Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Brighton - 26. prosince 2017   16:00

Chelsea
47' Morata (Azpilicueta) • 60' Alonso (Fàbregas)
2:0
(0:0)
Chelsea
Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses, Kanté (85. Drinkwater), Bakayoko, Alonso – Fàbregas, Morata (82. Batshuayi) – E. Hazard (73. Willian).
Caballero – Drinkwater, Pedro, Willian, Zappacosta, Batshuayi, Ampadu.
Dean – Hussin, Cook
Stamford Bridge, London
Brighton
Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Suttner – Stephens, D. Pröpper – Kayal (73. Groß), March (82. Knockaert), Izquierdo – Hemed (79. G. Murray).
Krul – Bruno, Baldock, Knockaert, Groß, G. Murray, Goldson.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Brighton 2:0. Blues stíhají United už jen o bod

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:8.
Dnešní utkání dopadlo dle předpokladů vítězstvím londýnské Chelsea, která si se soupeřem poradila poměrem 3:0. Nutno říct, že domácí celek byl zejména ve druhém poločase výraznější aktivnější a Brighton chvíli nevěděl, kde mu hlava stojí. Hosté toho směrem dopředu moc nevymysleli a na body tak mohli zapomenout.
90+3'
90+2'
Hosté se před závěrečným hvizdem ještě pokusili zahrozit ze standardní situace a málem to vyšlo. Hlavičkující Duffy jen o vlásek minul horní růžek.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
87'
Bakayoko si hravě počkal na Pröppera, který se přes domácího středopolaře nedokázal prodrat. Posléze Knockaert vyslal hezký centr, přičemž Grossovi chyběl zhruba krok.
86'
Pro dnešek máme vystřídáno. Oba lodivodi už vyčerpali všechny dostupné střídání a závěrečné minutky se tak obejdou bez výraznějšího přerušování.
85'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Danny Drinkwater.
85'
Fábregas ve spolupráci s Willianem opět rozehrál roh nakrátko. Míč se poté dostal až na Kantého, jehož rána placírkou se stočila zhruba půl metru vedle branky.
84'
Tak nakonec vzal odpovědnost na svá bedra Fábregas, kterému se ale obstřel zdi nepovedl. Jeho rána narazila do Schelotta, Ryan tak nemusel vůbec zasahovat.
83'
Hosté se dopustili dalšího nedovoleného zákroku těsně za vápnem. U balónu stojí snad trojice hráčů v modrobílém kompletu, Ryan bude muset být v pohotovosti.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Michy Batshuayi.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Anthony Knockaert.
82'
Rázem se ale poprvé ke kontaktu s míčem dostal Murray a málem z toho byla velká šance. To by ale hostující forvard musel kloudněji zakončit.
81'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Vypadá to, že o vítězi je pomalu jasno, neboť hosté si stále s obranou soupeře neví rady.
80'
Jedno střídání sice bylo provedeno, za postranní čárou je už přichystáno další. Vypadá to, že si atmosféru na hřišti okusí domácí forvard Batshuayi.
79'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tomer Hemed, přichází Glenn Murray.
78'
Netrvalo dlouho a Chelsea si přichystala další roh. Ten byl nakonec rozehrán nakrátko, načež Moses napálil soupeře. Tím by March, jenž se okamžitě svalil na zem.
77'
Momentálně se na hrací ploše neděje nic zajímavého. Míč putuje z kopačky na kopačky a obrana hostujícího mužstva si tak může vydechnout.
74'
Moses vyvezl míč z od vlastního vápna a poprvé se do kombinace zapojil střídající Willian. Brazilský kouzelník si pohrál s míčem a poté přihrál zpět Mosesovi.
73'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Pascal Groß.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Willian.
73'
Posléze byl sudí Dean opět v akci, neboť přesným okem odhalil hraní rukou. Provinil se jeden z domácích hráčů a hra se tak stěhuje na opačnou stranu.
72'
March vycítil šanci na zisk míče, nicméně při pokusu o obrání Alonsa fauloval právě španělského obránce. Hlavní sudí tento faul uviděl a nařídil volný kop.
71'
Vypadá to, že se hra přeci jenom trochu uklidnila, nicméně stále platí, že sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy.
70'
Hosté mají obrovské problémy. Na hrací ploše jsou k vidění pouze útočné choutky hráčů Chelsea, naopak Brighton si stále nic vážnějšího nevytvořil.
69'
Aktivní Hazard si dokázal narazit s Moratou, jehož zpětná přihrávka byla velmi přesná. První jmenovaný obešel Ryana, jenomže posléze se ocitl v úhlu a zakončit už nedokázal.
68'
Nutno dodat, že druhý poločas nabízí o dost záživnější podívanou. Nejen, že jsme viděli už tři branky, navíc domácí pokračují ve vytváření brankových příležitostí.
67'
To jsou věci! Brighton zahrával rohový kop, po kterém domácí podnikli rychlý kontr. Hazard si dělal v šestnáctce prostor na střelu, kterou nakonec na brankové čáře odklidil jeden z protihráčů.
66'
Rychlonohý Izquierdo nadělal menší problémy obraně soupeře, včas ale zastavil úprk Cahill. Posléze Hemedovi příliš nechybělo, aby zakončil k tyči.
65'
Po delší době se hostující celek ocitl s míčem na útočné polovině. Suttner to z levé strany zkoušel vzdušným centrem, jeho nabídku ale odklidil do bezpečí Cahill.
64'
Fábregas neviděl cestičku k brance soupeře a raději přihrál na obrannou polovinu. Tam se roztáčí kolotoč přihrávek, jehož režisérem je zadák Cahill.
63'
Suttnerovi se nepodařilo prodat se kolem levé autové čáry, následně se taktickým faulem prezentoval Duffy. Na hrací ploše opět skončil Morata.
62'
Nepřesvědčivě si ve vlastní šestnáctce počínal Dunk, jenž neodklidil balón do bezpečné zóny. Hazard ale narazil na nohu soupeře a akce tak končí.
61'
Brighton je ve druhém poločas hodně bezradný. Hosté hrají s míčem čistě sporadicky, neboť se neustále musí bránit útočným nájezdům soupeře.
60'
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak až teď je to o dvě branky! Na další z řady rohových kopů si naskočil MARCOS ALONSO, jehož hlavička skončila přesně u vzdálenější tyče. Ryan byl v tuto chvíli naprosto bezradný.
60'
Aby toho nebylo málo, tak míč do ohně posílal z pravé strany Moses. Nejvýše ve vzduchu ale byl Duffy, za jehož zády už číhal ze svým zakončením Morata.
60'
Chelsea začíná svírat svého protivníka. Nejdříve Ryan zneškodnil hlavičku z malého vápna, posléze se domácí dostali k dalšímu rohu. Ten tentokráte pouze prolětěl šestnáctkou.
59'
Rozehrávku si vzal na starost první jmenovaný, který to udělal opravdu parádně. Jeho technický pokus směřoval pod horní tyč, kde se na poslední chvíli zjevila Ryanova rukavice.
58'
Australský brankář Ryan si opět musel stavět zeď, neboť sudí Dean nařídil další volný kop pro soupeře. U míče stojí dvojice Alonso-Fábregas.
57'
Žlutou kartu dostává Dale Stephens (Brighton & Hove Albion FC).
57'
Standardní situace se bude konat také na druhé straně, neboť si na Moratu vyšlápl Stephens. Tentokráte se jedná zhruba o vzdálenost pětatřiceti metrů od branky.
56'
Akce ještě pokračovala a znuděný Courtois si připsal první ostrý zákrok. Rána ale směřovala pouze doprostřed a Belgičan v brance Chelsea mohl být vklidu.
55'
Pro Brighton se tak naskytla velmi slušná šance na vyrovnání. Odpovědnost na sebe vzal Suttner, jehož rána trefila pouze čtyřčlennou zeď.
54'
Dunk si nebral s rozehrávkou servítky a kolmicí hledal na opačném pólu hřiště volného Kayala. Ten si to namířil směrem k vápnu, kde byl faulován Kantém.
53'
Logicky tak následoval další rohový kop, jenomže ani tentokráte jsme se nedočkali ničeho nebezpečného. Naopak se Chelsea dopustila útočného faulu.
52'
Blues zahrávali další rohový kop, který si ke značce postavil Fábregas. Ten to zkoušel zřejmě cvičeným signálem, po kterém byla Hazardova přihrávka sražena mimo.
51'
Kanté se chopil rozehrávky, kterou poslal na pravou stranu na Azpilicuetu. Ten s míčem neviděl východisko a gestem rukama ukázal, aby se jeho kolegové trochu hýbali.
50'
Náhle přišel dalekonosný pas, který Bakayoka sklepl na rozeběhnutého Hazarda. Ten pálil z první pár čísel vedle tyče, Ryan se natahoval, jak mu síly stačily.
49'
I po vstřelené brance má více ze hry Chelsea, která ale nikam nespěchá. K vidění je poklidná kombinace v blízkosti středového kruhu.
48'
Na úvodní branku dnešního střetnutí jsme tak čekali něco málo přes poločas. Domácí udeřili hodně rychle a na tahu je v tuto chvíli Brighton.
47'
Máme tu úvodní branku dnešního utkání! Azpilicueta vyslal do pokutového území náramný centr, na který si naskočil ÁLVARO MORATA. Španělský forvard prudkou hlavičkou překonal Ryana, který si na míč sice sáhl, i tak ho nedokázal vytlačit z brankové čáry.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme ale zajímavou podívanou, přičemž Chelsea dle očekávání dominovala na hřišti a sama si vytvořila dvě velké šance. Ty nebyly ale využity a jelikož Brighton byl směrem dopředu naprosto bezradný, tak oba celky odcházejí do kabin za bezbrankového stavu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Posléze to dalším střeleckým pokusem zkoušel Bakayoko, který ale pálil z velmi složité pozice. Rána logicky nemohla mít sebemenší šanci na úspěch.
41'
Spousta místa se zničehonic utvořilo před Fábregasem. Tem pochopitelně na nic nečekal a uhodil do balónu. Jeho rána ale směřovala doprostřed, kde byl připravený Ryan.
40'
Brighton je v posledních minutách směrem dopředu naprosto bezradný a Courtois je i nadále bez složitějšího zákroku.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Po delší době se k míči dostal také Morata, který bojoval s dvojicí protihráčů. Ta ho sice snadno odzbrojila, i tak budou domácí alespoň vhazovat.
37'
Chelsea sice stále okupuje útočnou zónu hrací plochy, velmi dobře bránící soupeř jí ale skvěle vyplňuje mezery na hřišti. Navíc sám číhá na možnost k rychlému protiútoku.
36'
Hosté podnikli rychlý úprk vpřed, načež posílal do šestnáctky načechraný centr Schelotto. Jeho nabídka se stala snadnou kořistí vytáhlého zadáka Cahilla.
35'
Hodně chytrou kolmici vymyslel Rüdiger, který si všiml Fábregasova náběhu za obranu. Pas byl přeci jenom o něco delší, než by Španěl potřeboval.
34'
Hodně nevýrazný Hemed sice vyhrál hlavičkový souboj proti Bakayokovi, odražený balón ale sebrala obrana soupeře a Brighton se tak bude muset opět bránit.
33'
Po nedovoleném zákroku na Hazarda se konal další přímý kop. Fábregas to opět nezkusil přímo, nicméně jeho vzdušná nabídka byla opět velmi nepovedená.
29'
Na konci další akce byl opět nigerijský reprezentant ve službách londýnské Chelsea. Tentokráte to Moses nevyřešil dle představ a Ryan se snadným způsobem zmocnil míče.
28'
Zničehonic se režie hry ujal Fábregas, který nesmírně přesnou kolmicí našel Mosese. Ten po odskoku míče pálil slabě a Ryan si připsal další důležitý zákrok.
27'
Hazard měl poblíž vápna poněkud více prostoru. Belgický křidelník ihned cpal centr pod sebe, nicméně opět byli jako první u míče hráči soupeře.
26'
Izquierdo i přes své rychlé dolní končetiny nedokázal předehnat Azpilicuetu, který si zbytečně nekomplikoval život a přihrál až na Courtoise.
25'
Ten ale nepřinesl opět nic závratného, pouze Bakayokovo nepovedené zakončení. Po dalším útočném manévru bude Ryan opět rozehrávat.
24'
Po narážečce z kopačky Alonsa se za míčem řítil Bakayoko, který to udělal nejlépe, jak jen mohl. Schelotto se totiž jako poslední dotkl míče a následovat bude další roh.
23'
Azpilicueta se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry, jako adresáta si vybral Mosese, který pouze přeposlal balón ke středovému kruhu.
22'
Hazard se prosmýkl kolem svého strážce a posléze se svail na hrací plochu. Jednalo se o hodně podezřelý zákrok, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
21'
Zdálo se, že March se požene napříč pokutovým územím, ještě před jeho hranicí ale upadl. Vše bylo v rámci pravidel a na druhou stranu se ženou domácí.
20'
První gólovka utkání! Balón se dostal na zadní tyč, kde Bakayoko ještě vracel míč na zcela osamoceného Rüdigera. Německý obránce ale pozdě zareagoval a hrací předmět se mu odrazil od nohy těsně vedle tyče.
19'
Na opačném pólu hrací plochy to centrovaným míčem zkoušel Fábregas, ani jeho pokus ale nenalezl správného adresáta. Chelsea bude i přesto zahrávat rohový kop.
18'
Po Schelottově dalším nepovedeném faulu to střelecky zkoušel Pröpper, jeho rána ale trefila hned prvního bránícího hráče. Posléze Hazard uklidnil poněkud rozháraný úsek utkání.
17'
Vypadá to, že se hra o dost vyrovnala. Ba co víc, Brighton převzal otěže zápasu a momentálně je aktivnějším celkem, domácí se pouze brání.
16'
Stephens přenesl těžiště hry na levou stranu na Izquierda, který na nic nečekal a okamžitě hledal Hemeda. Vzorně se ale vrátil Bakayoko, jenž zamezil zakončt izraelskému kanonýrovi.
15'
Další velmi zbytečnou ztrátu míče vytvořil Kanté. Hosté to tak zkoušeli po pravém křídle, kde se neujal centr z kopačky Schelotta. Cahill byl na svém místě.
14'
K dalšímu odkopu od branky se dostal Ryan, načež Izquierdo konečně uspěl v hlavičkovém souboji. Po několika dalších odrazech bude Brighton vhazovat.
13'
Hazard si chtěl na hranici šestnáctky narazit s Moratou, což se sice povedlo. Následně předvedl velmi dobrý obranný zákrok March.
12'
Hodně uspěchaným způsobem to před malým momentem zamýšlel Suttner, jenž přes celou délku hřiště hledal Kayala. Ten ale neměl nárok na zachycení míče.
11'
Až nyní dokázal Brighton uklidnit hru a momentálně sledujeme rozvážnou kombinaci. Míč se postupně dostává z kopačky na kopačku, nyní to zkouší Schelotto.
10'
Od úvodních minut je k vidění drtivá převaha domácích hráčů, kteří svého protivníka nepouštějí vůbec k blízkosti Courtoisovy svatyně.
9'
Moses se vydal na útočný výlet po pravém křídle, jeho vzdušnou nabídku ale dokázal odkopnout Dunk. Cahill bude po tomto odpravení míče vhazovat.
8'
Moratovi se s trochou štěstí podařilo přejít přes Stephense a posléze věnoval hrací předmět Hazardovi. Ten se se zakončením ukvapil a zamířil hodně vedle.
7'
Blues se logicky dostali k úvodnímu rohovému kopu, který ale nenabídl nic nebezpečného. Naopak se hosté pokusili o rychlý přechod, jenž se hrubě nepovedl.
6'
První střelecký pokus má za sebou Morata, jenž z úhlu prověřil Ryana. Ten předvedl včasné vyběhnutí a zakončení španělského útočníka srazil do zámezí.
5'
Dalekonosný pas směřující na Moratu stihl včas odvátit Dunk, posléze musel míč z nebezpečného prostoru dostávat zadák Schelotto.
4'
Kantému se vůbec nezdařila přihrávka ve středu hrací plochy a k balónu se tak dostal soupeře. Brighton ale daleko nedošel, i tak bude Suttner vhazovat.
3'
Poprvé se s míčem seznámil také hostující brankář Ryan, jenž svůj odkop od branky poslal mimo Izquierdův dosah. Chelsea tak bude vhazovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses, Kanté, Bakayoko, Alonso – Fàbregas, Morata – E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Drinkwater, Pedro, Willian, Zappacosta, Batshuayi, Ampadu.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Suttner – Stephens, D. Pröpper – Kayal, March, Izquierdo – Hemed.
Náhradníci: Krul – Bruno, Baldock, Knockaert, Groß, G. Murray, Goldson.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Cook.
Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu podávali v letošní sezóně velmi dobré výkony, které je je vynesly až těsně za místa zaručující pohárovou Evropu. V poslední době ale přišlo poněkud hluché období, ve kterém tento celek nezvítězil v sedmi po sobě jdoucích ligových zápasech. Až výhra v minulém kole utnula tuto nelichotivou bilanci, Brighton si totiž poradil s Watfordem těsně 1:0. Domácí celek dnešního utkání zatím nastřílel pouze patnáct branek, o osm branek více pak obdržel. Nejlepším střelcem Brightonu je Glenn Murray, který zatím nastřílel pět branek.
Chelsea FC

Fotbalisté Chelsea chtějí po loňském úspěchu v podobě zisku mistrovského titulu opět usednout na trůn anglické Premier League. Londýňané ale letošní ročník nezahájili úplně dle představ, neboť se z třetího místa dívají na vedoucí Manchester City s šestnáctibodovým mankem. Na ligové scéně odešla Chelsea bez bodů už ve čtyřech případech. Postupně si tento ambicióní celek nepřišel na Burnley, Manchester City, Crystal Palace a West Ham. Co se týče počínání v milionářské soutěži Ligy mistrů, tam si Chelsea zajistila postup z druhého mista. Ve vyřazovacím pavouku se poté londskýnský celek utká s Barcelonou.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Chelsea FC a Brighton & Hove Albion FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.