Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Manchester Utd. - 23. prosince 2017   20:45

Leicester
27' Vardy (Mahrez) • 90+4' Maguire (Albrighton)
2:2
(1:1)
Manchester Utd.
40' Mata  (Lingard) • 60' Mata
Leicester
Schmeichel – Simpson (57. Amartey), Morgan (C), Maguire, Fuchs – Ndidi, Iborra (67. Okazaki) – Mahrez, Gray (80. Chilwell), Albrighton – Vardy.
Hamer – Amartey, Dragović, Chilwell, A. King, Okazaki, Slimani.
Moss – Smart, Halliday
King Power Stadium, Leicester
32 202 diváků
de Gea – Lindelöf, P. Jones, Smalling, Young – Mata (83. Mchitarjan), N. Matić, P. Pogba (C) – Lingard (76. A. Herrera), R. Lukaku, Martial (71. Rashford).
Romero – A. Herrera, Ibrahimović, Rashford, Mchitarjan, Rojo, Shaw.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Manchester United 2:2. Oslabení domácí zachránili bod v nastavení

Manchester United mohl využít bodových ztrát svých pronásledovatelů, když Chelsea, Liverpol i Arsenal si v tomto kole připsali po bodu, místo toho ale neuspěli ani "rudí ďáblové" a jejich ztráta na městské rivaly z modré části Manchesteru vzrostla již na třináct bodů, náskok na třetí Chelsea pak mají tříbodový.

Leicester se v dnešním utkání mohl pohnout z osmé příčky pouze směrem dolů v případě šestibrankové prohry, kromě jednoho bodu ale získává i obrovskou psychickou vzpruhu do pokračování náročného vánočního programu soutěže.
Devatenácté kolo Premier League rozehrála i zakončila skutečně sváteční podívaná. Po včerejší přestřelce na londýnském Emirates Stadium jsme dnes viděli o dvě branky méně, ovšem šancí celou řadu a hlavně dramatický náboj až do závěrečné sekundy zápasu!

Leicester se ujal vedení brankou Jamie Vardyho po rychlém protiútoku, ještě do přestávky ale hosté dokázali díky Juanu Matovi vyrovnat a tentýž Španěl se na sklonku úvodní hodiny hry prosadil z přímého volného kopu.

Když byl vyloučen Amartey, zdálo se, že s nadějemi Leicesteru na bodový zisk je konec. To zvláště poté, co hosté si vypracovali několik skutečně vyložených příležitostí, ovšem neproměnili je a v závěru nastaveného času Harry Maguire rozbouřil zaplněné hlediště King Power Stadium. Hosté ve středu ztratili v poslední minutě čtvrtfinále ligového poháru v Bristolu, dnes podobně přicházejí o dva cenné ligové body.
90+5'
90+4'
Leicester právě vstřelil branku!
Absolutní stav extáze na King Power Stadium! V samém závěru nastaveného času si HARRY MAGUIRE naběhl na fantastický centr Marca Albrightona a z voleje dokázal překonat brankáře de Geu!
90+3'
Hosté mohli zamířit do přečíslení ve třech proti jedinému protihráči, Rashford ale raději volil úsporu času místo možné ztráty míče a posléze je Lukakovi máváno postavení mimo hru.
90+2'
Na Albrightonův centr si zabíhal Maguire, před ním ale míč odehrál Jones zpět k autorovi centru a právě Jones si poradil i s dalším nákopem Albrightona před branku Davida de Gey.
90+1'
Ndidimu byl odpískán útočný faul u rohu pokutového území, hosté k všeobecnému překvapení rychle rozehráli, ovšem rychlý brejk nedokázali dotáhnout až do finální fáze.
90+1'
Rozhodčí Moss oddaluje závěr zápasu o čtyři nastavené minuty.
90'
Mahrezův krátký centr doletěl k Vardymu, ten ale zády k brance neměl žádnou šanci uspět a udělat s míčem něco prospěšného pro fotbalisty v modrém.
90'
Leicester vybojoval rohový kop a obecenstvo žene domácí fotbalisty za vyrovnáním.
88'
Po souhře s Okazakim Chilwellův centr s jistotou stáhl ze vzduchu David de Gea. Mezitím nějaké drobné zdravotní potíže trápí Smallinga, hostující stoper ale bude v pořádku.
86'
Mchitarjan se objevil v takřka stoprocentní pozici zcela osamocen před Schmeichelem, ovšem téměř nepochopitelně ještě hledal lépe postaveného Lukaka, kterého důsledně pokryl Chilwell.
85'
Mchitarjan potáhl míč po útočné polovině a došel si pro nedovolený zákrok Christiana Fuchse, hosté mohou podržet míč na útočné polovině.
84'
Okazakimu je pískán útočný faul v souboji s Jonesem a fotbalisté Leicesteru se poté hromadně rozzuřili na rozhodčího Mosse, ten však zůstává neoblomný. To poté, co chvíli předtím zkušený rozhodčí neposoudil Smallingův zákrok proti Maguirovi jako penaltový.
83'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Henrich Mchitarjan.

Dnešní hrdina předává štafetu hlavní postavě arménské kopané.
81'
Mahrez vidí žlutou kartu za nafilmování nedovoleného zákroku před pokutovým územím Manchesteru.
80'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Ben Chilwell.
80'
Rashford se protáhl přes domácí obranu a řítil se osamocen vstříc brankáři Schmeichelovi, ten ale nejdříve vyhnal hostujícího fotbalistu z ideálního úhlu a ještě mu výborným zákrokem dokázal zakončení zcela zneškodnit!
80'
Leicester se přeci jen usadil na útočné polovině, Fuchs s Mahrezem ale na levém křídle neuspěli a míče už se opět zmocnili hosté.
78'
Hosté v těchto chvílích mají hru pod kontrolou, hrají s míčem na svých kopačkách a Leicester se v deseti marně snaží vůbec probojovat k míči.
77'
Další nedovolený zákrok je pískán Okazakimu, ten se ve středu pole provinil v souboji s Matićem.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Ander Herrera.
73'
Domácí budou dohrávat v deseti! Amartey u postranní čáry nedovoleně atakoval rozběhnutého Rashforda a podruhé v rychlém sledu vidí žlutou kartu, potažmo tedy červenou!
72'
Obrovská příležitost hostů ke zvýšení vedení! Lukaku parádní kolmicí vysunul Lingarda za domácí obranu, ten obešel Schmeichela a už se takřka běžel radovat, trefil ale pouze tyč! Lingard se poté ještě zmocnil odraženého míče, následně ale míjí branku.
71'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Marcus Rashford.
69'
Žlutou kartu dostává Daniel Amartey (Leicester City).

Amartey taktickým faulem zastavil hrozící protiútok soupeře.
68'
Po obrovském zaváhání Kaspera Schmeichela při odkopu se hosté usadili na útočné polovině a pouze zásluhou výborné práce Schmeichelova spoluhráčů se Leicester dokázal ubránit velmi nebezpečně vyhlížející akci United.
67'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Šindži Okazaki.

Útočně laděné střídání, Japonec by se měl pokusit zatápět hostující defenzivě.
67'
Ndidi z pravého křídla důrazně vnikl do pokutového území, tam jej ale Martial dokázal obrat o míč a ještě na Nigerijci vybojoval nedovolený zákrok.
66'
Leicester už je znovu usazen na útočné polovině, za nepříznivého výsledku domácí zvýšili svoji aktivitu.
64'
Mahrez se efektně probil přes Ashleyho Younga, svoji akci ale nedokázal zakončit přesnou přihrávkou do pokutového území.
62'
Fuchsův centr do pokutového území tečoval Lindelöf mimo dosah Demaraie Graye.
60'
Manchester United právě vstřelil branku!
Rozehrávky trestného kopu se ujal JUAN MATA a parádně zakroutil míč pod břevno domácí branky! Hosté otáčejí skóre zápasu!

Výraznou měrou k brance přispěla i protažená zeď domácích, přes kterou měl Schmeichel limitovaný výhled a reagoval o pár setin sekund později než by bylo potřeba.
59'
Martial po kombinaci s Lukakem byl sražen v bezprostřední blízkosti pokutového území Leicesteru a hosté dostávají možnost výborné standardní situace.
58'
Martialův centr doletěl přímo do náruče Kaspera Schmeichela.
57'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Danny Simpson, přichází Daniel Amartey.

Domácí obránce není schopen pokračovat ve hře a nahrazuje jej univerzál Amartey, schopný nastoupit na kraji obrany i ve středu zálohy. Dnes to bude ta první varianta.
56'
Dannyho Simpsona trápí svalové problémy a jamajský obránce musel být ošetřován, už se ale opět může pokračovat ve hře.
54'
Albrighton vidí žlutou kartu za zákrok, který předcházel šanci Manchesteru, když rozhodčí Moss ponechal hostům výhodu.
54'
A hosté mohli okamžitě trestat! Romelu Lukaku potáhl míč po útočné polovině, perfektní přihrávkou vyzval ke skórování Martiala, ten však trestuhodně minul branku ze stoprocentní pozice!
53'
Při Manchesteru teď stáli všichni svatí a Victor Lindelöf! Po výborné souhře domácích se v čisté gólové šanci objevil Christian Fuchs, do jeho střely ale stačil vložit své tělo švédský obránce!
52'
Po souhře Martiala s Matou hostům pomohl i šťastný odraz míče od rozhodčího Mosse, který jej vrátil do Matovy moci, Pogba poté z velké dálky střílí přímo do Kaspera Schmeichela.
51'
Pogbův oblouček za domácí obranu si nezpracoval Lukaku, belgický útočník byl navíc přistižen v postavení mimo hru.
50'
I nadále mají míč pod kontrolou domácí, fotbalisté Manchesteru United zatím nečerpají své síly nějakým napadáním rozehrávky "lišek".
49'
Úvodní tři minuty druhého poločasu se odehrály zejména na polovině hostů, uvidíme tedy, zda se nějak změní obrázek hry.

V prvním poločase měli výraznou převahu hosté a Leicester se tradičně spoléhal výhradně na rychlé protiútoky a standardní situace.
48'
Následnou standardní situaci Mahrez rozehrál jemným obloučkem na Fuchse, s jeho hlavičkou "do ohně" si hostující defenziva poradila.
47'
Mahreze při útočném výpadu přidržel Matić a za své počínání si vysloužil žlutou kartu.
46'
Po změně stran oba týmy pokračují v zahajovacích sestavách, trenéři ještě neměli důvod k nějakému střídání.
46'
Po prvním poločase nesmírně atraktivního zápasu hraje Leicester s Manchesterem United nerozhodně 1:1, když na trefu Vardyho z rychlého brejku dokázal odpovědět Juan Mata.
45+2'
45+2'
Domácí se zlobí, to když Pogba fauloval Simpsona a rozhodčí Moss neponechal jamajskému obránci výhodu.
45+2'
Po většinu nastaveného času hosté kombinují s míčem ve středu hřiště.
45'
Rozhodčí Moss k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
44'
To byla šance! Albrightonův parádní centr doletěl přímo na nohu osamoceného Maguira, ten ale nezvládl zpracovat míč a nedokázal vystřelit!
43'
Nemanja Matić zápasnickým chvatem složil k zemi Mahreze, domácí budou rozehrávat ve středu pole.
43'
I třetí rohový kop Leicesteru si na starost vzal Albrighton, jeho centr De Gea vyboxoval do pole.
42'
Slyšet o sobě dávají také hostující fanoušci, kteří zaplnili svůj sektor a mají z první branky svého celku velkou radost.
40'
Vyrovnáno! Martialův sražený centr Lingard sklepl pro JUANA MATU, jenž dokázal míč vtěsnat k tyči domácí branky a vyrovnal skóre!
36'
Mata skvělým způsobem udržel míč v tísni mezi dvěma protihráči, hosté se ale držení míče rychle zbavili a Young následně šlapákem atakoval jednoho z protihráčů.
35'
Paul Pogba se pokusil zaskočit vyběhnuvšího brankáře Schmeichela pokusem přímo ze středové čáry, ovšem jeho střela nabrala špatnou faleš a mířila vedle domácí branky, navíc Schmeichel by situaci evidentně pohlídal i v případě přesnějšího Pogbova pokusu.
34'
Po šestém rohovém kopu hostů se odraženého míče zmocnil Lindelöf, míč mu však odskočil od kopačky a švédský obránce si za následný atak na Iborru vysloužil žluté napomenutí.
32'
Ani pátý rohový kop United neznamenal vážnější ohrožení pro Kaspera Schmeichela, tomu opět pomohla defenziva, která odehrála míč hluboko do pole.
31'
Jestli úvodní půlhodina bavila, tak další část zápasu určitě bude bavit ještě více. Hosté se chystají stupňovat svoji aktivitu a to bude znamenat prostor pro tolik typické brejkové akce Leicesteru.
30'
Jubilejní desátou střelu Manchesteru zaznamenal Paul Pogba, vzpomínat na ni ale určitě nebude, jelikož se mu míč sklouzl po kopačce a namířil si to až vysoko do hlediště.
29'
Hosté po inkasované brance pokračují v aktivitě a znovu se usadili na soupeřově polovině.
27'
Leicester po zisku míče u vlastního pokutového území sehrál naprosto senzační protiútok! Dlouhý nákop Ndidiho si zpracoval Mahrez, ten si pohrál s bezmocným Smallingem, připravil tutovku pro JAMIEHO VARDYHO a kanonýr "lišek" snadno prostřelil De Geu! Akce jako vystřižená z mistrovské sezóny Leicesteru.
26'
Gray potáhl míč na útočnou polovinu, Albrighton jej následně posunul k Mahrezovi, jehož přízemní střelu z hranice "šestnáctky" Schmeichel kryje.
24'
Po čtvrtině zápasu hosté mají na kontě už osm střeleckých pokusů oproti dvěma domácím, zatím ale čekáme na otevření skóre.
23'
Po Matově akci si Martial posunul míč po hranici pokutového území, při střele ale byl atakován Simpsonem a kromě nepovedeného střeleckého pokusu se i drobně poranil.
22'
Christian Fuchs hledal přízemním centrem před brankou Mahreze, přihrávku ale zastavil Smalling a hned rozehrál do pole ke svým spoluhráčům.
21'
Leicesteru se podařilo přesunout hru do hloubi útočné poloviny, Simpson vhazoval od rohového praporku, ovšem rychle se domácí vrátili do středu hřiště.
19'
Martial dostihl na hrací ploše dlouhý nákop Younga po křídle, poté načechraným obloučkem vyzval k akrobatickému zakončení Lukaka, Belgičan tísněn Maguirem ale odehrál míč pouze daleko vedle domácí branky.
18'
Schmeichelův výkop doletěl až do zámezí, aniž by se míče dotkl některý z hráčů a vhazuje Lindelöf.
16'
Obrana rudých si poradila s centrem Albrightona, po chvíli ještě vracel míč před branku Maguire, ovšem Grayovi do protipohybu a balónu se zmocnil David de Gea.
15'
Čtvrtý rohový kop hostů rozehrál Ashley Young, pozorný Schmeichel ale vyboxoval míč do pole a Demarai Gray po rychlém výpadu vybojoval rohový kop ve prospěch domácího celku.
15'
Další výrazný útočný nápor United, Matův oblouček do pokutového území ale byl pro Martiala příliš krátký.
13'
Hosté v úvodu zápasu disponovali již třetím rohovým kopem, zatím z nich ale nedokázali Schmeichela vážněji ohrozit.
12'
Lingardův výpad po levém křídle přibrzdil Maguire včasným skluzem, kterým odehrál míč na rohový kop.
11'
Lingard naprosto perfektní kolmicí vyšachoval obranu Leicesteru a nabídl vyloženou pozici pro Lukaka, tomu ale míč utekl ke Kasperu Schmeichelovi!
10'
Lukaku se protáhl po pravé straně hřiště, poté ale centroval pouze do Wese Morgana. Úvodní minuty ale naznačují, že nudit se dnes rozhodně nebudeme.
10'
Další střelecký pokus si do statistik zapisuje Juan Mata, po akci Martiala ale Španěl míří vysoko nad branku.
9'
Na opačné straně si střelecký prostor našel Demarai Gray, z třiadvaceti metrů ale vyslal velmi nepovedenou střelu, která se dokutálela daleko vedle hostující branky.
8'
O pár sekund později z dálky střílel Paul Pogba, jeho ráně nechyběla potřebná razance, mířila však do samého středu branky, kde ji Kasper Schmeichel ukryl do své náruče.
7'
Mata se pokusil kolmicí mezi domácí obranou vysunout Martiala, jeho přihrávka si ale neproklestila cestu skrz defenzivu Leicesteru.
6'
Rohový kop brzy vybojovali také domácí, po Albrightonově centru ale Morgan zválcoval Lukaka a rozhodčí Moss píská proti Leicesteru.
5'
Z následného rohového kopu "rudí ďáblové" nedokázali syna své klubové legendy nikterak ohrozit.
5'
Lingard si vyměnil míč s Lukakem a zpoza pokutového území otřel svoji střelu o bránícího Fuchse, Kasper Schmeichel stačil míč vytáhnout nad břevno své branky.
4'
Další akci Leicesteru vedl Demarai Gray, i ten se však míče rychle zbavil a Ndidi pak rozebíhající se akci United přerušil taktickým faulem.
3'
Domácí se zmocnili míče, ovšem Morgan jej okamžitě odevzdal odkopem do území nikoho a rozehrávat od své branky bude David de Gea.
2'
Juan Mata se během několika sekund dostal ke třem centrům do pokutového území, některého ze spoluhráčů našel až tím třetím, Smalling ale vysoko přestřeluje domácí branku.
1'
Hosté začali aktivně, dalekonosný pokus Maty je sražen za domácí branku a United budou v akci pokračovat od rohového praporku.
1'
Úvodního výkopu se ujal Jesse Lingard a atraktivní souboj na závěr devatenáctého kola byl rozehrán!
1'
Trojice rozhodčích v čele se sedmačtyřicetiletým Jonathanem Mossem přivedla hlavní aktéry před tradičně vyprodaný King Power Stadium v Leicesteru. Utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Ndidi, Iborra – Mahrez, Gray, Albrighton – Vardy.
Náhradníci: Hamer – Amartey, Dragović, Chilwell, A. King, Okazaki, Slimani.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, P. Jones, Smalling, Young – Mata, N. Matić, P. Pogba (C) – Lingard, R. Lukaku, Martial.
Náhradníci: Romero – A. Herrera, Ibrahimović, Rashford, Mchitarjan, Rojo, Shaw.

Rozhodčí: Moss – Smart, Halliday.
Poslední vzájemné utkání spolu dnešní soupeři sehráli v srpnu letošního roku, tehdy Manchester po gólech Rashforda a Fellainiho zvítězil 2:0.
Leicester je na tom o něco hůře, je osmý a má šestadvacet bodů, což je přesně o polovinu méně, než vedoucí Manchester City. K těm patří skóre 27:26. Lišky své poslední utkání nezvládly, prohrály doma s Crystal Palace 0:3.
Manchester United je momentálně na druhé pozici se ziskem jednačtyřiceti bodů a úctyhodným skóre 39:12. V minulém zápase hrál Manchester na půdě West Bromu a zvítězil 2:1, když se prosadili Lukaku a Lingard.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je duel, ve kterém změří síly Leicester City a Manchester United. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 20:45, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.