Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Arsenal - 28. prosince 2017   21:00

Crystal Palace
50' Townsend (Zaha) • 89' Tomkins (Townsend)
2:3
(0:1)
Arsenal
25' Mustafi   • 63' Alexis Sánchez  (A. Lacazette) • 66' Alexis Sánchez  (Wilshere)
Speroni – Kelly (80. Fosu-Mensah), Tomkins, Dann (C), Schlupp – Townsend, Cabaye (53. McArthur), Milivojević, Loftus-Cheek (70. Sako) – Zaha, Ch. Benteke.
Hennessey – van Aanholt, Sako, Puncheon, Riedewald, McArthur, Fosu-Mensah.
Oliver – Bennett, Cook
Selhurst Park (Londýn)
Arsenal
Čech – Chambers, Koscielny (C), Mustafi – Bellerín, Xhaka (86. Maitland-Niles), Wilshere, Kolašinac – Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette (75. Coquelin).
Ospina – Coquelin, Holding, Iwobi, Maitland-Niles, Walcott, Welbeck.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Arsenal 2:3. Čech musí na milník počkat

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:7.
Je tu konec! Dnešní utkání nakonec končí dle předpokladů vítězstvím Arsenalu. Londýnský celek si dokázal poradit se svým protivníkem poměrem 3:2, což znamená, že v posledních pěti ligových zápasech ani jednou nepocítil hořkost porážky. Naopak Crystal Palace zůstane na šestnácté příčce, nicméně od první sestupové pozice ho dělí pouze jeden bod.
90+4'
90+3'
Velmi zkušeně to před malým momentem udělal Wilshere, jenž si doslova vymodlil faul. Tentokráte se provinil kapitán Dann, jeho kolegové se tak budou muset znovu bránit.
90+2'
Gunnes ale neponechávají nic náhodě a s míčem operují u rohového praporku. Domácí se marně pokoušejí dostat ke kulatému nesmyslu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Tak pozor, že by ještě drama?
Na rohový kop si naskočil JAMES TOMKINS, který svojí hlavičku poslal přesně k tyči. Čech byl i v tomto případě naprosto bez šance.
87'
Aby toho nebylo málo, tak se k zakončení dostal také střídající Sako. Ten mohl využít nepozornosti obrany soupeře, svojí střelu ale namířil nad břevno.
86'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Ainsley Maitland-Niles.
86'
Zaha opět v akci! Po jeho střílené přihrávce musel jeden z hostujících obránců vykopávat balón z malého vápna, posléze se neujala ani další prudká nabídka.
85'
Jemný faul v podání Koscielnyho nakonec byl posouzený jako nedovolený. Domácí okamžitě rozehráli nabízenou standardku a v tuto chvíli je balón u levé autové čáry.
84'
Obrovská šance na korekci skóre! Bellerín nepohlídal na zadní tyči náběh Zahy, který ale ve velké šanci vůbec netrefil branku. Čech si nyní musel pořádně oddechnout.
83'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Crystal Palace i nadále marně tápe při svých útočných výpadech, naopak je v tuto chvíli nebezpečnější Arsenal.
82'
Další velmi pohotová kolmice směřovala tentokráte na Bellerína, který to překvapivě zkoušel přímo na bránu. Speroni se ale zaskočit nenechal a dělovku stačil vyrazit.
81'
Po Zahově zablokvoaném zakončení zahrával jeho celek rohový kop. Tomu se hosté dokázali v poklidu ubránit a i nyní se hosté nedostali do žádné vážnější šance.
80'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Martin Kelly, přichází Timothy Fosu-Mensah.
79'
Další nepřesnost v podání Arsenalu měl na svědomí Xhaka, jenž svojí přihrávku poslal mimo Bellerínův dosah. Speroni se tak ujme odkopu od své branky.
78'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte to s agresivitou přehnal napadající Benteke, který povalil k zemi Sáncheze. Jasný faul, i tak se domácí forvard diví výroku sudího.
77'
Bellerín si opět seběhl na pravé křídlo, odkud zkoušel prověřit připravenost domácí obrany. To se sice nepovedlo, i tak bude Özil zahrávat ještě volný kop ze značného úhlu.
76'
Taktika hostuícího lodivoda je jasná. Předchozí střídaní mělo jednoznačně značit, že jeho svěřenci se mají zaměřit na ubránění nadějného výsledku.
75'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Francis Coquelin.
74'
Sánchez opět nadělal obraně soupeře velké problémy, nicméně ta se tentokráte dokázala ubránit. Wilshere totiž přihrával velmi slabě a hlavně nepřesně.
73'
Už, už to vypadalo, že Lacazette vypálí ze vzduchu. Včas ale do přihrávky strčil nohu Dann, jenž tak zamezil dalšímu zakončení. Hra se mezitím přesunula na druhou stranu hrací plochy.
72'
Do útočného manévru svého celku se chtěl zapojit střídající Sako. Dnes velmi dobře hrající Zaha mu ale neadresoval přesnou přihrávku a míč se dostal ven ze hřiště.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku a stále platí, že blíže k tříbodovému zisku mají hosté. Ti před malým momentem navýšili svůj střelecký účet.
70'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Bakary Sako.
69'
Opět velmi nenápadná akce, po které se k zakončení dostal Özil. Německý technik pálil z ideální pozice vysoko nad branku, Speroni tak nemusel vůbec zasahovat.
68'
Po dlouhé době se nám předvedl také levý zadák Schlupp, kterému se ale nepodařilo odcentrovan na místo určení. Výsledkem je míč směřující na horní síť.
67'
V tuto chvíli je situace kritická. Nejen, že hosté odskočili na rozdíl dvou branek, navíc se čas krátí a před domácími se vyskytl složitý úkol.
66'
Arsenal právě vstřelil branku!
Kdepak, vyrovnání se konat nebude, hosté totiž odskakují na rozdíl dvou branek! Velmi chytře to udělal Wilshere, který vyslal naprosto přesnou kolmici na naběhnuvšího ALEXISE SÁNCHEZE. Chilský kanonýr se i v tomto případě zachoval jako rozený střelec a pohodlně k tyči překonal Speroniho potřetí.
66'
Loftus-Cheek zrychlil hru a okamžitě oslovil na hranici šestnáctky číhajícího Zahu. Ten na nic nečekal a ihned vypálil na Čecha. Hostující brankář nakonec vůbec nemusel zasahovat, neboť skluz za pět minut dvanáct vytasil Mustafi.
65'
Milivojevič zkoušel z kroku poslat načechraný bochánek na zadní tyč, jeho pokus se ale stočil příliš daleko od branky. Zakončení se tak nekoná, stejně jako sudí nezbaštil Towsendův pád na zem.
64'
Rázem tu máme obdobnou situaci, jako před několika minutami. Na tahu je opět domácí celek, který ale konečně začal hrát. Uvidíme, další srovnání stavu?
63'
Jenomže hosté si berou vedení zpět! Trestuhodně spousta prostoru dostal v šestnáctce ALEXIS SÁNCHEZ, jehož rána k levé tyči slavila úspěch. Speroni toto zakončení zřejmě neviděl, i tak jeho reakce na poslední chvíli nestačila.
63'
Xhaka se opět chopil režie, nicméně tentokráte sice vyslal přesný pas na Özila, jeho německý kolega se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
62'
A i Gunners se vracejí zpět s nepořízenou. Hosté ale solidně zmáčkli svého protivníka, který se zuby nehty ubránil. Nezaujatý fanoušek musí být jednoznačně potěšen současným průběhem.
61'
Xhaka zkoušel trochu zbrklým způsobem oslovit Sáncheze, což se pochopitelně nepovedlo. Následně musel nebezpečnou situaci řešit odkopem Loftus-Cheek.
60'
Domácí celek se ale nyní zlobí, nezdál se jim totiž teatrální pád v podání Wilshera. Konečné slovo ale má hlavní sudí, který nařídil standardku ve prospěch Arsenalu.
59'
Po vyrovnávací brance sledujeme o poznání vyrovnanější podívanou. Ba co víc, aktivnějším celkem se zdá být Crystal Palace, který zřejmě vycítil, že se s Arsenalem dá hrát otevřená partie.
58'
Bellerín chtěl ihned po zisku míče rozjet rychlý výpad. Jeho odkop měl směřovat za půlící čáru, jeho pokus ale odvrátil vracející se Benteke.
57'
Konečně se také hosté dostali blíže ke Speronimu. Život si nechtěl komplikovat zadák Kelly, který volil razantní odkop do ochozů, autové vhazování pro Wengerovu družinu.
56'
O pár vteřinek později chtěl Loftus-Cheek opět využít spousty prostoru před sebou. Technický pokus sice byl tím nejlepším řešením, střela ale měla nepřesné parametry.
55'
Chambers hodně podcenil osobním souboj se Zahou, nicméně druhý jmenovaný se daleko nedostal. Zadák Arsenalu pořádně přidal a ještě stačil obrat protihráče.
54'
Co se to děje? Arsenal rázem absolutně nestíhá! Zaha potáhl míč blíže k šestnáctce, spolzée oslovil Bentekeho, který razantním pokusem rozvlnil pouze boční síť.
53'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází James McArthur.
53'
Zaha se gestem omluvil svým spoluhráčům, neboť celou akci pokazil nepovedeným centrem. Ten totiž směřoval přesně do míst, kde se pohyboval Čech.
52'
Domácí se dostali k dalšímu rychlému kontru, který musel skluzem odvrátit pozorný Chambers. Posléze Loftus-Cheek pronikl nikým střežený do šestnáctky, kde v dobré pozici trefil pouze protihráče.
51'
Gunners určitě zažívají pořádný šok. Do předchozího momentu jednoznačně vládli na hřišti, jenomže stačila ojedinělá akce a stav je opět nerozhodný.
50'
Tak pozor, zničehonic máme srovnáno! Naprosto nenápadná akce byla vedena po levém křídle, odkud Zaha vyslal zpětnou přihrávku do vápna. Pro tu si seběhl ANDROS TOWSEND, který nesmírně přesnou střelou nedal Čechovi sebemenší šanci.
50'
Úvodní vteřinky se nesou v podobném duchu, jako celý první poločas. Crystal Palace pouze běhá za kulatým nesmyslem, nicméně soupeř je i nadále daleko od jejich svatyně.
49'
Posléze si za obranu seběhl Bellerín, který dokonale zalepil velmi přesnou kolmici. Následně se ocitl blízko Speronimu a vůbec nedokázal zakončit.
48'
Hned v úvodu druhého dějství zapomněla domácí obrana na Wilshera, který místo střely ještě volil přihrávku na lépe postaveného spoluhráče. Jednoznačně špatné řešení.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které vyznělo lépe pro favorita utkání. Gunnes měli po celý poločas výraznou územní převahu a výsledkem byla jedna přesná trefa. O tu se po necelých pětadvaceti minutách hry postaral Mustafi. Následně mohlo být ještě veseleji, Crystal Palace ale těžké chvilky přežil s velkým štěstí a do druhého poločasu vstoupí "pouze" s jednobrankovým mankem.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Wilfried Zaha (Crystal Palace FC).
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Kdepak, vzduchem to dnes prostě nejde. Od autové čáry to vzdušnou nabídkou zkoušel Kelly, ani tentokráte se Benteke nedostal k žádnému zakončení.
41'
Towsend sice uspěl v hlavičkovém souboji, balón ale prodloužil pouze do prostoru, kde se pohyboval Koscielny. Následně vše vyřešil razantním odkopem do hlediště Mustafi.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí bude také něco nastavovat.
39'
Akce ale ještě pokračovala a svojí připravenost musel prokázat Speroni. Domácí brankář si se slaboučkým pokusem poradil a Crystal Palace zavelel k protiútoku.
38'
To je velká škoda. Gunnes rozjeli naprosto smrtící kontr, na jehož konci stále Özil. Ten ještě v pádu přihrával na svého kolegu, na kterého byla nahrávka příliš dlouhá.
37'
Opět se vzorným způsobem vrátil velmi aktivní Sánchez, který ještě stačil odvrátit Kellyho centr. To náležitě ocenili hostující příznivci, jenž chilskému forvardovi věnovali potlesk.
36'
Lacazette si pohrával s míčem na hranici šestnáctky, dlouho se rozmýšlel, kterou nohou vlastně vypálí. Nakonec to byla silnejší pravá, která mířila kousek vedle brány.
35'
Svižná kombinace hostů nebyla vůbec špatná, včas na svém místě ale byl Kelly, jenž raději odkopl míč za postranní čáru. Kolašinac se ujme autového vhazování.
34'
Problémy měla také domácí obrana. Ta si nepohlídala náběh Bellerína, který pelášil zcela osamocen po brankové čáře. Zpětnou přihrávku ale přečetl pozorný zadák Dann.
33'
Zakončení také na druhé straně. Hostující obrana věnovala Zahovi příliš prostoru a málem na to doplatila. Rána křídelníka Pobřežích Slonovin ale mířila vedle tyče.
32'
Odpovědnost na sebe vzal Sánchez, jenž to zkoušel přímo na bránu. Pohotová rána měla ideální razanci, s přesností to ale už pokulhávalo. Speroni byl na svém místě.
31'
Arsenalu byla sice poskytnuta výhoda, i přesto sudí nakonec odpískal nedovolený zákrok v podání Cabayeho. Následovat bude volný kop zhruba z pětatřiceti metrů.
30'
Málem to bylo o dvě branky! Sánchez vyslal naprosto lahůdkovou kolmici na Özila, který nepříliš razantně udeřil do balónu. Speroni jeho střelu dokázal vyrazit rukou.
29'
Máme tu první žlutý kartónek utkání. Taktickým faulem si ve středu hrací plochy pomohl Chambers, jenž zcela dle očekávání uviděl v rukou sudího žlutou kartu.
28'
Ten taktéž nepřinesl nic závratného a těžiště hry se dostalo na opačnou polovinu. Tam se nejdříve Zahovi podařilo vybojovat autového vhazování, netrvalo ale dlouho a Wilshere ostře zajel do Cabayeho.
27'
Sánchez operoval na levém křídle, načež si seběhl blíže k šestnáctce. Tam ale narazil na nohu soupeře, který srazila jeho vzdušnou nabídku. Úvodní roh také pro Arsenal.
26'
Na úvodní branku tohoto klání jsme nečekali ani půlhodinu, do vedení se dle předpokladů dostali hosté. Na tahu je tak Crystal Palace, jenž toho zatím moc nepředvedl.
25'
Máme tu úvodní branku dnešního utkání! Speroni vyrazil Lacazettovu nabídku pouze k osamocenému SKHODRANU MUSTAFIMU, který z úhlu dokázal propasírovat balón do odkryté části brány.
25'
Wilshere se hravě dostal přes Bentekeho, další bránící hráč už ale byl proti. Bylo to ale s faulem, který také odhalil hlavní arbitr tohoto klání. Volný kop pro Gunners.
24'
Benteke se dokázal prodrat přes Koscielnyho a poté i prudce odcentrovat. Belgický útočník ale mířil naslepo, a proto jeho pokus neměl šanci najít Zahu.
23'
Xhaka si vyměnil balón s Özilem, načež druhý jmenovaný příliš nevěděl, co vlastně s míčem udělat. Východiskem nakonec byla zpětná přihrávka za polovinu hřiště.
22'
Speroniho další důležitý zákrok. Jeho spoluhráčům se nepodařilo ideálním způsobem odpravit balón, ke kterému se dostal Wilshere. Ten naštěstí pro domácí pálil pouze doprostřed.
21'
Velmi hezká kombinace putovala po oze Sánchez – Özil přímo na kopačku Xhaky, který svůj pokus nepropasíroval přes hustý blok. Arsenal začíná svírat svého soupeře.
20'
Loftus-Cheek se hezkým způsobem vyhnul Chambersově noze, posléze ale trefil dolní končetinu soupeře. Poprvé se nám také ukázal Lacazette, jenž vybojoval faul na svojí osobu.
19'
Özil na nic nečekal a okamžitě přeposlal balón rychlonohému Bellerínovi. Ten navázal na rychlé řešení svého kolegy, jenomže centr poslal pouze k Speronimu.
18'
Na druhé straně zkoušel štěstí Sánchez, svojí dělovku ale poslal pouze do nohy bránícího hráče. Z následného kontru v podání domácích borců nic nebezpečného nevzniklo.
17'
Hodně pohotově to zkoušel Cabaye, který mířil po zemi k levé tyči. Čech jeho ránu viděl, nicméně tento pokus přeci jenom skončil kousek vedle branky.
16'
Ten směřoval na urostlého Bentekeho, před kterým byl včas ve vzduchu Čech. Hostující brankář odpravil míč daleko ze šestnáctky, jeho kolegové ale rychle ztratili hrací předmět.
15'
Aktivní Zaha využil nedokonalého skluzu v podání Mustafiho. Úprk domácího rychlíka ale zastavil Chambers, nicméně pouze za cenu rohového kopu.
14'
Zdálo se, že Zaha byl zastaven nedovoleně, hlavní sudí byl ale jiného názoru. Crystal Palace sebral odražený balón a posléze rozjel kombinaci středem hrací plochy.
13'
Posléze si pro dalekonosný pas seběhl Sánchez, jehož náběh za obranu byl příliš uspěchaný. Toho si samozřejmě všiml i pomezní, který vztyčil praporek.
12'
I domácí celek se pokusil ohrozit branku soupeře. Hodně ukvapeně to ale zkoušel Cabaye, jehož rána se stočila daleko od branky. Čech nemusel vůbec zasahovat.
11'
Zatím sledujeme poměrně jednoznačnou podívanou, neboť se hraje výhradně na jedné polovině. Domácí zkrátka čekají na možnost k rychlému kontru.
10'
O malý moment později jsme se dočkali prvního zakončení. Xhaka si navedl míč na levou nohu a poté vyprodukoval jedovku. Ta ale vystoupala kousek nad břevno.
9'
Xhaka rukama ukazoval, kam si má Bellerín seběhnout. To ale pochopitelně uviděl i soupeř, konkrétněji to byl Schlupp, jenž dokonale vystihl tuto přihrávku.
8'
Následně Zaha pelášil kupředu, jenomže finální fázi naprosto pokazil. Přihrávka měla směřovat na Bentekho, který se ale na poslední chvíli hnul špatným směrem.
7'
Posléze se Dannovi nepodařilo odcentrovat do pokutového území, pro míč si tak pohodlně seběhl Čech. Gunners to o pár vteřinek později zkouší středem hřiště.
6'
Sánchez rozjel další útočný manévr, načež si chtěl na hranici šestnáctky narazit s Özilem. Tento záměr ale skvěle přečetl Tomkins, který zamezil přihrávce za obranu.
5'
Towsend zachytil rozehrávku soupeře a poté přihrál stojícímu Zahovi. Jeho útočný parťák si to namířil proti přesile prothráčů, která ho nakonec obrala o balón.
4'
Xhaka chtěl prudkou křižnou přihrávkou nalézt kopačku Sáncheze. Chilský křídelník dělal, co mohl, i tak na kolmici nedosáhl. Speroni tak bude vykopávat.
3'
Wilshere roztáhl hru na pravou stranu, kde se pohyboval Bellerín. Ten se ale k centrovanému pokusu neodhodlal a raději přihrál zpět.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Tomkins, Dann (C), Schlupp – Townsend, Cabaye, Milivojević, Loftus-Cheek – Zaha, Ch. Benteke.
Náhradníci: Hennessey – van Aanholt, Sako, Puncheon, Riedewald, McArthur, Fosu-Mensah.

Arsenal FC: Čech – Chambers, Koscielny (C), Mustafi – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Kolašinac – Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Coquelin, Holding, Iwobi, Maitland-Niles, Walcott, Welbeck.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Cook.
Arsenal FC

Na opačné straně stojí Arsenal, jenž si pro letošní ročník dal opět ty nejvyšší možné cíle. Londýnský celek se zatím nachází na šesté pozici a svěřenci Arsène Wengera budou muset hodně přidat. Není se čemu divit, Arsenal totiž ztrácí na vedoucí Manchester City už propastných jednadvacet bodů. Hostující celek dnešního utkání se nenachází zrovna v přesvědčivé formě, neboť z posledních pěti ligových utkání zvítězil pouze v jediném. Nejlepším střelcem je letní posila Alexandre Lacazette, jenž zatím nastřílel osm branek. Druhým v pořáadí je Alexis Sánchez, který má o tři zásahy méně.
Crystal Palace FC

Fotbalisté Crystalu Palace se konečně herně probudili a po naprosto katastrofálním vstupu do letošní sezóny se úspěšně vyhýbají sestupovým pozicím. Není to vůbec dlouho, co domácí celek dnešního utkání překonával jeden nepříznivý rekord za druhým. Teď už ale situace jiná a Crystal Palace se může pyšnit osmi ligovými zápasy bez porážky. Ta poslední se datuje do měsíce listopadu, kdy byl proti ambiciózní Tottenham. Crystal Palace se ale i nadále opírá o velmi neefektivní útočnou vazbu, jenž je třetí nejhorší v celé soutěži. Nejlepším střelcem pak je Wilfried Zaha, jenž nasázel v lize čtyři branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Crystal Palace FC a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.