Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Bournemouth - 31. ledna 2018   20:45

0:3
(0:0)
Bournemouth
51' C. Wilson  (Ibe) • 64' Stanislas  (C. Wilson) • 67' Aké  (Stanislas)
Chelsea
Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Christensen (28. Rüdiger) – Zappacosta (65. Hudson-Odoi), Kanté, Bakayoko, Alonso – Pedro, Barkley (54. Fàbregas) – E. Hazard.
Caballero – Rüdiger, Ampadu, Fàbregas, Drinkwater, Moses, Hudson-Odoi.
Probert – Garratt, Wilkes
Stamford Bridge, London
41 464 diváků
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Gosling, L. Cook – Ibe (83. Pugh), Fraser, Stanislas (71. J. King) – C. Wilson (90+2. Mousset).
Boruc – Simpson, Surman, Pugh, Arter, J. King, Mousset.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Bournemouth 0:3. Obhájce titulu propadl po půli

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Fauly: 5:12.
Je dobojováno a dnes jsme byli na Stamford Bridge svědky velkého překvapení. Po nemastné a neslané první půli, kdy jsme branku neviděli, se ve druhé pětačtyřicetiminutovce děly věci. V 51. minutě poslal senzačně hosty do vedení Callum Wilson, který zmrazil domácí fanoušky. S Chelsea bylo ještě hůře v 64. minutě, kdy podruhé v zápase překonal Courtoise Junior Stanislas. O tři minuty navíc přidal třetí branku chytrou tečí Nathan Aké, který zvyšoval již na 3:0. Chelsea sice měla po většinu zápasu územní převahu, ale příliš vyložených šancí si nevytvořila. A protože Bournemouth dokázal využít všechny tři, tak si po zásluze odváží z Londýna všechny tři body.
90+5'
90+4'
Další dlouhý nákop Chelsea razantně odkopává hostující obrana a dnes se již nic s největší pravděpodobností nestane.
90+3'
Pěkná akce Chelsea rovněž nevede ke gólu! Alonsův nadýchaný bochánek našel na hranici šestnáctky Hazarda, který se do míče opřel vší silou, ale z voleje přestřelil bránu Bournemouthu.
90+2'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lys Mousset.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Nic na tom nezměnila ani tato střela Hudsona-Odoiho z levé strany šestnáctky. Ten svůj technický pokus namířil jen do rukou Begoviće.
88'
Slabou hlavičku po centru od rohového praporku sebral do rukavic brankář Begović. Vypadá to, že se dnes domácím nepodaří vstřelit ani čestný úspěch.
88'
Střela Hudsona-Odoiho se k bráně nedostala. Byla totiž sražená na další rohový kop Chelsea.
87'
Pěknou kombinací se domácí dostali až do pokutového území, kde však Azpilicuetovu přihrávku pod sebe odvrátili hosté do zámezí.
86'
Chelsea se však poté dopustila faulu na útočné polovině a hrát dopředu tak mohou opět hostující fotbalisté.
85'
Rüdigerův dlouhý nákop vpřed hosté nepustili k domácím hráčům, kteří však budou moci vhazovat.
83'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jordon Ibe, přichází Marc Pugh.
82'
Na hrací ploše nyní zůstává sedět Jordon Ibe, který si žádá ošetření. Za doprovodu lékařů je poté odváděn z trávníku.
81'
Proti tomu se však Blues bez větší námahy ubránili a vytahují svou obranu o několik metrů výše.
81'
Wilson si šikovně pokryl míč tělem a poté jej servíroval před bránu, kde musel jít Rüdiger do skluzu, aby balon odvrátil alespoň na roh.
80'
Poté však následoval nepřesný Hazardův centr, který v pokutovém území nenašel svého adresáta.
79'
Kanté si navedl míč na střelu, ale místo ní ještě zahnal svého spoluhráče na pravé straně, kterému se odcentrovat nepovedlo. Chelsea ale i poté zůstane u míče.
77'
Žlutou kartu dostává Cesc Fàbregas (Chelsea FC).
77'
Následně dokonce vybojovali faul v prostoru u střídaček, což jim v tuto chvíli bohatě vyhovuje.
76'
Alonsův centr sice našel hlavu Bakayoka, ale tomu se zakončení vůbec nepovedlo a hosté dokázali míč odkopnout pryč ze své šestnáctky.
75'
Rüdiger udržel míč na polovině hřiště proti dotírajícímu soupeři. Domácím však již mnoho času na to, aby s výsledkem ještě něco udělali, nezbývá.
74'
Následně se Pedrovi střela vůbec nepovedla. Jeho pokus levačkou zpoza vápna nemohl Begoviće v žádném případě ohrozit.
72'
Domácí se nyní dožadovali pokutového kopu po ruce Akého na malém vápně, kterou zastavil hlavičku Pedra. Sudí však ukázal jasně, že penaltu pískat nebude.
71'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Joshua King.
69'
Stejně jako v předchozím případě ho rozehrál Alonso, ale tentokrát se mu nepodařilo překonat zeď Bournemouthu.
68'
Hazard byl poté faulován Akém a rýsuje se opět zajímavý přímý volný kop z dvaceti metrů pro domácí.
67'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné věci se dějí na stadionu Chelsea! Domácí sice centr od rohového praporku odvrátili, ale míč se nakonec dostal ke Stanislasovi, jehož střelu šikovně tečoval NATHAN AKÉ do pravého dolního rohu brány.
66'
Veškeré dění se následně stěhuje do šestnáctky Chelsea, která se bude muset bránit rohovému kopu.
65'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Callum Hudson-Odoi.
64'
Tak teď je s domácími opravdu zle! Hosté z nevinného působení na útočné polovině dávají druhý gól. Dva hráči Bournemouthu doslova znemožnili hned čtveřici Londýňanů na levé straně, načež Wilson prostrčil míč do běhu JUNIORU STANISLASOVI, který z levé strany pokutového území procedil balon mezi nohama Courtoise.
62'
Bournemouth se na malou chvíli dostal k míči, avšak Chelsea jej okamžitým napadáním získává zpět do své moci.
61'
Nyní se jim to podařilo a Hazard nebezpečně pálil z boku na Begoviće. Veškeré vzrušení však bylo zbytečné, neboť pomezní sudí opět odmával ofsajd belgického reprezentanta.
60'
Hosté nyní brání všichni v okolí své šestnáctky a domácí si zatím nevědí rady, kudy prolomit jejich obranný blok.
59'
Po se ovšem do zakončení nedostali. Podařilo se jim to až v následném útoku, ale Begović neměl problém míč stáhnout ze vzduchu.
58'
Kanté skvěle vyvezl balon z vlastní poloviny a rázem z toho byl rychlý kontr Chelsea, Fábregasova přihrávka do strany však byla o něco delší, ale i přesto domácí budou zahrávat rohový kop.
57'
Nově příchozí Fábregas se dopustil faulu na útočné polovině a hodně se zlobí. Nicméně hosté mezitím po nepřesné přihrávce o míč přišli a snaha Chelsea vyrovnat může pokračovat.
55'
Eden Hazard si následně nepohlídal ofsajdové postavení, a tak jeho samostatný únik nemohl pokračovat.
54'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Cesc Fàbregas.
53'
Na druhé straně se musel Courtois proletět vzduchem, ale jak se později ukázalo tak zbytečně. Pokus Lewise Cooka minul bránu Chelsea.
52'
Vzápětí se Chelsea snažila o srovnání. Hazardova rána z dvaceti metrů však mířila jen do náruče Begoviće.
51'
Poté však hosté z první vážnější šance dávají gól a dokonale tak šokují Stamford Bridge! Kanté ztratil na své polovině míč, ke kterému se dostal Jordon Ibe, jenž nádhernou kolmicí mezi Cahillem a Rüdigerem poslal do sóla CALLUMA WILSONA, který poslal míč do sítě pod padajícím Courtoisem.
50'
Marcos Alonso se ujal její exekuce, avšak svou ránu zamířil těsně nad bránu Bournemouthu.
49'
Eden Hazard nyní prokázal svou zarputilost a dobré krytí míče. Belgický hráč byl při svém průniku faulován a domácí tak budou mít možnost zajímavé standardky z dvaceti metrů.
48'
Ten však hosté dokázali ubránit a odkopli míč až na polovinu Chelsea. Ta tak bude moci znovu útočit.
47'
Poté se snažil Eden Hazard šikovnými kličkami přelstít obranu Bournemouthu a vybojoval pro své barvy alespoň rohový kop.
46'
Rüdiger nepustil Stanislasův centr k hostujícím hráčům a domácí následně vyvážejí míč z vlastní šestnáctky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Je za námi úvodní půle zápasu. Ta nám nenabídla příliš fotbalové krásy a prakticky jsme neviděli ani žádnou gólovou šanci. Chelsea sice měla podle očekávání optickou převahu, ale jedinou vážnější možnost si vypracovala, když po rohu Pedra hlavičkoval nad Gary Cahill. Na druhé straně nemusel ani Courtois tasit složitější zákrok, a tak úvodní poločas skončil bez branek.
45+2'
45+1'
Zappacostovi se sice podařilo odcentrovat do vápna, ale hosté míč v pohodě odvrátili a první poločas je pomalu u konce.
45'
Mezitím se nám rozběhla poslední minuta prvního poločasu. Zatímco Alonsovi se nepodařilo přihrát na Hazarda, tak sudí Probert nastavuje 1 minut.
44'
Hazard operuje dnes na velkém prostoru. Nyní se ocitl u pravé postranní čáry, odkud hru zase přenáší na druhou stranu. Chelsea i nadále kombinuje na polovině hostů.
43'
Azpilicueta sice získal míč na vlastní polovině, ale při snaze najít kolmicí nabíhajícího Hazarda nepřihrál přesně a jen tak odevzdal balon do moci Bournemouthu.
42'
Poté sice Chelsea dostala míč do brány zásluhou Hazarda, ale již dlouho předtím byl pískán ofsajd centrujícího Pedra na pravé straně. Begović tak bude v poklidu rozehrávat.
41'
Rychlý brejk Chelsea táhl Eden Hazard, který roztáhl hru do strany, odkud však již nepřišel přesný centr do šestnáctky.
39'
V další slibné pozici se po centru Zappacosty ocitl mezi malým vápnem a penaltovým puntíkem Marcos Alonso. Poté, co se vyšrouboval nejvýše na nabídku svého spoluhráče, tak ovšem nenamířil svou hlavičku mezi tři tyče a Begović situaci jen kontroloval.
38'
Cahill skvěle předskočil Wilsona, čímž získal nejen výhodu pro svůj celek, ale také míč. Blues tedy mohou opět útočit.
37'
Jejich snažení však nemělo dlouhého trvání a nyní to budou pro změnu hosté, kdo uvede míč do hry autovým vhazováním.
36'
Poté však již své napadání vytáhla a donutila soupeře k chybě. Blues tak budou vhazovat na útočné polovině.
35'
Hosté nyní v poklidu kombinují na své polovině a Chelsea na něj čeká v obranném bloku u půlící čáry.
34'
Hazard měl velmi blízko po chybě hostů k samostatnému úniku, ale na poslední chvíli mu míč od kopaček upálil včasným skluzem Aké.
33'
Přesto se však domácí dostali po chvíli ke střele. Barkleyho pokus zpoza vápna byl sražen hostující obranou a Begović již měl snadnou práci.
33'
Po pravé straně pronikl do pokutového území Eden Hazard, ale následně se mu již nepodařilo odcentrovat přes bránícího soupeře.
32'
Domácí se poté znovu úspěšně ubránili rohovému kopu soupeře a mohou opět pomýšlet na útočení.
30'
Na Pedrův výborný centr si na přední tyči vyskočil Gary Cahill, který ovšem svou prudkou hlavičku namířil těsně nad břevno. To byla velmi slibná možnost pro Blues!
30'
Vzápětí se budou muset znovu bránit, protože Chelsea bude po průniku Pedra kopat další rohový kop.
29'
Proti němu neměli hosté sebemenší problém se ubránit a dostat míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
29'
Hazard poté v dalším útoku podržel míč a roztáhl hru na pravou stranu, odkud centroval Zappacosta. Na zadní tyči však před Alonsem odvracel Francis na rohový kop.
28'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Antonio Rüdiger.
26'
Na hrací ploše nyní zůstává sedět Andreas Christensen a drží se za zadní stehenní sval. Mezitím se ze střídačky zvedl Antonio Rüdiger a budeme svědky prvního střídání.
25'
To byla povedená rána, kterou nyní předvedli hosté. Jordon Ibe prudkým pokusem zpoza šestnáctky ovšem pouze vyprášil rukavice domácího brankáře.
24'
Hosté se poté šikovně zbavili Christensena na pravé straně a prudkou přihrávkou našli na středu šestnáctky Stanislase, kterému však střela nesedla a Cahill posléze odpálil míč do bezpečí.
23'
Kanté společně se Zappacostou připravili Bournemouth o míč na pravé straně a následně vybojovali aut pro Chelsea.
22'
Marcos Alonso si pomohl v hlavičkovém souboji loktem, což neuniklo pozornosti hlavního sudího. Chelsea se tak bude muset opět bránit.
20'
Kanté následně sice skvěle obral o míč soupeře u postranní čáry, ale následně jej vleže odevzdal zpět do moci hostujících fotbalistů.
19'
Slibně se rozvíjející útok hostů tažený po pravé straně zastavuje hvizd sudího. Ten viděl v souboji mimo míč faul Stanislase na vracejícího se Christensena a bude se opět hrát proti bráně Bournemouthu.
18'
Poté to zkusili po pravé straně, kde si počínal neúspěšně Davide Zappacosta. Následuje odkop od Begovićovy branky.
17'
Blues poté trpělivě kombinují na polovině soupeře a čekají až se jim otevře prostor pro nebezpečnější přihrávku.
16'
Hosté zkoušeli proniknout do šance středem hřiště, avšak kolmice za obranu byla příliš prudká, takže na ni nemohl forvard Bournemouthu dosáhnout.
15'
Pedro si šikovně pustil míč po přihráve Hazarda, čímž si vypracoval střeleckou pozici z hranice velkého vápna. Ke smůle Londýňanů však bránu Bournemouthu vysoko přestřelil.
14'
Poté se však Chelsea podařilo proniknout do pokutového území, ale Alonso posléze nepřihrál přesně pod sebe a jeho pas odvraceli hosté na malém vápně.
13'
Nyní se o slovo hlásí znovu domácí. Hazard se pro míč vrátil až na svou polovinu, kde byl faulován. Jeho celek tak bude muset pokračovat v obléhání zformované obrany.
12'
Následnému rohu se Blues dokázali ubránit. Poté ještě Stanislav vyslal další ránu z větší vzdálenosti, avšak ta letěla přesně do míst, kde stál připravený Courtois, pro kterého to byla velmi snadná práce.
11'
Také Chelsea neváhala napadat hluboko na útočné půli, ale na rozdíl od domácích nyní Bournemouth překonal presink soupeře a relativně v pohodě přesunul svou kombinaci vpřed.
10'
Dalším dlouhým nákopem hledal Alonso z půlky hřiště na hranici šestnáctky nabíhajícího Pedra. Ten však měl k míči výrazně dál než Begović, který jej bez problémů lapil do rukavic.
9'
Bournemouth vytáhl své napadání hodně vysoko a Courtois byl nucen nakopnout dlouhý míč na polovinu hostů. Ti se tak zadarmo dostali k autovému vhazování.
8'
Londýňaně nyní kombinovali v okolí šestnáctky soupeře, ale Barkley následně špatně přihrál a jeho pas sebral v pohodě hostující Francis, jenž balon dostává do bezpečí.
7'
Z něj však Chelsea nedokázala zahrozit a do brejku mohli postupovat hosté. Dobře však na své polovině zapracoval Azpilicueta, jenž zakopl míč do autu.
6'
Vzápětí však Hazard vybojoval balon zpět na své kopačky a jeho centr museli hráči Bournemouthu odvracet na zadní tyči na rohový kop.
5'
Christensen následně posílal dlouhý pas na hrot útoku na Hazarda. Ten měl však k míči dále než obránce hostů, který belgického útočníka ubránil.
3'
Christensen následně dobře ustrážil svého soupeře, ale hosté budou mít po zásahu domácího obránce k dispozici rohový kop.
1'
S první střelou přispěchali hosté z Bournemouthu. Stanislavova rána však nemířila mezi tři tyče a Courtois míč stihl na hrací ploše a může založit kombinaci Chelsea.
1'

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Christensen – Zappacosta, Kanté, Bakayoko, Alonso – Pedro, Barkley – E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Rüdiger, Ampadu, Fàbregas, Drinkwater, Moses, Hudson-Odoi.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Gosling, L. Cook – Ibe, Fraser, Stanislas – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Simpson, Surman, Pugh, Arter, J. King, Mousset.

Rozhodčí: Probert – Garratt, Wilkes.
Poslední tři vzájemná utkání

20.12.2017 Chelsea – Bournemouth 2:1
28.10.2017 Bournemouth – Chelsea 0:1
8.4.2017 Bournemouth – Chelsea 1:3
Absence

Na domácí straně podle všeho do zápasu nezasáhne trio David Luiz, Álvaro Morata a Willian. Španělského fotbalistu sužuje zranění zad, prvního z Brazilců nepustí do hry poranění kotníku a druhého „Kanárka“ limituje svalové zranění.
Bournemouthu rovněž nejspíše nepomohou Jermain Defoe (poranění kotníku), Tyrone Mings (zranění zad) a také Harry Arter (nemoc).
AFC Bournemouth

Bournemouth je na tom o poznání hůře. S 25 body ze čtyřiadvaceti duelů sídlí na 13. místě a bude mít ještě hodně starostí se záchranou, neboť jeho náskok na sestupové pozice je pouze tříbodový.
Navíc má velké problémy v obranné činnosti. Doposud totiž obdržel 36 gólů, což jej řadí k nejhorším mužstvům soutěže.
Na stadionech soupeře odehrál prozatím dvanáct zápasů, po kterých se s 10 body usadil na 12. příčce v tabulce venkovních týmů Premier League.

Chelsea FC

Chelsea si dozajista představovala lepší umístění, než jaké jí aktuálně náleží. Po čtyřiadvaceti zápasech má na svém kontě 50 bodů a patří jí až 3 místo v Premier League za suverénním Manchesterem City a jeho městským rivalem z United. Na něj ovšem ztrácí pouhé 3 body, ne jako je tomu v případě Citizens, kteří mají na Blues patnáctibodový náskok.
Hlavní zbraní svěřenců Antonia Conteho je jednoznačně defenzíva. Ta inkasovala pouze 16 branek a společně s Rudými Ďábly je nejlepší obranou v lize.
Před vlastními fanoušky se Londýňané představili ve dvanácti případech a vytěžili v nich 26 bodů, které jim stačí na 5. příčku v tabulce domácích týmů.

20.1.2018 Brighton – Chelsea 0:4
13.1.2018 Chelsea – Leicester 0:0
3.1.2018 Chelsea – Arsenal 0:0
30.12.2017 Chelsea – Stoke 5:0
26.12.2017 Chelsea – Brighton 2:0