Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Burnley - 12. srpna 2017   16:00

Chelsea
69' Morata (Willian) • 88' David Luiz (Morata)
2:3
(0:3)
Burnley
24' Vokes  (Lowton) • 39' S. Ward  (Cork) • 43' Vokes  (Defour)
Chelsea
Courtois – Rüdiger, David Luiz, Cahill (C) – Azpilicueta, Kanté, Fàbregas, Alonso – Willian, Boga (18. Christensen, 90+2. Musonda) – Batshuayi (59. Morata).
Caballero – Christensen, Morata, Tomori, Kenedy, Musonda, Scott.
Pawson – West, Betts
Stamford Bridge, London
Burnley
Heaton (C) – Lowton, Mee, Tarkowski, S. Ward – Gudmundsson (75. Arfield), Hendrick, Defour (75. Walters), Cork, Brady – Vokes.
Pope – Taylor, Barnes, A. Westwood, Walters, K. Long, Arfield.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Burnley 2:3. Mistr padl a dohrával v devíti

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Chelsea dnešní duel naprosto nevyšel. Po vyloučení Cahilla s Fábregasem a potupném prvním poločase se dokázala vrátit zpátky do zápasu, nicméně na první letošní body dosáhnout nedokázala. Burnley ve druhém poločase pouze bránilo a nakonec může oslavit vítězství 3:2.
90+5'
90+5'
Alonso se dokázal na levém křídle dostat k odraženému míči, ale jeho prudká přízemní střela až do branky nedoletěla. Míč trefil Moratu a odrazil se zpátky do hry.
90+4'
Willian dokázal z pravé strany dostat míč před branku, Morata ale nedokázal hlavičkovat.
90+3'
Morata se pokoušel na útočné polovině dostat k míči, ale pomohl si faulem. Hosté budou moci šetřit čas.
90+3'
Heaton dlouho otálel s odkopem od vlastní branky, rozhodčí mu ale žlutou kartu neudělil.
90+2'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Charly Musonda.
90+1'
Burnley kombinuje na středu hřiště a snaží se kontrolovat hru. Domácí se nemohou dostat k míči.
90+1'
Nastaveny budou čtyři minuty!
90'
Bradyho tvrdá střela z přímého kopu skončila na tyčce! Chelsea měla nyní velké štěstí.
90'
Rüdiger před pokutovým územím fauloval Vokese a dostává žlutou kartu. Přímý kop!
88'
Chelsea právě vstřelila branku!
Na Stamford Bridge nás nakonec čeká drama! Morata prodloužil před vápnem míč na DAVIDA LUIZE, který pohotově propálil Heatona.
86'
Chelsea i v devíti lidech má herní převahu a pokouší se vstřelit kontaktní branku. Po tvrdém souboji ve vápně upadl Alonso, rozhodčí ale faul neodpískal.
85'
Morata ale získal míč o chvíli později zpátky a vystřelil z otočky. Heaton byl ale pozorný a míč chytil.
84'
Rüdiger hledal obloučkem za obranu rozběhnutého Moratu, před ním ale odklidil míč do bezpečí jeden z obránců.
83'
Druhá červená karta pravděpodobně rozhodla o osudu dnešního utkání, Burnley má hru pod kontrolou.
81'
Zápas nedohraje ani Fábregas! Španělský záložník dostal po faulu na vlastní polovině druhou žlutou kartu, po které následovala pochopitelně i ta červená.
80'
Po rohovém kopu se k míči dostal před pokutovým územím Kanté, který napřáhl a poslal míč těsně vedle pravé tyče. Tohle byla opravdu slibná střela.
79'
Willian se procpal do pokutového území a pokusil se dostat míč na malé vápno. Obránci ale míč srazili do zámezí na rohový kop.
78'
Hlavní postavou dnešního utkání se bohužel stává hlavní rozhodčí Dawson. Ten v tuhle chvíli udělil žlutou kartu Luizovi, který protestoval po odpískání ofsajdu Moraty.
77'
Hosté výrazně přitvrdili a rozhodčí nestačí vytahovat žluté karty. Tentokrát ji po faulu na Alonsa uviděl Arfield.
76'
Po rohovém kopu Burnley se k hlavičce dokázal dostat Mee, který ale zamířil přímo do náruče pozorného Courtoise.
75'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Jonathan Walters.
75'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Scott Arfield.
74'
Fotbalisté Chelsea se radovali ze druhé vstřelené branky, ale pomezní rozhodčí je o radost připravil. Christensenovu střelu totiž v těsném ofsajdu tečoval Morata.
73'
Chelsea se již dokázala usadit před pokutovým územím a pokouší se znovu překonat obranu soupeře.
71'
Burnley se snaží uklidnit hru a kombinuje na útočné polovině. Domácí se nemohou dostat k míči.
69'
Poprvé v dnešním utkání mají fanoušci Chelsea důvod k radosti. ÁLVARO MORATA si naběhl na centr Williana z pravé strany a ve svém prvním zápase v anglické lize se prosadil skvělou hlavičkou. Dokáže Chelsea tento duel ještě zdramatizovat?
67'
Centr Davida Luize z pravé strany byl sražen na rohový kop. Chelsea má další šanci vstřelit první gól v sezóně.
66'
Burnley dokázalo Chelsea zatlačit před branku Courtoise a nakonec se i dostalo do šance. K hlavičce se dostal Brady, míč ale poslal těsně vedle.
64'
Fábregas dokázal centrem z volného kopu najít Luize, tomu ale střela nesedla a míč poslal nad břevno.
63'
Morata se pokusil uvolnit, ale neuspěl. Mee totiž tvrdým skluzem zajel do noh španělského útočníka a vykoledoval si žlutou kartu.
62'
Po rohovém kopu se znovu ke střele dostal Alonso, tentokrát byl jeho pokus zablokován obranou. Na trávníku poté zůstal ležet Rüdiger.
61'
K exekuci přímého kopu se postavil Alonso a jeho střela mířila pod břevno. Heaton ale dokázal míč vytěsnit na rohový kop.
60'
Brady se tvrdě opřel do Williana a povalil ho na trávník. Fotbalista Burnley je potrestán žlutou kartu.
60'
Morata se okamžitě odhodlal ke střele z velké vzdálenosti, míč ale poslal vysoko nad branku.
59'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Álvaro Morata.
58'
Willian se pokusil vysunout Azpilicuetu, ten ale nedokázal míč doběhnout na hrací ploše.
56'
Chelsea kombinuje na středu hřiště. Burnley ale plní taktiku od trenéra na výbornou a domácí se nemohou dostat k brance.
55'
Kanté se musel po ztrátě balónu rychle vrátit na vlastní polovinu, kde si pomohl faulem. Burnley bude zahrávat volný kop.
53'
Alonsův centr z levé strany zasáhl bránícího hráče do ruky, rozhodčí ale nechal hru pokračovat. Po krátké kombinaci vystřelil z otočky Batshuayi, míč ale letěl přímo do středu branky.
51'
Chelsea hraje ve druhém poločase o poznání aktivněji a snaží se s výsledkem něco udělat.
50'
Po rohovém kopu se ve vápně blýskl Heaton, který si došel pro míč do vzdušného prostoru.
49'
Rychlá akce Chelsea přinesla zajímavou střelu Alonsa, která byla sražena těsně nad břevno.
48'
Rüdiger se rozhodl zakončit z velké dálky, míč ale skončil vedle pravé tyče.
47'
Domácí se pohybují před pokutovým územím soupeře, nemohou se ale dostat do vážnější šance.
46'
Chelsea rozehrávkou zahájila druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Chelsea vstoupila do nové sezóny naprosto tragicky a po prvním poločase prohrává s Burnley 0:3. Dění na hřišti ovlivnil především Gary Cahill, který si ve čtrnácté minutě nechal udělit červenou kartu a výrazně oslabil svůj tým. Hostující celek dokázal početní výhody skvěle využít a po dvou brankách Vokese a jednom zásahu Warda udělal velký základ k tomu, aby si ze Stamford Bridge odvezl tři body.
45+4'
45+3'
Brady se dokázal dostat ke střele z levé strany pokutového území, ale branku zasáhnout nedokázal.
45+1'
V prvním poločase budou nastaveny tři minuty.
45'
Po rohovém kopu se tlačil do zakončení Rüdiger, hlavičovat ale nakonec nedokázal.
45'
Kanté se pokusil prosadit technickou střelou, jeden z obránců ji ale srazil na rohový kop.
44'
Chelsea se pokouší kombinovat na útočné polovině a uklidnit hru.
43'
Burnley právě vstřelilo branku!
Fotbalisté Burnley se radují ze třetího vstřeleného gólu! SAM VOKES si šikovně naběhl na centr Defoura z pravé strany a skvělou hlavičkou přidal svoji druhou branku v zápase.
42'
Burnley nadále kombinuje na útočné polovině a pokouší se přidat další branku.
40'
Na Stamford Bridge jsou slyšet pouze fanoušci Burnley. Pro domácí je to velká facka na začátek sezóny.
39'
Druhý míč za zády Thibauta Courtoise! STEPHEN WARD si narazil na útočné polovině míč s Corkem, dostal se do vápna a z levé strany parádní střelou nasměroval míč ke vzdálenější tyči.
37'
Willian se snažil prostrčit míč do vápna na Batshuayie, belgický útočník ale celou situaci pochopil jinak a k míči se nedostal.
35'
Kanté odvedl na útočné polovině skvělou práci, když dokázal vybojovat míč a poslal ho do vápna na Azpilicuetu. Španělský obránce ale nic vymyslet nedokázal a přišel o něj.
34'
Alonso se pokusil překvapit střelou z větší vzdálenosti, ale tento záměr mu nevyšel. Rána neměla potřebné parametry, aby skončila v brance.
33'
Směrem dopředu se domácím absolutně nedaří. Burnley brání ve velkém počtu lidí a má hru v tuhle chvíli pod kontrolou.
32'
Fotbalisté Blues se téměř při každém přerušení hry pouští ústně do rozhodčího. Na straně Chelsea je vidět velká frustrace.
30'
Alonso se snažil před brankou Heatona dostat k centru z pravé strany, Tarkowski ho ale dokázal pohlídat. Chelsea hraje ve velké křeči.
29'
Po rohovém kopu nemusel Courtois zasahovat. Hosté rozehráli akci nakrátko a rychle o míč přišli.
28'
Burnley cítí velkou šanci na úspěch a hraje v naprosté pohodě. Nyní bude zahrávat rohový kop.
26'
Chelsea se po inkasované brance pokusila rychle odpovědět, ale centr Alonsa z levé strany skončil v rukavicích Heatona.
24'
Hosté se dostávají do vedení. Lowton z pravé strany dokázal najít ve vápně SAMA VOKESE, který se opřel do míče a ten skončil u tyče. Courtois se natahoval, na míč ale dosáhnout nedokázal.
23'
Batshuayi zatím nehraje dobrý zápas, když ztrácí velký počet míčů. Domácí se ale nyní dostali z tlaku soupeře a hrají na středu hřiště s míčem u nohy.
22'
Alonso se na útočné polovině pustil do kombinace s Kantém, žádná střela na branku z toho ale nebyla.
21'
Burnley kombinuje na útočné polovině a pokouší se najít cestu k brance Courtoise.
19'
Chelsea je od vyloučení Cahilla pod tlakem a musí se bránit aktivnímu soupeři, který cítí šanci na vítězství.
18'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Andreas Christensen.
16'
Na hřišti se hodně přitvrdilo. Dalším žlutým hříšníkem je Fábregas, který nejprve fauloval a poté sudímu posměšně zatleskal.
15'
Defour zůstává ležet na trávníku a je ošetřován.
14'
Velká komplikace pro Chelsea! Gary Cahill na útočné polovině ve skluzu zasáhl Defoura a dostává červenou kartu! Blues budou dohrávat v deseti.
12'
Luiz dlouhým pasem dopředu hledal rozběhnutého Batshuayie, toho ale pokryl důrazně Tarkowski a vybojoval míč.
11'
Tentokrát dokázal Azpilicueta z pravé strany nacentrovat o poznání lépe, nicméně k jeho sraženému centru se na malém vápně nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
10'
Willian si šikovně pokryl míč a naběhl si až do pokutového území, kde se pokusil najít Bogu. Mladíček v sestavě Blues se ale k míči přes bránícího hráče neprodral.
9'
Zápas zatím nemá žádné přehnané tempo, oba celky se do toho teprve postupně dostávají.
8'
Azpilicueta se na pravém křídle rozhodl hru zrychlit a zkusil nacentrovat pohotově do vápna. Míč se ale zatočil mimo hrací plochu.
7'
Fábregas vyslal za obranu hostujícího celku zajímavý oblouček, Batshuayi se ale k míči prodrat nedokázal. Heaton byl u míče první a může uklidnit hru.
6'
Chelsea drží míč na středu hřiště a snaží se překonat obranu Burnley.
5'
Londýnskému celku se zatím nedaří kombinovat na útočné polovině, Burnley hraje hodně aktivně a domácím to dělá problémy.
4'
Po volném kopu si ve vápně dokázal udělat cestu k míči Mee a hlavičkou zaměstnal Courtoise. Ten ale předvedl jistý zákrok.
3'
Alonso za svůj prohřešek nakonec uviděl i žlutou kartu.
3'
Alonso ale o míč přišel a následně fauloval. Burnley bude zahrávat volný kop. Bude z toho dlouhý míč do vápna?
2'
Fotbalisté Chelsea si přihrávají kolem středové lajny a v poklidu si připravují útočnou akci.
1'
Dlouhé přenesení hry na útočnou polovinu Burnley nevyšlo. Chelsea bude vhazovat a dostane se k míči.
1'
Burnley se ujalo úvodního výkopu a zahájilo utkání. Domácí kombinují na vlastní polovině.
1'
Fotbalisté obou celků nastupují na hrací plochu.

Chelsea FC: Courtois – Rüdiger, David Luiz, Cahill (C) – Azpilicueta, Kanté, Fàbregas, Alonso – Willian, Boga – Batshuayi.
Náhradníci: Caballero – Christensen, Morata, Tomori, Kenedy, Musonda, Scott.

Burnley FC: Heaton (C) – Lowton, Mee, Tarkowski, S. Ward – Gudmundsson, Hendrick, Defour, Cork, Brady – Vokes.
Náhradníci: Pope – Taylor, Barnes, A. Westwood, Walters, K. Long, Arfield.

Rozhodčí: Pawson – West, Betts.

Dnešní duel bude jako hlavní rozhodčí řídit Craig Pawson. Na lajnách mu budou pomáhat pánové West a Betts. Čtvrtým rozhodčím bude Lee Mason.
Burnley FC

Burnley se dokázalo v minulé sezóně po velkém boji zachránit a vybojovalo si právo hrát Premier League i v letošní sezóně. Cíle klubu ale zůstávají stejné, čím je udržení se mezi anglickou elitou.

Nebude to ale snadné. Klub totiž před pár dny prodal Andreho Graye, kterým byl jednoznačně nejlepším útočníkem v týmu a jeho góly Burnley v minulé sezóně hodně pomáhaly.

Klub ale i posiloval a přivedl do svých řad zkušené hráče. Dres Burnley tedy budou v příštím roce oblékat Jonathan Walters, Jack Cork či Phillip Bardsley.

Pro dnešní duel na půdě Chelsea bude Burnley chybět pravděpodobně zraněný Dean Marney, tudíž může manažer Sean Dyche postavit to nejsilnější, co ve svém klubu má. Bude to stačit?
Chelsea FC

Londýnský klub zažil velmi rušné léto a dá se očekávat, že i v příštích týdnech se toho bude dít ještě hodně.

Šatnu Chelsea opustil dlouholetý kapitán a legenda klubu John Terry, do Manchesteru odešel Nemanja Matić a na odchodu je i kanonýr Diego Costa, se kterým přestal Antonio Conte počítat.

Řady Blues naopak doplnili Tiemoue Bakayoko, Antonio Rüdiger a španělský útočník Álvaro Morata, od kterého se bude čekat hodně. Manažer Chelsea není spokojen se současnou šířkou kádru a žádá vedení o dotažení minimálně čtyř dalších přestupů, takže výčet posil není konečný.

Pro dnešní utkání nebude mít Conte velký výběr hráčů a fanoušci Chelsea jsou zvědaví, jaká základní jedenáctka nakonec vyběhne na hrací plochu. Mimo hru jsou totiž kvůli zranění Eden Hazard, Pedro a Tiemoue Bakayoko. Dále bude chybět i Victor Moses, který inkasoval ve finále FA Cupu červenou kartu a dnes bude za tento prohřešek pykat.
Přeji krásné odpoledne u textového přenosu z anglické Premier League, která včera odstartovala parádním utkáním Arsenalu s Leicesterem. Dnes se poprvé do akce dostane i londýnská Chelsea, která na Stamford Bridge přivítá Burnley. Jak si obhájci titulu povedou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.