Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : West Brom - 19. srpna 2017   16:00

0:1
(0:0)
West Brom
71' Robson-Kanu  (Phillips)
Burnley
Heaton – S. Ward, Lowton, Mee, Tarkowski – Defour, Cork – Gudmundsson (78. Barnes), Brady (78. Walters), Hendrick – Vokes.
Pope – Taylor, Barnes, A. Westwood, Walters, K. Long, Arfield.
Atkinson – Kirkup, Child
Turf Moor
West Brom
Foster – Nyom, C. Dawson, Hegazy, Barry – Brunt, Phillips, Livermore, McClean (63. Robson-Kanu) – Field (85. Rondón), Jay Rodriguez.
Myhill – Robson-Kanu, Rondón, Chadli, R. Harper, Leko, Ka. Wilson.

SESTŘIH Premier League: Burnley - West Bromwich 0:1

To je z mé strany již vše, u dalších fotbalových přenosů brzy na počtenou!
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 15:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:11.
Je dobojováno. Burnley si především v prvním poločase vytvořilo několik šancí, ty ale zůstaly nevyužity a po změně stran přišel na hřiště Hal Robson-Kanu, který se dvacet minut před koncem náramně natlačil do pokutového území a poslal míč za Heatonova záda. Právě Robson-Kanu byl v závěru za faul na Lowtona vyloučen, domácí už ale krátkou přesilovku nestihli využít.
90+4'
90+4'
Ještě v jedné šanci se objevil Jonathan Walters, který zůstal na pravém konci malého vápna zcela osamocen, ale hlavička mu nevyšla podle představ!
90+3'
Nepovedený nákop na Vokese skončil v zámezí a gólman West Bromu Ben Foster s odkopem od své branky pochopitelně vůbec nespěchá.
90+2'
Ashley Barnes to přehnal s agresivitou při napadání a za postrčení brankáře Fostera vyfasoval žlutou kartu.
90'
Sudí Atkinson nastavil nad rámec druhého poločasu hned čtyři minuty!
89'
Po nepřehledné situaci v pokutovém území se míč odrazil přesně na kopačku Jeffreyho Hendricka, který ale z první přestřelil Fosterovu svatyni!
88'
Ofsajd a v něm Ashley Barnes, který za Waltersovým nákopem vyběhl příliš brzy, a uvízl tak v postavení mimo hru.
87'
Na další centr, tentokrát z levé strany, si troufl Stephen Ward, který ale zamýšleného adresáta Vokese nenašel a Ben Foster ukryl balon ve své náruči.
86'
Lowton svým nákopem do pokutového území trefil pouze prvního bránícího hráče, jímž byl Chris Brunt.
85'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Sam Field, přichází José Salomón Rondón.
83'
Z hrdiny psancem. Hal Robson-Kanu v hlavičkovém souboji loktem praštil do hlay Lowtona a sudí Atkinson mu ukázal rovnou červenou kartu!
82'
Barnes je po nástupu na trávník velmi aktivní. Útočník Clarets se nyní dostal ke střele uvnitř pokutového území, balon ale nedokázal trefit podle představ.
80'
Jay Rodriguez nedaleko pravé postranní čáry nehezky zajel do Lowtona, Burnley bude mít k dispozici přímý kop z nadějné pozice.
79'
Stříající Ashley Barnes zůstal ležet na trávníku po souboji s Hegazym, následovat ale bude jen autové vhazování ve prospěch domácího týmu.
78'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Ashley Barnes.
78'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Jonathan Walters.
76'
Nyomova nepřesná rozehrávka skončila jen u Hendricka, defenzíva Baggies ale zatím nepouští Clarets do střeleckých pozic.
75'
Svěřenci Seana Dychea byli jasně lepším týmem, k vítězství má ale rázem mnohem blíže West Brom a domácím už na vyrovnání mnoho času nezbývá.
73'
Jay Rodriguez z levé strany nacentroval míč na Robsona-Kanua, jemuž ale hlavička nevyšla, a Heaton tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
72'
Lowton to vzal na sebe, dostal se ale jen k půlící čáře a napadající hráči West Bromu poté vytlačili domácí až k brankáři Heatonovi.
71'
West Brom právě vstřelil branku!
Tak to byla velká paráda v podání HALA ROBSONA-KANUA! Střídající útočník West Bromu dokázal na cestě do pokutového území přetlačit hned dva obránce Burnley a poté zaskočil Heatona střelou k bližší tyči!
69'
Dvacet minut před koncem sledujeme hlušší pasáž hry, obránci Burnley si nyní vyměňují míč na vlastní polovině.
68'
Brady byl nedovoleně zastaven Hegazym, sudí Martin Atkinson ale nechal domácím výhodu a fotbalisté Burnley o balon záhy přišli.
67'
Robson-Kanu si na středu hřiště došel pro Corkův faul, Baggies tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
65'
Domácí ale s touto standardkou naložili prachbídně, Brady totiž napálil míč přímo do zdi, a Ben Foster tak mohl zůstat v klidu.
64'
Dawson těsně před hranicí pokutového území povalil k zemi Vokese, Burnley tak bude zahrávat standardní situaci z velmi nebezpečné pozice.
63'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází James McClean, přichází Hal Robson-Kanu.
61'
Hodina hry je za námi a Burnley má i po změně stran více ze hry, do šancí se ale svěřenci Seana Dychea nedostávají.
60'
Právě Robbie Brady si teď přehodil míč na levačku a bez váhání vypálil, jeho pokus z uctivé vzdálenosti ale postrádal přesnost i razanci.
59'
Brady šikovně uvolnil Warda, jehož následný centr do pokutového území ale nikoho v dresu Burnley nenašel a Hegazy nakonec zakopl míč do zámezí.
58'
Phillipsovi se přes vracejícího se Stephena Warda nepodařilo odcentrovat, West Brom však bude za pár okamžiků zahrávat už svůj pátý roh.
57'
Hře Baggies chybí větší přímočarost. Hosté hrají víceméně jen na jistotu a velmi těžko se dostávají na útočnou polovinu.
55'
Právě Johann Gudmundsson teď z pravé strany poslal další centr do pokutového území, míč ale skončil pouze u Ahmeda Hegazyho.
54'
Wardova přihrávka na osu hřiště nakonec propadla až na opačnou stranu ke Gudmundssonovi, poté se ale už nikdo ve vínovém k míči nedostal.
53'
Po rohovém kopu Burnley se míč nečekaně odrazil k Defourovi, který nic nevymýšlel a z nějakých dvaceti metrů vypálil z voleje, jeho střela ale o nějaký ten metr minula Fosterovu branku.
51'
Exekuce přímého kopu se ujal Chris Brunt, který ale netrefil míč podle svých představ a z ostrého úhlu výrazně minul Heatonovu branku.
50'
Matt Phillips převzal kolmici od Barryho a rozběhl se po pravém křídle kupředu. Středopolař Baggies z toho nakonec vytěžil přímý kop, poněvadž byl nedaleko šestnáctky faulován Wardem.
49'
Steven Defour vybojoval míč ve středu hřiště a uklidnil hru zadovkou na Lowtona, jemuž ale následná rozehrávka příliš nevyšla.
48'
Jake Livermore už zvedal ruce nad hlavu, jeho střelu ale ještě tečoval v ofsajdovém postavení stojící Rodriguez, a branka West Bromu tak nemůže platit!
47'
Ben Mee vyzval šikovnou zadovkou ke střele Vokese, jehož dělovka z první ale proletěla vysoko nad břevnem.
46'
Druhý poločas začne v 17:02, tak si to nenechte ujít!
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi a do šaten se skutečně jde za bezbrankového stavu. Burnley bylo jednoznačně aktivnějším týmem a Baggies se povětšinou jen bránili, své šance (tu největší měl Ben Mee) však domácí nedokázali využít.
45+1'
45'
Před námi je ještě jedna minuta, kterou sudí Atkinson nastavil. Lowton mezitím z pravé strany nacentroval míč do pokutového území, tam byl ale jen Hegazy.
43'
Po Meeho ojedinělé šanci se hra opět uklidnila a vše už spěje k tomu, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu.
42'
Po nepovedené akci West Bromu skončil míč v zámezí, domácí brankář Tom Heaton s rozehrávkou vůbec nespěchá.
41'
Po rohovém kopu se k hlavičce uvnitř malého vápna dostal Ben Mee, domácí stoper ale netrefil míč ideálně a balon proletěl těsně vedle!
39'
Johann Gudmundsson uklidnil hru přenesením míče na volného Stephena Warda, z jehož akce nakonec pramení rohový kop ve prospěch Clarets.
38'
Ze zmiňované standardky však Baggies nic zajímavého nevytěžili a obránci Burnley teď mají čas a klid na rozehrávku protiakce.
37'
Jake Livermore to schytal od vracejícího se Warda a ochotně se skácel k zemi, Baggies budou mít k dispozici přímý kop z pravé strany hřiště.
36'
Robbie Brady poslal náramný centr do pokutového území, nicméně Samu Vokesovi hlavička nesedla, a Ben Foster si tak mohl oddechnout.
34'
O chvilku později byla hra přerušena pro útočný faul Jakea Livermorea, hráči Burnley tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
33'
Fotbalisté West Bromu vybojovali rohový kop, který se bude nakonec opakovat, protože Bruntův centr z pravé strany vrátil Lowton zpět do zámezí.
32'
Půlhodina hry je za námi a Burnley je zatím jednoznačně lepším týmem. Pokud chtějí Baggies pomýšlet na úspěch, budou muset rozhodně přidat.
30'
Důrazný Johann Gudmundsson předčil ve vzdušném souboji Hegazyho a po Bradyho centru se dostal k prudké hlavičce, kterou však nakonec Foster dokázal zlikvidovat!
29'
Sam Vokes náramně sklepl nákop z poloviny hřiště pro Johanna Gudmundssona, který nic nevymýšlel a vypálil z voleje, jeho střela ale proletěla těsně vedle pravé tyče!
28'
Bruntův nákop na Jaye Rodrigueze se neujal, na opačnou stranu už vyráží Jack Cork.
26'
Ben Mee ovládl souboj jeden na jednoho s Livermorem, poté však jen odevzdal míč obráncům West Bromu, kteří nyní kombinují na polovině hřiště.
25'
Vokes už se mohl vydat do bleskového protiútoku, na poslední chvíli mu ale vpadl pod nohy Dawson.
24'
Ke dvěma střelám v krátkém časovém sledu se dostal pozapomenutý Lowton, jenže jeho první pokus zblokoval Hegazy a ten druhý Livermore.
22'
Roh se bude opakovat z druhé strany, hostující zadák Allan Nyom totiž vrátil Bradyho centr zpět mimo hrací plochu.
21'
Gudmundssonův centr z pravé strany Gareth Barry odvrátil do zámezí, také Clarets tak budou zahrávat svůj první rohový kop.
20'
Ben Mee se dostal do problémů při rozehrávce, naštěstí pro něj však byl napadajícímu Phillipsovi odpískán nedovolený zákrok.
19'
Hegazy opět skončil v péči lékařů, tentokrát po hlavičkovém souboji s Jamesem Tarkowskim. Egyptskému stoperovi opět teče z čela krev.
17'
Hendrick to teď zkusil z otočky, jeho střela ale přeci jen postrádala přesnost a balon o nějaký ten metr minul svatyni West Bromwiche.
16'
Robbie Brady šikovně roztáhl hru na Gudmundssona, tomu ale nevyšlo zpracování a kulatý nesmysl nakonec skončil v autu.
15'
Heatonův dalekonosný nákop zamýšleného adresáta Vokese nenašel, nicméně hráči v modrobílých dresech poté jen odevzdali míč Burnley.
13'
Na držení míče je to v úvodu utkání 70% ku 30% ve prospěch Clarets, svěřenci Seana Dychea i nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují na polovině hřiště.
12'
Po rohovém kopu West Bromu se hra uklidnila, na trávníku se nyní nic zajímavého neděje.
11'
Bruntův centr z pravé strany našel v pokutovém území Jaye Rodrigueze, jeho střela ale postrádala razanci a Heaton měl úlohu snadnou.
10'
Defenzíva Burnley pro jistotu zblokovala Rodriguezův centr do zámezí, hosté tak budou mít k dispozici rohový kop.
8'
Hra je nyní přerušena, právě Hegazy si totiž ze srážky s Vokesem ve vzdušném souboji odnesl krvavý šrám a musí si převléknout zašpiněný dres.
7'
Egyptský stoper Ahmed Hegazy nerozehrál přesně, nicméně Clarets poté zakopli míč pouze do autu.
6'
Baggies se zatím nedostali ke kloudné kombinaci, svěřenci Tonyho Pulise nyní znovu pouze odevzdali míč domácím fotbalistům.
4'
Jeffrey Hendrick to po Vokesově přiklepnutí zkusil z velké vzdálenosti, jeho nepřesná střela ale proletěla vysoko nad.
3'
Fotbalisté Burnley zatím drží míč na svých kopačkách, na soupeřovu polovinu se ale nedostávají. Defour s Meem si nyní vyměňují míč poblíž půlící čáry.
2'
Barryho nepovedená rozehrávka skončila jen u Jamese Tarkowskiho, ani jemu se ale nepodařilo uklidnit hru.
1'

Burnley FC: Heaton – S. Ward, Lowton, Mee, Tarkowski – Defour, Cork – Gudmundsson, Brady, Hendrick – Vokes.
Náhradníci: Pope – Taylor, Barnes, A. Westwood, Walters, K. Long, Arfield.

West Bromwich Albion: Foster – Nyom, C. Dawson, Hegazy, Barry – Brunt, Phillips, Livermore, McClean – Field, Jay Rodriguez.
Náhradníci: Myhill – Robson-Kanu, Rondón, Chadli, R. Harper, Leko, Ka. Wilson.

Rozhodčí: Atkinson – Kirkup, Child.
WEST BROMWICH ALBION

Také West Brom vstoupil do nové sezóny nejlepším možným způsobem. Svěřenci Tonyho Pulise v prvním kole udolali Bournemouth 1:0, když vítězný gól vstřelil nečekaný hrdina Ahmed Hegazi. Egyptský obránce po odchodu z Fiorentiny působil jen v domácí soutěži v dresu Al Ahly, spolu s Craigem Dawsonem však vytvořil velmi jistou stoperskou dvojici.
BURNLEY FC

Clarets se v novém ročníku budou muset obejít bez odejivšího Andreho Graye, jenž v klubu zastával roli útočníka číslo jedna. I bez něj ale svěřenci Seana Dychea vstoupili do sezóny skvěle, když zcela překvapivě zvítězili 3:2 na hřišti úřadujícího mistra Chelsea. Po první půli Burnley vedlo už 3:0 a o většinu svého náskoku sice po změně stran přišlo, tříbodový zisk už si ale Dycheova parta vzít nenechala.
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování duelu druhého kola Premier League, v němž Burnley FC přivítá na Turf Moor West Bromwich Albion. Tak si to nenechte ujít, začínáme v 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.