Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Swansea - 18. prosince 2017   21:00

Everton
45+2' Calvert-Lewin  • 64' G. Sigurdsson (Rooney) • 74' Rooney
3:1
(1:1)
Swansea
Swansea
35' Fer  (T. Carroll)
Everton
Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams, Cuco Martina – Gueye, Schneiderlin (61. Davies) – Lennon (79. Lookman), Rooney (C) (89. Sandro Ramírez), G. Sigurdsson – Calvert-Lewin.
Robles – Jagielka, M. Keane, Davies, Lookman, Sandro Ramírez, Vlašić.
Moss – Smart, Haliday
Goodison Park, Liverpool
Swansea
Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Fer, Mesa, T. Carroll (81. Clucas) – Dyer (74. J. Ayew), Bony (5. T. Abraham), L. Narsingh.
Nordfeldt – T. Abraham, J. Ayew, Clucas, Rangel, Sanches, van der Hoorn.

SESTŘIH Premier League: Everton - Swansea 3:1. Poslední tým nepřekvapil, Rooney nedal penaltu

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:12.
Je konec! Everton nakonec dokázal otočit nepřiznivý výsledek a po výhře 3:1 bere všechny tři body. Sledovali jsme poměrně vyrovnané utkání, ve kterém se hosté dopustili hned dvou penaltových zákroků. Právě tyto momenty byly pro dnešního utkání velmi zásadní, neboť domácí toho jinak moc nepředvedli.
90+3'
90+2'
Dnešní zápas se spíše už jen dohrává, na jakoukoliv další branku to už nevypadá. Hosté dnes odjedou s prázdnou!
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Sandro Ramírez.
88'
Swansea pořádně zmáčkla soupeře a domácí zadáci najednou mají spoustu práce. Do obrany se zatáhl i Rooney, jenž před malým momentem pomohl s ubráněním Fera.
87'
Svojí připravenost prokázal Holgate, jenž se pohyboval na správném místě. Jeho razantní odklizení hrozícího nebezpečí skončilo daleko za postranní čárou.
86'
Ve druhém poločase hodně neviditelný Calvert-Lewin se konečně zapojil do útočného manévru. Domácí forvard uháněl sám na Fabiańskiho, který si na jeho pokus zkušeně počkal.
85'
To ale ničemu nebránilo a hosté mohli rozehrát další standardku. Ta byla pro změnu poslána přímo do prostoru, kde se pohyboval znuděný Pickford.
84'
Kolem sudího Mosse se po předchozím nedovoleném zákroku seběhlo hned několik hráčů, kteří se začali pošťuchovat. Nakonec jediným viníkem je Fer, jenž si vysloužil žlutou kartu.
83'
Žlutou kartu dostává Jonjoe Kenny (Everton FC).
83'
Martins s trochou štěstí procedil balón na Rooneyho, který zkušeně pozdržel cenné vteřinky. Ochozy opět pochválili své miláčky bouřlivým potleskem.
82'
Právě Ayew se chopil standarndí situace z levé strany. Před Pickfordem se v tu dobu pohybovala početná skupinka v červených dresech, ani jedenz nich ale míč nezasáhl.
81'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Thomas Carroll, přichází Sam Clucas.
79'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Ademola Lookman.
78'
Střídající Ayew se snad poprvé seznámil s kulatým nesmyslem, místo indivudální akce ale přihrával zpět ke středovému kruhu.
77'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, naopak Narsingh chtěl založit rychlý kontr. Včasným způsobem se ale vrátil zkušený Williams, jenž si vyslech ovace Goodison Parku.
76'
Naopak se Swansea musí i nadále bránit. Soupeř se totiž naprosto lehkým způsobem prokombinoval až ke střele, kterou Fernández srazil na rohový kop.
75'
S hostujícím celkem to v tuto chvíli vypadá opravdu bledě. Nejen, že prohrává o dvě branky, navíc do konce zápasu už nezbývá moc času.
74'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Nathan Dyer, přichází Jordan Ayew.
74'
Everton právě vstřelil branku!
Tak už je to o dvě branky! I k další exekuci pokutového kopu se postavil WAYNE ROONEY, jehož razantní střelu Fabiański jemně vyrazil do sítě.
73'
Je tu další pokutový kop pro Everton!
72'
U středového kruhu byl spáchán faul na Gueyeho. Provinil se hostující Fer, který ale zatím úspěšně uniká žluté výstraze. Hlavní sudí dnes nastolil velice benevolentní metr.
71'
Právě se nám časomíra dostala do závěrečné dvacetiminutovky. Stále platí, že Everton vstřelil o jednu branku více, což značí, že hrát musí hosté.
70'
Kdepak, tohle Pickforda nevyleká. Podobně, jako to před chvílí udělal Sigurdsson, tak to zkoušel i Dyer. Jeho pohotová rána skončila daleko vedle tyče.
69'
Hra opět nabírá spoustu nepřeností. Těch se dopouští zejména hráči Swansea, kteří jsou postupem času nervóznější. Do konce zápasu totiž zbývá necelých dvacet minut.
68'
Dyerova snaha projít kolem postranní čáry měla jepičí život, neboť včas přispěchal rychlonohý Lennon. Ten si tak splnil své obranné povinnosti.
67'
Hosté si posléze vybojovali ještě další roh, po kterém Pickford nemusel řešit nic závažnějšího. Naopak bude domácí strážce tyčí vykopávat.
66'
Rázem mohla přijít rychlá odpověď. Do málého vápna zamířila přízemní přihrávka, kterou Willams dokázal odkopnout až na druhou stranu hřiště.
65'
Everton i přes nepřesvědčivý vstup do druhého poločasu přeci jenom vstřelik kýženou druhou branku a momentálně jsou na tahu hosté.
64'
Domácí se znovu prosazují a otáčejí tak stav utkání! GYLFI SIGURDSSON si znovu potáhl míč do středu hrací plochy a posléze vypálil náramně ke vzdálenější tyči. Fabiański neměl nárok!
64'
Swansea se svižnou kombinací dostala až k hranici šesnáctky, kde Dyerův centr srazil za brankovou čáru padající Kenny. Hosté okamžitě rozehráli rohový kop.
63'
Právě po jednom z předchozím faulů si přivodil nějaké menší poranění Gueye. Domácí středopolař okamžitě ulehl na zelený pažit, i tentokráte se nejedná o nic vážnějšího.
62'
Martina šel do souboje s Narsinghem nohou napřed, to ale sudímu vůbec nevadilo. Místo toho domácí započali další výpad, který zastavil Mesa.
61'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Morgan Schneiderlin, přichází Tom Davies.
60'
Vypadá to, že domácí hráči konečně začali hrát a momentálně to jsou právě oni, kdo začíná udávat tempo zápasu.
59'
Snadná práce pro Fabiańskiho. Islandský křidelník ve službách Evertonu si navedl míč do střelecké pozice, odkud vypálil pouze do připraveného brankáře.
58'
Po delší době si míče užil také Lennon, jenž díky své aktivitě na pravé straně vybojoval rohový kop. Sigurdssonova exekuce našla pouze hlavu protivníka.
57'
Carroll se sám divil, kolik prostoru mu hráči soupeře věnovali. Mladičký záložník se rozhodl přenést hru na pravou stranu na Dyera, před kterým včas zasáhl Martina.
56'
V dnešním klání velmi aktivní Narsingh si pokoušel narazit s Ferem, nicméně druhý jmenovaný vyslal příliš dlouhou kolmici. Ta následně zamířila ven ze hřiště.
55'
Velmi důležitý zákrok vytasil Schneiderlin, jenž čistým skluzem zastavil Dyera. Následovat bude autové vhazování pro hosty, domácí se tak budou muset opět bránit.
54'
Pickford se ujal výkopu z hlouby pole, jeho polovysoká nabídka ale nenalezla žádného z hráčů v modrých dresech. Místo toho bude rozehrávat Fabiański.
53'
Domácí byli zatlačeni hluboko na svou polovinu, kde ale velmi dobře vyplňovali prostory na hřišti. Swansea i nadále hledá cestičku k brance soupeře.
52'
Žlutou kartu dostává Federico Fernández (Swansea City).
52'
Pískáno je i nyní. Tentokráte se přílišnou agresivitou prezentoval Kenny, jenž vytáhl spíše taktický faul. Dyer požaduje žluté potrestání, sudí Moss je ale jiného názoru.
51'
Fernándezova přihrávka s trochou štěstí našla na pravé straně operujícího Narsingha. Hostující křidelník si ale nezpracoval ideálně balón a následně o něj také přišel.
50'
Na hrací plochu přispěchal také lékařský personál, který se snažil dát Nizozemce dokupy. Nakonec to nevypadá na nic vážnějšího.
49'
Domácí středopolař Schneiderlin udeřil na půlící čáře loktem do zad Fera, který tento zákrok nese hodně těžce. Možná hlavní sudí měl vytasit žlutou výstrahu.
48'
Hned v úvodu se pokoušel z hranice šestnáctky zakončit Sigurdsson, jeho pokus ale nemohl proletět hustinou těl před brankářem Fabiańskim.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec nabídl rovnou dvě branky. O tu první se po necelé půlhodině hry postaral hostující Fer, jenž využil rohový kop svého celku. Další branka přišla až v nastaveném čase, ve kterém byl v pokutovém území poslán k zemi Lennon. K rozehrávce penalty se postavil Rooney, nicméně na jeho přízemní ránu dokázal Fabiański reagovat. Na dorážku v podání Calverta-Lewina už byl ale krátký.
45+3'
45+2'
Máme opět vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se postavil Rooney, jehož ránu dokázal Fabiański vyrazit do tyče. K následné dorážce se ale dostal DOMINIC CALVERT-LEWIN, který už propálil brankáře.
45+2'
Wayne Rooney (Everton FC) neproměňuje pokutový kop.
45+1'
Je tu pokutový kop pro Everton!
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
V ochozech to pouze zahučelo! Olsson měl překvapivě spoustu prostoru na střelu, kterou poslal jen pár čísel vedle tyče. S Evertonem to mohlo vypadat ještě hůře.
42'
Tak nakonec úplně jinak. Centrovaný balón, který směřoval na Williamse byl ofsajdový. Domácí zadák si o malý kousek nepohlídal svůj náběh.
41'
A vůbec ne špatně. Bochánek totiž mířil na Williamse, který ještě vracel na Rooneyho. Druhý jmenovaný hlavičkou trefil pouze před sebou stojícího protihráče.
40'
Doposud jediný střelec dnešního utkání Leroy Fer si vyšlápl na Sigurdssona, který byl zcela evidentně faulován. Sám hráč posléze rozehraje standardku.
39'
Další velmi ostrý zákrok vytasil hostující Carroll, který nejen, že byl u míče pozdě, navíc tvrdě zajel do nohou Gueyeho. Tentokráte se ale vše obejde bez žlutého kartónku.
38'
Nepřesnost v podání hráčů Evertonu pokračuje. Holgate se postavil k rozehrávce volného kopu z hlouby pole, balón ale poslal pouze za postranní čáru.
37'
Žlutou kartu dostává Nathan Dyer (Swansea City).
36'
Na úvodní branku dnešního utkání jsme čekali něco málo přes půl hodinu. Domácí absolutně zaspali při bránění předchozí standardní situace.
35'
Swansea právě vstřelila branku!
Máme tu první branku dnešního utkání! Hosté zahrávali rohový kop, který mířil do hodně nebezpečného prostoru. K míči se nakonec jako první dostal LEROY FER, na jehož střelu nedokázal Pickford reagovat.
34'
Máme za sebou více než půl hodinu utkání a stále platí, že na úvodní branku čekáme. Oba celky si zatím přichystaly pouze slabé náznaky.
33'
Rooneyho kroucený balón směřoval k malému vápnu, kde se ale jeho útočný parťák Calvert-Lewin neprosadil. První jmenovaný posléze fauloval Naughtona.
32'
Po delší době se nám připomněl domácí forvard Calvert-Lewin, jehož rychlé nohy ale nezastihli balón na hrací ploše. Místo toho bude Naughton vhazovat.
31'
K rozehrávce se potavil Carroll, který to zkouše chytře k bližší tyči. Tento záměr ale dopředu prokoukl Pickford, jehož přemístnění k tyči proběhlo bleskurychle.
30'
Po Holgatově nedovoleném zákroku na Dyera bude welšský celek zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice. Opakovaný záběr ale jednoznačně ukázal, že domácí zadák hrál první balón.
29'
Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC).
29'
Lennon se fantasticky uvolnil přes Mawsona, kterému uštědřil jesličky. Následně se před ním odkryl prostor, nicméně jeho zakončení byla jak slabé, tak i nepřesné.
28'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, tentokráte se autového vhazování ujal Naughton, po jehož hodu vrátil míč soupeři Narsingh.
27'
Calvert-Lewin si už podruhé v dnešním utkání nedokázal najít prostor, kam dopadl balón. O několik vteřinek později byl zcela zbytečně odstaven Schneiderlin.
26'
Kennymu se zrovna dvakrát nepovedlo odkopnutí balónu, neboť ho poslal pouze za postranní čáru. Tentýž hráč ale následně čistým způsobem obral Olssona o kulatý nesmysl.
25'
Sigurdsson operoval na levém křídle, kde následně vybojoval rohový kop. Ten si vzal sám na starost, nicméně jeho nabídka byla opět odvrácena z vápna.
24'
Střela z kopačky Calverta-Lewina mířila pouze doprostřed branky, na druhé straně chtěl udeřit Narsingh, jeho zakončení ale těsně minulo horní konstrukci.
23'
Naughton se ujal autového vhazování poblíž rohového praporku. Po spolupráci s Dyerem ale odcentroval do úplně jiného prostoru, než by si sám představoval.
22'
O pár vteřinek později jsme se dočkali také prvního střeleckého pokusu Evertonu. Ten měl na svědomí Ronney, jehož nepovedená rána mířila vysoko nad.
21'
Z vlastní poloviny zkoušel přenést těžiště hry Schneiderlin. Jeho křižná nabídka mířila na Lennona, před kterým do míče strčil hlavu Olsson.
20'
Rooney z první přeposílal na Kennyho, u kterého byl včas Olsson. Hostující zadák si nebral servítky a hrací předmět poslal vysoko na tribunu Goodison Parku.
19'
Ten ale nepřinesl nic nebezpečného, naopak hrozící nebezpeční odvrátil na přední tyči Mawson. Posléze se neujala ani dlouhá nabídka z kopačky Gueyeho.
18'
Rooney poslal kolmici do prostoru na Calverta-Lewina, který udělal to nejlepší, co v tuto chvíli mohl. Míč totiž otřel o napadajícího Naughtona a následovat bude roh.
17'
Sigurdsson si velmi dobře navedl míč na pravou nohu, poté místo centru ale ještě hledal patičkou Martinu. Toho včas dokázal dostoupit Naughton, aut pro Everton.
16'
Zatím sledujeme velice opatrné kombinace, na kterých je zřetelné, že ani jeden z týmů nechce udělat brzkou chybu. Nyní to zkouší hráči Swansea.
15'
Dalekonosný hod v podání Martiny opět našel prostor, kde se pohyboval zkušený Rooney. Ofenzivní útočník ale nic nevymýšlel a raději vrátil míč až k Pickfordovi.
14'
Kenny rozkmital své rychlé nohy a následně přihrál Lennonovi. Ten to zkoušel proti početnější přesile protihráčů, která neměla problém s ubráněním jeho rychlých nohou.
13'
Úvodní minuty překvapivě patří hostujícím hráčů, kteří mají kulatý nesmysl daleko častěji na kopačkách. Naopak Everton se do hry zatím moc nedostává.
12'
Urostlý Fernández si v hlavičkovém souboji poradil s Calvertem-Lewinem, posléze se jeho kolegové dopustili ztráty míče. Rooneyho individuální průnik ale nikam nevedl.
11'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Holgate, který byl v souboji s Abrahamem pozdě u míče. Jeho kopačka následně zasáhla dolní končetinu soupeře.
10'
Spoustu prostoru měl ve středu hřiště Williams, což mu naopak uškodilo. Prudká přihrávka na levou stranu zamířila pouze do zámezí.
9'
Velmi hezká souhra mezi Narsinghem a Abrahamem vedla k prvnímu zakončení tohoto klání. Táhlá rána prvního jmenovaného mířila pouze doprostřed.
8'
Lennon zahájil napadání rozehrávky soupeře, načež musel Fabiański rychle odkopávat od branky. Na pravé straně Dyer vybojoval alespoň aut.
7'
K propadnuvšímu balónu se jako první dostal Caroll, jenž okamžitě cpal nabídku na střídajícího Abrahama. Ten se ale na poslední chvíli hnul opačným směrem.
6'
Hostující lodivod musel hned v úvodních minutách řešit první nepříjemnou záležitost. Bony si v předchozím souboji přivodil nějaké menší poranění.
5'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wilfried Bony, přichází Tammy Abraham.
5'
Útočný výpad v podání fotbalistů Evertonu skončil hodně rychle, naopak za postranní čárou se nám připravuje první střídání. Do hry je připraven naskočit Abraham.
4'
Kenny se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry, jako adresáta si vybral naběhnuvšího Rooneyho, který mu balón pouze vrátil na nohu.
3'
Dalekokosný pas směřoval na mladíka Calverta-Lewina, který balón ale vůbec netrefil. Na opačné straně se zpětnou přihrávkou nepochodil Dyer.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Everton FC: Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams, Cuco Martina – Gueye, Schneiderlin – Lennon, Rooney (C), G. Sigurdsson – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Robles – Jagielka, M. Keane, Davies, Lookman, Sandro Ramírez, Vlašić.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Fer, Mesa, T. Carroll – Dyer, Bony, L. Narsingh.
Náhradníci: Nordfeldt – T. Abraham, J. Ayew, Clucas, Rangel, Sanches, van der Hoorn..
Swansea City

Swansea City se podobně jako v minulé, tak i v té letošní nachází ve spodních patrech tabulky. Postavení je ale ještě o něco horší, neboť se tento welšský celek nachází až na samostatném chvostu tabulky. Swansea zatím nasbíralo dvanáct bodů, přičemž na první nesestupovou příčku ztrácí čtyři body. Co je ale do očí bíjící, to je útočná produktivita. Swansea doposud nastřílela pouze devět branek, což je nejhorší počínání v celé soutěži. Poslední vítězství ale není příliš vzdálené, neboť se událo ve předminulém kole proti West Bromu.
Everton FC

Vypadá to, že se fotbalisté Evertonu konečně herně zvedli a díky zlepšené formě se vyškrábali na dosavadní desátou pozici. Domácí celek dnešního utkání se zpočátku letošního ročníku, jak herně, tak i výsledkově trápil. Poté ale přišlo mírné zlepšení, které se ale neobešlo bez vyhazovu trenéra. Ke kormidlu tak přistoupil zkušený Angličan Sam Allardyce, pod kterém jeho svěřenci ještě neprohráli. Everton se především spoléhá a střelecké schopnosti Waynea Rooneyho. Ten napříč ligovou scénou nastřílel už devět branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Everton FC a Swansea City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.