Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Southampton - 18. listopadu 2017   16:00

Liverpool
31' M. Salah (Wijnaldum) • 41' M. Salah (Coutinho) • 68' Coutinho
3:0
(2:0)
Liverpool
Mignolet – Alexander-Arnold, Klavan, Lovren, A. Moreno – Coutinho (69. Can), Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (80. Milner), Firmino, Mané (74. Oxlade-Chamberlain).
Karius – Milner, Joe. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Can, Sturridge, Solanke.
Anfield Road, Liverpool
53256 diváků
Southampton
Forster – Soares, Hoedt, V. van Dijk, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Tadić (55. Ch. Austin), Boufal (69. Ward-Prowse), Redmond – S. Long (79. Gabbiadini).

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Southampton 3:0. Výhru vystřelil skvělý Salah

Liverpool po reprezentační přestávce opět nastřílel tři góly a jeho neporazitelnost na Anfield pokračuje. Sílu Reds dnes pocítili hráči Southamptonu, do jejichž sítě se po půlhodině hry v rozmezí deseti minut trefil dvakrát Mohamed Salah a po přestávce se mezi střelce zapsal Philippe Coutinho. Saints podali hodně slabý výkon a během celého zápasu se nedostali ani k jedné střele na bránu. Konečný výsledek zápasu na svatostánku Anfield Road. Liverpool 3 Southampton 0.
90+3'
90+2'
Alex Oxlade-Chamberlain se pokusil uniknout po křídle a poté ve středu hřiště najít Roberta Firmina, druhá polovina plánu mu ovšem nevyšla. Dobrý skluz předvedl Virgil van Dijk.
90+1'
Fanoušci Reds s blížícím se koncem zápasu zbývají hlasitě chorály a Liverpool míří za třemi body.
90'
Čtvrtý rozhodčí Michael Oliver nastavil 3 minuty.
89'
Dnešní utkání sleduje 53256 diváků.
88'
Liverpool bez problémů kontroluje vývoj zápasu a proti Southamptonu prodlouží domácí neporazitelnost.
85'
Roberto Firmino mohl přidat čtvrtý gól, jeho střela zpoza šestnáctky ale minula pravou tyč!
84'
Southampton se marně snaží se zápasem něco udělat a je jasné, že dnes na Anfield prohraje.
83'
Philippe Coutinho měl prsty během posledních 15 vystoupení ve 14 gólech Liverpoolu, když zaznamenal deset gólů a čtyři asistence.
82'
Liverpool doma před reprezentační přestávkou porazil rozdílem třídy Huddersfield a dnes zřejmě výsledek zopakuje. Southampton je dopředu bezzubý.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází James Milner.
80'
Je to neuvěřitelné, ale Southampton v probíhající 80. minutě stále čeká na Anfield Road proti Liverpoolu na první střelu na bránu!
79'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Manolo Gabbiadini.
78'
James Ward-Prowse centroval do šestnáctky z pravého křídla, v pokutovém území ale nebyl nikdo, tedy kromě Simona Mignoleta, který míč stáhl ze vzduchu.
77'
Liverpool vyrážel do slibného přečíslení a Jordan Henderson se snažil přenést hru doprava, jeho přihrávka ale byla hodně nepřesná a Emre Can navíc fauloval.
75'
Ryan Bertrand se snažil na levém křídle podruhé v rychlém sledu odcentrovat, jenže poslat míč do šestnáctky mu neumožnil Trent Alexander-Arnold.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
72'
Na lavičce Liverpoolu se připravuje střídání a do hry přijde další bývalý hráč Southamptonu Alex Oxlade-Chamberlain.
71'
James Ward-Prowse na levém křídle rozehrál standardní situaci a jeho centr byl na přední tyči odvrácen.
70'
Liverpool na pravé straně rozehrál rohový kop, ani tentokrát ale jeho centr nebezpečí nepřinesl.
69'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází James Ward-Prowse.
69'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emre Can.
68'
Liverpool právě vstřelil branku!
Sadio Mané krásně prostrčil míč na Roberta Firmina, který na pravé straně šestnáctky z úhlu napřáhl k prudké střele. Fraser Forster ji sice skvělým zákrokem vyrazil, jenže PHILIPPE COUTINHO se uprostřed šestnáctky dostal k dorážce a bez přípravy napálil míč do sítě – 3:0!
67'
Dejan Lovren na levé straně pálil z hranice šestnáctky z otočky, jeho střela ale byla zablokována.
66'
Mohamed Salah si na levé straně šestnáctky nabíhal na dlouhou kolmou přihrávku z poloviny hřiště a Wesley Hoedt před ním odkopl míč za postranní čáru.
64'
Philippe Coutinho na pravé straně rozehrál rohový kop a jeho centr byl uprostřed šestnáctky odvrácen.
63'
Philippe Coutinho předvedl na pravé straně šestnáctky parádní první dotyk a poté vpádu napřáhl k přízemní střele, která těsně minula pravou tyč! Krásná akce v podání Liverpoolu.
62'
Oriol Romeu viděl pátou žlutou kartu v letošní sezóně Premier League, což znamená, že přijde o další zápas.
61'
Roberto Firmino nabral na levém křídle velkou rychlost a už prchal směrem k šestnáctce, Oriol Romeu ho ale zastavil taktickým faulem, za který viděl žlutou kartu.
60'
Hra už je opět v plném proudu a Liverpool se na levém křídle vydává na steč. Jmenovitě Roberto Firmino.
59'
Wesley Hoedt zůstal ležet ve vlastním pokutovém území a v péči lékařů odchází za postranní čáru.
58'
Ryan Bertrand na levé straně po sraženém centru rozehrál rohový kop, který byl odvrácen a Liverpool vyrazil do rychlého protiútoku, který se snažil zakončit na pravé straně šestnáctky Alberto Moreno, jenže stál proti dvojici obránců Southamptonu a nakonec se do zakončení nedostal.
57'
Sofiane Boufal se snažil v blízkosti hranice pokutového území dostat na levé straně hřiště ke střele, jenže proti trojnásobné hradbě těl neměl příliš šancí na úspěch.
56'
Sadio Mané si podél levé postranní čáry nabíhal na narážečku od svého spoluhráče, jenže Cédric Soares se mu skvěle postavil do cesty a byl zatažen za dres.
55'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Charlie Austin.
54'
Trent Alexander-Arnold krásnou komou přihrávkou hledal na pravé straně šestnáctky Sadia Maného, který si nabíhal na míč, jako první u něj byl ale Fraser Forster a vpádu ho oběma nohama napřed vyrazil! Dorážka nikde.
53'
Mohamed Salah napřáhl zpoza šestnáctky po odvráceném rohovém kopu ke tvrdé ráně a pokusil se zkompletovat hattrick, jeho pokus byl ale zablokován.
52'
Sadio Mané se snažil po průniku do šestnáctky odcentroval na její levé straně z nulového úhlu a jeho přízemní centr byl sražen na rohový kop.
51'
Centr ze standardní situace sice nic nepřinesl, vzápětí se ale na levé straně pokutového území ocitl v dobré šanci Sofiane Boufal, který předvedl rychlou přešlapovačku, jeho následná přízemní rána ale byla zablokována Lovrenem!
50'
Southampton se snažil prosadit po levém křídle, kde po faulu Reds bude rozehrávat standardní situaci.
49'
Sofiane Boufal si na levé straně šestnáctky po autovém vhazování krásně narazil míč s jedním ze spoluhráčů a poté napřáhl z úhlu k prudké střele, která zamířila nad Mignoletovu bránu.
48'
Shane Long byl v blízkosti středového kruhu sestřelen ostrým skluzem, žlutá karta ale tentokrát udělena nebyla.
47'
Sadio Mané se na pravé straně šestnáctky otáčel s míčem, jeho střelu ale zablokoval Oriol Romeu.
46'
Liverpool rozehrál druhých pětačtyřicet minut a bude zajímavé sledovat, zda Mohamed Salah, v současnosti nejlepší střelec Premier League, zkompletuje hattrick.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Mohamed Salah se po půlhodině hry prosadil nádhernou technickou střelou a pět minut před přestávkou udeřil podruhé, když si naběhl na nádhernou kolmou přihrávku od Philippa Coutinha a z úhlu nedal Fraserovi Forsterovi šanci. Skóre po prvním poločase na Anfield. Liverpool 2 Southampton 0.
45+2'
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
44'
Ryan Bertrand napřáhl z volného přímého kopu k nádherné technické střele, která těsně minula pravý horní roh brány! Simon Mignolet plachtil vzduchem zbytečně, je to ale stále 2:0 pro Reds.
43'
Dejan Lovren v tváří v tvář nepříjemně došlápl Virgila vana Dijka. Žlutá karta a volný přímý kop pro hosty.
41'
MOHAMED SALAH si naběhl do šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku od Philippa Coutinha a bez přípravy z úhlu přes vybíhajícího Frasera Forstera zamířil přízemní střelou do brány – 2:0 pro Liverpool! Asistence: Philippe Coutinho.
39'
Cédric Soares se v blízkosti rohového praporku na pravém křídle krásně otočil s míčem po zasekávačce a poslal do šestnáctky nebezpečný centr, který Simon Mignolet s problémy pod tlakem jednoho z hostů dokázal vyboxovat.
38'
Liverpool dominuje držení míče a fotbalisté Southamptonu se dostávají k míči jen sporadicky. Nyní ovšem u něj zůstanou o trochu déle, protože vhazování na pravém křídle.
37'
Sadio Mané si v blízkosti levého rohu šestnáctky málem krásně přehodil jednoho z protihráčů, nakonec se mu ale k míči nepodařilo vrátit a Southampton se ubránil.
36'
Saints na levém křídle usilovně bojovali o míč, jenže nakonec jejich snaha byla k ničemu. Odkop od brány.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut. Liverpool hraje se Southamptonem bez branek.
34'
Southampton zahrozil kolmou přihrávkou do šestnáctky, jako první byl ale opět u míče Simon Mignolet.
33'
Trent Alexander-Arnold si v blízkosti pravého rohového praporku řekl o přihrávku, jenže stál v ofsajdu.
31'
Liverpool právě vstřelil branku! Liverpool skvěle brání, z dnešního zápasu si chce ale odnést více než jeden bod a MOHAMED SALAH otevírá skóre zápasu nádhernou a neopakovatelnou střelou! Mohamed Salah si v blízkosti pravého rohu šestnáctky zpracoval míč po přihrávce Georginia Wijnalduma ze středu hřiště a poté napřáhl k nádherné technické střele, která zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány Frasera Forstera! Asistence: Georginio Wijnaldum.
31'
Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a Liverpool má zatím více ze hry. Reds si vytvořili dvě slibné šance, obě dvě ale zlikvidoval výborný a zatím bezchybný Fraser Foster.
30'
Southampton vyrazil do rychlého protiútoku, jenže dlouhá kolmá přihrávka skončila u Simona Mignoleta.
29'
Roberto Firmino předvedl na pravé straně krásný sprint a jeho prudká rána zpoza šestnáctky minula přední pravý horní roh brány hostujícího Southamptonu.
28'
Liverpool vyrazil na pravém křídle do nebezpečného protiútoku, jenže nepřesnou finální přihrávkou se na pravé straně šestnáctky prezentoval Philippe Coutinho.
27'
Saints se na levém křídle dostali po autovém vhazování k centru, pro který si v pohodě došel Simon Mignolet.
26'
Southampton se pokusil na tlak Liverpoolu odpovědět, po obléhání šestnáctky se ale zatím k ničemu nedostal.
25'
Philippe Coutinho se ujal rozehrávky volného přímého kopu, jeho střela ale zamířila vysoko nad.
24'
Mohamed Salah rozehrál na levé straně rohový kop, který byl odvrácen. Jeden z hostů se ale vzápětí provinil proti pravidlům a je z toho volný přímý kop pro Liverpool.
23'
Philippe Coutinho napřáhl po rychlém protiútoku Reds zpoza šestnáctky k táhlé přízemní střele, která mířila k levé tyči, Fraser Forster ji ale konečky prstů vytáhl na roh!
22'
Georginio Wijnaldum napřáhl zpoza šestnáctky po zpětné přihrávce Sadia Maného na pravé straně hřiště bez přípravy ke střele, která se stáčela ke vzdálenější levé tyči brány, brankář Fraser Forster ji ale skvělým zákrokem vyrazil!
21'
Vladimír Šmicer a Milan Baroš se na vždy zapsali do historie Liverpoolu, když s ním dokázali vyhrát UEFA Champions League a další významné trofeje.
20'
Rohový kop vzápětí rozehrál sám Roberto Firmino, jeho centr byl ovšem uprostřed šestnáctky znovu odvrácen.
19'
Roberto Firmino nebezpečně odcentroval z levé strany šestnáctky a jeho přízemní pas byl sražen na rohový kop.
18'
Liverpool má nyní výrazně na vrh a jasně dominuje na trávníku slavného Anfield Road, kde působil třeba Vladimír Šmicer nebo Milan Baroš.
17'
Sadio Mané se v rychlém sledu dostal na levé straně k dalšímu centru poté, co byl jeho první přízemní pas odvrácen, a tentokrát posílal na vzdálenější pravou tyč nádherný míč. Fraser Forster nevěděl, zda má vyběhnout, a Dušan Tadić ho zastoupil, když míč odhlavičkoval do bezpečí. Saints tlak Reds přežili.
16'
Sadio Mané na levém křídle dokázal doběhnout kolmou přihrávku a dobře si pokryl míč v blízkosti rohového praporku před dotírajícím Cédricem Soaresem.
15'
Liverpool se rozhodl pro dlouhý kolmý pas vpřed, který se ze vzduchu snesl na kopačku jednoho z hostů.
14'
Hra se postupem času čím dál více vyrovnává a nyní jsou to hráči Southamptonu, kteří jsou častěji u míče. Během poslední akce se ale sami vytlačili až k vlastní bráně.
13'
Shane Long hledal centrem z levé strany v pokutovém území Dušana Tadiće, míč ale na přední tyči odhlavičkoval do bezpečí Ragnar Klavan.
12'
Dušan Tadić středem hřiště vyrážel do rychlého protiútoku, který zastavil faulující Sadio Mané.
11'
Dušan Tadić na pravé straně šestnáctky sklepával míč hlavou pod sebe po dlouhém kolmém nákopu, nakonec to ale bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
10'
Liverpool sice po rohovém kopu přímo neudeřil, vzápětí si ale na přetažený centr z levé strany naběhl Mohamed Salah a v náběhu na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval přibližně dva metry vedle brány.
9'
Fraser Forster si po malé domů nohou přizvedl míč do vzduchu a v šestnáctce Southamptonu vznikl obrovský zmatek, kterého mohl využít Mohamed Salah, jeho přízemní střela z pravé strany šestnáctky ale byla sražena na roh!
8'
Jordan Henderson se snažil na pravém křídle vysunout kolmou přihrávkou do šestnáctky Roberta Firmina, toho ale skvěle pokryl Wesley Hoedt a vytlačil ho z dobré pozice.
7'
Sadio Mané krásně odcentroval bez přípravy z levého křídla, kde si naběhl na kolmou přihrávku, jeho centr ale na přední tyči odkopl jeden ze stoperů Saints do bezpečí.
6'
Southampton se na pravé straně prezentoval nepřesnou prudkou kolmou přihrávkou a Simon Mignolet odkopával od brány.
5'
Následoval bleskurychlý protiútok Liverpoolu a za obranu už si nabíhal Mohamed Salah, u míče byl ale dříve Wesley Hoedt, který si pomohl zpětnou přihrávkou na brankáře Frasera Fostera.
4'
Ryan Bertrand se snažil na levém křídle prosadit v blízkosti rohového praporku, jenže Trent Alexander-Arnold ho skvěle pokryl a navíc čistě o míč připravil.
3'
Sofiane Boufal dokráčel v doprovodu fyzioterapeutů za postranní čáru a Mohamed Salah se na pravém křídle dožadoval odpískání rohového kopu, rozhodčí ovšem ukázali na odkop od brány.
2'
Dušan Tadić se snažil napadat Dejana Lovrena, který po nepřesné kolmé přihrávce Southamptonu dobře pokryl míč tělem, a Simon Mignolet si pro něj v pohodě došel. Ve vzájemném souboj ovšem došlo ke střetu, po kterém hostující hráč zůstal ležet na hrací ploše.
1'
Hlavní rozhodčí Mike Jones dal pokyn k zahájení zápasu a po výkopu, který obstaral hostující Sofiane Boufal, přišel dlouhý nákop směrem vpřed. Míč ze strany Southamptonu byl ovšem nepřesný a zamířil vedle levé postranní čáry.
1'
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše Anfield a utkání může začít. Favoritem jsou Reds.

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold, Klavan, Lovren, A. Moreno – Coutinho, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Karius – Milner, Joe. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Can, Sturridge, Solanke.

Southampton FC: Forster – Soares, Hoedt, V. van Dijk, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Tadić, Boufal, Redmond – S. Long.
Náhradníci: A. McCarthy – Jošida, Targett, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Ch. Austin, Gabbiadini.

Rozhodčí: Mike Jones. Asistenti: Harry Lennard, Mark Scholes. Čtvrtý rozhodčí: Michael Oliver.
Útočník Sadio Mané trénoval s týmem navzdory tomu, že si během reprezentační přestávky přivodil nepatrný zdravotní problém. Jürgen Klopp o jeho startu rozhodne až těsně před zápasem. Southampton dnes bude postrádat jediného hráče, kterým je Mario Lemina. Bývalý záložník Juventusu je mimo hru kvůli poranění kotníku, které ho vyřadilo ze dvou zápasů.
Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp má k dispozici před zápasem proti Southamptonu prakticky všechny hráče. Adam Lallana se vrátil po tříměsíční absenci kvůli poraněným stehnům, zatímco druhý záložník Jordan Henderson se zotavil po podobném zdravotním problému, který ho donutil vynechat poslední zápas Barclays Premier League a dvě přátelská utkání Anglie.
Liverpool bude v sobotu odpoledne proti hostujícímu Southamptonu usilovat o prodloužení domácí neporazitelnosti. Pouze Manchester City (16), Manchester United a Arsenal (oba 15) získaly v letošní sezóně Barclays Premier League doma více bodů než Liverpool, který v posledním domácím ligovém zápase na Anfield Road porazil 3:0 nováčka z Huddersfieldu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.