Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Tottenham - 4. února 2018   17:30

Liverpool
3' M. Salah  • 90+1' M. Salah
2:2
(1:0)
Tottenham
80' Wanyama   • 90+5' Kane
Liverpool
Karius – Alexander-Arnold, V. van Dijk, Lovren, Robertson – Can, Henderson (C) (65. Wijnaldum), Milner (78. Matip) – M. Salah, Firmino, Mané (65. Oxlade-Chamberlain).
Mignolet – Wijnaldum, A. Moreno, Oxlade-Chamberlain, Ings, Solanke, Matip.
Jonathan Moss – Eddie Smart, Andy Halliday
Anfield Road, Liverpool
53 213 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez (71. Lamela), Vertonghen, Davies – Dier, M. Dembélé (79. Wanyama) – Eriksen, Alli, Son (90+2. F. Llorente) – Kane.
Vorm – Lamela, Wanyama, Moussa Sissoko, F. Llorente, Aurier, Winks.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Tottenham 2:2. Bláznivý šlágr! Tři góly padly v posledních minutách

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:9.
Je dobojováno, nervy drásající utkání mezi Liverpoolem a Tottenhamem konči nerozhodně 2:2. Začátek se nesl v duchu domácího tlaku, už ve třetí minutě se prosadil Mohamed Salah, a vstřelil svůj dvacátý gól v této sezoně. Ve zbývajícím průběhu první půle měli Reds ještě dvě další šance, Milnerova tečovaná rána se ale mezi tři tyče o kousek nevešla, van Dijkovu hlavičku lapil Hugo Lloris. Po přestávce se konečně začali osmělovat hosté, v osmapadesáté minutě Son nevyrovnal jen díky skvělému zásahu Kariuse.

V osmdesáté minutě ale Mauricia Pochettina rozjásal střídající Victor Wanyama, s jeho nekompromisní pumelicí nemohl německý brankář nic dělat. O pět minut později kopali Kohouti penaltu, Harry Kane ale zamířil jen doprostřed branky, kde číhal připravený Karius. A Spurs byli potrestáni, v první minutě nastavení Liverpoolu ztracené vedení vrátil Mohamed Salah, jenž se tak na čele tabulky střelců dotáhl na Harryho Kanea. Tato situace ale neměla dlouhého trvání, v samotném závěru totiž dostal Tottenham k dispozici další pokutový kop, který už anglický kanonýr bezpečně proměnil.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Emre Can (Liverpool FC).
90+5'
Tottenham právě vstřelil branku!
Jenže ani druhé vedení Liverpoolu nevydrželo, Tottenham v samotném závěru nastaveného času opět vyrovnává! HARRY KANE ukázal velké sebevědomí a vzal zodpovědnost znovu na sebe, tentokráte si ale počínal naprosto suverénně, když poslal Kariuse k opačnému kraji branky a rozjásal hostující lavičku.
90+4'
Na Anfield Road se v závěru tohoto mače dějí neskutečné věci. Po van Dijkově faulu na Lamelu, který ale pádu hodně přidal, nařizuje Jonathan Moss druhou penaltu pro Spurs.
90+2'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son, přichází Fernando Llorente.
90+1'
Liverpool právě vstřelil branku!
Závěr tohoto utkání je naprosto neuvěřitelný! Liverpoolští nejprve přišli o těsné vedení, před pár okamžiky bez úhony přestáli pokutový kop svého soupeře a nyní si berou ztracený náskok zpět. Hrdinou celého okamžiku se stal MOHAMED SALAH, který v šestnáctce předvedl svou neuvěřitelnou fazónu, když se díky šikovné kličce zbavil hned několika protivníků a poté ranou pod horní tyč nekompromisně překonal Llorise.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Son naznačil střelu, poté si ale míč stáhl zpět a nakonec jej přenechal Christianu Eriksenovi. Jeho ránu obětavě zablokoval Robertson, načež se hosté dožadovali odpískání penalty kvůli hře rukou, Jonathan Moss ale celou situaci viděl jinak.
89'
Nyní se do zajímavě vypadajícího brejku hnal Mohamed Salah, který asi měl přihrávat Firminovi, místo toho se ale rozhodl postupovat individuálně, což se mu v konečném součtu ukázalo býti osudným.
88'
Liverpool, samozřejmě povzbuzen situací, která se odehrála před pár okamžiky, se hned vrhl do útoku. Andrew Robertson ale těsně před momentem pro centr podklouzl a nikoho ze svých nabíhajících kolegů nenašel.
87'
I mistr tesař se někdy utne. Harry Kane kopl penaltu přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Loris Karius, který povedeným zákrokem rozjásal tribuny Anfield Road. Stále tak platí nerozhodný stav.
85'
Harry Kane se po kontaktu s Kariusem v pokutovém území poroučel k zemi, Jonathan Moss proto nařídil pokutový kop. Hlavní sudí se ale poté vydal celou situaci konzultovat s kolegou na pomezí kvůli možnému ofsajdu, penalta se ale nakonec přeci jen bude kopat!
84'
Trmu – vrmu ve středu hřiště nejlépe ze všech zvládl Trent Alexander-Arnold, na jehož dlouhatánský pas si za obranu soupeře nabíhal Salah, kvůli zdviženému praporku ale nemohl ve své akci pokračovat.
83'
Trippier ze vzduchu sklepával míč Ériku Lamelovi, který z první hledal mezi obránci soupeře číhajícího Kanea, Liverpoolské ale zachránil na poslední chvíli zasahující Virgil van Dijk.
82'
Rázem máme zaděláno na hodně zajímavý závěr tohoto utkání. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo dnes oba celky získají po bodu za remízový výsledek 1:1?
80'
Mauricio Pochettino může sám sebe považovat za génia, předchozí střídání mu totiž neuvěřitelným způsobem vyšlo a hosté deset minut před koncem vyrovnávají! Aktivní Christian Eriksen se dostal k dalšímu centru, který Karius s vypětím všech sil vyrazil mimo šestnáctku, načež se do něj z uctivé vzdálenosti opřel VICTOR WANYAMA, s jehož fantastickou dělovkou nemohl domácí brankář nic dělat.
80'
Kieran Trippier na obranné polovině přetlačil napadajícího Salaha, načež vymyslel zajímavou kolmici pro nabíhajícího si Harryho Kanea. Ten dělal vše, co bylo v jeho silách, k míči ale doběhl o chvíli později než Loris Karius.
79'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Moussa Sidi Yaya Dembélé, přichází Victor Wanyama.
78'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Joël Matip.
77'
Spurs se dopustili ztráty na polovině hřiště, Liverpool se tak vydal do dalšího rychlého brejku, při němž mohl utkání definitivně rozhodnout. Roberto Firmino ale celou akci zbytečně zabrzdil, což byla voda na mlýn pro vracející se Kohouty.
76'
Nakonec měli Kohouti k dispozici rohový kop. Za Eriksenovým vysokým centrem se v malém vápně vydal Harry Kane, při svém snažení ale nedovoleně atakoval brankáře Kariuse, a hosté tak musí vyklidit pole.
75'
Alexander-Arnold zaspal při návratu do obrany a nechal na své straně hřiště úplně osamoceného Daviese. Právě levý bek Tottenhamu vyslal do vápna přízemní centr, který na poslední chvíli do bezpečí odvrátil Lovren.
74'
Roberto Firmino byl přistižen v ofsajdovém postavení, hvizd hlavního sudího ale zřejmě neslyšel, protože za balonem se hnal i nadále. Stejně si počínal i Lloris, načež došlo ke zbytečné strážce obou hráčů, nic vážného se ale nestalo.
73'
James Milner měl dostatek času i prostoru na to s balon něco zajímavého vymyslet. Nakonec od něj přišla přihrávka pro Mohameda Salaha, ten ale trefil pouze před vápnem blokujícího Diera.
72'
Mohamed Salah dostal míč na pravém křídle a nadechl se ke svému typickému průniku, tentokráte ale úspěšný nebyl, o což se postaral Jan Vertonghen. Egyptský záložník si ale i tak vysloužil potlesk z ochozů Anfield Road, když svého soupeře díky aktivitě donutil k odkopu míč na tribunu.
71'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Davinson Sánchez, přichází Érik Lamela.
70'
S blížícím se koncem základní hrací doby je pochopitelné, že tempo hry daleko častěji začínají určovat ztrácející fotbalisté Tottenhamu. Liverpoolští v posledních minutách působí možná až příliš pasivně, tento přístup by se jim nemusel vyplatit.
69'
Tohle bylo velice zbytečné. Trippierův pas odvrátil Lovren pouze ke z druhé vlny si nabíhajícímu Allimu, ten ale místo postupu vstříc brance soupeře divákům předvedl teatrální pád v pokutovém území. Jasná žlutá karta.
68'
Dierovu průnikovou přihrávku sice Virgil van Dijk zastavil, ovšem díky lehkému zaškobrtnutí balon namazal Harrymu Kaneovi, který ale na vzniklou příležitost nedokázal nijak zareagovat a o míč přišel.
67'
Zakroucený centr z kopačky Jamese Milnera odvrátil hlavičkující Jan Vertonghen pouze do míst, kde číhal střídající Oxlade-Chamberlain, do jeho rány ale obětavě padl Moussa Dembélé.
66'
Přímý kop uvidíme i na opačném konci travnaté plochy. Ben Davies totiž v souboji se Salahem zvedl svou pravou nohu až příliš vysoko, tady neměl Jonathan Moss na vybranou.
65'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Georginio Wijnaldum.
64'
Podruhé v krátkém časovém sledu na konci standardní situace Spurs stál zakončující Harry Kane. Také tentokráte ale útočník hostujícího celku svůj náběh za obranu soupeře nenačasoval ideálně a byl přichycen v osfajdu.
63'
S rohovým kopem v podání svého soupeře si obrana Reds poradila, o chvíli později si ale Jordan Henderson v souboji s Allim počínal až příliš důrazně, a Liverpoolští tak budou muset být znovu ve střehu.
62'
Son Heung-min si zasekl míč těsně před pokutovým územím, načež se díky rychlé kličce směrem do lajny zbavil Alexandera-Arnolda, jeho centr ale na rohový kop odvrátil Virgil van Dijk.
61'
Lovren s van Dijkem nyní poněkud zabrnkali na nervovou soustavu příznivců Liverpoolu, když si dávali tak dlouho přednost, až se mezi ně málem přihnal Dele Alli, domácí ale zachránil vybíhající Karius.
60'
S nařízeným přímým kopem nenaložili Kohouti ideálně. Na Eriksenovu skákavou nabídku si sice seběhl Harry Kane, jeho hlavičku ale zastavil Karius, celé situaci navíc předcházel ofsajd anglického kanonýra.
59'
Kieranu Trippierovi se po Milnerově zákroku zpět na nohy opravdu příliš nechce. Hostujícího zadáka čeká krátké ošetření za postranní čarou, snad se nejedná o nic vážného.
58'
Žlutou kartu dostává James Milner (Liverpool FC).
58'
Tottenhamu se málem podařilo srovnat, tohle byla velká šance! Z ostrého úhlu se na Kariuse řítil Son Heung-min, domácí brankář ale díky včasnému výběhu zmenšil střelecký úhel a předvedl nejlepší zákrok tohoto utkání.
57'
Ani další ofenzivní kombinace Kohoutů, kteří v dosavadním průběhu tohoto zápasu působí směrem do ofenzivy velmi bezradně, nic zajímavého nepřinesla. Karius bude odkopávat od vlastní branky.
56'
Po narážečce s Kieranem Tripierem se k centru propracoval Eric Dier, jeho nepřesná nabídka se ale stala velmi snadnou kořistí pro nikým neatakovaného Trenta Alexandera-Arnolda.
55'
Sánchez chyboval při rozehrávce, čehož využil Henderson k tomu, aby vyslal do úniku Mohameda Salaha. Rychlonohý Egypťan si na zakončení tentokráte netroufl, jeho sklepnutí pro Maného ale bylo velice nepovedené.
54'
Tentokráte už si Ben Davies počínal o poznání lépe, když přesně přihrál na hranici vápna se pohybujícímu Eriksenovi. Ten míč ještě posílal do běhu Kaneovi, nejlepšímu střelci Premier League ale ještě jeden krok scházel.
53'
Ben Davies si hodlal na levém křídle vyměnit balon se Sonem, ten mu jej ale vrátil velice nepřesně, načež velšský zadák kulatý nesmysl už nezastihl před přechodem přes postranní lajnu.
52'
Po přetaženém balonu z kopačky Jamese Milnera vracel van Dijk míč do středu pokutového území, kde se ale k zakončení nikdo v červeném dresu neprobojoval. Tottenham tak první těžký moment druhé půle přestál.
51'
Henderson dostal Dembélého pod tlak a nakonec jej o balon přeci jen obral. O chvíli později si míč na střelu chystal Mané, Christian Eriksen jej ale jasně fauloval, uvidíme tedy standardní situaci Liverpoolu.
50'
Christian Eriksen ukončil sérii několika hlavičkových soubojů ve středu hřiště, když se po převzetí balonu vydal hned vpřed, v klíčový okamžik souboje s Lovrenem si jej ale poslal až příliš daleko od nohy.
49'
Emre Can se výborně zorientoval a přenesl hru na vlevo naprosto zapomenutého Robertsona. Ten ale dostatku volného prostoru nevyužil, u postranní lajny si na něj počíhal Trippier.
48'
Salah sice kousek před šestnáctkou nedokázal přejít přes Vertonghena, nakonec ovšem volný míč alespoň sklepl Alexanderu-Arnoldovi, jeho centr byl ale příliš přetažený.
47'
Druhý poločas, do kterého oba celky vstupují bez jediné změny ve svých sestavách, právě začal. Rozehrávky se tentokráte ujali hosté, kteří nám toho zatím moc nepředvedli. Povede se jim utkání zdramatizovat?
46'
První poločas je za námi, Liverpool zatím vede 1:0. O doposud jedinou trefu se postaral Mohamed Salah, který už ve třetí minutě využil nedůrazné hry soupeřovy defenzivy a nekompromisně překonal bezmocného Llorise. Také ve zbytku první půle byli Reds mírně aktivnějším týmem, Milnerova tečovaná rána ale mezi tři tyče nezaplula, van Dijkovu hlavičku zase lapil Lloris.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Dele Alli si zpracoval míč po nahrávce od Dembélého, načež jej posouval na mezi obránci soupeře si sbíhajícího Sona, ten byl ale znovu přistižen v ofsajdovém postavení.
44'
Robertson si u postranní čáry vyměnil balon s Maném, poté byl ale vytlačen až na obrannou polovinu. Napadající Dembélé to ve své snaze přehnal s agresivitou a počínal si za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
43'
Hosté tak zahrávali standardní situaci z prostoru levého křídla. Její exekuce se podle očekávání ujal Christian Eriksen, na jehož načechraný centr ale nikdo ze spoluhráčů v šestnáctce nedosáhl.
42'
Žlutou kartu dostává Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC).
41'
Dobrá rána. Po nepřehledné situaci v obranných řadách Liverpoolu se míč odrazil příhodně pro Moussu Dembélého, jehož přízemní pokus nebyl vůbec špatný, Loris Karius si s ním ale poradil.
39'
Jako blesk z čistého nebe se v prostoru pravého křídla objevil Dejan Lovren, který si ideálně zpracoval Hendersonův pas a poté míč směřoval na přední tyč, kde si ale nejlépe ze všech počínal Davies.
38'
Sadio Mané vystihl rozehrávku hostí, načež míč okamžitě poslal na kopačky Roberta Firmina. Ten se ještě rozhlížel a hledal z druhé vlny si nabíhajícího Salaha, Tottenham ale podržel včas zasahující Sánchez.
37'
Emre Can roztáhl hru na velmi aktivního Alexandera-Arnolda, jenž nijak neváhal a okamžitě poslal míč do pokutového území, tam se ale před Roberta Firmina na poslední chvíli dostal Vertonghen.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních deset minut. Dočkáme se ještě nějaké trefy, nebo bude Liverpool do šaten odcházet s jednobrankovým vedením v zádech?
35'
Christian Eriksen zvedl hlavu a všiml si mezi stopery číhajícího Sona. Po přihrávce od svého kolegy se korejský šikula řítil sám vstříc Kariusovi, zastavil jej ale zdvižený praporek pomezního sudího, který viděl ofsajd.
34'
O chvíli později ale dostali domácí šanci na reparát a tentokráte si počínali už o poznání lépe. James Milner posadil svůj centr přesně na hlavu vytáhlého van Dijka, Hugo Lloris ale dobrým zákrokem podržel svůj tým.
33'
Exekuce standardní situace se ujal sám faulovaný Mohamed Salah, jehož přetažený centr se snášel do míst, kam si sbíhal van Dijk. Nizozemský středopolař se dral k hlavičce, zakončení mu ale nepovolil Eric Dier.
32'
Firmino posunul míč k Manému, který jej ještě přenechával Salahovi. Rodící se únik egyptského rychlíka musel Jan Vertonghen přerušit jen za cenu jasného faulu, uvidíme přímý kop Liverpoolu.
31'
Milner ve středu hřiště fauloval Dembélého, načež mu sudí odpískal nedovolený zákrok. Zkušený středopolař v dresu Liverpoolu si celou situaci s Jonathanem Mossem ještě vysvětloval, na jeho rozhodnutí ale nemohl nic změnit.
30'
Po Milnerově nahrávce se v zajímavé pozici ocitl Roberto Firmino, spíše to ale vypadalo, že je celou situací překvapen. K brazilskému útočníkovi okamžitě přistoupil Davinson Sánchez, jenž si počínal nekompromisně.
29'
Obrana Liverpoolu dokázala přestát další rohový kop svého soupeře, načež se po van Dijkově hlavičce do okamžitého brejku hnal Sadio Mané, zodpovědně se s ním ale vrátil Kieran Trippier.
28'
V posledních okamžicích otěže utkání postupně přebírají svěřenci Mauricia Pochettina. Eriksen nyní kousek za šestnáctkou vymýšlel, co s míčem provede, nakonec jej poslal do běhu Kaneovi, výborně ale zasáhl Robertson.
27'
Kohouti se díky velmi laxní rozehrávce v podání Jana Vertonghena málem dostali do dalších problémů, belgický obránce ale stačil včas zatáhnout za záchrannou brzdu a své předchozí zaváhání napravil.
25'
Hosté se domáhali odpískání pokutového kopu. Obrana Reds si vybrala slabší okamžik a nechala míč doputovat až k zapomenutému Ericu Dierovi, jenž se po souboji s Lovrenem poroučel k zemi, Jonathan Moss ale nechává hru pokračovat.
24'
Kieran Trippier si narazil s Dierem, načež vyslal do pokutového území soupeře vysokou nabídku, na kterou si sbíhal Dele Alli. Ten byl střežen Lovrenem, jenž míč raději odklidil na rohový kop.
23'
Tohle může domácí mrzet. Can totiž ve středu hřiště vybojoval balon pro Mohameda Salaha, ten ale rodící se protiakci svého celku zazdil, když doslova prováhal ideální moment pro přihrávku na zcela osamoceného Robertsona.
22'
Alexander-Arnold zatím patří k nejaktivnějším hráčům na travnaté ploše. Pravý obránce Liverpoolu nyní vymyslel zajímavý centr na Roberta Firmina, jehož zakončení se ale mezi tři tyče Llorisovy pokladnice nevešlo.
21'
Domácí fanoušci se zlobí kvůli výrokům hlavního sudího Mosse. Ten totiž nejprve pustil hraniční zákrok Daviese na Alexandera-Arnolda a o chvíli později jako nedovolený neposoudil Vertonghenův atak na unikajícího Salaha.
20'
Následoval tedy roh v podání domácího celku. Po skrumáži v pokutovém území se balon zpět do ohně pokusil vrátit Trent Alexander-Arnold, jehož nabídka byla několikrát tečována, nakonec ale míč vyplaval až mimo hrací plochu.
19'
Liverpool málem vedl už o dvě branky! Lví podíl na této krásné akci měl mladíček Alexander-Arnold, po jehož pasu nebezpečně pálil James Milner, jeho tečovaná rána ale nakonec zamířila těsně vedle vzdálenější tyče.
18'
Tottenham tak měl k dispozici druhý rohový kop v krátkém časovém sledu, ovšem ani tentokráte nedokázali hosté z této situace vytěžit jakékoliv zakončení, obrana Reds znovu zafungovala na jedničku.
17'
Dele Alli zrychlil kombinaci svého týmu průnikovým pasem na Trippiera, jenž to tentokráte udělal výtečně, když hned z první posunul míč pro Sona. Ten si jej ve vápně nachystal na pravačku, s včasným blokem ale přispěchal van Dijk.
16'
Son udržel míč po souboji s Alexanderem-Arnoldem, načež jej přenechal Allimu, který přenesl hru doprava, kde číhal osamocený Trippier. Bývalý zadák Burnley se ale proti Robertsonovi zamotal ve vlastních kličkách.
15'
Eriksenův přízemní centr odklidil Alexander-Arnold pro jistotu jen na rohový kop. Hosté s touto standardní situací sice naložili o něco lépe než jejich soupeř, Loris Karius ale nakonec za pomoci svých kolegů balon vyboxoval.
14'
S premiérovým kopem od rohového praporku ale Kloppovi svěřenci nenaložili ideálně. Jordan Henderson svým centrem překopl o hlavičku se snažícího van Dijka a nasměroval míč pouze do Llorisovy připravené náruče.
13'
Davinson Sánchez chyboval v souboji u postranní čáry, na to konto se z úhlu na branku hnal Sadio Mané. Senegalský rychlík hledal z druhé vlny si sbíhajícího Firmina, díky Vertonghenově zásahu ale Liverpool bude zahrávat pouze roh.
12'
Vstup do zápasu jim vůbec nevyšel, hráči Tottenhamu se proto nyní pokouší o uklidnění hry. Kombinaci na obranné polovině přerušil až průnikový pas stopera Sáncheze, jeho záměr ale skvěle přečetl Robertson.
11'
Andrew Robertson ze svého arzenálu obranných zákroků vytáhl parádně načasovaný skluz, díky němuž ukončil individuální průnik hostujícího zadáka Trippiera. S odpovědí se hodlá přihnat Sadio Mané.
10'
Moussa Dembélé udržel na zádech nepříjemně dotírajícího Milnera a poté vyslal na zteč Deleho Alliho. Ten se ale po zpracování míče daleko nedostal, ráznou stopku mu vystavil pozorně bránící van Dijk.
9'
Svěřenci trenéra Pochettina zatím působí velice zakřiknutým dojmem. V nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky nyní chyboval Alli, naštěstí pro hosty se ale Salahovi šikovně myšlená kolmice pro Maného nepodařila.
8'
Emre Can to v souboji ve středu hřiště s Ericem Dierem přehnal s agresivitou při napadání, načež si jej sudí Moss pozval na menší popovídání, k udělení karetního trestu ale nakonec nedošlo.
7'
Dembélé zvedl hlavu a tentokráte svůj pas pro Bena Daviese načasoval ideálně. Obránce Tottenhamu si kulatý nesmysl přehodil na silnější levačku a odcentroval ke Kaneovi, toho ale jako oko v hlavě střežil van Dijk.
6'
Teď měli Spurs celkem štěstí. S rozehrávkou příliš dlouho váhajícího Dembélého totiž od balonu odstavil James Milner, jenž se mohl vydat do rychlé protiakce, dle názoru hlavního sudího si ale v předchozím souboji počínal nedovoleně.
5'
Hosté se okamžitě pokusili přispěchat s odpovědí, když Davies šikovnou kolmicí vyslal kupředu Korejce Sona, na něj si ale u postranní lajny s přehledem počíhal mladičký obránce Alexander-Arnold.
3'
Lepší vstup do zápasu si fotbalisté Liverpoolu asi nemohli přát, ani ne po třech minutách hry se totiž ujímají vedení! Nutno poznamenat, že domácím hodně pomohla chybující a zmatkující defenziva Spurs, jejíž zmar vyvrcholil Dierovou katastrofální malou domů. Míče se na to konto ujal MOHAMED SALAH, jenž svůj samostatný únik vstříc Llorisovi proměnil s naprostým přehledem, a připsal si tak už dvacátou branku v tomto ročníku Premier League.
3'
Nepřehlednou situaci v těsné blízkosti středového kruhu nejlépe ze všech zvládl Christian Eriksen, jenž ale neměl dále s kým kombinovat, proto otočil hru směrem vzad a poslal balon až k brankáři Llorisovi.
2'
Canův dlouhatánský nákop sice Trippier nejprve nechal doputovat až do zámezí, při rozehrávce autového vhazování ale hosté zazmatkovali. Kupředu se tak mohl vydat Mané, na konci své akce ale nepřesně přihrával.
1'
Jonathan Moss právě foukl do píšťalky, atraktivní šlágr šestadvacátého kola Premier League mezi Liverpoolem a Tottenhamem tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v červených dresech, naopak Spurs budou hrát v bílém.
1'
Jonathan Moss, který bude mít spolu s Eddiem Smartem a Andym Halidayem toto atraktivní utkání na starost, právě nyní shromažďuje jeho aktéry v útrobách Anfield Road a za pár okamžiků je přivede před zaplněné tribuny. Doufejme, že se předzápasové prognózy nemýlí, a opravdu budeme svědky ofenzivní bitvy, v níž nebude o branky nouze.

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, V. van Dijk, Lovren, Robertson – Can, Henderson (C), Milner – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Wijnaldum, A. Moreno, Oxlade-Chamberlain, Ings, Solanke, Matip.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier, M. Dembélé – Eriksen, Alli, Son – Kane.
Náhradníci: Vorm – Lamela, Wanyama, Moussa Sissoko, F. Llorente, Aurier, Winks.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Eddie Smart, Andy Halliday.
Ještě jednou všem přeji příjemný nedělní podvečer a vítám Vás u sledování šlágru šestadvacátého kola Premier League! Oproti minulému kolu, ve kterém Liverpool uspěl v Huddersfieldu, udělal Jürgen Klopp pouze dvě změny, v obranných řadách místo Gomeze s Matipem nastupují Trent Alexander-Arnold a Virgil van Dijk. Mauricio Pochettino důvěřuje stejné jedenáctce jako při vyhraném utkání proti Manchesteru United, Tottenham tak znovu potáhne Harry Kane, jenž v posledních šesti střetnutích s The Reds zaznamenal čtyři góly a dvě asistence.
Poslední vzájemné utkání

22.10. 2017 – Tottenham Hotspur – Liverpool FC 4:1

Branky: 5. Kane (Trippier), 12. Heung-min (Kane), 45+2. Alli, 56. Kane – 24. Salah (Henderson)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Alderweireld, Sánchez, Vertonghen – Trippier, Alli, Winks, Aurier – Eriksen (81. Dier), Heung-min (69. Sissoko) – Kane (88. Llorente)

Liverpool FC: Mignolet – Gomez, Matip, Lovren (32. Oxlade-Chamberlain), Moreno – Milner, Henderson (C), Can (83. Grujić) – Coutinho, Firmino (77. Sturridge), Salah
Tottenham Hotspur

Loni Tottenham zaskočil všechny přední anglické velkokluby kromě londýnské Chelsea a skončil na parádní druhé pozici. První polovina tohoto ročníku byla v podání Pochettinovy družiny poněkud rozpačitá, Kohoutům, které opět táhne nyní už jednadvacetigólový Harry Kane, se nedařilo především na stadionech soupeřů. Poté ale přišlo znatelné zlepšení, doposud poslední porážku Spurs zaznamenali šestnáctého prosince, když si z Etihad Stadium odvezli debakl 1:4. Od té doby nastoupila parta okolo kapitána a brankáře Llorise k sedmi zápasům, přičemž hned v pěti z nich se mohla radovat z vítězství, proti West Hamu a Southamptonu vybojovala alespoň bod za remízy 1:1.

I díky této zdařilé sérii se Tottenham drží na páté pozici, přičemž na svého dnešního oponenta ztrácí pouhopouhé dva body, v případě vítězství tak může situací v tabulce znovu zamíchat. Ve středu si The Lilywhites vyšlápli na aktuálně druhý Manchester United, který přemohli 2:0. Do paměti fotbalové veřejnosti se vryl především úvodní gól Christiana Eriksena, jenž padl už po jedenácti vteřinách hry. Také Mauricio Pochettino má k dispozici téměř celý kádr, otazníky visí pouze nad starty Serge Auriera a Harryho Winkse. Poprvé by měl naopak k dispozici být Lucas Moura, který ke Kohoutům přestoupil z francouzského PSG. O domácí sérii neporazitelnosti v podání Liverpoolu už byla řeč, Spurs ale z posledních tří venkovních mačů vydolovali hned sedm bodů. Uspějí i dnes?
Liverpool FC

V minulém ročníku skončili čtvrtí, letos ale fotbalisté Liverpoolu míří ještě výše. Po pětadvaceti odehraných kolech jim v tabulce anglické nejvyšší fotbalové soutěže patří solidní třetí pozice, ovšem Chelsea, která je o místo pozadu, je na tom hůře pouze o skóre, náskok druhého Manchesteru United pak čítá jen tři body. The Reds, jenž se pod trenérem Kloppem prezentují pohledným a útočným fotbalem, o čemž svědčí i druhý nejvyšší počet nastřílených branek v lize, v tomto ročníku prohráli jen třikrát. Tu nejčerstvější porážku jim překvapivě uštědřily Labutě ze Swansea, a parta okolo kapitána Hendersona tak přišla o čtrnáct utkání trvající sérii bez prohry.

Na nečekanou ztrátu s týmem z těch nejspodnějších pater tabulky ale Liverpoolští zareagovali výtečně, když v úterý po trefách Emreho Cana, Roberta Firmina a Mohameda Salaha poměrem 3:0 zvítězili na půdě nováčka z Huddersfieldu. Během lednového přestupového okna The Reds kromě tolikrát probíraného Brazilce Coutinha opustil třeba ještě Daniel Sturridge, jenž odešel na hostování do o záchranu bojujícího West Bromu. Jürgen Klopp má proti Spurs k dispozici téměř celý kádr, kvůli zdravotním problémům chybí akorát Adam Lallana a Nathaniel Clyne. Před vlastními fanoušky prohrál Liverpool se svým dnešním soupeřem pouze jednou ze třiadvaceti mačů, do karet mu také hraje fakt, že posledním soupeřem, který si z Anfield Road odvezl plný bodový zisk, bylo Crystal Palace v dubnu loňského roku.
Příjemný nedělní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům té nejkvalitnější evropské kopané! Většina šestadvacátého kola anglické Premier League už je za námi, dnes jsou na programu pouze dvě utkání. My se v tomto online přenosu zaměříme na velice atraktivní souboj třetího s pátým, v němž Liverpool FC přivítá Tottenham Hotspur. Zápas slibuje ofenzivní podívanou, tak doufejme, že tomu tak skutečně bude – začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.