerona na Dioufa však byla nepřesná. Takže bude odkopávat od brány Pope.
56'
Hosté mají v posledních minutách přeci jen o něco více ze hry, častěji se dostávají k brance soupeře.
55'
Hráči Stoke poukazovali na ruku Burnley v šestnáctce a chtějí penaltu. Mike Jones ale tyto žádosti zamítl, penalta se nepíská.
54'
Shaqiri vystřelil zpoza vápna, ale pro Popeho to byl snadný zákrok. Nemusl se ani pohnout z místa, aby ho provedl.
52'
Děj hry nejčastěji probíhá v posledních minutích uprostřed hřiště.
51'
Joe Allen se pokusil o individuální průnik středem hřiště, ale ten mu nevyšel, o míč přišel.
50'
Mame Diouf zahrál míč viditelně rukou a nepomohou mu ani protesty směrem k rozhodčímu.
49'
Hosté zaútočili po právem křídle, ale tudy cesta nevedla. Obrana Burnley si poradila.
47'
Druhý poločas odstartoval v podobném tempu, jako ten první. Hráče hned v prvních minutách několikrát zradila přesnost.
46'
První půle je minulostí, do šaten odcházejí hráči obou týmů za nerozhodného stavu 0:0. Příliš mnoho šancí nebylo během prvních pětačtyřiceti minut k vidění, brankář Stoke Jack Butland dokonce ještě nemá žádný zákrok. Jeho protějšek Nick Pope musel zasahovat třikrát. Nejvíc ho zaměstnal Crouche a tomu pomohla i tyč. Doufejme, že ve druhém poločase bude šancí na obou stranách mnohem více. Samozřejmě v případě, že nefandíte defenzivnímu fotbalu.
45+2'
45+2'
Nakonec domácí ztratili míč a za záchranou brzdu musel zatáhnout Steven Defour, aby zastavil protiútok Stoke.
45+1'
Burnley v závěru poločasu drží míč na svých kopačkách, ale zatím v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Rozhodčí zastavil Corka, který postupoval vpřed, protože shledal jeho postavení ofsajdovým.
43'
Ramadan Sobhi se nakonec rozhodl vystřelit, ale netrefil branku, Pope mohl zůstat v klidu.
42'
Shaqiriho přihrávku do vápna vystihl Cork, ale znovu míč velmi rychle odevzdal, takže Stoke může pokračovat v obléháním vápna.
41'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Stephen Ward, přichází Charlie Taylor.
40'
Na zemi je Chris Wood a musí být ošetřován. Pravděpodobně bude muset i střídat.
39'
Johann Gudmundsson se pokusil zpoza pokutového území zatočit míč do brány, ale jeho pokus nakonec branku Stoke netrefil.
38'
Defour míč načechral do pokutového území. Ale jen do území, které měl pevně pod kontrolou kapitán Stoke Ryan Shawcross.
37'
Z pravé strany odcentroval po zemi Ward. Brankář Butland šel na zem a sebral si míč pro sebe.
36'
Tlak domácích prostřednictvím standardních situací pokračuje. Ale hosté zatím všechno dokáží uskákat, ve vápně mají výškovou převahu.
35'
Uprostřed hřiště se hosté dopustili dalšího faulu. Centr doletěl až do vápna Stoke, kde se ideálně nedohodli Zouma s Crouchem, ale nakonec to pro hosty dobře dopadlo.
34'
A také s následným rohovým kopem Burnley si hráči Stoke dokázali poradit.
33'
Centr ze standardní situace Burnley mířil do šestnáctky na zadní tyč, tam byl ale James Tarkowski pohlídaný.
32'
Pak sami vyrazili do protiútoku. Ale stoper Stoke Zouma odvedl dobrou práci, pokryl míč tělem a ten se dokutálel do zámezí.
31'
Domácí opět dokázali ubránit centr, který letěl do vápna od rohového praporku.
30'
Stoke zavřelo Burnley před jeho šestnáctkou. Nakonec Ramadan Sobhi vybojoval další rohový kop pro hosty.
29'
A rohový kop nenadělal obraně Burnley velké problémy, píč skončil u Popeho.
28'
Crouch předal míč Shaqirimu, ten ještě našel ve vápně Dioufa. Útočníka Stoke ale skvěle stínoval Tarkowski a odrazil míč na rohový kop.
27'
Domácí házeli aut blízko šestnáctky soupeře, ale nepovedlo se jim vecpat míč do ní.
26'
Máme za sebou první čtvrtinu zápasu a oba brankáři zatím příliš mnoho ze svého umu předvést nemuseli. Hraje se převážně ve středu pole.
24'
Hosté to zkoušeli kombinaci po pravé straně. Nakonec nacentroval do vápna Xherdan Shaqiri, ale nikoho v bíločervených dresech nenašel.
23'
Butlandovi vypadl z rukou celkem snadný balón a měl štěstí, že v okolí nebyl žádný hráč Burnley, který by ho mohl dorazit do brány.
22'
Domácí kopali rohový kop. Zkoušeli to nakrátko, ale vůbec si nerozuměli a tím pádem ani nezaměstnali obranu Stoke.
21'
Darren Fletcher přišlápl zezadu Corka, ale ten souboj ustál a možná tím připravil svůj tým o penaltu.
20'
Z levé strany si centrovaný míč našel Dioufa. Jeho hlavička však byla nepřesná.
19'
Hosté se logicky snaží hledat centry v pokutovém území Petera Crouche. Ten se zatím k pořádnému zakončení nedostal.
18'
Scott Arfield se dopustil faulu ve skluzu.
17'
Bardsleyho nákop zachytil Shawcross, ale ani jeho rozehra nebyla nejpřesnější. Míč skončil až u brankáře Popeho.
16'
Zatím hra trochu postrádá větší tempo. Hned na začátku měli šanci hosté, ale od té doby se brankáři spíš nudí.
15'
Chris Wood si ve výskoku pomohl rukama a fauloval Ryana Shawcrosse. Takže mu bylo k ničemu, že míč vybojoval.
14'
Wood raději přibrzdil svůj postup vpřed a pomohl si přihrávkou dozadu. Stejně ale domácí nakonec ztratili ve středu hřiště míč.
13'
Xherdan Shaqiri se ocitl na zemi a bylo to po nedovoleném zákroku. Takže rozehrávat budou hosté.
12'
James Tarkowski měl znovu problémy s bráněním Crouche, Tentokrát se na poslední chvíli před vytáhlého útočníka Stoke dostal a sebral mu míč.
11'
Nick Pope byl ve vzduchu jasně nejvýš a stáhl si do své moci centr, který letěl před jeho bránu z pravé strany.
10'
Darren Fletcher alespoň přibrzdil v postupu vpřed Arfielda. Ten ale ještě udržel míč a přihrával dopředu. Jenže jen do ofsajdu, ve kterém byl Wood.
9'
Nepřesnost domácích hráčů znamená, že autové vhazování připadne Stoke City.
8'
Ze strany Stoke to ale vzápětí dopadlo podobě. Volný míč ve svém pokutovém území uzmul brankář Pope, který měl zatím více práce než jeho protějšek.
7'
Na druhé straně k ohrožení branky Stoke nedošlo. Jack Butland si chystá míč na rozehrávku od své brány.
6'
Kurt Zouma se uvolnil a z pokutového území pravačkou vystřelil z voleje. Pope předvedl jistý zákrok, měl dobré postavení.
6'
Centr Shaqiriho do zámezí raději odkopl Phil Bardsley. Rohový kop pro Stoke City.
5'
Stephen Ward jen přibrzdil akci Stoje po pravém křídle. Potters budou vhazovat.
4'
Další šance hostů už byla zajímavější, do koncovky se tlačil vždy nebezpečný Peter Crouch. James Tarkowski promáchl centr a na zadní tyči zakončoval Crouch. Míč se odrazil od brankáře a pa k od tyčky branky domácích.
3'
První střelu zápasu měl na svědomí švýcarský záložník ve službách Stoke City Xherdan Shaqiri. Ale pro Pogeho to byl jen zahřívací zákrok.
2'
Domácí kopali standardní situaci. Ale Butland mohl zůstat v klidu, protože hlavička Jamese Tarkowského mířila vedle. Ale obránce Burnley byl trestuhodně volný v šestnáctce,
1'
Geoff Cameron byl v menších potížích. Jakožto poslední hráč Stoke byl pod tlakem, a tak raději přihrál brankáři Butlandovi.
1'
Sudí Jones už pískl poprvé do píšťalky a zápas byl zahájen!
1'
Domácí budou hrát v rudých dresech s modrými rukávy, hosté v červenobílých.
A vše už se pomalu chystá k odstartování utkání vloženého 17. kola Premier League mezi Burnley a Stoke City.
Obě mužstva už nakráčela na trávník a nyní si mezi sebou podávají ruce.

Burnley FC: Pope – Bardsley, Tarkowski, K. Long, S. Ward – Gudmundsson, Cork (C), Defour, Arfield – Hendrick – Wood.
Náhradníci: Lindegaard – Taylor, Vokes, Barnes, A. Westwood, Ulvestad, Wells.

Stoke City: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Cameron – Diouf, D. Fletcher, Allen, Pieters – Shaqiri, Sobhi – Crouch.
Náhradníci: Grant – Wimmer, Berahino, Choupo-Moting, Afellay, Adam, Edwards.

Rozhodčí: Jones – Scholes, Long.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně Premier League v obou vzájemných zápasech zvítězil domácí celek a pokaždé s čistým kontem. Stoke doma vyhrálo 2:0, Burnley poté na jaře 1:0. Pro Burnley to bylo ale jediné domácí vítězství proti Stoke z pěti posledních vzájemných duelů. Dva z nich ještě proběhly ve druhé nejvyšší anglické soutěži.
Stoke City

Stoke zatím v této sezoně bojuje o záchranu. Prozatím se drží nad příčkami přímo ohroženými sestupem, ale brzy se může situace obránit proti němu, takže by mělo začít pravidelněji sbírat body. Z posledních čtyř utkání získali Potters jen tři, to když porazili 2:1 Swansey. V ostatních soubojích ale nestačili na Crystal Palace, Liverpool a Tottenham. S šestnácti body tak má Stoke náskok na osmnáctý West Ham jen tři body. Na venkovních hřištích se Stoke City moc nevede. Z osmi zápasů zatím vydolovalo jen pět bodů za výhru a dvě remízy. Poslední dvě utkání prohrálo.
Burnley FC

Burnley je možná nejpříjemnějším překvapením právě probíhající sezony. Ta už je téměř v polovině a tento nenápadný klub se stále drží v horní polovině tabulky. Ba co víc, ze sedmého místa pokukuje po pohárových příčkách. Na pátý Arsenal ztrácí jen jeden bod. Liverpool, který je čtvrtý má před sebou jen o čtyři body. V poslední době Burnley střídalo výhry s porážkami. Po prohře s Arsenalem vyhrálo nad Bournemouthem, ale pak nestačilo na Leicester. Naposledy dokázalo porazit Watford. Na domácím stadionu Burnley z dosavadních osmi zápasů polovinu vyhrálo, ve dvou případech odešlo poraženo.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu 17. kola Premier League mezi týmy Burnley FC a Stoke City. Zápas se odehraje v Burnley na stadionu Turf Moor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.